Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne 10/08/2020
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Psycholog szkolny
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Szukaj
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 204
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Jolanta
Pamiętamy o powstańcu

Zgodnie z tradycją lat ubiegłych do uczniów klas VIII należy opieka nad mogiłą uczestnika powstania styczniowego, która znajduje się w pobliżu zadzimskiego parku. Tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych, w dniu 29.października, najstarsi uczniowie z naszej szkoły wraz z wychowawcami: Karoliną Pośpiech i Sławomirem Kobielskim odwiedzili to miejsce, aby je uporządkować. Uczniowiewygrabili liście, wyrwali chwasty, zebrali śmieci, a następnie złożyli kwiaty i zapalili znicz.
Wizyta przy grobie powstańca była jednocześnie krótką i szybką powtórką z wydarzeń związanych z historią Polski.

KP

 

,,Mała książka – wielki człowiek"

W ramach ogólnopolskiej kampanii ,,Mała książka – wielki człowiek" grupy przedszkolne III- 5 latki i IV- 6 latki odwiedziły  28 października Gminną Bibliotekę Publiczną w Zadzimiu.
Pani bibliotekarka Agnieszka Kiejnich poinformowała na czym polega akcja i zachęciła do wizyty w bibliotece wspólnie z rodzicem. Każde dziecko, które przyjdzie do biblioteki otrzyma wyjątkową wyprawkę czytelniczą na dobry czytelniczy start. Podczas wizyty przedszkolaki poznały zasady zachowania się w tym miejscu i dowiedziały się jak korzystać z książki, by nie uległa zniszczeniu. Poznały również księgozbiór przeznaczony dla dzieci w ich wieku, miały możliwość oglądania ilustracji w wybranych przez siebie książeczkach. Mamy nadzieję, że wizyta w bibliotece zwiększy zainteresowanie książką i przyczyni się do zapisania przez rodziców dzieci do biblioteki oraz codziennego czytania swoim pociechom.

M.M.

Reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy

Radomił Kacprzak w dniach 22 - 27 października jako reprezentant Kadry Narodowej Karate przebywał w duńskim mieście Odense pod opieką trenerów: shihana Macieja Grubskiego i sensei Pawła Bombolewskiego. Zanim dotarł na miejsce musiał przebyć 1200 km drogą lądową.
Po dziesięciogodzinnej jeździe autostradą przez Polskę i Niemcy zawodnicy zostali zakwaterowani w hotelu w mieście narodzin Hansa Christiana Andersena, którego baśnie doskonale znają ze swego dzieciństwa.
22 października uczestnicy zawodów zostali zarejestrowani. Radek otrzymał numer startowy 600.
23 października nasz ósmoklasista uczestniczył w krótkim treningu, a następnie ruszył starymi uliczkami na poszukiwanie śladów autora „Dziewczynki z zapałkami”. Z przyjemnością spacerował  po mieście szczycącym się tysiącletnią historią, pamiętającym Wikingów, m. in. Haralda Sinozębego. To był jednak koniec relaksu. Przez cztery kolejne dni uczestniczył w sportowych zmaganiach karateków z 23 krajów.
Podczas XI Mistrzostw Europy Karate WUKF w Odense (Mieście, które nazwę nosi od Odyna, najważniejszego z nordyckich bogów.) na 10 matach zmagało się 1800 zawodników. Poziom zawodów był bardzo wysoki, bowiem spotkali się ze sobą sami najlepsi. Radek stolicę wyspy Fyn opuścił z trzema medalami: złotym (kumite team rotation shobu ippon mini cadets), srebrnym (kata team mini cadets) i brązowym (kata indywidualne).
Ostatecznie reprezentacja Polski uplasowała się na 7 miejscu, więc trzecie co do wielkości miasto w Danii opuszczała z uśmiechem. Polacy wrócili do kraju 28 października zmęczeni, ale szczęśliwi.
Nie spoczną jednak na laurach. Już teraz będą się przygotowywać do kolejnych Mistrzostw Europy, które odbędą się w przyszłym roku w Szczecinie.

dk

 

Łódź -nie tylko kino

25 października uczniowie klas: IV, Va, Vb i VIa  pod opieką wychowawczyń: Danieli Wojtyry, Renaty Micewskiej-Mielnik i Doroty Jaszczak-Kacprzak  wybrali się do Łodzi, by tam przyjemnie i pożytecznie rozpocząć weekend. Najpierw swoje kroki skierowali do kina, by obejrzeć film „Był sobie pies 2”. Tam z zainteresowaniem śledzili losy Baileya, który kilkakrotnie odradzał się, aby w kolejnych wcieleniach pomagać kochającej go rodzinie. Podczas seansu nawet w oczach największych twardzieli pojawiły się łzy, co pokazuje, że przyjaźń i rodzina wciąż są ważne dla każdego człowieka.
Po uczcie dla ducha nastąpiła uczta dla ciała. Uczniowie samodzielnie mogli wybrać i zamówić swoje ulubione dania. Następnie pełni energii ruszyli szlakiem łódzkiego fabrykanta – Izraela Poznańskiego. Jednak najbardziej emocjonujący okazał się ostatni punkt programu – diabelski młyn. Tak bogatą w atrakcje wycieczkę uczniowie z pewnością będą pamiętali długo.


dk

Integracja klasy VIb

25 października uczniowie klasy VIb wraz z wychowaawcą zostali na noc w szkole. Celem wspólnej nocki była integracja oraz trening samodzielności. Szóstolasiści miło spędzili czas podczas zabaw integracyjnych oraz gry w planszówki. Oprócz przyjemności mieli również obowiązki, musieli posłać  dla siebie łóżko na materacu sportowym, zastawiali stół do wspólnego posiłku i przygotowali kolację oraz śniadanie. Było jak na prawdziwej wycieczce, rozmowy trwały do późnych godzin nocnych.

dg

Diabolina powraca!

25 października uczniowie klas szóstych i siódmych oraz nieliczni reprezentanci klasy VIIIb udali się pod opieką pań: Doroty Glapskiej, Katarzyny Miłaczewskiej i Katarzyny Włodarczyk, na wyjazd integracyjny do kina Cinema City w Łodzi.
Uczniowie obejrzeli drugą część przygód "Czarownicy". Film o Diabolinie to alternatywna wersja baśni o Śpiącej Królewnie. W "Czarownicy 2" pojawia się wszystko, co powinna zawierać baśn, czyli jest tu magia, fantastyczne istoty oraz baśniowy świat. Różnica polega na tym, że odróżnienie dobra od zła nie jest tu tak oczywiste. Wszystkich tych, którzy polubili Diabolinę, zachęcamy do obejrzenia drugiej części filmu o rogatej czarownicy. Nam bardzo się podobał.
Po wizycie w kinie uczestnicy wycieczki udali się na posiłek do Manufaktury.

dg

,,Dynia tu, dynia tam, dynia krąży tu i tam"

Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas, by zorganizować ,,Dzień Dyni" - królowej wszystkich warzyw. W dniu 25 października w grupie III i IV odbył się Dzień Dyni. Naszą zabawę rozpoczęliśmy od tańca z dynią, która krążyła wśród dzieci. Na podstawie wiersza pt. ,,Dynia" dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i że można z niej przygotować wiele dań. Przedszkolaki miały okazję przekonać się jak smakuje zupa z dyni, którą specjalnie na tę okazję ugotowała mama Kiliana z grupy młodszej i mama Huberta z grupy starszaków.
Dzieci uczestniczyły w zabawach z dynią: dyniowe kręgle czy slalom dyniowy. Następnie z zaciekawieniem odkrywały dyniowe wnętrze. Po wydrążeniu nasion, obserwowały ich wygląd i próbowały już wysuszonych pestek dyni. Na zakończenie dnia pełnego wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy każdy przedszkolak wykonał dynię z pasków kolorowego papieru, którą zabrał do domu.
M.M.

Czwartoklasiści u przedszkolaków

W październiku czwartoklasiści przygotowali przedstawienie o kulturalnym rycerzu i groźnym smoku. W czwartek 24 października udali się do grupy pani Magdziak, aby pokazać młodszym kolegom, że grzeczność jest lepszą bronią niż miecz czy kopia. Nawet król, który oddawał zwycięzcy rękę swej córki, życzył młodej parze, by zawsze postępowała zgodnie z zasadami savoir-vivre’u.

dk

Jak przygoda - to tylko w Warszawie...

Jak przygoda - to tylko w Warszawie... Taka myśl przyświecała uczniom naszej szkoły, którzy 18 października pod opieką pań Angeliki Krupińskiej, Danieli Wojtyry, Karoliny Pośpiech i pana Sławomira Kobielskiego udali się do stolicy Polski.
Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Parku Łazienkowskim, gdzie pan przewodnik przybliżył uczniom sylwetkę i twórczość naszego pianisty – Fryderyka Chopina. Spacerując alejkami w otoczeniu pięknej złotej jesieni nasi wycieczkowicze zobaczyli również Starą Oranżerię oraz Pałac na Wyspie – miejsca związane z królem Stanisławem Augustem.
Po pobycie w „najszczęśliwszym miejscu w Warszawie”, jak często określane są Łazienki, uczniowie zwiedzili Stare Miasto. Widok z Placu Zamkowego, przy którym stoi Zamek Królewski oraz Kolumna Zygmunta III, to jedna z charakterystycznych panoram w stolicy. Podziwiając zabytki i architekturę warszawskiej Starówki, uczniowie dotarli na Rynek Starego Miasta z nieodłącznym warszawskim kataryniarzem i pomnikiem Syrenki. Kończąc spacer w tej części miasta, zobaczyli jeszcze mury obronne wraz z Barbakanem i odkryli Pomnik Małego Powstańca upamiętniający najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego z 1944 roku.

To nie był jednak koniec niespodzianek! Szczególnie dla fanów piłki nożnej godzinne zwiedzanie Stadionu Narodowego począwszy od trybun, a skończywszy na szatniach, w których przebierają się m.in. piłkarze z kadry Polski, wywołało zachwyt nie tylko wśród męskiej części naszych wycieczkowiczów.
O tym, czy można uczyć się i zdobywać wiedzę poprzez zabawę, obserwację i doświadczenia, uczniowie przekonali się w Centrum Nauki Kopernik. Wizyta w tym miejscu zakończyła pobyt w stolicy. Patrząc na zadowolone i uśmiechnięte miny wszystkich, można było potwierdzić, że warto było spędzić cały dzień w Warszawie.


KP

 

Szkoła pamięta

W czwartek 17 października oraz piątek 18 października uczniowie klasy czwartej oraz klas siódmych z wychowawcami porządkowali groby na zadzimskim cmentarzu parafialnym.
Uczniowie klasy czwartej opiekują się grobem Januszka Flisowskiego, natomiast uczniowie klas siódmych grobem Jana Jagielskiego.
Uczniowie Zespołu zapalili znicze, złożyli wiązankę kwiatów i minutą ciszy uczcili pamięć poległych w II wojnie światowej.

KaMi

Rośnie grupa czytających

W ostatni czwartek 17 października grupa czytających przedszkolakom powiększyła się o kolejnego ucznia klasy VIa. Tym razem „Przygody Czarnego Noska” czytali: Julia Szperling, Witold Łuczak i Radomił Kacprzak.

dk

Strona 11 z 14 << < 8 9 10 11 12 13 14 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 635,987 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie