Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne 10/08/2020
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Psycholog szkolny
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Szukaj
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 204
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Jolanta
Próbny egzamin ósmoklasisty

W dniach 04.-06. grudnia uczniowie klas ósmych pisali pierwszy próbny egzamin z języka polskiego, matematyki i języków obcych.
Arkusz z języka polskiego zawierał 24 zadania, za które można było zdobyć 50 pkt. Motywem przewodnim testu była przyjaźń. Zadania, z którymi zmierzyli się uczniowie, były typu: prawda- fałsz, na dobieranie, na dokończenie zdań, sformułowanie własnej odpowiedzi na podstawie przesłanek zawartych w tekście źródłowym . Pojawiły się też zadania zamknięte.
Arkusz sprawdzał wiedzę i umiejętności z zakresu gramatyki (słowotwórstwo, składnia), frazeologii (znaczenie związku frazeologicznego ,,żyć jak pies z kotem”), teorii literatury ( środki stylistyczne i ich funkcje) oraz znajomości lektur obowiązkowych ( Adam Mickiewicz ,,Dziady”, cz.II, Henryk Sienkiewicz ,,Quo vadis´´).
Uczeń musiał się też wykazać umiejętnością argumentowania, wnioskowania, uogólniania myśli, odwoływania się do całości lektury, w której jest mowa o przyjaźni czy która ilustruje znaczenie frazeologizmu ,,żyć jak pies z kotem”.
Zadanie 24 dotyczyło napisania wypracowania na jeden z dwóch tematów. Pierwszy miał formę rozprawki, a drugi opowiadania twórczego. W obu wypowiedziach należało wykazać się bardzo dobrą znajomością lektury obowiązkowej. Praca powinna liczyć co najmniej 200 słów.
Próbny egzamin na pewno uświadomił ósmoklasistom, co jeszcze powinni powtórzyć, z jakiego typu zadaniami mogą się spotkać na właściwym egzaminie w kwietniu i jak efektywnie wykorzystać czas przeznaczony na rozwiązanie testu.

Katarzyna Patora

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 635,961 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie