Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Luty 08 2016 17:34:07
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 101
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: magdalena
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Pożegnanie karnawału

Tegoroczny karnawał dobiega końca. Jak co roku uczniowie Zespołu Szkół w Zadzimiu spotkali się na imprezie karnawałowej zwanej pospolicie choinką. W tym roku bal odbył się w środę 3 lutego.
Dla najmłodszych członków Zespołu zabawa była okazją do przebrania się za ulubionego bohatera książkowego lub filmowego. Na parkiecie zaroiło się od księżniczek, wróżek i czarownic. Wśród panów liczną grupę stanowiły służby mundurowe- policjanci, strażacy, a nawet agenci FBI. Jak co roku nie mogło zabraknąć cieszących się dużą sympatią dzieci superbohaterów, czyli Spidermana i Supermana. Ciemną stronę mocy na balu reprezentował Darth Vader. Urokowi karnawałowej maskarady uległy również trzy panie nauczycielki, które wcieliły się w rolę cyganek. Roześmiane buzie maluchów były najlepszym dowodem na to, że impreza była niezwykle udana.
Starsi członkowie Zespołu bawili się na sali gimnastycznej. Tu największy aplauz wzbudził utwór "Jedzie pociąg z daleka", podczas którego uczniowie utworzyli długi pociąg napędzany przez przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego- Emilkę Magdziak.


dg

Więcej zdjęć z uroczystości kryje poniższy link.

Bal karnawałowy w Zespole

Przedszkolaki w bibliotece publicznej

W dniu 02.lutego przedszkolaki odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Zadzimiu.
Podczas spotkania z kierownikiem biblioteki Panią Haliną Ryman maluchy zwiedziły bibliotekę, dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza, zapoznane zostały z różnego rodzaju książkami oraz potrzebą odkładania książek na wyznaczone miejsce, a także zachowaniem ciszy w bibliotece i czytelni.
Na zakończenie spotkania dzieci wysłuchały dwóch utworów literackich czytanych przez Panią Halinę Ryman oraz oglądały książeczki dla dzieci.
Nauczycielki dziękują za spotkanie oraz kontynuowanie współpracy z przedszkolem.

Irena Kuster

 

Zagoszczą w naszej szkole

Już 08. lutego będziemy gościć absolwentkę naszej szkoły, Ewelinę Woźniak – Wrzesińską, która opowie o nauce w liceum i na Międzywydziałowych Studiach Humanistycznych, a także wraz ze swoim mężem przeprowadzi warsztaty teatralno – dramowe dla gimnazjalistów.

dk

Jak listonosz Pat i Ted postanowili uruchomić parowóz

W poniedziałek (01. lutego) uczennice drugiej klasy gimnazjum czytały przedszkolakom utwór pt. „Listonosz Pat. Rakieta Zielonej Doliny”. Tym razem do sięgania po książkę zachęcały: Oliwia Dominowska, Iza Szymczak, Karolina Bartoszek, Gabriela Perkowska i Patrycja Sromecka. Przeczytały o tym, jak podczas szkolnej wycieczki na starą stację kolejową Julian i jego koledzy odkryli zardzewiały parowóz. Listonosz Pat i Ted postanowili uruchomić pociąg, a mieszkańcy miasteczka pomogli w remoncie stacji.
Maluchy z przyjemnością słuchały o losach znanych im bohaterów, a codzienne czytanie z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

dk

Karnawał w przedszkolu

Karnawał to czas balów, maskarad i zabaw. W czasie Karnawału bawią się nie tylko dorośli, ale jest to również wspaniała okazja do zabaw dla dzieci.
W dniu 29 stycznia w przedszkolu odbył się długo oczekiwany bal karnawałowy. Już od samego rana przedszkolaki przychodziły pięknie przebrane w kolorowe stroje, zamieniając się tym samym w przeróżne postacie. Można było spotkać: królewny, wróżki, Spiderman’ów, odważnych strażaków i policjantów i wiele innych postaci. Przebierańcy świetnie bawili się uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Na dzieci w trakcie balu czekał słodki poczęstunek przygotowany przez mamy naszych przedszkolaków.


Małgorzata Magdziak

Więcej zdjęć z imprezy kryje poniższy link.

Bal karnawałowy w przedszkolu

Komedia Moliera wciąż aktualna

27. stycznia uczniowie drugich klas Gimnazjum Publicznego im. Wincentego Witosa w Zadzimiu w szkolnej sali telewizyjnej obejrzeli spektakl Teatru TV pt. „Skąpiec” w reżyserii Jana Bratkowskiego. Premiera sztuki, która powstała na podstawie komedii Moliera w tłumaczeniu Bohdana Korzeniowskiego, odbyła się w 1992 roku. Wcześniej, w 1965 roku, po dzieło siedemnastowiecznego francuskiego dramaturga sięgnął też inny wybitny polski reżyser Jerzy Gruza. Warto się więc zastanowić, dlaczego tekst z 1668 roku wciąż inspiruje twórców teatralnych.
Odpowiedź jest bardzo prosta. Ponieważ porusza uniwersalny problem. Zawsze i wszędzie można spotkać ludzi skłonnych podpisać się pod stwierdzeniem: „Pieniądze są najważniejszą rzeczą na świecie.”
Ponadczasowa sztuka Moliera w reżyserii Jana Bratkowskiego doskonale nadaje się do obejrzenia w rodzinnym gronie w niedzielne popołudnie, ale również w szkole na lekcji języka polskiego. Jest wartościowa, ponieważ bawiąc widza, jednocześnie skłania go do refleksji nad tym, co w życiu jest najważniejsze.

dk

Konkursowy luty

Wszyscy miłośnicy mowy ojczystej będą mieli w lutym ręce pełne roboty, a to za sprawą zbliżających się konkursów.
Jeszcze przed feriami uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum sprawdzą swą znajomość polskiej ortografii podczas szkolnych eiminacji do gminnego etapu Powiatowych Potyczek Ortograficznych.
W związku z ogłoszeniem roku 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza oraz działaniami związanymi z realizacją programu "Książki naszych marzeń" zachęcamy uczniów Zespołu do lektury dzieł noblisty.
Już wkrótce uczniowie szoły podstawowej będą mogli sprawdzić swą znajomość "Janka Muzykanta" oraz "W pustyni i w puszczy". Gimnazjalistom proponujemy powrót w czasy średniowiecza za sprawą "Krzyżaków" oraz lekturę "Latarnika".
O szczegóły konkursu pytajcie Waszych polonistów.

dg

Goście w naszych progach

Dzień 21 stycznia był w naszej szkole dniem szczególnym. W tym dniu witaliśmy w naszej placówce wyjątkowych gości- nasze babcie i naszych dziadków, którzy przybyli świętować wraz z uczniami dzień Babci i Dzień Dziadka.
Na uroczystość przybył również wójt gminy Zadzim- pan Krzysztof Woźniak.
Szkolne święto rozpoczęła dyrektor Zespołu- pani Małgorzata Kuna, która przekazała wszystkim gościom najserdeczniejsze życzenia. Do życzeń dołączył się także pan wójt.
Uczniowie klasy trzeciej oraz przedszkolaki przygotowali na tę uroczystość krótką część artystyczną- montaż słowno-muzyczny. Dzieci wierszem i piosenką starały się wyrazić wszystkim zgromadzonym na sali babciom i dziadkom swoją wdzięczność za miłość, cierpliwość i opiekę. Część artystyczną zakończyła prezentacja pastorałek w wykonaniu uczniów z klas pierwszych i drugich.
Następnie wnuczęta wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. Uroczystość dopełnił wspólny poczęstunek.

Alicja Zimka


Więcej zdjęć z uroczystości kryje poniższy link.

Dzień Babci i Dziadka w Zespole

Rozśpiewana Natalia

19 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Buczku odbył się XIV Festiwal Kolęd i Pastorałek. Wszystkich uczestników festiwalu przywitał Wójt Gminy Buczek – Bronisław Węglewski. Następnie wykonawcy prezentowali znane i lubiane przez wszystkich kolędy.
Jury w składzie: Dorota Ciabiada, Jadwiga Ratajczyk oraz Alicja Hans oceniało wykonawców.
W kategorii wiekowej: 10-12 lat, w której występowało kilkanaście osób, Natalia Medyńska, uczennica klasy Va, zaprezentowała kolędę „Dzisiaj w Betlejem” i otrzymała wyróżnienie. Ten sam utwór zaśpiewała 23 stycznia bieżącego roku na konkursie wokalnym w Ozorkowie. W kategorii klas IV – VI brało udział 28 osób. Natalka również została doceniona, zdobywając wyróżnienie. Wręczenie nagród odbyło się po występach.
Natalia doskonali swoje wokalne umiejętności w Szkole Muzycznej Poddębickiego Domu Kultury.
Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki!

nm

Czytali młodszym

18 stycznia trzech gimnazjalistów udało się do przedszkola. Kuba Chajduk, Adrian Zarębski i Kuba Kwapiszewski przeczytali młodszym koleżankom i kolegom bajkę Ezopa o myszce wiejskiej i miejskiej. Bohaterki najlepiej czuły się u siebie w domu. Myszce miejskiej było na wsi zbyt zimno. Nie smakowały jej korzonki i trawy. Z kolei dla myszki wiejskiej miasto okazało się zbyt niebezpieczne. Bała się hałasu. Z tego powodu nie skosztowała szynki ani innych przysmaków.
Doszła więc do następującego wniosku: „Gdy się żyje w ciągłym strachu, wtedy nie cieszą nawet najwspanialsze luksusy.”
Z pewnością uczniowie naszego ZS też wiedzą, że do prawidłowego rozwoju potrzebne jest poczucie bezpieczeństwa.

dk

Spełniamy marzenia

Książki Waszych marzeń już dostępne w szkolnej bibliotece!
Przypomnijmy, że nasza szkoła przystąpiła do programu Ministerstwa Edukcji Narodowej "Książki naszych marzeń", którego celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych. W minionym roku szkolnym członkowie Samorządu Uczniowskiego przepytali uczniów szkoły podstawowej o ich zainteresowania czytelnicze. Dzięki wywiadom powstała lista tytułów, które chętnie zobaczylibyście w naszej bibliotece.
Owocna współpraca z Urzędem Gminy w Zadzimiu spowodowała, że nasza książnica wzbogaciła się o ponad sto Waszych wymarzonych pozycji książkowych."Przygody Koziołka Matołka", losy Pippi Pończoszanki, "Zezia i Giler", cała seria "Opowieści z Narnii" oraz przygód Tomka Wilmowskiego, "Koszmarny Karolek", powieści L. M. Montgomery i Nicholasa Sparksa oraz wiele innych czekają na Was! Zachęcamy do czytania!


dg

Strona 1 z 10 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 301,933 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie