Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne 30/09/2020
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Psycholog szkolny
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Szukaj
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 206
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Justyna001
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Informacja

Powszechny spis rolny informacja

Powszechny spis rolny prezentacja

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
Zadzimskie przedszkolaki obchodziły w piątek Dzień Przedszkolaka połączony z pasowaniem nowo przyjętych dzieci. Świętowały inaczej niż zwykle, bawiąc się tylko w swoich salach. Młodsze grupy rozpoczęły świętowanie od pasowania, którego dokonała Pani wicedyrektor Zespołu Szkół w Zadzimiu Monika Woźniak. Nowo przybyłe dzieci złożyły przyrzeczenia, po których Pani wicedyrektor, przez dotknięcie ramienia dziecka ołówkiem i wypowiedzenie słów: "Pasuję Cię na przedszkolaka", oficjalnie przyjęła je do grona przedszkolaków. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom oraz kolorową kredkę. W dalszej części dnia przedszkolaki w poszczególnych grupach wiekowych uczestniczyły w zabawach, tańcach i rozgrywkach sportowych przygotowanych przez wychowawców. Oczywiście wszyscy zgodnie z tradycją odśpiewali hymn przedszkolaka. Niespodzianką w tym dniu okazał się tort, na którym zostały odpalone race, co wywołało u dzieci zdziwienie, okrzyki i brawa. W młodszych grupach tort podzieliła pani wicedyrektor, a maluchy zajadały go ze smakiem.
Po słodkim poczęstunku wszystkie dzieci wybrały się na boisko szkolne, aby tam wypuścić balony z wcześniej zapisanymi życzeniami. Przedszkolaki z wielką radością i gromkimi okrzykami patrzyły jak ich balony niesione przez wiatr wzbijały się wysoko nad ziemię. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. 
Tradycyjnie już na zakończenie dnia dzieci otrzymały odznaki super worowych przedszkolaków oraz kolorowe balony i słodkie lizaki. Idąc za słowami Janusza Korczaka "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat", życzymy wszystkim dzieciom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta. AJ

Powiatowy Konkurs Poetycki „Z łąk i pól”

Piszesz wiersze? To konkurs dla Ciebie!

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach organizuje XXI edycję Konkursu Poetyckiego im. Marii Konopnickiej pt. „Z łąk i pól”. Konkurs zostanie przeprowadzony z podziałem na kategorie wiekowe:

I – uczniowie klas I – III

II – uczniowie klas IV – VI

III – uczniowie klas VII - VIII

Uczestnicy konkursu muszą napisać 2 wiersze pracy na roli lub pięknie wiejskiej przyrody i wysłać do swoich polonistek do 20 października 2020 roku (opatrzone imieniem i nazwiskiem, klasą, rodzajem szkoły, numerem telefonu do rodziców).

Polonistki

Lekcje w „Dereniowym Skarbie”

Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Zadzimiu postanowili wykorzystać piękne jesienne dni, aby w otwartym niedawno parku „Dereniowy Skarb” przeprowadzić lekcje biologii, przyrody oraz zrealizować założenia programu wychowawczo – profilaktycznego dotyczące poznawania swojej „małej ojczyzny”.

Wiele atrakcji
Za bramą z herbem Zadzimia na uczniów czekało wiele atrakcji: dwie fontanny, zbiornik wodny z mostkiem, amfiteatr czy plac zabaw.

Dla miłośników przyrody
Ale największą ucztę mają miłośnicy natury, bowiem wszystkie obiekty przyrodnicze zostały doskonale wyeksponowane. Ozdobę parku stanowią grabowe aleje. Jednak to nie wszystko. Od strony rynku prowadzi do parku aleja dereniowa, w której obecnie ścielą się czerwone owoce. Oprócz grabów i dereni tworzących szpalery można podziwiać jesiony, kasztanowce, modrzewie europejskie i oczywiście pomnikowe okazy dębów szypułkowych. Najstarszy i najokazalszy dąb rośnie obok pałacu, który został zakryty gustownym banerem przedstawiającym budowlę z czasów swej świetności.

Dla tych, co kochają literaturę
Miłośnicy literatury mogą ruszyć śladem cytatów z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, by u kresu swej podróży odnaleźć „złoty róg”.

Dla pasjonatów historii
Z kolei dla pasjonatów historii postawiono tablice informujące o początkach zadzimskiego parku.

Pełni wrażeń
Z lekcji w terenie wszyscy wracają zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń z zamiarem odwiedzenia parku z członkami swojej rodziny. Warto bowiem wybrać się do „Dereniowego Skarbu” wieczorem, aby podziwiać cuda natury w świetle licznych lamp. Trzeba jednak pamiętać, żeby opuścić park przed godziną 21.00. Wtedy bowiem następuje automatyczne zamknięcie bram.

djk

"Idzie lasem Pani Jesień, jarzębinę w koszu niesie"

Przedszkolaki 4/5 latki z grupy II ostatniego dnia lata wybrały się do nowo otwartego po pracach rewaloryzacyjnych Parku "Dereniowy Skarb". Dzieci spacerowały parkowymi ścieżkami, podziwiając zabytkowy drzewostan oraz walory przyrodnicze kończącego się lata. Atrakcją dla maluchów okazał się układ wodny z tak zwaną fosą oraz fontanna i amfiteatr. Jednak największą radość sprawiła dzieciom zabawa na placu rekreacyjnym. Przedszkolaki zbierały również zmieniające barwy liście, obserwowały wiewióreczki, które już gromadziły zapasy na zimę. Zebrane dary jesieni zagoszczą w kącikach przyrodniczych. 

 

 

 

 

 AJ
Dary losu

Dotarło do nas podziękowanie za udział w akcji charytatywnej na rzecz dzieci niepełnosprawnych. W tym roku szkolnym będziemy kontynuować zbiórkę plastikowych nakrętek. Zachęcamy do udziału!

Wybory do Rady Rodziców
17 września odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym zebranie Rady Rodziców Zespołu.
Przeprowadzono wybory Zarządu Rady Rodziców. 
Przewodniczącą wybrana została Pani Beata Janaszkiewicz, Zastępcą Przewodniczącej Pani Julia Kwapiszewska, Sekretarzem Pan Tomasz Ignaczak, Skarbnikiem Pani Katarzyna Fraszczyńska oraz członkiem Pani  Małgorzata Stępień.
 
Gratuluję rodzicom wybranym do zarządu i zachęcam wszystkich rodziców do współpracy     
i częstych kontaktów z dyrektorem i nauczycielami.

Dyrektor Zespołu Szkół w Zadzimiu
 
Rok 2020 Rokiem Jana Pawła II – Konkurs Poetycki

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

Gminna Biblioteka Publiczna ogłosiła Konkurs Poetycki pod hasłem: „Rok 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II”. Wystarczy napisać jeden wiersz (rymowany lub nierymowany) inspirowany życiem lub twórczością Wielkiego Papieża Polaka.

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych:

I 7 – 12 lat – jeden wiersz od 4 do 8 linijek tekstu,

II 13 – 18 lat – jeden wiersz od 8 do 16 wersów,

III dorośli (powyżej 18 lat) – jeden wiersz minimum 16 wersów.

Samodzielnie napisane wiersze (opatrzone imieniem i nazwiskiem, kategorią wiekową i numerem telefonu) należy dostarczyć do 9 października 2020 roku bezpośrednio do Gminnej Biblioteki w Zadzimiu lub drogą elektroniczną na adres; gbpzadzim@op.pl

Wszystkich uczniów i ich rodziców zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

Polonistki i Katechetki

Lekturowy lapbook

We wrześniu 2020 roku uczniowie klasy VI b przygotowali lekturowy lapbook do powieści Rafała Kosika „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”.
Szóstoklasiści zadbali o estetykę prac. Wyeksponowali informacje o miejscu i czasie akcji utworu, o bohaterach i autorze. Umieścili w kieszonkach zaproszenie na spotkanie z Kosikiem, ogłoszenie o kiermaszu jego powieści, a także list do swojej polonistki z wrażeniami po lekturze. Mamy nadzieję, że dzięki temu zapamiętają obowiązkowa pozycję z podstawy programowej.

djk

Lekcje biblioteczne o św. Janie Pawle II

Totus Tuus

Rok 2020 został ustanowiony przez Senat RP Rokiem Świętego Jana Pawła II, dla którego w życiu najważniejsze były takie wartości jak: Bóg, człowiek, miłość, patriotyzm czy prawda. Dlaczego bieżący rok poświecono pamięci papieża Polaka? Ponieważ 18 maja 2020 roku minęła setna rocznica urodzin Karola Wojtyły (Takie nosił imię i nazwisko zanim został zwierzchnikiem chrześcijańskiego Kościoła.).

Program wychowawczo - profilaktyczny

W ramach realizacji założeń programu wychowawczo- profilaktycznego szkoły uczestniczylismy w lekcjach o życiu i twórczości Jana Pawła II organizowanych przez Gminną Bibliotekę w Zadzimiu.
Prowadziły je pani Agnieszka Kiejnich i pani Dorota Błażejewska.
Z postacią Wielkiego Pielgrzyma zapoznali się już uczniowie kl. VI b (15.09.), V (16.09.), VII a, IV a (17.09.) oraz kl. IV b (21.09.). Wszyscy mieli okazję posłuchać głośnego czytania fragmentów książki dla dzieci o Janie Pawle II. W utworze wystąpił pierwszoosobowy narrator – papież- mówiący prosto i z humorem, dlatego przyjemnie się słuchało i zapamiętywało niezwykle łatwo.
Po lekturze uczniowie szukali w wykreślance pojęć związanych z Janem Pawłem II, rozwiązywali krzyżówkę o życiu i twórczości świętego, a siódmoklasiści łączyli daty z wydarzeniami.

Życie i twórczość Karola Wojtyły/Jana Pawła II

Wszyscy już teraz wiedzą, że Karol Wojtyła przyszedł na świat w Wadowicach 18.05.1820 roku. Miał wielu przyjaciół, zarówno Polaków, jak i Żydów. Pisał wiersze, grał w teatrze, jeździł na nartach, pływał kajakiem, grał w piłkę nożną. Szybko stracił trzy bliskie mu osoby: matkę Emilię (jako dziewięciolatek), brata Edmunda, lekarza (jako dwunastolatek), ojca Karola, wojskowego (jako dwudziestojednolatek).
W czasie wojny pracował w kamieniołomach. W 1946 roku przyjął święcenia kapłańskie. W 1958 roku został biskupem, w 1963 – arcybiskupem, a w 1967 – kardynałem. 16 października 1978 roku wybrano go na papieża. 13 maja 1981 roku zostaje postrzelony. Podczas prawie 27 lat pontyfikatu odbył wiele pielgrzymek, by głosić ideę chrześcijańskiej miłości. Całe swoje życie powierzył Maryi, o czym świadczą powtarzane przez niego słowa: „Totus Tuus”.

djk

Międzynarodowy Dzień Kropki
15 września przedszkolaki z grupy II 4/5 latki świętowały wraz z panią psycholog szkolną Justyną Rosiak Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych.
Wszystko rozpoczęło się od tego, gdy nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki.
Przedszkolaki tego dnia obejrzały bajeczkę, w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Następnie wzięły udział w zabawach ruchowych, oczywiście związanych z kropką. Tańczyły z połówkami kolorowych kropek w rytm muzyki, gdy ta milkła- łączyły się w pary tak, by dwie połówki utworzyły pasującą kropkę. Szalały z kropką ruchowo- według zasad starej i uwielbianej przez dzieci zabawy- Znikające kropki. Dowiadywały się co można stworzyć z kropek, malując farbami własne dzieła i rozwijając przy tym swoje inspiracje plastyczne. W tym dniu maluchy odwiedziła także pani dyrektor, która obserwowała radosne pląsy przedszkolaków. 
Na koniec dzieci otrzymały dyplomy za czynny udział w świętowaniu obchodów Dnia Kropki. Wszystkim rodzicom składamy serdeczne podziękowania za elementy kropek w ubraniu dzieci. 

 
AJ
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 646,983 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie