Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne Ciekawe strony WWW Listopad 20 2018 14:21:12
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 196
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Acyymbatte
Światełko pamięci

30 października uczniowie klas trzecich gimnazjum pod opieką nauczycieli udali się na miejscową nekropolię, by zapalić znicze na mogiłach znajdujących się pod opieką naszego Zespołu.
Gimnazjaliści uprzątnęli liście wokół grobów Jana Jagielskiego i lotników, a następnie zapalili światełka pamięci na obu mogiłach.

dg

Pamiętamy o tych, którzy odeszli
Pierwszego listopada obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych. Przedszkolaki wiedzą już, że jest to czas ciszy i zadumy. 
W przeddzień tego święta dzieci odwiedziły obelisk w centrum Zadzimia. W hołdzie poległym w obronie Ojczyzny pomordowanym i represjonowanym najmłodsi zapalili znicze i minutą ciszy uczcili pamięć o polskich bohaterach. Tlące się płomienie skłoniły wszystkich do refleksji i chwili zadumy. Było to kolejne miejsce, jakie w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odwiedziły przedszkolaki.  
 
AJ

 

Recytujący patrioci

25 października w Zygrach odbył się Gminny Przegląd Poezji Patriotycznej. Z naszej szkoły uczestniczyli w nim: Lena Patora i Barbara Loręc z kl. II,  Julia Solarek z kl. III, Aleksandra Kuchciak  i Jakub Dębski z kl. V, Ewa Bratek z kl. VI, Alicja Jarecka, Wiktoria Rosiak i Radomił Kacprzak z kl. VII, Natalia Medyńska z kl. VIII, Katarzyna Fajka z kl. III gimnazjum. Konkurs okazał się szczęśliwym dla naszych młodych recytatorów.

 I miejsce w swoich kategoriach zajęli: Lena Patora, Jakub Dębski oraz Natalia Medyńska,

 II miejsceBasia Loręc.

III miejsceJulia Solarek, Aleksandra Kuchciak oraz Katarzyna Fajka.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Natalia Medyńska

Patriotyczne tradycje

18 października uczniowie kl. IV a i  IV b  wraz z wychowawczyniami, p. Renatą  Micewską - Mielnik i p. Dorotą Jaszczak-Kacprzak, udali się na miejscowy cmentarz, aby zgodnie ze szkolną tradycją zrobić porządek na grobie dziesięcioletniego  Januszka Flisowskiego, jednej z pierwszych ofiar wojny w Zadzimiu. Chłopca i jego rodziców wychodzących ze starego cmentarza (za parkiem) trafił pocisk artyleryjski.
Czwartoklasiści odmówili modlitwę w intencji swojego rówieśnika, umyli pomnik, uprzątnęli liście oraz zapalili znicze.
Młodzi patrioci zrobili też porządek na grobie Jana Jagielskiego, żołnierza 31  pułku piechoty, który brał udział w najważniejszej oraz najdłuższej bitwie o rzekę Wartę i poległ we wrześniu 1939 roku na polach wsi Piaski.
Uczniom wystarczyło też czasu na usunięcie jesiennych liści z pomnika Zenobiusza Kliberta z Ralewic, który został zamordowany przez Niemców za posiadanie rzeźnickiego noża, kiedy ubój zwierząt był zakazany.
W ten sposób czwartoklasiści poznali najbliższą historię. Nauczyli się również, że trzeba pamiętać o polskich bohaterach.

dk

Pomagamy zwierzętom

Czwartoklasiści pod  opieką wychowawczyń, p. Renaty Micewskiej-Mielnik i p. Doroty Jaszczak-Kacprzak, postanowili zebrać żołędzie, aby przekazać je do koła łowieckiego „Słonka” jako karmę dla zwierząt. Uczniowie wykazali się wyjątkową pracowitością. Zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki ruszyli na poszukiwanie  darów przyrody. Zbiory były bardzo owocne, więc zwierzęta z pewnością nie będą zimą głodowały.

dk

Przedszkolaki w teatrze

18 października przedszkolaki z wszystkich trzech grup wyjechały do teatru, gdzie w Sieradzkim Centrum Kultury obejrzały spektakl "Świat Andersena" w wykonaniu aktorów wrocławskiego teatru IN- ART. Spektakl dla dzieci składał się z trzech odrębnych bajek Andersena, a każda historia przedstawiona była w innej technice aktorskiej i innym planie.
Pierwsza bajka "Świniopas"przedstawiona była w planie żywym przez aktorów. Druga bajka -"Nowe szaty króla" to świat teatru maski. Wyolbrzymione konstrukcje maskowe zrobiły olbrzymie wrażenie na najmłodszych widzach. Bajka trzecia " Brzydkie Kaczątko" przedstawiona była w formie teatru lalek, które stanowiły połowę rozmiarów ludzkich i były poruszane przez aktorów, a niektóre także animowane ich nogami. Dzieciom podobały się ciekawe efekty dźwiękowe i świetlne oraz wspaniałe dekoracje.

AJ

Na szlaku historii

Kolejnym miejscem pamięci walczących o niepodległość naszej Ojczyzny, które odwiedziły przedszkolaki był cmentarz parafialny w Zadzimiu. Chcąc zainteresować dzieci dziejami Polski i Polaków, odwiedziliśmy miejsca, gdzie spoczywają ofiary II wojny światowej. Minutą ciszy upamiętniliśmy poległych w walce o wolność Ojczyzny przy grobie lotników zastrzelonych we wrześniu 1939 roku.

 

AJ

Mity greckie na scenie

W dniu 18 października uczniowie kl. Va, Vb i Vc pojechali wraz z wychowawcami, p. Marzeną  Zel-Budzanowską, p. Andrzejem Gierowskim oraz p. Andrzejem Czechowiczem, do Sieradza.
Celem wycieczki było obejrzenie w Sieradzkim Centrum Kultury spektaklu pt. "Mity greckie".
Na scenie aktorzy zaprezentowali następujące mity: „Prometeusz",„Dedal i Ikar ", „Posejdon", „Afrodyta", „Syzyf" i „Hades".
Wszystkim bardzo podobała się gra aktorów, którzy prezentowali swoje postacie z humorem i angażowali publiczność. Kostiumy były ciekawe i śmieszne, zwłaszcza maski. Dzięki temu sztuka była zrozumiała dla uczniów i nikt się nie nudził.
Przedstawienie było bardzo interesujące. Na pewno pomoże zrozumieć lekturę pt. „Mity greckie”, która będzie omawiana na lekcjach języka polskiego. 

Łukasz Woźniak 

Brzydkie kaczątko na szkolnej scenie

"TEATR POJMOWANY JAKO DZIEŁO
SZTUKI TEATRALNEJ POWINIEN
ROZSZERZAĆ HORYZONT UMYSŁOWY
DZIECKA, WZMACNIAĆ JEGO
CHARAKTER I WOLĘ, CZYNIĆ JE
BARDZIEJ DALEKOWZROCZNYM I BARDZIEJ
WNIKAJĄCYM W ZŁOŻONE ZJAWISKA ŻYCIA"

M . SIGNORELLI

Wypadający 14 października Dzień Edukacji Narodowej (potocznie nazywany Dniem Nauczyciela) to dzień, gdy uczniowie odświętnie ubrani wręczają nauczycielom kwiaty i upominki. Powody są różne: bo tak wypada, bo taka jest tradycja, bo chcemy docenić ich trud, czujność i troskę, za które uczniowie tego dnia chcą wyrazić wdzięczność.
Tego dnia również sami nauczyciele mogą się odwdzięczyć, wykazać pewną inicjatywą, dzięki której ten dzień nie będzie ograniczał się wyłącznie do standardowego apelu.  I tak też się stało... .
Dnia 12 października w Zespole Szkół w Zadzimiu odbyło się przedstawienie teatralne na motywach bajki H. Ch. Andersena pt."Brzydkie kaczątko".
Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy VIIIa, VIIIb, IIIA oraz IIIB pod kierunkiem pań Angeliki Krupińskiej i Marii Czyż-Szymczak. Po wielogodzinnych próbach, tytanicznej pracy związanej z przygotowaniem scenografii, strojów i rekwizytów, młodzi artyści swoimi umiejętnościami aktorskimi, pieśnią i tańcem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli ze strony przewodniczącego szkoły, który w imieniu całej społeczności uczniowskiej podkreślił wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, opiekę i  troskę o dobro wychowanków. Samorząd Uczniowski, z pomocą p. Katarzyny Miłaczewskiej, przygotował również drobne upominki dla wszystkich pracowników oświaty - własnoręcznie wykonane serduszka
Na zakończenie akademii głos zabrała p. Dyrektor Izabella Świt, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczniom, którzy chętnie wzięli udział w przedstawieniu - za trud włożony w przygotowanie, za chwilę śmiechu i zabawy podczas prób i za radość jaką sprawiliście oglądającym.


MCS & AK

Przedszkolaki w Łodzi

10 października grupa 5 latków,  kilkoro 4 latków oraz najstarsza grupa 6 latków wyruszyła na całodzienną wycieczkę autokarową do Łodzi.
Pierwszym punktem wyprawy była wspaniała zabawa w sali zabaw "Agatka". Na dzieci czekało wiele atrakcji, chociażby takich jak basen z kolorowymi kulkami, zjeżdżalnie, tunele, labirynty i trampolinny. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także mini pojazdy i gry interaktywne. Każdy kto poczuł się zmęczony, mógł odpocząć przy stoliku i posilić się zabranym ze sobą prowiantem. Następnym punktem wycieczki był Port Lotniczy Lublinek. Na głównej sali lotniska spotkaliśmy się z panią przewodnik, która poprowadziła nas na odprawę biletowo-bagażową. Następnie każdy z małych uczestników wycieczki musiał przejść przez punkt kontroli bezpieczeństwa. Wszyscy wkładali do kuwety okrycia wierzchnie, a wylosowane osoby także obuwie, które następnie zostało poddane prześwietleniu przez skaner. Po zakończonej kontroli bezpieczeństwa przeszliśmy do odpowiedniej bramki, skąd autokarem lotniskowym udaliśmy się na zwiedzanie "Lotniska od kuchni", czyli miejsc zwykle niedostępnych dla pasażerów. Mogliśmy wejść w strefę zastrzeżoną, obejrzeć wybrane terminale, przejechać się po płycie lotniska na skraj pasu startowego, zobaczyć od środka placówkę Lotniskowej Straży Pożarnej i niespotykane wozy strażackie, w których każdy z maluchów mógł wygodnie usiąść za sterami kierownicy. Dzieci z okien autokaru oglądały unoszący się helikopter wojskowy, będący na testach po naprawie oraz helikopter Ratunkowego Pogotowia Lotniczego, a także inne mniejsze prywatne samoloty. Oczywiście przedszkolakom udało się zobaczyć lądowanie samolotu czarterowego i jego eskortę, a także podziwiać lotnisko z tarasu widokowego.
Z całą pewnością wycieczka dostarczyła dzieciom wiele atrakcji i niezapomnianych wrażeń. 


AJ

Historia w terenie

W ramach obchodów 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę sześciolatki odwiedzają na terenie swojej małej Ojczyzny miejsca upamiętniające odwagę i poświęcenie Polaków w obronie wolności i niepodległości naszego kraju. Przedszkolaki udały się pod kamienny obelisk poświęcony ważnym historycznym wydarzeniom, które działy się na przestrzeni stu lat po odzyskaniu niepodległości.

AJ

Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 498,235 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie