Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Kwiecień 28 2015 08:44:53
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 91
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: GeorgeMn
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Wanda Chotomska przewodniczyła jury

W tym roku szkolnym wysłaliśmy kilka zestawów prac na XXXI Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej. Z ZS w Zadzimiu swoją twórczość zaprezentowali: Katarzyna Cepowska, Agata Gogolewska, Sylwia Jabłońska, Joanna Kuchciak, Kacper Kuchciak, Emilia Magdziak, Klaudia Malinowska, Martyna Pawełczyk, Gabriela Perkowska, Beata Rogowska i Patrycja Sromecka. Z całej Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Litwy do Słupska dotarło 6138 kompletów wierszy i opowiadań z 487 szkół. Jurorzy, którym przewodniczyła znana poetka Wanda Chotomska, dostrzegli szczególne walory utworów trzech naszych uczennic. Laureatką w kategorii: poezja I-III gimnazjum została Joanna Kuchciak z kl. I A (wiersz „Skrawek ziemi”). Z kolei wyróżnienia otrzymały dwie uczennice z kl. I B: Klaudia Malinowska w kategorii: poezja I-III gimnazjum (wiersz „Pendolino”) i Gabriela Perkowska w kategorii: proza I-III gimnazjum (opowiadanie „Bogini stadionu”).
Nagrodzone utwory laureatów konkursu zostaną opublikowane w książce
„Portret ze słów” i wręczone młodym artystom podczas uroczystej gali 25. maja 2015 roku o godz. 14.00 w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica przy ul. Jana Pawła II w Słupsku.
Gratulujemy naszym młodym poetkom / pisarkom i życzymy jeszcze wielu sukcesów.

dk

Relaks po egzaminach

Trzy dni w ubiegłym tygodniu były dla uczniów klas III gimnazjum nie lada wyzwaniem ze względu na egzaminy gimnazjalne. Dla każdego z nich była to w mniejszym lub większym stopniu sytuacja stresująca. Aby odreagować stres i zrelaksować się, wychowawcy klas- pan Sławomir Kobielski i pani Karolina Pośpiech zorganizowali dla trzecioklasistów w piątek 24. kwietnia tzw. nockę w szkole.
Tuż po zakończeniu zajęć lekcyjnych wszyscy wspólnie przygotowywali salę na tą imprezę. Jej program był urozmaicony i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Najpierw podzieleni na dwie grupy uczniowie wzięli udział w podchodach. Długa trasa zawierająca wiele zadań - niespodzianek miała swoją metę w centrum Zadzimia. Spacerkiem wszyscy wrócili do szkoły, aby przygotować się do ogniska. Po wysiłku każdy miał ochotę na kiełbasę upieczoną nad ogniem. Nikt nie przejmował się kaloriami, ponieważ następnym puntem programu była dyskoteka. Przed „snem” zamiast dobranocki czekał uczniów jeszcze seans filmowy.
Sobotni poranek gimnazjaliści zaczęli od wspólnego sprzątania i śniadania. Towarzyszyły temu opowieści i anegdoty dotyczące minionego popołudnia i nocy. Uśmiechy na twarzach młodzieży potwierdziły, że cel całego przedsięwzięcia – relaks we wspólnym gronie – został spełniony.

kp

Już po egzaminach

W dniach 21-23 kwietnia najstarsi gimnazjaliści przystąpili do egzaminów sprawdzających wiedzę z drugiego etapu kształcenia.
To drugi, po sprawdzianie szóstoklasisty, tak poważny egzamin w życiu naszych uczniów. Kolejnym będzie już matura.
Pierwszego dnia zmagań trzecioklasiści napisali test z historii i wiedzy o społeczeństwie, a po przerwie sprawdzili swą wiedzę polonistyczną. Miłym zaskoczeniem dla gimnazjalistów była dłuższa forma wypowiedzi. W tym roku nie były to rozprawka ani charakterystyka, ale opowiadanie o podróży, podczas której wydarzyło się coś, co zapewniło komuś sławę.
Drugiego dnia o poranku uczniowie przystąpili do testu z przedmiotów przyrodniczych, a następnie zmagali się z rachunkami podczas egzaminu z matematyki.
Ostatni dzień egzaminów był sprawdzianem wiedzy z języków nowożytnych. W naszej szkole wszyscy uczniowie sprawdzili swą znajomość języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.
Teraz pozostało już tylko oczekiwanie na oficjalne wyniki egzaminów.

dg

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. W tym roku świętowaliśmy nietypowo, bo na wycieczce nad zbiornikiem Jeziorsko, gdzie wesoło bawiliśmy się, grillowaliśmy i  jednocześnie poznawaliśmy okolicę oraz niezwykłe środowisko przyrodnicze tego miejsca. Omówiliśmy też rolę człowieka w przekształcaniu środowiska.
Uczestnikami tego święta byli uczniowie klasy Vb, VIa i VIb-  laureaci konkursu ekologicznego "Ratując drzewa, chronimy siebie i las". Konkurs polegający na zbiórce makulatury, zorganizowali w ramach działalności szkolnego koła LOP uczniowie klasy VIa. Klasy, które włączyły sie do zbiórki, zebrały ponad tonę tego surowca. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w przeddzień Dnia Ziemi- 20 kwietnia 2015 roku.
Już od jutra zaczynamy nową edycję konkursu!
80 kg makulatury -to jedno uratowane drzewo!
W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie klasy Vb wraz z nauczycielem przyrody- panią Anną Kopacką-Prusaczyk, uczestniczyli w lekcji w terenie.

 

 

R M-M

 

Uciekli z KL Auschwitz

21. kwietnia obie klasy szóste z inicjatywy p. K. Miłaczewskiej i p. D. Kacprzak obejrzały ciekawy film dokumentalny o ucieczce Kazimierza Piechowskiego i jego trzech kolegów w przebraniach niemieckich oficerów z obozu w Oświęcimiu. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali wspomnień byłych więźniów. Dzięki filmowi poszerzyli swoją wiedzę o losach Polaków w czasie II wojny światowej.

dk

 

 

W Łodzi recytowały o Ojczyźnie

 W drugiej dekadzie kwietnia na stronie internetowej naszej szkoły pojawiła się informacja, że dwie uczennice ZS w Zadzimiu uczestniczyły w wojewódzkim etapie XXIII Ogólnopolskiego Harcerskiego Konkursu Recytatorskiego „Strofy o Ojczyźnie”. Dziś poznaliśmy wyniki eliminacji. Natalia Medyńska z klasy IV a (opiekun Katarzyna Patora) i Katarzyna Magdziak z klasy III B (opiekun Dorota Kacprzak) zakwalifikowały się do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się 16.05.2015 roku w Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi.
Warto też pamiętać,że niedawno Natalia została II Powiatowym Wicemistrzem Ortograficznym, a Kasia zakwalifikowała się do kolejnego etapu konkursu wokalnego.
Naszym zdolnym uczennicom gratulujemy i życzymy następnych sukcesów.

dk

,,Po co ja się urodziłem” II wojna światowa oczami dziecka

- Gdy wybuchła wojna, miałam niewiele ponad dwa lata i choć wydaje się to niemożliwe, doskonale pamiętam pierwsze dni września 1939r. – mówi pani Jadwiga Kowalczykowa z Grabinki / Zadzimia, która 14 kwietnia spotkała się z uczniami klas szóstych i klasy IVa.
– Szczególnie silnie– kontynuował nasz gość– utkwił mi w pamięci następujący obraz: Ja, moja starsza siostra i babcia leżymy w redlinach na polu ziemniaczanym. Babcia z całej siły przyciska nas do ziemi, a nad naszymi głowami krążą samoloty niemieckie. Potwornego lęku, który towarzyszył mi wtedy, nie zapomnę nigdy.
A potem potoczyła się opowieść o okupacyjnej codzienności. O potajemnym przemiale zboża, w którym uczestniczyły Jadzia Tereska, o chlebie ,,kłującym w zęby’’, o nocnej wizycie żandarmów, którzy przyszli aresztować stryja, o chowaniu nad rzeką żywności i o marzeniach o piłce do zabawy, prawdziwych lalkach i słodyczach.
Na koniec pani Kowalczykowa przywołała ze wspomnień teściowej wstrząsające słowa : ,,Mamo, po co ja się urodziłem”, które wykrzyczał jej kilkuletni syn, gdy rodzina Kowalczyków, uciekając przed Niemcami, pod Zgierzem znalazła się w centrum walk.

bk

 

Razem możemy więcej

Przypominamy, że w naszej szkole Samorząd Uczniowski nadal przeprowadza zbiórkę plastikowych nakrętek od soków, napojów, mleka, środków chemicznych itp. Są one przekazywane osobom, które potrzebują pieniędzy na cele zdrowotne. Ostatnio pomagaliśmy w ten sposób Weronice i m.in. dzięki Wam mogła ona odbyć turnus rehabilitacyjny oraz uczestniczyć w dodatkowo wykupionych godzinach z rehabilitantem, które są niezbędne dla jej rozwoju.
Teraz „nakręcamy się” wspólnie dla 6-letniego Mateusza Przybylaka. Chłopiec cierpi na dziecięce porażenie mózgowe i encefalopatię. Jest dzieckiem leżącym ze skłonnością do epilepsji. Obecnie czekają go operacje kończyn dolnych, po których konieczna będzie kosztowna rehabilitacja. Właśnie na ten cel będą przekazane pieniędze usyskane ze sprzedaży zebranych nakrętek.
Wiemy, że i tym razem zaangażujecie się w tą akcję. Korki można przynosić bezpośrednio do pani Karoliny Pośpiech do pracowni języka niemieckiego gimnazjum. ZBIERAJCIE Z NAMI NAKRĘTKI – RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!!!

CZYŚCI GIGANCI z Zadzimia znów w akcji!

W ramach konkursu „ROSSwijające WAKACJE ROSSMANNa” grupa Czystych Gigantów z Zadzimia wspierana przez koordynatora – panią Karoline Pośpiech – musiała zmierzyć się z kolejnym zadaniem.
Ich kreatywność i pomysłowość znalazła tym razem swoje odzwierciedlenie w zdrowych i pełnych witamin przekąskach, które mogłyby być serwowane zarówno w sklepiku szkolnym, jak i podczas imprez i spotkań z przyjaciółmi. Wszystkie z wymyślonych produktów smakowały równie dobrze jak wyglądały, a do tego zachęcały do konsumpcji już samymi nazwami. Któż nie skusiłby się przecież na „Owocową wyspę”, „Jabłkowe łabędzie” czy „Rekina”? Może kulinarne pomysły naszych gimnazjalistów wkrótce zrewolucjonizują szkolne sklepiki?
Póki co, Czyści Giganci nadal potrzebują Waszych głosów. Wystarczy kliknąć w link (www.rossnet.pl/1000wakacji/galeria) i w zakładce Zadanie II odszukać ich zdjęcie podpisane „Zdrowe rewolucje CZYSTYCH GIGANTÓW!” i zagłosować. Podobnie jak w zadaniu poprzednim konieczne jest posiadanie konta w serwisie rossnetu, ale z jego utworzeniem nie będziecie mieli najmniejszych problemów.
Głosować możecie do 27. kwietnia do godziny 12:00. Czyści Giganci liczą na Wasze wsparcie.


kp

Zapraszamy do wspólnego przypominania

19 kwietnia po raz 72. obchodzimy rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Jest to również Dzień Pamięci o Holokauście i przeciwdziałaniu zbrodniom przeciwko ludzkości. Dlatego 20. kwietnia na trzeciej godzinie lekcyjnej na apelu, którego mottem są słowa Jana Pawła II: „Nigdy jedni przeciw drugim”, przypomnimy dwie kwietniowe zbrodnie przeciw ludzkości, mianowicie Holokaust(całkowita zagłada Żydów), za który odpowiedzialni są naziści oraz mord w Katyniu dokonany przez ZSRR na polskich oficerach.
13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, ustanowiony przez Sejm 14 listopada 2007 roku. Przypomina on rocznicę opublikowania przez Niemcy w 1943 roku informacji o odkryciu w Katyniu pod Smoleńskiem w Rosji masowych grobów oficerów Wojska Polskiego, zamordowanych przez NKWD w 1940 roku.
Tradycja obchodów Dni Pamięci o Holokauście sięga 2000 roku. Wtedy rządy 46 państw podpisały Deklarację Sztokholmską, stwierdzając, że: „Holokaust (Shoah) w sposób fundamentalny podważył zasady, na których oparta jest cywilizacja. […] Czujemy się zobowiązani upamiętnić ofiary Holokaustu, jak też oddać cześć tym, którzy się Holokaustowi sprzeciwili. Będziemy popierać odpowiednie formy upamiętnienia Holokaustu, łącznie z wprowadzeniem Dnia Pamięci o Holokauście w naszych krajach”.
Zachęcamy do wzięcia udziału w szkolnym apelu.

dk

Nasze recytatorki na wojewódzkich eliminacjach konkursu recytatorskiego ,,Strofy o Ojczyźnie”

,,I cóż powiedzą tomy słowników,
Lekcje historii i geografii,
Gdy tylko o niej mówić potrafi
Krzak bzu kwitnący i śpiew słowików”.

W minioną sobotę, 18 kwietnia, dwie uczennice naszego Zespołu- Natalia Medyńska z klasy IVa (opiekun: Katarzyna Patora) i Katarzyna Magdziak z klasy IIIB gimnazjum (opiekun: Dorota Jaszczak - Kacprzak) brały udział w wojewódzkich eliminacjach XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego ,,Strofy o Ojczyźnie”. Przesłuchania odbyły się w Pałacu Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi. Dziewczęta zaprezentowały fragment prozy i wiersz o tematyce nawiązującej do motta tegorocznej edycji konkursu. Każda z nich w swojej grupie wiekowej rywalizowała z ponad czterdzieściorgiem uczestników. Wyniki konkursu poznamy 26 kwietnia. Zwycięzcy będą reprezentować nasze województwo w finale ogólnopolskim.

kp

Strona 1 z 17 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 246,799 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie