Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne 26/10/2020
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Psycholog szkolny
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Szukaj
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 206
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Justyna001
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

W związku z decyzją władz rządowych od 26 października wprowadzone będą zmiany w pracy placówek oświatowych.
Dzieci z przedszkola i uczniowie z klas I-III funkcjonują na dotychczasowych zasadach, czyli w systemie stacjonarnym, stosując obowiązkowo zalecenia sanitarne (maseczka, dezynfekcja, dystans).
Organizacja dowozów i odwozów dla przedszkolaków i uczniów klas I-III nie ulega zmianie.
Zgodnie z nowymi zasadami bezpieczeństwa, uczniowie klas I-III do szkoły (do autokaru) i ze szkoły (z autokaru) przemieszczają się pod opieką dorosłych, ponieważ w godzinach 8.00 -16.00 nie mogą poruszać się samodzielnie.

Nauczanie w klasach IV-VIII będzie się odbywać w systemie zdalnym - za pomocą platformy Microsoft Teams, w godzinach zgodnych z obowiązującym planem lekcji.

Proszę o systematyczny udział w lekcjach, stosowanie się do poleceń wychowawców i nauczycieli oraz regularne korzystanie z dziennika elektronicznego.

 

Dyrektor Zespołu Szkół w Zadzimiu

Informacja

Powszechny spis rolny informacja

Powszechny spis rolny prezentacja

Życzenia

Życzenia Rady Rodziców

Rozważnie i romantycznie nieście wytrwale swoje kaganki...
Obecnym i byłym pracownikom oświaty tutejszego Zespołu Szkół najlepsze  życzenia i głębokie ukłony składa

Rada Rodziców
Zespołu Szkół w Zadzimiu

Szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej

13 października społeczność Zespołu Szkół w Zadzimiu świętowała Dzień Edukacji Narodowej.
W związku z pandemią Covid - 19 tegoroczna akademia była krótka, a cała uroczystośc odbyła się z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Uczniowie klas ósmych pod opieką pań Angeliki Krupińskiej i Doroty Glapskiej przygotowali występ, którego scenariusz został oparty na wierszu pt. "Ptasie radio" Juliana Tuwima.
Słowik, wróbel i jaskółka spotkali się, by poplotkować o sprawach szkolnych i lokalnych. Były również rozważania szkolnego Hamleta oraz życzenia dla wszyskich pedagogów, pracowników niepedagogicznych placówki oraz uczniów. 
Na zakończenie spotkania uczniowie wyśpiewali swe życzenia przy akompaniamencie pani Izabeli Jakubiak i obdarowali wszystkich nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych jesiennym liściem z życzeniami.
dg

Trzymaj formę jesienią

Jak zadbać o swoje zdrowie i odporność jesienią? Wszyscy wiemy, że oprócz mniejszej ilości słońca, dużych różnic temperatur oraz częstych słot, w tym roku jesteśmy dodatkowo narażeni na wyjątkowo aktywnego wirusa, który już od wiosny dezorganizuje nasze życie. Datego teraz powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na naszą dietę, która powinna być zbilansowana i bogata w owoce oraz warzywa.
9 października podczas godziny do dyspozycji wychowawcy uczniowie klasy 7b postanowili przygotować jesienny koktajl. Każdy z uczniów przyniósł wybrany owoc. Następnie wszyscy przywdziali rękawice, strugali i kroili i wyciskali owoce. Wszystkie lądowały w blenderze i zamieniały się w koktajl. Ten został dodatkowo wzbogacony jarmużem. Siódmoklasiści zgodnie uznali, że owoce w takiej formie też są smaczne. Wszystkim tych, którzy jeszcze nie próbowali koktajlu owocowego, bardzo go polecamy. 
Kolejne działania w ramach programu "Trzymaj formę" przed nami. 

dg

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2 października po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają.
Tegoroczne obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia miały na celu zachęcić wszystkich do powtórzenia tabliczki mnożenia, a także pokazać jej przydatność w życiu. Aby przygotować się do tej akcji uczniowie na lekcjach matematyki, jak i w domu przypominali sobie tabliczkę mnożenia.
Koordynatorami akcji byli nauczyciela matematyki: p. Szymon Kaczmarkiewicz, p. Magdalena Jarczewska i p. Renata Frątczak- Serafińska.
Na korytarzu matematycznym działały Komisje Egzaminacyjne w składzie: Kamil i Grzegorz oraz Natalia i Paulina, które sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia. Do egzaminu przystąpiło 125 uczniów. Uczniowie, którzy bezbłędnie zdali egzamin otrzymali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Z kolei Patrol Egzaminacyjny w składzie: Adam i Mateusz przepytywali tabliczki mnożenia nauczycieli i pracowników obsługi.
Młodsi uczniowie (kl. III) w ramach obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wykonali tabliczki z sówką. Starsi uczniowie na lekcjach matematyki rozwiązywali różne rebusy i łamigłówki, przy których się świetnie bawili.
Na zakończenie akcji odbyło się wręczenie dyplomów i nagród, uczniom którzy zdobyli tytuły Mistrza i Wicemistrza Tabliczki Mnożenia w pisemnym egzaminie. Mianowicie:
Mistrzowie Tabliczki Mnożenia: Barbara Loręc, Patrycja Kaszuba, Nikola Kowalczyk, Amelia Brzezińska, Adam Lisowski, Grzegorz Rosiak, Amelia Woźniak, Łukasz Bubiński, Ewa Bratek, Julia Szczepańczyk.
Wicemistrzowie Tabliczki Mnożenia: Ignacy Wodziński, Lena Patora, Julia Solarek, Wiktor Andrzejczak, Patrycja Florczak, Natalia Sołtysiak, Oliwia Augustyniak, Daniel Michalak, Piotr Deka, Adam Kwapiszewski.
Akcja wzbudziła w uczniach wiele pozytywnych emocji, chociaż u niektórych pojawił się „lekki strach”. Cieszy fakt, że znaczna większość uczniów wykazała się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia. SzK

 

UWAGA, UWAGA uczniowie kl. VII i VIII

„Czytaj książki, wzbogać wiedzę”

Zapraszamy chętnych uczniów klas VII i VIII  do wzięcia udziału w indywidualnym konkursie czytelniczym organizowanym przez bibliotekę szkolną.

Celem konkursu jest:

 -  rozbudzanie zainteresowań czytelniczych promujących pozytywne wzorce zachowań, budujących pozytywny stosunek do świata i wiarę w siebie;

zachęcanie i mobilizowanie uczniów do regularnego czytania;

- kształtowanie wrażliwości moralnej i estetycznej przez kontakt z literaturą;

 - właściwe zagospodarowanie wolnego czasu.

Konkurs ma formę testu sprawdzającego znajomość lektury uzupełniającej Johna Boyne „Chłopiec w pasiastej piżamie”.

Swój udział w konkursie należy zgłosić do 15 października 2020r. u swojego nauczyciela języka polskiego lub  nauczyciela biblioteki szkolnej.
Uczniowie przystępują do konkursu 28 października 2020r. (termin może ulec zmianie).
Nagrody w konkursie przyznawane będą  na podstawie uzyskanej liczby punktów. 
Regulamin konkursu czytelniczego znajduje się w każdej klasie oraz bibliotece szkolnej.

 

Elżbieta Cichosz

Przypominamy procedury

Szanowni Rodzice i Drodzy Uczniowie 

Przypominam, że Procedury funkcjonowania Zespołu Szkół w Zadzimiu od 1 września 2020r. ,
z którymi  zostali Państwo zapoznani na pierwszym zebraniu z rodzicami a uczniowie na zajęciach z wychowawcą znajdują się w zakładce Dokumenty szkolne. Proszę o stosowanie się do zawartych w nich zaleceń. W szczególności przypominam uczniom o konieczności zasłaniania nosa i ust (noszenia maseczki ) w autobusie szkolnym. Rodziców nadal proszę o ograniczenie bezpośrednich kontaktów - wizyt w szkole, a jeśli wizyta jest konieczna obowiązkowo należy zakryć  usta i nos na terenie szkoły oraz zdezynfekować  ręce przy wejściu do budynku. Zadbajmy wszyscy o nasze bezpieczeństwo!

Dyrektor Zespołu Szkół w Zadzimiu

Dzień Chłopaka w przedszkolu
30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu we wszystkich grupach Dzień Chłopaka.
Z tej okazji panie razem z dziewczynkami złożyły chłopcom najlepsze życzenia. Każdy chłopiec otrzymał mały upominek oraz coś słodkiego. Mali panowie zostali przystrojeni krawatami SUPER CHŁOPAKÓW! Słodkich upominków nie zabrakło również dla wszystkie dziewczynek. Najmłodsi brali udział w zbaw, tańcach i śpiewach.
Wszystkich chłopakom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

 
AJ
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września kl. III a wzięła udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Z tej okazji zaproszono klasę pierwszą z wychowawczynią i p. dyrektor M. Woźniak. Uroczystość odbyła się na korytarzu klas I - III. Przygotowanie występu wzbudziło wiele emocji. Uczniowie wykonali plakat, zorganizowali kącik książki, wybrali i zaprezentowali wierszyki - zagadki. Pierwszaki z zainteresowaniem słuchali i świetnie poradzili sobie z odgadywaniem zagadek. Dumni z siebie wrócili do swojej klasy, a organizatorzy, również zadowoleni z własnego występu postanowili głośne czytanie organizować cyklicznie.

WR

 
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 653,258 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie