Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Lipiec 23 2018 11:40:47
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Projekty unijne
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 196
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Acyymbatte
Lekcje w muzeum

13 czerwca uczniowie Zespołu wędrowali między naszą placówką a centrum Zadzimia. Wszystko za sprawą uprzejmości Stowarzyszenia Przyjaciół Zadzimia, które otworzyło przed nami drzwi swego miniaturowego muzeum. Po Izbie Regionalnej oprowadzali nas prezes stowarzyszenia - pani Jadwiga Lewandowska oraz pan Zbigniew Magdziak.
Nawet najmłodsi uczniowie doskonale odgadli, że w zadzimskim muzeum zgromadzono sprzęty użytku codziennego pochodzące z czasów PRL. Wielu z uczniów potrafiło odnaleźć sprzęty znane im z domów dziadków, dla większości była to jednak wizyta w świecie dla nich nieznanym.
Co to były za czasy! Pralka nie wytwarzałą eco bubbles, miała na imię Frania i sama nie potrafiła odwirować wody. Żelazka miały duszę i były tak ciężkie, że nie trzeba było kupować hantli, by zadbać o muskulaturę ciała. Chleb wypiekało się w domu, do prac polowych wykorzystywało się dość prymitywne narzędzia, a mimo to ludzie mieli czas na spotkania i rozmowę. Przed domami stały ławeczki, na których dyskutowano, plotkowano i śmiano się.
Celem Stowarzyszenie Przyjaciół Zadzimia jest ocalenie od zapomnienia klimatu dawnej wsi. Dzięki tej inicjatywie kolejne pokolenia będą miały szansę zobaczyć przetak, dziabkę, lampę naftową itp.
Jeżeli ktoś z Państwa posiada skarby na strychu, które chciałby przekazać stowarzyszeniu, gorąco zachęcamy. W muzeum wciąż brakuje kierzynki, czyli maselnicy, metalowego nocnika oraz strojów pochodzących z lat pięćdziesiątych lub sześćdziesiątych.
Nasi uczniowie bawili się w izbie doskonale. Na pewno tam wrócimy.

dg

Nikotynie mówimy nie!

W związku  z obchodzonym 31. maja Światowym Dniem bez Papierosa w Zespole Szkół w Zadzimiu przeprowadzono działania w ramach programu antynikotynowego.
Uczestnikami szkolnego programu antynikotynowego była cała społeczność szkolna wraz z przedszkolakami. Wychowawcy w trakcie godzin wychowawczych, zgodnie z tegorocznym hasłem : ”Tytoń – zagrożenia dla rozwoju”, przeprowadzili pogadanki tematyczne ze zwróceniem szczególnej uwagi na szkodliwy wpływ palenia tytoniu na organizm ludzki. Na szkolnym korytarzu przygotowano gazetki informacyjno–edukacyjne, gdzie uczniowie mogli zapoznać się z materiałami ukazującymi skutki palenia, a także znaleźć porady, jak skutecznie walczyć z nałogiem oraz jak tytoń wpływa na otoczenie. Na lekcjach zostały zaprezentowane filmy na temat szkodliwości palenia papierosów.
Z okazji obchodów Światowego Dnia bez Tytoni uczniowie wykonali rysunki i plakaty antynikotynowe. Zostały one zaprezentowane w widocznym miejscu w szkole, uczniowie redagowali również hasła o niepaleniu. Przedstawione aforyzmy, autorstwa dzieci, miały zachęcić i zmobilizować palaczy do podjęcia decyzji o zerwaniu z nałogiem.
Podjęte działania były kontynuacją działań realizowanych przez uczniów klas IV w zakresie Programu antytytoniowego edukacji zdrowotnej pt. „Bieg po zdrowie” .
Podjęte działania służące propagowaniu zdrowego stylu życia oraz walce z nałogiem palenia papierosów wśród młodych ludzi z pewnością obudziły w uczniach refleksje nad swoim postępowaniem i postępowaniem bliskich im osób. Działania te przyczynią się również do pozytywnego myślenia i właściwego działania.

Przygoda z akordeonem

12 czerwca odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z muzyką w ramach "Muzycznej przygody".
Bohaterem wtorkowego spotkania był akordeon. Uczniowie mieli okazję usłyszeć jego klawiszową i guzikową odmianę oraz poznać budowę instrumentu. Ochotnicy jak zawsze spróbowali zagrać na prezentowanym instrumencie, a Michał mógł pochalić się umiejętnością gry na nim.
Sądząc po natężeniu braw, z jakimi uczniowie pożegnali Pana Feliksa, można sądzić, że cykliczne spotkania z muzyką bardzo przypadły do gustu społeczności Zespołu.

dgKonopnicka plastycznie

11 czerwca w Bibliotece Pedagogicznej w Bronowie zostały wręczone nagrody laureatom konkursu plastycznego na ilustrację i kukiełkę do utworu Marii Konopnickiej.
I miejsce zajęła uczennica klasy VIa Sylwia Mamos, która wykonała ilustrację do utworu "Jabłonka".
Laureatce serdecznie gratulujemy.

KM

IV Poddębicki Bieg bez Barier

10. czerwca czworo uczniów z naszej szkoły: Julia i Kacper Czyż oraz Cezary i Radomił Kacprzak wzięło udział w IV Poddębickim Biegu bez Barier. Miło nam zawiadomić, że Radomił w swojej kategorii wiekowej zajął I miejsce (podobnie jak w ubiegłym roku i dwa lata temu). Pozostali też dobrze pobiegli, więc wszystkim gratulujemy.

dk

Święto Rodziny

7 czerwca w Zespole odbył się festyn rodzinny pod hasłem Święto Rodziny. Licznie zgromadzeni rodzice najpierw obejrzeli program o tematyce patriotycznej w wykonaniu przedszkolaków oraz uczniów klasy drugiej.
Następnie publiczność podziwiała popisy uczniów przygotowane na Dzień Świata, który odbył w naszej szkole 23 marca. Jak zawsze uczniowie Zespołu udowodnili, że posiadają wiele talentów, potrafią tańczyć, śpiewać i recytować.
Na zakończenie części rtystycznej zaprezentowały się wszystkie grupy wiekowe tancerzy trenujących pod okiem pana Sebastiana Krupy.
Po zakończeniu części artystycznej nadszedł czas na piknik rodzinny. Pracownicy obsługi serwowali kiełbaski z grilla, były soki, owoce i lody.
Więcej zdjęć kryje poniższy link.

Święto Rodziny

dg

Twórcze lekcje w osadzie

5 czerwca uczniowie naszej klasy wraz z Panią Dorotą Glapską wybrali się na wycieczkę rowerową do Osady Twórców w Marcinowie. Jest to drugi sezon, kiedy przyjmują oni do swojego siedliska osoby chcące nauczyć się podstawowych czynności związanych z ogrodnictwem, ciesielstwem lub budownictwem naturalnym, bez użycia najnowszych technologii.
Rozciągająca się na 7-hektarowej powierzchni osada jest również naturalnym miejscem do wypoczynku. Założyciele sami produkują żywność, a nawet kosmetyki! Wszystko na bazie produktów, w których nie znajdziemy chemicznych związków. Jeżeli mamy wspomnieć o uprawianiu licznych odmian warzyw, tam też osadnicy unikają chemii. Rośliny siane są według kalendarza księżycowego. Wszystko po to, aby otrzymać jak najlepsze plony. Dużą uwagę przykuwają również warunki domowe osadników. Szczególną uwagę zwróciliśmy na toalety, które wywołały duże zaskoczenie. Drewniane domki na świeżym powietrzu? Dlaczego nie! W końcu wszystko ma być naturalne.
Skupmy się na samej wizycie naszych uczniów. Po przyjeździe na miejsce założyciel osady oprowadził nas po wszystkich stanowiskach pracy. Po miłej rozmowie przystąpiliśmy do działania. Zostaliśmy podzieleni na trzy grupy. Dziewczęta wybrały kątek stolarski, gdzie razem z Panem Jędrzejem stworzyły hotel dla pszczół. Chłopców natomiast zainteresowała praca Pana Mariana, który pokazał im, w jaki sposób można zrobić cegłę zgliny i słomy. W późniejszym etapie pracy panowie zajęli się tynkowaniem ściany gliną. Wykazali się przy tym bardzo dużym zaangażowaniem. Nie zapominajmy również o drugiej grupie dziewcząt. Udały się one wraz z Panią Asią do ogrodu, gdzie wspólnie wysiały fasolę, która będzie zdobiła wierzbową kopułę. Grupy rotowały, dlatego każdy mógł spróbować swoich sił na poszczególnych stanowiskach.
Po zakończonych pracach przyszedł czas na posiłek, ale ten również trzeba było własnoręcznie przygotować. Uczniowie udali się do pobliskiego lasu po gałęzie, a Pan Marian nauczył nas techniki skutecznego rozpalenia ogniska opartego na zasadzie spalania od góry. Następnie wszyscy przystąpili do pieczenia kiełbasek. Po posiłku przyszedł czas na podsumowanie wizyty.
Była to cenna lekcja zarówno dla nas, jak i dla całej osady.
Wszystkim bardzo spodobał się klimat tego miejsca, a nasza grupa jednogłośnie stwierdziła, że na pewno tu wrócimy.

Idalia DrzewieckaDzień Dziecka w przedszkolu

Przedszkolaki 4 czerwca świętowały Dzień Dziecka. Pobyt w przedszkolu upłynął na wspólnej zabawie. Dzieci przestrzegały obowiązujących zasad bezpiecznej zabawy oraz zgodnego współdziałania w zespole. Mamy przygotowały poczęstunek i upominki.

Irena Kuster

II Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego

3 czerwca grupa taneczna z naszej szkoły- S'crew Passion wzięła udział w II Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego ,,Łódź you dance", który odbył się w łódzkim Klubie Wytwórnia.
W zawodach uczestniczyły zespoły głównie z Łodzi, ale i całej Polski: Warszawy, Bydgoszczy, Kutna, Wrocławia, Gdańska, Tarnogóry, Strykowa i Szczecina. Atmosfera całego turnieju była bardzo przyjemna, a dzięki zdrowej rywalizacji wszyscy motywowali się nawzajem i tańczyli jak najlepiej. Nasza grupa zajęła
V miejsce w kategorii Mini Formacje Street Dance 15+ oraz VII miejsce w kategorii Formacje Street Dance 15+.

Martyna Świt

Powiatowe Potyczki Matematyczne 2018

Jeszcze emocje do końca nie opadły po konkursie matematycznym pod hasłem
"Potyczki z bankiem", a już 5 uczniów Gimnazjum Publicznego im. W. Witosa w Zadzimiu wzięło udział w następnym.  Były to Powiatowe Potyczki Matematyczne 2018, w którym biorą udział gimnazjaliści ze wszystkich szkół w powiecie poddębickim.
Uczniowie naszego gimnazjum osiągnęli następujące wyniki:
w grupie klas drugich gimnazjum lll miejsce - Jakub Gorący,
                                                VI  - Szymon Gortat,
                                                VII - Klaudia Solarek.

w grupie klas trzecich gimnazjum IV  miejsce Zuzanna Ignatowska,
                                                   VII - Martyna Świt.
Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu osiągniętych wyników i dziękuję  za wkład pracy i zainteresowanie matematyką.

                                                                                           Opiekun konkursu: mgr Anna Blaźniak

Turniej z okazji Dnia Dziecka

02.06. dwóch naszych uczniów uczestniczyło w VII Turnieju Małego Karateki z okazji Dnia Dziecka w  Uniejowie. Do grodu nad Wartą po raz drugi w tym roku przybyli karatecy z różnych klubów należących do Związku Sportowego Karate Shotokan NSKF Polska. Dziewczęta i chłopcy do czternastego roku życia rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych. Czarkowi Kacprzakowi z grupy przedszkolnej „0” udało się wywalczyć brązowy medal w konkurencji: pierwszy krok, natomiast jego starszy brat, Radomił Kacprzak z kl. VI a, zdobył trzy złote medale w konkurencjach: kata, kumite nihon shobu, kihon ippon kumite oraz Puchar Najlepszego Zawodnika VII Turnieju Małego Karateki w Uniejowie.
Naszym uczniom życzymy, aby zawsze postępowali zgodnie z zasadą fair play: „Zwyciężaj bez pychy, przegrywaj bez urazy”.

dk

Strona 2 z 15 < 1 2 3 4 5 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 477,016 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie