Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne 28/11/2020
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Psycholog szkolny
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Szukaj
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 206
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Justyna001
„Czytaj książki, wzbogać wiedzę”

28 października odbył się konkurs czytelniczy on-line „Czytaj książki, wzbogać wiedzę” dla kl. VII-VIII ze znajomości treści książki „Chłopiec w pasiastej piżamie” zorganizowany przez bibliotekę szkolną.
Oto wyniki konkursu:
I miejsce - Woźniak Łukasz - kl. VIIa
II miejsce – Salomon Oliwia - kl. VIIb
III miejsce – Augustyniak Oliwia - kl. VIIb
Gratuluję zwycięzcą konkursu oraz dziękuję bardzo wszystkim uczniom, którzy wyrazili chęć uczestnictwa  i przystąpili do konkursu czytelniczego on-line.
Są to następujący uczniowie: Cepowska Paulina, Sołtysiak Natalia, Szperling Julia, Felicka Wiktoria, Bratek Ewa, Szczepańczyk Julia, Janaszkiewicz Karolina, Olczyk Sylwia, Kwapiszewski Adam, Andrzejewska Nadia, Ignaczak Mateusz, Rojek Olga, Gortat Kinga.
Pierwsze trzy osoby otrzymają nagrody i dyplomy, a pozostali uczniowie dyplomy za uczestnictwo. Rozdanie nagród odbędzie się po powrocie do szkoły, na najbliższej uroczystości szkolnej.
Zachęcam do brania udziału w różnych konkursach szkolnych i nie tylko, odkrywania swoich zainteresowań, zdolności a jednocześnie pogłębiania wiedzy i rozwijania umiejętności.

Elżbieta Cichosz

Informacja

Powszechny spis rolny informacja

Powszechny spis rolny prezentacja

Ślubowanie pierwszoklasistów

27 października w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Zadzimiu 23 pierwszoklasistów wkroczyło w poczet uczniów Szkoły Podstawowej.
Dzieci w części artystycznej wykonały piękne wiersze oraz piosenki. Następnie pani Dyrektor Izabela Świt wraz z panią Wicedyrektor Moniką Woźniak dokonały aktu pasowania. W uroczystości uczestniczyły dwie grupy przedszkolne oraz uczniowie klasy drugiej i trzeciej wraz z wychowawcami. Po uroczystości dzieci otrzymały dyplom, upominki. Następnie udały się na słodki poczęstunek przygotowany w klasie.

Drogie Dzieci! U progu nauki w szkole podstawowej życzymy Wam, abyście swoim zachowaniem, postępowaniem oraz wynikami w nauce zasłużyli na miano Wzorowego Ucznia.

Żaneta Kujawiak

Najmłodsi oddają hołd poległym

Korzystając z pięknej jesiennej aur,y przedszkolaki z grupy II- 4/5 latki oraz grypy IV- 5/6 latki wybrały się na spacer. W pięknym jesiennym słońcu podziwiały uroki naszego parku. Zbliża się listopad, czas w którym oddajemy cześć i pamięć osobom, których już nie ma wśród nas. Najmłodsi członkowie Zespołu Szkół  pod pomnikiem upamiętniającym wszystkich poległych w obronie ojczyzny zapalili znicze i minutą ciszy upamiętnili ich pamięć.
Dla przedszkolaków była to ważna lekcji historii. 

AJ

Pamiętajmy

Pamiętajcie o zmarłych patriotach!

„Warto się czasem zasłuchać
W wiatru granie, szum gałęzi,

Listopadów przemijanie.
Warto się czasem zasłuchać
W grobów ciszę,
By mowę wieków usłyszeć.
One mówią...”

Drodzy uczniowie! Szanowni Rodzice!

Zbliża się listopad: 1 listopada – Wszystkich Świętych, 2 listopada – Zaduszki. Wiemy, że w czasie pandemii nie wolno gromadzić się w miejscach kultu, ale na pewno teraz – pod koniec października czy w pierwszych tygodniach listopada udamy się na cmentarz, aby pomodlić się za naszych bliskich. Pamiętajmy też o dzielnych obrońcach naszego kraju i niewinnych ofiarach wojny. Uprzątnijmy ich groby, połóżmy wiązankę, zapalmy znicz i zmówmy „Wieczny odpoczynek”.

Szóstoklasiści i siódmoklasiści wraz z Rodzicami i Wychowawcami!

Przypominam, że zgodnie z tradycją szkoły i programem wychowawczo – profilaktycznym dbamy o miejsca pamięci w Zadzimiu:

kl. VI a (p. Renata Micewska - Mielnik) – grób Januszka Flisowskiego,
kl. VI b (p. Dorota Jaszczak - Kacprzak) – grób Jana Jagielskiego,
kl. VII a (p. Marzena Zel - Budzanowska) – grób powstańca,
kl. VII b (p. Dorota Glapska) – grób lotników,
kl. VII c (p. Andrzej Czechowicz) – obelisk w rynku.

dk

Wyniki konkursu Gminnej Biblioteki Publicznej w Zadzimiu

O papieżu poetycko

W 2020 r. w ramach obchodów Roku Świętego Jana Pawła II nawiązaliśmy współpracę z Gminną Biblioteką Publiczną w Zadzimiu. Pisaliśmy już o uczestnictwie w lekcjach bibliotecznych poświęconych papieżowi Polakowi. Dziś miło nam zawiadomić, że 35 uczniów z naszej szkoły napisało wiersze inspirowane życiem i twórczością Jana Pawła II na gminny konkurs. Czwartoklasiści z wielkim zaangażowaniem rozwijali swoje talenty podczas kółka polonistycznego, natomiast piąto- , szósto- i siódmoklasiści na lekcjach języka polskiego, a także w domu.

O obradach jury

Pani kierownik gminnej biblioteki poinformowała nas, że na konkurs wpłynęły 42 wiersze, w tym 6 ze Szkoły Podstawowej w Zygrach. Jury w składzie: p. Agnieszka Kiejnich (kierownik biblioteki),
p. Dorota Błażejewska (pracownik biblioteki), p. Jolanta Kubis (skarbnik Gminy Zadzim) wiele godzin poświęciło na zapoznanie się z poezją o papieżu. Przez dwa tygodnie trwały burzliwe dyskusje na temat walorów dostarczonych do biblioteki wierszy. W końcu komisja ogłosiła werdykt: Wszyscy poeci z naszej gminy mają talent, który trzeba rozwijać. Doskonale poradzili sobie z niełatwym tematem. Jednak zgodnie z regulaminem trzeba przyznać miejsca. 

Wyniki gminnego konkursu poetyckiego

kategoria kl. II – IV
I miejsce: Kacper Pilarczyk kl.2
Julia Klucha kl.4a
II miejsce: Patrycja Kaszuba kl.4b
Lena Marciniak kl.4b
III miejsce: Nadia Łukasik kl.3a
wyróżnienie: Wioletta Brejner kl.4a
Iga Dobrzyńska kl.4a
Cezary Tomaszewski kl.4b
udział: Barbara Loręc kl.4a, Lidia Skórka kl. 4a, Lena Bastrzyk kl.4b, Lena Kaczmarek kl.4b, Martyna Przycka kl.4b, Zofia Stępień kl.4b, Ivetta Woźniak kl.4b

kategoria kl. V – VI
I miejsce: Jakub Staszczyk kl.5
II miejsce: Malwina Rajewska kl.6b
III miejsce: Jakub Piotrowski kl.6b
wyróżnienie: Hubert Borkowski kl.5
Daniel Chmielecki kl.5
udział: Adrian Chmielecki kl.5, Nikola Kowalczyk kl.5, Mariusz Olczyk kl.5, Natalia Sobkowiak kl.5, Joanna Chojnacka kl.6b, Klaudia Knapińska kl.6b, Beata Piotrowska kl.6b

kategoria kl. VII – VIII
I miejsce: Łukasz Woźniak kl.7a
Grzegorz Rosiak kl.7a
II miejsce: Julia Szperling kl.7a
wyróżnienie: Paulina Cepowska kl.7a
Aleksandra Łukasik kl.7a
udział: Kamil Medyński kl.7a, Natalia Sołtysiak kl.7a, Natalia Stefańska kl.7a

Gratulacje i życzenia

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom talentu i odwagi. Życzymy dalszych sukcesów na poetyckiej niwie.

Odbiór dyplomów i nagród

Dla zwycięzców zostały przygotowane piękne nagrody, a dla wszystkich uczestników dyplomy i książki. Niestety z powodu pandemii nie udało się wszystkim przekazać dyplomów i nagród.
Osoby, które nie odebrały dyplomów i nagród zapraszamy do Gminnej Biblioteki w Zadzimiu w godzinach jej urzędowania.

Można przeczytać wiersze

Na facebook.com/Gminna-Biblioteka-Publiczna-w-Zadzimiu można zapoznać się z wynikami konkursu i przeczytać wiersze laureatów.

dk

Życzenia

Życzenia Rady Rodziców

Rozważnie i romantycznie nieście wytrwale swoje kaganki...
Obecnym i byłym pracownikom oświaty tutejszego Zespołu Szkół najlepsze  życzenia i głębokie ukłony składa

Rada Rodziców
Zespołu Szkół w Zadzimiu

Szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej

13 października społeczność Zespołu Szkół w Zadzimiu świętowała Dzień Edukacji Narodowej.
W związku z pandemią Covid - 19 tegoroczna akademia była krótka, a cała uroczystośc odbyła się z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Uczniowie klas ósmych pod opieką pań Angeliki Krupińskiej i Doroty Glapskiej przygotowali występ, którego scenariusz został oparty na wierszu pt. "Ptasie radio" Juliana Tuwima.
Słowik, wróbel i jaskółka spotkali się, by poplotkować o sprawach szkolnych i lokalnych. Były również rozważania szkolnego Hamleta oraz życzenia dla wszyskich pedagogów, pracowników niepedagogicznych placówki oraz uczniów. 
Na zakończenie spotkania uczniowie wyśpiewali swe życzenia przy akompaniamencie pani Izabeli Jakubiak i obdarowali wszystkich nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych jesiennym liściem z życzeniami.
dg

Trzymaj formę jesienią

Jak zadbać o swoje zdrowie i odporność jesienią? Wszyscy wiemy, że oprócz mniejszej ilości słońca, dużych różnic temperatur oraz częstych słot, w tym roku jesteśmy dodatkowo narażeni na wyjątkowo aktywnego wirusa, który już od wiosny dezorganizuje nasze życie. Datego teraz powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na naszą dietę, która powinna być zbilansowana i bogata w owoce oraz warzywa.
9 października podczas godziny do dyspozycji wychowawcy uczniowie klasy 7b postanowili przygotować jesienny koktajl. Każdy z uczniów przyniósł wybrany owoc. Następnie wszyscy przywdziali rękawice, strugali i kroili i wyciskali owoce. Wszystkie lądowały w blenderze i zamieniały się w koktajl. Ten został dodatkowo wzbogacony jarmużem. Siódmoklasiści zgodnie uznali, że owoce w takiej formie też są smaczne. Wszystkim tych, którzy jeszcze nie próbowali koktajlu owocowego, bardzo go polecamy. 
Kolejne działania w ramach programu "Trzymaj formę" przed nami. 

dg

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2 października po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają.
Tegoroczne obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia miały na celu zachęcić wszystkich do powtórzenia tabliczki mnożenia, a także pokazać jej przydatność w życiu. Aby przygotować się do tej akcji uczniowie na lekcjach matematyki, jak i w domu przypominali sobie tabliczkę mnożenia.
Koordynatorami akcji byli nauczyciela matematyki: p. Szymon Kaczmarkiewicz, p. Magdalena Jarczewska i p. Renata Frątczak- Serafińska.
Na korytarzu matematycznym działały Komisje Egzaminacyjne w składzie: Kamil i Grzegorz oraz Natalia i Paulina, które sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia. Do egzaminu przystąpiło 125 uczniów. Uczniowie, którzy bezbłędnie zdali egzamin otrzymali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Z kolei Patrol Egzaminacyjny w składzie: Adam i Mateusz przepytywali tabliczki mnożenia nauczycieli i pracowników obsługi.
Młodsi uczniowie (kl. III) w ramach obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wykonali tabliczki z sówką. Starsi uczniowie na lekcjach matematyki rozwiązywali różne rebusy i łamigłówki, przy których się świetnie bawili.
Na zakończenie akcji odbyło się wręczenie dyplomów i nagród, uczniom którzy zdobyli tytuły Mistrza i Wicemistrza Tabliczki Mnożenia w pisemnym egzaminie. Mianowicie:
Mistrzowie Tabliczki Mnożenia: Barbara Loręc, Patrycja Kaszuba, Nikola Kowalczyk, Amelia Brzezińska, Adam Lisowski, Grzegorz Rosiak, Amelia Woźniak, Łukasz Bubiński, Ewa Bratek, Julia Szczepańczyk.
Wicemistrzowie Tabliczki Mnożenia: Ignacy Wodziński, Lena Patora, Julia Solarek, Wiktor Andrzejczak, Patrycja Florczak, Natalia Sołtysiak, Oliwia Augustyniak, Daniel Michalak, Piotr Deka, Adam Kwapiszewski.
Akcja wzbudziła w uczniach wiele pozytywnych emocji, chociaż u niektórych pojawił się „lekki strach”. Cieszy fakt, że znaczna większość uczniów wykazała się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia. SzK

 

Strona 2 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 660,719 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie