Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Maj 21 2018 15:04:16
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Projekty unijne
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 196
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Acyymbatte
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Uwaga absolwenci!

Absolwentów naszej szkoły urodzonych w roku: 1988, 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 1994, 1996, 1997, 1999, 2000, 2002, 2003, prosimy o odbiór świadectw ukończenia Szkoły Podstawowej.
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-14.00.

SZKOLNY KONKURS „MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI”

Samorząd Uczniowski organizuje konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej i przedszkola wraz z rodzicami. W terminie do 30 maja należy dostarczyć do p. A. Krupińskiej i p. M. Czyż – Szymczak pracę plastyczną, wykonaną dowolną techniką, przedstawiającą ulubioną postać z bajki. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w konkursie.

Samorząd Szkolny wraz z opiekunkami

"SPLĄTANI MIŁOŚCIĄ DO MUZYKI"

11 uczennic z naszej szkoły zakwalifikowało się do uczestnictwa w realizacji projektu "SPLĄTANI MIŁOŚCIĄ DO MUZYKI" -  BUDŻET  OBYWATELSKI WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO 2018".
W ramach cyklu warsztatów integracyjnych, wokalno-instrumentalnych z elementami choreografii oraz emisji głosu w naszej szkole gościlismy grupy uczestników z gminy Uniejów i Wartkowice. Udział w takim przedsięwzięciu jest okazją do rozwijania pasji wokalnych oraz współpracy z zawodowymi artystami.
Pierwszy koncert, na którym uczestnicy projektu zaprezentują się z zespołem "Raz, Dwa, Trzy" już
16 czerwca w Uniejowie.

RK

„1000 drzew na minutę”

Co roku leśnicy w Polsce sadzą ok. 500 mln nowych drzew – co w przeliczeniu daje prawie 1000 drzew na minutę. Hasło „1000 drzew na minutę” przyświeca ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew, w którą zaangażowali się uczniowie  naszej szkoły.
W dniu 10. maja 41 ochotników z klas VIa, VIb i IIIA pod opieką wychowawców udało się do Wilamowa w gminie Szadek, aby odnowić las. Przed nimi stało bardzo ambitne zadanie – posadzić 1000 sadzonek modrzewia. Po krótkim przeszkoleniu przeprowadzonym przez leśniczych z Nadleśnictwa Poddębice uczniowie wyposażeni w łopaty z zapasem energii przystąpili do sadzenia. Słoneczna pogoda i pozytywne nastawienie oraz umiejętność współpracy pomogły uporać się z tym wyzwaniem. Na koniec czekała na wszystkich niespodzianka – ognisko i pieczenie kiełbasek.
Po takim wysiłku smakowały lepiej niż zazwyczaj ;) Jednak świadomość, że każdy dołożył własną cegiełkę, przyczyniając się do posadzenia nowych drzew, które będą rosnąć i służyć innym przez wiele lat, dała wszystkim największą satysfakcję.

KP

„Wiwat maj, 3 maj"

30 kwietnia świętowaliśmy w szkole 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Tego dnia mieliśmy okazję obejrzeć wyniki projektu poprowadzonego przez panią Joannę Świątek-Szokalską, który przedstawiły dziewczyny z klasy IIB gimnazjum. Projekt „Wiwat maj, 3 maj" miał na celu przybliżyć historię związaną z Konstytucją 3 maja. Gimnazjalistki przedstawiły okoliczności uchwalenia najstarszej konstytucji w Europie w formie współczesngo reportażu telewizyjnego. Zachowały jednak klimat epoki i wystąpiły w strojach z XVIII wieku. W rolę dziennikarek sejmowo-sportowych wcieliły się Aleksandra Cylińska i Paulina Sromecka, rolę Robespierre'a i hetmana Potockiego zagrała Natalia Szperling, w rolę pogodynki i korespondentki z Francji wcieliła się Arleta Szymańska, pogodynkę i Carycę Katarzynę zagrała Wioletta Miłosz, króla Stanisława Augusta Poniatowskiego - Klaudia Solarek, a Katarzyna Fajka i Idalia Drzewiecka wcieliły się w rolę reporterek. 

Projekt został przedstawiony po raz kolejny podczas gminnych obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja. 

W przedstawieniu brał udział również szkolny chór prowadzony przez panią Izabelę Pietrasik. „Chór stanisławowski" przedstawił nam przeboje z tamtych lat, czyli „Mazurek 3 maja" i „Polonez 3 maja".


 

Arleta Szymańska
korekta dg

WIWAT NIEPODLEGŁA

W ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klas VIa, VIb, oraz VIIb w dniach od 26 marca do 30 kwietnia na zajęciach języka polskiego, historii oraz informatyki  realizowali projekt edukacyjny.
W wyniku tych działań powstały prace literackie na temat okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości oraz „ wystawy-gazetki”:
„WIWAT NIEPODLEGŁA” i  „OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI”
Praca metodą projektu pozwoliła  na rozwój wielu umiejętności m.in. podział pracy, wykorzystania technologii  informacyjno-komunikacyjnej,  współpracy w grupie, współodpowiedzialności za efekty pracy, korzystanie z różnych źródeł informacji, prezentacja wyników pracy, zdobywanie doświadczeń. Dzięki tej metodzie uczniowie samodzielnie ( pod dyskretną opieką nauczycieli- pani Bożeny Kuchciak i Renaty Klimczak) zrealizowali duże przedsięwzięcie.

RK

Ach, te liczby i figury

26 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Matematyki pod hasłem: Ach, te liczby i figury.
Święto Matematyki przygotowali nauczyciele: p. Szymon Kaczmarkiewicz i p. Piotr Kuźnik.
Na uroczystość została zaproszona – dyrektor Banku Spółdzielczego w Zadzimiu, pani Maria Tomczyk.
W wiosenno-matematyczny nastój wprowadzili nas uczniowie klasy IVa, którzy recytowali wiersze o matematyce, działaniach i figurach. Z kolei uczeń kl. IVa - Kamil Medyński przedstawił nam matematyczną prognozę pogody, która wprowadziła w nas w wiosenny nastrój. Później na scenę wkroczyli uczniowie kl. IVb i przedstawili nam lekcję matematyki „Kąty rozwarte czy koty rozdarte?”. Michał Szymczak w między czasie przygrywał na akordeonie melodie francuskie. I tak na koniec uczniowie klasy IVc przestawili scenkę „Cyfromania” – jak to z tymi cyframi jest.
Na ten dzień czekali uczniowie biorący udział w Potyczkach Matematycznych z Bankiem Spółdzielczym oraz konkursie Mistrz Rachunku 2018. Pani dyrektor Banku Spółdzielczego w Zadzimiu, Maria Tomczyk wraz z panią dyrektor Zespołu, Izabellą Świt wręczały nagrody wyróżnionym uczniom.

Potyczki Matematyczne z Bankiem Spółdzielczym:

I miejsceŁukasz Bubiński (IVc), Wiktoria Sobierajska (V), Martyna Kowalczyk (VIa),

                     Magdalena Ignaczak (VIIa), Jakub Gorący (IIA), Zuzanna Ignatowska (IIIB)

II miejsceKamil Medyński (IVa), Adam Kwapiszewki (V), Maciej Łuczak (VI),

                     Natalia Medyńska (VIIa), Klaudia Solarek (IIB), Martyna Świt (III B)

III miejsceAmelia Woźniak (IVb), Julia Szczepańczyk (V), Radomił Kacprzak (VI),

                      Ewelina Piaseczna (VIIa), Szymon Gotrat (II B), Julia Średniak (III B).

Uczniowie otrzymali nagrody: I miejsce – powerbank, II miejsce – pendrive, III miejsce – kalkulator.

Mistrz Rachunku 2018:

Mistrz – Kamil Medyński (IVa), Konrad Kubik (V), Martyna Kowalczyk (VIa), Ola Ignaczak (VIIa)

Wicemistrz – Przemek Piotrowski (IVc), Wiktoria Sobierajska (V), Radomił Kacprzak (VIa),

                         Natalia Medyńska (VIIa).

Nagrodzonym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach matematycznych.
Dziękujemy Bankowi Spółdzielczemu za ufundowanie wspaniałych nagród.
Do zobaczenia za rok!


Szk

„Wesoły mikrofon”

26 kwietnia w Szkole Podstawowej w Prusinowicach odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki „Wesoły mikrofon”. Naszą szkołę reprezentowały:
- Zuzanna Wojtucka – uczennica kl. IIIa SP (solo)
- Natalia Medyńska – uczennica kl. VIIa (solo)
- Zuzanna Ignatowska i Martyna Świt – uczennice kl. IIIB (duet)

Nasze uczennice zmierzyły się z rówieśnikami ze szkół w Zduńskiej Woli, Szadku, Prusinowic, Janiszewic, Sikucina.
Miło nam poinformować, że Natalia Medyńska otrzymała nagrodę Grand Prix (Wielką- Główną Nagrodę Konkursu). GRATULUJEMY!

E.C.

Zabawa z gipsem
W dniu 26 kwietnia w przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczno-techniczne polegające na wykonywaniu odlewów gipsowych. W zajęciach wzięły udział przedszkolaki z grup I, II i III.
Każde z dzieci przy pomocy prowadzących warsztaty odlało cztery formy: w kształcie słonecznika, ramki na zdjęcia, małego zwierzątka i  maków. Następnie dzieci wyjęły odlewy z formy i pozostawiły do wyschnięcia. Gotowe odlewy pomalują po 4 dniach, gdy będą już wysuszone.

AJ 
 
 
 
 
 
 
 


 
Szkole pomagamy i świat oczyszczamy

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji ekologicznej Szkole pomagamy i świat oczyszczamy”


Zbiórka dotyczy zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt komputerowy, sprzęt gospodarstwa domowego - wszystko w co jest na prąd lub na baterie).
Szkoła za zebrane elektrośmieci otrzyma nagrody rzeczowe w postaci sprzętu biurowego bądź sportowego. Zużyte już urządzenia będą wtórnie wykorzystane, np. zmielone tworzywo sztuczne ze starej lodówki nadaje się do produkcji kołpaków samochodowych, a odzyskany freon do napełnienia nowej chłodziarki
odzyskane z elektrosprzętów kable służą do produkcji włókien, z których szyje się żagle lub namioty.
tworzywo sztuczne odzyskane z przemielonych obudów komputerowych świetnie nadaje się do produkcji ławeczek, krzeseł i doniczek. Wykorzystuje się je także do utwardzania dróg. Szklane drzwiczki od pralki mogą zostać przerobione na żaroodporną miskę.

Rodzaje sprzętu elektrycznego i elektronicznego podlegającego zbiórce:

Wielkogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego:
Chłodziarki, zamrażarki, pralki, suszarki do ubrań, zmywarki, urządzenia kuchenne, w tym kuchenki, piece elektryczne, elektryczne płyty grzejne, m
ikrofalówki, urządzenia używane do ogrzewania pomieszczeń, wentylatory elektryczne, urządzenia klimatyzacyjne, pozostały sprzęt wentylujący, wyciągi wentylujące.

Małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego:
Odkurzacze, pozostałe urządzenia czyszczące, urządzenia używane do szycia, dziania, tkania, żelazka i pozostałe urządzenia do prasowania, maglowania, tostery, frytkownice, r
ozdrabniacze, młynki do kawy oraz urządzenia do otwierania i zamykania pojemników i opakowań, noże elektryczne, urządzenia do strzyżenia włosów, suszenia włosów, szczotkowania zębów, golenia, masażu oraz pozostałe urządzenia do pielęgnacji ciała, zegary, zegarki oraz urządzenia do celów odmierzania, wskazywania lub rejestrowania czasu, wagi.

Sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny:
Komputery duże stacjonarne, jednostki drukujące, procesor, mysz, monitor i klawiatura, laptopy, w tym procesor, mysz, monitor i klawiatura, notebooki, drukarki, puste cartridge do drukarek, notepady, sprzęt kopiujący, elektryczne i elektroniczne maszyny do pisania, kalkulatory kieszonkowe i biurowe, pozostały sprzęt do zbierania, przechowywania, przetwarzania, prezentowania lub przekazywania informacji drogą elektroniczną, terminale i systemy użytkownika, faksy, telefaksy, telefony, telefony bezprzewodowe, telefony komórkowe, pozostałe produkty lub sprzęt służący do transmisji głosu, obrazu lub innych informacji za pomocą technologii telekomunikacyjnej

Sprzęt audiowizualny:
Odbiorniki radiowe, odbiorniki telewizyjne, kamery video, sprzęt video, sprzęt hi-fi, wzmacniacze dźwięku, instrumenty muzyczne, p
ozostałe produkty lub urządzenia wykorzystywane do nagrywania lub kopiowania dźwięku lub obrazów, w tym sygnałów, lub wykorzystujące technologie przesyłu dźwięku i obrazu inne niż telekomunikacyjne.

Narzędzia elektryczne i elektroniczne:
Wiertarki, piły, maszyny do szycia, n
arzędzia do nitowania, przybijania lub przyśrubowania lub usuwania nitów, gwoźdz, narzędzia do spawania, lutowania lub podobnych zastosowań, narzędzia do rozpylania, kosiarki i inne narzędzia służące do prac ogrodowych, pozostałe narzędzia elektryczne i elektroniczne.

Zabawki, sprzęt rekreacyjny i sportowy:
Kolejki elektryczne lub tory wyścigow, kieszonkowe konsole do gier video, gry video, sprzęt sportowy z elektrycznymi lub elektronicznymi częściami składowymi, zabawki z mechanizmem elektrycznym lub elektronicznym.

Taneczne sukcesy

Grupa taneczna - S' crew Passion, w której skład wchodzą uczniowie naszej szkoły: Ewelina Piaseczna, Idalia Drzewiecka, Michał Szymczak, Szymon Gortat, Wiktoria Zarębska, Martyna Świt , Laura Stepiński oraz absolwenci naszej szkoły wzięła w tym miesiącu udział w trzech turniejach. W Zgierzu (,,Drgania przestrzeni" 03.04.) i Łęczycy (,,Mój jest ten kawałek podłogi" 14.04. ) zajęła III miejsce, a także wystąpiła w Konstantynowie Łódzkim (,,Torowisko").
Instruktorem zespołu jest pan Sebastian Krupa.

Martyna Świt

Strona 1 z 12 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 466,427 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie