Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Wrzesień 24 2017 17:31:06
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Projekty unijne
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 133
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sanchopex
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września to wspaniały dzień dla każdego wychowanka, gdyż w tym dniu przypada Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Zadzimskie przedszkolaki uczestniczyły w zabawach i konkursach przygotowanych przez nauczycielki. Maluchy zaśpiewały Hymn przedszkolaka, złożyły ślubowanie, zostały pasowane na przedszkolaka oraz otrzymały pamiątkowe medale. W uroczystości uczestniczyła Pani dyrektor Izabela Świt, która złożyła dzieciom życzenia i obdarowała słodyczami. Na zakończenie dnia każde dziecko otrzymało balonik, który wzięło do domu.

Irena Kuster

 

Bezpieczni na drodze

Przedszkolaki uczą się bezpiecznie przechodzić przez pasy. Podczas zajęć dzieci utrwaliły sobie w jaki sposób bezpiecznie poruszać się po drodze i do czego służą elementy odblaskowe.
Następnie wybrały się na wycieczkę, aby wykorzystać zdobyte wiadomości w praktyce. Przedszkolaki (grupa I i II) ubrane w kamizelki odblaskowe w bezpieczny sposób przechodziły przez przejście dla pieszych. Następnie udały się na pobliskie skrzyżowanie, aby obserwować ruch uliczny. Poznawały napotkane po drodze znaki i zasady panujące na drodze.

AJ

Przypomnieli o wybuchu wojny

Początek roku szkolnego od 78 lat kojarzy się z wybuchem II wojny światowej. O tym ważnym wydarzeniu historycznym po mszy świętej inaugurującej nowy rok szkolny przypomnieli w montażu słowno – muzycznym uczniowie Zespołu Szkół w Zadzimiu: Amanda Mączyńska, Jakub Jewczak, Sylwia Augustyniak, Zuzanna Ignatowska, Julia Średniak, Martyna Świt, Łukasz Stępień, Michał Szymczak, Natalia Medyńska i Radomił Kacprzak. Wierni zgromadzeni w kościele św. Małgorzaty usłyszeli patriotyczne pieśni („Wrócą chłopcy z wojny”, „My nie chcemy więcej wojny”, „Biały krzyż”, „Czerwone maki”, „Dziewczyna z granatem”, „Przysięga”), wiersze ilustrujace tragizm „sześciu ostrych zim, pięciu skwarnych lat...”oraz zobaczyli scenkę pożegnania syna z matką.
Młodzi ludzie uświadomili również wszystkim, że wojna dotknęła także mieszkańców Zadzimia i okolic, iż zadzimianie walczyli i oddawali życie. Już na początku września od niemieckiego pocisku zginęli: dziewięcioletni chłopiec – Januszek Flisowski oraz Jan Jagielski, żołnierz biorący udział w bitwie o rzekę Wartę. W Auschwitz 18 lipca 1942 roku zginął zadzimianin Jan Kowalczyk. Ponadto żołnierze z gminy Zadzim walczyli pod Monte Cassino. Byli to: Wacław Wielogórski z Zadzimia (poległ 12 maja), Władysław Witulski z Adamki, Teofil Szczupak ze Skęczna, Józefat Banaszek z Marcinowa i Kazimierz Węziak z Ralewic.
Podczas akademii w oku niejednego widza zakręciła się łezka, a na zakończenie aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Po wyjściu z kościoła wszyscy udali się pod pomnik poległych i pomordowanych za ojczyznę, by złożyć tam kwiaty i uczcić minutą ciszy patriotów.


 

dk

Nowy rok szkolny rozpoczęty!

4 września zainaugurowaliśmy rok szkolny 2017/18. Jak co roku o godz. 9.00 społeczność Zespołu spotkała się w zadzimskim kościele, by uczestniczyć we mszy świętej. Dla uczniów spoza zadzimskiej parafii liturgia była okazją do poznania nowego proboszcza, księdza Juliusza Mieczyńskiego.
Następnie barwny korowód uczniów, nauczycieli oraz rodziców zawędrował do Zespołu, by oficjalnie rozpocząć nowy rok szkolny. Na sali gimnastycznej powitała nas pani Izabela Świt, która od 1 września pełni funkcję dyrektora Zespołu Szkół w Zadzimiu.
Po przemówieniu pani dyrektor głos zabrał wójt gminy Zadzim- pan Krzysztof Woźniak, który życzył wszystkim uczniom sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym.
Po oficjalnej części uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.
Naukę czas rozpocząć!
dg

Zachęcamy do obejrzenia!

Zachęcamy do obejrzenia filmów opublikowanych na szkolnym kanale w sewisie Youtube.
Poniżej znajdują się linki do poszczególnych propozycji.
Kolekcja powiększyła się o najnowszy film będący próbką tego, co co mogliśmy usłyszeć podczas akademii z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

https://youtu.be/ukQKMQ3vQIs Święto Konstytucji 3 Maja

https://youtu.be/SA3Tr-c5BVk Śniadanie w ramach akcji "Żyj smacznie i zdrowo"

 https://youtu.be/QErYDOwlU7E Wspomnienia katyńskie cz.I

https://youtu.be/twGiDFMgmK8 Wspomnienia katyńskie cz.II

https://youtu.be/tGJzJxgJg34 Dzień Języków Obcych cz. I

https://youtu.be/tm-kHBmatqQ Dzień Języków obcych cz. II

https://youtu.be/x139wKulqfA Nieformalni "Sprawiedliwi wśród Narodów Świata"

https://youtu.be/8H35kmBOUEI Akademia z okazji 70 rocznicy zakończenia II wojny światowej
https://youtu.be/ZaLnXOBjGtE Czerwone Maki na Monte Cassino
http://youtu.be/e-id6eJ4bXI Muzyczne życzenia z okazji Dnia Kobiet
Nagrody od Banku Spółdzielczego

Nagrody w dniu podsumowującym naukę rozdawał też Bank Spółdzielczy. Z radością zawiadamiamy, że nasza szkoła zamknęła miniony rok szkolny z najwyższym saldem na koncie SKO i w nagrodę została uhonorowana czekiem w wysokości 1000zł. Oprócz czeku były też nagrody indywidualne dla tych, którzy prodowali w trudnej sztuce oszczędzania. Przedstawiciele zadzimskiego oddziału Banku Spółdzielczego w Poddębicach nie zapomnieli też o opiekunkach kasy, czyli o pani Izabelli Świt i pani Wandzie Rulce, które również zostały uhonorowane drobnymi nagrodami.
W imieniu wszystkich nagrodzonych i oszczędzających składamy serdeczne podziękowania pani Marii Tomczyk za doskonałą współpracę oraz pamięć o naszej placówce.

dg

Podsumowań czas

23 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2016/17.
Tradycyjnie społeczność szkolna wzięła udział w mszy świętej odprawionej przez proboszcza miejscowej parafii- ks. Dariusza Puszkiewicza. Po liturgii uczniowie pożegnali się z proboszczem, który niebawem rozpocznie posługę duszpasterską w nowej parafii.
Następnie uczniowie i towarzyszący im rodzice udali się do szkoły, by odebrać świadectwa i pożegnać się z kolegami oraz nauczycielami.
Na naszej uroczystości zawitał również wójt gminy Zadzim- pan Krzysztof Woźniak, który uhonorował najlepszych uczniów.
Pierwsze nagrody trafiły do rąk najstarszych uczniów gimnazjum, którzy za swą pracę na rzecz szkoły i środowiska lokalnego zasłużyli na miano Młodych Liderów Samorządowych. Wyróżnienia te z rąk wójta Krzysztofa Woźniaka odebrały Amelia Mielnik (IIIA) oraz Izabela Szymczak (IIIB). Gratulujemy!

Kolejne nagrody książkowe pan wójt przekazał licznej grupie stypendystów, czyli tym uczniom, którzy w minionym roku szkolnym osiągnęli średnią ocen 5,0 lub wyżej, byli to:
Mateusz Ignaczak, Ewa Bratek, Konrad Kubik, Adam Kwapiszewski, Jakub Fajka, Radomił Kacprzak, Wiktoria Lisowska, Wiktoria Rosiak, Zuzanna Dobrzyńska, Natalia Medyńska, Aleksandra Ignaczak, Ewelina Piaseczna, Magdalena Ignaczak, Szymon Ignatowski, Klaudia Solarek, Martyna Świt, Zuzanna Ignatowska, Julia Średniak, Emilia Magdziak, Joanna Kuchciak, Kacper Kuchciak, Zuzanna Mielnik, Klaudia Malinowska, Sylwia Jabłońska, Agata Gogolewska, Jan Świątek-Szokalski.
Książki otrzymali również uczniowie występujcy podczas gminnych uroczystości organizowanych z okazji świąt państwowych.
To nie był koniec nagród w tym dniu. Kolejne rozdawała pani dyrektor Izabela Pietrasik
, która wręczyła nagrody książkowe i świadectwa z paskiem uczniom, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce.
Dodatkowa nagroda książkowa trafiłado rąk Natalii Medyńskiej w nagrodę za wszechstronność oraz reprezentowanie szkoły w licznych konkursach wokalnych.

Podczas uroczystości nie zabrakło słów gratulacji za liczne osiągnięcia oraz życzeń udanych i bezpiecznych wakacji, słowa te kierowali do calej społeczności uczniowskiej pan wójt Krzysztof Woźniak oraz pani dyrektor Izabela Pietrasik.
Po uroczystym przekazaniu sztandaru uczniowie rozeszli się do klas, gdzie odebrali świadectwa z rąk wychowawców i pożegnali się z kolegami na dwa miesiące.
Kolejne spotkanie we wrześniu!


Więcej zdjęć z uroczystości kryje poniższy link.

Zakończenie roku szkolnego 2016/17

dg

Na basenach

Ciepłe letnie dni to doskonała okazja do słonecznych i wodnych kąpieli, dlatego dzień po rozpoczęciu astronomicznego lata czyli 22. czerwca, grupa uczniów z klas Va, Vb i IB wraz z wychowawcami: panią Karoliną Pośpiech, panem Sławomirem Kobielskim i panią Dorotą Glapską wyruszyła do Poddębic na baseny termalne. Orzeźwiające kąpiele i zespołowe gry w wodzie były zasłużoną nagrodą po roku wypełniania uczniowskich obowiązków oraz świetnym preludium do zbliżających się wielkimi krokami wakacji.

 
 

KP

Pełna wrażeń wycieczka do Poznania i Puszczykowa

21 czerwca klasy IIIb, IIIc i IIa z wychowawczyniami i p. K Włodarczyk wybrały  się na wycieczkę do Poznania i Puszczykowa.
Dzieci zwiedzały katedrę, gdzie utrwaliły sobie wiedzę o początkach państwa polskiego, zapoznały się i aktywnie uczestniczyły w wypiekaniu rogali świętomarcińskich. Punktualnie o godzinie 12.00 uczniowie podziwiali poznańskie koziołki oraz Poznań z tarasu widokowego na jednej z wież odbudowanego zamku. Dużo wrażeń dostarczyło dzieciom zwiedzanie stadionu piłkarskiego.
Spacer po starym mieście zakończył wizytę w Poznaniu.
W Puszczykowie cała ferajna przeniosła się w świat podróży Arkadego Fiedlera, odbywając inspirującą wyprawę w czasie do starożytnego Egiptu. Uczniowie weszli do piramidy 23 razy mniejszej od piramidy Cheopsa, oglądali kopię legendarnego żaglowca K. Kolumba Santa Maria oraz myśliwiec Hawker Hurricane MK 1 w skali 1:1. Na takich maszynach pamiętne walki toczył Dywizjon 303 w Bitwie o Anglię 1940 roku. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

WR

 

Ludzie (jedenastoletni) się sprawdzili – zawiodła technika

O takie doświadczenie życiowe ,,wzbogacili się” uczniowie klas piątych, gdy przybyli na przegląd filmów, które nakręcili w zimie. Okazało się, że filmy o Kruku i Lisie uczniów klasy V b ,,gdzieś wcięło”, a niektóre „dzieła” uczniów z klasy Va pozbawione są wizji. W tej sytuacji jury zrezygnowało z wyboru najlepszego filmu.
Pod poniższym linkiem można jednak obejrzeć filmiki, które ocalały „z pożogi". Zapraszamy.

https://youtu.be/oXMg5TDLuks

https://youtu.be/kBC9qNxxvu4

BK

Nagrodzona Natalia

20 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Poddębicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów powiatowych.
Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica klasy VIa Natalia Medyńska, Powiatowy Mistrz Ortografii w kategorii klas IV-VI.
Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!

dg

Strona 1 z 2 1 2 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 421,017 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie