Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne 16/01/2021
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Psycholog szkolny
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Szukaj
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 206
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Justyna001
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Powrót uczniów klas I-III do szkoły

Od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych nadal będą się uczyć zdalnie. Szczegóły dotyczące organizacji funkcjonowania szkół i placówek po feriach znajdują się na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej i Nauki.

Dyrektor Zespołu Szkół w Zadzimiu

FERIE z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Poddębicach

Zgodnie z propozycją Ministerstwa Edukacji Narodowej, w związku z trwającymi feriami zimowymi, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Poddębicach przygotowała ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży na ten okres (mając na uwadze szczególnie trudny czas dla uczniów, związany z izolacją społeczną)

 • Poprawnie piszemy – ortografię i rękę trenujemy (warsztaty dla uczniów kl. IV-VI), zajęcia rozwijające sprawność grafomotoryczną dominującej ręki i świadomość ortograficzną – 07.01.2021r. godz. 15:00-16:00

 • Zajęcia logopedyczne z elementami logorytmiki dla uczniów klas I-II – 07.01.2021r. godz. 12:45-13:45

 • Dyżur konsultacyjny z doradztwa zawodowego dla ósmoklasistów– 07.01.2021r. godz. 8:00-12:00

 • „Gdy zimno wokoło to u nas wesoło” – ferie z Poradnią. Zajęcia dla dzieci z klas III–V. 08.01.2021r. godz. 12:00-14:00

 • Zajęcia grupowe treningu pamięci i koncentracji uwagi – 11.01.2021r. godz. 16:00-18:00

 • Dyżur konsultacyjny z doradztwa zawodowego dla maturzystów – 12.01.2021r. godz. 8:00-12:00

 • Indywidualne konsultacje logopedyczne – 12.01.2021r. godz. 12:00-14:00

 • Grupa wsparcia dla dzieci i/lub młodzieży uczących(cej) się zdalnie – 13.01.2021r. godz. 16:00-18:00

 • Konsultacje dla rodziców i dzieci pod kątem wsparcia w trudnych sytuacjach emocjonalnych – 13.01.2021r. godz. 9:00-12:00

 • „Poezja jest jak obraz” … zajęcia plastyczne dla dzieci – 13.01.2021r. godz. 16:00-18:00

 • Zajęcia edukacyjno-rozwojowe „Rozmawiamy o emocjach związanych z izolacją społeczną” klasy VI-VIII, 14.01.2021r. godz. 13:00-15:00

Z uwagi na konieczność zachowania reżimu sanitarnego podczas zajęć prosimy o wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 43 678-29-77 w godz. 8:00 – 16:00

Zajęcia będą się odbywać na terenie Poradni.

ZAPRASZAMY

 

Z poważaniem 

Bożena Michalska
Dyrektor

Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
w Poddębicach

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!Kliknij poniższy link, by wysłuchać życzeń od najmłodszych członków Zespołu. 

https://youtu.be/ZW96FphN5qg

 

Wigilia przedszkolaków

We wtorek 22 grudnia w każdej grupie przedszkolnej odbyła się wigilia. Przy wspólnym stole dzieliliśmy się świątecznym opłatkiem, życząc sobie wszystkiego co najlepsze. W tym wyjątkowym dniu kosztowaliśmy pysznych wigilijnych potraw i przy radosnym śpiewie kolęd, wyczekiwaliśmy na Świętego Mikołaja.
Dzieci wraz z wychowawcami przygotowali krótkie przedstawienie bożonarodzeniowe, które mógł oklaskiwać przybyły ze świąteczną wizytą długo wyczekiwany Święty Mikołaj. Wszyscy otrzymali prezenty, a na koniec wizyty każde z dzieci mogło sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie ze Świętym Mikołajem.

Przedszkolaki podziękowały Świętemu Mikołajowi za odwiedziny i za podarunki, które od niego otrzymały. Dzieci były bardzo podekscytowane, a atmosfera w tym dniu była wręcz magiczna.
Do zobaczenia za rok Święty Mikołaju”.


Paulina Śmigielska

Z potrzeby serca

22 grudnia od godz. 7:00 na placu targowym w Pęczniewie odbył się Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy dla Wiktorii Krawczyk oraz Nikoli Leder.
W akcję tą włączyły się również nasi najmłodsi przedszkolacy z grupy I (3-4 latki). Dzieci chętnie przyniosły bombki, sztuczne kwiatki, świeczki oraz piękne ozdoby, które wykorzystaliśmy do robienia stroików. Chcąc pomóc małej Wiktorii, każdego poranka powstawały na plastrach drewna przepiękne stroiki bożonarodzeniowe, które wychowawczyni przedszkolaków przekazała na jarmark bożonarodzeniowy dla chorych dziewczynek.
Najmłodsi milusińscy świetnie się przy tym bawili, a przy okazji mogli pomóc tym przedszkolakom, którzy tej pomocy potrzebują. Chęć niesienia pomocy przez tak „małe serduszka” jest bezcenna.
ŻYCZYMY ZDROWIA!

Paulina Śmigielska

Świąteczne spotkanie on-line

W tym trudnym czasie nauczania zdalnego nasza społeczność szkolna spotkała się na uroczystym apelu. Co roku świętowaliśmy Boże Narodzenie przedstawiając Jasełka, kolędując i ciesząc się swoją obecnością w realnej rzeczywistości. W tym roku Boże Narodzenie musiało być inne.
Jednak sens Bożego Narodzenia mimo spotkania za pośrednictwem Internetu nie umknął. Pomimo trudnej sytuacji wybrzmiały kolędy i życzenia. Uczniowie klasy 5 przedstawili program świąteczny przygotowany pod kierunkiem Pani Danieli Wojtyry i Pani Ewy Gogulskiej. Występujący uczniowie podkreślili świąteczny charakter występu odpowiednimi strojami, a rodzice zadbali o piękne tło scenograficzne każdego występującego, za co im serdecznie dziękujemy.
Ciepło betlejemskiej szopy zagościło w naszych sercach poprzez wiersze recytowane przez uczniów i obrazy przewijające się w trakcie prezentacji kolęd i pastorałek. Na koniec Pani Dyrektor złożyła wszystkim serdeczne życzenia, zwiastując czas ferii zimowych, a także ogromne pragnienie powrotu do szkoły uczniów i nauczycieli. Oby ten Nowonarodzony Bóg dopomógł spełnić nasze marzenia.

EG

W atmosferze zbliżających się świąt

Co roku przygotowaniom do świąt towarzyszy wiele czynności. Porządkujemy nasze domy, dekorujemy je, kupujemy prezenty dla bliskich i gotujemy. Wyjątkowy czas Świąt Bożego Narodzenia kojarzy nam się z wieloma rytuałami, ale także zapachami i smakami, które towarzyszą nam właśnie w okresie najbardziej rodzinnych świąt. Nam Boże Narodzenie kojarzy się z zapachem piernika. Skoro możemy uczyć się za pośrednictwem komputera, to możemy także w ten sposób piec.
18 grudnia podczas godziny wychowawczej uczniowie klasy 7b wspólnie piekli pierniczki za pośrednictwem platformy Teams. Spotkanie było okazją do przećwiczenia umiejętności potrzebnych na wielu przedmiotach. Trzeba było wykazać się znajomością ułamków, sprawnością fizyczną, umiejętnością podzielności uwagi oraz zdolnościami organizacyjnymi. Dzięki współpracy rodziców wyszło nie tylko pysznie, ale także pięknie. Egzamin z pieczenia i dekorowania pierników zdany na piątkę.

dg

Spójrz w niebo!

Od 21 do 25 grudnia na niebie można obserwować ciekawe zjawisko astronomiczne. W tych dniach można obserwować Gwiazdę Betlejemską, czyli koniunkcję Jowisza i Saturna.
Koniunkcje powstają, gdy dwa obiekty niebieskie obserwowane z Ziemi wydają się przechodzić na niebie bardzo blisko siebie.
Poprzednio taką sytuację można było zaobserwować w 1226 r.
Następna okazja, aby zobaczyć na niebie Gwiazdę Betlejemską przypadnie w 2080 roku, a kolejna dopiero w 2400 roku, więc lepiej spójrzcie na niebo w nadchodzących dniach.

dg

Telefon zaufania

Z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka został uruchomiony całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania 800 12 12 12 oraz dedykowany młodym ludziom czat internetowy. Oba kanały komunikacji udzielają młodym osobom w kryzysie wsparcia i pomocy psychologicznej.

Justyna Rosiak

Konkurs świąteczny na wykonanie ozdoby choinkowej

Regulamin konkursu

1.Ozdoby choinkowe wykonujemy dowolną techniką, z dowolnych materiałów.

2.Po wykonaniu pracy robimy dwie fotografie wykonanej ozdoby (jedna samej ozdoby, druga tej o zdoby zawieszonej na choince).

3. Fotografie wysyłamy na adres konkursswiatecznyzszadzim@op.pl do 05 stycznia 2021r.

4.Przewidziane są dwie kategorie wiekowe uczestników:

Kat.I - 6-10 lat
Kat.II - 11- 15 lat

W pracach jury uczestniczyć będą Pani Izabela Jakubiak, Pani Renata Frątczak- Serafińska oraz Pani Elżbieta Cichosz.

Jury konkursu wybierze najładniejsze prace i zamieści na stronie internetowej szkoły. Po powrocie do szkoły wręczymy dyplomy zwycięzcom oraz drobne upominki.
Życzymy przyjemnej i twórczej pracy.

 

Jury

Nasi rodzice w Armii Wiktorii

Działania na rzecz pięcioletniej Wiktorii, mieszkanki gminy Pęczniew, u której zdiagnozowano nieoperacyjny guz pnia mózgu DIPG zataczają coraz szersze kręgi. Kwota potrzebna na leczenie dziewczynki w Szwajcarii to aż 600 tysięcy złotych.
Do Armii Wiktorii dołączyła Rada Rodziców Zespołu Szkół w Zadzimiu, która przekazała na konto małej przedszkolanki 1500 zł.
W okresie przedświątecznym, który skłania każdego z nas do dzielenia się dobrem z innymi, zachęcamy Państwa do wsparcia Wiktorii. Pamiętajmy! Dobro wraca!

 

dg

Strona 1 z 3 1 2 3 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 668,498 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie