Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne 31/05/2020
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Psycholog szkolny
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Szukaj
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 204
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Jolanta
Przedszkolaki powitały jesień
23 września przywitaliśmy jesień. Przedszkolaki wybrały się w tym dniu na spacer po najbliższej okolicy przedszkola w poszukiwaniu zmian zachodzących w przyrodzie. W pięknym, jesiennym słońcu podziwiały drzewa, krzewy i kwiaty w nowej szacie oraz zbierały jesienne dary, które później wzbogaciły „jesienny kącik przyrody”.

AJ
 
Jesteśmy bezpieczni - przedszkolaki na skrzyżowaniu
W minionym tygodniu wszystkie przedszkolaki, i te starsze i te młodsze, po zapoznaniu się z zasadami bezpiecznego poruszania się po jezdni i chodniku oraz po poznaniu wyglądu i znaczenia niektórych ważnych znaków drogowych, wybrały się na pobliskie skrzyżowanie. Celem wyjścia było kształtowanie nawyku właściwego zachowania się w ruchu drogowym oraz utrwalenie podstawowych zasad poruszania się po drogach. Przedszkolaki obserwowały ruch uliczny, ćwiczyły umiejętności poruszania się w pobliżu jezdni oraz prawidłowego przechodzenia przez pasy. 
 
AJ
 
Bezpieczni na pasach

16 września uczniowie klas drugich przypominali sobie zasady bezpiecznego przechodzenia przez pasy i jezdnię. To była również świetna okazja to obejrzenia i zapoznania się z prawdziwymi znakami drogowymi.

PW

Inauguracja sportowego roku szkolnego

Bardzo udanie dla naszych zawodników rozpoczął się nowy rok szkolny. 17 września w Uniejowie odbyły się Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe, w których uczestniczyło dziewięcioro uczniów. Radomił Kacprzak zajął II miejsce, a Julia Szczepańczyk III miejsce w swoich kategoriach wiekowych. Sportowcy zostali uhonorowani medalami i dyplomami. Jednocześnie wywalczyli awans na zawody wojewódzkie, które odbędą się już za tydzień. Gratulujemy i trzymamy kciuki. Pozostali nasi sportowcy spisali się również dobrze, zajęli miejsca w drugiej dziesiątce. 

SK

Z ekologią za pan brat

Będąc na cmentarzu, piątoklasiści postanowili zebrać przy okazji żołędzie dla zwierząt na zimę.

 

 

dk

Zginęli podczas wojny

Wrzesień jest miesiącem pamięci o wybuchu II wojny światowej. W ramach edukacji patriotycznej, zgodnie z programem profilaktycznym szkoły, klasa V b (pod opieką wychowawczyni i praktykantki – p. Anety Grober) udała się na cmentarz w Zadzimiu, by pomodlić się za tych, którzy zginęli w 1939 roku.
Piątoklasiści 19 września zapalili znicze na grobach: Januszka Flisowskiego (zabitego przez artyleryjski pocisk dziesięcioletniego syna zadzimskich restauratorów), Jana Jagielskiego z Zadzimia (dwudziestoczterolatka biorącego udział w bitwie o rzekę Wartę, żołnierza 31 pułku piechoty), Jana Klimczaka z Zadzimia (właściciela wiatraka spalonego przez Niemców, zamordowanego 6 września 1939 r.), Zenobiusza Kliberta z Ralewic (zastrzelonego przez hitlerowców za posiadanie rzeźnickiego noża), lotników (podporucznika obserwatora Tadeusza Sawickiego i kaprala pilota Brunona Ślebody) zestrzelonych przez Niemca 5 września 1939 roku.

DJK

 

„Za Wolność naszą i sprawę”

2 września dziesięcioosobowa grupa uczniów Zespołu Szkół w Zadzimiu po mszy świętej rozpoczynającej rok szkolny 2019/2020 przypomniała zgromadzonym w kościele koleżankom, kolegom, ich rodzicom oraz nauczycielom, że 80 lat temu – 1 września 1939 r. – hitlerowski najeźdźca napadł na Polskę. Młodzi artyści przypomnieli nazwiska mieszkańców Zadzimia i okolic, którzy polegli „Za Wolność naszą i sprawę”. W wierszach i pieśniach wysławiali bohaterstwo polskich żołnierzy, dla których najważniejsze: „Byleby but był mocny, byle karabin był w garści”.
Śpiewakom na akordeonie przygrywał pan Piotr Kuźnik, a nad recytatorami czuwała pani Dorota Kacprzak.
Dziękujemy uczniom, którzy przez dwa wakacyjne dni przygotowywali montaż słowno-muzyczny, wierząc, że warto przypominać wydarzenia z przeszłości. Są to: Klaudia Fraszczyńska i Julia Kowalska z kl. V a, Jakub Dębski z kl. VI a, Julia Czyż, Wiktoria Krawczyk, Aleksandra Kuchciak  i Krystian Tomaszewski z kl. VI c, Olga Rojek z kl. VII b, Alicja Jarecka z kl. VIII b i Radomił Kacprzak z kl. VIII a.
Wyrazy wdzięczności składamy również rodzicom i dziadkom młodych artystów za to, że nie żałowali czasu, by dowieźć dzieci na próby.

 

dk

Rok szkolny 2019/20 rozpoczęty!

2 września inaugurowaliśmy rok szkolny 2019/20. Oficjalne spotkanie na sali gimnastycznej Zespołu poprzedziła msza święta sprawowana przez proboszcza miejscowej parafii, księdza Juliusza Mieczyńskiego. Po nabożeństwie zgromadzeni w kościele obejrzeli montaż słowno-muzyczny upamiętniający 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Nauczyciele przygotowujący montaż- pani Dorota Jaszczak Kacprzak oraz pan Piotr Kuźnik, zadbali, by nie zapomnieć o lokalnych ofiarach wojennej pożogi, tych poległych na froncie, jak również cywilnych.
Po uroczystościach kościelnych wszyscy udali się pod obelisk, gdzie minutą ciszy oraz kwiatami uczcili pamięć poległych.
Kolejnym punktem uroczystości inauguracyjnych było spotkanie na sali gimnastycznej, gdzie dyrektor Zespołu- pani Izabella Świt przywitała wszystkich uczniów oraz ich rodziców. Najmłodsi członkowie Zespołu oraz czwartoklasiści poznali swoich wychowawców oraz sale, w których będą się spotykać przez kolejne dziesięć miesięcy.
Życzenia na rozpoczynający się rok szkolny popłynęły z ust pani dyrektor oraz wójta gminy Zadzim- pana Krzysztofa Woźniaka.
Rok szkolny 2019/20 rozpoczęło 217 uczniów oraz 88 przedszkolaków. Wszystkim życzymy samych przyjemnych chwil w Zespole!

dg

„100 tys. drzew na stulecie Województwa Łódzkiego”

Samorząd Województwa Łódzkiego zainicjował program zadrzewienia  w naszym regionie. Jest on skierowany do wszystkich, którzy chcą posadzić drzewa w swojej przestrzeni. Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego przekazał naszej szkole materiał sadzeniowy w postaci wiązu polnego.
W dniu 29 marca posadziliśmy drzewko przed naszą szkołą . W tym wydarzeniu udział wzięli: pani Barbara Polak – przedstawicielka Urzędu Marszałkowskiego, pani dyrektor Izabella Świt oraz uczniowie klas VI b i III B gimnazjum z nauczycielami panią Renatą Micewską- Mielnik i p. Piotrem Kuźnikiem.
Mamy nadzieję, że wiąz będzie rozwijał się prawidłowo  i zdobił naszą szkolną przestrzeń oraz będzie podziwiany przez następne pokolenia uczniów.

P. K.

Pomarańczowy dzień w przedszkolu

12 października przedszkolaki I,II i III grupy obchodziły Święto Marchewki. Celem spotkania było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw jako darów natury i żródła witamin.
Na marchewki urodziny...tą znaną piosenką rozpoczął się marchewkowy dzień, w którym królowała oczywiście marchewka. Tego dnia dzieci włożyły marchewkowe opaski, a w ich strojach dominował kolor pomarańczowy. Chętnie brały udział w zabawach i konkursach - ,,Podaj marchewkę" - zabawa przy muzyce, ,,Marchewka goni marchewkę", marchewkowe zawody – zabawa ze współzawodnictwem, nauczyły się rymowanki o marchewce, a następnie degustowały surowe i gotowane warzywo. Nie zabrakło również picia soku marchewkowego przez słomkę.
Na koniec najmłodsze przedszkolaki ulepiły marchewkę z masy solnej, a starszaki wykonały z pasków papieru. Ten dzień dostarczył dzieciom dużej dawki witamin, śmiechu i zabawy.


M.M.

O rycerzu z Bogdańca

10. marca uczniowie klasy IB obejrzeli film „Krzyżacy” w reżyserii Aleksandra Forda na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza. Ku olbrzymiemu zadowoleniu polonistki okazało się, iż niektórzy gimnazjaliści zapoznali się z dziełem pierwszego polskiego laureata literackiej Nagrody Nobla i potrafią dostrzec wiele różnic między książką a jej ekranizacją.
Miejmy nadzieję, że ci, którzy nie wypożyczyli jeszcze powieści, udadzą się do biblioteki i z przyjemnością przeczytają o przygodach rycerza z Bogdańca.

dk

Strona 12 z 13 << < 9 10 11 12 13 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 618,108 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie