Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne Ciekawe strony WWW Wrzesień 20 2019 18:04:41
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 201
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: krishwill
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Inauguracja sportowego roku szkolnego

Bardzo udanie dla naszych zawodników rozpoczął się nowy rok szkolny. 17 września w Uniejowie odbyły się Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe, w których uczestniczyło dziewięcioro uczniów. Radomił Kacprzak zajął II miejsce, a Julia Szczepańczyk III miejsce w swoich kategoriach wiekowych. Sportowcy zostali uhonorowani medalami i dyplomami. Jednocześnie wywalczyli awans na zawody wojewódzkie, które odbędą się już za tydzień. Gratulujemy i trzymamy kciuki. Pozostali nasi sportowcy spisali się również dobrze, zajęli miejsca w drugiej dziesiątce. 

SK

Zginęli podczas wojny

Wrzesień jest miesiącem pamięci o wybuchu II wojny światowej. W ramach edukacji patriotycznej, zgodnie z programem profilaktycznym szkoły, klasa V b (pod opieką wychowawczyni i praktykantki – p. Anety Grober) udała się na cmentarz w Zadzimiu, by pomodlić się za tych, którzy zginęli w 1939 roku.
Piątoklasiści 19 września zapalili znicze na grobach: Januszka Flisowskiego (zabitego przez artyleryjski pocisk dziesięcioletniego syna zadzimskich restauratorów), Jana Jagielskiego z Zadzimia (dwudziestoczterolatka biorącego udział w bitwie o rzekę Wartę, żołnierza 31 pułku piechoty), Jana Klimczaka z Zadzimia (właściciela wiatraka spalonego przez Niemców, zamordowanego 6 września 1939 r.), Zenobiusza Kliberta z Ralewic (zastrzelonego przez hitlerowców za posiadanie rzeźnickiego noża), lotników (podporucznika obserwatora Tadeusza Sawickiego i kaprala pilota Brunona Ślebody) zestrzelonych przez Niemca 5 września 1939 roku.

DJK

 

„Za Wolność naszą i sprawę”

2 września dziesięcioosobowa grupa uczniów Zespołu Szkół w Zadzimiu po mszy świętej rozpoczynającej rok szkolny 2019/2020 przypomniała zgromadzonym w kościele koleżankom, kolegom, ich rodzicom oraz nauczycielom, że 80 lat temu – 1 września 1939 r. – hitlerowski najeźdźca napadł na Polskę. Młodzi artyści przypomnieli nazwiska mieszkańców Zadzimia i okolic, którzy polegli „Za Wolność naszą i sprawę”. W wierszach i pieśniach wysławiali bohaterstwo polskich żołnierzy, dla których najważniejsze: „Byleby but był mocny, byle karabin był w garści”.
Śpiewakom na akordeonie przygrywał pan Piotr Kuźnik, a nad recytatorami czuwała pani Dorota Kacprzak.
Dziękujemy uczniom, którzy przez dwa wakacyjne dni przygotowywali montaż słowno-muzyczny, wierząc, że warto przypominać wydarzenia z przeszłości. Są to: Klaudia Fraszczyńska i Julia Kowalska z kl. V a, Jakub Dębski z kl. VI a, Julia Czyż, Wiktoria Krawczyk, Aleksandra Kuchciak  i Krystian Tomaszewski z kl. VI c, Olga Rojek z kl. VII b, Alicja Jarecka z kl. VIII b i Radomił Kacprzak z kl. VIII a.
Wyrazy wdzięczności składamy również rodzicom i dziadkom młodych artystów za to, że nie żałowali czasu, by dowieźć dzieci na próby.

 

dk

Rok szkolny 2019/20 rozpoczęty!

2 września inaugurowaliśmy rok szkolny 2019/20. Oficjalne spotkanie na sali gimnastycznej Zespołu poprzedziła msza święta sprawowana przez proboszcza miejscowej parafii, księdza Juliusza Mieczyńskiego. Po nabożeństwie zgromadzeni w kościele obejrzeli montaż słowno-muzyczny upamiętniający 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Nauczyciele przygotowujący montaż- pani Dorota Jaszczak Kacprzak oraz pan Piotr Kuźnik, zadbali, by nie zapomnieć o lokalnych ofiarach wojennej pożogi, tych poległych na froncie, jak również cywilnych.
Po uroczystościach kościelnych wszyscy udali się pod obelisk, gdzie minutą ciszy oraz kwiatami uczcili pamięć poległych.
Kolejnym punktem uroczystości inauguracyjnych było spotkanie na sali gimnastycznej, gdzie dyrektor Zespołu- pani Izabella Świt przywitała wszystkich uczniów oraz ich rodziców. Najmłodsi członkowie Zespołu oraz czwartoklasiści poznali swoich wychowawców oraz sale, w których będą się spotykać przez kolejne dziesięć miesięcy.
Życzenia na rozpoczynający się rok szkolny popłynęły z ust pani dyrektor oraz wójta gminy Zadzim- pana Krzysztofa Woźniaka.
Rok szkolny 2019/20 rozpoczęło 217 uczniów oraz 88 przedszkolaków. Wszystkim życzymy samych przyjemnych chwil w Zespole!

dg

Czas podsumowań 2018/19

19 czerwca uroczyście podsumowaliśmy rok szkolny 2018/19. Jak co roku uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w miejscowym kościele, którą sprawował proboszcz Juliusz Mieczyński.
Następnie korowód uczniów przewędrował do szkoły, gdzie nastąpiło oficjalne zakończenie roku szkolnego. Oprócz społeczności szkolnej wziął w nim udział wójt gminy Zadzim - pan Krzysztof Woźniak, proboszcz zadzimskiej parafii oraz licznie zgromadzeni rodzice.
Na początku pan wójt Krzysztof Woźniak wręczył nagrody tym uczniom, którzy wypracowali średnią 5,0 i wyżej i tym samym zasłużyli na stypendium szkolne ufundowane przez Urząd Gminy w Zadzimiu.
Wójt Krzysztof Woźnik uhonorował również szerokie grono uczniów, którzy w minionym roku szkolnym uświetniali gminne uroczystości o charakterze patriotycznym. Uczniowie Ci odebrali nagrody książkowe.
Jak co roku nagrody trafiły do rąk najstarszych uczniów kończących naukę w zadzimskiej placówce, którzy za swą pracę na rzecz szkoły i środowiska lokalnego zasłużyli na miano Młodych Liderów Samorządowych. Wyróżnienia te z rąk wójta Krzysztofa Woźniaka odebrali: Natalia Medyńska, Sebastian Krajewski, Idalia Drzewiecka, Klaudia Solarek, Łukasz Stępień oraz Michał Szymczak. Gratulujemy!
Następnie nagrody książkowe z rąk dyrektor Zespołu Izabelli Świt otrzymali ci uczniowie, którzy sumiennie pracowali przez cały rok szkolny, dzięki czemu osiągnęli średnią ocen 4,75 i wyżej i tym samym otrzymali świadectwo z wyróżnieniem.
Ostatni dzień roku szkolnego jest podsumowaniem nie tylko wyników w nauce, ale także wytrwałości w oszczędzaniu. W imieniu dyrektor zadzimskiego oddziału Banku Spółdzielczego -  pani Marii Tomczyk w
ręczono nagrody uczniom sumiennym w odkładaniu pieniędzy na rzecz Szkolnej Kasy Oszczędnośći.
Kolejne nagrody rozdane w tym dniu trafiły do uczniów w ramach rozstrzygnięcia konkursów. Jakub Gorący odebrał z rąk dyrektor Zespołu nagrodę za wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur. Kolejna nagroda trafiła do Sebastiana Krajewskiego, który zdobył tytuł Mistrza Powiatu Poddębickiego w konkursie Festiwal Histroryczny "Tradycja i pamięć".
Na zakończenie dyrektor Izabella Świt wręczyła puchar klasie, która w ostatnim półroczu osiągnęła najwyższą średnią w szkole. Puchar oraz dyplomy pamiątkowe trafiły do rąk gimnazjalistów z IIIB. Z racji, że ci uczniowie opuszczają już progi naszej szkoły, uhonorowano również klasę, która uplasowała się na II pozycji, czyli klasę IVa.
Wszystkim nagrodzonym w tym dniu gratulujemy zapału do pracy!
Po rozdaniu nagród nastąpiło uroczyste pożegnanie ze sztandarem, który jako symbol Gimnazjum Publicznego w Zadzimiu, nie mógł dłużej reprezentować naszej placówki i od dziś zawiśnie w pamiątkowej gablocie.
To nie był koniec pożegnań w tym dniu. Uczniowie podziękowali za wieloletnią pracę w Zespole przechodzącemu na emeryturę panu Andrzejowi Gierowskiemu. Mamy nadzieję, że z sympatią będzie wspominał chwile spędzone w zadzimskiej placówce.
Na zakończenie wszyscy uczniowie rozeszli się do klas, gdzie z rąk wychowawców otrzymali świadectwa. Po słowach pożegnania i życzeniach bezpiecznych wakacji mogliśmy ogłośić, że WAKACJI NADSZEDŁ CZAS.


dg

Więcej zdjęć kryje poniższy link.

Zakończenie roku szkolnego 2018/19

Czas pożegnań

14 czerwca społeczność naszej placówki pożegnała uczniów kończących naukę w zadzimskim Zespole. Tegoroczne pożegnanie było wyjątkowe, ponieważ placówkę opuszczają dwa roczniki- ósmoklasiści oraz uczniowie klas III gimnazjum.
Na naszą uroczystość przybyli: wójt gminy Zadzim - pan Krzysztof Woźniak, proboszcz miejscowej parafii - ksiądz Juliusz Mieczyński, panie dyrektor sprawujące funkcję w minionych latach - Małgorzata Kuna oraz Izabela Pietrasik. Jak zawsze uczniom w tej podniosłej chwili towarzyszyli rodzice oraz rodzeństwo i koledzy ze starszych roczników.
Spotkanie rozpoczął uroczysty polonez. Taniec w wykonaniu siedemdziecięciu osób, obfitujący w skomplikowane figury oraz wymagający doskonałej synchronizacji, zachwycił publiczność.
Po polonezie nadszedł czas na montaż słowno-muzyczny, w którym uczniowie podsumowali osiem i dziewięć lat nauki w Zespole. Nie zabrakło wspomnień oraz podziękowań dla wszystkich wychowawców oraz nauczycieli, z którymi zetknęli się kończący naukę. Podziękowania popłynęły także do osób odpowiedzialnych za oświatę w naszej gminie, czyli wójta gminy Zadzim oraz pracowników gminy odpowiedzialnych za nasz resort. W dniu ofitującym w podsumowania ósmoklasiści oraz trzecioklasiści nie zapomnieli o swoich rodzicach, którym podziękowali słowami piosenki "za oddanie i miłości dar".
W przedstawieniu uczniowie kończący szkołę pokazali to, z czego słynęli, czyli swoje talenty. Ósmoklasiści zaprezentowali się w swoim popisowym tańcu z okazji Oktoberfest. Trzecioklasiści zaśpiewali przy akompaniamencie akordeonu oraz zatańczyli "Jezioro łabędzie".
Występ uczniów żegnających się z Zespołem został nagrodzony gromkimi brawami.
Po głównych bohaterach dnia nadszedł czas na ich młodszych kolegów. W tym roku odchodzących pożegnali uczniowie klas siódmych, którzy życzyli im sukcesów na nowych ścieżkach edukacji oraz odwagi w realizacji marzeń. Oprócz ciepłych słów siódmoklasiści mieli dla swych kolegów drobne upominki oraz osobiste życzenia.
Życzenia przekazali kończącym naszą szkołę również pan wójt Krzysztof Woźniak oraz dyrektor Zespołu pani Izabella Świt.
Na zkończenie uroczystości zostały już tylko zdjęcia grupowe, a później rozpoczęła się zabawa, która potrwała do godziny 21.00.


dg

 Więcej zdjęć kryje poniższy link.

Pożegnanie ósmoklasistów i trzecioklasistów

Polonez w wykonaniu uczniów kończących naukę w Zespole.

https://youtu.be/x0UVTcDuRD4

 

Na podbój stolicy

12 czerwca czwartoklasiści i szóstoklasiści pod opieką pań: Renaty Micewskiej - Mielnik, Doroty Jaszczak – Kacprzak, Katarzyny Miłaczewskiej i Katarzyny Włodarczyk udali się na podbój stolicy. Poznawanie Warszawy rozpoczęli od pomnika Józefa Piłsudskiego. Wkrótce przekonali się, że Łazienki Królewskie  to piękny zespół pałacowo-parkowy, miejsce wypoczynku, a nie publiczne toalety. Następnie, siedząc na trybunach Stadionu Narodowego, wyobrażali sobie, że oglądają zwycięski mecz polskiej reprezentacji. Później w sali konferencyjnej wczuli się w role trenera i piłkarzy, a w szatniach szukali śladów swoich ulubieńców. To jednak nie koniec niezapomnianych przeżyć. Wiele emocji dostarczył uczniom,jak i ich opiekunkom, przejazd metrem. Kolejną atrakcję był wjazd na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki. Młodym poszukiwaczom wrażeń udało się również zobaczyć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza i pięknie zdobione komnaty Królewskiego Zamku. Podbój stolicy zakończył się spacerem po Starym Mieście. Uczniowie wrócili do Zadzimia zmęczeni, ale szczęśliwi, bo bogatsi o nowe doświadczenia.


dk

Finał projektu "Człowiek jest ludzki w ludzkich warunkach"

6 czerwca w naszej placówce odbył się finał projektu realizowanego w kooperacji z Gminną Biblioteką Publiczną w Zadzimiu "Człowiek jest ludzki w ludzkich warunkach - życie i twórczość Gustawa Herlinga-Grudzińskiego".
Przedstawiciele lokalnych władz na czele z Panem wójtem Krzysztofem Woźniakiem, ksiądz proboszcz, nauczyciele, mieszkańcy Zadzimia i okolic oraz rodzice naszych uczniów przybyli, by obejrzeć spektakl przygotowany pod okiem aktora Teatru Powszechnego w Łodzi- Pana Andrzeja Jakubasa.
W sztuce, do której scenariusz stworzyły Panie Dorota Jaszczak-Kacprzak, Katarzyna Patora oraz Dorota Glapska, przenikały się dwa światy- pokój uczennicy Kasi przygotowującej się do spektaklu o Grudzińskim oraz tytułowy "Inny świat"- gułag w Jercewie.
Na scenie oprócz uczniów Zespołu Szkół w Zadzimiu mogliśmy podziwiać uczennice Szkoły Podstawowej w Zygrach.
Nasza sztuka potoczyła się w takt turkotu pociągu wiozącego skazańców na odległą Syberię. Widzowie na przykładzie doświadczeń Gustawa Herlinga-Grudzińskiego mogli przypomnieć sobie historie ofiar II wojny światowej, którzy byli zmuszani to katorżniczej pracy w łagrach, często z paradoksalnych powodów, jak choćby nazwisko, które w przypadku bohatera naszej sztuki zostało skojarzone z Gerlingiem- marszałkiem lotnictwa niemieckiego.
Przedstawieniu towarzyszyło wiele emocji. Aktorzy musieli zmierzyć się z trudnym tematem- smutkiem, bólem, zdradą, jakie towarzyszyły obozowemu życiu. Fakt, że emocje udzieliły się widzom, jest dla nas najlepszą recenzją sztuki. Na widowni popłynęła niejedna łza.
Serdecznie dziękujemy młodym aktorom za zaangażowanie, ogrom pracy oraz mobilizację w dniu spektaklu.
Swe podziękowania kierujemy również do Pana Andrzeja Jakubasa, który udzielił nam wielu cennych wskazówek oraz wykreował wizję dwóch światów w naszym przedstawieniu.


dg

 Więcej zdjęć kryje poniższy link.

Projekt "Człowiek jest ludzki w ludzkich warunkach - życie i twórczość Gustawa Herlinga-Grudzińskiego"

Nagrodzeni w konkursie "Chemia w rolnictwie"

W dniach 5 - 6 czerwca pięcioro uczniów klas II-III wraz z opiekunami uczestniczyło w Policach w uroczystej gali wręczenia nagród w XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. "Chemia w rolnictwie”. Zgłoszenie do konkursu zawdzięczamy firmie MAGROL – autoryzowanemu dystrybutorowi Grupy Azoty.
Uczniowie przygotowali prace plastyczne poświęcone obecności produktów Grupy Azoty w rolnictwie. Spośród uczestników konkursu (napłynęło 477 prac z 96 zgłoszonych szkół) komisja wyłoniła pięciu laureatów w kategorii prac indywidualnych i szkół . Nasza szkoła znalazła się w tym zacnym gronie. Za najlepszą pracę plastyczną uznano pracę Olgi Łuczak uczennicy klasy III naszej szkoły – zdobyła I miejsce.
Natomiast uczniowie w składzie: Barbara Loręc kl. II a, Ivetta Woźniak kl. II b oraz Daniel Chmielecki, Olga Łuczak i Kuba Staszczyk wszyscy z klasy III to zwycięzcy  w kategorii – Najlepsza Szkoła w Polsce.
Nagrodą za I miejsce drużynowo była darowizna pieniężna dla szkoły w kwocie 5 000,00 zł z przeznaczeniem na cele dydaktyczne. Gratulujemy serdecznie!

Dwudniowe spotkanie odbyło się w hotelu „DOBOSZ” w Policach. Dzieci podczas wyjazdu miały zapewnione mnóstwo atrakcji. Podczas części nieoficjalnej odbyło się spotkanie z siatkarką „Chemika- Police” a także liczne gry, konkursy, tańce oraz zajęcia sportowe z piłkarzami Pogoni Szczecin.
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Szczecinie, gdzie spacerując po Wałach Chrobrego – podziwialiśmy panoramę miasta.

Nasi Laureaci z bagażem prezentów nowych doświadczeń i radosnych przeżyć wrócili do domów, by zdać relację z tak mile spędzonego wyjazdu.

Serdecznie dziękujemy Panu Tomaszowi Magdziakowi właścicielowi firmy MAGROL za koordynację wyjazdu (zgłoszenie szkoły do konkursu, transport), a przede wszystkim otoczenie troskliwą opieką uczestników podczas dwudniowego pobytu w Policach.
Jesteśmy pełni uznania i wdzięczności za ten gest!!!

A.Z.

W Światowym Dniu Ochrony Środowiska

5 czerwca obchodzimy corocznie Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Z tej okazji szkolne Koło LOP i uczniowie klasy 6 a i 6 b przygotowali program ekologiczny. Jak przystało na najszybszy program informacyjny - Teleekspress -  znalazły się w nim wiadomości ekologiczne ze świata oraz kraju. Klasa 6b zarejestrowała niecodzienne zdarzenie złego zachowania się młodzieży w lesie ,a klasa 6a przedstawiła debatę telewizyjną na temat ochrony przyrody w „Sprawie dla reportera”.
W ramach obchodów dnia ochrony środowiska rozstrzygnięto także szkolny konkurs na Eko –Torbę, polegający na uszyciu torby wielokrotnego użytku z ekologicznych materiałów. W konkursie udział wzięli uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych. Wszystkie torby spełniały wymogi konkursowe i zostały wyróżnione. Szkolne Koło LOP dziękuje za udział i pomoc rodziców w konkursie.

Szkolne koło LOP

Ostatnie już warsztaty w Teatrze Powszechnym

4 czerwca uczestnicy projektu ”Człowiek jest ludzki w ludzkich warunkach - życie i twórczość Gustawa Herlinga-Grudzińskiego” uczestniczyli w ostatnich już warsztatach prowadzonych przez aktora Teatru Powszechnego w Łodzi- pana Andrzeja Jakubasa.
Podczas ostatniego spotkania uczniowie dopracowywali detale. Dzięki nadzorowi aktora mogli zrozumieć do końca znaczenie swoich ról i ich sens. Należy przyznać, że nadzór profesjonalisty wniósł bardzo wiele do naszego przedstawienia.

Jakub Gorący

korekra dg

 

Strona 1 z 3 1 2 3 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 558,906 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie