Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Kwiecień 27 2018 00:41:29
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Projekty unijne
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 196
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Acyymbatte
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Wspieramy Kubę!

Nazywam się Kuba Woźniak, mam 12 lat  i od paru miesięcy walczę z medulloblastomą.
Możesz wesprzeć mnie w dalszej terapii, przekazując swój 1% podatku.
Jestem podopiecznym fundacji Avalon.

Mój numer KRS to: 0000270809
Jako cel szczegółowy koniecznie podaj: Woźniak, 9096
Dziękuję za okazaną pomoc!

Uwaga absolwenci!

Absolwentów naszej szkoły urodzonych w roku: 1988, 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 1994, 1996, 1997, 1999, 2000, 2002, 2003, prosimy o odbiór świadectw ukończenia Szkoły Podstawowej.
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-14.00.

Mistrzostwa Polski Karate

21. kwietnia w Uniejowie odbyły się Mistrzostwa Polski Karate Shotokan NSKF i UWK 2018, w których uczestniczył Radomił Kacprzak z kl. VI a.
W zawodach brało udział 150 młodych karateków z całej Polski. Na macie pojawili się sędziowie z Warszawy, Brodnicy, Łęczycy, Uniejowa, Szczecina i Poddębic. Radek wywalczył cztery medale: złoty(kata), trzy srebrne (kumite kihon ippon, nihon shobu kumite i kata drużynowe).
Mistrzostwa uświetniła Uniejowska Orkiestra Dęta, która wykonała hymn Polski.

dk

Zajęcia ekologiczne

17 kwietnia  do naszej szkoły zawitały panie zajmujący się edukacją ekologiczną z Sieradzkich Parków Krajobrazowych. Celem wizyty było przeprowadzenie zajeć edukacyjno–ekologicznych w klasach czwartych i szóstych. Uczniowie klas młodszych wysłuchali i obejrzeli prezentację pt: Bóbr, jako inżynier środowiska naturalnego. Dla uczniów klas szóstych panie przygotowały temat nawiązujący do zbliżającego się w dniu 22 kwietnia Dnia Ziemi- Śmieci mniej, Ziemi lżej – co zrobić, aby zmniejszyć ilość odpadów.


Piotr Kuźnik

Dbamy o Ziemię

14 kwietnia przedszkolaki z I i II grupy rozpoczynając tygodniową tematykę Dbamy o Ziemię, wybrały się do parku na spotkanie z wiosenną przyrodą. Przedszkolaki podczas spaceru po parku obserwowały przyrodę, słuchały jej odgłosów. Z radością przyglądały się wędrówce ślimaka, wesołym harcom wiewiórek i barwnych motyli oraz dywanom kwitnących zawilców. Zachowywały się szczególnie cicho, by nie płoszyć ptasich mam w ich gniazdach. Z ciekawością słuchały informacji o roślinach i ich wpływie na nasze zdrowie. Dzieliły się swoją wiedzą na temat sposobów dbania o środowisko przyrodnicze. Przedszkolaki zgodnie stwierdziły, że nie należy niczego zrywać, łamać i zaśmiecać.

AJ

Król Maciuś Pierwszy w moim przedszkolu

10 kwietnia odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom I Powiatowego Konkursu Plastycznego "Król Maciuś Pierwszy w moim przedszkolu". Na konkurs wpłynęło 116 prac z 14 placówek powiatu poddębickiego. Z przedszkola w Zadzimiu w kategorii wiekowej 5,6 latki wyróżniona została praca Ali Wrzesińskiej z II grupy.

AJ

Akademia Aquafresh

W roku szkolnym 2017/2018 nasze przedszkole po raz pierwszy przystąpiło do realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej Dla Przedszkolaków ,,Akademia Aquafresh".
Objęte nim zostały dwie grupy przedszkolne 3,4 latki i 5 latki. Program stawia sobie za cel zmniejszenia występowania próchnicy u dzieci poprzez szeroko prowadzone działania profilaktyczne dla dzieci.

W ramach realizacji założeń programu przedszkolaki uczestniczyły w ciekawych zajęciach, w których poruszone zostały różne zagadnienia związane z profilaktyką stomatologiczną. Oczywiście realizacja programu to nie tylko zajęcia teoretyczne. Od początku roku dzieci czyściły ząbki po posiłkach i czynią to nadal bardzo chętnie. Podczas zajęć dowiedziały się także, jak codzienna dieta wpływa na stan zdrowia zębów, poznały budowę zęba, uczyły się rozróżniać ząb zdrowy od chorego, a także dowiedziały się jak ważne są regularne wizyty u stomatologa.
We wszystkich zajęciach dzieciom towarzyszyli bohaterowie,,Akademii  Aquafresh" - pastusie Lili, Bili i Milki oraz Barney, który wraz z przedszkolakami dzielnie walczył by przegonić Robaczka Próchniaczka. Zajęcia uatrakcyjniły filmy edukacyjne ,,Akademii Aquafresh".

 M.M.

Szkolny konkurs z języka angielskiego - ogłoszenie wyników

W dniu 9 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs języka angielskiego z wiedzy o krajach anglojęzycznych z podziałem na dwie grupy wiekowe: I gr. kl. IV-VI SP ( 12 uczestników) oraz II gr. kl. VII SP oraz II-III gimnazjum (19 uczestników).

Celem konkursu było:

  • zachęcanie uczniów do współpracy w zakresie kształtowania umiejętności językowych i zdobywania wiedzy na tematy związane z geografią, historią, kulturą i popkulturą angielskiego obszaru językowego,
  • rozwijanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy i korzystania z różnych źródeł informacji,
  • kształtowanie postaw tolerancji i szacunku wobec dziedzictwa kulturowego innych narodów, 
  • wzbudzenie zainteresowania językiem angielskim,
  • zachęcanie do pozytywnej rywalizacji i rozwijania swoich ambicji,
  • umożliwienie uczniom sprawdzenia własnej wiedzy zdobytej na lekcjach języka angielskiego i innych przedmiotach oraz stworzenie szansy wygrania.

Konkurs miał jeden etap w formie testu wielokrotnego wyboru. Uczniowie odpowiadali na bardzo szczegółowe pytania, m.in. które miasto znane jest pod nazwą Wielkie Jabłko (Nowy Jork), jaka rzeka przepływa przez Londyn (Tamiza) czy którym z kolei prezydentem jest Donald Trump (45)?
Na te i inne pytania świetnie odpowiedzieli następujący uczniowie, zajmując najwyższe miejsca oraz zdobywając liczne nagrody i dyplomy:

grupa IV-VI SP:                                          grupa VII SP - III gimnazjum:

I miejsce: Konrad Kubik (kl.V)                      I miejsce: Julia Wrzesińska (kl. VIIb)

II miejsce: Jakub Młynarczyk (kl.VIa)            II miejsce: Sebastian Krajewski (kl. IIA)

III miejsce: Zuzanna Dobrzyńska (kl.VIb)       III miejsce: Klaudia Solarek (kl. IIB)

Pozostałym uczestnikom: Oliwia Salomon, Bartosz Tarczyński (kl. IVb), Maja Jońska (kl. IVc), Olga Rojek (kl. V),  Sylwia Mamos (kl. VIa), Kacper Klimczak, Wiktoria Lisowska, Wiktoria Rosiak, Kinga Sobolewska (kl.VIb), Szymon Ignatowski (VIIb), Weronika Woźniak (IIA), Jakub Gorący (IIA), Natalia Grzegorczyk (IIA), Aleksandra Cylińska (IIB), Michał Szymczak (IIB), Natalia Szperling (IIB), Idalia Drzewiecka (IIB), Wioletta Miłosz (IIB), Arleta Szymańska (IIB), Katarzyna Fajka (IIB), Łukasz Stępień (IIB), Szymon Gortat (IIB), Paulina Sromecka (IIB), Krzysztof Augustyniak (IIIB), Jakub Magdziak (IIIB)
serdecznie dziękujemy i zachęcamy do dalszego poszerzania swojej wiedzy.
Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni słodyczami i drobnymi upominkami.


Organizatorzy konkursu:
nauczycielki języka angielskiego - Maria Czyż-Szymczak, Angelika Krupińska

Śniadanie wielkanocne


Jak co roku nasza społeczność szkolna spotkała się na uroczystym śniadaniu wielkanocnym. 
Spotkanie uświetnił występ uczniów klas drugich gimnazjalnych i szkolnego chóru, którego opiekunem jest P. Izabela Pietrasik. Lecz co to był za występ! Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez p. Ewę Gogulską nie tylko wprowadziło nas w świąteczny nastrój, ale pozwoliło przeżyć coś wyjątkowego. Wydarzenia, które stoją u podstaw wiary chrześcijańskiej zostały ukazane tak, aby oddziaływać na wiele zmysłów, przez co miały być zapamiętane i przeżywane jeszcze długo po Misterium. Chleb z Wieczernika, którym zostaliśmy obdarowani albo miłosierdzie, które rozlało się na wszystkich po finałowej scenie zmartwychwstania, zaskoczyły i dzieci i dorosłych. Wiele osób dyskretnie ocierało łzy. Dziękujemy za tak wiele wrażeń.

EG

 Więcej zdjęć kryje poniższy link.

Śniadanie wielkanocne

Świąteczne wypieki

Przedszkolaki nie tylko poznają tradycje świąt obchodzonych w naszym kraju, ale także zdobywają praktyczne umiejętności np. kulinarne. W ramach przygotowań do Świąt Wielkanocnych dzieci z grupy I i II w dniu 27 marca upiekły świąteczne babeczki. Z dużym zaangażowaniem pomagały w łączeniu składników za pomocą miksera i wypełniały gotowym ciastem papierowe foremki. Z niecierpliwością czekały na efekt końcowy swojej pracy. Upieczone babeczki posypane zostały cukrem pudrem, a następnie ze smakiem zjedzone przez dzieci.
Zajęcia te wprowadziły wszystkich w radosny czas oczekiwania na święta.

M.M.

Wiosenne konkursy

26 marca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Uniejowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów o tematyce wiosennej.
W Powiatowym Konkursie Fotograficznym "Wiosna w kadrze" III miejsce zajął Jakub Fajka, natomiast Sylwia Mamos oraz Aneta Miłosz otrzymały wyróżnienieW tym samym konkursie w kategorii gimnazjum wyróżnienie uzyskało zdjęcie Wioletty Miłosz.
Wyróżnienie w konkursie literackim "Wiosenne pisanie" trafiło do rąk Martyny Adamskiej.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.  dg

Strona 1 z 11 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 461,082 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie