Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Luty 28 2015 14:52:51
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 91
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: GeorgeMn
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Spotkań ciąg dalszy

26 lutego w ramach projektu "Ciekawi ludzie, ciekawe zawody" klasa IIB gimnazjum gościła panią Wiolettę Domińczak .
Pani Wioletta pracuje w zakładzie poprawczym i schronisku dla nieletnich. W ośrodku znajdującym się w Konstatntynowie Łódzkim przebywają chłopcy w wieku 13-21 lat.
Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się o ciężkiej, a czasem nawet niebezpiecznej pracy z trudną młodzieżą. Gimnazjaliści wysłuchali prelekcji o zagrożeniach XXI wieku- narkotykach, dopalaczach, a także innych problemach młodzieży. Pani Wioletta opowiedziała o swoich podopiecznych, o problemach, z jakimi się borykają i ich codzienności w poprawczaku. Nasz gość to jedyna kobieta, która pracuje w tym ośrodku.
Trzeba mieć silny charakter, aby podołać tej pracy
Dziękujemy za ciekawe spotkanie.

 

MJ

O walorach „Ogólniaka” w Poddębicach

23 lutego w Zespole w sali informatycznej uczniowie trzecich klas gimnazjum mieli spotkanie z przedstawicielami Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Poddębicach. Goście zachęcali uczniów do dalszej edukacji w poddębickim liceum. W tym celu opowiadali o zaletach ich szkoły, m.in. o wysokiej zdawalności matur, wielu ciekawych profilach oraz licznych osiągnięciach uczniów w konkursach przedmiotowych, artystycznych i zawodach sportowych. Ponadto zaprezentowali nam wyposażenie klas. Mówili także o wyjazdach licealistów na Uniwersytet Łódzki i Politechnikę Łódzką. Na koniec otrzymaliśmy zaproszenie na Dni Otwarte LO w Poddębicach i ulotki informacyjne.


Julia Sztandera

Z wizytą u przedsiębiorców

20 lutego przedszkolaki zwiedzały sklep pana Zbigniewa Magdziaka. Dzięki uprzejmości właściciela oraz pracowników maluchy mogły dokładnie obejrzeć nie tylko sklep, ale również jego zaplecze.
Ta wizyta również obfitowała w upominki. Dzieci zostały obdarowane kalendarzykami i długopisami oraz smakowitymi jabłkami.

Następnie przedszkolaki udały się do "Magrolu", którego właścicielami są panowie Tomasz i Maciej Magdziakowie. Tam dzieci oglądały wagę, na której można ważyć pojazdy i znajdujące się na nich towary. Przedszkolaki oglądały też towary znajdujące się w sklepie oraz zwiedzały magazyn i podglądały pracę zatrudnionych tam osób.
Na zakończenie maluchy zostały obdarowane słodyczami.
Dziękujemy włąścicielom za umożliwienie dzieciom bezpośredniej obserwacji wyposażenia sklepów i osób w nich zatrudnionych.

Irena Kuster

Wizyta w sklepie spożywczym

18 lutego przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce do sklepu spożywczego P.P.H.U. "Darmar" pana Dariusza Zarębskiego.
Dzieci oglądały wyposażenie sklepu, towary oraz przyglądały się pracy ekspedientek. Maluchy wcieliły się też w rolę klientów- dokonały zakupu lizaków. W nagrodę za wzorowe zachowanie przedszkolaki zostały obdarowane słodyczami.
W drodze powrotnej do przedszkola nauczycielki poinformowały dzieci o innych zadzimskich sklepach i znajdujących się w nich asortymentach.

Irena Kuster

Przebierańcy w szkole

17 lutego to ostatni dzień karnawału. Dzisiejszy "kusy wtorek" to ostatni dzień z najhuczniejszego okresu karnawału, od tłustego czwartku, po wtorek przed środą popielcową.
Ostatki to okres, w którym należało najeść się do syta, wytańczyć, wyśmiać, wybawić i wykrzyczeć. Na wsiach znany był zwyczaj kolędowania przebierańców, którzy przy akompaniamencie muzyki wędrowali od domu do domu. Okazuje się, że ta tradycje jest nadal żywa. Ku uciesze najmłodszych uczniów przebierańcy dotarli i do naszej szkoły. Wśród przebierańców dzieci wypatrzyły babę, misia, śmierć, myśliwego i pastuszka, diabła, kozła,bociana, Żyda, strażaka- zwanego przez przedszkolaków żołnierzem i cygankę. Goście zagrali, zaśpiewali i poczęstowali tłustym, czyli cukierkiem i pączkiem.
Dziękujemy zadzimskim strażakom za odwiedziny i życzymy zapału do potrzymywania dawnych tradycji.


dg

Zapusty

17 lutego to nie Dzień Dziecka, a jednak ostatni z "kusych dni", czyli ostatkowych okazał się być pełen niespodzianek dla uczniów naszego Zespołu.
Dzięki hojności wójta gminy Zadzim- pana Krzysztofa Woźniaka oraz Gminnego Ośrodka pomocy Społecznej do naszego Zespołu dotarły smakowite pączki, które rozjaśniły twarze uczniów.
O łasuchach nie zapomniała też sieradzka mleczarnia Wart-Milk, która zamiast tradycyjnej "szklanki mleka" dostarczyła na ten dzień mleko czekoladowe.
Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za smakowite podtrzymywanie tradycji.


dg

Z ortografią na ty

16 lutego odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas II-III "Z ortografią na ty".
Uczestniczyło w nim 9 uczniów klas trzecich edukacji wczesnoszkolnej. Prace konkursowe składały się z dyktanda oraz karty pracy zawierającej 9 zadań ortograficznych. Uczniowie musieli wykazać się zarówno znajomością podstawowych zasad ortograficznych, jak i praktycznym ich zastosowaniem.Oto wyniki konkursu:
I miejsce raz tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii otrzymał Jakub Fajka z klasy IIIa. II miejsce oraz tytuł Pierwszego Wicemistrza Ortografii przypadł w udziale Jakubowi Woźniakowi z kasy IIIa. III miejsce oraz tytuł Drugiego Wicemistrza Ortografii uzyskała Alicja Jarecka z klasy IIIb.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach z zawiłościami reguł ortograficznych.

Alicja Zimka

Zachęcamy do czytania

16 lutego gimnazjaliści przystąpili do pierwszej części szkolnego konkursu czytelniczego pod hasłem: Czytam książki o II wojnie światowej, Holokauście, powstaniu warszawskim. Przez 15 minut 21 osób rozwiązywało test sprawdzający znajomość „Niemców” Leona Kruczkowskiego, dat granicznych II wojny światowej i rozumienie pojęcia Holokaust. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały: pani z biblioteki szkolnej i polonistki uczące na III etapie edukacyjnym.
Test składał się z 14 zadań, za które można było zdobyć 28 punktów.
Wyniki wyglądają następująco:

IA
1.Boczkowski Dominik -13 p.

2.Jaszczak Mateusz - 22 p.

3.Kuchciak Joanna - 25 p.

4.Kuchciak Kacper - 22 p.

5.Mielnik Amelia - 13 p.

6.Tomczyk Magdalena - 22.5 p.

IB
1.Bartoszek Karolina - 23,5 p.

2.Dominowska Oliwia - 26,5p.

3.Gogolewska Agata - 21 p.

4.Perkowska Gabriela - 23,5 p.

5.Świątek–Szokalski Jan - 25 p.

IIA
1.Kuchciak Klaudia - 9.5 p.

2.Kujawiak Sylwia - 23 p.

IIB
1.Łagowska Julia - 19 p.

2.Marciniak Gabriela - 21 p.

IIIA
1.Cepowska Katarzyna - 26.5p.

2.Mroczek Magdalena - 23,5 p.

3.Stępień Klaudia - 24.5p.

IIIB
1.Magdziak Katarzyna - 26 p.

2.Pawełczyk Martyna - 27,5 p.

3.Sztandera Julia - 24,5 p.

*Uczniowie, którzy uzyskali 90% i więcej zaznaczeni są pogrubioną czcionką.

Kolejny test, tym razem ze znajomości „Pamiętnika z powstania warszawskiego” Mirona Białoszewskiego, „Medalionów”Zofii Nałkowskiej, dat granicznych powstania warszawskiego oraz pojęć: lager i getto, 16.03.2015 roku.

Zachęcamy do uważnego czytania.

dk

Ferie z Panem Kleksem

 4 i 9 lutego grupka czwartoklasistów pod opieką pani Katarzyny Patory uczestniczyła w zajęciach polonistyczno- plastycznych.
Uczniowie: Aleksandra Ignaczak, Paulina Wiewiórska, Natalia Medyńska, Magdalena Ignaczak, Julia Woźniak, Julia Ciesionik, Ewelina Piaseczna i Paweł Ignaczak pracowali nad plakatami Pana Kleksa. Dzieci wykazały się ogromną inwencją twórczą, znajomością lektury i ciekawymi pomysłami na plakaty. Okazało się, że znają różne techniki pracy nad portretem; z powodzeniem wykorzystały kolaż. Uczestnicy dobrze się przygotowali do zajęć. Przynieśli ze sobą materiały, farby, plastelinę, guziki, brokat i …dobry humor.
Rozstrzygnięcie konkursu na plakaty nastąpi po feriach.

kp

 

Aktywne ferie

Jak co roku uczniowie naszej szkoły mieli możliwość spędzenia ferii zimowych na sportowo.
Dzięki współudziale Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oferta przygotowana przez nauczycieli była różnorodna.
Najmłodsi uczniowie uczestniczyli w w zajęciach sportowo-rekreacyjnych zorganizowanych przez panie Wandę Rulkę i Wiesławę Truszczyńską. Starsze dzieci miały możliwość pokazać swoje umiejętności w turniejach piłkarskich, turnieju koszykówki oraz grach i zabawach sportowych.
Cieszymy się, że z tej formy wypoczynku skorzystało bardzo liczne grono dzieci.
Opiekunami podczas zajęć byli: Małgorzata Kuna, Monika Woźniak, Marzena Zel-Budzanowska, Andrzej Gierowski, Sławomir Kobielski.


SK

Seminarium w Yad Vashem

W dniach 02.02.- 12.02. uczestniczyłam w Seminarium Nauczania o Holokauście dla edukatorów z Polski zorganizowanym przez Yad Vashem w Jerozolimie. W pierwszy dzień zapoznano nas ze zbiorami Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Poznaliśmy tam dzieje narodu wybranego od średniowiecza do współczesności. Zwiedzanie wystawy ulokowanej na 4000 m2, składającej się z ośmiu interaktywnych galerii, zajęło nam 6 godzin. Następnego dnia w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Sulejówku wysłuchaliśmy wykładów Roberta Szuchty o gettach na okupowanych ziemiach polskich, Judenratach i publikacjach przydatnych nauczycielowi do nauczania o Zagładzie. W środę byliśmy już w Izraelu, by spędzić tam 9 dni, słuchając wykładów historyków, spotykając się ze świadkami historii, poznając judaizm oraz piękne zakątki Jerozolimy i Galilei. Najwięcej czasu spędziliśmy w Yad Vashem, czyli w Instytucie Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu założonym w 1953 roku. Nazwa pochodzi z Księgi Izajasza: "(...)dam miejsce (Yad) w moim domu i w moich murach oraz imię (Vashem) lepsze od synów i córek, dam im imię wieczyste i niezniszczalne." Pracownicy Instytutu uwieczniają pamięć 6 milionów Żydów, którzy zostali zamordowani przez nazistów w czasie II wojny światowej. Od nich powinniśmy uczyć się patriotyzmu i szacunku do swojej historii. Yad Vashem znajduje się na Wzgórzu Pamięci w Jerozolimie i zajmuje 18 hektarów. Można tutaj znaleźć największe na świecie archiwum o Holokauście, bibliotekę, Salę Imion (tych co zginęli), , Międzynarodową Szkołę Studiów Holokaustu,Muzeum Historii Holokaustu, Muzeum Sztuki (obozowej), Salę Pamięci, Pomnik Dzieci, Dolinę Gmin, Pomnik Wysiedlonych ,Aleję i Pomnik Sprawiedliwych( Tutaj drzewka, m.in. Ireny Sendlerowej, Jana Karskiego, Władysława Bartoszewskiego czy Oskara Schindlera). Niesamowitych przeżyć dostarczył nam udział w nabożeństwach: w synagodze w Szabat oraz w mszy odprawianej przez polskiego franciszkanina na Górze Oliwnej. Na własne oczy mogliśmy się przekonać,że Jerozolima to miasto wielu religii (judaizm, islam,chrześcijaństwo). Warto było znaleźć się przy Ścianie Płaczu (pozostałości Drugiej Świątyni), gdzie pobożni Żydzi modlą się o przyjście Mesjasza, w Bazylice Grobu Pańskiego z 1149 roku, w kościele Grobu Matki Bożej (należącym do Greków obrządku ortodoksyjnego oraz Ormian), w Bazylice Konania (gdzie Jezus spędził z apostołami ostatnie godziny), w ogrodzie Getsemani ( z ośmioma drzewkami oliwnymi; gdzie modlił się Jezus), na cmentarzu na Górze Syjon (Gdzie spoczywają ciała wielu polskich żołnierzy, którzy polegli w czasie II wojny światowej. Jest tu także grób Oskara Schindlera, który uratował ponad 1100 Żydów z Holokaustu.). Na zawsze w naszych sercach i pamięci pozostanie podróż po Galilei (Bazylika Zwiastowania w Nazarecie, kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb,Mensa Christi nad Jeziorem Galilejskim, Kafarnaum ze szczątkami synagogi). Zapamiętamy też z pewnością wyjazd do Betlejem i pobyt w Bazyli­ce Narodzenia Pańskiego. Ale wszędzie najważniejsi są ludzie. Podczas jedenastodniowego wyjazdu udało nam się poznać wiele ciekawych osób, których punktualność i oddanie idei budzi nasz szacunek. Do głębi poruszyła nas historia polskiego księdza Romualda Weszkinala - Jacoba Wekslera, który jako dorosły mężczyzna dowiedział się, że jego biologiczni rodzice zginęli w Holokauście.W naszych oczach pojawiły się łzy, gdy słuchaliśmy wojennej historii Chaima Kuzinickiego (głód w getcie, obóz). Arystokratycznym sposobem bycia i nienagannym językiem polskim oczarowała nas pisarka, ocalona z Zagłady, Alona Frankel. Naszą sympatię wzbudzili: współczesny poeta izraelski EliazCohen, nowoczesny rabin Yishaya Balog, instruktor izraelskich tańców ludowych Yehuda Ben-Harush, przewodniczka po muzeum Ewa Lutkiewic, przewodnik po Galilei Koren Eisner. Zaprzyjaźniliśmy się z Orit Margaliot i Alexem Dancygiem, Żydami, którzy przez cały czas dbali, byśmy dobrze czuli się w Izraelu. Przywieźliśmy do Polski dużo materiałów o Holokauście, którymi będziemy dzielić się z innymi nauczycielami z naszych szkół.

dk

Strona 1 z 11 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 237,500 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie