Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Grudzień 02 2015 04:14:45
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 101
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: magdalena
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Literatura uczy i bawi

W tym roku w szkole podstawowej podejmujemy różne działania w ramach programu „Książki moich marzeń”. Między innymi uczniowie realizują projekty edukacyjne. Jeden z nich polegał na zapoznaniu się uczniów klas IV – VI z wierszami Marii Terlikowskiej i Wandy Chotomskiej oraz bajkami Ezopa, wytypowaniu najciekawszych utworów, przygotowaniu ich interpretacji głosowej, a także zaprezentowaniu najmłodszym członkom Zespołu Szkół w Zadzimiu.
Po dwóch miesiącach przygotowań czas na pokazanie efektów pracy, dlatego
30.listopada wytypowani uczniowie udali się do przedszkola. Natalia Medyńska z kl. V i Radomił Kacprzak z kl. IV, w towarzystwie starszej koleżanki z gimnazjum, Patrycji Sromeckiej, recytowali poezję i prozę. Mali widzowie słuchali bardzo uważnie i z pewnością zapamiętają humorystyczne wierszyki oraz morały bajek: Nie wywołuj wilka z lasu! Nie zawsze zwycieża silniejszy! Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe!

dk

Andrzejki w przedszkolu

W dniu 27 listopada w przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. W tym magicznym dniu przedszkolaki chciały się dowiedzieć, kim zostaną za kilka lat, a zatem w przyszłości. Za pomocą kart, monet wrzuconych do wody, szczęśliwych liczb z kostki, serduszek z imionami, a także innych tajemniczych przedmiotów dowiadywały się, czy spełnią się ich najskrytsze marzenia. Tańce przy muzyce dopełniły wesołą zabawę.
Rodzicom dziękujemy za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla dzieci.

Irena Kuster

 

 

 


Magia wróżb

Koniec listopada, czas przełomu między jesienią i zimą, to zgodnie z wierzeniami okres sprzyjający wróżbom. Wierni tradycji 27 listopada zawitaliśmy w szkolnym salonie wróżb, by dowiedzieć się, co przyniesie przyszłość. Tajniki nadchodzących dni zdradzali nasi szkolni magowie stowarzyszeni w Samorządzie Uczniowskim.
Dzięki wróżbie "Imiona miłości" panny i kawalerowie poznali imiona swoich przyszłych wybrańcow i wybranek. Uczniowie z podekscytowaniem komentowali przepowiednie związane z przyszłym zawodem. Ciekawi tej wróżby byli zwłaszcza ci, których plany na przyszłość nie są jeszcze sprecyzowane. Dzięki "Magicznym kubkom" klienci salonu wróżb dowiedzieli się, jaki czeka ich los. "Andrzejkowe drzewko szczęścia" podpowiadało natomiast, na które z marzeń można liczyć. Salon spełnił też oczekiwania miłośników numerologii, którzy mogli poznać swą szczęśliwą liczbę.
Po magicznych uciechach dzieci udały się do klas, by zjeść wspólny posiłek, a później zaczął się czas zabawy. Ta dla najmłodszych członków Zespołu trwała do godz. 17.00, starsi bawili się do godz. 20.00.


dg

Odebrali dyplomy i nagrody

26. listopada sześcioro uczniów z Zespołu Szkół w Zadzimiu pod opieką p.Doroty Kacprzak i p. Izabelli Świt udało się do Pijalni Wód Termalnych w Poddębicach, abyodebraćdyplomy i nagrody za piękną interpretację głosową wierszy i fragmentów prozy podczas XI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Literatury Europejskiej – Literatury Greckiej.
Ciekawe książki, notesy, linijki, długopisy i inne gadżety otrzymali:

szkoła podstawowa:
Radomił Kacprzak (IVa) – III miejsce

gimnazjum:
Kacper Kuchciak (IIA) - II miejsce
Joanna Kuchciak (IIA) - III miejsce
Martyna Świt (IB), Patrycja Sromecka (IIB) i Izabela Szymczak (IIB) - wyróżnienie

Naszym młodym recytatorom gratulujemy.

dk

Z wizytą w Arlekinie

Dnia 25 listopada w dniu Święta Pluszowego Misia w klasach I a i II b zorganizowano wyjazd do Teatru Arlekin na przedstawienie ,,Tymoteusz wśród ptaków’’. Uczniowie z zaciekawieniem śledzili przygody misia. Po spektaklu odbyła się lekcja teatralna, podczas której w ciekawej formie dzieci poznawały i utrwalaliły wiedzę o teatrze, rodzajach lalek i animacji, uczestniczyły w krótkich scenkach z lalkami.
Uczestnicy wycieczki zadowoleni i podekscytowani wrócili do szkoły.

WR

 

 

 

 

Aktywne uczestnictwo w kulturze

25. listopada dziesięcioro gimnazjalistów pod opieką p.Doroty Kacprzak wybrało się do Poddębic, aby aktywnie uczestniczyć w kulturze. Sylwia Augustyniak, Zuzanna Ignatowska, Jakub Magdziak i Martyna Świt z kl. IB, Joanna Kuchciak, Kacper Kuchciak i Amelia Mielnik z kl. IIA, Gabrysia Perkowska, Patrycja Sromecka i Iza Szymczak z kl. IIB zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie podczas XI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Literatury Europejskiej. Nasi uczniowie wybrali wiersze Nikosa i Aresa Chadzinikolau oraz bajki Ezopa. Wszyscy wykazali się odwagą, poradzili sobie ze stresem, ujawnili swój talent a przy okazji poznali grecką poezję i prozę.
Praca gimnazjalistów została doceniona przez jury, o czym świadczą wyniki:
II miejsceKacper Kuchciak,
III miejsceJoanna Kuchciak,
wyróżnienie: Martyna Świt, Patrycja Sromecka i Izabela Szymczak.
Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy, by nieustannie doskonalili swoje umiejętności.

dk

Recytowali grecką poezję i prozę

24. listopada czworo uczniów ze szkoły podstawowej pod opieką p. Katarzyny Patory udało się do Poddębickiego Domu Kultury i Sportu na XI Powiatowy Konkurs Recytatorski Literatury Europejskiej. Kiedy przekroczyli próg pałacu, okazało się, że muszą się zmierzyć z prawie czterdziestoma innymi uczniami. Jednak nie przerazili się. Katarzyna Fajka i Klaudia Solarek (kl.VI), Natalia Medyńska (kl.V) oraz Radomił Kacprzak (kl. IV) recytowali wiersze i fragmenty prozy greckich twórców. Wszyscy doskonale zaprezentowali wybrane przez siebie teksty. Jury ujęła interpretacja głosowa wiersza Aresa Chadzinikolau „Mały torreador” i bajki Ezopa „Byk i mysz” dokonana przez Radomiła Kacprzaka (III miejsce) według wskazówek jego polonistki.
Naszym młodym recytatorom gratulujemy odwagi i życzymy zapału do rozwijania swoich pasji.
Uczniowie zostali przygotowani przez p. Bożenę Kuchciak, p. Katarzynę Patorę i p. Dorotę Glapską.

dk

Do dziury myszka, do dziury...

23. listopada cztery gimnazjalistki ze swoją polonistką udały się do przedszkola, aby zaprezentować maluchom historyjkę o przechwalających się myszkach (Sylwia Augustyniak, Agata Gogolewska i Gabrysia Perkowska), które zostały pożarte przez kota (Patrycja Sromecka). Ponadto starsze koleżanki wspólnie z przedszkolakami śpiewały „Do dziury myszka, do dziury” oraz bawiły się w kotka i myszkę.
Poniedziałkowe czytanie lub odgrywanie krótkich scenek na podstawie wierszy to jeden z wielu naszych sposobów na zainteresowanie uczniów tekstem literackim.

dk

Piątek inaczej

Piątek, piąteczek, piątunio. To ulubiony dzień tygodnia osób pracujących i uczących się. Po nim następuje wyczekiwany już od poniedziałku weekend, który przynosi błogi wypoczynek.
Od jakiegoś czasu uczniowie Zespołu Szkół w Zadzimiu lubią piątek z zupełnie innego powodu. To dzień, w którym można zostać dłużej w szkole, można w niej nawet nocować.
20 listopada w Zespole pozostali członowie klas Vb i VIb wraz z wychowawczyniami- paniami Danielą Wojtyrą i Dorotą Glapską.
Piątkowe popołudnie obfitowało w atrakcje. Panowie rozegrali sparingowe mecze w piłkę nożną, panie wolały szczypiorniaka. Po sportowych zmaganiach przyszedł czas na wspólny posiłek, a później znów było aktywnie. Piąto i szóstoklasiści grali w Splendermana oraz Dobble. Wieczór zakończył seans filmowy, a później były już tylko nocne rozmowy uczniów.
dg

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki
20 listopada pięcioro uczniów klas piątych i czworo uczniów klas szóstych zmagało się z zadaniami w eliminacjach szkolnych do Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki. Uczniowie rozwiązywali 13 zadań o różnym stopniu trudności. Niestety żadnemu z naszych przedstawicieli nie udało się zakwalifikować do dalszego etapu. Życzymy powodzenia w innych konkursach matematycznych.


SzK

Czyste powietrze wokół nas

W dniach od 16-20 listopada realizowany był program przedszkolnej edukacji antytytoniowej z udziałem rodziców- „Czyste powietrze wokół nas”.
Podczas spotkania grupowego rodzice podpisali kontrakt, w którym wyrazili zgodę na uczestniczenie dziecka w programie, a także zobowiązali się osobiście przestrzegać zasad niepalenia papierosów przy dziecku oraz dawać wsparcie dziecku w sytuacjach, gdy chce unikać zadymionych pomieszczeń oraz w sytuacjach, gdy ktoś pali przy nim.
Dzieci podczas pięciu zajęć warsztatowych poznały źródła i rodzaje dymu poprzez obserwację w środowisku. Określały przyczyny wydobywania się dymów. Zwiększyły wiedzę dotyczącą szkodliwości dymu papierosowego oraz skutków palenia papierosów.
W codziennych zajęciach towarzyszył dzieciom Dinuś, który lubił przebywać w czystym środowisku. Dzieci wykonały prace plastyczne, poznały historyjkę o podróży Dinusia pociągiem, historię pewnego komina fabrycznego, nauczyły się również piosenki „Zielony Dinek” i wiersza „Tato, Mamo – nie pal przy mnie” oraz rozwiązały test „W trosce o zdrowie”. W ostatnim dniu kolorowały znak pod hasłem „Proszę! Nie pal przy mnie”, który wzięły do domu.
Zajęcia o czystym powietrzu będą rozszerzane i realizowane również w późniejszym terminie.

Irena Kuster

Strona 1 z 6 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 288,995 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie