Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne Ciekawe strony WWW Wrzesień 26 2018 12:28:21
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 196
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Acyymbatte
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września przypada Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Wychowankowie naszego przedszkola grupa I 3,4-latki, grupa II 5- latki i najstarsza grupa III 6-latki  wspólnie świętowały obchody tego dnia. Zabawa rozpoczęła się zaprezentowaniem poszczególnych grup i nauką okrzyku przedszkolaka.
Po złożeniu przyrzeczenia przez dzieci Panie dyrektor Izabella Świt i Renata Serafińska dokonały uroczystego pasowania milusińskich, włączając ich tym samym w poczet przedszkolaków. Dzieci wspólnie odśpiewały hymn i zjadły cukierki podarowane przez panią dyrektor. Potem nastąpiły wspólne tańce i śpiewy oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Punktem kulminacyjnym uroczystości było wypuszczenia balonu z helem z załączonymi marzeniami dzieci. Najmłodsi długo obserwowali jego lot, potem przyłączyli się do integracyjnych zabaw z chustą animacyjną i zawodów sportowych. Na zakończenie wspólnej zabawy dzieci obejrzały bajeczkę "Bezpieczna droga z radami SpongeBoba". Tego dnia dzieci zabrały ze sobą do domu dobry humor, kolorowe baloniki oraz opaski z medalami. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka dostarczył wszystkim wielu pozytywnych wrażeń, a także zintegrował dzieci z trzech grup przedszkolnych.

AJ

Bardzo udana inauguracja roku sportowego

W dniu 19 września w Uniejowie odbyła się powiatowa inauguracja roku sportowego 2018/2019. Pierwszymi zawodami były Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe. Czwórka naszych reprezentantów, która wraz z opiekunem Sławomirem Kobielskim udała się na inaugurację, zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Radomił Kacprzak zajął I miejsce i zdobył złoty medal. W swoim biegu okazał się bezkonkurencyjny, wygrywając zawody z dużą przewagą. Julia Szczepańczyk zajęła III miejsce i brązowy medal. Obydwoje reprezentować będą naszą szkołę na zawodach wojewódzkich. Wiktoria Rosiak i Dawid Pawełczyk zajęli miejsca poza pierwszą dziesiątką. Wszystkim gratulujemy udanego występu i trzymamy kciuki za start w zawodach wojewódzkich.

SK

Integracja czwartoklasistów

16 września w godz. 15.00-18.00 na placu przed szkołą  w Zadzimiu integrowali się uczniowie kl. IVa, kl. IV b, ich rodzice i wychowawczynie: p. Renata Micewska-Mielnik i p. Dorota Jaszczak-Kacprzak. Wspólnie bawili się dorośli i dzieci. Dużo emocji dostarczyły konkurencje sportowe: przeciąganie liny, wyścigi w workach czy z wodą na łyżeczce. Zarówno dzieci, jak i dorośli bardzo zaangażowali się także w grę wiejską (układanie puzzli – zdjęcia z terenu szkoły i poszukiwanie miejsca z fotografii, przyszywanie guzików, układanie krzyżówki do hasła przyroda, wypisywanie zwierząt z ó, przygotowywanie prac plastycznych ze znalezionych materiałów). Drużyny za wykonane zadania otrzymywały żetony, za które podczas licytacji nabyły różne nagrody. Po zabawie nie zabrakło kiełbaski z grilla, sałatek, ciast i owoców przygotowanych przez rodziców i wychowawczynie.
Niedzielne popołudnie pokazało, że można miło i pożytecznie, bez komputera, telefonu i telewizji, spędzić wolny czas.

dk

Lektura na ekranie

14 września uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz klasy VIIa udali się do łódzkiej Manufaktury, by obejrzeć ekranizację lektury pt."Dywizjon 303".
Film "Dywizjon 303.Historia prawdziwa" ukazuje wydarzenia, które rozgrywały się w siepniu i wrześniu 1940r. podczas Bitwy o Anglię. Wszystkich tych, którzy nie znają sylwetek polskich asów lotnictwa, zachęcamy do obejrzenia filmu. Naprawdę warto!

dg

Rok szkolny 2018/19 rozpoczęty!

3 września rozpoczęliśmy rok szkolny 2018/19. W związku z uroczystością pogrzebową ŚP. Jakuba Woźniaka msza św. inauguracyjna odbyła się 4 września. Nie zapomnieliśmy również o 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Grupa ośmioklasistów pod wodzą pani Doroty Jaszczak-Kacprzak przygotowała montaż słowno-muzyczny, który został zaprezentowany w kościele. Następnie przemaszerowaliśmy pod obelisk, gdzie minutą ciszy i kwiatami uczciliśmy pamięć tych, którzy przelali krew za Polskę.

dg

Czas podsumowań

22 czerwca uroczyście podsumowaliśmy rok szkolny 2017/18. Jak co roku uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w miejscowym kościele, którą sprawował proboszcz Juliusz Mieczyński.
Następnie korowód uczniów przewędrował do szkoły, gdzie nastąpiło oficjalne podsumowanie roku szkolnego. Oprócz społeczności szkolnej wziął w nim udział wójt gminy Zadzim Krzysztof Woźniak oraz liczni rodzice.
Na początku dyrektor Zespołu Izabella Świt wręczyła nagrody tym uczniom, którzy wypracowali średnią ocen 4,75 i wyżej i tym samym otrzymali świadectwo z wyróżnieniem oraz nagrodę książkową.
Jak co roku uczniowie, którzy osiągnęli najwyższą średnią 5,0 i wyżej otrzymali stypendia szkolne ufundowane przez Urząd Gminy w Zadzimiu. W dowód uznania z rąk wójta Krzysztofa Woźniaka nagrody książkowe odebrali następujący uczniowie szkoły podstawowej: Kamil Medyński, Natalia Stefańska, Bartosz Tarczyński, Amelia Woźniak, Maja Jońska, Wiktoria Krawczyk, Julia Szczepańczyk, Konrad Kubik, Adam Kwapiszewski, Radomił Kacprzak, Martyna Kowalczyk, Aneta Miłosz, Wiktoria Lisowska, Zuzanna Dobrzyńska, Natalia Medyńska, Aleksandra Ignaczak, Magdalena Ignaczak, Szymon Ignatowski oraz gimnazjaliści: Katarzyna Fajka, Klaudia Solarek, Zuzanna Ignatowska, Martyna Świt, Julia Średniak.

Jak co roku nagrody trafiły do rąk najstarszych uczniów gimnazjum, którzy za swą pracę na rzecz szkoły i środowiska lokalnego zasłużyli na miano Młodych Liderów Samorządowych. Wyróżnienia te z rąk wójta Krzysztofa Woźniaka odebrali: Zuzanna Ignatowska, Martyna Świt oraz Jakub Magdziak. Gratulujemy!
To nie był koniec nagród przyznanych przez włodarza gminy Zadzim. Wójt Krzysztof Woźnik uhonorował również szerokie grono uczniów, którzy w minionym roku szkolnym uświetniali gminne uroczystości o charakterze patriotycznym. Nagrody książkowe trafiły do rąk 37 uczniów Zespołu.
Zakończenie roku szkolnego sprzyja podsumowaniom. Nagrody trafiają nie tylko do uczniów, którzy odnoszą sukcesy na polu naukowym, ale także tych wytrwałych i kreatywnych.
Wręczono nagrody uczniom sumiennym w odkładaniu pieniędzy na rzecz Szkolnej Kasy Oszczędnośći. Otrzymali je: Maciej Mamos, Natalia Krzesińska, Nikola Kowalczyk, Adrian Chmielecki, Ivetta Woźniak, Nikola Beda, Adam Lisowski, Kacper Chmielecki, Barbara Loręc, Ignacy Wodziński, Kacper Klimczak, Zuzanna Dobrzyńska.
Ostatnie nagrody rozdane w tym dniu trafiły do uczniów w ramach rozstrzygnięcia konkursów. Zuzanna Ignatowska, Jakub Magdziak i Martyna Świt odebrali z rąk dyrektor Zespołu nagrodę za I miejsce w kategorii film w konkursie "Projekt z ZUS-em". W tym samym konkursie w kategorii komiks I miejsce wywalczyły Julia Średniak oraz Renata Tomaszewska. Gratulujemy!
Po rozdaniu nagród nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru najstarszym uczniom gimnazjum, a później wszyscy rozeszli się do klas, by odebrać z rąk wychowawców świadectwa.
Po słowach pożegnania i życzeniach bezpiecznych wakacji mogliśmy ogłośić, że WAKACJI NADSZEDŁ CZAS.


 Więcej zdjęć z uroczystości kryje poniższy link.

Zakończenie roku szkolnego 2017/18

dg

Zakończenie roku w przedszkolu

21 czerwca przedszkolaki zakończyły rok szkolny montażem słowno – muzycznym, prezentując rodzicom swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Następnie otrzymały dyplomy ukończenia przedszkola oraz nagrody książkowe. Rodzice przygotowali swoim milusińskim upominki. Pani dyrektor Izabella Świt podziękowała rodzicom za współpracę oraz wspomaganie rozwoju dzieci.


IK

Czas pożegnań

20 czerwca społeczność Zespołu Szkół w Zadzimiu zgromadziła się na sali gimnastycznej, by pożegnać najstarszych gimnazjalistów.
Na naszą uroczystość przybyły również prezes zadzimskiego oddziału Banku Spółdzielczego - pani Maria Tomczyk oraz kierownik miejscowej Biblioteki Publicznej - pani Halina Ryman. Jak zawsze gimnazjalistom w tej podniosłej chwili towarzyszyli rodzice oraz rodzeństwo i koledzy ze starszych roczników.
Spotkanie rozpoczęła dyrektor Zespołu pani Izabella Świt, sygnał do rozpoczęcia poloneza dał przewodniczący Smorządu Uczniowskiego Jakub Jewczak. Trzecioklasiści jak zawsze prezentowali się dostojnie i zachwycili publiczność opanowaniem wielu skomplikowanych figur.
Po polonezie nadszedł czas na montaż słowno-muzyczny, w którym najstarsi gimnazjaliści podsumowali czas nauki w naszej placówce. Jak zawsze nie zabrakło zabawnych anegdot, ale też podziękowań skierowanych do wychowaców, nauczycieli oraz rodziców.
Po trzecioklasistach nadszedł czas na ich młodszych kolegów. W tym roku najstarszych gimnazjalistów pożegnali uczniowie klas drugich oraz siódmych, którzy życzyli im sukcesów na nowych ścieżkach edukacji oraz odwagi w realizacji marzeń. Oprócz ciepłych słów i piosenki uczniowie mieli dla trzecioklasistów drobne upominki oraz osobiste życzenia.
Upominki i życzenia przekazała kończącym naszą szkołę również pani Maria Tomczyk. Później życzenia popłynęły z ust dyrektor Zespołu.
Na zkończenie uroczystości zostały już tylko zdjęcia grupowe, a później rozpoczęła się zabawa, która potrwała do godziny 21.
Więcej zdjęć z uroczystości kryje poniższy link.

Zakończenie klas trzecich gimnazjum

dg

Kaczki z gęsiej paczki

18 czerwca przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce do kina w Zduńskiej Woli. Dzieci oglądały film „Kaczki z gęsiej paczki”. Pełne wrażeń z pobytu w kinie wróciły do przedszkola.

IK

 

 

 

W odwiedzinach u trzecioklasistów

Grupa 6-latków wraz z wychowawczynią Ireną Kuster odwiedziła klasę IIIa. Dzieci zapoznały się z salą lekcyjną oraz starszymi kolegami i koleżankami. Wykazały się dużą wiedzą podczas rozmowy z Panią Wandą Rulką.

IK

Lekcja w sądzie

14 czerwca uczniowie ostatnich klas gimnazjum pod opieką p. Joanny Świątek- Szokalskiej i p. Doroty Jaszczak-Kacprzak udali się do Sądu Rejonowego w Łasku na lekcję wiedzy o społeczeństwie. Ich przewodnikiem po siedzibie Temidy (bogini sprawiedliwości) była pani Arleta Puzder- sędzia II Wydziału Karnego, która przypomniała rolę sądu i jego podział instancyjny. Ostrzegła też przed posiadaniem i rozprowadzaniem narkotyków oraz jazdą z nietrzeźwymi kierowcami. Chętni trzecioklasiści mieli okazję założyć togę, w której wyglądali niezwykle majestatycznie.

dk

Strona 1 z 2 1 2 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 488,609 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie