Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Kwiecień 29 2016 14:00:35
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 101
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: magdalena
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Z wizytą u młodszych kolegów

Uczennice klasy Va –Ewelina Piaseczna i Natalia Medyńska - odwiedziły dziś (26.04.2016r.) na trzeciej lekcji swych młodszych kolegów z klasy IIb (wychowawczyni- p. W. Truszczyńska). Dziewczęta wyrecytowały dzieciom wiersz Agnieszki Frączek ,,Znajdek” oraz fragment książki Joanny Olech ,,Dynastia Miziołków”. Następnie opowiedziały o kulisach przygotowań do konkursów recytatorskich oraz udzieliły wielu praktycznych porad dotyczących recytacji.
Inicjatywa piątoklasistek wpisuje się w założenia ministerialnego programu ,,Książki marzeń”, który jest realizowany w tym roku szkolnym przez naszą bibliotekę. Dziewczęta zachęciły młodszych uczniów do korzystania z zasobów szkolnej biblioteki i czytania dla przyjemności. Zwróciły też uwagę, że dzięki programowi ,,Książki marzeń” nasza biblioteka wzbogaciła swój księgozbiór między innymi o pozycję ,,Dynastia Miziołków”.

kp

"Pani Twardowska” w wykonaniu uczniów klasy Va

Uczniowie uczęszczający na zajęcia doskonalące umiejętności polonistyczne prowadzone przez panią Katarzynę Patorę wyszli z inicjatywą przygotowania inscenizacji baśni Adama Mickiewicza ,,Pani Twardowska”. Pomysł doskonale się wpisał w założenia programu ,,Książki marzeń” realizowanego w roku szkolnym 2015/16 przez szkolną bibliotekę.
Nasi aktorzy w składzie: Julia Ciesionik, Aleksandra Ignaczak, Magdalena Ignaczak, Paweł Ignaczak, Zuzanna Klemczak, Natalia Medyńska, Paulina Wiewiórska, Julia Woźniak i Ewelina Piaseczna pracowały nad przedstawieniem prawie miesiąc. Występ poprzedziły wielokrotne próby na zajęciach dodatkowych. Uczniowie własnoręcznie przygotowali większość rekwizytów. Ola Ignaczak i Julka Woźniak wykonały scenografię (godło karczmy koniem w tle, zamek).
Projekt zakładał prezentację efektów pracy przed młodszymi kolegami. Pierwszy występ odbył się 20. kwietnia br. przed uczniami klas IV oraz ich opiekunkami. Młodzi widzowie otrzymali wcześniej przygotowane przez piątoklasistki pisemne zaproszenia .
Drugi raz inscenizacja została wystawiona przed przedszkolakami i ich wychowawczyniami (22 kwietnia), zaproszonymi do pracowni języka polskiego specjalnie udekorowanej dla potrzeb sztuki. Dzieci były zachwycone grą ,,młodych” aktorów. Szczególnie podobały im się rekwizyty, które mogły dotykać i się nimi bawić (np. koń na biegunach, czapka szlachcica, peruka). Po występie dziewczęta w przystępny sposób opowiedziały przedszkolakom o kulisach przygotowań, strojach szlacheckich; wyjaśniły trudne wyrazy, np. Krępak, ,,bieży obcesem” .
Dzieci uczestniczyły w lekcji teatralnej i na pewno wiele z niej zapamiętały, ponieważ była połączona z działaniem i ich własnym zaangażowaniem.


kp

Smacznie i zdrowo, czyli owocowo

21 kwietnia uczniowie klasy VIb otrzymali nagrodę pocieszenia za zajęcie V miejsca w szkolnej zbiórce makulatury.
Przez cały kończący się rok szkolny szóstoklasiści regulalnie przynosili nagromadzone w domu książki, gazety, katalogi itp. VIb zgromadziła prawie 500 kg makulatury, czyli ocaliła 6 drzew. Nauczycielki przyrody-
panie Renata Micewska-Mielnik i Anna Kopacka-Prusaczyk doceniły sumienność uczniów i przekazały klasie kosz pełen egzotycznych owoców.
Podczas godziny do dyspozycji wychowawcy szóstoklasiści z otrzymanych melonów, bananów, kiwi, mango, awokado, mandarynek, granatów, papai i ananasów przygotowali dwie sałatki owocowe. Mieszankę skropili sokiem z limonki, okrasili jogurtem naturalnym i posypali mieszanką ziaren- dyni, słonecznika i pinii.
Sałatki były przepyszne.
Po raz kolejny okazało się, że warto być ekologicznym.

dg

Dzień Pamięci o Holokauście

19. kwietnia, w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, obchodzimy Dzień Pamięci o Holokauście. Z tej okazji uczennice kl. II B ( Patrycja Sromecka, Gabrysia Perkowska i Oliwia Dominowska) przygotowały kartkę z kalendarza przypominającą, że HOLOKAUST to masowa zagłada Żydów przez nazistów w latach 1939 – 1945.

dk

Egzaminy gimnazjalistów

W dniach 18-20 kwietnia uczniowie klas trzecich zmierzyli się z egzaminem gimnazjalnym.
Pierwszego dnia przystąpili do części humanistycznej, która obejmowała testy z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego. Drugiego dnia trzecioklasiści pisali część matematyczno-przyrodniczą, sprawdzającą wiedzę z biologii, chemii, fizyki, geografii i matematyki. Trzeci dzień to z kolei język obcy- angielski lub niemiecki, zdawany na poziomie podstawowym i rozszerzonym.
Wszystkie egzaminy przebiegły zgodnie z planem. Ciężko ocenić poziom trudności poszczególnych testów, gdyż jak zwykle opinie były bardzo różne.
Teraz pozostaje nam już tylko czekać na oficjalne wyniki egzaminu.

Julita Serafińska, Gabriela Marciniak

Codzienne głośne czytanie

18. kwietnia Oliwia Dominowska, Gabrysia Perkowska i Patrycja Sromecka czytały przedszkolakom. Dlaczego? Ponieważ najważniejszą rzeczą, jaką można zrobić dla przyszłości dziecka jest codzienne głośne czytanie. Tak sądzi Jim Trelease, a my się z nim zgadzamy.

dk

Kwietniowe zmagania karateków

Trzech uczniów naszej szkoły ćwiczy karate w CPSiR „Dragon” w Poddębicach pod czujnym okiem shihana Macieja Grubskiego. Są to: Bartek Tarczyński, Natan Tubritt-Matusiak i Radek Kacprzak. W kwietniu dwukrotnie młodzi karatecy z Poddębic mogli się zmierzyć ze swymi rówieśnikami z Brodnicy, Warszawy, Łodzi, Łęczycy czy Uniejowa. 02. kwietnia podczas XVIII Mistrzostw CPSiR w Poddębicach Radek wywalczył srebrny medal w kumite indywidualnym, natomiast 16.kwietnia podczas VI Mistrzostw Polski Karate w Łęczycy IV miejsce w kumite indywidualnym i II miejsce w kata drużynowym.
Cieszymy się, że młodzi ludzie realizują swoje pasje, a przy okazji promują zdrowy styl życia. Na treningi poświęcają od dwóch do czterech godzin w tygodniu.
Życzymy Bartkowi, Natanowi i Radkowi, aby nie stracili zapału do uprawiania sportu.

dk

Recytowały o Ojczyźnie

16. kwietnia pięć uczennic (Natalia Medyńska, Zuzanna Marciniak, Gabriela Perkowska, Iza Szymczak i Patrycja Sromecka) pod opieką polonistek udało się do Pałacu Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi na Chorągwiany Konkurs Recytatorski „Strofy o Ojczyźnie” (zasięg wojewódzki). Dziewczęta prezentowały interpretację głosową wiersza i prozy. Do etapu ogólnopolskiego (21 maja) zakwalifikowały się: Natalia Medyńska (opiekun p. K. Patora) i Patrycja Sromecka (opiekun p. D. Kacprzak).
Wszystkie uczestniczki otrzymały dyplomy i piękne książki. Miały także okazję obejrzeć etiudę patriotyczną przygotowaną przez modych aktorów z domu kultury oraz zwiedzić Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Dziewczętom gratulujemy odwagi i życzymy sukcesów recytatorskich.

dk

Łódź znana i nieznana

16 kwietnia grupa dziesięciorga uczniów klasy Vib pod opieką wychowawczyni pani Doroty Glapskiej wyruszyła na wycieczkę edukacyjną do Łodzi.
Pierwszym punktem programu była wizyta na kręgielni, gdzie uczniowie mogli rozgrzać mięśnie przed czekającym nas długim spacerem.
Następnie wyruszyliśmy w stronę ulicy Piotrkowskiej. Zwiedzanie Łodzi rozpoczęliśmy od Placu Wolności, przy którym znajdują się aż trzy muzea: Muzeum Etnograficzne, Muzeum Miasta Łodzi i Muzeum Kanału, czyli popularna "Dętka". Podczas spaceru po Piotrkowskiej poznawaliśmy włókienniczą historię Łodzi oraz obejrzeliśmy pomniki najważniejszych postaci związanych z tym miastem. I tak zatrzymaliśmy się przy pomniku łódzkich fabrykantów, Fortepianie Rubinsteina, przytuliliśmy Misia Uszatka oraz zasiedliśmy na ławeczce obok Juliana Tuwima oraz Władysława Reymonta. Przez dłuższą chwilę podziwialiśmy też słynny mural będący wizytówką Łodzi.
Po spotkaniu z historią miasta nadszedł czas na jego nowoczesne oblicze, czyli wizytę w Off Piotrkowska. Off to miejsce, które skupia przedstawicieli przemysłów kreatywnych. By poczuć jego klimat, szóstoklasiści zawitali w sklepie z odzieżą inspirowaną kulturą PRL-u, czyli "Pan Tu Nie Stał".
Kolejną atrakcją tego dnia była podróż tramwajem do parku Źródliska, w którym znajduje się Muzeum Kinematografii.
Wraz z naszymi koleżankami, uczestniczkami konkursu recytatorskiego "Strofy o Ojczyźnie, zwiedzaliśmy pałacowe wnętrza dawnej siedziby jednego z fabrykantów- Karola Scheiblera. Przez ponad godzinę pani przewodnik opowiadała nam o życiu rodziny Scheiblerów w XIX-wiecznej Łodzi oraz zgromadzonych w muzeum eksponatach związanych z historią kina.
Bardzo podobał nam się ponad stuletni fotoplastikon, fragment ulicy będącej dekoracją w filmie "Latająca maszyna" oraz plakaty na wystawie poświęconej filmom Andrzeja Wajdy.
Wszystkich zachwyciła wizyta na piętrze poświęconym animacji. Możliwość wejścia do budy Reksia, wizyta w pokoju Misia Uszatka, spotkanie Muminków, Pik-Poka oraz Baltazara Gąbki nie zdarzają się przecież często. Na zakończenie zrobiliśmy sobie zdjęcie grupowe na tle dekoracji grających w filmie "Kingsajz".
To była bardzo udana sobota.


dg

Wiosenny Turniej Halowej Piłki Nożnej

15 kwietnia w naszej szkole odbył się Wiosenny Turniej Halowej Piłki Nożnej. Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn ze szkoły podstawowej. Mecze odbywały się w systemie "każdy z każdym". Tak przedstawiają się wyniki turnieju:
AC Orły - FC Mafiozy 0 : 3
Wojownicy z Galery – Bezimienni 1 : 0
Demony z 6a - AC Orły 1 : 1
FC Mafiozy - Bezimienni 9 : 0
Wojownicy z Galery-Demony z 6a 4 : 0
Bezimienni - AC Orły 0 : 7
FC Mafiozy - Wojownicy z Galery 3 : 0
Bezimienni - Demony z 6a 0 : 6
AC Orły - Wojownicy z Galery 2 : 2
Demony z 6a - FC Mafiozy 0 : 5
Pierwsze miejsce z kompletem punktów zajęła drużyna „FC MAFIOZY", drugie miejsce zajęła drużyna „Wojownicy z galery", trzecie „AC Orły”. W zwycięskiej drużynie grali: Paweł Magnuski, Michał Szymczak, Szymon Gortat, Łukasz Stępień, Kamil Ośkiewicz, Arleta Szymańska.
Wszystkim dzieciom, które zechciały spędzić popołudnie w szkole na sportowo i wziąć udział w turnieju serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Zawody zorganizował Sławomir Kobielski przy współudz
iale Renaty Frątczak Serafińskiej.

SK

1050 lat temu

14. kwietnia w 1050 rocznicę chrztu Polski na korytarzu w Zespole Szkół w Zadzimiu pojawiła się tablica upamiętniająca wydarzenia z czasów Mieszka I. Ale nie tylko. Zamieszczone informacje i zdjęcia sugerują, że chrzest przez wieki spełniał ważną funkcję i wciąż jest obecny w naszym życiu. Obok ilustracji Mieszka I przyjmującego chrzest można zauważyć zdjęcia chrztu: p. I. Świt, M. Świt, Z.Ignatowskiej, R.Kacprzaka i jego dwóch braci oraz S. Medyńskiego, a także chrzcielnicę z miejscowej świątymi. Inicjatorką kartki z kalendarza jest p. Bożena Kuchciak.

dk

Strona 1 z 16 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 318,076 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie