Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne Ciekawe strony WWW Wrzesień 20 2018 10:43:27
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 196
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Acyymbatte
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Lektura na ekranie

14 października uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz klasy VIIa udali się do łódzkiej Manufaktury, by obejrzeć ekranizację lektury pt."Dywizjon 303".
Film "Dywizjon 303.Historia prawdziwa" ukazuje wydarzenia, które rozgrywały się w siepniu i wrześniu 1940r. podczas Bitwy o Anglię. Wszystkich tych, którzy nie znają sylwetek polskich asów lotnictwa, zachęcamy do obejrzenia filmu. Naprawdę warto!

dg

Rok szkolny 2018/19 rozpoczęty!

3 września rozpoczęliśmy rok szkolny 2018/19. W związku z uroczystością pogrzebową ŚP. Jakuba Woźniaka msza św. inauguracyjna odbyła się 4 września. Nie zapomnieliśmy również o 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Grupa ośmioklasistów pod wodzą pani Doroty Jaszczak-Kacprzak przygotowała montaż słowno-muzyczny, który został zaprezentowany w kościele. Następnie przemaszerowaliśmy pod obelisk, gdzie minutą ciszy i kwiatami uczciliśmy pamięć tych, którzy przelali krew za Polskę.

dg

Czas podsumowań

22 czerwca uroczyście podsumowaliśmy rok szkolny 2017/18. Jak co roku uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w miejscowym kościele, którą sprawował proboszcz Juliusz Mieczyński.
Następnie korowód uczniów przewędrował do szkoły, gdzie nastąpiło oficjalne podsumowanie roku szkolnego. Oprócz społeczności szkolnej wziął w nim udział wójt gminy Zadzim Krzysztof Woźniak oraz liczni rodzice.
Na początku dyrektor Zespołu Izabella Świt wręczyła nagrody tym uczniom, którzy wypracowali średnią ocen 4,75 i wyżej i tym samym otrzymali świadectwo z wyróżnieniem oraz nagrodę książkową.
Jak co roku uczniowie, którzy osiągnęli najwyższą średnią 5,0 i wyżej otrzymali stypendia szkolne ufundowane przez Urząd Gminy w Zadzimiu. W dowód uznania z rąk wójta Krzysztofa Woźniaka nagrody książkowe odebrali następujący uczniowie szkoły podstawowej: Kamil Medyński, Natalia Stefańska, Bartosz Tarczyński, Amelia Woźniak, Maja Jońska, Wiktoria Krawczyk, Julia Szczepańczyk, Konrad Kubik, Adam Kwapiszewski, Radomił Kacprzak, Martyna Kowalczyk, Aneta Miłosz, Wiktoria Lisowska, Zuzanna Dobrzyńska, Natalia Medyńska, Aleksandra Ignaczak, Magdalena Ignaczak, Szymon Ignatowski oraz gimnazjaliści: Katarzyna Fajka, Klaudia Solarek, Zuzanna Ignatowska, Martyna Świt, Julia Średniak.

Jak co roku nagrody trafiły do rąk najstarszych uczniów gimnazjum, którzy za swą pracę na rzecz szkoły i środowiska lokalnego zasłużyli na miano Młodych Liderów Samorządowych. Wyróżnienia te z rąk wójta Krzysztofa Woźniaka odebrali: Zuzanna Ignatowska, Martyna Świt oraz Jakub Magdziak. Gratulujemy!
To nie był koniec nagród przyznanych przez włodarza gminy Zadzim. Wójt Krzysztof Woźnik uhonorował również szerokie grono uczniów, którzy w minionym roku szkolnym uświetniali gminne uroczystości o charakterze patriotycznym. Nagrody książkowe trafiły do rąk 37 uczniów Zespołu.
Zakończenie roku szkolnego sprzyja podsumowaniom. Nagrody trafiają nie tylko do uczniów, którzy odnoszą sukcesy na polu naukowym, ale także tych wytrwałych i kreatywnych.
Wręczono nagrody uczniom sumiennym w odkładaniu pieniędzy na rzecz Szkolnej Kasy Oszczędnośći. Otrzymali je: Maciej Mamos, Natalia Krzesińska, Nikola Kowalczyk, Adrian Chmielecki, Ivetta Woźniak, Nikola Beda, Adam Lisowski, Kacper Chmielecki, Barbara Loręc, Ignacy Wodziński, Kacper Klimczak, Zuzanna Dobrzyńska.
Ostatnie nagrody rozdane w tym dniu trafiły do uczniów w ramach rozstrzygnięcia konkursów. Zuzanna Ignatowska, Jakub Magdziak i Martyna Świt odebrali z rąk dyrektor Zespołu nagrodę za I miejsce w kategorii film w konkursie "Projekt z ZUS-em". W tym samym konkursie w kategorii komiks I miejsce wywalczyły Julia Średniak oraz Renata Tomaszewska. Gratulujemy!
Po rozdaniu nagród nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru najstarszym uczniom gimnazjum, a później wszyscy rozeszli się do klas, by odebrać z rąk wychowawców świadectwa.
Po słowach pożegnania i życzeniach bezpiecznych wakacji mogliśmy ogłośić, że WAKACJI NADSZEDŁ CZAS.


 Więcej zdjęć z uroczystości kryje poniższy link.

Zakończenie roku szkolnego 2017/18

dg

Zakończenie roku w przedszkolu

21 czerwca przedszkolaki zakończyły rok szkolny montażem słowno – muzycznym, prezentując rodzicom swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Następnie otrzymały dyplomy ukończenia przedszkola oraz nagrody książkowe. Rodzice przygotowali swoim milusińskim upominki. Pani dyrektor Izabella Świt podziękowała rodzicom za współpracę oraz wspomaganie rozwoju dzieci.


IK

Czas pożegnań

20 czerwca społeczność Zespołu Szkół w Zadzimiu zgromadziła się na sali gimnastycznej, by pożegnać najstarszych gimnazjalistów.
Na naszą uroczystość przybyły również prezes zadzimskiego oddziału Banku Spółdzielczego - pani Maria Tomczyk oraz kierownik miejscowej Biblioteki Publicznej - pani Halina Ryman. Jak zawsze gimnazjalistom w tej podniosłej chwili towarzyszyli rodzice oraz rodzeństwo i koledzy ze starszych roczników.
Spotkanie rozpoczęła dyrektor Zespołu pani Izabella Świt, sygnał do rozpoczęcia poloneza dał przewodniczący Smorządu Uczniowskiego Jakub Jewczak. Trzecioklasiści jak zawsze prezentowali się dostojnie i zachwycili publiczność opanowaniem wielu skomplikowanych figur.
Po polonezie nadszedł czas na montaż słowno-muzyczny, w którym najstarsi gimnazjaliści podsumowali czas nauki w naszej placówce. Jak zawsze nie zabrakło zabawnych anegdot, ale też podziękowań skierowanych do wychowaców, nauczycieli oraz rodziców.
Po trzecioklasistach nadszedł czas na ich młodszych kolegów. W tym roku najstarszych gimnazjalistów pożegnali uczniowie klas drugich oraz siódmych, którzy życzyli im sukcesów na nowych ścieżkach edukacji oraz odwagi w realizacji marzeń. Oprócz ciepłych słów i piosenki uczniowie mieli dla trzecioklasistów drobne upominki oraz osobiste życzenia.
Upominki i życzenia przekazała kończącym naszą szkołę również pani Maria Tomczyk. Później życzenia popłynęły z ust dyrektor Zespołu.
Na zkończenie uroczystości zostały już tylko zdjęcia grupowe, a później rozpoczęła się zabawa, która potrwała do godziny 21.
Więcej zdjęć z uroczystości kryje poniższy link.

Zakończenie klas trzecich gimnazjum

dg

Kaczki z gęsiej paczki

18 czerwca przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce do kina w Zduńskiej Woli. Dzieci oglądały film „Kaczki z gęsiej paczki”. Pełne wrażeń z pobytu w kinie wróciły do przedszkola.

IK

 

 

 

W odwiedzinach u trzecioklasistów

Grupa 6-latków wraz z wychowawczynią Ireną Kuster odwiedziła klasę IIIa. Dzieci zapoznały się z salą lekcyjną oraz starszymi kolegami i koleżankami. Wykazały się dużą wiedzą podczas rozmowy z Panią Wandą Rulką.

IK

Lekcja w sądzie

14 czerwca uczniowie ostatnich klas gimnazjum pod opieką p. Joanny Świątek- Szokalskiej i p. Doroty Jaszczak-Kacprzak udali się do Sądu Rejonowego w Łasku na lekcję wiedzy o społeczeństwie. Ich przewodnikiem po siedzibie Temidy (bogini sprawiedliwości) była pani Arleta Puzder- sędzia II Wydziału Karnego, która przypomniała rolę sądu i jego podział instancyjny. Ostrzegła też przed posiadaniem i rozprowadzaniem narkotyków oraz jazdą z nietrzeźwymi kierowcami. Chętni trzecioklasiści mieli okazję założyć togę, w której wyglądali niezwykle majestatycznie.

dk

Dzień EKO

Sprawa Śmieciarskiej

W związku z obchodami Dnia Ekologicznego w dniu 13 czerwca uczniowie naszej szkole wzięli udział w rozprawie sądowej wytoczonej przez mieszkańców ulicy Zielonej z klasy VIb pani Śmieciarskiej, której zarzucano wiele nieekologicznych zachowań na co dzień. Były to: wyrzucanie śmieci na trawnik, niesegregowanie śmieci, używanie kosmetyków z freonem i inne. Uczniowie krytycznie ocenili postępowanie pani Śmieciarskiej. Aby rozweselić zasmuconą – zaśmieconą Ziemię uczniowie klasy piątej przygotowali przedstawienie. Pokazali w nim jak i dlaczego należy dbać o nasze środowisko, poruszało także temat prawidłowej segregacji śmieci .
Tego dnia rozstrzygnięte zostały konkursy

  • wiedzy eko-przyrodniczej, którego zwycięzcami zostali: z klas czwartych Kamil Medyński, klasy piątej Adam Kwapiszewski i Konrad Kubik, klas szóstych Alicja Jarecka.

  • konkurs pod hasłem „Coś z niczego” polegał na wykonaniu ciekawych rzeczy z odpadowych materiałów, które można powtórnie wykorzystać .

Wielu uczniów wykazało się pomysłowością, a wykonane prace zostały pozytywnie ocenione. Mamy nadzieję,że taka lekcja będzie miała swoje przełożenie na zachowania uczniów w codziennym życiu.


rm-m, pk

Moja ulubiona postać z bajki

Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej i przedszkola wzięli udział w szkolnym konkursie „Moja ulubiona postać z bajki”, organizowanym przez Samorząd Szkolny. Wszystkie prace były piękne, uczniowie wykazali się ogromnym talentem plastycznym i kreatywnością. Jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach: przedszkole i klasy I-III szkoły podstawowej.

Zwycięzcy w kategorii – przedszkole:

  1. Alicja Kowalska – gr.II

  2. Nadia Łukasik – kl.0

  3. Barbara Sobczak – kl.0

Wyróżnienie: Maja Czarnecka – kl.0

Zwycięzcy w kategorii – I-III szkoła podstawowa:

  1. Natalia Sobkowiak – kl.II

  2. Ignacy Wodziński – kl.Ia

  3. Patrycja Kaszuba – kl.Ib

Wyróżnienie: Maciej Mamos – kl.IIIa Beata Piotrowska - kl.IIIb

Dzięki Radzie Rodziców zwycięzcy otrzymali piękne nagrody, zaś pozostali uczestnicy słodki upominek i naklejki. Wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie gratulujemy ogromnego talentu plastycznego i zachęcamy do rozwijania swoich pasji i zdolności.

Opiekunki SU

Lekcje w muzeum

13 czerwca uczniowie Zespołu wędrowali między naszą placówką a centrum Zadzimia. Wszystko za sprawą uprzejmości Stowarzyszenia Przyjaciół Zadzimia, które otworzyło przed nami drzwi swego miniaturowego muzeum. Po Izbie Regionalnej oprowadzali nas prezes stowarzyszenia - pani Jadwiga Lewandowska oraz pan Zbigniew Magdziak.
Nawet najmłodsi uczniowie doskonale odgadli, że w zadzimskim muzeum zgromadzono sprzęty użytku codziennego pochodzące z czasów PRL. Wielu z uczniów potrafiło odnaleźć sprzęty znane im z domów dziadków, dla większości była to jednak wizyta w świecie dla nich nieznanym.
Co to były za czasy! Pralka nie wytwarzałą eco bubbles, miała na imię Frania i sama nie potrafiła odwirować wody. Żelazka miały duszę i były tak ciężkie, że nie trzeba było kupować hantli, by zadbać o muskulaturę ciała. Chleb wypiekało się w domu, do prac polowych wykorzystywało się dość prymitywne narzędzia, a mimo to ludzie mieli czas na spotkania i rozmowę. Przed domami stały ławeczki, na których dyskutowano, plotkowano i śmiano się.
Celem Stowarzyszenie Przyjaciół Zadzimia jest ocalenie od zapomnienia klimatu dawnej wsi. Dzięki tej inicjatywie kolejne pokolenia będą miały szansę zobaczyć przetak, dziabkę, lampę naftową itp.
Jeżeli ktoś z Państwa posiada skarby na strychu, które chciałby przekazać stowarzyszeniu, gorąco zachęcamy. W muzeum wciąż brakuje kierzynki, czyli maselnicy, metalowego nocnika oraz strojów pochodzących z lat pięćdziesiątych lub sześćdziesiątych.
Nasi uczniowie bawili się w izbie doskonale. Na pewno tam wrócimy.

dg

Strona 1 z 2 1 2 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 487,687 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie