Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne Ciekawe strony WWW Lipiec 20 2019 11:24:29
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 200
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: akobrzycki
Aktywny Dzień Dziecka

W dniu 3 czerwca przedszkolaki obchodziły Dzień Dziecka, który był połączony z aktywnością fizyczną na świeżym powietrzu. Dzieci utrwalały zasady obowiązujące w zabawach i grach ruchowych oraz sportowej rywalizacji. Maluchy świetnie się bawiły integrując się wzajemnie podczas zawodów. Dzień przebiegał w miłej atmosferze i zakończył się wspólnym deserem.

IK

 

 


 Rośliny chronione

W Polsce jest ponad 250 gatunków roślin będących pod ochroną. Oznacza to, że nie można ich niszczyć, zbierać i wykopywać z naturalnych stanowisk . Ale żeby je odpowiednio traktować należy je najpierw poznać. Dlatego uczniowie klasy IV a i VI b przygotowali portrety roślin chronionych, które zamieścili na gazetce na korytarzu przyrodniczym. Zapraszajamy do obejrzenia!

rm-m

Święto Rodziny w Zespole

31 maja w Zespole Szkół w Zadzimiu obchodzono Święto Rodziny.
Na wspólnym spotkaniu dzieci i rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty przedszkolaki wystąpiły przed rodzicami w przepięknym przedstawieniu pod tytułem „Grymaśna Stokrotka”. Dzieci z pełnym zaangażowaniem i radością przeobraziły się w różne kwiatki: kaczeńce, maki, rumianki i bratki. Jak na tę porę roku przystało, głównym tematem wspomnianego występu było życie na łące, które rozbawiło przemiłych gości.
Również wszyscy ucziowie klas I-III przygotowali dla swych mam i tatusiów wierszyk lub piosenkę. Podopieczne pani Urszuli Gajdeckiej w nawiązaniu do przedszkolnego przedstawienia zaprezentowały układ choreograficzny ze stokrotkami w roli głównej.
Następnie chętni uczniowie zaprezentowali swe liczne talenty. Były popisy gry na instrumentach, wokalne oraz recytatorskie. Jak co roku zaprezentowali się również podopieczni pana Sebastiana Krupy.

Po części artystycznej nadszedł czas na spotkanie przy grillu oraz stole zapełnionym smakowitymi ciastami przygotowanymi przez mamy uczniów.
Równocześnie na każdym obiekcie sportowym Zespołu trwały rozgrywki sportowe, nad którymi nadzór sprawowali nauczyciele wychowania fizycznego. To był dzień pełen wrażeń.

 

 

 

AJ, dg

Więcej zdjęć kryje poniższy link.

Festyn rodzinny

IV Poddębicki Maraton Czytania „100 lat Województwa Łódzkiego”

29 maja zorganizowano w naszej szkole IV Poddębicki Maraton Czytania „100 lat Województwa Łódzkiego” .
Celem Maratonu jest uczczenie Roku Jubileuszu 100-lecia Województwa Łódzkiego, promocja czytelnictwa - legend związanych z Poddębicami i ziemią łódzką oraz literatury związanej z regionem łódzkim, podkreślenie roli książki i literatury w rozwoju czytelnictwa.
Organizatorami Maratonu są: Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu - Filia w Poddębicach, Poddębicki Dom Kultury i Sportu w Poddębicach, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Poddębicach, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Poddębicach oraz   sieć bibliotekarzy szkolnych działających przy Bibliotece Pedagogicznej - Filia w Poddębicach.
Lektorami w Maratonie Czytania byli:

  1. Pani Lidia Dominiak z Powiatowej Biblioteki Publicznej w Poddębicach,

  2. Pani Lidia Czekaj z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach,

  3. Pani Ewa Kacprzak z Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Poddębicach.

Zaproszeni gości czytali uczniom kl. IV i V wiersze i utwory dla dzieci i młodzieży autorów związanych z regionem łódzkim, opowiadania i fragmenty współczesnych utworów o treści patriotycznej i obyczajowej.
Uczniowie z zaciekawieniem słuchali czytanych utworów, nagradzając Lektorów gromkimi brawami. Serdecznie dziękujemy Lektorom za przyjęcie zaproszenia za poświęcony czas, za zaangażowanie i przyjazny kontakt z uczniami podczas spotkania.
Dziękujemy również pani Beacie Matusiak-Ignar z Biblioteki Pedagogicznej w Poddębicach za organizację IV Poddębickiego Maratonu Czytania.

Elżbieta Cichosz

 

Warsztatów ciąg dalszy

Uczestnicy projektu "Człowiek jest ludzki w ludzkich warunkach" - życie i twórczość Gustawa Herlinga-Grudzińskiego" 29 maja już po raz kolejny wzięli udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktora Teatru Powszechnego w Łodzi- pana Andrzeja Jakubasa.
Uczniowie chętnie słuchali rad pana Andrzeja, który dzielił się z nami doświadczeniem zawodowym. Trzeba przyznać, że uczestnicy projektu radzą sobie coraz lepiej,  a próby przebiegają coraz sprawniej. 

Klaudia Solarek

Nasza szkoła - Szkołą Mistrzów Programowania!
Uczniowie  z  klas siódmych, ósmych oraz gimnazjum od 13 do 28 maja brali udział w Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach w Programowaniu Pix 2019.
Celem konkursu było zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach.
Konkurs składał się z dwóch etapów. Naszym programistom udało się zakwalifikować do II etapu konkursu. Szczęśliwcy to: Łukasz Stępień, Maciej Łuczak, Jakub Fajka, Katarzyna Fajka, Aneta Miłosz, Sylwia Mamos, Klaudia Solarek, Martyna Kowalczyk, Maja Klimczak, Mateusz Chmielecki, Jakub Gortat, Jakub Gorący. Brawo!
W drugiej części konkursu każdy z zakwalifikowanych uczestników otrzymał zestaw zadań finałowych. Podczas tego etapu istotny był czas, w jakim uczestnicy wykonali zadania! 
Tytuł Finalisty Konkursu Pix 2019 zdobyli :
Łukasz Stępień
Jakub Gorący
Maciej Łuczak
Martyna Kowalczyk
Łukasz Stępień  rozwiązał maksymalną liczbę zadań i uzyskał I miejsce.
Gratulacje dla wszystkich  laureatów.
 
RK
Spotkanie z Pokahontas
28 maja przedszkolaki wybrały się na ostatnią już wycieczkę przed nadchodzącymi wakacjami do teatru w Sieradzu na spektakl Pokahontas w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacyjnego z Krakowa. Bajkowa adaptacja historii o słynnej indiańskiej księżniczce rozbawiła wszystkie dzieci. Atutem przedstawienia była bogata aranżacja środków scenicznych: ciekawe kostiumy i rekwizyty, charakteryzacja, rozbudowana dekoracja oraz znakomicie dobrane zabawne dialogi. Magia oraz wszystkie efekty sceniczne sprawiły, że poczuliśmy się, jak w bajce…. Pokahontas zadziwiła i oczarowała przedszkolaków wdziękiem i ciekawością świata. W czasie konfliktów między Indianami i białymi osadnikami ona jedna kierowała się głosem serca i znalazła sposób na  porozumienie się osób z dwóch różnych światów i kultur. Dzieci z uwagą śledziły perypetie głównych bohaterów.
Spektakl ten pokazał najmłodszym widzom, że bycie księżniczką to nie chodzenie w koronie na głowie, a wrażliwość, odwaga, dobre serce i szanowanie przyrody. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem przeżywały przygody głównych bohaterów, z wielkim entuzjazmem reagowały na to, co dzieje się na scenie, klaszcząc, włączając się w dialogi, czy próbując śpiewać wraz z aktorami. Po zakończeniu spektaklu dzieci uczestniczyły w warsztatach teatralnych, podczas których miały możliwość wystąpienia na scenie i wcielenia się w rolę aktorów. Po powrocie do przedszkola długo jeszcze wspominały przygody bohaterów.

 
AJ
Filmowe Safari w teatrze

27 maja wszyscy uczniowie klas I-III wybrali się do Sieradza, gdzie w Teatrze Miejskim obejrzeli interaktywny spektakl pt. Doktor Dolittle i jego zwierzęta, czyli "filmowe Safari". Dzięki specjalnym "biletom" dzieci mogły aktywnie uczestniczyć w widowisku. Między innymi pomogły doktorowi w przygotowaniach do wyprawy na afrykański ląd, uratowały chore małpki oraz nadały imię dwugłowcowi. Dzieci uświadomiły sobie, że w życiu bardzo ważna jest wrażliwość na potrzeby innych.
Uczniom podobała się nie tylko fabuła, ale także oprawa muzyczna i efekty specjalne. Pełni wrażeń wrócili do szkoły.

AZ

Dla Mamy!

Z okazji Dnia Mamy w bibliotece szkolnej odbył się konkurs poetycki. Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do pisania tekstów literackich i prezentowania własnej twórczości, popularyzacja twórczości poetyckiej, rozwijanie umiejętności literackich, doskonalenie twórczego warsztatu. Konkurs był skierowany do uczniów klas VI. Uczniowie wykazali się kreatywnością i inwencją twórczą, która zaowocowała pięknymi wierszami o matce.
Jury w składzie: Dorota Jaszczak-Kacprzak, Agnieszka Kiejnich, Katarzyna Patora, Dorota Błażejewska - miało nie lada problem w wytypowaniu najlepszych utworów i tak:
I miejsce zajęła Karolina Janaszkiewicz – wiersz pt. „Proste słowo”
II miejsce zajęła Julia Szczepańczyk
– wiersz pt. „Jedyna”
III miejsce zajął Konrad Kubik
– wiersz pt. „Piękne wspomnienie”
Wyróżniony
został krótki utwór o mamie pt. „Przepiękna istota”, którego autorem jest Dawid Pawełczyk.
Pozostali uczestnicy konkursu również napisali niewątpliwie piękne teksty i wykazali się językową wrażliwością:

  1. Wiktoria Felicka - „Dziękuję, że jesteś”

  2. Adam Kwapiszewski - „Mama”

  3. Ewa Bratek - „Jedyna taka”

  4. Aleksandra Chołys - „Bliska sercu”

  5. Wiktoria Sobierajska - „Najważniejsza z gwiazd”

  6. Martyna Adamska - „Najważniejsza”

Dziękujemy Bankowi Spółdzielczemu w Poddębicach i Prezesowi firmy ochraniarskiej MMS Service z Łodzi Panu Mariuszowi Masłowskiemu za ufundowanie nagród dla wszystkich uczniów biorący udział w konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną.

Elżbieta Cichosz

Ranking zbiórki makulatury

Dobiegła końca kolejna edycja naszego konkurs ekologicznego na zbiórkę makulatury. Jak co roku były ogromne emocje. Niektóre klasy bardzo poważnie podeszły do sprawy, szczególnie Vc i IVa. Pomiędzy tymi klasami trwała ostra rywalizacja. Obie klasy mogą czuć się zwycięzcami.
Dzięki makulaturozbieraczom udało się
odzyskać blisko 3 tonypapieru. Naszą akcję wsparli także nauczyciele oraz biblioteka. Razem uratowaliśmy wiele drzew!

 

KONKURS MAKULATUROWY - RANKING

miejsce

klasa

kg

kg na 1 ucznia

1

IV a

657

47

2

V c

691

43

3

VII b

555

37

4

VII a

389

26

5

VI a

154

12

6

III B

197

11

7

VI b

65

5,5

8

V b

78,5

5,2

9

VIII b

46

3,3

10

III A

31

1,8

11

VIII a

26

1,3

12

V a

19

1,2

13

IV b

16

1,1

 rm-m

Na szlaku przygody

W dniach 22 - 24 maja odbyła się trzydniowa wycieczka na trasie Poczdam - Berlin - Międzyrzecz.
Pod opieką pań: Danieli Wojtyry, Karoliny Pośpiech, Magdaleny Jarczewskiej oraz Doroty Glapskiej, wyjechali uczniowie klas siódmych, ósmych oraz nieliczne osoby klas szóstych i trzecich gimnazjum.
DZIEŃ I
Pierwszym punktem naszej wycieczki był Poczdam, gdzie zwiedzaliśmy piękne pałace i ogrody, których w tym mieście jest naprawdę bardzo dużo. Pierwszym kompleksem pałacowym, który obejrzeliśmy był rokokowy pałac Sanssouci wybudowany na zlecenie króla Prus - Fryderyka II Willhelma. Piękny, pełen zieleni i wielu innych barw ogród, wysokie fontanny mogące osiągać nawet 40 metrów wysokości, rzucające sie w oczy altany.
Drugim punktem tego dnia był pałac Cecilienhof - miejsce konferencji poczdamskiej, wzniesiony przez Hohenzollernów. Oba zespoły parkowe są wpisane na światową listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Ostatnim punktem przed zakwaterowaniem była dzielnica holenderska i barokowa zabudowa Poczdamu.
O 19:00 wjechaliśmy do Boczowa na obiadokolację i zakwaterowanie.
DZIEŃ II
Drugiego dnia o 9:30 wyjechaliśmy, by od 10:30 zacząć zwiedzać stolicę Niemiec - Berlin. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Pomnika Pamięci Ofiar Faszyzmu i Militaryzmu. Bedąc w tym mieście, nie można nie obejrzeć bramy Brandenburskiej, alei Unter den Linden - najsłynniejszej ulicy Berlina oraz odwiedzanego przez ponad 300 000 osób dziennie placu we wschodniej części Niemiec - Alexanderplatz. Berlin zachwycił nas czystością oraz ilością ścieżek rowerowych, czyli także zdrowym trybem życia. Zwiedziliśmy również Pergamonmuseum, a pod koniec dnia wybraliśmy się do Reichstagu, czyli siedziby niemieckiego parlamentu, gdzie weszliśmy na taras widokowy, z którego mogliśmy obejrzeć całą panoramę miasta, a przy okazji, wchodząc na samą górę, posłuchać o historii miasta oraz widocznych z danej wysokości budynkach.
DZIEŃ III
Tak samo jak dnia poprzedniego o 9:30 wyjechaliśmy, ale zostaliśmy w Polsce, ponieważ w planach mieliśmy zwiedzanie Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego (MRU) - jednego z największych obiektów architektury militarnej w Europie. Choć słońce grzało, nam nie robiło to tego dnia różnicy - zwiedzaliśmy bunkry, które znajdowały się 30 metrów pod ziemią, a panująca tam temperatura wynosiła około 10°C. Mieliśmy okazję przejechać się starą kolejką napędzaną siłą rąk. Ten, kto czekał na swoją kolej, mógł obejrzeć wystawę o nietoperzach i naprawdę wiele się o nich dowiedzieć.
O 19:00 byliśmy już w Zadzimiu, szczęśliwi i wypoczęci po ciekawych, naprawdę dobrze spędzonych trzech dniach.


Arleta Szymańska
korekta dg

Więcej zdjęć kryje poniższy link.

Wycieczka Poczdam-Berlin-Międzyrzecz

Strona 2 z 13 < 1 2 3 4 5 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 548,049 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie