Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne Ciekawe strony WWW Październik 22 2018 07:44:27
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 196
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Acyymbatte
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Uwaga Rodzice!

W dniu 24 października w godzinach od 16:00 do 18:00 odbędą się konsultacje dla rodziców. Szczególnie zapraszamy rodziców uczniów, u których pojawiły się trudności w nauce lub problemy wychowawcze.

 

                                                                               Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół w Zadzimiu

Apel do rodziców

Zabezpiecz darmowe podręczniki przed zniszczeniem!!!

Darmowe podręczniki według MEN mają służyć trzem kolejnym rocznikom. Niestety są to książki słabej jakości i po roku użytkowania niektóre z nich są bardzo zniszczone. Nie wszyscy uczniowie szanują podręczniki. Część z nich po pierwszym okresie użytkowania wymaga znacznej renowacji. W przypadku, gdy będą bardzo zniszczone, rodzice będą musieli za nie zapłacić.

„Regulamin korzystania przez uczniów z darmowych podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych w Zespole Szkół w Zadzimiu” znajduje się w zakładce „Dokumenty szkolne/Regulaminy” na stronie internetowej szkoły.

Apel do rodziców, aby zakupili okładki lub obłożyli podręczniki folią.

Cichosz Elżbieta

WKRĘĆ SIĘ W POMAGANIE - zbieraj z nami nakrętki!

Każdego dnia odkręcamy plastikowe butelki, a nakrętki z reguły lądują w koszu na śmieci. Ten niewielki przedmiot, konsekwentnie zbierany, może wiele zdziałać. Każda ilość się liczy, jeśli działamy zespołowo! Jeżeli działamy wspólnie i każdy z nas odkłada nawet najmniejszą nakrętkę, to naprawdę możemy pomóc wielu potrzebującym osobom. W skupie tona nakrętek kosztuje ok. 700 zł.
Od kilku lat w naszej szkole przeprowadzamy zbiórkę plastikowych nakrętek. Akcja ma wiele aspektów. Przede wszystkim uczymy dzieci, że często niewiele potrzeba, żeby pomóc drugiemu człowiekowi. Jednocześnie wspieramy ochronę środowiska, bo dzięki takim akcjom o wiele mniej zakręconych butelek trafia na wysypiska śmieci.
Co zbieramy?
Zbierane mogą być wszelkie plastikowe zakrętki i zamknięcia po napojach (np. po wodzie, sokach, jogurtach, mleku), artykułach spożywczych (kawie, ketchupie), chemii gospodarczej (płyny do prania, płukania, mycia podłóg) i kosmetykach (szamponach, balsamach, żelach pod prysznic, kremach, itp.). Ważne jest, aby nie zawierały one dodatkowych elementów, takich jak uszczelki, tekturki, gumki, styropian czy folię aluminiową.
Podsumowując, korzyści ze zbierania nakrętek jest wiele:

  •  pomoc potrzebującym – uzyskane ze skupu nakrętek pieniądze przeznaczane są na zajęcia terapeutyczne dla dzieci niepełnosprawnych oraz dzieci zagrożonych niepełnosprawnością,
  • segregacja i ograniczanie ilości śmieci – poprzez odzyskiwanie i przetwarzanie części z nich,
  • tanie pozyskiwanie wartościowego materiału przez producentów tworzyw sztucznych,
  • edukacja, głównie najmłodszych – szerzenie idei integracji dzieci i młodzieży sprawnej ze środowiskiem osób niepełnosprawnych.

Mamy nadzieję, że jeśli do tej pory zdarzyło się Wam wyrzucić nakrętki, to teraz już będziecie wiedzieć, jak je wykorzystać. Korki zostawiamy w szatni u woźnego- Pana Mirka Stępińskiego.
Dziękujemy i zachęcamy do wspólnej akcji - razem możemy więcej.

Opiekunki SU

Myślcie globalnie, działajcie lokalnie!

Każde zebrane 65kg makulatury to uratowane 1 drzewo.

Czy wiesz, ze ....

W Polsce rocznie produkuje się ok. 2,5 mln ton papieru i tektury. Statystyczny mieszkaniec naszego kraju zużywa rocznie blisko 70 kg papieru.
Polak wyrzuca rocznie 350 kg śmieci z czego 1/5 to papier i tektura, niestety z tego tylko ok. 25 kg przekazywanych jest do recyklingu.
Korzyści ze zbierania makulatury trudno przecenić. Oszczędzone drzewa to uratowany spory obszar zieleni. A zieleń to zdrowsze środowisko naturalne, lepsze powietrze i wszystko to, co się z lasem wiąże - jagody, grzyby, śpiewające ptaki... . Dlatego tegoroczną akcję promujemy hasłem:

"Pobijmy zeszłoroczny rekord - uratujmy jak najwięcej drzew".

W tym roku zbiórka makulatury powiązana jest z konkursem ☺.
Celem akcji jest zaktywizowanie całej społeczności szkolnej do działań związanych z segregacją odpadów - praktyczna edukacja ekologiczna, wdrażanie uczniów do ochrony środowiska poprzez pozyskiwanie surowców wtórnych.
Włączajcie się nie tylko uczniowie, ale i Wasze rodziny, nauczyciele, sąsiedzi....
Makulaturę prosimy przynosić do pani Renaty Micewskiej-Mielnik lub do pana Piotra Kuźnika.
Z góry serdecznie dziękujemy.

Myślcie globalnie, działajcie lokalnie!

Opiekunki SU

 

Przedszkolaki w teatrze

18 października przedszkolaki z wszystkich trzech grup wyjechały do teatru, gdzie w Sieradzkim Centrum Kultury obejrzały spektakl "Świat Andersena" w wykonaniu aktorów wrocławskiego teatru IN- ART. Spektakl dla dzieci składał się z trzech odrębnych bajek Andersena, a każda historia przedstawiona była w innej technice aktorskiej i innym planie.
Pierwsza bajka "Świniopas"przedstawiona była w planie żywym przez aktorów. Druga bajka -"Nowe szaty króla" to świat teatru maski. Wyolbrzymione konstrukcje maskowe zrobiły olbrzymie wrażenie na najmłodszych widzach. Bajka trzecia " Brzydkie Kaczątko" przedstawiona była w formie teatru lalek, które stanowiły połowę rozmiarów ludzkich i były poruszane przez aktorów, a niektóre także animowane ich nogami. Dzieciom podobały się ciekawe efekty dźwiękowe i świetlne oraz wspaniałe dekoracje.

AJ

Na szlaku historii

Kolejnym miejscem pamięci walczących o niepodległość naszej Ojczyzny, które odwiedziły przedszkolaki był cmentarz parafialny w Zadzimiu. Chcąc zainteresować dzieci dziejami Polski i Polaków, odwiedziliśmy miejsca, gdzie spoczywają ofiary II wojny światowej. Minutą ciszy upamiętniliśmy poległych w walce o wolność Ojczyzny przy grobie lotników zastrzelonych we wrześniu 1939 roku.

 

AJ

Mity greckie na scenie

W dniu 18 października uczniowie kl. Va, Vb i Vc pojechali wraz z wychowawcami, p. Marzeną  Zel-Budzanowską, p. Andrzejem Gierowskim oraz p. Andrzejem Czechowiczem, do Sieradza.
Celem wycieczki było obejrzenie w Sieradzkim Centrum Kultury spektaklu pt. "Mity greckie".
Na scenie aktorzy zaprezentowali następujące mity: „Prometeusz",„Dedal i Ikar ", „Posejdon", „Afrodyta", „Syzyf" i „Hades".
Wszystkim bardzo podobała się gra aktorów, którzy prezentowali swoje postacie z humorem i angażowali publiczność. Kostiumy były ciekawe i śmieszne, zwłaszcza maski. Dzięki temu sztuka była zrozumiała dla uczniów i nikt się nie nudził.
Przedstawienie było bardzo interesujące. Na pewno pomoże zrozumieć lekturę pt. „Mity greckie”, która będzie omawiana na lekcjach języka polskiego. 

Łukasz Woźniak 

Przedszkolaki w Łodzi

10 października grupa 5 latków,  kilkoro 4 latków oraz najstarsza grupa 6 latków wyruszyła na całodzienną wycieczkę autokarową do Łodzi.
Pierwszym punktem wyprawy była wspaniała zabawa w sali zabaw "Agatka". Na dzieci czekało wiele atrakcji, chociażby takich jak basen z kolorowymi kulkami, zjeżdżalnie, tunele, labirynty i trampolinny. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także mini pojazdy i gry interaktywne. Każdy kto poczuł się zmęczony, mógł odpocząć przy stoliku i posilić się zabranym ze sobą prowiantem. Następnym punktem wycieczki był Port Lotniczy Lublinek. Na głównej sali lotniska spotkaliśmy się z panią przewodnik, która poprowadziła nas na odprawę biletowo-bagażową. Następnie każdy z małych uczestników wycieczki musiał przejść przez punkt kontroli bezpieczeństwa. Wszyscy wkładali do kuwety okrycia wierzchnie, a wylosowane osoby także obuwie, które następnie zostało poddane prześwietleniu przez skaner. Po zakończonej kontroli bezpieczeństwa przeszliśmy do odpowiedniej bramki, skąd autokarem lotniskowym udaliśmy się na zwiedzanie "Lotniska od kuchni", czyli miejsc zwykle niedostępnych dla pasażerów. Mogliśmy wejść w strefę zastrzeżoną, obejrzeć wybrane terminale, przejechać się po płycie lotniska na skraj pasu startowego, zobaczyć od środka placówkę Lotniskowej Straży Pożarnej i niespotykane wozy strażackie, w których każdy z maluchów mógł wygodnie usiąść za sterami kierownicy. Dzieci z okien autokaru oglądały unoszący się helikopter wojskowy, będący na testach po naprawie oraz helikopter Ratunkowego Pogotowia Lotniczego, a także inne mniejsze prywatne samoloty. Oczywiście przedszkolakom udało się zobaczyć lądowanie samolotu czarterowego i jego eskortę, a także podziwiać lotnisko z tarasu widokowego.
Z całą pewnością wycieczka dostarczyła dzieciom wiele atrakcji i niezapomnianych wrażeń. 

AJ

Historia w terenie

W ramach obchodów 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę sześciolatki odwiedzają na terenie swojej małej Ojczyzny miejsca upamiętniające odwagę i poświęcenie Polaków w obronie wolności i niepodległości naszego kraju. Przedszkolaki udały się pod kamienny obelisk poświęcony ważnym historycznym wydarzeniom, które działy się na przestrzeni stu lat po odzyskaniu niepodległości.

AJ

Dzień Chłopaka w kinie

3 października uczniowie kl. IVa, IVb i VIb spędzili Dzień Chłopaka w Zduńskiej Woli. Nad ich bezpieczeństwem czuwały wychowawczynie: p. Renata Micewska-Mielnik, p. Joanna Świątek-Szokalska i p. Dorota Jaszczak-Kacprzak. Najpierw młodzi miłośnicy kina obejrzeli film „Biały Kieł”, który powstał na podstawie książki Jacka Londona. Tytułowy bohater, mieszaniec psa z wilkiem, podbił serca młodych widzów. Czwartoklasiści i ich o dwa lata starsi koledzy w napięciu czekali, czy suce uda się pokonać rysia i uratować szczeniaka. Z zainteresowaniem śledzili losy zwierząt szukających pożywienia, gotowych służyć człowiekowi w zamian za  jedzenie. Wzruszył ich los Białego Kła sprzedanego przez Indianina złemu białemu człowiekowi, który zmuszał zwierzęta do walki, aby czerpać zyski z zakładów. Na szczęście filmowa historia dobrze się skończyła.
Z kina uczniowie udali się do MacDonalda, gdzie były: smaczne jedzenie, dobra zabawa, upominki i baloniki. Do szkoły czwartoklasiści i szóstoklasiści wracali szczęśliwi, a ich gromki śpiew z pewnością słychać było również poza autobusem.

dk

Dzień Chłopaka w przedszkolu

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o najważniejszych uroczystościach w życiu rodziny czy przedszkola. I tak 1 października przedszkolaki wspólnie świętowały dzień chłopaka. W tym dniu dziewczynki ze wszystkich grup wręczyły chłopcom upominki oraz złożyły życzenia. Nie brakło również słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci  i wspólnej zabawy. 

AJ

Strona 1 z 3 1 2 3 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 493,861 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie