Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne Ciekawe strony WWW Grudzień 12 2018 22:14:31
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 196
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Acyymbatte
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

Zbliżają się upragnione święta Bożego Narodzenia, jest to czas kiedy, każdy z nas odczuwa większą potrzebę dzielenia się dobrem z innymi, w tym świątecznym czasie pamiętajmy nie tylko o własnych potrzebach, ale i o potrzebach tych, którym poszczęściło się trochę mniej w życiu niż nam samym.
W związku z tym Samorząd Szkolny  wzorem lat ubiegłych organizuje
Kiermasz Bożonarodzeniowy.
Prosimy, aby uczniowie wraz z rodzicami przygotowali własnoręcznie wykonane stroiki i ozdoby świąteczne, które będą sprzedawane podczas szkolnej wigilii, 21 grudnia.

Prosimy także, aby każda klasa przygotowała po jednym cieście. Słodkości będzie można  również zakupić na Kiermaszu Bożonarodzeniowym.

Pieniądze zebrane ze sprzedaży ozdób i słodkości zostaną w tym roku przekazane na Fundację Gajusz, która pomaga dzieciom przewlekle i nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom.
Wszystkie ozdoby (czyli bombki, choinki, dzwoneczki, mikołaje, łańcuchy, bałwanki, stroiki, itp.) należy dostarczyć do dnia 19 grudnia do sali języka angielskiego. Ciasto należy również przynieść  do pracowni języka angielskiego w dniu 21 grudnia.

                                                                  Samorząd Szkolny wraz z opiekunkami

Szkole pomagamy i świat oczyszczamy

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji ekologicznejWszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

 Nasza szkoła po raz kolejny organizuje zbiórkę elektrośmieci. Dotyczy ona zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt komputerowy, sprzęt gospodarstwa domowego - wszystko co jest na prąd lub na baterie)- również wielkogabarytowego.
Szkoła za zebrane elektrośmieci otrzyma  nagrody rzeczowe w postaci sprzętu biurowego bądź sportowego; Zużyte już urządzenia będą wtórnie wykorzystane, np.
zmielone tworzywo sztuczne ze starej lodówki nadaje się do produkcji kołpaków samochodowych, a odzyskany freon do napełnienia nowej chłodziarki
– odzyskane z elektrosprzętów kable służą do produkcji włókien, z których szyje się żagle lub namioty.
– tworzywo sztuczne odzyskane z przemielonych obudów komputerowych świetnie nadaje się do produkcji ławeczek, krzeseł i doniczek. Wykorzystuje się je także do utwardzania dróg. Szklane drzwiczki od pralki mogą zostać przerobione na żaroodporną miskę.

Warto o tym pamiętać przy świątecznych porządkach!

WKRĘĆ SIĘ W POMAGANIE - zbieraj z nami nakrętki!

Każdego dnia odkręcamy plastikowe butelki, a nakrętki z reguły lądują w koszu na śmieci. Ten niewielki przedmiot, konsekwentnie zbierany, może wiele zdziałać. Każda ilość się liczy, jeśli działamy zespołowo! Jeżeli działamy wspólnie i każdy z nas odkłada nawet najmniejszą nakrętkę, to naprawdę możemy pomóc wielu potrzebującym osobom. W skupie tona nakrętek kosztuje ok. 700 zł.
Od kilku lat w naszej szkole przeprowadzamy zbiórkę plastikowych nakrętek. Akcja ma wiele aspektów. Przede wszystkim uczymy dzieci, że często niewiele potrzeba, żeby pomóc drugiemu człowiekowi. Jednocześnie wspieramy ochronę środowiska, bo dzięki takim akcjom o wiele mniej zakręconych butelek trafia na wysypiska śmieci.
Co zbieramy?
Zbierane mogą być wszelkie plastikowe zakrętki i zamknięcia po napojach (np. po wodzie, sokach, jogurtach, mleku), artykułach spożywczych (kawie, ketchupie), chemii gospodarczej (płyny do prania, płukania, mycia podłóg) i kosmetykach (szamponach, balsamach, żelach pod prysznic, kremach, itp.). Ważne jest, aby nie zawierały one dodatkowych elementów, takich jak uszczelki, tekturki, gumki, styropian czy folię aluminiową.
Podsumowując, korzyści ze zbierania nakrętek jest wiele:

  •  pomoc potrzebującym – uzyskane ze skupu nakrętek pieniądze przeznaczane są na zajęcia terapeutyczne dla dzieci niepełnosprawnych oraz dzieci zagrożonych niepełnosprawnością,
  • segregacja i ograniczanie ilości śmieci – poprzez odzyskiwanie i przetwarzanie części z nich,
  • tanie pozyskiwanie wartościowego materiału przez producentów tworzyw sztucznych,
  • edukacja, głównie najmłodszych – szerzenie idei integracji dzieci i młodzieży sprawnej ze środowiskiem osób niepełnosprawnych.

Mamy nadzieję, że jeśli do tej pory zdarzyło się Wam wyrzucić nakrętki, to teraz już będziecie wiedzieć, jak je wykorzystać. Korki zostawiamy w szatni u woźnego- Pana Mirka Stępińskiego.
Dziękujemy i zachęcamy do wspólnej akcji - razem możemy więcej.

Opiekunki SU

Myślcie globalnie, działajcie lokalnie!

Każde zebrane 65kg makulatury to uratowane 1 drzewo.

Czy wiesz, ze ....

W Polsce rocznie produkuje się ok. 2,5 mln ton papieru i tektury. Statystyczny mieszkaniec naszego kraju zużywa rocznie blisko 70 kg papieru.
Polak wyrzuca rocznie 350 kg śmieci z czego 1/5 to papier i tektura, niestety z tego tylko ok. 25 kg przekazywanych jest do recyklingu.
Korzyści ze zbierania makulatury trudno przecenić. Oszczędzone drzewa to uratowany spory obszar zieleni. A zieleń to zdrowsze środowisko naturalne, lepsze powietrze i wszystko to, co się z lasem wiąże - jagody, grzyby, śpiewające ptaki... . Dlatego tegoroczną akcję promujemy hasłem:

"Pobijmy zeszłoroczny rekord - uratujmy jak najwięcej drzew".
W tym roku zbiórka makulatury powiązana jest z konkursem ☺.

Celem akcji jest zaktywizowanie całej społeczności szkolnej do działań związanych z segregacją odpadów - praktyczna edukacja ekologiczna, wdrażanie uczniów do ochrony środowiska poprzez pozyskiwanie surowców wtórnych.
Włączajcie się nie tylko uczniowie, ale i Wasze rodziny, nauczyciele, sąsiedzi....
Makulaturę prosimy przynosić do pani Renaty Micewskiej-Mielnik lub do pana Piotra Kuźnika. Paczki lub pudełka z makulaturą należy podpisywać numerem klasy. Akcja potrwa do 10 kwietnia. Na zwycięzców czeka nagroda!
Z góry serdecznie dziękujemy.

Myślcie globalnie, działajcie lokalnie!

Opiekunki SU

"Co w trawie piszczy"
3 grudnia wszystkie klasy młodsze wybrały się do sieradzkiego teatru na musical profilaktyczny pt. "Co w trawie piszczy". Jest to fantastyczna przygoda mieszkańców łąki, połączona z zaskakującymi zwrotami akcji i znakomitym humorem. Musical udowadnia, że chociaż wszyscy się od siebie tak bardzo różnimy, to wspólnymi siłami możemy pokonać wszelkie trudności i dokonać czegoś naprawdę wielkiego. 
 
PW
Andrzejki w przedszkolu
"Andrzeju, Andrzeju daj nam znać co się będzie z nami dziać". 30 listopada obchodzimy imieniny Andrzeja. W tym dniu nasze przedszkolaki poznawały tradycje i zwyczaje andrzejkowe. Był to czas wróżb, magii, a przede wszystkim dobrej zabawy przed zbliżającym się adwentem. W przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera radosnych zabaw i wróżb. Aby wróżby się spełniły, dzieci rzucały monety do wody i wypowiadały zaklęcie, przelewały wosk przez klucz, zaglądały w przyszłość, aby zobaczyć co je czeka. Oczywiście oprócz zabaw, konkurencji i skocznej muzyki nie zabrakło czegoś dla ciała, czyli pizzy i słodkiego poczęstunku.
Czy wróżby się spełnią - przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one przedszkolakom wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.AJ
Zabawa andrzejkowa w Zespole

27 listopada odbyły się andrzejki szkolne. Na uczniów czekała zabawa taneczna, poczęstunek w klasach oraz Magiczny Salon Wróżb, w którym każdy mógł poznać swoją przyszłość. Klasy 1-3 szkoły podstawowej swoje przyjęcie miały na korytarzu szkolnym, gdzie czas umilały im liczne konkursy i wspólne zabawy. Natomiast starsi uczniowie bawili się na sali gimnastycznej. O muzykę i oświetlenie zadbał pan Robert Miłek, który do godziny 20 prowadził szkolne andrzejki. Na koniec imprezy klasy 3 gimnazjum oraz 8 podstawówki zmierzyły się z polskim tańcem narodowym - polonezem. Była to mała próba przed oficjalnym pożegnaniem ostatnich roczników. Wszyscy bawili się świetnie, nawet udało się namówić nauczycieli wraz z Dyrekcją do wspólnej zabawy.

Idalia Drzewiecka


Lektura na deskach teatru

We wtorek 27 listopada uczniowie kl. IVa i b, V a oraz VIb, pod opieką p. Renaty Micewskiej -Mielnik, p. Doroty Jaszczak- Kacprzak  i p. Elżbiety Cichosz, udali się do Teatru Miejskiego  w Sieradzu na spektakl „Charlie i fabryka czekolady”. Młodzi  widzowie z zainteresowaniem śledzili losy tytułowego bohatera, który dzięki Złotemu Kuponowi mógł zobaczyć, jak powstają słodycze Williego Wonki. Twórcy Współczesnego Teatru w Krakowie przekonali do siebie wybrednych odbiorców również efektami specjalnymi. Ponadto uczniowie wynieśli z przedstawienia ważne przesłanie, że w życiu na pierwszym miejscu powinna być rodzina.
Następnego dnia pani bibliotekarka miała pełne ręce roboty, gdyż odwiedzili ja czwartoklasiści z zamiarem wypożyczenia powieści Roalda Dahla. Książka spodobała się dziewięciolatkom, gdyż czytali ją w czasie przerw a niektórzy, ku niezadowoleniu nauczycieli, nawet podczas lekcji.

dk

Andrzejkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej - klasy młodsze

26 listopada w naszej szkole odbył się Andrzejkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej dla klas młodszych. Do rywalizacji przystąpiło 7 zespołów z klas IV - VI szkoły podstawowej. Pierwsza faza turnieju odbyła się w dwóch grupach, gdzie rywalizacja toczyła się systemem "każdy z każdym". Następnie dwie najsłabsze drużyny z grupy A i jedna z grupy B rywalizowały ze sobą o miejsca 5-7. Pozostałe 4 najlepsze drużyny grały mecze półfinałowe. W nich FC Lolki wygrały 2:1 z FC Prestiż oraz FC Bambiki pokonały FC Janusze 1:0. W meczu o 3 miejsce FC Prestiż okazał się lepszy od FC Janusze, wygrywając 3:1. Mecz finałowy był bardzo zacięty z lekką przewagą chłopców z FC Bambiki. Niestety z żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola. O zwycięstwie decydowały więc rzuty karne, w których lepszy okazał się zespół FC Lolki (1:0).
Końcowa klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:

1. FC Lolki z klasy Vc
2. FC Bambiki z klasy VIb
3. FC Prestiż z klasy Vb
4. FC Janusze z klasy VIa
5. FC Warzywniak z klasy IV b
6.FC Buncz Pad z klasy Va
7. FC Grim z klasy IV a
Wszystkie zespołu otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zawodnicy słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Opiekunami na turnieju byli: Andrzej Czechowicz, Andrzej Gierowski i Sławomir Kobielski.

SK

Spotkanie integracyjne klasy VIIB

23 listopada uczniowie klasy VII B wcale nie mieli zamiaru wrócić do swoich domów. W tym dniu postanowili zostać w szkole i spędzić ze sobą popołudnie, wieczór i noc. Spotkanie zaczęło się od przygotowania miejsca noclegowego oraz miejsca na zjedzenie posiłków. Później pozostał już tylko czas na gry i zabawy na sali gimnastycznej, oglądanie filmu, zabawy na małej sali czy długie nocne pogaduchy. Była to świetna okazja by ze sobą poprzebywać, porozmawiać na rożne tematy, powygłupiać się ze sobą, po prostu poznać się bardziej. Wszechobecne komórki w tym dniu nie były potrzebne. Uczniowie potrafili zorganizować sobie czas i nikt się nie nudził. Uśmiechy na twarzach świadczyły o tym, że był to bardzo udany biwak.

SK

Nasze drużyny na podium w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Piłkę Ręczną

22 listopada w Poddębicach odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłkę Ręczną dziewcząt oraz chłopców. Nasze panie na zawodach rozegrały trzy mecze. Dwa z nich wygrały- z SP w Poddębicach 2:1 i z SP w Domaniewie 10:1 i jeden  przegrały po bardzo wyrównanym meczu z SP w Dalikowie 2:1. Uzyskane wyniki uplasowały naszą drużynę na  II miejscu.
Panowie wypadli nieco gorzej. Niestety brakło trochę szczęścia, bo obydwa rozegrane mecze z Poddębicami i Domaniewem przegrali 3:2, tracąc bramki w samych końcówkach meczów. Ostatecznie w turnieju zajęli III miejsce.

SK

Strona 1 z 5 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 501,105 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie