Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne Ciekawe strony WWW Czerwiec 21 2019 01:12:46
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 199
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Monika Witkowska
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Na podbój stolicy

12 czerwca czwartoklasiści i szóstoklasiści pod opieką pań: Renaty Micewskiej - Mielnik, Doroty Jaszczak – Kacprzak, Katarzyny Miłaczewskiej i Katarzyny Włodarczyk udali się na podbój stolicy. Poznawanie Warszawy rozpoczęli od pomnika Józefa Piłsudskiego. Wkrótce przekonali się, że Łazienki Królewskie  to piękny zespół pałacowo-parkowy, miejsce wypoczynku, a nie publiczne toalety. Następnie, siedząc na trybunach Stadionu Narodowego, wyobrażali sobie, że oglądają zwycięski mecz polskiej reprezentacji. Później w sali konferencyjnej wczuli się w role trenera i piłkarzy, a w szatniach szukali śladów swoich ulubieńców. To jednak nie koniec niezapomnianych przeżyć. Wiele emocji dostarczył uczniom,jak i ich opiekunkom, przejazd metrem. Kolejną atrakcję był wjazd na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki. Młodym poszukiwaczom wrażeń udało się również zobaczyć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza i pięknie zdobione komnaty Królewskiego Zamku. Podbój stolicy zakończył się spacerem po Starym Mieście. Uczniowie wrócili do Zadzimia zmęczeni, ale szczęśliwi, bo bogatsi o nowe doświadczenia.

dk

Przedszkolaki w bibliotece
W tym tygodniu w kolejnych trzech dniach (poniedziałek 5 latki, wtorek 3,4 latki, środa 6 latki) w ramach współpracy przedszkola z biblioteką i akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przedszkolaki wybrały się do Publicznej Biblioteki w Zadzimiu. Najmłodsi weszli do budynku nie przez szkołę,a głównym wejściem, żeby zapoznać się z pomieszczeniem, aby następnie już w czasie wakacji z rodzicami odwiedzać bibliotekę.
Pani bibliotekarka zapoznała dzieci z miejscem, gdzie można wypożyczyć książki oraz w ciekawy sposób opowiadała o bibliotece i zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Następnie mogły obejrzeć dostępną dla ich wieku literaturę i posłuchać bajek czytanych przez panią, a także odpowiadać na zagadki. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały słodki upominek i zakładki do książek. Dzieciom bardzo się podobało i obiecały, że odwiedzą bibliotekę w wakacje. Najstarsza grupa 6 latków, która od września będzie już w klasie pierwszej, odwiedziła także szkolną bibliotekę, gdzie pani poinformowała ich o tym, że zostaną im tu wypożyczone darmowe podręczniki, z których będą korzystać przez cały następny rok szkolny.

AJ
 
Finał projektu "Człowiek jest ludzki w ludzkich warunkach"

6 czerwca w naszej placówce odbył się finał projektu realizowanego w kooperacji z Gminną Biblioteką Publiczną w Zadzimiu "Człowiek jest ludzki w ludzkich warunkach - życie i twórczość Gustawa Herlinga-Grudzińskiego".
Przedstawiciele lokalnych władz na czele z Panem wójtem Krzysztofem Woźniakiem, ksiądz proboszcz, nauczyciele, mieszkańcy Zadzimia i okolic oraz rodzice naszych uczniów przybyli, by obejrzeć spektakl przygotowany pod okiem aktora Teatru Powszechnego w Łodzi- Pana Andrzeja Jakubasa.
W sztuce, do której scenariusz stworzyły Panie Dorota Jaszczak-Kacprzak, Katarzyna Patora oraz Dorota Glapska, przenikały się dwa światy- pokój uczennicy Kasi przygotowującej się do spektaklu o Grudzińskim oraz tytułowy "Inny świat"- gułag w Jercewie.
Na scenie oprócz uczniów Zespołu Szkół w Zadzimiu mogliśmy podziwiać uczennice Szkoły Podstawowej w Zygrach.
Nasza sztuka potoczyła się w takt turkotu pociągu wiozącego skazańców na odległą Syberię. Widzowie na przykładzie doświadczeń Gustawa Herlinga-Grudzińskiego mogli przypomnieć sobie historie ofiar II wojny światowej, którzy byli zmuszani to katorżniczej pracy w łagrach, często z paradoksalnych powodów, jak choćby nazwisko, które w przypadku bohatera naszej sztuki zostało skojarzone z Gerlingiem- marszałkiem lotnictwa niemieckiego.
Przedstawieniu towarzyszyło wiele emocji. Aktorzy musieli zmierzyć się z trudnym tematem- smutkiem, bólem, zdradą, jakie towarzyszyły obozowemu życiu. Fakt, że emocje udzieliły się widzom, jest dla nas najlepszą recenzją sztuki. Na widowni popłynęła niejedna łza.
Serdecznie dziękujemy młodym aktorom za zaangażowanie, ogrom pracy oraz mobilizację w dniu spektaklu.
Swe podziękowania kierujemy również do Pana Andrzeja Jakubasa, który udzielił nam wielu cennych wskazówek oraz wykreował wizję dwóch światów w naszym przedstawieniu.


dg

Nagrodzeni w konkursie "Chemia w rolnictwie"

W dniach 5 - 6 czerwca pięcioro uczniów klas II-III wraz z opiekunami uczestniczyło w Policach w uroczystej gali wręczenia nagród w XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. "Chemia w rolnictwie”. Zgłoszenie do konkursu zawdzięczamy firmie MAGROL – autoryzowanemu dystrybutorowi Grupy Azoty.
Uczniowie przygotowali prace plastyczne poświęcone obecności produktów Grupy Azoty w rolnictwie. Spośród uczestników konkursu (napłynęło 477 prac z 96 zgłoszonych szkół) komisja wyłoniła pięciu laureatów w kategorii prac indywidualnych i szkół . Nasza szkoła znalazła się w tym zacnym gronie. Za najlepszą pracę plastyczną uznano pracę Olgi Łuczak uczennicy klasy III naszej szkoły – zdobyła I miejsce.
Natomiast uczniowie w składzie: Barbara Loręc kl. II a, Ivetta Woźniak kl. II b oraz Daniel Chmielecki, Olga Łuczak i Kuba Staszczyk wszyscy z klasy III to zwycięzcy  w kategorii – Najlepsza Szkoła w Polsce.
Nagrodą za I miejsce drużynowo była darowizna pieniężna dla szkoły w kwocie 5 000,00 zł z przeznaczeniem na cele dydaktyczne. Gratulujemy serdecznie!

Dwudniowe spotkanie odbyło się w hotelu „DOBOSZ” w Policach. Dzieci podczas wyjazdu miały zapewnione mnóstwo atrakcji. Podczas części nieoficjalnej odbyło się spotkanie z siatkarką „Chemika- Police” a także liczne gry, konkursy, tańce oraz zajęcia sportowe z piłkarzami Pogoni Szczecin.
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Szczecinie, gdzie spacerując po Wałach Chrobrego – podziwialiśmy panoramę miasta.

Nasi Laureaci z bagażem prezentów nowych doświadczeń i radosnych przeżyć wrócili do domów, by zdać relację z tak mile spędzonego wyjazdu.

Serdecznie dziękujemy Panu Tomaszowi Magdziakowi właścicielowi firmy MAGROL za koordynację wyjazdu (zgłoszenie szkoły do konkursu, transport), a przede wszystkim otoczenie troskliwą opieką uczestników podczas dwudniowego pobytu w Policach.
Jesteśmy pełni uznania i wdzięczności za ten gest!!!

A.Z.

Ostatnie już warsztaty w Teatrze Powszechnym

4 czerwca uczestnicy projektu ”Człowiek jest ludzki w ludzkich warunkach - życie i twórczość Gustawa Herlinga-Grudzińskiego” uczestniczyli w ostatnich już warsztatach prowadzonych przez aktora Teatru Powszechnego w Łodzi- pana Andrzeja Jakubasa.
Podczas ostatniego spotkania uczniowie dopracowywali detale. Dzięki nadzorowi aktora mogli zrozumieć do końca znaczenie swoich ról i ich sens. Należy przyznać, że nadzór profesjonalisty wniósł bardzo wiele do naszego przedstawienia.

Jakub Gorący

korekra dg

 

Kuszenie śmierci

W dniu 4 czerwca uczniowie  klas 6-8 i  gimnazjum wzięli udział w koncercie profilaktycznym pt. „Kuszenie śmierci”. Program ten był prowadzony przez pana Lecha Dyblika, znanego aktora grającego Badurę w "Świecie według Kiepskich".
Występ miał  pokazać , jak, mimo że nie było to łatwe, panu Dyblikowi udało się „odbić od dna”.
Artysta opowiadał o swoim życiu, o ojcu alkoholiku, kłótniach rodziców, zamiarze trwania w trzeźwości. Jednak po opuszczeniu rodzinnego domu i zamieszkaniu w internacie zderzył się z rzeczywistością. Wódka była prezentem i sposobem na dobrą zabawę. Lech utwierdził się w tym przekonaniu na studiach, a później w pracy. On, zdolny aktor, przed którym świat powinien stać otworem, czuł się niedoceniany. Jednak po alkoholu było inaczej – wesoło i przyjemnie. Pił więc coraz więcej, nie przeszkadzały mu bałagan ani brudne ubrania. Pewnego dnia, siedząc samotnie w kuchni, uświadomił sobie, że znalazł się w sytuacji, z której nie potrafi  wyjść.  Na szczęście wcześniej znajomy pokazał mu poradnię dla alkoholików. Udał się tam i uzyskał pomoc. Kolejny przełom w życiu aktora nastąpił po spowiedzi u zakonnika, który był też spowiednikiem Jana Pawła II. Od tego wydarzenia pan Dyblik zaczął zauważać swoich bliskich – kochającą żonę i córki.                                                         Podczas spotkania uczniowie zostali uświadomieni przez pana Lecha, że każdy jest narażony na niebezpieczeństwo w postaci nałogu. Trzeba więc być ostrożnym i nie kusić śmierci. Jedną receptą na unikniecie uzależnień jest postrzeganie życia jako daru i trzymanie się wartości biblijnych.           Uczniowie chłonęli wszystko, co mówił pan Lech, a jego historia na pewno będzie dla nich przestrogą.

Szymon Ignatowski

korekta: dk

Aktywny Dzień Dziecka

W dniu 3 czerwca przedszkolaki obchodziły Dzień Dziecka, który był połączony z aktywnością fizyczną na świeżym powietrzu. Dzieci utrwalały zasady obowiązujące w zabawach i grach ruchowych oraz sportowej rywalizacji. Maluchy świetnie się bawiły integrując się wzajemnie podczas zawodów. Dzień przebiegał w miłej atmosferze i zakończył się wspólnym deserem.

IK

 

 


 

Rośliny chronione

W Polsce jest ponad 250 gatunków roślin będących pod ochroną. Oznacza to, że nie można ich niszczyć, zbierać i wykopywać z naturalnych stanowisk . Ale żeby je odpowiednio traktować należy je najpierw poznać. Dlatego uczniowie klasy IV a i VI b przygotowali portrety roślin chronionych, które zamieścili na gazetce na korytarzu przyrodniczym. Zapraszajamy do obejrzenia!

rm-m

Nagrody w "wiosennych" konkursach

31 maja podczas Festynu Rodzinnego nastąpiło wręczenie nagród laureatom konkursów o tematyce wiosennej, które zostały zorganizowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Uniejowie.
Wśród wielu nadesłanych prac do Powiatowego Konkursu Fotograficznego "Wiosna w kadrze" wyróżniono zdjęcia Wioletty Miłosz, która zajęła II miejsce, Idalii Drzewieckiej - uzyskała III miejsce oraz Klaudii Solarek, która zdobyła wyróżnienie.

Prace uczennic można oglądać na wystawie w uniejowskim ośrodku kultury.
Szóstoklasistki: Ewa Bratek, Aleksandra Chołys, Olga Rojek oraz Karolina Janaszkiewicz napisały wiersz o tematyce wiosennej w ramach konkursu "Wiosenne pisanie". Jury nagrodziło pracę Olgi Rojek, która otrzymała wyróżnienie.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Idalia Drzewiecka
dg

IV Poddębicki Maraton Czytania „100 lat Województwa Łódzkiego”

29 maja zorganizowano w naszej szkole IV Poddębicki Maraton Czytania „100 lat Województwa Łódzkiego” .
Celem Maratonu jest uczczenie Roku Jubileuszu 100-lecia Województwa Łódzkiego, promocja czytelnictwa - legend związanych z Poddębicami i ziemią łódzką oraz literatury związanej z regionem łódzkim, podkreślenie roli książki i literatury w rozwoju czytelnictwa.
Organizatorami Maratonu są: Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu - Filia w Poddębicach, Poddębicki Dom Kultury i Sportu w Poddębicach, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Poddębicach, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Poddębicach oraz   sieć bibliotekarzy szkolnych działających przy Bibliotece Pedagogicznej - Filia w Poddębicach.
Lektorami w Maratonie Czytania byli:

  1. Pani Lidia Dominiak z Powiatowej Biblioteki Publicznej w Poddębicach,

  2. Pani Lidia Czekaj z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach,

  3. Pani Ewa Kacprzak z Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Poddębicach.

Zaproszeni gości czytali uczniom kl. IV i V wiersze i utwory dla dzieci i młodzieży autorów związanych z regionem łódzkim, opowiadania i fragmenty współczesnych utworów o treści patriotycznej i obyczajowej.
Uczniowie z zaciekawieniem słuchali czytanych utworów, nagradzając Lektorów gromkimi brawami. Serdecznie dziękujemy Lektorom za przyjęcie zaproszenia za poświęcony czas, za zaangażowanie i przyjazny kontakt z uczniami podczas spotkania.
Dziękujemy również pani Beacie Matusiak-Ignar z Biblioteki Pedagogicznej w Poddębicach za organizację IV Poddębickiego Maratonu Czytania.

Elżbieta Cichosz

 

Warsztatów ciąg dalszy

Uczestnicy projektu "Człowiek jest ludzki w ludzkich warunkach" - życie i twórczość Gustawa Herlinga-Grudzińskiego" 29 maja już po raz kolejny wzięli udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktora Teatru Powszechnego w Łodzi- pana Andrzeja Jakubasa.
Uczniowie chętnie słuchali rad pana Andrzeja, który dzielił się z nami doświadczeniem zawodowym. Trzeba przyznać, że uczestnicy projektu radzą sobie coraz lepiej,  a próby przebiegają coraz sprawniej. 

Klaudia Solarek

Strona 1 z 13 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 542,641 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie