Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne Ciekawe strony WWW Wrzesień 26 2018 12:27:59
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 196
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Acyymbatte
Dzień EKO

Sprawa Śmieciarskiej

W związku z obchodami Dnia Ekologicznego w dniu 13 czerwca uczniowie naszej szkole wzięli udział w rozprawie sądowej wytoczonej przez mieszkańców ulicy Zielonej z klasy VIb pani Śmieciarskiej, której zarzucano wiele nieekologicznych zachowań na co dzień. Były to: wyrzucanie śmieci na trawnik, niesegregowanie śmieci, używanie kosmetyków z freonem i inne. Uczniowie krytycznie ocenili postępowanie pani Śmieciarskiej. Aby rozweselić zasmuconą – zaśmieconą Ziemię uczniowie klasy piątej przygotowali przedstawienie. Pokazali w nim jak i dlaczego należy dbać o nasze środowisko, poruszało także temat prawidłowej segregacji śmieci .
Tego dnia rozstrzygnięte zostały konkursy

  • wiedzy eko-przyrodniczej, którego zwycięzcami zostali: z klas czwartych Kamil Medyński, klasy piątej Adam Kwapiszewski i Konrad Kubik, klas szóstych Alicja Jarecka.

  • konkurs pod hasłem „Coś z niczego” polegał na wykonaniu ciekawych rzeczy z odpadowych materiałów, które można powtórnie wykorzystać .

Wielu uczniów wykazało się pomysłowością, a wykonane prace zostały pozytywnie ocenione. Mamy nadzieję,że taka lekcja będzie miała swoje przełożenie na zachowania uczniów w codziennym życiu.


rm-m, pk

Moja ulubiona postać z bajki

Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej i przedszkola wzięli udział w szkolnym konkursie „Moja ulubiona postać z bajki”, organizowanym przez Samorząd Szkolny. Wszystkie prace były piękne, uczniowie wykazali się ogromnym talentem plastycznym i kreatywnością. Jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach: przedszkole i klasy I-III szkoły podstawowej.

Zwycięzcy w kategorii – przedszkole:

  1. Alicja Kowalska – gr.II

  2. Nadia Łukasik – kl.0

  3. Barbara Sobczak – kl.0

Wyróżnienie: Maja Czarnecka – kl.0

Zwycięzcy w kategorii – I-III szkoła podstawowa:

  1. Natalia Sobkowiak – kl.II

  2. Ignacy Wodziński – kl.Ia

  3. Patrycja Kaszuba – kl.Ib

Wyróżnienie: Maciej Mamos – kl.IIIa Beata Piotrowska - kl.IIIb

Dzięki Radzie Rodziców zwycięzcy otrzymali piękne nagrody, zaś pozostali uczestnicy słodki upominek i naklejki. Wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie gratulujemy ogromnego talentu plastycznego i zachęcamy do rozwijania swoich pasji i zdolności.

Opiekunki SU

Lekcje w muzeum

13 czerwca uczniowie Zespołu wędrowali między naszą placówką a centrum Zadzimia. Wszystko za sprawą uprzejmości Stowarzyszenia Przyjaciół Zadzimia, które otworzyło przed nami drzwi swego miniaturowego muzeum. Po Izbie Regionalnej oprowadzali nas prezes stowarzyszenia - pani Jadwiga Lewandowska oraz pan Zbigniew Magdziak.
Nawet najmłodsi uczniowie doskonale odgadli, że w zadzimskim muzeum zgromadzono sprzęty użytku codziennego pochodzące z czasów PRL. Wielu z uczniów potrafiło odnaleźć sprzęty znane im z domów dziadków, dla większości była to jednak wizyta w świecie dla nich nieznanym.
Co to były za czasy! Pralka nie wytwarzałą eco bubbles, miała na imię Frania i sama nie potrafiła odwirować wody. Żelazka miały duszę i były tak ciężkie, że nie trzeba było kupować hantli, by zadbać o muskulaturę ciała. Chleb wypiekało się w domu, do prac polowych wykorzystywało się dość prymitywne narzędzia, a mimo to ludzie mieli czas na spotkania i rozmowę. Przed domami stały ławeczki, na których dyskutowano, plotkowano i śmiano się.
Celem Stowarzyszenie Przyjaciół Zadzimia jest ocalenie od zapomnienia klimatu dawnej wsi. Dzięki tej inicjatywie kolejne pokolenia będą miały szansę zobaczyć przetak, dziabkę, lampę naftową itp.
Jeżeli ktoś z Państwa posiada skarby na strychu, które chciałby przekazać stowarzyszeniu, gorąco zachęcamy. W muzeum wciąż brakuje kierzynki, czyli maselnicy, metalowego nocnika oraz strojów pochodzących z lat pięćdziesiątych lub sześćdziesiątych.
Nasi uczniowie bawili się w izbie doskonale. Na pewno tam wrócimy.

dg

Nikotynie mówimy nie!

W związku  z obchodzonym 31. maja Światowym Dniem bez Papierosa w Zespole Szkół w Zadzimiu przeprowadzono działania w ramach programu antynikotynowego.
Uczestnikami szkolnego programu antynikotynowego była cała społeczność szkolna wraz z przedszkolakami. Wychowawcy w trakcie godzin wychowawczych, zgodnie z tegorocznym hasłem : ”Tytoń – zagrożenia dla rozwoju”, przeprowadzili pogadanki tematyczne ze zwróceniem szczególnej uwagi na szkodliwy wpływ palenia tytoniu na organizm ludzki. Na szkolnym korytarzu przygotowano gazetki informacyjno–edukacyjne, gdzie uczniowie mogli zapoznać się z materiałami ukazującymi skutki palenia, a także znaleźć porady, jak skutecznie walczyć z nałogiem oraz jak tytoń wpływa na otoczenie. Na lekcjach zostały zaprezentowane filmy na temat szkodliwości palenia papierosów.
Z okazji obchodów Światowego Dnia bez Tytoni uczniowie wykonali rysunki i plakaty antynikotynowe. Zostały one zaprezentowane w widocznym miejscu w szkole, uczniowie redagowali również hasła o niepaleniu. Przedstawione aforyzmy, autorstwa dzieci, miały zachęcić i zmobilizować palaczy do podjęcia decyzji o zerwaniu z nałogiem.
Podjęte działania były kontynuacją działań realizowanych przez uczniów klas IV w zakresie Programu antytytoniowego edukacji zdrowotnej pt. „Bieg po zdrowie” .
Podjęte działania służące propagowaniu zdrowego stylu życia oraz walce z nałogiem palenia papierosów wśród młodych ludzi z pewnością obudziły w uczniach refleksje nad swoim postępowaniem i postępowaniem bliskich im osób. Działania te przyczynią się również do pozytywnego myślenia i właściwego działania.

Przygoda z akordeonem

12 czerwca odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z muzyką w ramach "Muzycznej przygody".
Bohaterem wtorkowego spotkania był akordeon. Uczniowie mieli okazję usłyszeć jego klawiszową i guzikową odmianę oraz poznać budowę instrumentu. Ochotnicy jak zawsze spróbowali zagrać na prezentowanym instrumencie, a Michał mógł pochalić się umiejętnością gry na nim.
Sądząc po natężeniu braw, z jakimi uczniowie pożegnali Pana Feliksa, można sądzić, że cykliczne spotkania z muzyką bardzo przypadły do gustu społeczności Zespołu.

dgList do Taty
13 listopada nastąpiło wręczenie nagród dla uczniów klas 6 Szkoły Podstawowej, biorących udział w konkursie ,,List do Taty". Konkurs został zorganizowany przez Senat RP, a nasi uczniowie dokonali zgłoszenia poprzez Biuro Senatora Przemysława Błaszczyka.
W konkursie I miejsce zajęła Aneta Miłosz, na II uplasował się Jakub Fajka , III miejsce zajęła Martyna Kowalczyk.
Konkurs miał na celu pobudzenie wyobraźni i kreatywności dzieci i młodzieży poprzez skierowanie opinii publicznej na rolę ojca w rodzinie oraz propagowanie przykładów dobrego ojcostwa.
Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
Opiekun konkursu- Katarzyna Miłaczewska
Pomarańczowy dzień w przedszkolu

12 października przedszkolaki I,II i III grupy obchodziły Święto Marchewki. Celem spotkania było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw jako darów natury i żródła witamin.
Na marchewki urodziny...tą znaną piosenką rozpoczął się marchewkowy dzień, w którym królowała oczywiście marchewka. Tego dnia dzieci włożyły marchewkowe opaski, a w ich strojach dominował kolor pomarańczowy. Chętnie brały udział w zabawach i konkursach - ,,Podaj marchewkę" - zabawa przy muzyce, ,,Marchewka goni marchewkę", marchewkowe zawody – zabawa ze współzawodnictwem, nauczyły się rymowanki o marchewce, a następnie degustowały surowe i gotowane warzywo. Nie zabrakło również picia soku marchewkowego przez słomkę.
Na koniec najmłodsze przedszkolaki ulepiły marchewkę z masy solnej, a starszaki wykonały z pasków papieru. Ten dzień dostarczył dzieciom dużej dawki witamin, śmiechu i zabawy.


M.M.

O rycerzu z Bogdańca

10. marca uczniowie klasy IB obejrzeli film „Krzyżacy” w reżyserii Aleksandra Forda na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza. Ku olbrzymiemu zadowoleniu polonistki okazało się, iż niektórzy gimnazjaliści zapoznali się z dziełem pierwszego polskiego laureata literackiej Nagrody Nobla i potrafią dostrzec wiele różnic między książką a jej ekranizacją.
Miejmy nadzieję, że ci, którzy nie wypożyczyli jeszcze powieści, udadzą się do biblioteki i z przyjemnością przeczytają o przygodach rycerza z Bogdańca.

dk

Ile potrafią z języka polskiego

16. grudnia uczniowie drugich klas gimnazjum mogli przekonać się, ile potrafią z języka polskiego. Przez 90 minut wypełniali arkusz, w którym znajdowały się zadania sprawdzające trzy kluczowe umiejętności: odbiór tekstu na poziomie dosłownym i metaforycznym, analizę i interpretację oraz tworzenie własnego tekstu. Teraz z niecierpliwością czekają na wyniki, które poznaja po zimowej przerwie świątecznej.

dk

Strona 2 z 2 < 1 2
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 488,599 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie