Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Lipiec 23 2018 11:50:16
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Projekty unijne
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 196
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Acyymbatte
Andrzejkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej

15 listopada w naszej szkole odbył się Andrzejkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej. Celem zawodów było zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego i kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Do rywalizacji przystąpiło 5 zespołów z klas V, VI i VII. Mecze odbywały się w systemie "każdy z każdym". Rozegrano dziesięć spotkań. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale toczyła się w duchu "fair play". Pierwsze miejsce w turnieju wywalczyła drużyna "Bezimienni" z klasy Va, która wygrała wszystkie swoje mecze. Drugie miejsce zajęła drużyna "AC Orły" z klasy VIIb, a III miejsce zdobyła drużyna "Dżidżuridżu" z klasy VII a. Zwycięska drużyna grała w składzie: Jakub Fajka, Maciej Łuczak, Radomił Kacprzak, Mateusz Chmielecki, Jakub Gortat, Oliwier Wilczek. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, uczestnicy obdarowani zostali drobnymi słodyczami. Organizatorem i opiekunem podczas turnieju był Sławomir Kobielski.

SK

List do Taty
13 listopada nastąpiło wręczenie nagród dla uczniów klas 6 Szkoły Podstawowej, biorących udział w konkursie ,,List do Taty". Konkurs został zorganizowany przez Senat RP, a nasi uczniowie dokonali zgłoszenia poprzez Biuro Senatora Przemysława Błaszczyka.
W konkursie I miejsce zajęła Aneta Miłosz, na II uplasował się Jakub Fajka , III miejsce zajęła Martyna Kowalczyk.
Konkurs miał na celu pobudzenie wyobraźni i kreatywności dzieci i młodzieży poprzez skierowanie opinii publicznej na rolę ojca w rodzinie oraz propagowanie przykładów dobrego ojcostwa.
Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
Opiekun konkursu- Katarzyna Miłaczewska
Nie zginęła! Zmartwychwstała!

11. listopada przedstawiciele Zespołu Szkół w Zadzimiu wzięli udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Uroczystość uświetnił nasz poczet sztandarowy (Patrycja Frymeleusz, Amelia Kołodziejczyk, Krzysztof Augustyniak) pod opieką p. Sławomira Kobielskiego. Podczas mszy świętej za ojczyznę służyli ministranci z naszej szkoły: Jakub Magdziak, Szymon Ignatowski i Witold Łuczak oraz grała strażacka orkiestra dęta, w której skład wchodzi wielu naszych uczniów:Ola, Mateusz i Paweł Ignaczakowie, Paulina Sromecka, Ida Drzewiecka, Natalia Krzesińska, Maciej Łuczak, Natalia Medyńska, Wiktoria Rosiak,Wiktoria Polińska, Sebastian Krajewski, Daniel Maćczak. Po mszy młodzież ze szkół w Zadzimiu i w Zygrach przedstawiła krótki patriotyczny montaż słowno – muzyczny. Paulina Wiewiórska w poetyckiej formie wyjaśniła, że 11 listopada „przez szacunek dla przeszłości” „na zawsze dla Polaków pozostał dniem niepodległości”. Radek Kacprzak podkreślił, iż zniewolona przez 123 lata ojczyzna „Nie zginęła! Zmartwychwstała!”. Natomiast Natalia Medyńska w wierszu przypomniała o polskich żołnierzach, którzy podczas I wojny światowej ginęli w bratobójczej walce, a w pieśni uzmysłowiła wszystkim, że „Niepodległa, niepokorna/zawsze była, będzie, jest./Uskrzydlona bielą orła,/bije rytmem naszych serc.” Z kolei szkolny chór (Sylwia Mamos, Zuzanna Dobrzyńska, Wiktoria Polińska,Wiktoria Rosiak,Wiktoria Lisowska, Martyna Cepowska, Paulina Stępińska, Zuzanna Ignatowska, Julia Średniak, Martyna Świt, Renata Tomaszewska, Łukasz Stępień, Sebastian Krajewski, Arleta Szymańska, Ida Drzewiecka, Wiola Miłosz i Kamila Świniarska) wykonał tradycyjne pieśni patriotyczne: „Piechota”, „Legiony”, „Rota”. Nad uczniami z ZS w Zadzimiu czuwały p. Izabela Pietrasik i Dorota Jaszczak-Kacprzak. Przy symbolicznym grobie tych, którzy oddali życie za ojczyznę, honorową wartę pełnili nasi harcerze (Patrycja Stępińska, Zuzanna i Mateusz Klemczak) pod opieką druha W.Terleckiego. Z kolei wiązankę kwiatów w naszym imieniu złożyła delegacja w składzie: p. dyrektor Izabella Świt, p. Ilona Lipiec, p. Sławomir Kobielski.
Dziękujemy uczniom za liczne uczestnictwo w gminnych obchodach Dnia Niepodległości oraz ich rodzicom, że zadbali, aby ich dzieci wzięły udział w patriotycznej uroczystości, realizując tym samym cele programu wychowawczo-profilaktycznego. Dziękujemy też Jakubowi Magdziakowi za podłączenie sprzętu nagłaśniającego.

dk

Droga do niepodległości

10. listopada uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół w Zadzimiu uczcili 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Już dzień wcześniej na szkolnym korytarzu pojawiła się kartka z kalendarza poświęcona Świętu Niepodległości, przygotowana przez uczennice klasy VIIa i IIIB.
W piątek natomiast wszyscy (a uczniowie kl. IIIA i IIIB oraz chórek przy mikrofonach) odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego. Następnie Kacper Polewski wcielił się w rolę nauczyciela i przeprowadził lekcję historii, której temat brzmiał: Droga do niepodległości. Jego uczniowie (Ania Olczyk, Paulina Wiewiórska, Ewelina Piasecka, Natalia Medyńska i Radek Kacprzak) doskonale przygotowali się do zajęć. Pamiętali daty rozbiorów Polski, powstnia pod wodzą Tadeusza Kościuszki, utworzenia Legionów Polskich we Włoszech, powstania listopadowego, Wiosny Ludów, powstania styczniowego, wybuchu I wojny światowej i odzyskania niepodległości przez Polskę. Tylko Mateusz Marciniak, grający chłopca, krórego wujek Stefan przebywa w Australii i przysyła mu paczki, dziwił się, że na emigracji można czuć się źle. Dlatego nauczyciel poprosił go, aby powtórzył sobie wszystkie zdarzenia przypomniane podczas lekcji. Po zajęciach historyk zabrał całą klasę na koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu szkolnego chórku. Aktorzy i śpiewacy doskonale się spisali, więc zasłużyli na gromkie brawa.
Nauczycielki (Izabela Pietrasik, Dorota Jaszczak-Kacprzak) czuwające nad przygotowaniem montażu słowno – muzycznego mają nadzieję, że apel z okazji Święta Niepodległości nie był szkolną nudą, ale okazał się intelektualnym przeżyciem.


dk

„Mikrofon dla każdego”

W dniu 10 listopada odbył się X Otwarty Konkurs Wokalny „Mikrofon dla każdego” w Łęczycy.
W przeglądzie wzięło udział 85 uczestników z terenu całego województwa łódzkiego i centralnych województw naszego kraju. Konkurs był podzielony na 3 kategorie wiekowe.
W kategorii 12 – 15 lat wzięło udział 34 solistów. Nasza uczennica Natalia Medyńska była najmłodszą uczestniczką w tej kategorii. Piosenką „Apetyt na życie” Hanny Banaszak wyśpiewała I miejsce.

Trzeba mieć pasję. Koncert profilaktyczny

9. listopada szóstoklasiści, siódmoklasiści oraz gimnazjaliści ZS w Zadzimiu i ZS wZygrach uczestniczyli w koncercie profilaktycznym Jacka i Michała Musiatowiczów ph.: „Czy słowem można zabić?” sfinansowanym przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zadzimiu.
Wszędzie czyha zło
Wiele osób zastanawia się pewnie, dlaczego utalentowany muzyk i poeta, zdobywca licznych nagród, m.in. Nagrody Prezydenta RP w 1997 roku, autor tekstów piosenek dla Patrycji Markowskiej, przyjaciel Ernesta Brylla, jeździ po całej Polsce, aby uzmysławiać dzieciom i młodzieży, że w życiu nie ma ani sekundy, w której zło nie ma do nich dostępu. Wszędzie czyha zło w postaci wulgarnego języka, cyberprzemocy, papierosów, alkoholu, narkotyków i dopalaczy. Jacek Musiatowicz wie o tym najlepiej, gdyż sam przez wiele lat był alkoholikiem i narkomanem. A przecież nic tego nie zapowiadało. Przyszedł na świat w pałacu,w którym mieścił się dom dziecka. Ojciec Jacka Musiatowicza był dyrektorem tego domu dziecka, a jego matka nauczycielką. Chłopcu nie brakowało niczego z materialnych rzeczy, gdyż ojciec – komunista zapewniał mu dostatnie życie. Niestety, kiedy Jacek miał 7 lat, jego ojciec pod wpływem alkoholu spowodował wypadek, w którym sam zginął. Matka chłopca doznała ciężkich obrażeń i nie wybudziła się ze śpiączki. Przez 8 lat Jacek trzy razy w tygodniu udwiedzał matkę w szpitalu i rozmawiał z nią, licząc na cud. Dla niej starał się być jak najlepszym uczniem, laureatem krajowych konkursów przedmiotowych, Mistrzem Województwa w Tenisie Stołowym. Wkrótce miał zdawać na czarny pas karate i rozpocząć naukę w szkole lotniczej w Dęblinie. Niestety,w jego życiu wydarzyła się kolejna tragedia. Odłączono jego matkę od respiratora. Nawet nie zdążył się z nią pożegnać. Młody człowiek nie poradził sobie sam z emocjami. Wszedł do kościoła, połamał i opluł krzyż. Potem ukradł babci emeryturę, zabrał rodzinne złoto i uciekł jak najdalej od miejsca, w którym został skrzywdzony. Potem były: satanistyczny metal, alkohol, narkotyki. Minęło 4,5 roku od momentu, gdy pierwszy raz zapalił marihuanę do śmierci klinicznej. W szpitalu zaczął modlić się ze strachu i bólu. Pomógł mu ksiądz Jan Twardowski. Wiara przyszła później.
Przeciwdziałanie złu
Jacek Musiatowicz czuje, że jego, człowieka od 27 lat niebiorącego narkotyków, moralnym obowiązkiem jest profilaktyka uzależnień. Profilaktyka, czyli przeciwdziałanie złu. Muzyk postępuje zgodnie z zasadą gen. G. Pattona: „Dzisiaj najistotniejsza jest informacja. Przeciwnik rozpoznany, to przeciwnik pokonany.” Dlatego przyjeżdża do szkół, zakładów poprawczych i karnych, aby dzielić się informacją o uzależnieniach. Liczy na to, iż uświadomiony młody człowiek odrzuci zło, które według ks. J. Twardowskiego „to nie tylko strzelanie do człowieka, to każde spojrzenie w jego stronę i każda myśl. Za myślą idzie słowo i uczynek.” A stąd już prosta droga do słownej agresji i cyberprzemocy.
Recepta
Jak skrócić czas dostępu zła, które czyha na nas w każdej sekundzie? Trzeba mieć pasję!- odpowiada Jacek Musiatowicz. Może to być sport, muzyka, literatura, łowienie ryb itp. Człowiek, który ma pasję, poświęca jej swój wolny czas i rozwija się. Natomiast ludzie niemajacy żadnych zainteresowań siadają do komputera i pogrążają się w wirtualnym świecie. Stają się leniwi, nie robią lekcji. Spotykaja się z podobnymi ludźmi bez pasji i wtedy pojawiaja się – agresja, cyberprzemoc, papierosy, alkohol, narkotyki, dopalacze, głupie oraz niebezpieczne pomysły.
Nie zabijaj!
Pan Jacek Musiatowicz stosuje teorię w praktyce, dlatego zabrał siedmioletniego syna, który wyraził wolę zostania piłkarzem, na stadion w Radzyniu Podlaskim. Michał pokochał piłkę nożną. W trzeciej klasie gimnazjum był królem strzelców II ligii. Różne kluby chciały go mieć w swoich drużynach. Nadszedł najważniejszy mecz sezonu. Michał, ku wielkiemu zdziwieniu zebranych, w rzucie karnym nie trafił w bramkę. Po meczu w szatni trener słowem, gestem i agresją zabił w nim pasję. Młody człowiek już więcej nie wyszedł na murawę, ale za to odkrył w sobie talent muzyczny. Dziś, mając 21 lat, doskonale gra na gitarze (O czym przekonaliśmy się na własne uszy.),komponuje, wydaje płytę, a ojciec jest z niego BARDZO DUMNY.
Nie rań słowem i spojrzeniem!
Pan Jacek Musiatowicz uczy także tolerancji wobec ludzi z dysfunkcjami, a jego żona Wioletta, była wicemiss Lubelszczyzny, a obecnie oligofrenopedagog w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Radzyniu Podlaskim, pomaga młodym ludziom pokonywać psychiczne bariery.
Bądź życzliwy!
Ponieważ nikt nie wie, co będzie jutro, trzeba zadbać o relacje z ludźmi, żeby nie żałować, że rozstaliśmy się z kimś w niezgodzie.
Nie cwaniakuj!
Nie cwaniakuj!- To ostatnia rada „Wujka Jacka” zawarta w piosence o gacku, który był głuchy na ostrzeżenia matki, cieszył się, że omija wszystkie przeszkody: „Kiedy się cieszył, że je tak omija, /spadł na jedną i rozbił se ryja.” Dosadne słownictwo z pewnością zmusza do refleksji.
Gromkie brawa
Gromkie brawa sugerują, że taka forma profilaktyki przypadła uczniom do gustu.

dk

„Ja, Ty, i My we wspólnej zabawie”

W dniach 7 i 8 listopada odbyły się w szkole zajęcia, zorganizowane i prowadzone przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Poddębic, przebiegające pod hasłem „Ja, Ty, i My we wspólnej zabawie”. Uczestniczyli w nich uczniowie klas I wraz z rodzicami i wychowawczyniami. Dzieci miały okazję w niecodzienny sposób spędzić czas razem z rówieśnikami a co najważniejsze z rodzicem, który w tym czasie był tylko dla nich. Wszyscy z ochotą i zaangażowaniem włączyli się do zabaw zaproponowanych przez prowadzące je panie. Wspólna aktywność rodzica z dzieckiem była okazją do budowania relacji dzięki wspólnemu działaniu, jak również integrowała zespół klasowy.
Wszyscy choć lekko zmęczeni, to zadowoleni zakończyli zajęcia. Niewątpliwie był to dobrze wspólnie spędzony czas, z którego dzieci wyniosły przekonanie, że są kochane przez tych, którzy mówią, że je kochają.

U. Gajdecka

Październik miesiącem oszczędzania

Uczniowie klasy IIIa realizowali projekt edukacyjny pod nazwą  ,,Październik miesiącem oszczędzania". Zachętą do pracy była nagroda finansowa otrzymana w ubiegłym roku od Banku Spółdzielczego w wysokości 1000 zł, za którą zakupiono sprzęt sportowy uatrakcyjniający lekcje wychowania fizycznego. Celem projektu było zmobilizowanie jak największej ilości uczniów klas I - III do aktywnego, systematycznego oszczędzania. Po zapoznaniu się z zadaniami związanymi z projektem uczniowie sami podzielili się na grupy, wykonali plakaty, wymyślali rymowanki i hasła zachęcające do oszczędzania. Efekty swoich prac zaprezentowali wszystkim uczniom klas I - III. Mamy nadzieję, że cel został osiągnięty.


WR

Giganci Mocy

2 listopada uczniowie klas VI i VII pod opieką p. Magdaleny Jarczewskiej, Karoliny Pośpiech, Renaty Micewskiej-Mielnik oraz p. Sławomira Kobielskiego wzięli udział w nietypowej lekcji w interaktywnym muzeum Giganci Mocy w Bełchatowie. W muzeum nasi uczniowie uczyli się, jak powstaje węgiel brunatny, jak się go wydobywa i przetwarza na energię elektryczną w bełchatowskich "Gigantach", czyli elektrowni i kopalni węgla brunatnego. Na warsztatach "Ocean kapsułą czasu" dowiedzieli się, że ok. 200 mln lat temu teren obecnego Bełchatowa zalewało ciepłe morze jurajskie, a w nim kwitło życie. Poznali gatunki zwierząt, które zamieszkiwały jurajskie głębiny. Zobaczyli skąd czerpie się o nich wiedzę. Na zakończenie zajęć wykonali odcisk własnej skamieliny. Następnie zwiedzali interaktywne ekspozycje muzealne w salach poświęconych wydarzeniom z różnych er, okresów i epok geologicznych. Najwięcej emocji wzbudziły sale poświęcone elektrowni Bełchatów, a co za tym idzie produkcji prądu elektrycznego. Uczniowie zobaczyli tam oryginalny pulpit sterowniczy z nastawni, filmy i interaktywne gry edukacyjne o produkcji prądu elektrycznego, szafki poświęcone znanym fizykom i ich dokonaniom, stanowiska doświadczalne (drabina Jacoba, prądnice, generator van de Graafa itd.), schemat budowy kotła, młyna i turbiny- urządzeń niezbędnych w procesie technologicznym produkcji prądu w bełchatowskiej elektrowni. Tu mogli się ze sobą zmierzyć na urządzeniu generującym energię za pośrednictwem pracy ludzkich rąk.

 

 rm-m

 

Oddali cześć

Listopad to miesiąc, w którym poświęcamy więcej uwagi tym, którzy odeszli. Maluchy pamiętały o tych, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny. We wtorek 31 października I i II grupa przedszkolaków udały się na Grób Nieznanego Żołnierza w centrum Zadzimia. Przedszkolaki zdawały sobie sprawę, że jest to miejsce upamiętniające tych, którzy poświęcili własne życie w walce o wolność naszego kraju. Dzięki temu dzieci mogą dziś żyć spokojnie i korzystać z uroków dzieciństwa w wolnej Polsce. W hołdzie i podzięce malychy zapaliły i postawiły znicze przy obelisku.


 AJ

Informacje z pewnego źródła

28 października uczniów klasy IIIB odwiedziła p.Sylwia Kaźmierczak z Powiatowej Komendy Policji w Poddębicach w ramach realizacji programu wychowawczo-profilaktycznego. Przypomniała gimnazjalistom o odpowiedzialności karnej, o wykroczeniach i przestępstwach. Poruszyła też temat cyberprzemocy oraz uświadomiła skutki sięgania po dopalacze.

dk

Strona 12 z 15 << < 9 10 11 12 13 14 15 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 477,043 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie