Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Sierpień 28 2015 19:03:42
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 95
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: Patrickoa
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Uwaga zainteresowani rodzice!

Informujemy, iż odbioru darmowych podręczników (dotyczy klas I, II i IV szkoły podstawowej oraz I gimnazjum) będzie można dokonać w pierwszych dniach września w bibliotece szkolnej. Szkoła nie prowadzi dystrybucji podręczników w sierpniu.

Żegnaj szkoło!

 Wszystkim uczniom Zespołu Szkół w Zadzimiu życzymy beztroskich, roześmianych i słonecznych wakacji.
 Życzymy Wam ciepłej wody w morzu, pięknej pogody w górach oraz wielu niezapomnianych przygód.
Wypoczywajcie i cieszcie się swobodą, byście znów zawitali w Zespole pełni energii i zapału do nauki.
Do zobaczenia we wrześniu!

Szczególne życzenia kierujemy do grupy najstarszych gimnazjalistów, którzy opuścili mury tej szkoły.
Życzymy Wam, by wiedza zdobyta w murach Zespołu zaowocowała wieloma sukcesami na dalszych etapach kształcenia.
Mamy nadzieję, że chwile spędzone w naszej placówce na zawsze pozostaną w Waszej pamięci.

Już jest!


Publikcja "Czerwone niebo" dotarła do szkoły.
Wszystkich, którzy zapisali się na wersję z drukarni prosimy o zakup książki w szkolnym sekretariacie.
Osoby, które nie zapisały się na wersję z drukarni, mogą pozyskać publikację drukowaną i bindowaną w szkole.
Szczegółowe informacje w sekretariacie szkolnym.

Uwaga!

Szkolny zestaw podręczników na rok 2015/16 dostępny w zakładce Dokumenty szkolne.

Informacja

Biblioteka szkolna umożliwia wypożyczanie książek na okres wakacji (nie dotyczy klas III gimnazjum).

Zapraszam serdecznie wszystkich uczniów.

 

EC

Zachęcamy do obejrzenia!

Zachęcamy do obejrzenia filmów opublikowanych na szkolnym kanale w sewisie Youtube.
Poniżej znajdują się linki do poszczególnych propozycji.
Kolekcja powiększyła się o najnowszy film będący owocem projektu "Naznaczeni czasem apokalipsy- mieszkańcy gminy Zadzim i okolic w czasie wojny i okupacji". Tym razem emerytowana nauczycielka z Pęczniewa- pani Teresa Kapituła wspomina wojenne losy swej rodziny.


https://youtu.be/QErYDOwlU7E Wspomnienia katyńskie cz.I

https://youtu.be/twGiDFMgmK8 Wspomnienia katyńskie cz.II

https://youtu.be/tGJzJxgJg34 Dzień Języków Obcych cz. I

https://youtu.be/tm-kHBmatqQ Dzień Języków obcych cz. II

https://youtu.be/x139wKulqfA Nieformalni "Sprawedliwi wśród Narodów Świata"

https://youtu.be/8H35kmBOUEI Akademia z okazji 70 rocznicy zakończenia II wojny
 światowej
https://youtu.be/ZaLnXOBjGtE Czerwone Maki na Monte Cassino
http://youtu.be/e-id6eJ4bXI Muzyczne życzenia z okazji Dnia Kobiet

 

Czas podsumowań

26 czerwca dzwonek zadźwięczał po raz ostatni dla uczniów Zespołu Szkół w Zadzimiu.
Tradycyjnie uroczyste zakończenie roku szkolnego rozpoczęła msza święta odprawiona przez proboszcza miejscowej parafii- ks.Dariusza Puszkiewicza. Następnie barwny korowód dzieci przeniósł się do szkoły, by odebrać świadectwa i pożegnać się z kolegami i nauczycielami.
Oprócz licznie przybyłych rodziców na naszej uroczystości zawitał wójt gminy Zadzim- pan Krzysztof Woźniak, który uhonorował najlepszych uczniów.
W pierwszej części spotkania dyrektor Zespołu Szkół Małgorzata Kuna wręczyła nagrody książkowe i świadectwa z paskiem tym uczniom, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce. Dodatkowe nagrody książkowe trafiły do uczniów, którzy odnieśli sukcesy w konkursach wojewódzkich.
Tytułem Sportowca Roku uhonorowano piłkarkę Beatę Rogowską.
Kolejne nagrody trafiły do najstarszych uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy za swą pracę na rzecz szkoły i środowiska lokalnego zasłużyli na miano Młodych Liderów Samorządowych. Nagrody te z rąk wójta Krzysztofa Woźniaka odebrały: Martyna Świt, Zuzanna Ignatowska, Katarzyna Cepowska, Katarzyna Magdziak oraz Beata Rogowska.
Dzieci, które w minionym roku szkolnym osiągnęły średnią ocen 5,0 lub wyżej, jak co roku otrzymały stypendium szkolne oraz nagrodę książkową ufundowane przez Urząd Gminy. Wśród stypendystów ze szkoły podstawowej znaleźli się: Natalia Medyńska, Aleksandra Ignaczak, Magdalena Ignaczak, Paweł Ignaczak, Ewelina Piaseczna, Szymon Ignatowski, Idalia Drzewiecka, Katarzyna Fajka, Klaudia Solarek, Michał Szymczak, Zuzanna Ignatowska, Martyna Świt, Julia Średniak.
W gimnazjum stypendium otrzymali: Emilia Magdziak, Joanna Kuchciak, Sylwia Jabłońska, Agata Gogolewska, Karolina Bartoszek, Katarzyna Cepowska i Katarzyna Magdziak.
Pan wójt nie zapomniał też o opuszczających naszą placówkę najstarszych gimnazjalistach i przygotował dla nich długopisy z nadrukiem "Na szczęście" po to, by nigdy nie zapomnieli, gdzie zdobywali wiedzę i by mogli się nią popisać w przyszłości.

Nagrody w dniu podsumowującym miniony rok szkolny rozdawał też Bank Spółdzielczy. Bidony powędrowały do najbardziej oszczędnych uczniów, którzy z zapałem gromadzili pieniądze w Szkolnej Kasie Oszczędności.
Na zakończenie szkolnych uroczystości pani dyrektor oraz pan wójt życzyli wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.
Następnie uczniowie rozeszli się do klas, gdzie odebrali świadectwa z rąk wychowawców i pożegnali się z kolegami na dwa miesiące.
Spotkamy się znów we wrześniu!


 Więcej zdjęć z uroczystości kryje poniższy link.

Zakończenie roku szkolnego 2014/15


dg

Naukowo przed wakacjami

25 czerwca grupa uczniów pod opieką pań: Renaty Micewskiej-Mielnik, Anny Kopackiej-Prusaczyk i Doroty Glapskiej udała się na wycieczkę do Warszawy.
Pierwszym obiektem, na którym zawitali zwiedzający był Stadion Narodowy. Tu z tarasu widokowego uczniowie mogli podziwiać imponujące rozmiary obiektu. Mimo braku murawy pojawiły się szaliki i rozległ się doping- "Polska gola".

Następnie wycieczka zawitała w Centrum Nauki Kopernik, gdzie w doświadczalny i namacalny sposób uczniowie poznawali prawa rządzące światem. Największym powodzeniem cieszyła się platforma, na której można było odczuć trzęsienie ziemi o natężeniu odpowiadającym temu, które wystąpiło kiedyś w Polsce. Równie chętnie zwiedzający zatrzymywali się przy stacji pomiaru ciśnienia oraz zawartości wody w organiźmie. Ci, którzy zawitali w Teatrze Wysokich Napięć mieli okazję poczuć napięcie na każdym kroku- zobaczyć i usłyszeć efekty wyładowań atmosferycznych. Zwolennicy nieszablonowego myślenia mieli pełne ręce roboty przy stołach warsztatowych Majternii, gdzie można samodzielnie podejmować wyzwania inżynieryjne, naukowe, logiczne, mając do dyspozycji przedmioty codziennego użytku- słomki, papier, spinacze, kulki, gumki.
Czas spędzony w centrum był świetną nauką przez zabawę.Więcej zdjęć z wycieczki kryje poniższy link.

Naukowa wycieczka do Warszawy

dg

Konkurs fotograficzny

W dniu 24 czerwca br. na sesji  Rady Gminy rozstrzygnięto Gminny Konkurs Fotograficzny „Zwierzyniec” – zwierzęta w fotografii. Wzięli w nim udział także uczniowie z naszej szkoły. Największy sukces odniosły: Magdalena Mroczek i Julita Serafińska, które zajęły ex aequo II miejsce oraz Katarzyna Cepowska, Sebastian Krajewski i Emilia Magdziak, którzy zdobyli wyróżnienia.
Natomiast nagrodę dla najmłodszego uczestnika  otrzymała Wiktoria Krawczyk. Wśród laureatów znaleźli się: Amelia Mielnik, Sylwia Jabłońska, Julia Łagowska, Zuzanna Mielnik, Kinga Serafińska, Klaudia Solarek, Sylwia Kujawiak oraz p. Renata Serafińska.
Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy dalej będą rozwijać swoje zdolności fotograficzne, szczególnie w czasie zbliżających się wakacji.

RS

 

Szybko minęły lata tu spędzone...

„Żegnajcie, już odchodzimy stąd, szybko minęły lata tu spędzone” - tak słowami piosenki można podsumować pożegnanie uczniów klas III gimnazjum, które odbyło się 24.czerwca.
Uroczystość rozpoczęła się polonezem, którego odtańczyli nie tylko uczniowie najstarszych klas, ale również ich wychowawcy: pani Karolina Pośpiech i pan Sławomir Kobielski. Rozbudowany układ taneczny wraz z różnymi figurami w takt poloneza Wojciecha Kilara spodobał się zebranej publiczności, która nagrodziła tancerzy deszczem oklasków.
Po tańcu nastąpiła część artystyczna będąca podsumowaniem lat spędzonych w Zespole Szkół w Zadzimiu. Było bardzo uroczyście i wzruszająco... Uczniowie kierowali swoje podziękowania do wszystkich uczących ich nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców. Dopełnieniem montażu słownego były piosenki, które wykonały nie tylko „etatowe” szkolne artystki – Karina Kiejnich, Klaudia Stępień i Katarzyna Magdziak. Swoje wokalne uzdolnienia zaprezentowali również Marta Salomon i Marcin Gortat. Szkoda, że te „muzyczne talenty” ujawniły się na mecie pobytu w gimnazjum :( Podniosły charakter uroczystości spowodował, że w oczach niemal wszystkich zebranych pojawiła się łezka... Uczniowie klas III uświadamiali sobie, że powoli opuszczają zadzimską społeczność uczniowską, nauczyciele przypominali sobie miłe chwile spędzone z tegorocznymi absolwentami, a rodzice starali się opanować wzruszenie podczas piosenki „Mam cudownych rodziców”.

Ostatnią częścią tej uroczystości było pożegnanie uczniów klas II gimnazjum skierowane do ich starszych kolegów i koleżanek. Dopełnieniem życzeń były dyplomy stworzone dla każdego ucznia, które uwzględniały jego idywidualne zalety. Upominki w formie zebranych zdjęć z 9‑letniego okresu pobytu w szkole trafiły w ręce uczniów klas III  również od klasy VIb.
Po zakończeniu części oficjalnej gimnazjaliści bawili się na balu gimnazjalnym. Dobra muzyka, świetna atmosfera oraz smaczne jedzonko były dopełnieniem udanej zabawy.


Więcej zdjęć z uroczystości kryje poniższy link.

Pożegnanie klas trzecich gimnazjum

KP

Coś dla zmysłów
24 czerwca uczniowie klas  IVb i VIa wraz z wychowawczyniami – paniami Danielą Wojtyrą i Bożeną Kuchciak - spędzili przyjemne popołudnie w Poddębicach.
Pierwszym punktem wycieczki był pałac i park. Uczniowie mieli okazję podziwiać utworzony obok Pijalni Wód Termalnych ,,Ogród zmysłów” z elementami małej architektury, takimi jak: mur struktu­ralny, kolorowe fontanny, organiczne latarnie, siedziska wstęgowe, muzyczne gniazda, klawiatura fortepianu, zapachowe ławeczki. Całość obiektu parkowego podzielona jest na pięć stref odpowiadających zmysłom: wzroku, węchu, słuchu, dotyku i orientacji. Kolejnym punktem - na który dzieci najbardziej czekały, były baseny termalne.  Na szczęście nie sprawdziły się prognozy usłyszane dzień wcześniej w TV i pogoda jak najbardziej sprzyjała wodnym szaleństwom.
Punktem kulminacyjnym wycieczki była wizyta w Pizzeri K-2, gdzie wszyscy zapełnili swoje puste brzuszki. Wyjazd należał do udanych... i kto wie, może powtórzymy go we wrześniu...:)

 
Więcej zdjęć kryje poniższy link.

Wycieczka dla zmysłów do Poddębic

DW

Strona 1 z 24 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 273,399 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie