Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne Styczeń 26 2020 17:02:58
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Szukaj
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 202
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Ukasz
Andrzejki w przedszkolu
29 listopada, czyli wigilię św. Andrzeja zgodnie z tradycją przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. W każdej grupie przedszkolaki chciały zajrzeć w przyszłość i sprawdzić co je czeka. Za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały jakie zawody będą wykonywać w przyszłości. Ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Rzucały pieniążkami do miski z wodą, aby spełniły się ich najskrytsze marzenia. Przekłuwały serduszka, żeby poznać imię swojego wybranka lub wybranki. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Oczywiście nie zabrakło lania wosku przez dziurkę od klucza. Wróżby dostosowane były do wieku dzieci w poszczególnych grupach. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce. Wśród tajemniczej i miłej atmosfery znalazł się również czas na słodki poczęstunek, za który dziękujemy jak zawsze rodzicom. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grup.
 
 

 
  
AJ
Andrzejkowa magia wróżb za nami

28 listopada uczniowie Zespołu świętowali zbliżające się andrzejki. Zgodnie z tradycją Samorząd Uczniowski pod opieką nauczycielek przygotował salon wróżb, w którym każdy zainteresowany mógł odkryć swoją przyszłość.
Nasi uczniowie dzięki wróżbie "serduszko" mogli poznać imię swojej przyszłej wybranki lub wybranka". "Kolorowe patyczki" oraz "kubki przyszości" zdradzały pytającym ich najbliższą przyszłość. Zainteresowani goście salonu wróżb za symboliczną złotówkę mogli kupić cukierek z wróżbą. To stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem.
Po zakończonych lekcjach wszystkie klasy integrowały się podczas wspólnego posiłku. Następnie uczniowie udali się na parkiet. Młodsi bawili się na korytarzu klas I-III, natomiast starsi w Hadesie. Bardzo dziękujemy mamom za dostarczenie ciast, które osłodziły świętującym popołudnie.

 

 

 

 

 


dg

Szóstoklasiści ślą życzenia

27 listopada uczniowie klasy VIb podczas lekcji języka polskiego udali się na pobliską pocztę. Celem tej lekcji było prawidłowe zaadresowanie koperty oraz przećwiczenie zasad redagowania życzeń. Tym razem były to życzenia imieninowe, które szóstoklasiści skierowali so swojego byłego wychowawcy- Pana Andrzeja Gierowskiego.
Poczta Polska działa sprawnie i wiemy, że listy uczniów dotarły już do Pana Gierowskiego i sprawiły mu ogromną radość.

dg

Konkurs recytatorski klas VII-VIII

27 listopada  uczennice z kl. VIIIb - Zuzanna Dobrzyńska i Wiktoria Lisowska pod opieką Pani Elżbiety Cichosz udały się do Biblioteki Pedagogicznej w Sieradzu, Filia w Poddębicach na 15 Powiatowy Konkurs Recytatorski Literatury Europejskiej „100-lecie Województwa Łódzkiego” w kategorii-uczniowie kl. VII-VIII. W konkursie wzięło udział 20 uczestników. Recytację oceniało jury w składzie: Pani Magdalena Pańczyk - Dyrektor Publicznego Przedszkola w Poddębicach, Pani Magdalena Skubiszewska - nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach oraz Pani Lilla Organek – kierownik Filii BP w Bronowie i przyznało:

  • I miejsce - Wiktorii Lisowskiej

  • wyróżnienie - Zuzannie Dobrzyńskiej

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe, dyplomy oraz słodki poczęstunek.
Gratulujemy dziewczynom wygranej i życzymy dalszych sukcesów.
Uczennice do konkursu przygotowywała Pani Katarzyna Patora – dziękujemy.

E.C.

Recytowali dzieła łódzkich autorów

26 listopada w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej im. Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach odbył się 15 Powiatowy Konkurs Recytatorski Literatury Europejskiej „100-lecie Województwa Łódzkiego” w kategorii kl. IV-VI. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z kl. IV - Adrian Chmielecki, Natalia Sobkowiak, Julia Solarek, Bartłomiej Sońda, z kl.Vb - Kacper Chmielecki, Patrycja Florczak, Adam Lisowski, z kl. VIa - Jakub Dębski, Maria Gortat i Julia Szperling pod opieką Pani Elżbiety Cichosz. W konkursie wzięło udział 48 uczestników. Recytację oceniało jury w składzie: Pani Wiesława Beda - wieloletni nauczyciel szkół średnich w Poddębicach, Pani Magdalena Pańczyk - Dyrektor Publicznego Przedszkola w Poddębicach i Pani Renata Dzieciątkowska - Kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Sieradzu Filia w Poddębicach i przyznało:

  • III miejsce - Jakubowi Dębskiemu z kl. VIa

  • wyróżnienie - Adrianowi Chmieleckiemu z kl. IV

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy a wszyscy uczestnicy konkursu pamiątkowe dyplomy oraz słodycze. Dziękujemy uczestnikom konkursu za udział, gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów.
Uczniów do konkursu przygotowywała Pani Dorota Jaszczak-Kacprzak – dziękujemy.

EC

Recytowali najmłodsi
25 listopada uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie recytatorskim "100lecie Województwa Łódzkiego", który był organizowany przez Bibliotekę Publiczną w Poddębicach. Nasza uczennica Weronika Kubiak otrzymała wyróżnienie za recytację fragmentu książki " Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą".
Weronice oraz pozostałym uczestnikom konkursu gratulujemy odwagi i życzymy dalszych sukcesów!
 

 PW

Miś na smutki i radości

"Miś na smutki i radości, miś gdy coś cię bardzo złości..." 25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto. Młodsze grupy przedszkolaków również zaakcentowały to wydarzenie. Podczas zabaw z pluszowymi misiami dzieliły je na małe i duże, układały od najmniejszych do największych i odwrotnie, przeliczały i przytulały. W ramach promowania postaw i zachowań prozdrowotnych poznały smak, a także wartości odżywcze miodu ulubionego przysmaku Kubusia Puchatka, bawiąc się w lekarza badały misie. Z zainteresowaniem wysłuchały bajki o Kubusiu Puchatku i rozwiązywały zagadki na temat pluszowych przyjaciół.  Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną - pomalowały farbami postacie misiów.

AJ

Co wybierasz śmierć czy życie?

22 listopada uczniowie klas VI-VIII naszego Zespołu oraz ich koledzy i koleżannki ze Szkoły Podstawowej w Zygrach uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym zorganizowanym przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Bohaterką spotkania pod hasłem "Co wybierasz śmierć czy życie?" była pani Aleksandra Dudziak - kompozytorka, wokalistka, multiinstrumentalistka, autorka tekstów i muzyki oraz grafiki do swych projektów.
Podczas spotkania pani Aleksandra dużo czasu poświęciła słowu oraz jego mocy. Rozmawiała z uczniami nie tylko o wulgaryzmach, ale również hejcie, który często rani bardziej niż przemoc fizyczna. W rozmowie z młodymi ludźmi prowadząca przestrzegła przed poszukiwaniem autorytetów w sieci, ponieważ te okazują się złudne i mają destrukcyjny wpływ na psychikę. 
Pani Aleksandra poruszyła również problem uzależnień od tytoniu, narkotyków oraz gier kompterowych. W przerywnikach uczestnicy spotkania mogli wysłuchać piosenek autorki programu.

dg

Andrzejkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej vol.2

Chłopcy z klas młodszych nie chcieli być gorsi od swoich starszych kolegów i biorąc z nich dobry przykład jesienne popołudnie spędzili na sali gimnastycznej. 21 listopada w naszej szkole odbył się bowiem Andrzejkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej dla klas IV - VI. Wzięło w nim udział 5 drużyn, a mecze toczyły się w systemie "każdy z każdym". Rywalizacji była bardzo zacięta, a w każdym z dziecięciu rozegranych meczów widać było zaangażowanie, oraz walkę, która odbywała się sportowej atmosferze. Pierwsze dwie drużyny zgromadziły taką samą ilość punktów i o zwycięstwie decydował bilans bramek z całego turnieju. Po podliczeniu okazało się, że najlepszą drużyną tych zawodów są "Klasowe śmieszki" z VIb. Tuż za nimi znaleźli się chłopcy z drużyny "Gang słodziaków FC" z klasy Vb. III miejsce wywalczył sobie zespół "Kamienie Korporejszyn" z klasy VIa. Na następnych miejscach uplasowały się drużyny  "Bezimienni" z klasy Va oraz "FC Boys" z klasy IV. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz batoniki ufundowane przez Radę Rodziców. Opiekunami na turnieju byli: Andrzej Czechowicz i Sławomir Kobielski.

SK

Jesteśmy mistrzami powiatu

Dużym sukcesem zakończyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłkę Ręczną, które odbyły się w dniu 21 listopada w Poddębicach. Nasi chłopcy z klas VI nie dali rywalom żadnych szans i po wygraniu wszystkich spotkań wywalczyli I miejsce oraz prawo startu w półfinałach wojewódzkich. Na pochwały zasługuje fakt, że w decydującym meczu pokonali oni  swoich rówieśników z Poddębic trenujących na co dzień tę dyscyplinę sportu w klubie. Udowodnili tym samym, że ciężka praca na lekcjach wychowania fizycznego plus zaangażowanie i wola walki pozwala wygrywać z najlepszymi. W turnieju uczestniczyły również nasze panie, którym nie udało się zając medalowej pozycji. Ukończyły one dzisiejsze zawody na   IV miejscu. Gratulujemy sukcesu i życzymy chłopcom awansu do finału wojewódzkiego.

SK

Włączamy się w akcję Unicefu

20 listopada w 30 rocznicę uchwalenia KONWENCJI O PRAWACH DZIECKA nasza placówka włączyła się w akcję Unicefu.
W tym dniu społeczność Zespołu spotkała się na prelekcji poświęconej prawom dziecka zawartym w konwencji.
W ramach solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane, społecznośc Zespołu była ubrana na niebiesko. Każda klasa wykonała również ogniwo do łańcucha, który stał się symbolem solidarności z dźiećmi z całego świata.
Przez cały tydzień w naszej placówce odbywają się lekcje poświęcone prawom dziecka.


Wszystkich tych, którzy nie słyszeli o konwencji, odsyłamy do filmu animowanego o prawach dziecka.
https://www.youtube.com/watch?v=f4tbWJo02q4

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego
dg, AK

 

Strona 2 z 7 < 1 2 3 4 5 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 587,771 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie