Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne Ciekawe strony WWW Styczeń 23 2019 08:02:48
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 196
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Acyymbatte
Edukacyjna wycieczka do stolicy

8 grudnia uczniowie klas trzecich gimnazjum, klasy VIIIa oraz nieliczni szóstoklasiści uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. 
Celem wycieczki było poznanie powstańczych losów stolicy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Starego Miasta, gdzie na każdym kroku można natknąć się na wzmianki o znajdujących się tam podczas powstania barykadach. Szlak spaceru wiódł przez najważniejsze zabytki Krakowskiego Przedmieścia oraz Rynku Starego Miasta aż do pomników upamiętniających powstanie roku 1944, czyli do Pomnika Małego Powstańca oraz Pomnika Powstania Warszawskiego. Spacer po stolicy zakończył się wizytą na Placu Niepodległości, gdzie uczestnicy wycieczki byli świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. 
Kolejnym punktem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Tu pod wodzą przewodnika uczniowie dowiedzieli się o powodach, które zadecydowały o wybuchu powstania oraz atmosferze towarzyszącej pierwszym dniom sierpnia. Zainteresowani uczniowie gromadzili 63 kartki z kalendarza roku 44, na których opisano najważniejsze w danym dniu wydarzenia z frontu powstańczego.
Muzeum Powstania Warszawskiego jest nowoczesnym obiektem, w którym wręcz należy dotykać eksponatów i doświadczać. I tak uczniowie weszli do kanałów, by w ciemności przemierzyć krótki odcinek i poczuć grozę sytuacji, mierzyli z broni i usiedli za kierownicą niemieckiego motocykla. 
Zwiedzający zawitali też w znajdującym się na terenie muzeum kinie, gdzie obejrzeli w 3D film "Miasto ruin". Widok zburzonej stolicy, zarejestrowany z przelatującego nad Warszawą liberatora, był dla wszystkich przygnębiający. Sama wizyta w muuzeum była jednak niezwykle pouczająca.
W Zespole widać już pierwsze efekty wycieczki do Warwawy- uczennice klasy VIIIa wykonały gazetkę na temat powstania warszawskiego. 
Opiekunkami podczas wyjazdu były panie: Beata Michalska, Magdalena Jarczewska, Renata Micewska-Mielnik, Dorota Glapska.


dg

Mikołajki w Zespole

6 grudnia w Zespole Szkół w Zadzimiu królował kolor czerwony. Wszystko za sprawą inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, który ogłosił, że wszystkie osoby posiadające w tym dniu czerwony element stroju nie będą pytane.
Oprócz uczniów w placówce zawitała jeszcze jedna osoba w czerwonym stroju- sam św. Mikołaj.
Ten wędrował od klasy do klasy i rozdawał wszystkim cukierki ufundowane przez Radę Rodziców.
Imieniny Mikołaja w naszej szkole były bardzo udane.

 

 dg

Mikołajkowe atrakcje

W środę 5 grudnia uczniowie kl. IV a i b, V a, b i c pod opieką wychowawców: p. Renaty Micewskiej-Mielnik, p. Doroty Jaszczak-Kacprzak, p. Marzeny Zel-Budzanowskiej, p. Andrzeja Gierowskiego i p. Andrzeja Czechowicza udali się do Centrum Kultury w Zduńskiej Woli na spektakl muzyczny „Mikołajek”.
Młodzi widzowie z zainteresowaniem śledzili losy tytułowego bohatera. Zauważyli liczne różnice między spektaklem a lekturą. Bardzo podobał im się Smalec (książkowy Alcest) . Odbiorcom przypadły również do gustu żywiołowo wykonane przez aktorów piosenki. Ponadto uczniowie wynieśli z przedstawienia ważne przesłanie, że w życiu na pierwszym miejscu powinna być przyjaźń.
Oprócz uczty duchowej była też uczta dla ciała, bowiem uczniowie udali się do MacDonalda, gdzie były: smaczne jedzenie, dobra zabawa w sali gier oraz atrakcyjne upominki. Do szkoły wszyscy wracali szczęśliwi i pełni wrażeń.

dk

"Co w trawie piszczy"
3 grudnia wszystkie klasy młodsze wybrały się do sieradzkiego teatru na musical profilaktyczny pt. "Co w trawie piszczy". Jest to fantastyczna przygoda mieszkańców łąki, połączona z zaskakującymi zwrotami akcji i znakomitym humorem. Musical udowadnia, że chociaż wszyscy się od siebie tak bardzo różnimy, to wspólnymi siłami możemy pokonać wszelkie trudności i dokonać czegoś naprawdę wielkiego. 
 
PW
Andrzejki w przedszkolu
"Andrzeju, Andrzeju daj nam znać co się będzie z nami dziać". 30 listopada obchodzimy imieniny Andrzeja. W tym dniu nasze przedszkolaki poznawały tradycje i zwyczaje andrzejkowe. Był to czas wróżb, magii, a przede wszystkim dobrej zabawy przed zbliżającym się adwentem. W przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera radosnych zabaw i wróżb. Aby wróżby się spełniły, dzieci rzucały monety do wody i wypowiadały zaklęcie, przelewały wosk przez klucz, zaglądały w przyszłość, aby zobaczyć co je czeka. Oczywiście oprócz zabaw, konkurencji i skocznej muzyki nie zabrakło czegoś dla ciała, czyli pizzy i słodkiego poczęstunku.
Czy wróżby się spełnią - przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one przedszkolakom wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.AJ
Bezpieczeństwo przeciwpożarowe

29 listopada po próbnym alarmie przeciwpożarowym uczniowie klas szóstych uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach.
Mł. bryg. mgr inż. Wiesław Grzybowski, pełniący funkcję dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej, opowiedział szóstoklasistom o zagrożeniach towarzyszących okresowi grzewczemu. Przede wszystkim poruszano temat cichego zabójcy, czyli czadu. Pan Wiesław Grzybowski zaprezentował również uczniom czujnik dymu, zwrócił uwagę na bezpieczeństwo podczas rozpalania w piecu ogrzewania centralnego oraz odpowiedział na pytania uczniów.

dg

Zabawa andrzejkowa w Zespole

27 listopada odbyły się andrzejki szkolne. Na uczniów czekała zabawa taneczna, poczęstunek w klasach oraz Magiczny Salon Wróżb, w którym każdy mógł poznać swoją przyszłość. Klasy 1-3 szkoły podstawowej swoje przyjęcie miały na korytarzu szkolnym, gdzie czas umilały im liczne konkursy i wspólne zabawy. Natomiast starsi uczniowie bawili się na sali gimnastycznej. O muzykę i oświetlenie zadbał pan Robert Miłek, który do godziny 20 prowadził szkolne andrzejki. Na koniec imprezy klasy 3 gimnazjum oraz 8 podstawówki zmierzyły się z polskim tańcem narodowym - polonezem. Była to mała próba przed oficjalnym pożegnaniem ostatnich roczników. Wszyscy bawili się świetnie, nawet udało się namówić nauczycieli wraz z Dyrekcją do wspólnej zabawy.

Idalia Drzewiecka
Spotkanie z wiolonczelą

27 listopada uczniowie Zespołu uczestniczyli w kolejnym spotkaniu w ramach "Muzycznej przygody".
Po skrzypcach i altówce nadeszła kolej na wiolonczelę. Uczniowie poznali budowę instrumentu oraz jego brzmienie. Jak zwykle ochotnicy mogli spróbować gry na instrumencie, a wszyscy cieszyć się pięknym brzmieniem wiolonczeli.

dg 

Lektura na deskach teatru

We wtorek 27 listopada uczniowie kl. IVa i b, V a oraz VIb, pod opieką p. Renaty Micewskiej -Mielnik, p. Doroty Jaszczak- Kacprzak  i p. Elżbiety Cichosz, udali się do Teatru Miejskiego  w Sieradzu na spektakl „Charlie i fabryka czekolady”. Młodzi  widzowie z zainteresowaniem śledzili losy tytułowego bohatera, który dzięki Złotemu Kuponowi mógł zobaczyć, jak powstają słodycze Williego Wonki. Twórcy Współczesnego Teatru w Krakowie przekonali do siebie wybrednych odbiorców również efektami specjalnymi. Ponadto uczniowie wynieśli z przedstawienia ważne przesłanie, że w życiu na pierwszym miejscu powinna być rodzina.
Następnego dnia pani bibliotekarka miała pełne ręce roboty, gdyż odwiedzili ja czwartoklasiści z zamiarem wypożyczenia powieści Roalda Dahla. Książka spodobała się dziewięciolatkom, gdyż czytali ją w czasie przerw a niektórzy, ku niezadowoleniu nauczycieli, nawet podczas lekcji.

dk

Andrzejkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej - klasy młodsze

26 listopada w naszej szkole odbył się Andrzejkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej dla klas młodszych. Do rywalizacji przystąpiło 7 zespołów z klas IV - VI szkoły podstawowej. Pierwsza faza turnieju odbyła się w dwóch grupach, gdzie rywalizacja toczyła się systemem "każdy z każdym". Następnie dwie najsłabsze drużyny z grupy A i jedna z grupy B rywalizowały ze sobą o miejsca 5-7. Pozostałe 4 najlepsze drużyny grały mecze półfinałowe. W nich FC Lolki wygrały 2:1 z FC Prestiż oraz FC Bambiki pokonały FC Janusze 1:0. W meczu o 3 miejsce FC Prestiż okazał się lepszy od FC Janusze, wygrywając 3:1. Mecz finałowy był bardzo zacięty z lekką przewagą chłopców z FC Bambiki. Niestety z żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola. O zwycięstwie decydowały więc rzuty karne, w których lepszy okazał się zespół FC Lolki (1:0).
Końcowa klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:

1. FC Lolki z klasy Vc
2. FC Bambiki z klasy VIb
3. FC Prestiż z klasy Vb
4. FC Janusze z klasy VIa
5. FC Warzywniak z klasy IV b
6.FC Buncz Pad z klasy Va
7. FC Grim z klasy IV a
Wszystkie zespołu otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zawodnicy słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Opiekunami na turnieju byli: Andrzej Czechowicz, Andrzej Gierowski i Sławomir Kobielski.

SK

Spotkanie integracyjne klasy VIIB

23 listopada uczniowie klasy VII B wcale nie mieli zamiaru wrócić do swoich domów. W tym dniu postanowili zostać w szkole i spędzić ze sobą popołudnie, wieczór i noc. Spotkanie zaczęło się od przygotowania miejsca noclegowego oraz miejsca na zjedzenie posiłków. Później pozostał już tylko czas na gry i zabawy na sali gimnastycznej, oglądanie filmu, zabawy na małej sali czy długie nocne pogaduchy. Była to świetna okazja by ze sobą poprzebywać, porozmawiać na rożne tematy, powygłupiać się ze sobą, po prostu poznać się bardziej. Wszechobecne komórki w tym dniu nie były potrzebne. Uczniowie potrafili zorganizować sobie czas i nikt się nie nudził. Uśmiechy na twarzach świadczyły o tym, że był to bardzo udany biwak.

SK

Strona 2 z 6 < 1 2 3 4 5 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 508,726 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie