Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Maj 25 2015 21:13:42
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 92
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: lesiaeleks
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Ciąg dalszy wyprawy

21 maja wycieczka z Zadzimia dotarła do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Tam zwierzęta dosłownie jadły nam z rąk. Mieliśmy okazję nakarmić daniele oraz lamy, a także obserwować loty dzikiego ptactwa.
Następnie zwiedziliśmy muzeum, w którym zgromadzone są sportowe trofea Adama Małysza. Kryształowe kule oraz narty mistrza zrobiły na wszystkich duże wrażenie.
Później podróżnicy przenieśli się do wiślańskiego amfiteatru. Nasi artyści sprawdzili akustykę obiektu. Zaprezentowali się wszyscy, których możemy posłuchać podczas szkolnych akademii. Wiemy, że popisy naszych artystów spodobały się strażnikom miejskim, którzy monitorują amfiteatr.
Po koncertach powędrowaliśmy na wiślański deptak w poszukiwaniu pamiątek.
22 maja o poranku wyruszyliśmy w podróż do Żywca, gdzie zwiedziliśmy miejscowe Muzeum Arcyksiążęcego Browaru. Interaktywne i bardzo nowoczesne muzeum zrobiło na wszystkich duże wrażenie. Dzięki wehikułowi czasu zawędrowaliśmy aż do roku 1881. Następnie mogliśmy poczuć atmosferę międzywojnia oraz dowiedzieć się, co działo się z browarem podczas II wojny światowej. Potem był jeszcze labirynt w czasach PRLu, a na koniec degustacja soku.
Ostatnim punktem naszej wyprawy był wjazd kolejką linową na górę Żar, z której rozciągał się piękny widok na Górny Śląsk. Żal było opuszczać malownicze Beskidy. Jeszcze tam wrócimy.


dg

Na szlaku przygody

19 maja osiemdziesięciu dziewięciu uczniów pod opieką pań: Karoliny Pośpiech, Elżbiety Cichosz, Katarzyny Włodarczyk, Danieli Wojtyry, Doroty Glapskiej, Agnieszki Józwik, Pauliny Leśniczak i pana Sławomira Kobielskiego wyruszyło na szlak przygody. W tym roku udaliśmy się w rejon Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Pierwszego dnia dotarliśmy do skąpanej w słońcu Pszczyny, gdzie zwiedziliśmy miejscowy zamek, miejsce niezwykłe z racji, że obiekt ten uniknął wojennej grabieży i aż w około 80% posiada oryginalne wyposażenie wnętrz z przełomu XIX i XXw. Po spacerze wokół malowniczego rynku wyruszyliśmy do Bielska Białej. Tam w Studiu Filmów Rysunkowych dowiedzieliśmy się, w jaki sposób powstały najpopularniejsze kreskówki tej wytwórni, czyli "Bolek i Lolek" oraz "Reksio".
Późnym popołudniem dotarliśmy do ośrodka wczasowego "Limba" w Wiśle, by wypocząć i nabrać sił na kolejne dni wyprawy.
20 maja uczestnicy wycieczki wyruszyli z przełęczy Kubalonka na szlak prowadzący do szczytu Baraniej Góry- drugiego co do wysokości szczytu południowo-wschodniej części Beskidu Śląskiego.
Po drodze podziwialiśmy widoki oraz słuchaliśmy wykładu przewodnika na temat flory oraz fauny Beskidów. Uczniowie dali radę, wspięli się na wysokość 1220m.


dg

Przedszkolaki u strażaków

14 maja przedszkolaki odbyły wycieczkę do Powiatowej Straży Pożarnej w Poddębicach, aby z bliska zobaczyć jak wygląda praca strażaków. Dzięki życzliwości gospodarzy dzieci mogły oglądać wozy strażackie i sprzęt niezbędny w ich pracy. Przedszkolaki wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. Niebywałą atrakcją dla dzieci był pokaz alarmu.
Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę dotyczącą wielozadaniowej i pżytecznej pracy strażaków.
Serdeczne podziękowanie składamy tacie naszego przedszkolaka- Adriana, panu Tomaszowi Chmieleckiemu za umożliwienie odbycia wycieczki oraz panom Radosławowi Cieślikowskiemu i Łukaszowi Krystkowi, którzy w sposób przystępny i ciekawy przybliżyli dzieciom tajniki swojej pracy zawodowej.

M. Magdziak

Wyniki konkursów

Jury w składzie: panie Dorota Jaszczak-Kacprzak, Katarzyna Patora i Dorota Glapska, wyłoniło zwycięzców szkolnych konkursów związanych z projektem "Naznaczeni czasem apokalipsy...".
Przypomnijmy, że poprosiliśmy uczniów o wymyślenie tytułu dla publikacji zawierającej wspomnienia z czasów II wojny światowej, które spisaliśmy dzięki spotkaniom ze świadkami tamtych czasów. Drugie zadanie konkursowe polegało na stworzeniu projektu okładki publikacji.
Oba zadania nie były łatwe, gdyż zarówno tytuł jak i okładka zbioru powinny być wieloznaczne,
zawierać w sobie odniesienie do losów tych, którzy walczyli i ginęli na różnych frontach, tych, którzy poznali piekło obozów koncentracyjnych, tych, którzy przymusowo pracowali na rzecz III Rzeszy w krajach Europy oraz tych, którzy przetrwali wojnę w domu.
Pomysłów naszym uczniom nie brakowało. Najwięcej głosów jury zdobył tytuł zaproponowany przez Karinę Kiejnich, Julitę Serafińską i Magdalenę Mroczek- "Czerwone niebo".
Podtytuł- "Czas apokalipsy 1939-1945 we wspomnieniach mieszkańców gminy Zadzim i okolic" jest kompilacją propozycji uczniów klasy VIa.
W kategorii okładka zwyciężył projekt Amelii Kołodziejczyk. Wyróżnienie jury przyznało pracy Wiktorii Zarębskiej.
Wszystkim uczestnikom konkursów dziękujemy za zaangażowanie!

dg

Natalia i Kasia znów recytowały

 Nasze recytatorki znów prezentowały swoje talenty, tym razem w Pałacu Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi podczas Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Strofy o Ojczyźnie”.
- Od 23. lat nie było tak wysokiego poziomu jak dziś – powiedział podczas gali finałowej przewodniczący jury, pan Andrzej Michalski- Członkowie komisji mieli trudne zadanie, gdyż na podium nie ma miejsca dla wszystkich. Jednak każdy, kto przeszedł eliminacje wojewódzkie, powinien czuć się zwycięzcą.
Wprawdzie Natalii Medyńskiej i Kasi Magdziak nie udało się zdobyć głównej nagrody, ale wróciły do Zadzimia z dyplomami, książkami i nowymi doświadczeniami. Dziewczęta podczas warsztatów uczyły się relaksować i pokonywać stres, a ich opiekunki, p. K. Patora i D. Kacprzak, miały okazję obejrzeć przedstawienie w wykonaniu czwartoklasistów z jednej z łódzkich szkół podstawowych oraz wymienić doświadczenia z innymi nauczycielami.

dk

Uwaga film!

Wszystkich tych, którzy nie mogli uczestniczyć w akademii podsumowującej projekt "Naznaczeni czasem apokalipsy..." zapraszamy do obejrzenia nagrania na naszym szkolnym kanale w serwisie Youtube.
Wystarczy kliknąć na poniższy link. Życzymy przyjemnego oglądania!

 

https://youtu.be/8H35kmBOUEI

dg

Recytowali w Teatrze Integracji i Pijalni Wód Termalnych

12. maja czworo uczniów gimnazjum pod opieką p. D. Kacprzak udało się do Poddębic, aby wziąć udział w XXIV Konkursie Sztuki Recytatorskiej o zasięgu powiatowym. Recytatorzy przygotowali wiersz i fragment prozy. Wszyscy godnie reprezentowali Gimnazjum Publiczne im. W. Witosa w Zadzimiu przed widownią zgromadzoną w kościele ewangelicko – augsburskim (wybudowanym w 1871 roku przez właścicieli Poddębic – Wyssota Zakrzewskich dla przybyłych z Zachodu osadników niemieckich – sukienników), a obecnie mieszczącym Teatr Integracji i Pijalnię Wód Termalnych.
W przerwie Joanna Kuchciak, Kacper Kuchciak, Katarzyna Magdziak, Izabela Szymczak i ich opiekunka przyjemnie spędzili czas w zabytkowym parku miejskim. W Ogrodzie Zmysłów szczególnie zachwyciły ich muzyczne gniazda i megakalejdoskop. Podziwiali też renesansowy pałac Grudzińskich z 1610 roku. Wyniki konkursu wyglądają następująco:
Katarzyna Magdziak z III B – II miejsce w kategorii: III kl. gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne Joanna i Kacper Kuchciakowie z I A – III miejsce w kategorii I – II kl. gimnazjum.
Wyjeżdżając z Poddębic, uczniowie z żalem żegnali późnorenesansowy kościół św. Katarzyny i fontanny w rynku.
Wszystkim recytatorom gratulujemy odwagi i talentu.


dk

Znów sukces!

11 maja odbyła się XXIV edycja powiatowego Konkursu Sztuki Recytatorskiej zorganizowanego przez Poddębicki Dom Kultury i Sportu. W tym roku miejsce występów młodych recytatorów było szczególne- przesłuchania odbywały się w klimatycznym protestanckim kościółku, już odrestaurowanym, pełniącym również funkcję Teatru Integracji- Pijalni Wód.
W poniedziałek przed jury zaprezentowały się młodsze kategorie- przedszkola i klasy I-IV szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Radomił Kacprzak (klasa III SP), Julia Ciesionik (klasa IVa), Aleksandra Ignaczak (klasa IVa) i Natalia Medyńska (klasa IVa).
Radomił Kacprzak zajął II miejsce, a Natalia Medyńska III. Cieszymy się z sukcesów naszych uczniów i życzymy im zapału w rozwijaniu umiejętności recytatorskich.

kp

By ocalić od zapomnienia

8 maja społeczność Zespołu Szkół w Zadzimiu zgromadziła się na sali gimnastycznej, by wziąć udział w akademii podsumowującej szkolny projekt "Naznaczeni czasem apokalipsy- mieszkańcy gminy Zadzim i okolic w czasie II wojny i okupacji".
Data szkolnej uroczystości nie była przypadkowa. 8 maja świętowaliśmy 70 rocznicę zakończenia największej i najkrwawszej wojny w dziejach ludzkości. W tym dniu chcieliśmy podziękować wszystkim tym, którzy przez minione tygodnie opowiadali nam o burzliwych losach mieszkańców gminy Zadzim i okolic podczas II wojny światowej.
Na naszej widowni zasiadły panie: Henryka Magdziak, Regina Kubik, Jadwiga Kowalczyk, Irena Grela, Eugenia Glapska, Teresa Kapituła, Barbara Trzmiel i Agnieszka Bednarek, które pomogły nam ocalić od zapomnienia niezwykłe i bardzo bolesne historie mieszkańców naszej lokalnej społeczności.
W niecodziennej lekcji historii wzięli też udział: zastępca wójta gminy Zadzim- pani Irena Wawrzecka, kierownik miejscowej biblioteki- pani Halina Ryman, członkinie Świetlicy Integracyjnej w Zadzimiu oraz rodzice uczniów..
Nasi uczniowie doskonale wyczuli podniosłość tego wydarzenia, na widowni panowała nabożna cisza, dzięki której wspomnienia świadków okrucieństwa wojny poruszyły każde serce.
Młodzi aktorzy w montażu słowno-muzycznym wyreżyserowanym przez panie Dorotę Glapską i Katarzynę Patorę przenieśli nas w lata 1939-45.
Lektorzy z przejęciem przywołali dziecięce wspomnienia naszych gości specjalnych, których wojna pozbawiła dzieciństwa, beztroski, często rodziców, a przyniosła ciężką pracę, strach, głód i upokorzenie.
Usłyszeliśmy wiele historii przymusowych pracowników na rzecz III Rzeszy, których los rzucił do Niemiec, Czech, Francji czy Austrii. Odkryliśmy także dzieje tych mieszkańców naszej okolicy, którzy walczyli podczas obrony Warszawy, zdobywali Monte Cassino, czy też walczyli u boku gen. Maczka w 1 Dywizji Pancernej w Szkocji. Zadumaliśy się nad losem więźniów stalagów, obozów koncentracyjnych, więźniów politycznych prześladowanych za działalność konspiracyjną oraz ofiar mordu katyńskiego.
O dreszcze przyprawiły nas wymowne wiersze deklamowane z przejęciem przez młodych recytatorów.
Do oczu wielu widzów napłynęły łzy podczas rzewnych pieśni wykonanych przez szkolny chór pod kierownictwem pana Andrzeja Czechowicza oraz naszych solistów- Jakuba Magdziaka, Karinę Kiejnich i Katarzynę Magdziak. Łzy popłynęły na dobre podczas scenki pożegnania matki z synem- żołnierzem, która rozegrała się przy akompaniamencie akordeonu, z którego popłynęły dźwięki "Ostatniej niedzieli".

Grozę tamtych dni oddała scenka, podczas której młodzi powstańcy warszawscy modlili się o przetrwanie podczas bombardowania stolicy słowami litanii zawartej w "Pamiętniku z powstania warszawskiego" Mirona Białoszewskiego.
Na zakończenie naszej akademii aktorzy wygłosili manifest, w którym zadeklarowali, że my-młodzi nie chcemy już więcej wojny. A potem były już tylko gromkie brawa i kolejne podziękowania dla naszych specjalnych gości
, które złożyła dyrektor Zespołu- pani Małgorzata Kuna oraz zastępca wójta naszej gminy- pani Irena Wawrzecka.


Więcej zdjęć z uroczystości kryje poniższy link.

Akademia podsumowująca projekt "Naznaczeni czasem apokalipsy 1939-45"

dg

,,Odeszliśmy, zostawiając zakrwawioną mamę w rowie.” To się zdarzyło naprawdę.

Ósmego maja na lekcji języka polskiego uczniowie z klasy VI a -Amelka Kołodziejczyk i Kuba Domagała zaprezentowali fragmenty kroniki ich rodziny dotyczące września 1939r. autorstwa Jana i Józefa Walisów. Najbardziej poruszyło słuchaczy wspomnienie Jadwigi Jesionowskiej przedstawione z perspektywy dziewięcioletniego dziecka. Oto fragment:

Gdy uszliśmy jakieś pięćset metrów, natknęliśmy się na oddział Niemców maszerujących drogą. Na przedzie szło dwóch żołnierzy, którzy co pewien czas przyklękali i strzelali przed siebie. Wszyscy schowaliśmy się w płytkim rowie. Przerażona mama powiedziała do nas: ,,dobrze, że choć wszyscy jesteśmy razem” i przytuliła Antosia, osłaniając go swoim ciałem. Ja szepnęłam do Reni: przesuń się trochę. W tej samej chwili zobaczyłam, że głowa mamy zaczyna się czerwienić, a Antoś jest cały zapryskany krwią. Mama już się do nas nie odezwała ani się nie poruszyła. Do naszego miejsca doszli Niemcy. Jakiś starszy nakrzyczał na tego, który strzelał, ze zabił dzieciom matkę i próbował częstować nas czekoladą. Inni Niemcy kazali iść na kartoflisko dwóm mężczyznom z naszej grupy. Po chwili zobaczyłam, że kurtki na ich plecach dziwnie się strzępią ,a oni przewracają się na ziemię. Niemiec od czekolady kazał nam iść powoli we wskazanym kierunku. Odeszliśmy, zostawiając zakrwawioną mamę w rowie.

bk

 

 

Kolejny projekt edukacyjny już za nami

8 maja br. grupa projektowa w składzie: Izabela Iskra, Klaudia Kuchciak, Sylwia Kujawiak, Julia Gortat, Zuzanna Marciniak, Dominika Siewierska i Gabriela Marciniak pracująca pod kierunkiem p. Katarzyny Patory wzięła udział w uroczystej akademii poświęconej 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej.
Dziewczęta zaprezentowały fragmenty wspomnień mieszkańców gminy Zadzim i okolic dotyczące życia w strasznych czasach okupacji hitlerowskiej, wywózek na przymusowe roboty do Niemiec, Austrii czy Francji oraz deklamowały okolicznościowe wiersze. Wcieliły się też w role konferansjerek. Uczennice stanowiły część większego zespołu, który tego dnia przedstawił wzruszający montaż słowno-muzyczny.

Grupa drugoklasistek realizująca projekt edukacyjny czynnie włączyła się w realizację ogólnoszkolnego projektu "Naznaczeni czasem apokalipsy 1939-1945”. W jego ramach kilka dziewcząt wzięło udział w konkursie literackim, którego założeniem było napisanie luźnej pracy stylistycznej (kartka z pamiętnika, list, opowiadanie, opis przeżyć) lub wiersza inspirowanych kopią autentycznej kartki pocztowej pana Jana Kowalczyka wysłanej w drodze do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Ich teksty można znaleźć w zakładce PUBLIKACJE na stronie internetowej szkoły. Uczennice klasy IIA gimnazjum przygotowały też wraz z opiekunką pamiątkową tablicę z fotografiami mieszkańców gminy Zadzim i okolic ,,naznaczonych piętnem wojny”. Można ją było oglądać już od początku kwietnia. Znajduje się na holu, naprzeciw głównego wejścia do szkoły.

kp

Strona 1 z 19 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 253,092 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie