Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Marzec 30 2015 11:18:51
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 91
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: GeorgeMn
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Informacja dla Rodziców i Opiekunów

Od roku szkolnego 2014/15 obowiązują nowe zasady rekrutacji
do przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów.
W zakładce "Rekrutacja" znajdą Państwo regulaminy oraz wzory dokumentów,
które należy złożyć w sekretariacie szkoły.

Przypominamy, że rekrutacja trwa przez cały marzec.

Wyniki zostaną ogłoszone w terminach przewidzianych w regulaminie.

 

Dyrektor Zespołu Szkół w Zadzimiu
Małgorzata Kuna

Potyczki małych ortografów

26 marca z zygierskim Zespole Szkół odbył się gminny etap Powiatowych Potyczek Ortograficznych klas II-III szkoły podstawowej.
Ośmioro reprezentantów obu gminnych placówek sprawdziło swą znajomość zasad polskiej ortografii. Wiadomo, że ta do łatwych nie należy, ale mali uczniowie dzielnie zgłębiają jej tajniki. Nasi trzecioklasiści świetnie poradzili sobie w konkursie.
Tytuł Gminnego Mistrza Ortografii wywalczył Jakub Woźniak z klasy IIIa (opiekun W. Rulka), na drugim miejscu podium uplasował się Jakub Fajka (kl. IIIa), a trzecie miejsce należało do Alicji Jareckiej z klasy IIIb (opiekun I. Świt). Laureatką konkursu została również uczennica klasy IIIa- Aneta Miłosz.

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia na powiatowym etapie konkursu.

dg

Wiosenne Święto Matematyki

W środowy, piękny dzień – 25 marca w naszej szkole po raz piąty obchodziliśmy Wiosenne Święto Matematyki. Tegorocznym hasłem było: „Dziś nie chcemy uczyć się matematyki, dziś szukamy śladów wiosny, bo dzień jest piękny i radosny”.
Nad przebiegiem Święta Matematyki czuwali: panie – Magdalena Jarczewska i Anna Blaźniak oraz panowie – Szymon Kaczmarkiewicz i Piotr Kuźnik.
Na uroczystość została zaproszona pani dyrektor Banku Spółdzielczego w Zadzimiu – Maria Tomczyk.
Święto Matematyki rozpoczęliśmy od kącika poezji, w którym to uczniowie klas IV recytowali wiersze o matematyce i wiośnie. Po wprowadzeniu w wiosenny nastrój został zaprezentowany przez uczennicę Amelkę Mielnik kostium dla wiosennego nauczyciela matematyki. Wiosenne ubranie pedagoga zachwyciło widzów. Następnie upartą Marzannę pokonała energiczna Wiosna, co w scence „Dmuchnął wiatr wiosenny” pokazali uczniowie kl. V b. Z kolei uczniowie kl. II B przedstawili wiosenną lekcję matematyki, na której zapanowała wiosna, gdzie wtedy matma jest prosta.
Kulminacyjnym punktem Święta Matematyki były Wybory Mistera Wiosny 2015 spośród przedstawicieli chłopców z gimnazjum. Panowie odpowiadali na trudne pytania i prezentowali swoją sprawność fizyczną. Misterem Wiosny został Dominik Chojnacki z kl. III B,  Pierwszym WicemisteremFilip Jabłoński z kl. I B, a Drugim Wicemisterem – Dawid Dorcz z kl. II B. 
Natomiast uczniowie kl. IV – VI zaprezentowali wykonane przez siebie Matematyczne Marzanny. Publiczność oklaskami nagodziła twórców kukły, którą wykonały kl. VIa i VIb. Marzanny były piękne, barwne i radosne.
Wiosenne Święto Matematyki było doskonałą okazją, aby nagrodzić uczniów biorących udział w konkursach matematycznych. Pani dyrektor Banku Spółdzielczego w Zadzimiu, Maria Tomczyk wraz z panią dyrektor Zespołu, Małgorzatą Kuną wręczały nagrody wyróżnionym uczniom. Mianowicie:

„Potyczki Matematyczne z Bankiem Spółdzielczym”
Szkoła Podstawowa:

Klasa IV
I miejsce – Natalia Medyńska, IV a
II miejsce – Aleksandra Ignaczak, IV a
III miejsce – Szymon Ignatowski, IV a  

Klasa V
I miejsce – Jakub Gorący, V a
II miejsce – Szymon Gortat, V b
III miejsce – Klaudia Solarek, V b

Klasa VI
I miejsce – Zuzanna Ignatowska, VI b
II miejsce – Martyna Świt, VI b
III miejsce –  Julia Średniak, VI b

Gimnazjum
Klasa I
I miejsce – Kacper Kuchciak, I A
II miejsce – Bartosz Łuczak, I A
III miejsce – Mateusz Jaszczak, I A

Klasa II
II miejsce – Filip Marciniak, II B
III miejsce – Sylwia Kujawiak, II A

 Klasa III
I miejsce – Katarzyna Cepowska, III A
II miejsce – Beata Rodowska, III B
III miejsce – Katarzyna Magdziak, III B

„Mistrz Rachunku 2015”
Klasa IV
Mistrz – Ewelina Piaseczna, IV a
Wicemistrz – Magdalena Ignaczak, IV a

Klasa V
Mistrz – Jakub Gorący, V a
Wicemistrz – Szymon Gortat, V a

Klasa V
Mistrz – Julia Średniak, VI b
Wicemistrz – Martyna Świt, VI b

 „Konkurs matematyczny dla uczniów klas III szkoły podstawowej ”
I miejsce – Jakub Fajka
II miejsce – Sebastian Zając
III miejsce – Wiktoria Rosiak i Maciej Łuczak

Przedstawiciele klas IV – VI otrzymali dyplomy za udział w konkursie na marzannę z elementami matematyki. Nagrodzonym uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych konkursach matematycznych. Dziękujemy Bankowi Spółdzielczemu za ufundowanie nagród.
Cieszmy się Wiosną! Do zobaczenia za rok!

SzK

Aby nie skazać się na śmierć

Naród, który odcina się od historii(...), skazuje się dobrowolnie na śmierć”(Stefan Wyszyński). Dlatego my, aby nie skazać się dobrowolnie na śmierć, zaprosiliśmy panią Teresę Kapitułę, mieszkankę gminy Pęczniew, by opowiedziała uczniom pierwszych i drugich klas gimnazjum o swoim ojcu Ignacym Piechowiaku, który został zamordowany w Katyniu oraz o swoim pobycie na zesłaniu w Kazachstanie.

23 marca pani Magdalena Jarczewska przywiozła do naszej szkoły sympatyczną starszą panią, emerytowaną nauczycielkę, doskonale radzącą sobie z budowaniem życzliwych relacji mówca – słuchacz. Gość przybliżył nam losy Ignacego Piechowiaka (20.01.1909 – 16.04.1940), syna Szczepana i Elżbiety, absolwenta seminarium nauczycielskiego i Szkoły Podchorążych Piechoty, kierownika Szkoły Powszechnej w Piaskowie (powiat kostopolski). 28.08.1939 roku został on zmobilizowany do 50. Pułku Piechoty im. Francesca Nullo w Kowlu.20.09.1939 r. jego pułk stoczył zacięty bój z armią radziecką pod Włodzimierzem Wołyńskim i wszyscy dostali się do niewoli. Pod koniec września udało mu się wyrzucić na stacji w Zdołbunowie kartkę do żony i dzieci. Takie informacje przekazał bliskim: „ Jest nas około dwustu oficerów i tyleż podchorążych. Jedziemy w nieznane.” Kolejne wiadomości pochodziły z obozu jenieckiego w Kozielsku, z którego 16. kwietnia został wywieziony do lasu w Katyniu i tam zamordowany strzałem w tył głowy ( na mocy tajnego rozkazu NKWD).
Pani Kapituła opowiedziała nam również o tym, jak z matką Marią (1911-1998) oraz młodszym o trzy lata bratem Januszem została zesłana do Kazachstanu, z którego wróciła do kraju dopiero w 1946 roku.
Zajęcia minęły bardzo szybko. Jesteśmy wdzięczni pani Teresie Kapitule za lekcję historii i patriotyzmu, a pani Magdalenie Jarczewskiej za wysiłek włożony w zorganizowanie spotkania.

dk

Turniej młodych karateków

Adrianna Lefik i Bartosz Tarczyński z kl. I b, Radomił Kacprzak z III a oraz Igor Felicki z IV a dwa razy w tygodniu uczestniczą w treningach karate. 21. marca niektórzy z nich wzięli udział w XVII Mistrzostwach CPSiR "Dragon" 2015 w Poddębicach. Turniej odbył się w hali sportowej gimnazjum.
Do powiatowego miasteczka przyjechali reprezentanci klubów karate z Warszawy, Łodzi, Brodnicy, Łęczycy i  Uniejowa. Podczas sobotnich zmagań nasi uczniowie zdobyli swoje pierwsze medale: Bartosz Tarczyński (dwa brązowe), a Radomił Kacprzak -złoty (w kategorii kumite).
Wszystkim życzymy dużo zapału do rozwijania swoich pasji.


dk

Czyści Giganci z Zadzimia w akcji!

W ubiegłym tygodniu grupa 20-tu gimnazjalistów klas III pod opieką Karoliny Pośpiech wprawiła pozostałych uczniów naszej szkoły w zakłopotanie i dezorientację. Trzecioklasiści przeobrażając się w CZYSTYCH GIGANTÓW, przechadzali się w czasie przerw po szkolnych korytarzach w przebraniach i szlafrokach. Byli król i królowa ze swoim dworem, księżniczki i elfy, pojawił się strażak Sam i listonosz Pat oraz zadbane smerfy. Bajkowi goście wręczali zebranym kosmetyki oraz nakłaniali do przestrzegania codziennej higieny. Całe przedsięwzięcie zostało udokumentowane na potrzeby konkursu „ROSSwijające WAKACJE ROSSMANNA” składającego się z trzech etapów.
Pierwszym z nich było nagranie filmiku w formie flash moba dotyczącego codziennej higieny wśród nastolatków. To zadanie mamy już za sobą, a jego efekty możecie podziwiać od 23.marca na serwerze rossnetu (www.rossnet.pl/1000wakacji/galeria) w filmiku zatytułowanym „CZYŚCI GIGANCI z Zadzimia w akcji!”. Chętnych i zainteresowanych serdecznie zapraszamy do jego obejrzenia, a wszystkich bez wyjątku do głosowania na nas :), gdyż jest o co walczyć.
Nagrodami w konkursie są wyjazdy wakacyjne dla całej grupy wraz z koordynatorem konkursu.
Przed nami kolejne zadanie do wykonania, nad którym już myślimy i puszczamy wodze naszej kreatywności i fantazji. O jego realizacji poinformujemy was już wkrótce...


KP

 

Sukcesy naszych recytatorek

W sobotę, 21 marca w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Uniejowie mieszczącym się w malowniczym pałacyku z XIXw. odbyły się rejonowe eliminacje hufcowego konkursu recytatorskiego ,, Strofy o Ojczyźnie”. Była to już XXIII edycja tego konkursu. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Ciesionik, Ewelina Piaseczna, Natalia Medyńska z klasy IVa (opiekun- p. K. Patora); Michał Szymczak, klasa V (opiekun- p. D. Glapska); Katarzyna Magdziak, klasa III gimnazjum (opiekun –p. D. Jaszczak – Kacprzak).
Mottem tegorocznych przesłuchań był fragment wiersza Antoniego Słonimskiego pt. ,,Polska” zachęcający do sięgnięcia po lekturę tekstów poświęconych dzieciństwu, tęsknocie za krajem rodzinnym, domem.
Miło nam poinformować, że Natalia Medyńska zajęła I miejsce w II kategorii wiekowej, natomiast Katarzyna Magdziak wywalczyła II miejsce w kategorii uczniów gimnazjum.
Dziewczęta w kwietniu pojadą do Łodzi na wojewódzkie eliminacje ,,Strof o Ojczyźnie”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

kp

Magia TAJEMNICZEGO OGRODU wciąż działa

20 marca, czyli w przeddzień pierwszego dnia wiosny, uczniowie klas IV oraz grupa młodzieży z klasy VIa i młodsi koledzy z klasy IIIa wraz z opiekunkami- paniami K. Patorą, D. Wojtyrą i K. Pośpiech obejrzeli w Teatrze Muzycznym w Łodzi spektakl pt. ,,Tajemniczy ogród” będący adaptacją lektury autorstwa Frances Hodgson Burnett o tym samym tytule. Młodzi ludzie mieli okazję poznać techniki teatralne, poobserwować występy aktorów na żywo, zobaczyć kostiumy z poprzedniej epoki. Dla niektórych było to pierwsze zetknięcie się z adaptacją teatralną. Dla tych, którzy czytali powieść pani Burnett, spektakl stanowił dopełnienie książki, pozostali być może chętniej sięgną po lekturę; będą mogli porównać wizję reżysera w teatrze z własnymi wyobrażeniami bohaterów, sytuacji, ogrodu.
Spektakl na pewno nauczył dzieci tego, że ucieczka od problemów w chorobę, życie bez przyjaciół w oderwaniu od przyrody i codzienności nikomu szczęścia nie przyniesą.
Zadowolone buzie dzieciaków w drodze powrotnej świadczą o udanym wyjeździe.

kp

Powitanie wiosny

20 marca przedszkolaki świętowały nadejście wiosny. Zimę pożegnały wspólnie wykonaną kukłą- Marzanną.
Aby nie zanieczyszczać środowiska, dzieci zimową pannę postanowiły rozebrać na części i wrzucić do kosza na śmieci. Następnie przedszkolaki przemaszerowały ulicami naszej miejscowości, by powitać wiosnę kolorowymi kwiatami i piosenką.

MM

 

 

 Częściowe zaćmienie słońca

20 marca uczniowie Zespołu obserwowali ciekawe zjawisko astronomiczne, jakim jest częściowe zaćmienie słońca.
Ostatnie widoczne w Polsce zaćmienie miało miejsce w 2011 roku, na kolejne trzeba będzie poczekać aż do 2026r. Uczniowie wyposażeni w maski spawalnicze obserwowali tarczę słońca stopniowo przysłanianą przez księżyc. Było na co popatrzeć.

dg

Dla chcących zdobyć zawód

19 marca przybyli do nas nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu, największej szkoły technicznej na terenie miasta. Przekonywali trzecioklasistów, że przygotowują w zasadniczej szkole do pracy w wielu popularnych zawodach, np. blacharz samochodowy, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, monter mechatronik, fryzjer, elektryk, monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych. W ZSP nr 1 można też zdobyć tytuł technika: urządzeń sanitarnych, urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, ochrony środowiska, budownictwa, architektury krajobrazu, elektryka, pojazdów samochodowych, mechatronika, informatyka, mechanika,geodety. W tej szkole znajdzie się również coś dla młodych ludzi pragnących przygotować się do studiów, mianowicie liceum ogólnokształcące z rozszerzonymi następującymi przedmiotami: język angielski, biologia, chemia. Dodatkowym atutem jest możliwość skorzystania z bezpłatnej nauki jazdy (technik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych i elektromechanik pojazdów samochodowych). W 2015 roku szkoła zdobyła 4. miejsce w Wojewódzkim Rankingu Szkół.

dk

Strona 1 z 14 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 242,257 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie