Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne Styczeń 26 2020 17:03:46
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Szukaj
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 202
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Ukasz
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Czas na ferie zimowe!

Drodzy uczniowie!

W czasie ferii zimowych przypominamy Wam o bezpieczeńswie podczas zabaw. Pamiętajcie, by nie wchodzić na zamarznięte zbiorniki wodne, bo zabawa w takich miejscach może skończyć się tragicznie. Pamiętajcie o przestrzeganiu zasad uczestnictwa w ruchu drogowym.
Nie spędzajcie zbyt wiele czasu przed ekranem telewizora lub komputera. Przebywajcie na świeżym powietrzu, bawcie się i spędzajcie miłe chwile w gronie rodzinnym i otoczeniu przyjaciół.
Do zobaczenia!Dyrekcja Zespołu Szkół w Zadzimiu

Kod do przyszłości

W grudniu 2019r. nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu Kod do Przyszłości Fundacji Rozwoju Edukacji Elektronicznej. W projekcie tym biorą udział klasy - II a, II b i III a oraz odpowiednio przeszkoleni nauczyciele.
8 stycznia uczniowie klas II a i III a wzięli udział w zajęciach, które poprowadził trener, p. Paweł Kijo. Dzieci na zajęciach w parach budowały Wirującego bączka. Zostały zapoznane z działaniem przekładni, czujnikiem ruchu oraz dźwięku. Przy pomocy komputera uczyły się czytania instrukcji, myślenia logicznego oraz kodowania w programie LEGO WeDo. Zajęcia te budziły w uczestnikach ogromne zaciekawienie, a sprawdzenie działania klockowego robota po napisaniu programu wzbudzało wiele radości i śmiechu.

SzK&WR

DZIEŃ EKSPERYMENTÓW FIZYCZNYCH

Uczniowie klasy 8A Maciej Sołtysiak i Radomir Kacprzak przygotowali samodzielnie pokaz wybranych eksperymentów fizycznych o prądzie elektrycznym i magnetyźmie W zaskakująco szybkim tempie stworzyli kilka zestawów doświadczalnych z dostępnych w domu materiałów, a następnie wyniki swojej twórczej pracy zaprezentowali na forum własnej klasy oraz równorzędnej klasy 8B.
Maciek i Radek omówili wyniki swoich pokazów a wszyscy z zaciekawieniem je oglądali. Była to świetna pomoc dydaktyczna na lekcji fizyki a chłopcy wykazali się dużą kreatywnością i umiejętnościami praktycznymi. Ale to nie koniec, w kolejce czeka obiecana przez chłopców konstrukcja silnika elektrycznego. Poczekamy, zobaczymy- brawo!

P.K.

Wigilijne spotkanie w Zespole

20 grudnia społeczność Zespołu Szkół w Zadzimiu oraz licznie przybyli goście spotkali się przy wigilijnym stole, by wspólnie przeżywać pamiątkę narodzin Jezusa.
Wśród przybyłych gości znaleźli się: wójt gminy Zadzim- pan Krzysztof Woźniak, przewodniczący Rady Gminy- pan Mariusz Warycha, reprezentantka Rady Gminy- pani Jadwiga Lewandowska, kierownik Biblioteki Publicznej w Zadzimiu- pani Agnieszka Kiejnich, proboszcz zadzimskiej parafii- ks. Juliusz Mieczyński, przewodnicząca Rady Rodziców- pani Beata Janaszkiewicz oraz członkinie Świetlicy Integracyjnej. Jak zwykle towarzyszyli nam liczni rodzice uczniów, którzy zawsze chętnie uczestniczą w naszych spotkaniach wigilijnych.
Uroczystość rozpoczęła dyrektor Zespołu Szkół- pani Izabella Świt, a po niej na scenę wkroczyli mali aktorzy.
Tegoroczną część artystyczną stanowiły jasełka wystawione przez uczniów klas piątych i szóstych. Scenariuszem uroczystości oraz reżyserią widowiska zajęła się pani Katarzyna Włodarczyk, o stroje młodych aktorów zadbała pani Ewa Gogulska, natomiast oprawą muzyczną przygotowała pani Izabela Jakubik.
Widzowie mogli być świadkami wydarzeń, które miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu- zwiastowania, tułaczki Maryi i Józefa, gniewu Heroda, aniołów obwieszczających dobrą nowinę pasterzom oraz wizyty Trzech Króli.
Część artystyczna zakończyła się wspólnym kolędowaniem.
Po artystach na scenę wkroczył pan wójt Krzysztof Woźniak, który wcielił się w rolę św. Mikołaja i przyniósł dla naszych uczniów słodki upominek oraz złożył wszystkim świąteczne życzenia. Życzenia popłynęły również z ust ks. Juliusza Mieczyńskiego oraz dyrektor Izabelli Świt.
Na zakończenie naszej uroczystości spotkaliśmy się przy wigilijnym stole, który uginał się od potraw przygotowanych przez szkolną kuchnię oraz ciast dostarczonych przez niezawodne mamy naszych uczniów.
dg

Jasełka najmłodszych

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa.
W dniu 19 grudnia odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe dla rodziców i zaproszonych gości, które zaprezentowały dzieci z grupy IV – 6 latki i III – 5 latki z udziałem pozostałych grup przedszkolnych.
Dzieci wcieliły się w role: Maryi, Józefa, aniołów, pastuszków, baranków, Trzech Króli, gwiazdeczek, przenosząc zebranych w czasy sprzed dwóch tysięcy lat. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentując umiejętności recytatorskie i wokalne. Świąteczny nastrój podkreślały stroje dzieci przygotowane przez rodziców i dekoracja świąteczna.
Po występie do przedszkolaków przybył bardzo oczekiwany gość św. Mikołaj, który obdarował wszystkie dzieci paczkami świątecznymi. O najmłodszej społeczności Zespołu nie zapomniał pan Wójt, który nie mógł uczestniczyć w uroczystości, ale przekazał dzieciom worek słodyczy, za który dziękujemy.


M.M.

Zadzimskie jasełka w Warcie

Każdy z nas chciałby zrobić coś dobrego na święta. Nie sztuką jest iść do sklepu i kupić prezent. Lepiej, jeśli sami go wykonamy. Ale najlepiej jeśli jesteśmy dobrzy - tak po prostu.
Jak co roku przygotowywaliśmy się do Jasełek. Nie każdy może spędzać święta wśród bliskich, dlatego postanowiliśmy obdarować chorych ze szpitala w Warcie naszym występem. 19 grudnia zostaliśmy przyjęci z radością i wzruszeniem. Historia narodzin Jezusa, wspólne kolędowanie wywołały autentyczną radość nie tylko wśród chorych i personelu szpitala, ale przede wszystkim dało to najwięcej nam - uczniom. W ten sposób uczymy się być dobrymi tak po prostu, a to najcenniejsza nauka.
JASEŁKA przygotowały: p. WŁODARCZYK z klasą 5a i 6a, p. JAKUBIAK przygotowała stronę muzyczną, stroje i rekwizyty p. GOGULSKA. Bezpiecznie naszą pięćdziesięcioosobową grupę zawozła niezawodna p. LUCYNKA.
Wszystkim chorym i personelowi szpitala życzymy zdrowia i Wesołych Świąt.

EG

Mikołaj w naszych progach

6 grudnia w Zespole Szkół w Zadzimiu królował kolor czerwony. Wszystko za sprawą inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, który ogłosił, że wszystkie osoby posiadające w tym dniu czerwony element stroju nie będą pytane.
Oprócz uczniów w placówce zawitała jeszcze jedna osoba w czerwonym stroju- sam św. Mikołaj. Ten wędrował od klasy do klasy i rozdawał wszystkim cukierki ufundowane przez Radę Rodziców.
Imieniny Mikołaja w naszej szkole były bardzo udane.


dg

II miejsce w Półfinałach Wojewódzkich w Piłce Ręcznej

Rzuty karne zdecydowały o zajęciu II a nie I miejsca w odbywających się w dniu 5 grudnia Półfinałach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej.
Zabrakło niestety szczęścia. W pierwszym meczu nasi chłopcy zmierzyli się w rówieśnikami z Parzęczewa. W regulaminowym czasie gry był wynik remisowy 5:5. Do rozstrzygnięcia spotkania potrzebne były rzuty karne, które lepiej egzekwowali nasi przeciwnicy, wygrywając 2:0. W drugim meczu wygraliśmy 6:5 z drużyną z Pabianic. Niestety niewiele to dało, gdyż chłopcy z Parzęczewa pokonali kolegów z Pabianic. II miejsce to i tak bardzo duży sukces naszych chłopców. Choć  przygoda z tym turniejem dobiegła końca, to możemy być dumni z występu reprezentacji szkoły. Gratulujemy!

SK

Próbny egzamin ósmoklasisty

W dniach 04.-06. grudnia uczniowie klas ósmych pisali pierwszy próbny egzamin z języka polskiego, matematyki i języków obcych.
Arkusz z języka polskiego zawierał 24 zadania, za które można było zdobyć 50 pkt. Motywem przewodnim testu była przyjaźń. Zadania, z którymi zmierzyli się uczniowie, były typu: prawda- fałsz, na dobieranie, na dokończenie zdań, sformułowanie własnej odpowiedzi na podstawie przesłanek zawartych w tekście źródłowym . Pojawiły się też zadania zamknięte.
Arkusz sprawdzał wiedzę i umiejętności z zakresu gramatyki (słowotwórstwo, składnia), frazeologii (znaczenie związku frazeologicznego ,,żyć jak pies z kotem”), teorii literatury ( środki stylistyczne i ich funkcje) oraz znajomości lektur obowiązkowych ( Adam Mickiewicz ,,Dziady”, cz.II, Henryk Sienkiewicz ,,Quo vadis´´).
Uczeń musiał się też wykazać umiejętnością argumentowania, wnioskowania, uogólniania myśli, odwoływania się do całości lektury, w której jest mowa o przyjaźni czy która ilustruje znaczenie frazeologizmu ,,żyć jak pies z kotem”.
Zadanie 24 dotyczyło napisania wypracowania na jeden z dwóch tematów. Pierwszy miał formę rozprawki, a drugi opowiadania twórczego. W obu wypowiedziach należało wykazać się bardzo dobrą znajomością lektury obowiązkowej. Praca powinna liczyć co najmniej 200 słów.
Próbny egzamin na pewno uświadomił ósmoklasistom, co jeszcze powinni powtórzyć, z jakiego typu zadaniami mogą się spotkać na właściwym egzaminie w kwietniu i jak efektywnie wykorzystać czas przeznaczony na rozwiązanie testu.

Katarzyna Patora

W Światowym Dniu Osób Niepełnosprawnych

Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych i jest obchodzony na świecie od 1992 roku. Obchody Światowego Dnia Osób  Niepełnosprawnych mają na celu zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi boryka się ta grupa społeczna. Jest to okazja do podkreślenia konieczności działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa.
Z tej okazji 3 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy ten szczególny dzień. Dla wszystkich zorganizowany został apel, dla uczniów klas I – IV  konkurs plastyczny pod tytułem ”Jesteśmy tacy sami”. Wpłynęło bardzo dużo ciekawych prac. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Autorzy czterech najciekawszych prac dodatkowo otrzymali nagrody książkowe, a byli to: Daria Dębska - klasa I, Wiktor Malinowski - klasa IIIa, Barbara Loręc - klasa IIIa oraz Nikola Kowalczyk - klasa IV. Wszystkie prace wywieszone zostały na korytarzu szkolnym w formie galerii.
Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy.
W ramach obchodów Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych przygotowano również tematyczną gazetkę ścienną, a klasach V – VIII przeprowadzono zajęcia warsztatowe, które miały na celu przybliżenie uczniom świata osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

W trakcie prostych zabaw i ćwiczeń uczniowie mieli możliwość poczuć i uświadomić sobie jak licznych trudności w życiu codziennym doświadczają osoby niepełnosprawne.
Uczniowie chętnie brali udział w zajęciach warsztatowych, dzielili się swoimi wrażeniami po wykonanych ćwiczeniach oraz swoją dotychczasową wiedzą odnośnie problemów osób niepełnosprawnych.
Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci i sercach, a zdobyte doświadczenie pozwoli w przyszłości łatwiej zrozumieć problemy, skomunikować się, a być może służyć wparciem osobom z niepełnosprawnościami.


JR

Wyjazd mikołajkowy do Łodzi

2 grudnia ósmoklasiści oraz uczniowie klasy VIb pod opieką wychowawców udali się do łódzkiej Sukcesji.
Był to wyjazd mikołajkowy, podczas którego uczniowie integrowali się w kręgielni "Król kul", a następnie miło spędzali czas, oglądając wybrany seans. Szóstoklasiści zobaczyli drugą wersję hitu ostatnich lat, czyli "Krainę lodu 2", natomiast ich starsi koledzy wybrali polską komedię pt. "Jak poślubić milionera".

dg

Strona 1 z 7 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 587,780 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie