Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Grudzień 13 2017 04:06:55
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Projekty unijne
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 146
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: JennineSi
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

Samorząd Uczniowski informuje, że dnia 22. grudnia (piątek) odbędzie się w naszej szkole kiermasz bożonarodzeniowy, w związku z tym każda klasa przygotowuje stroik świąteczny, który weźmie udział w konkursie na” Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy”. Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu. Każdy uczeń ponadto może indywidualnie przygotować dowolną ozdobę świąteczną, która również będzie wystawiona na sprzedaż podczas kiermaszu. Stroiki klasowe oraz indywidualne należy dostarczyć do dnia 20. grudnia do sali języka angielskiego, szczegółowych informacji udziela p. M. Czyż-Szymczak i p. A. Krupińska.
Wierzymy w Waszą pomysłowość i zaangażowanie.

Zostań św. Mikołajem!

Każdemu z nas Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z magicznym czasem spędzonym w gronie najbliższych. Niestety wiele dzieci spędzi tegoroczne święta na szpitalnych oddziałach, z daleka od swych rodzin.
Szkolne Koło Wolontariatu pod wodzą pań: Karoliny Pośpiech, Danieli Wojtyry oraz Doroty Glapskiej postanowiło w grudniu zadbać o uśmiechy małych podopiecznych wrocławskiego Przylądka Nadziei.

Każdy z Was może przyłączyć się do akcji fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, która polega na przekazaniu gry planszowej, klocków Lego lub pluszaka małemu pacjentowi szpitala.
Zainteresowanych uczniów lub całe klasy prosimy o przynoszenie upominków do p. Doroty Glapskiej. Każdy podarunek zostanie udokumentowany zdjęciem, które pojawi się na stronie fundacji.
Pamiętaj, że i Ty możesz zostać świętym Mikołajem, który sprawi radość chorującym dzieciom.

Zbiórka samorządu

Święta tuż, tuż….., a przecież Święta Bożego Narodzenia to czas radości i czas dzielenia się z innymi, dlatego Samorząd Uczniowski organizuje zbiórkę zabawek dla dzieci ze szpitala w Rafałówce. Zabawki, pluszaki, gry, puzzle, klocki, auta, lalki, książki mogą być używane, ale muszą być czyste i niezniszczone. Szpital potrzebuje również przyborów szkolnych, tj, blok, kredki, bibuła, papier kolorowy, mazaki, długopisy, ołówki, zeszyty, kolorowanki.
Akcja potrwa do 15 grudnia, a szczegółowych informacji udziela p. Maria Czyż-Szymczak i p. Angelika Krupińska.
Liczymy na Waszą pomoc i wierzymy, że nas nie zawiedziecie, bo pomaganie innym to super rzecz!

SU wraz z opiekunkami

Uwaga!

Przypominamy, że od tego roku szkolnego obowiązują ujednolicone wzory usprawiedliwienia i zwolnienia.
Wzory możecie znaleźć w zakładce Pliki do pobrania.
Znajdziecie tam również aktualny plan lekcji oraz rozkład dowozów i inne pomocne informacje.

Szanowni Państwo!

Mamy zaszczyt poinformować, że powstała, zgodnie z obietnicą, II edycja publikacji „Czas apokalipsy 1939-1945 we wspomnieniach mieszkańców gminy Zadzim i okolic” („Czerwone niebo”), wzbogacona o nowe teksty oraz uzupełnienia i korekty. Redaktorom nowych tekstów, czyli nauczycielkom języka polskiego szkoły w Zadzimiu: p. Dorocie Kacprzak–Jaszczak, p. Dorocie Glapskiej oraz p. Bożenie Kuchciak przyświecał niezmiennie w pracy ten sam szczytny cel. Ocalenie przed niepamięcią wojennych historii naszych bliskich : krewnych, sąsiadów, znajomych; uhonorowanie Tych, w których los wpisał się tragicznie ten mroczny czas oraz dążenie, by uczniowie naszej szkoły mogli poznawać historię Polski przez pryzmat losów swoich bliskich. Do charytatywnej współpracy włączył się także p. Wojciech Ganszczyk z Katowic- pasjonat historii lokalnej, który wykonał projekt graficzny okładki i złożył tekst. Czy wyżej wymieniona publikacja ukaże się w druku, zależy jednak od Państwa, czyli od tego, czy ją zakupicie. Tylko w ten sposób można będzie sfinansować papier i druk. Zainteresowanych zakupem prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu Zespołu Szkół w Zadzimiu.

Dzięki uprzejmości sponsorów cena egzemplarza wynosi 20 zł.

Z poważaniem Redaktorzy tekstów

Przygoda z kontrabasem

11 grudnia odbyło się kolejne spotkanie z muzykami w ramach "Muzycznej przygody".
Bohaterem poniedziałkowego spotkania był kontrabas. Uczniowie mieli okazję poznać budowę instrumentu oraz mogli spróbować gry na nim. Usłyszeliśmy utwory zaaranżowane na kontrabas, w związku ze zbliżającymi się świętami były to kolędy i pastorałki. Uczniowie chętnie przyłączyli się do śpiewu.

dg

Lekcja o zasadach dobrego wychowania

7 grudnia grupa 6-latków obejrzała spektakl pt. „Lekcja o zasadach dobrego wychowania” zaprezentowany przez uczniów klasy IVa, pod opieką Pani Doroty Kacprzak.
W spektaklu zostały wykorzystane między innymi fragmenty utworów: „Kuba i Buba” – Kasdepke oraz „Przepraszam smoku” – Wiery Badalskiej.
Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały spektakl. Po zakończonym spektaklu, dzieci słuchały wierszyków dotyczących zasad dobrego wychowania, czytanych przez wychowawczynię z książki „Dobre maniery”.

Irena Kuster

Witaj Święty Mikołaju

Już od rana 6 grudnia w szkole dało się zauważyć odświętny nastrój. Dziś prawie każdy pamiętał o imieninach ulubionego świętego i najbardziej popularnym kolorem okazał się czerwony. Dlatego nikogo nie zdziwiło, gdy Mikołaj niespodziewanie się u nas pojawił. Odwiedził nie tylko najmłodszych, ale i starszych uczniów. Wszyscy przyjęli Go bardzo serdecznie, w końcu kto z nas nie lubi dostawać prezentów i słodyczy…

RS


,,Hokus-pokus, czary mary, niech się spełnią andrzejkowe czary"

1grudnia w przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera radosnych zabaw i wróżb jak przystało na andrzejki. Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. W dawnych czasach przywiązywano do wróżb andrzejkowych wielką wagę. W wierzeniach ludowych miały one magiczną moc.
Także i w przedszkolu dzieci zapoznały się z dawnymi obrzędami andrzejkowymi i mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość podczas wróżb. Aby się one spełniły, najmłodsi wrzucali monetę do miski z wodą. Podczas zabaw nie zabrakło ustawiania bucików, przelewania wosku przez magiczny klucz, losowania ilustracji symbolizującej przyszły zawód. Wróżby nie muszą być tylko wróżbami, więc połączone były również z przestrogami. Dzieci losowały klucze w sześciu kolorach, a każdy kolor niósł ze sobą edukacyjną przestrogę na przyszłość. Wróżby przeplatane były konkurencjami, tańcami i zabawami przy skocznej muzyce. Przedszkolaki jak zawsze przy takich uroczystościach raczyły się słodkim poczęstunkiem przygotownym przez rodziców. Dzieci zabrały ze sobą do domu dobry humor, wróżby z wosku, magiczne klucze, symbole zawodów oraz małe co nieco, czyli batonik. Zapamiętały, że andrzejkowe wróżenie należy traktować z lekkim przymrużeniem oka.AJ

Andrzejkowa magia wróżb

"Andrzeju, Andrzeju,
Prosimy dziś Ciebie,
Pozwól nam zobaczyć,
Co pisane nam w niebie."

Co pisane im w niebie, sprawdzali w Salonie Wróżb w czwartek 30 listopada uczniowie naszej szkoły.
We wróżbie "Serduszko" dziewczyny mogły sprawdzić, jakie imię będzie nosił ich przyszły wybranek, a chłopcy mieli okazję poznać imię swojej ukochanej. Odkrywano "Kubki Przyszłości", pod którymi ukryte były przedmioty, każdy wróżył co innego: samochodzik - podróż w nieznane, pieniążek - bogactwo, cukierek - słodkie i wesołe życie, kluczyk - nowy, piękny domek, pierścionek - rychłe małżeństwo w przyszłości.
Kolejna wróżba "Kolorowe Patyczki" polegała na losowaniu drewnianych, kolorowych patyczków, które oznaczały: czerwony - oj, te zgubne słodkości! Jeśli nie ograniczysz batoników i cukierków, to w przyszłości będziesz musiał być częstym gościem u dentysty, zielony - bądź ostrożny w drodze do szkoły, żółty - bardziej dbaj o swoje zdrowie, cieplej się ubieraj, niebieski - pilnuj swoich rzeczy, bo w powietrzu czai się zguba, biały - pijesz za mało mleka!, czarny - unikaj nieporozumień, a wszystko będzie wokół radosne i kolorowe.
W "Mowie Kwiatów", należało wybrać ulubiony kwiat, a wróżka odczytywała jego znaczenie: stokrotka - musisz ostrożniej dobierać przyjaciół, róża - czeka cię szczęście w życiu, powodzenie, bez - miłe spotkanie z przyjaciółmi, aster - uważaj, mogą nadejść kłopoty, goździk - uwaga, możesz być zazdrosny, jemioła - nastanie zgoda, narcyz - zakochasz się.
W naszym Salonie Wróżb można było również spotkać wróżbitę Jakuba, który stawiając nam karty interpretował, co czeka nas w niedalekiej przyszłości. Można było od niego usłyszeć : "Ostatnio niezbyt dobrze ci się wiodło w szkole, ale nie poddawaj się. Koniec kłopotów już jest blisko", czy "Dobre pomysły i pracowitość doczekają się uznania w szkole w formie dobrej oceny."
Podejdź do mnie, a cyganeczka prawdę Ci powie - tak zachęcała do wróżenia cyganka Patrycja.  Nikt nie pozostał bez wróżby czy tej dobrej, czy tej ostrzegawczej.
Uczniowie za namową wróżki Arlety ustawiali się w kolejce, aby wrzucić z odległości symboliczny grosik do miski. Wcześniej wypowiadali magiczne zaklęcie:"hokus - pokus, czary - mary, aby wróżby się spełniły złóżmy dary". Jeśli moneta wpadła do miski, życzenie o którym pomyśleli się spełni.
Nikt nie wyszedł z Salonu Wróżb z pustą ręką, bowiem każdy wyciągał z koszyka przesłanie dla niego na kolejny rok, które zabierał ze sobą.
Kiedy wróżby zakończyły się, dzieci miały okazję potańczyć przy swojej ulubionej muzyce. Po wróżbach odbyła się dyskoteka, która była ostatnią okazją do harców przed nadchodzącym Adwentem. Wszyscy doskonale się bawili przy muzyce serwowanej przez profesjonalnych dj'ów.

Samorząd uczniowski wraz z opiekunkami


 Więcej zdjęć z uroczystości kryje poniższy link.

Andrzejki w szkole

Popołudniowa integracja

28 listopada uczniowie klas drugich gimnazjum oraz piątoklasiści wraz z opiekunami- paniami: Beatą Michalską, Dorotą Glapską, Katarzyną Miłaczewską oraz Katarzyną Włodarczyk uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym do Łodzi.
Gimnazjaliści obejrzeli trzecią część "Listów do M", natomiast ich koledzy z podstawówki wzruszali się na filmie animowanym pt. "Coco".
Obie grupy integrowały się podczas posiłku w części restauracyjnej Manufaktury, a ochotnicy z gimnazjum wypalali kalorie na lodowisku.

Wyjazd zaliczamy do bardzo udanych.

dg

Strona 1 z 6 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 434,427 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie