Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne Listopad 13 2019 17:49:24
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Szukaj
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 202
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Ukasz
,,Dynia tu, dynia tam, dynia krąży tu i tam"

Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas, by zorganizować ,,Dzień Dyni" - królowej wszystkich warzyw. W dniu 25 października w grupie III i IV odbył się Dzień Dyni. Naszą zabawę rozpoczęliśmy od tańca z dynią, która krążyła wśród dzieci. Na podstawie wiersza pt. ,,Dynia" dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i że można z niej przygotować wiele dań. Przedszkolaki miały okazję przekonać się jak smakuje zupa z dyni, którą specjalnie na tę okazję ugotowała mama Kiliana z grupy młodszej i mama Huberta z grupy starszaków.
Dzieci uczestniczyły w zabawach z dynią: dyniowe kręgle czy slalom dyniowy. Następnie z zaciekawieniem odkrywały dyniowe wnętrze. Po wydrążeniu nasion, obserwowały ich wygląd i próbowały już wysuszonych pestek dyni. Na zakończenie dnia pełnego wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy każdy przedszkolak wykonał dynię z pasków kolorowego papieru, którą zabrał do domu.
M.M.

Czwartoklasiści u przedszkolaków

W październiku czwartoklasiści przygotowali przedstawienie o kulturalnym rycerzu i groźnym smoku. W czwartek 24 października udali się do grupy pani Magdziak, aby pokazać młodszym kolegom, że grzeczność jest lepszą bronią niż miecz czy kopia. Nawet król, który oddawał zwycięzcy rękę swej córki, życzył młodej parze, by zawsze postępowała zgodnie z zasadami savoir-vivre’u.

dk

Jak przygoda - to tylko w Warszawie...

Jak przygoda - to tylko w Warszawie... Taka myśl przyświecała uczniom naszej szkoły, którzy 18 października pod opieką pań Angeliki Krupińskiej, Danieli Wojtyry, Karoliny Pośpiech i pana Sławomira Kobielskiego udali się do stolicy Polski.
Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Parku Łazienkowskim, gdzie pan przewodnik przybliżył uczniom sylwetkę i twórczość naszego pianisty – Fryderyka Chopina. Spacerując alejkami w otoczeniu pięknej złotej jesieni nasi wycieczkowicze zobaczyli również Starą Oranżerię oraz Pałac na Wyspie – miejsca związane z królem Stanisławem Augustem.
Po pobycie w „najszczęśliwszym miejscu w Warszawie”, jak często określane są Łazienki, uczniowie zwiedzili Stare Miasto. Widok z Placu Zamkowego, przy którym stoi Zamek Królewski oraz Kolumna Zygmunta III, to jedna z charakterystycznych panoram w stolicy. Podziwiając zabytki i architekturę warszawskiej Starówki, uczniowie dotarli na Rynek Starego Miasta z nieodłącznym warszawskim kataryniarzem i pomnikiem Syrenki. Kończąc spacer w tej części miasta, zobaczyli jeszcze mury obronne wraz z Barbakanem i odkryli Pomnik Małego Powstańca upamiętniający najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego z 1944 roku.

To nie był jednak koniec niespodzianek! Szczególnie dla fanów piłki nożnej godzinne zwiedzanie Stadionu Narodowego począwszy od trybun, a skończywszy na szatniach, w których przebierają się m.in. piłkarze z kadry Polski, wywołało zachwyt nie tylko wśród męskiej części naszych wycieczkowiczów.
O tym, czy można uczyć się i zdobywać wiedzę poprzez zabawę, obserwację i doświadczenia, uczniowie przekonali się w Centrum Nauki Kopernik. Wizyta w tym miejscu zakończyła pobyt w stolicy. Patrząc na zadowolone i uśmiechnięte miny wszystkich, można było potwierdzić, że warto było spędzić cały dzień w Warszawie.


KP

 

Szkoła pamięta

W czwartek 17 października oraz piątek 18 października uczniowie klasy czwartej oraz klas siódmych z wychowawcami porządkowali groby na zadzimskim cmentarzu parafialnym.
Uczniowie klasy czwartej opiekują się grobem Januszka Flisowskiego, natomiast uczniowie klas siódmych grobem Jana Jagielskiego.
Uczniowie Zespołu zapalili znicze, złożyli wiązankę kwiatów i minutą ciszy uczcili pamięć poległych w II wojnie światowej.

KaMi

Rośnie grupa czytających

W ostatni czwartek 17 października grupa czytających przedszkolakom powiększyła się o kolejnego ucznia klasy VIa. Tym razem „Przygody Czarnego Noska” czytali: Julia Szperling, Witold Łuczak i Radomił Kacprzak.

dk

Zielnik

Uczniowie klasy 2b przygotowali różnorodne jesienne zielniki. 16 października dzieci prezentowały swoje prace, dzięki czemu każdy mógł nauczyć się nowych gatunków drzew. Taka forma nauki bardzo się wszystkim spodobała.

PW

Kino 3D w szkole

16 października naszą szkołę odwiedziło kino 3D. Starsi uczniowie mieli okazję obejrzeć film edukacyjny dotyczący prehistorii oraz ewolucji dinozaurów oraz zwierząt. Młodsza grupa oglądała bajkę o dinozaurach. Efekty 3D zrobiły ogromne wrażenie na uczniach.

 PW
„Wczoraj przedszkolaki, dzisiaj pierwszaki”

16 października w Zespole Szkół w Zadzimiu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej pod hasłem „Świat jutra – to właśnie my”.
To wydarzenie, które na stałe wpisało się w szkolną tradycję swoją obecnością uświetnili: Wójt Gminy Zadzim p. Krzysztof Woźniak, Dyrektor Zespołu Szkół p. Izabella Świt oraz Wicedyrektor p. Monika Woźniak.
Licznie zgromadzeni rodzice, grono pedagogiczne, a także starsi uczniowie towarzyszyli pierwszakom w tej ważnej dla nich chwili. Cześć oficjalna pasowania została poprzedzona występem artystycznym maluchów. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Następnie z należytą powagą i przejęciem wypowiedzieli słowa  ślubowania. Dzieci deklarowały dbać o honor i dobre imię szkoły, przykładać się do nauki, być dobrymi kolegami i Polakami. Aktu pasowania na ucznia dokonali: Dyrektor Szkoły p. Izabella Świt oraz Wójt Gminy Zadzim p. Krzysztof Woźniak, którzy następnie złożyli dzieciom gratulacje, życząc im wielu sukcesów i niezapomnianych chwil w murach tej szkoły. Również starsi koledzy reprezentowani przez uczniów klas trzecich skierowali do pierwszaków ciepłe słowa  - zapewniając ich o przyjaźni i wsparciu w trudnych momentach oraz obdarowując drobnymi upominkami.
O nowych członkach społeczności szkolnej pamiętał także Bank Spółdzielczy w Zadzimiu, który ufundował dzieciom pięciozłotowy wkład na książeczkę SKO oraz woreczki z przyborami szkolnymi a także ubezpieczyciel firma „MM” Ubezpieczenia & Finanse, który obdarował dzieci pięknymi książkami z dedykacją.
Po uroczystości uczniowie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców pierwszaków.

 

A.Z.


W poszukiwaniu czystej wody

15 października uczniowie klas Va i Vb wraz z wychowawczyniami- Dorotą Jaszczak-Kacprzak i Renatą Micewską- Mielnik byli z wizytą w oczyszczalni ścieków. Obserwowali proces filtrowania (cedzenia, przepuszczania przez piaskowniki), aeracji (napowietrzania), nitryfikacji (zjadania ścieków przez bakterie) i sedymentacji (osadzania) zanieczyszczeń płynących z okolicznych domostw oraz naszej szkoły. Zobaczyli także komputerowe centrum dowodzenia oczyszczalnią. Uczniowie mogli zobaczyć wodę wpływającą i opuszczającą oczyszczalnię. Różnica była ogromna! Wycieczka była interesująca, choc towarzyszył jej niezbyt przyjemny zapach.
Dziękujemy panu Dominikowi Augustyniakowi za oprowadzenie.

rm-m

Gminne odchody Dnia Edukacji Narodowej

11 października społeczność gminy Zadzim związana z oświatą spotkała się w murach naszej placówki, by świętować Gminny Dzień Edukacji Narodowej.
Na zaproszenie wójta gminy Zadzim- pana Krzysztofa Woźniaka odpowiedzieli pracownicy pedagogiczni oraz niepedagogiczni obu placówek znajdujących się na terenie gminy, emerytowani nauczyciele, przewodnicząca Rady Rodziców- pani Beata Janaszkiewicz, przedstawiciele Rady Gminy na czele z panem przewodniczącym- Mariuszem Warychą oraz kierownik miejscowej Biblioteki Publicznej- pani Agnieszka Kiejnich.
Święto oświaty rozpoczął występ naszych uczniów przygotownych przez opiekunki Samorządu Uczniowskiego- panie Angelikę Krupińską i Dorotę Glapską. Nasza wersja "Czerwonego Kapturka" podobała się gościom i została nagrodzona gromkimi brawami. Występ uczniów uświetniły popisy szkolnego chóru przygotowanego przez pana Andrzeja Czechowicza.
Następnie rozpoczęła się część oficjalna, w której rozdano nagrody tym nauczycielom, którzy za pracę w minionym roku szkolnym zostali wyróżnieni nagrodami.
Nagrodę Wójta Gminy Zadzim z rąk pana Krzysztofa Woźniaka odebrały panie: Renata Frątczak-Serafińska, Ilona Lipiec i Marzena Zel-Budzanowska oraz pan Andrzej Czechowicz.
Podczas uroczystości wręczono również Nagrody Dyrektora. W naszej placówce z rąk pani Izabelli Świt odebrali je nauczyciele: Alicja Zimka, Magdalena Jarczewska, Renata Klimczak, Szymon Kaczmarkiewicz, Małgorzata Magdziak oraz pracowicy niepedagogiczni: Monika Chruścicka, Iwona Grzegorzewska, Ilona Kaniecka, Natalia Masiarek, Marianna Woźniak oraz pan Mirosław Stępiński.

Dalsza część spotkania upłynęła na rozmowach towarzyskich przy słodkim poczęstunku.
Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Gminnego Dnia Edukacji Narodowej dziękujemy za pamięć oraz docenianie pracy wszystkich zatrudnionych w sektorze oświaty.


dg

Szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej

11 października społeczność Zespołu Szkół w Zadzimiu spotkała się na sali gimnastycznej, by uczcić obchodzony 14 października Dzień Edukacji Narodowej.
W tym roku siódmoklasiści pod wodzą opiekunek Samorządu Uczniowskiego- pań Angeliki Krupińskiej i Doroty Glapskiej, przygotowali dla wszystkich nauczycieli, pracowników niepedagogicznych oraz uczniów bajkę pt. "Czerwony Kapturek".
O historii nierozważnej Klementynki (w tej roli zobaczyliśmy Kingę Gortat) opowiedziały trzy urodziwe wiewiórki- Wiktoria Felicka, Sylwia Olczyk oraz Nadia Andrzejewska. Mimo przestróg mamy (Ewy Bratek) oraz napomnień leśniczego (Mateusza Ignaczaka) i tym razem Kapturek wdał się w rozmowę z nieznajomym wilkiem (Konradem Kubikiem), który uzyskał informacje na temat celu podróży dziewczynki oraz miejsca zamieszkania babci (Julki Szczepańczyk).
Nasza babcia padła ofiarą oszustwa "na wnuczka" i została pożarta przez wilka. Ten sam los spotkał Kapturka. Na szczęście leśni obserwatorzy- kukułka (Karolina Janaszkiewicz), dzięcioł (Olga Rojek) oraz jeże (Adam Drzewiecki i Dawid Pawełczyk) powiadomili leśniczego o podstępie wilka i przyczynili się do uratowania obu ofiar.
Sądząc po oklaskach oraz skupieniu naszych uczniów, bajka się podobała.
Oklaskami zostali też nagrodzeni członkowie szkolnego chóru, którzy wykonali dwie piosenki.
Siódmoklasistom gratulujemy udanego debiutu na dużej scenie. Wszystkim uczniom występującym tego dnia dziękujemy za zaangażowanie.
dg

Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 571,933 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie