Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne Ciekawe strony WWW Styczeń 23 2019 09:13:47
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 196
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Acyymbatte
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Szkole pomagamy i świat oczyszczamy

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji ekologicznejWszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

 Nasza szkoła po raz kolejny organizuje zbiórkę elektrośmieci. Dotyczy ona zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt komputerowy, sprzęt gospodarstwa domowego - wszystko co jest na prąd lub na baterie)- również wielkogabarytowego.
Szkoła za zebrane elektrośmieci otrzyma  nagrody rzeczowe w postaci sprzętu biurowego bądź sportowego; Zużyte już urządzenia będą wtórnie wykorzystane, np.
zmielone tworzywo sztuczne ze starej lodówki nadaje się do produkcji kołpaków samochodowych, a odzyskany freon do napełnienia nowej chłodziarki
– odzyskane z elektrosprzętów kable służą do produkcji włókien, z których szyje się żagle lub namioty.
– tworzywo sztuczne odzyskane z przemielonych obudów komputerowych świetnie nadaje się do produkcji ławeczek, krzeseł i doniczek. Wykorzystuje się je także do utwardzania dróg. Szklane drzwiczki od pralki mogą zostać przerobione na żaroodporną miskę.

Warto o tym pamiętać przy świątecznych porządkach!

WKRĘĆ SIĘ W POMAGANIE - zbieraj z nami nakrętki!

Każdego dnia odkręcamy plastikowe butelki, a nakrętki z reguły lądują w koszu na śmieci. Ten niewielki przedmiot, konsekwentnie zbierany, może wiele zdziałać. Każda ilość się liczy, jeśli działamy zespołowo! Jeżeli działamy wspólnie i każdy z nas odkłada nawet najmniejszą nakrętkę, to naprawdę możemy pomóc wielu potrzebującym osobom. W skupie tona nakrętek kosztuje ok. 700 zł.
Od kilku lat w naszej szkole przeprowadzamy zbiórkę plastikowych nakrętek. Akcja ma wiele aspektów. Przede wszystkim uczymy dzieci, że często niewiele potrzeba, żeby pomóc drugiemu człowiekowi. Jednocześnie wspieramy ochronę środowiska, bo dzięki takim akcjom o wiele mniej zakręconych butelek trafia na wysypiska śmieci.
Co zbieramy?
Zbierane mogą być wszelkie plastikowe zakrętki i zamknięcia po napojach (np. po wodzie, sokach, jogurtach, mleku), artykułach spożywczych (kawie, ketchupie), chemii gospodarczej (płyny do prania, płukania, mycia podłóg) i kosmetykach (szamponach, balsamach, żelach pod prysznic, kremach, itp.). Ważne jest, aby nie zawierały one dodatkowych elementów, takich jak uszczelki, tekturki, gumki, styropian czy folię aluminiową.
Podsumowując, korzyści ze zbierania nakrętek jest wiele:

  •  pomoc potrzebującym – uzyskane ze skupu nakrętek pieniądze przeznaczane są na zajęcia terapeutyczne dla dzieci niepełnosprawnych oraz dzieci zagrożonych niepełnosprawnością,
  • segregacja i ograniczanie ilości śmieci – poprzez odzyskiwanie i przetwarzanie części z nich,
  • tanie pozyskiwanie wartościowego materiału przez producentów tworzyw sztucznych,
  • edukacja, głównie najmłodszych – szerzenie idei integracji dzieci i młodzieży sprawnej ze środowiskiem osób niepełnosprawnych.

Mamy nadzieję, że jeśli do tej pory zdarzyło się Wam wyrzucić nakrętki, to teraz już będziecie wiedzieć, jak je wykorzystać. Korki zostawiamy w szatni u woźnego- Pana Mirka Stępińskiego.
Dziękujemy i zachęcamy do wspólnej akcji - razem możemy więcej.

Opiekunki SU

Myślcie globalnie, działajcie lokalnie!

Każde zebrane 65kg makulatury to uratowane 1 drzewo.

Czy wiesz, ze ....

W Polsce rocznie produkuje się ok. 2,5 mln ton papieru i tektury. Statystyczny mieszkaniec naszego kraju zużywa rocznie blisko 70 kg papieru.
Polak wyrzuca rocznie 350 kg śmieci z czego 1/5 to papier i tektura, niestety z tego tylko ok. 25 kg przekazywanych jest do recyklingu.
Korzyści ze zbierania makulatury trudno przecenić. Oszczędzone drzewa to uratowany spory obszar zieleni. A zieleń to zdrowsze środowisko naturalne, lepsze powietrze i wszystko to, co się z lasem wiąże - jagody, grzyby, śpiewające ptaki... . Dlatego tegoroczną akcję promujemy hasłem:

"Pobijmy zeszłoroczny rekord - uratujmy jak najwięcej drzew".
W tym roku zbiórka makulatury powiązana jest z konkursem ☺.

Celem akcji jest zaktywizowanie całej społeczności szkolnej do działań związanych z segregacją odpadów - praktyczna edukacja ekologiczna, wdrażanie uczniów do ochrony środowiska poprzez pozyskiwanie surowców wtórnych.
Włączajcie się nie tylko uczniowie, ale i Wasze rodziny, nauczyciele, sąsiedzi....
Makulaturę prosimy przynosić do pani Renaty Micewskiej-Mielnik lub do pana Piotra Kuźnika. Paczki lub pudełka z makulaturą należy podpisywać numerem klasy. Akcja potrwa do 10 kwietnia. Na zwycięzców czeka nagroda!
Z góry serdecznie dziękujemy.

Myślcie globalnie, działajcie lokalnie!

Opiekunki SU

XXVII finał WOŚP już za nami

Pomimo wielu smutnych wydarzeń towarzyszącuch tegorocznemu finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z radością zawiadamiamy, że nasza akcja przebiegała w spokoju.
Całą niedzielę wolontariusze kwestowali w pobliżu okolicznych kościołów. Ludzi dobre woli jak zwykle nie brakowało, wrzucili do puszek naszych uczniów kwotę 7751,86zł.
Całą niedzielę w naszej placówce dyżurowały panie: Karolina Pośpiech, Daniela Wojtyra, Dorota Glapska i Angelika Krupińska, które na bieżąco zliczały puszki przynoszone przez uczniów i ich rodziców. Tegoroczna finalna kwota przekazana przez nasz sztab na rzecz fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy to 11366,68zł. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.

dg

My już gramy!

XXVII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zespole Szkół w Zadzimiu wystartował już w czwartek.
Za nami licytacja gadżetów oraz dwa smakowite poranki. Dzięki zaangażowaniu dzieci, rodziców, nauczycieli oraz pracowników obsługi przez dwa dni każdy zainteresowany mógł zakupić łakocie. Dochód ze sprzedaży smakołyków oczywiście zasili konto orkiestry. Babeczki, rogaliki, ciasteczka, gofry, naleśniki i desery owocowe rozchodziły się w oka mgnieniu i po piętnastu minutach przerwy pozostawały tylko puste tace. O ogromnej popularności kiermaszu świadczy kwota uzyskana ze sprzedaży słodyczy - 2455,07zł.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się też gadżety z logiem WOŚP. Walce o koszulki, smycze, kalendarze i inne wielkoorkiestrowe przedmioty towarzyszyło sporo emocji. Kwota z licytacji wyniosła w tym roku 1159zł. Piątkowy stan konta naszego sztabu to 3614,07zł.

Przed nami finalne granie, czyli niedzielna kwesta. Miejcie Państwo oczy i serca otwarte. Nasi wolontariusze na pewno będą widoczni w centrach Waszych miejscowości. Przypominamy, że fundusze z tegorocznej zbiórki zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

dg

Dziękujemy!
Samorząd Uczniowski pragnie bardzo serdecznie podziękować ludziom dobrego serca, którzy podczas kiermaszu bożonarodzeniowego zechcieli zakupić ozdoby świąteczne i ciasto.
Dzięki Waszej ofiarności i hojności udało nam się zebrać 2035 zł. Pieniądze zostaną przekazane na Fundację Gajusz. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców, którzy w przedświątecznej gorączce znaleźli czas i ochotę na przygotowanie ciasta na kiermasz.
                                                                                           Dziękujemy!
                                                                              Samorząd Szkolny wraz z opiekunkami

 

Podium w zawodach powiatowych

4 stycznia w Wartkowicach odbyły się Powiatowe Zawody w Halową Piłkę Nożną dziewcząt, gdzie do rywalizacji przystąpiło 13 drużyn. Nasze panie spisały się bardzo dobrze. W swojej grupie wygrały dwa mecze po 1:0 oraz odnotowały jeden remis 0:0. W półfinale zmierzyły się z koleżankami z Uniejowa. W regulaminowym czasie żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola i do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne. Tutaj niestety nasze panie przegrały 1:0 i pozostał nam mały finał. W nim wygraliśmy ze Szkołą Podstawową w Dalikowie 1:0, dzięki czemu całe zawody skończyliśmy na 3 miejscu. Gratulacje dla naszych zawodniczek.

SK

Spotkanie z łowczym

4 stycznia przedszkolaków odwiedził łowczy Koło Łowieckiego „Słonka” Pan Sławomir Wawrzyniak. Dzieci dowiedziały się, jakie zwierzęta zjadają tworzywo przyrodnicze (kasztany i żołędzie), które zbierały w czasie jesieni. Pan Sławomir zachęcał dzieci do karmienia ptaków w czasie zimy. Przedszkolaki za gromadzenie karmy otrzymały książeczki i podziękowania.
Dziękujemy rodzicom, którzy włączyli się w akcję zbierania karmy dla zwierząt.

IK

Spotkanie przy wigilijnym stole
Jak co roku społeczność szkolna wspólnie świętowała z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. 21 grudnia uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły, a także zaproszeni goście chcąc dzielić się miłością i życzliwością, spotkali się przy wigilijnym stole. Szkolną wigilię uświetnił występ uczniów z klasy III B gimnazjum, którzy przedstawili Jasełka. Brawurowa gra aktorska uczniów, efektowne stroje, pięknie śpiewane kolędy wprowadziły uczestników spotkania w magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Stało się to za sprawą pracy nauczycieli: pani Ewy Gogulskiej i pana Andrzeja Czechowicza, którym bardzo dziękujemy.
Ponadto Samorząd Szkolny zaangażował każdą klasę w przygotowanie łańcucha, który w finale przedstawienia połączył się, tworząc jeden wspaniały łańcuch jedności. Dalej, wszyscy wspólnie odśpiewali uroczyście kolędę ,,Bóg się rodzi". Po życzeniach uczestnicy spotkania kosztowali tradycyjne potrawy wigilijne i słodkości przygotowane przez rodziców.
Przez takie wydarzenia jak świętowanie Bożego Narodzenia stajemy się lepsi, a życie staje się
ciekawsze  i pełniejsze.
EG
Jasełka przedszkolaków
W przedświąteczny czas 20 grudnia w naszej szkole odbyło się przedstawienie jasełkowe przedszkolaków. W role aktorów wcieliły się dzieci 5 i 6 letnie, zaś widzami byli ich rodzice i starsi koledzy z klas I-III. Najmłodsi przywdziali stroje specjalnie przygotowane na tę okazję oraz znakomicie odgrywali przydzielone im role. Maria i Józef wraz z Dzieciątkiem przyjmowali gości ich dary, słuchali kolęd, obietnic i zapewnień: pastuszków, królów, gwiazdek, aniołów i dzieci.
Po występie nawiązującym do pięknej staropolskiej tradycji wszystkie dzieci zostały obdarowane przez Mikołaja prezentami ufundowanymi przez rodziców.
 

 
 
 

 
AJ
Spotkanie z gitarą

18 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie z muzykami w ramach "Muzycznej przygody".
Bohaterami wtorkowego spotkania były instrumenty strunowe szarpane, czyli gitara klasyczna, niezwykle popularne ostatnio ukulele oraz gitara "Dobro".
Jak zawsze uczniowie mogli usłyszeć utwory zaaranżawane na istrument będący tematem przewodnim spotkania oraz spróbować na nim zagrać. Poranki z muzyką są nie tylko przyjemnością, ale też lekcją. I tak podczas tej ostatniej uczniowie mogli zapoznać się z budową oraz brzmieniem gitary rezofonicznej, którą od klasycznej odróżnia metalowa membrana przypominająca sitko.
Wtorkowe spotkanie przy rytmach kolęd wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój.


dg

Strona 1 z 6 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 508,803 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie