Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne 10/08/2020
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Psycholog szkolny
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Szukaj
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 204
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Jolanta
Zielnik

Uczniowie klasy 2b przygotowali różnorodne jesienne zielniki. 16 października dzieci prezentowały swoje prace, dzięki czemu każdy mógł nauczyć się nowych gatunków drzew. Taka forma nauki bardzo się wszystkim spodobała.

PW

Kino 3D w szkole

16 października naszą szkołę odwiedziło kino 3D. Starsi uczniowie mieli okazję obejrzeć film edukacyjny dotyczący prehistorii oraz ewolucji dinozaurów oraz zwierząt. Młodsza grupa oglądała bajkę o dinozaurach. Efekty 3D zrobiły ogromne wrażenie na uczniach.

 PW
„Wczoraj przedszkolaki, dzisiaj pierwszaki”

16 października w Zespole Szkół w Zadzimiu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej pod hasłem „Świat jutra – to właśnie my”.
To wydarzenie, które na stałe wpisało się w szkolną tradycję swoją obecnością uświetnili: Wójt Gminy Zadzim p. Krzysztof Woźniak, Dyrektor Zespołu Szkół p. Izabella Świt oraz Wicedyrektor p. Monika Woźniak.
Licznie zgromadzeni rodzice, grono pedagogiczne, a także starsi uczniowie towarzyszyli pierwszakom w tej ważnej dla nich chwili. Cześć oficjalna pasowania została poprzedzona występem artystycznym maluchów. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Następnie z należytą powagą i przejęciem wypowiedzieli słowa  ślubowania. Dzieci deklarowały dbać o honor i dobre imię szkoły, przykładać się do nauki, być dobrymi kolegami i Polakami. Aktu pasowania na ucznia dokonali: Dyrektor Szkoły p. Izabella Świt oraz Wójt Gminy Zadzim p. Krzysztof Woźniak, którzy następnie złożyli dzieciom gratulacje, życząc im wielu sukcesów i niezapomnianych chwil w murach tej szkoły. Również starsi koledzy reprezentowani przez uczniów klas trzecich skierowali do pierwszaków ciepłe słowa  - zapewniając ich o przyjaźni i wsparciu w trudnych momentach oraz obdarowując drobnymi upominkami.
O nowych członkach społeczności szkolnej pamiętał także Bank Spółdzielczy w Zadzimiu, który ufundował dzieciom pięciozłotowy wkład na książeczkę SKO oraz woreczki z przyborami szkolnymi a także ubezpieczyciel firma „MM” Ubezpieczenia & Finanse, który obdarował dzieci pięknymi książkami z dedykacją.
Po uroczystości uczniowie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców pierwszaków.

 

A.Z.


W poszukiwaniu czystej wody

15 października uczniowie klas Va i Vb wraz z wychowawczyniami- Dorotą Jaszczak-Kacprzak i Renatą Micewską- Mielnik byli z wizytą w oczyszczalni ścieków. Obserwowali proces filtrowania (cedzenia, przepuszczania przez piaskowniki), aeracji (napowietrzania), nitryfikacji (zjadania ścieków przez bakterie) i sedymentacji (osadzania) zanieczyszczeń płynących z okolicznych domostw oraz naszej szkoły. Zobaczyli także komputerowe centrum dowodzenia oczyszczalnią. Uczniowie mogli zobaczyć wodę wpływającą i opuszczającą oczyszczalnię. Różnica była ogromna! Wycieczka była interesująca, choc towarzyszył jej niezbyt przyjemny zapach.
Dziękujemy panu Dominikowi Augustyniakowi za oprowadzenie.

rm-m

Gminne odchody Dnia Edukacji Narodowej

11 października społeczność gminy Zadzim związana z oświatą spotkała się w murach naszej placówki, by świętować Gminny Dzień Edukacji Narodowej.
Na zaproszenie wójta gminy Zadzim- pana Krzysztofa Woźniaka odpowiedzieli pracownicy pedagogiczni oraz niepedagogiczni obu placówek znajdujących się na terenie gminy, emerytowani nauczyciele, przewodnicząca Rady Rodziców- pani Beata Janaszkiewicz, przedstawiciele Rady Gminy na czele z panem przewodniczącym- Mariuszem Warychą oraz kierownik miejscowej Biblioteki Publicznej- pani Agnieszka Kiejnich.
Święto oświaty rozpoczął występ naszych uczniów przygotownych przez opiekunki Samorządu Uczniowskiego- panie Angelikę Krupińską i Dorotę Glapską. Nasza wersja "Czerwonego Kapturka" podobała się gościom i została nagrodzona gromkimi brawami. Występ uczniów uświetniły popisy szkolnego chóru przygotowanego przez pana Andrzeja Czechowicza.
Następnie rozpoczęła się część oficjalna, w której rozdano nagrody tym nauczycielom, którzy za pracę w minionym roku szkolnym zostali wyróżnieni nagrodami.
Nagrodę Wójta Gminy Zadzim z rąk pana Krzysztofa Woźniaka odebrały panie: Renata Frątczak-Serafińska, Ilona Lipiec i Marzena Zel-Budzanowska oraz pan Andrzej Czechowicz.
Podczas uroczystości wręczono również Nagrody Dyrektora. W naszej placówce z rąk pani Izabelli Świt odebrali je nauczyciele: Alicja Zimka, Magdalena Jarczewska, Renata Klimczak, Szymon Kaczmarkiewicz, Małgorzata Magdziak oraz pracowicy niepedagogiczni: Monika Chruścicka, Iwona Grzegorzewska, Ilona Kaniecka, Natalia Masiarek, Marianna Woźniak oraz pan Mirosław Stępiński.

Dalsza część spotkania upłynęła na rozmowach towarzyskich przy słodkim poczęstunku.
Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Gminnego Dnia Edukacji Narodowej dziękujemy za pamięć oraz docenianie pracy wszystkich zatrudnionych w sektorze oświaty.


dg

Szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej

11 października społeczność Zespołu Szkół w Zadzimiu spotkała się na sali gimnastycznej, by uczcić obchodzony 14 października Dzień Edukacji Narodowej.
W tym roku siódmoklasiści pod wodzą opiekunek Samorządu Uczniowskiego- pań Angeliki Krupińskiej i Doroty Glapskiej, przygotowali dla wszystkich nauczycieli, pracowników niepedagogicznych oraz uczniów bajkę pt. "Czerwony Kapturek".
O historii nierozważnej Klementynki (w tej roli zobaczyliśmy Kingę Gortat) opowiedziały trzy urodziwe wiewiórki- Wiktoria Felicka, Sylwia Olczyk oraz Nadia Andrzejewska. Mimo przestróg mamy (Ewy Bratek) oraz napomnień leśniczego (Mateusza Ignaczaka) i tym razem Kapturek wdał się w rozmowę z nieznajomym wilkiem (Konradem Kubikiem), który uzyskał informacje na temat celu podróży dziewczynki oraz miejsca zamieszkania babci (Julki Szczepańczyk).
Nasza babcia padła ofiarą oszustwa "na wnuczka" i została pożarta przez wilka. Ten sam los spotkał Kapturka. Na szczęście leśni obserwatorzy- kukułka (Karolina Janaszkiewicz), dzięcioł (Olga Rojek) oraz jeże (Adam Drzewiecki i Dawid Pawełczyk) powiadomili leśniczego o podstępie wilka i przyczynili się do uratowania obu ofiar.
Sądząc po oklaskach oraz skupieniu naszych uczniów, bajka się podobała.
Oklaskami zostali też nagrodzeni członkowie szkolnego chóru, którzy wykonali dwie piosenki.
Siódmoklasistom gratulujemy udanego debiutu na dużej scenie. Wszystkim uczniom występującym tego dnia dziękujemy za zaangażowanie.
dg

Puchar Polski

Nasz ósmoklasista, Radomił Kacprzak, zawodnik „Dragona” Poddębice 04 - 05 października  brał udział w ostatnim szkoleniu Kadry Polski przed Mistrzostwami Europy, które odbędą się w dniach 25 - 27 października w duńskim Odense. Na zakończenie szkolenia w Brodnicy odbył się Puchar Polski.
Radek wystartował w trzech konkurencjach indywidualnych i jednej drużynowej (z kolegami z Łęczycy). Z zawodów przywiózł cztery złote medale i statuetkę dla najlepszego zawodnika turnieju.
Gratulujemy!

Promujemy czytanie

Drugoklasiści i trzecioklasiści mają już prawie zapełnione naklejkami za codzienne czytanie „Dzienniczki Postępów Czytania”. Z kolei u sześciolatków z grupy pani Małgorzaty Magdziak  trwa akcja „Starsi czytają młodszym”
3 października do Radka Kacprzaka czytającego w czwartki po piątej godzinie lekcyjnej „Pamiętnik Czarnego Noska” Janiny Porazińskiej  dołączyła Paulina Cepowska z kl.VI a. Natomiast tydzień później, 10 października, grupa czytających powiększyła się o Julię Szerling i Jakuba Dębskiego.
Maluchy są wdzięczne starszym koleżankom i kolegom, że mogą poznać przygody Czarnego Noska, a starsi uczniowie cieszą się, że mogą przyczynić się do rozwijania wyobraźni przedszkolaków.     

dk         

Spotkanie z gitarą
9 października młodsze grupy przedszkolne ( I i II ) odwiedził Pan Łukasz Kulig- tata jednego z przedszkolaków. Przy akompaniamencie gitary zaprezentował kilka utworów literackich dla dzieci. Wprowadził miłą i radosną atmosferę. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawie muzyczno- ruchowej "Na łące". Panu Łukaszowi bardzo dziękujemy za interesujące spotkanie.

Irena Kuster
 
Dzień tabliczki mnożenia

4 października po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają.
Aby przygotować się do tej akcji uczniowie przygotowali plakaty reklamujące tabliczkę mnożenia, które zostały wywieszone na korytarzach szkolnych. Koordynatorem lokalnym był p. Szymon Kaczmarkiewicz, a w przygotowaniu akcji pomagali: p. Magdalena Jarczewska, p. Anna Blaźniak i p. Renata Serafińska.
Od rana uczniowie wkroczyli do akcji Matematyczne spacery, podczas której szukali kartek z działania, podawali prawidłowe odpowiedzi nauczycielowi i częstowali się cukierkiem.
Na korytarzu matematycznym działały Komisje Egzaminacyjne w składzie: Kamil i Wiktoria oraz Marysia i Nataliana, które sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia. Do egzaminu przystąpiło 74 uczniów. Uczniowie którzy bezbłędnie zdali egzamin, otrzymali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.
Z kolei Patrole Egzaminacyjne w składzie: Kuba i Radomił oraz Martyna i Maciek przepytywali tabliczki mnożenia nauczycieli i pracowników obsługi.
Tego dnia w trakcie lekcji matematyki uczniowie rozwiązywali łamigłówki: Bystrzak, Kolorowy szyfrogram, Tabelka mnożenia, przy których się świetnie bawili.
Na zakończenie akcji odbyło się wręczenie dyplomów i nagród, którzy zdobyli tytuły Mistrza
i Wicemistrza Tabliczki Mnożenia
w pisemnym egzaminie. Mianowicie:
Mistrzowie Tabliczki Mnożenia: Kryspin Michalak, Maja Młynarczyk, Amelia Brzezińska, Marcel Mordalski, Jakub Tybinkowski, Zuzanna Wojtucka, Wojciech Rojek, Nadia Witosławska, Łukasz Bubiński, Adam Kwapiszewski, Konrad Kubik, Ewa Bratek, Martyna Kowalczyk, Zuzanna Dobrzyńska
Wicemistrzowie Tabliczki Mnożenia: Nikola Kowalczyk, Wiktor Andrzejczak, Adam Lisowski, Kamil Medyński, Julia Szczepańczyk, Jakub Fajka, Wiktoria Lisowska.
Akcja wywołała u uczniów niesamowite emocje, chociaż pojawił się mały „stresik” przy odpytywaniu. Cieszy fakt, że zdecydowana większość uczniów wykazała się bardzo dobrą znajomością tabliczki
mnożenia.SzK

Dzień Chłopaka w przedszkolu
30 września przedszkolaki wyjechały do teatru na magiczną baśń muzyczną "W tajemniczej Krainie Krasnali", dlatego Dzień Chłopaka świętowały 1 października. Tego dnia najmłodsze grupy przedszkolne I i II wspólnie integrowały się przy zabawach muzyczno-ruchowych. Dziewczynki składały życzenia swoim kolegom i obdarowały ich upominkami. Dla dziewczynek oczywiście też nie zabrakło czegoś słodkiego, a dla wszystkich mamy upiekły pyszne babeczki.
Chłopcom i tym małym i tym dużym jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego.
 
AJ
 
Strona 12 z 14 << < 9 10 11 12 13 14 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 635,958 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie