Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne Listopad 20 2019 00:31:03
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Szukaj
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 202
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Ukasz
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Włączamy się w akcję Unicefu

20 listopada przypada 30 rocznica uchwalenia KONWENCJI O PRAWACH DZIECKA.
W tym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników, których prawa są często łamane. Polska włącza się w akcję Unicefu, ponieważ była inicjatorem uchwalenia konwencji.
20 listopada, czyli w Międzynarodowym Dniu Praw Dziecka w naszej szkole zaplanowane są akcje upamiętniające rocznicę uchwalenia konwencji.
Wszystkich tych, którzy nie słyszeli o konwencji, odsyłamy do filmu animowanego o prawach dziecka.

https://www.youtube.com/watch?v=f4tbWJo02q4

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego

 

Spacer do centrum Zadzimia

Dzieci z grupy I i I,I korzystając z pięknej jesiennej pogody, wybrały się na spacer w dniu 12 listopada. Podczas przechadzki przedszkolaki przypomniały sobie zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, obserwowały środowisko przyrodnicze oraz prace przy rewitalizacji parku. W centrum Zadzimia dzieci uczestniczyły w zapaleniu zniczy pod obeliskiem. Oglądały budynki, dostrzegając różnice w ich wyglądzie.


Irena Kuster

Dla społeczności lokalnej

Jak co roku 11 listopada wzięliśmy udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Nasi uczniowie z koleżankami i kolegami z Zygier przygotowali patriotyczny montaż słowno-muzyczny dla społeczności lokalnej. Nad recytatorami czuwały panie Katarzyna Patora i Dorota Kacprzak, natomiast  chórzystami dyrygował pan Andrzej Czechowicz.

dk

Integracja ważna sprawa

8 listopada uczniowie klasy Va, Vb oraz Wiktoria z VIIIb pozostali na noc w szkole, aby doskonale bawić się bez telefonów komórkowych i komputerów. Najpierw pod czujnym okiem pań: Renaty Micewskiej-Mielnik i Doroty Jaszczak-Kacprzak wychowankowie przygotowali w grupach sałatki owocowe i warzywne. Następnie poznali starą zabawę „Rolnik sam w dolinie”. Później grali w berka, piłkę ręczną i nożną, a także w gry planszowe. Niektórzy układali klocki lub tworzyli układy taneczne.
Po przyjemnościach przyszedł czas na obowiązki: rozkładanie posłania, nakrywanie do stołu, przygotowanie tostów i kanapek czy zmywanie naczyń.
Uczniowie integrowali się podczas zabawy i pracy. Wszyscy przekonali się, że wspólne działania mogą być przyjemne i pożyteczne.

dk

„Przebudź się, jesteś wolny!”

„Przebudź się, jesteś wolny!” - to motto montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów kl. VI a i VI c i V b z okazji Święta Niepodległości pod kierunkiem p. Katarzyny Patory, p. Doroty Jaszczak-Kacprzak i p. Andrzeja Czechowicza.
Na początku na scenie pojawił się uczeń (Witek Łuczak), który miał problem z napisaniem prac o niepodległości z języka polskiego i historii. Z pomocą przyszła mu koleżanka (Julia Czyż). Zaprowadziła go do swojej babci (Maja Jońska) doskonale znającej dzieje Polski, a nawet kochającej się niegdyś w jednym ułanie.
W tajemniczy sposób uczeń przeniósł się do XVIII wieku (o czym informuje tablica wniesiona przez Natalię Sołtysiak). Zobaczył, jak trzy sępy: Rosja, Prusy i Austria (Marysia Gortat, Łukasz Woźniak, Maciek Ośkiewicz) krążą nad Polską (Julia Szperling), a rodzic (Kacper Kozłowski), nauczyciel (Daniel Michalak) i ksiądz (Łukasz Bubiński) rozmawiają o trudnej sytuacji w kraju. Najnowsze informacje docierają do nich dzięki gazeciarzowi (Jakub Dębski). Z czasem widzowie przenoszą się do XIX i XX wieku. W 1914 roku słuchają odezwy Józefa Piłsudskiego (Kamil Medyński) do żołnierzy (Grzegorz Rosiak). Między scenkami pojawiają się: poezja patriotyczna (Paulina Cepowska, Ola Kuchciak) i pieśni legionowe (Zuzanna Wojtucka, Klaudia Fraszczyńska, Wiktor Andrzejczak, Oliwia Wiąz, Aneta Tomaszewska, Julia Czyż, Ola Kuchciak, Krystian Tomaszewski, Łukasz Bubiński). Wszystko w całość łączą konferansjerzy (Wiktoria Krawczyk, Krystian Tomaszewski, Przemek Piotrowski).
Dziękujemy wszystkim aktorom, recytatorom, chórzystom,  ósmoklasistom (Wiktoria Rosiak, Kinga Sobolewska, Mateusz Chmielecki), którzy dodali uroczystości powagi poprzez wprowadzenie flagi państwowej, paniom Edycie Stępińskiej i Annie Grzegorzewskiej oraz panu Mirosławowi Stępińskiemu za pomoc w przygotowaniu dekoracji, paniom Wioletcie Medyńskiej i Dorocie Glapskiej za pomoc w skompletowaniu kostiumów i rekwizytów, panu Sławomirowi Kobielskiemu za przygotowanie flagi państwowej.
Mamy nadzieję, że lekcja historii pozostanie w pamięci widzów, a motto przedstawienia będzie mobilizowało do działania na rzecz ojczyzny.

dk

Dbamy o lokalne miejsca pamięci

8 listopada uczniowie klas VIa i VIb pod opieką wychowawczyń- pań Marzeny Zel-Budzanowskiej oraz Doroty Glapskiej, udali się na zadzimski cmentarz. Celem wyprawy było uprzątnięcie nagrobków znajdujących się pod opieką uczniów Zespołu przed nadchodzącym Świętem Niepodległości.
Szóstoklasiści uprzątnęli liście oraz wypalone znicze z mogił Januszka Flisowskiego, Jana Jagielskiego oraz lotników (którymi są najprawdopodobniej ppor. obserwator Tadeusz Sawicki i kapral pilot Brunon Ślebioda) oraz zapalili kolejne znicze zgromadzone w ramach akcji "Szkoła pamięta".
Uczniowie nie zapomnieli również o nagrobku anonimowego powstańca styczniowego, który znajduje się w pobliżu zadzimskiego parku.

dg

Przedszkolaki w teatrze

7 listopada przedszkolaki obejrzały musical profilaktyczny pt.”Cudowna lampa Aladyna”, który odbył się w teatrze w Zduńskiej Woli. Dzieci usłyszały wspaniałe piosenki, obejrzały niezwykle barwną scenografię średniowiecznego Bagdadu, a do tego, robiącą ogromne wrażenie grę świateł i dymu towarzysząca wyłanianiu się Dżina z cudownej magicznej lampy.
Przedszkolakom bardzo podobał się spektakl.

 

Irena Kuster

Pokonać tremę

6 listopada w naszej bibliotece odbył się szkolny konkurs recytatorski ph: „Lubię wiersze Juliana Tuwima i Marii Konopnickiej”. Przed publicznością składającą się z uczniów klasy Vb zaprezentowało się siedemnaścioro uczestników. Wszystkim udało się pokonać tremę. Jury (Elżbieta Cichosz, Dorota Błażejewska, Dorota Jaszczak-Kacprzak) spośród młodych recytatorów wyróżniło dwunastoosobową grupę, która będzie reprezentowała szkołę 26 października podczas powiatowego konkursu recytatorskiego. Do tego grona należą: Adam Chmielecki, Natalia Sobkowiak, Julia Solarek, Bartek Sońda, Patrycja Florczak, Kacper Chmielecki, Adam Lisowski, Paulina Cepowska, Jakub Dębski, Maria Gortat, Julia Szperling, Łukasz Woźniak.
Pozostali odważni recytatorzy to: Jakub Staszczyk, Beata Piotrowska, Grzegorz Rosiak, Natalia Sołtysiak, Natalia Stefańska.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy. Gratulujemy im odwagi i życzymy sukcesów recytatorskich.

Pani Wioletcie Medyńskiej dziękujemy za przygotowanie dyplomów.   

dk    

Znicz dla tych, którzy odeszli

31 października przedstawiciele społeczności Zespołu Szkół w Zadzimiu spotkali się na zadzimskiej nekropolii. Panie Monika Woźniak i Dorota Glapska oraz uczniowie Mateusz Ignaczak i Wiktor Gruchot zapalili znicze w ramach akcji "Szkoła pamięta". Znicze zapłonęły na grobach poległych w czasie II wojny światowej, emerytowanych pracowników naszej placówki oraz uczniów, którzy odeszli od nas zbyt wcześnie.

dg

Marchewkowe urodziny
30 października w przedszkolu był dzień wyjątkowy, bo zupełnie marchewkowy. Przedszkolaki zielono-pomarańczowe stroje miały i o marchewce wiele się dowiadywały.
„Na marchewki urodziny, wszystkie zeszły się jarzyny…” - tak oto podśpiewywały sobie dzieci z I i II grupy. W tym to bowiem dniu obchodziliśmy MARCHEWKOWE URODZINY, podczas których dzieci poznawały niektóre właściwości tego warzywa. Wśród wielu konkursów, zagadek i zbaw nie zbrakło degustacji marchewek i soków marchewkowych, a co najważniejsze ciasta marchewkowego, które dla najmłodszych przygotował tata Amelki i Mariusza. Były zabawy ruchowe ze śpiewem, poszukiwanie marchewek na placu zabaw, zabawa orientacyjno-porządkowa z podawaniem marchewki z rąk do rąk, zagadki i tańce integracyjne przy piosence pt. ,,Witaminki" oraz układanie marchewkowych puzzli i słuchanie bajeczek.
Na koniec odbyła się super marchewkowa sesja zdjęciowa z marchewkami w roli głównej. Był to dzień, w którym wszyscy dobrze się bawili i marchewkę mamy nadzieję polubili! Dzięki takim działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, mającym charakter zabaw, konkursów, zagadek rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się i rozróżniania produktów warunkujących zdrowie. 


AJ
Przedszkolaków lekcja w terenie

W dniu 29 października przedszkolaki z grupy III i IV wybrały się na grób żołnierzy, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny. W centrum Zadzimia chwilą ciszy i zapaleniem zniczy uczciły pamięć poległych. W czasie wycieczki dzieci poznały tradycje i zwyczaje związane ze Świętem Zmarłych funkcjąnujące w naszej kulturze i religii. Zwrócono uwagę na prawidłowe zachowanie na cmentarzu, uszanowanie zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

M.M.

Strona 1 z 5 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 573,041 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie