Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Wrzesień 29 2016 03:33:43
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 103
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Grazyna kubiak
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Drodzy rodzice!

Jeśli Wasze pociechy już dorosły, a w domach nadal zalegają zbędne zabawki, prosimy o przekazanie ich naszej placówce. Chętnie przyjmiemy klocki, gry edukacyjne, gry planszowe oraz puzzle.
Z góry dziękujemy za Państwa ofiarność.

Dyrekcja Zespołu Szkół w Zadzimiu

Uwaga rodzice!

Rok 2016 ogłoszono rokiem Henryka Sienkiewicza w związku z setną rocznicą śmierci pisarza. W ramach ogólnopolskiego czytania dzieł pisarza w minionym roku szkolnym czytaliśmy "W pustyni i w puszczy" oraz nowele pisarza.
W obecnym roku szkolnym przyłączamy się do akcji ogólnopolskiego czytania "Quo vadis". W związku z tym dyrekcja Zespołu zwraca się do Państwa z prośbą o przejrzenie zasobów domowych bibliotek. Jeśli posiadają Państwo dodatkowe egzemplarze powieści "Quo vadis", prosimy o przekazanie ich do szkolnej biblioteki.
Liczymy na Państwa ofiarność.

Nasi absolwenci

Jak co roku we wrześniu zbieramy informacje o naszych absolwentach, o tym do jakich szkół średnich się dostali, jakie są ich dalsze losy. Organizujemy spotkania z uczniami, ciekawe lekcje, podczas których absolwenci opowiają nam jak wygląda ich codzienność po skończeniu naszej szkoły, przeprowadzamy ankiety.
Zawsze bardzo miło jest powspominać "stare czasy",  szczególnie ze swoimi wychowankami (czas jest nieubłagany, a my uczymy już dzieci naszych uczniów :).
Oto informacje o wyborach naszych uczniów- abbsolwentów z ostatnich trzech lat:

2013/2014

LO – 64%
Technikum - 26%
Szkoła zawodowa - 10%

2014/2015

LO – 40%
Technikum - 55%
Szkoła zawodowa - 5%

2015/2016

LO – 42%
Technikum - 52%
Szkoła zawodowa - 6%

Nasi Absolwenci wybierają najczęściej szkoły w Sieradzu, Poddębicach i Wojsławicach, ale również w Zduńskiej Woli, Ksawerowie, Opatówku oraz Łodzi.

Drodzy Absolwenci.

"Szczęście to nie ilość pieniędzy, które masz, tylko ludzie w Twoim życiu, którzy pomagają tworzyć piękne wspomnienia".

Mam nadzieję, że jesteśmy w tych Waszych wspomnieniach obecni i może chcielibyście podzielić się z nami swoimi odczuciami, myślami, wspomnieniami z lat spędzonych w naszej szkole. Piszcie do nas co obecnie robicie, jaką macie pracę i plany życiowe. Chętnie poznamy Wasze losy, tym bardziej jeżeli skończyliście tą szkołę już .....dawno.
Mój adres magda_jarczewska@tlen.pl .
Pozdrawiam serdecznie.

MJ

Lekcja w cztery oczy z dzikimi kotami

21 września uczniowie klas pierwszych gimnazjum pod opieką wychowawców- pań Anny Kopackiej-Prusaczyk i Doroty Glapskiej, wybrali się na lekcje do ZOO Safari w Borysewie.
Dzięki inicjatywie pana posła Piotra Polaka oraz uprzejmości właściciela obiektu- pana Andrzeja Pabicha wizyta pierwszoklasistów w ZOO Safari była darmowa.
Zwiedzanie rozpoczął przejazd kolejką. Uczniowie, jak na prawdziwym safari, z okien wagonika podziwiali zwierzęta zamieszkujące ZOO- bawoły indyjskie, zebry bezgrzywe, antylopy, żyrafy i wiele innych. Po przejeździe kolejką wraz z panią przewodnik- Katarzyną Krawczyk wróciliśmy w rejon zamieszkany przez dumę borysewskiego obiektu, czyli białe lwy i tygrysy. Hasło reklamowe naszego lokalnego ZOO- "Nigdy nie byłeś tak blisko" okazało się jak nabardziej prawdziwe. Chłopcy ścigali się wzdłuż wybiegu z ogromymi kotami, by przetestować ich szybkość, a dziewczęta próbowały zrobić selfie z drapieżnikiem. W tym czasie pani Kasia raczyła nas opowieściami o nawykach lwów oraz ich upodobaniach kulinarnych. Po odwiedzinach u pum, białych wilków, psów Dingo, surykatek i lemurów, na zadzimskich gimnazjalistów czekała kolejna niespodzianka, czyli wizyta w kinie 7D, gdzie obejrzeli dwa seanse- "Atak rekina" oraz "Tajemnicze podziemie". Emocji było co niemiara.
ZOO Safari daje okazję nie tylko do oglądania zwierząt, ale dzięki istnieniu Mini ZOO, także do ich dotykania i karmienia. Nasi gimazjaliści ochoczo wkroczyli do zagrody kóz, które okazały się bardzo oswojone z widokiem dwunożnych. Pierwszoklasiści pokazali, że potrafią obchodzić się ze zwierzętami.

Na zakończenie lekcji w plenerze zadzimscy uczniowie obejrzeli karmienie foki. Dawid udowodnił nam, że jest bardzo mądrym zwierzęciem i z łatwością wykonał wszystkie polecenia trenerki.
Spotkanie ze zwierzętami pochodzącymi z różych kontynentów było niezwykłą lekcją.


Serdecznie dziękujemy panom Piotrowi Polakowi oraz Andrzejowi Pabichowi za uatrakcyjnienie naszego dnia nauki.

dg

Pierwsze sukcesy

20 września w Uniejowie odbyła się powiatowa inauguracja roku sportowego. Uczestniczyło w niej czworo uczniów z naszej szkoły. Radomił Kacprzak, Wiktoria Rosiak, Mateusz Ignaczak  i Mateusz Kubiak pod opieką Sławomira Kobielskiego rywalizowali w Powiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych i trzeba przyznać, że spisali się znakomicie. Radomił Kacprzak okazał się najlepszy w swojej kategorii wiekowej i zajął I miejsce. Tuż za podium na IV miejscu zawody ukończyła Wiktoria Rosiak. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za godne reprezentowane naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

SK

Czytanie daje radość

16 września uczniowie kl. III B znów gościli w przedszkolu. Iza Szymczak, Patrycja Sromecka, Oliwia Dominowska i Jasiek Świątek-Szokalski czytali najmłodszym krótkie książeczki, np. o krówce Karolince, myszce, która liczyła zwierzaki czy Pięknej i Bestii.
Zarówno maluchom, jak i gimnazjalistom, piątkowe czytanie daje dużo radości.

dk

 

 

 

Spacer najmłodszych

W dniu 16 września grupa 5 i 6 latków wspólnie wybrała się na spacer. Korzystając z pięknej pogody kończącego się lata przedszkolaki obserwowały zwiastuny zbliżającej się jesieni.
Podczas spaceru dzieci utrwalały zdobyte wiadomości i umiejętności dotyczące bezpiecznego poruszania się w pobliżu jezdni, nazywania znaków drogowych oraz bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

Irena Kuster

 

 

 

 Czytałyśmy wierszyki

W dniu 15 września pięciolatków po raz drugi odwiedziły uczennice klasy 3B gimnazjum (Agata Gogolewska, Justyna Kęsiak, Izabela Szymczak i Patrycja Sromecka). Tym razem młodsze koleżanki i koledzy usłyszeli cztery wierszyki, pt. „Kruk i lis”, „Mopsy Zosi”, „Zwierzęta” oraz „Jasio śpioszek”. Przedszkolakom bardzo spodobały się przygody bohaterów, a dziewczęta zostały nagrodzone brawami.

Patrycja Sromecka, IIIB

Śladami przeszłości- zadzimskie zabytki i miejsca pamięci

W ramach realizacji ścieżki regionalnej na lekcjach języka polskiego w gimnazjum 13 września (wtorek) klasa II A wraz z polonistką udała się do pobliskiego parku, żeby w plenerze porozmawiać o przeszłości naszej gminnej miejscowości. Uczniowie czynnie włączyli się w przygotowanie prezentacji na temat zabytków i miejsc pamięci w Zadzimiu. Dzięki tej inicjatywie rozwijamy umiejętności kluczowe takie jak: współpraca w zespole, korzystanie z technologii informacyjnej, prezentacja efektów pracy na forum, gromadzenie wiedzy z różnych źródeł. Na szczególną pochwałę zasługuje uczennica- Amanda Mączyńska, która (z powodzeniem!) podjęła się przygotowania krótkich notatek na temat oglądanych przez uczniów zabytków, a następnie podzieliła informacje między koleżanki i kolegów. Ci zaś przybliżali nam wiedzę o pałacu, alejach-dereniowej i grabowej, drzewostanie w parku, rodzinie Dąmbskich, kościele pw. św. Małgorzaty, nagrobku nieznanego powstańca z powstania styczniowego.
Młodzież z uwagą słuchała prezentacji swych kolegów. W klasie nastąpiło podsumowanie lekcji i zredagowanie notatki. Uczniowie byli zadowoleni z takiej formy przekazywania wiedzy, ponieważ sami się w nią zaangażowali.

K. Patora

Przygody Jeżusia Kubusia

12 września gimnazjaliści rozpoczęli tegoroczną akcję czytania młodszym u sześciolatków. Grupa w składzie: Sylwia Jabłońska, Klaudia Malinowska, Oliwia Dominowska, Gabrysia Perkowska, Agata Gogolewska, Jakub Polewski i Jakub Kwapiszewski zapoznała najstarszą grupę przedszkolaków z Jeżusiem Kubusiem, który przeniósł się na nowe podwórko i musiał poznał nowych kolegów. O dalszych przygodach bohatera dzieci z grupy pani Małgorzaty Magdziak usłyszą w następny poniedziałek. 

dk

Europejski Dzień Języków Obcych

Z okazji zbliżającego się Europejskiego Dnia Języków Obcych ogłaszamy konkursna plakat-logo promujący naukę języków obcych . Prace zgłaszane na konkurs mogą być wykonywane dowolną techniką.

Zgłaszanie prac do : 21.09.2016r
Szczegóły u nauczycieli j. angielskiego: pani Angeliki Krupińskiej,
Marii Czyż-Szymczak i j. niemieckiego: pani Karoliny Pośpiech i Danieli Wojtyry
oraz na stronie szkoły.
Czekamy na Wasze pomysły!

 Regulamin konkursu na plakat-logo
promujący naukę języków obcych
13.09.2016 – 26.09.2016

 1. PROJEKTY

1. Projekty można wykonywać indywidualnie, bądź w parach.
2. Każdy uczestnik/ para może zgłosić maksymalnie 1 projekt.
3. Prace mogą być w pionie lub poziomie.
Dopuszczamy tylko prace kolorowe w formacie A3.
4. Prace muszą promować języki obce.
5. Termin zgłaszania projektów mija
21.09.2016 r.(środa)
Za datę zgłoszenia uważa się datę wpłynięcia pracy konkursowej.
6. Zgłaszane do konkursu prace należy opisać:
tytuł konkursu, imię, nazwisko, klasa.
7. Projekty należy złożyć do nauczycieli języków obcych.
8. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w trzech kategoriach wiekowych:
klasy I-III, klasy IV-VI oraz gimnazjum dnia 26 września 2016r.

 2. HARMONOGRAM KONKURSU

1. Dostarczenie prac do 21.09.2016 r.
2. Ocena jury do 23.09.2016 r.
3. Zawiadomienie o werdykcie jury nastąpi 26.09.2016 r.

 

Strona 1 z 2 1 2 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 349,696 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie