Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne Ciekawe strony WWW Luty 22 2019 04:50:33
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 196
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Acyymbatte
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Czas na ferie zimowe!

Drodzy uczniowie!

Przed zbliżającymi się feriami zimowymi przypominamy Wam o bezpieczeńswie podczas zabaw na śniegu. Pamiętajcie, by nie wchodzić na zamarznięte zbiorniki wodne, bo zabawa w takich miejscach może skończyć się tragicznie. Pamiętajcie o przestrzeganiu zasad uczestnictwa w ruchu drogowym.
Nie spędzajcie zbyt wiele czasu przed ekranem telewizora lub komputera. Przebywajcie na świeżym powietrzu, bawcie się i spędzajcie miłe chwile w gronie rodzinnym i otoczeniu przyjaciół.
Do zobaczenia za dwa tygodnie!Dyrekcja Zespołu Szkół w Zadzimiu

Szkole pomagamy i świat oczyszczamy

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji ekologicznejWszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

 Nasza szkoła po raz kolejny organizuje zbiórkę elektrośmieci. Dotyczy ona zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt komputerowy, sprzęt gospodarstwa domowego - wszystko co jest na prąd lub na baterie)- również wielkogabarytowego.
Szkoła za zebrane elektrośmieci otrzyma  nagrody rzeczowe w postaci sprzętu biurowego bądź sportowego; Zużyte już urządzenia będą wtórnie wykorzystane, np.
zmielone tworzywo sztuczne ze starej lodówki nadaje się do produkcji kołpaków samochodowych, a odzyskany freon do napełnienia nowej chłodziarki
– odzyskane z elektrosprzętów kable służą do produkcji włókien, z których szyje się żagle lub namioty.
– tworzywo sztuczne odzyskane z przemielonych obudów komputerowych świetnie nadaje się do produkcji ławeczek, krzeseł i doniczek. Wykorzystuje się je także do utwardzania dróg. Szklane drzwiczki od pralki mogą zostać przerobione na żaroodporną miskę.

Warto o tym pamiętać przy świątecznych porządkach!

WKRĘĆ SIĘ W POMAGANIE - zbieraj z nami nakrętki!

Każdego dnia odkręcamy plastikowe butelki, a nakrętki z reguły lądują w koszu na śmieci. Ten niewielki przedmiot, konsekwentnie zbierany, może wiele zdziałać. Każda ilość się liczy, jeśli działamy zespołowo! Jeżeli działamy wspólnie i każdy z nas odkłada nawet najmniejszą nakrętkę, to naprawdę możemy pomóc wielu potrzebującym osobom. W skupie tona nakrętek kosztuje ok. 700 zł.
Od kilku lat w naszej szkole przeprowadzamy zbiórkę plastikowych nakrętek. Akcja ma wiele aspektów. Przede wszystkim uczymy dzieci, że często niewiele potrzeba, żeby pomóc drugiemu człowiekowi. Jednocześnie wspieramy ochronę środowiska, bo dzięki takim akcjom o wiele mniej zakręconych butelek trafia na wysypiska śmieci.
Co zbieramy?
Zbierane mogą być wszelkie plastikowe zakrętki i zamknięcia po napojach (np. po wodzie, sokach, jogurtach, mleku), artykułach spożywczych (kawie, ketchupie), chemii gospodarczej (płyny do prania, płukania, mycia podłóg) i kosmetykach (szamponach, balsamach, żelach pod prysznic, kremach, itp.). Ważne jest, aby nie zawierały one dodatkowych elementów, takich jak uszczelki, tekturki, gumki, styropian czy folię aluminiową.
Podsumowując, korzyści ze zbierania nakrętek jest wiele:

  •  pomoc potrzebującym – uzyskane ze skupu nakrętek pieniądze przeznaczane są na zajęcia terapeutyczne dla dzieci niepełnosprawnych oraz dzieci zagrożonych niepełnosprawnością,
  • segregacja i ograniczanie ilości śmieci – poprzez odzyskiwanie i przetwarzanie części z nich,
  • tanie pozyskiwanie wartościowego materiału przez producentów tworzyw sztucznych,
  • edukacja, głównie najmłodszych – szerzenie idei integracji dzieci i młodzieży sprawnej ze środowiskiem osób niepełnosprawnych.

Mamy nadzieję, że jeśli do tej pory zdarzyło się Wam wyrzucić nakrętki, to teraz już będziecie wiedzieć, jak je wykorzystać. Korki zostawiamy w szatni u woźnego- Pana Mirka Stępińskiego.
Dziękujemy i zachęcamy do wspólnej akcji - razem możemy więcej.

Opiekunki SU

Myślcie globalnie, działajcie lokalnie!

Każde zebrane 65kg makulatury to uratowane 1 drzewo.

Czy wiesz, ze ....

W Polsce rocznie produkuje się ok. 2,5 mln ton papieru i tektury. Statystyczny mieszkaniec naszego kraju zużywa rocznie blisko 70 kg papieru.
Polak wyrzuca rocznie 350 kg śmieci z czego 1/5 to papier i tektura, niestety z tego tylko ok. 25 kg przekazywanych jest do recyklingu.
Korzyści ze zbierania makulatury trudno przecenić. Oszczędzone drzewa to uratowany spory obszar zieleni. A zieleń to zdrowsze środowisko naturalne, lepsze powietrze i wszystko to, co się z lasem wiąże - jagody, grzyby, śpiewające ptaki... . Dlatego tegoroczną akcję promujemy hasłem:

"Pobijmy zeszłoroczny rekord - uratujmy jak najwięcej drzew".
W tym roku zbiórka makulatury powiązana jest z konkursem ☺.

Celem akcji jest zaktywizowanie całej społeczności szkolnej do działań związanych z segregacją odpadów - praktyczna edukacja ekologiczna, wdrażanie uczniów do ochrony środowiska poprzez pozyskiwanie surowców wtórnych.
Włączajcie się nie tylko uczniowie, ale i Wasze rodziny, nauczyciele, sąsiedzi....
Makulaturę prosimy przynosić do pani Renaty Micewskiej-Mielnik lub do pana Piotra Kuźnika. Paczki lub pudełka z makulaturą należy podpisywać numerem klasy. Akcja potrwa do 10 kwietnia. Na zwycięzców czeka nagroda!
Z góry serdecznie dziękujemy.

Myślcie globalnie, działajcie lokalnie!

Opiekunki SU

Saint Patrick’s Day

17 marca (niedziela) obchodzimy Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii. W związku z tym zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wspólnej zabawy. Z okazji tego wyjątkowego dnia w naszej szkole będzie czekać na Was mnóstwo atrakcji.
Tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym - zieleń to narodowy kolor Irlandii. Zachęcamy wszystkich uczniów, aby dnia 14 marca – w czwartek – założyli ubrania, dodatki właśnie w tym kolorze.
My w szkole będziemy świętować ten dzień w czwartek.
Również 14 marca na korytarzach naszej szkoły zostaną ukryte trójlistne koniczynki. Każdy szczęśliwy znalazca powinien zgłosić się do nauczycielek języka angielskiego w celu odebrania nagrody.
Dzieci z klas I-III w tym dniu (14 marca) obejrzą przedstawienie poświęcone dniu św. Patryka i Irlandii. Ponadto, zostanie wtedy rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejsze i najciekawsze kapelusze Leprikona oraz nastąpi wręczenie nagród.
Natomiast w dniu 15 marca - piątek nastąpi rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla klas IV-VI SP „Irlandia w Europie”.
Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Organizatorzy: Maria Czyż-Szymczak, Angelika Krupińska

Uwaga konkursy!

Uwaga konkursy!

Wszystkie chętne dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej zapraszamy do udziału w konkursie na najciekawszą, własnoręcznie zrobioną czapkę Leprikona.
Leprikon jest skrzatem, który według legendy strzeże garnca ze zlotem. Jest on postacią bardzo kolorową, wesołą, ma ruda brodę i zabawny zielony kapelusz.

Uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszy plakat pt. „Irlandia w Europie”.
Jeśli macie ciekawe pomysły na kapelusz lub plakat wykonajcie je i przynieście do pani Marii Czyż-Szymczak lub pani Angeliki Krupińskiej do 11 marca.

Na najciekawsze prace czekają nagrody!

Regulaminy konkursów znajdziecie w zakładce Publikacje.

Zabawa karnawałaowa w przedszkolu

8 lutego przedszkolaki bawiły się na karnawałowym balu przebierańców. Dzieci spędziły miło, wesoło i przyjemnie dzień podczas zabawy. Mamy przygotowały słodką niespodziankę. Każde dziecko wróciło do domu z kolorowym balonikiem.IK

Muzyka wokół nas

W ostatnim tygodniu przed feriami sześciolatki realizowały tematykę Muzyka wokół nas. Dzieci m.in muzykowały na wybranych instrumentach muzycznych, zapoznały się z podziałem instrumentów, rozwijały wrażliwość słuchową. Wybrały się również do sali muzycznej Zespołu, gdzie pan Andrzej Czechowicz, nauczyciel muzyki, pokazywał im dostępne instrumenty. Starszaki miały okazję nazywać i rozróżniać oraz posłuchać różnych brzmień instrumentów muzycznych.

AJ

Zabawa choinkowa w Zespole
Zabawa na śniegu

Tegoroczna zima płata nam figle, raz jest ciepło, a raz mroźno. Dlatego korzystając z jej uroku starszaki pięcio i sześciolatki postanowiły pobawić się na śniegu. Najpierw odwiedziły swoich skrzydlatych przyjaciół i zasiliły ich stołówkę, następnie oddały się zimowym szaleństwom na śniegu. Świetną zabawą okazało się tropienie śladów i bitwa na śnieżki. Sześciolatki wybrały się także na spacer do parku, aby podziwiać drzewa w zimowej szacie. Udało im się nawet dostrzec wiewiórkę poszukującą zimowych zapasów. Zabawy dla dzieci na powietrzu niosą dla ich zdrowia wiele korzyści - wzmacniają naturalną odporność oraz tężyznę fizyczną. Zimowe wyjście z przedszkola było wspaniałą rozrywką dla dzieci, ale również nauką jak bezpiecznie zachowywać się podczas zimowych zabaw przed zbliżającymi się feriami.


AJ

Spotkania z książką sześciolatków

Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne jest czytanie dzieciom. W naszym przedszkolu czytamy dzieciom codziennie. Słuchanie wierszy, bajek, opowiadań pobudza wyobraźnię, rozbudza ciekawość świata, uczy myślenia, a także kształtuje nawyk czytania. W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom zapraszamy także do czytania naszym przedszkolakom różnych gości. W tym tygodniu w czwartek dzieciom sześcioletnim czytały panie z biblioteki szkolnej i gminnej, a w piątek uczennice naszej szkoły. Dziewczynki z klasy VI b mogły ćwiczyć sztukę pięknego czytania, a mali odbiorcy byli zachwyceni.

AJ

Strona 1 z 7 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 514,518 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie