Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Grudzień 12 2017 07:07:57
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Projekty unijne
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 146
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: JennineSi
Literatura szwedzka

W dniu 27 listopada uczennice klasy IIIa Klaudia Fraszczyńska, Oliwia Wiąz i Zuzanna Wojtucka uczestniczyły w XIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim Literatury Europejskiej pod hasłem ,,Literatura szwedzka". Dziewczyny ładnie się zaprezentowały, a szczęście uśmiechnęło do Oliwii Wiąz, która zajęła III miejsce. Gratulacje.

WR

Światowego Dnia Pluszowego Misia

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny Pluszowego Misia. Przedszkolaki grupy I, II i III uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia 24.11.2017r. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – misiem. Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z historią pluszowego misia oraz przypomnienia znanych misiowych bohaterów bajkowych. Przedszkolaki wysłuchały wiersza ,,Miś,, nauczyły się przerywnika – rymowanki o misiach, bawiły się przy piosenkach ,,Pluszowy miś", ,,Jadą, jadą misie". Wzięły udział w quizie ,,Co wiemy o misiach" oraz konkursie ,,Zlizywanie miodu z talerzyka". W trakcie zabawy na uczestników czekało słodkie, małe co nieco – misiowe żelki. Na zakończenie dzieci obejrzały bajkę ,,Przygody Kubusia Puchatka" i wykonały pracę plastyczną, której tematem był oczywiście miś. Dzień był pełen wrażeń i zabawy.

M.M.


O zdrowym odżywianiu

Już przedszkolak dobrze wie, jakie produkty należy jeść i dlaczego musimy się zdrowo odżywiać? W dniu 22 listopada 5 latki, a 23 listopada 3,4 latki podjęły wielkie wyzwanie – postanowiły zrobić pyszne, zdrowe i kolorowe kanapki na śniadanie. Na stołach zagościły świeże warzywa: sałata, rzodkiewka, pomidory, ogórki, szczypiorek oraz wędlina, sery, jajka. Na początku dzieci przypomniały zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rąk zabrały się do pracy. Samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały wybrane przez siebie zdrowe produkty. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobrażnię oraz dbałość o higienę podczas spożywania posiłków. Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują kanapki zrobione własnoręcznie. Każdy z apetytem zjadł wykonaną przez siebie pracę.

M.M.

W fabryce bombek

22 listopada klasy: IVa, IVb, IVc wyjechały na wycieczkę do fabryki bombek. Najpierw, pod opieką pani przewodnik, dzieci zapoznały się z tradycyjnymi metodami wytwarzania i zdobienia ozdób choinkowych.
Następnie uczestniczyły w warsztatach, na których własnoręcznie ozdabiały bombki. Po zakończeniu pracy zostały one zapakowane w pudełka i dzieci zabrały je do domu. Mogły również zakupić ozdoby w sklepiku.

MZ-B

Przygoda z perkusją

22 listopada odbyło się drugie spotkanie z muzykami w ramach cyklicznych audycji "Muzyczna przygoda".
Tym razem nasi uczniowie podzieleni na cztery grupy wiekowe poznali bliżej perkusję, zwaną również zestawem perkusyjnym. Na początku prowadzący przedstawili dzieciom pięć rodzajów rytmów: pop, sambę, swinga, rock and rolla i funky, a następnie wykonali utwory muzyczne odpowiadające konkretnemu rytmowi. Sądząc po aplauzie, uczniom klas IV-VI najbardziej podobał się utwór w rytmie funky Bruno Marsa "Locked out of heaven" oraz utwór króla popu- Michaela Jacksona "Billie Jean".
Gimnazjaliści zaskoczyli muzyków goącym przyjęciem swingowej wersji utworu "Ona tańczy dla mnie".
Następnie rozpoczęła się nauka elementów wchodzących w skład zestawu perkusyjnego oraz gry na tym instrumencie, a także na jego streetowej wersji, czyli kahonie. Wielu spośród naszych uczniów ma świetne wyczucie rytmu oraz predyspozycje do gry na perkusji. Uczniowie klas IV-VI znów błysnęli wiedzą, gdyż potrafili nzwać werbel oraz hi-hat. Gratulujemy wiedzy oraz cieszymy się Waszym zamiłowaniem do muzyki, która (jak mówi powiedzenie) łagodzi obyczaje.


dg

Policja o współczesnych zagrożeniach

21 listopada grono pedagogiczne oraz rodzice przybyli na zebranie ogólne uczestniczyli w szkoleniu profilaktycznym na temat zagrożeń związanych z używaniem substancji psychotropowych.
Szkolenie z wykorzystaniem "walizki edukacyjnej" przeprowadziła sierż. Sylwia Kaźmierczak, funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach.
Podczas prelekcji uczestnicy spotkania mogli obejrzeć atrapy narkotyków oraz akcesoria, z których korzystają użytkownicy narkotyków oraz środków zastępczych.
Pani Sylwia Kaźmierczak omówiła również zasady bezpiecznego korzystania przez nieletnich z popularnych portali społecznościowych i komunikatorów oraz zwróciła uwagę rodziców na konieczność monitorowania poczynań najmłodszych w sieci.


dg

Z łąk i pól

17 listopada w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Poddębicach odbyło się uroczęste wręczenie nagród laureatom XVIII Edycji Konkursu Poetyckiego im. Marii Konopnickiej pod hasłem "Z łąk i pól".
Wiersze o tematyce jesiennej, w które wplecione zostały elementy typowe dla wiejskiego krajobrazu, napisały podopieczne pań Doroty Jaszczak-Kacprzk oraz Doroty Glapskiej. Talent poetycki odkryły w sobie: Martyna Adamska, Aleksandra Chołys, Ewa Bratek, Karolina Janaszkiewicz, Olga Rojek, Idalia Drzewiecka, Katarzyna Fajka, Arleta Szymańska, Martyna Świt oraz Zuzanna Ignatowska. Z radością zawiadamiamy, iż poetycka wizja jesiennej wsi naszych trzech uczennic została dostrzeżona przez jury. Wyróżnienie otrzymała Olga Rojek (V), na III miejscu uplasowały się prace Karoliny Janaszkiewicz (V), a gimnazjalistka Arleta Szymańska (IIB) zajęła II miejsce.
Grtulujemy dzięwczętom oraz zachęcamy do rozwijania talentu peetyckiego.

dg

Brzechwa dzieciom

17 listopada w przedszkolu pani z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Iwona Ostrowska oraz pani Z Biblioteki Pedagogicznej Beata Ignar przeprowadziły dla przedszkolaków zajęcia pod hasłem Brzechwa w wierszach i zabawach twórczych. Maluchy chętnie słuchały wierszy czytanych przez panią Beatę, często dopowiadając znane sobie fragmenty. Pani pedagog puentowała każy utwór, podkreślając naukę płynącą z nieog. Dzieci wesoło bawiły się podczas zabaw ruchowych zorganizowanych przez panie w oprciu o utwory Brzechwy. Wszyscy miło spędzili ten wspólny czas.

AJ

 

 

 

Mistrzostwa Powiatu w Minipiłkę Ręczną

16 listopada w Poddębicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Minipiłkę Ręczna. Naszą szkołę reprezentowały drużyny męskie i żeńskie z klas szóstych i piątych. Pomimo dużego zaangażowania zawodników nie udało się nam wygrać turnieju. W rywalizacji pań zwyciężyliśmy z S.P. w Domaniewie 2:1 i z S.P. w Uniejowie po rzutach karnych 1:0 (w meczu padł wynik 2:2). Niestety przegrana w ostatnim meczu z S.P. w Dalikowie  3:1 spowodowała, że nasze zawodniczki ukończyły rywalizację na 3 miejscu.
Panowie z kolei w swoim pierwszym meczu przegrali po rzutach karnych z S.P. w Domaniewie 1:0 (w regularnym czasie gry był remis 2:2). W kolejnym spotkaniu wygrali z S.P. w Dalikowie 3:2.
W ostatnim meczu musieli uznać wyższość chłopców z S.P. w Poddębicach, którym ulegli  6:2. Ostatecznie dało im to 3 miejsce w turnieju.

SK

Świeć przykładem w szkole

16 listopada uczniowie Szkół w Zadzimiu uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach. Prelekcja policjantów pod hasłem "Świeć przykładem w szkole" odbyła się z inicjatywy Urzędu Gminy w Zadzimiu, który postanowił zadbać o bezpieczeństwo naszych uczniów.
Podczas spotkania st.sierż. Bartosz Stemasiak oraz mł.asp. Artur Gawrysiak rozmawiali z uczniami Zespołu o ich bezpieczeństwie na co dzień. Najmłodsze dzieci bardzo chętnie zabierały głos w dyskusji i udowodniły, że znają zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz wiedzą o zakazie rozmawiania z nieznajomymi i przyjmowania od nich jakichkolwiek upominków.
Prelekcja dotyczyła również zagrożeń pochodzących od zwierząt, dlatego przedszkolak Filip Pecyna zaprezentował pozycję obronną, którą należy przyjąć podczas ataku psa.
Z racji zbliżającej się zimy funkcjonariusze przypomnieli również o bezpieczeństwie podczas zabaw na śniegu i lodzie. Tu również nasi uczniowie wykazali się doskonałą znajomości tematu.
Na zakończenie spotkania wójt gminy Zadzim Krzysztof Woźniak, dyrekcja Izabella Świt oraz panowie policjanci rozdali wszystkim uczniom odblaski, dzięki którym będą lepiej widoczni na drodze.
Od dziś wszyscy uczniowie Zespołu świecą przykładem w szkole i poza nią.


dg

Ślubowanie Pierwszoklasistów

Każde dziecko rozpoczynając naukę w klasie pierwszej z ogromną niecierpliwością czeka na moment, kiedy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia. Tę uroczystość poprzedza wiele przygotowań – uczniowie poznają szkołę, swoje prawa a także obowiązki. Wraz z Wychowawczyniami i Rodzicami przygotowują uroczystość, podczas której zdają swój pierwszy szkolny egzamin przed Dyrektorem Szkoły, Nauczycielami, Rodzicami, zaproszonymi Gośćmi oraz Kolegami i Koleżankami.
W tym roku szkolnym Ślubowanie i Pasowanie na ucznia ZS w Zadzimiu odbyło się 15 listopada. Tego dnia już od samego rana w naszej szkole panowała świąteczna atmosfera. Pierwszoklasiści, jak i pozostali uczniowie wszystkich klas ubrani w stroje galowe, Goście, dekoracja sali gimnastycznej, przyczyniły się do tego, aby ten dzień był uroczystym momentem w życiu naszych Pierwszaków. Uczennice starszych klas – Natalia Medyńska i Julia Ciesionik – wprowadziły zebranych w atmosferę uroczystości i dodały otuchy najmłodszym kolegom, którzy swój występ artystyczny rozpoczęli niezapomnianym wejściem w rytm Marsza Radetzkiego.
Następnie z humorem wyrazili swoje emocje związane z Pasowaniem i wydawało się, że bez tremy recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Swoją postawą udowodnili, że zasługują na przyjęcie ich do grona szkolnego. Z powagą stanęli też do ślubowania. Ślubowanie złożyli także Rodzice, którzy przyrzekli uważnie słuchać swoje dziecko i wspierać w słabszych momentach. Na prośbę Rodziców aktu Pasowania dopełnili Pani Dyrektor - Izabella Świt i Wójt - Krzysztof Woźniak.
Na pamiątkę uroczystości każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał legitymację szkolną, dyplom, upominki od kolegów z klas trzecich, a od czwartoklasistów najlepsze życzenia na dalszą wędrówkę w odkrywaniu tajemnic wiedzy. Upominki przekazali także Pani Maria Tomczyk – Dyrektor BS w Zadzimiu, Rada Rodziców oraz Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej – Pani Halina Ryman.
Uroczystość zakończyło wspólne pozowanie do zdjęć, a w klasie słodki poczęstunek, na którym spotkali się zaproszeni Goście i Pierwszaki wraz z Rodzicami.


 U. Gajdecka

Więcej zdjęć kryje poniższy link.

Ślubowanie klas pierwszych

Strona 2 z 6 < 1 2 3 4 5 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 434,230 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie