Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne 10/08/2020
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Psycholog szkolny
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Szukaj
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 204
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Jolanta
Spotkanie z krasnalami

Po raz pierwszy w tym roku - 30 września przedszkolaki: maluchy i starszaki  wyruszyły do Zduńskiej Woli na baśń muzyczną „W tajemniczej krainie krasnali”, wystawioną przez Teatr Muzyczny Duduś z Łodzi.  Było to wesołe przedstawienie o skrzatach malutkich, smerfach wesolutkich, krasnoludkach ubogich, króliczkach pełnych trwogi, złośliwym trolu Szczerbolu, złej czarownicy Złośnicy i niedźwiadku Miododajku. We wspaniały nastrój tajemniczej krainy krasnoludków wprowadzili nas aktorzy, specjalnie przygotowana scenografią, piękne kostiumy aktorów oraz cudowna muzyka. Przez krótki czas dzieci znalazły się w zaczarowanym i magicznym świecie baśni, w świecie skrzatów, smerfów, królików oraz złych troli i czarownic. Małych widzów zachwyciły różnobarwne efekty świetlne, jakie towarzyszyły spektaklowi. W trakcie przedstawienia dzieci bawiły się i brały w nim czynny udział, razem z aktorami śpiewały i tańczyły. Wiele radości i zabawy oraz śmiechu wniosły ciekawe konkursy, w których przedszkolaki brały udział. Była to dla wszystkich cudowna zabawa oraz wprowadzenie naszych małych przedszkolaków w świat sztuki. Aby dobry nastrój towarzyszył dzieciom w powrocie do przedszkola, wszyscy obdarowani zostali nagrodami w postaci pięknych, kolorowych balonów.

AJ
 

Święto w przedszkolu

Każdy przedszkolak dobrze to wie,
że kiedy koniec września zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

27 września odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość –  Dzień przedszkolaka połączony z pasowaniem nowo przybyłych dzieci. Tego dnia najmłodsi obiecali: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić codziennie z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom oraz być dzielnym przedszkolakiem. Po złożonym przyrzeczeniu nastąpił akt uroczystego pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego dziecka ogromną kredką przez Panią Dyrektor Izabellę Świt. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy pasowany przedszkolak otrzymał kolorową kredkę oraz odznakę przedszkolaka, a wszystkie dzieci zostały obdarowane małym słodkim upominkiem.
Po uroczystym pasowaniu starszaki zaśpiewały piosenkę "Dzień przedszkolaka”.
Następnie dzieci otrzymały obiecaną niespodziankę, był to tort przygotowany specjalnie na tę uroczystość. Prezent bardzo podobał się przedszkolakom i oczywiście wszystkim smakował. Szczególne wrażenie na dzieciach jednak zrobiły race z fontanną zimnych ogni, od których najmłodsi nie mogli oderwać oczu.  
Po słodkim poczęstunku dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Na koniec tego uroczystego dnia przedszkolaki wypuściły w powietrze balony ze swoimi życzeniami.
Wszystkim przedszkolakom życzymy, aby ich marzenia się spełniły, a każdy dzień pobytu w przedszkolu upływał miło i wesoło.


 
AJ
 
Głośne czytanie

Uczniowie młodszych klas biorą udział w akcji promującej czytelnictwo „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, której pomysłodawcą jest właściciel sieci sklepów „Biedronka”. Wychowawcy rozdali drugoklasistom „Dzienniczki Postępów Czytania”, aby wyrobić w dzieciach nawyk sięgania po książkę. Uczniowie z kl. p. W. Rulki i p. P. Wojciechowskiej mają czytać codziennie przez 21 dni. Od 24.09. rodzice potwierdzą podpisem, że ich dzieci czytają głośno w domu przez 10 minut.
Głośne czytanie przynosi wiele korzyści: uczy samodzielnego myślenia, pobudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć i koncentrację oraz przyczynia się do osiągnięcia szkolnego sukcesu.
Dlatego też zgodnie z programem profilaktyczno-wychowawczym 26 września w grupie sześciolatków ruszyła akcja „Starsi czytają młodszym”. „Pamiętnik Czarnego Noska” Janiny Porazińskiej wychowankom pani Małgorzaty Magdziak zaczął czytać starszy kolega z klasy VIII a – Radomił Kacprzak. Przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób miś Czarny Nosek znalazł się w redakcji „Słonka”. Dalsze przygody bohatera książki J. Porazińskiej maluchy poznają już za tydzień. Jednak, żeby nie zapomniały przez ten czas o misiu otrzymały rysunek do pokolorowania.Uczniowie kl. IV- VIII chętni do czytania przedszkolakom w czwartki w godz. 12.30 –12.45 (przerwa po piątej lekcji) proszeni są o zgłaszanie się do p. Doroty Jaszczak – Kacprzak.

dk

Poznawali pracę gminnych urzędników

24 września piątoklasiści pod opieką wychowawczyń, p. R.Micewskiej-Mielnik i p. D.Jaszczak-Kacprzak, udali się do Urzędu Gminy w Zadzimiu, by dowiedzieć się, jakie zadania wykonują zatrudnieni tam pracownicy.
W rolę przewodnika wcielił się Wójt Gminy Zadzim, p. Krzysztof Woźniak. Najpierw zaprosił niecodziennych gości do swojego gabinetu i pozwolił wypróbować, czy wygodnie siedzi się przy biurku. Następnie pokazał im kasę, wydział spraw podatkowych, salę konferencyjną, archiwum, dział ewidencji. Uczniowie mogli zobaczyć przy pracy mamy swoich kolegów, p. Lisowską i p. Rojek, które były współorganizatorkami wycieczki do gminy.
Na pożegnanie goście zostali poczęstowani słodyczami, a także otrzymali drobne upominki (długopisy i odblaski).

dk

Przedszkolaki powitały jesień
23 września przywitaliśmy jesień. Przedszkolaki wybrały się w tym dniu na spacer po najbliższej okolicy przedszkola w poszukiwaniu zmian zachodzących w przyrodzie. W pięknym, jesiennym słońcu podziwiały drzewa, krzewy i kwiaty w nowej szacie oraz zbierały jesienne dary, które później wzbogaciły „jesienny kącik przyrody”.

AJ
 
Jesteśmy bezpieczni - przedszkolaki na skrzyżowaniu
W minionym tygodniu wszystkie przedszkolaki, i te starsze i te młodsze, po zapoznaniu się z zasadami bezpiecznego poruszania się po jezdni i chodniku oraz po poznaniu wyglądu i znaczenia niektórych ważnych znaków drogowych, wybrały się na pobliskie skrzyżowanie. Celem wyjścia było kształtowanie nawyku właściwego zachowania się w ruchu drogowym oraz utrwalenie podstawowych zasad poruszania się po drogach. Przedszkolaki obserwowały ruch uliczny, ćwiczyły umiejętności poruszania się w pobliżu jezdni oraz prawidłowego przechodzenia przez pasy. 
 
AJ
 
Bezpieczni na pasach

16 września uczniowie klas drugich przypominali sobie zasady bezpiecznego przechodzenia przez pasy i jezdnię. To była również świetna okazja to obejrzenia i zapoznania się z prawdziwymi znakami drogowymi.

PW

Inauguracja sportowego roku szkolnego

Bardzo udanie dla naszych zawodników rozpoczął się nowy rok szkolny. 17 września w Uniejowie odbyły się Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe, w których uczestniczyło dziewięcioro uczniów. Radomił Kacprzak zajął II miejsce, a Julia Szczepańczyk III miejsce w swoich kategoriach wiekowych. Sportowcy zostali uhonorowani medalami i dyplomami. Jednocześnie wywalczyli awans na zawody wojewódzkie, które odbędą się już za tydzień. Gratulujemy i trzymamy kciuki. Pozostali nasi sportowcy spisali się również dobrze, zajęli miejsca w drugiej dziesiątce. 

SK

Z ekologią za pan brat

Będąc na cmentarzu, piątoklasiści postanowili zebrać przy okazji żołędzie dla zwierząt na zimę.

 

 

dk

Zginęli podczas wojny

Wrzesień jest miesiącem pamięci o wybuchu II wojny światowej. W ramach edukacji patriotycznej, zgodnie z programem profilaktycznym szkoły, klasa V b (pod opieką wychowawczyni i praktykantki – p. Anety Grober) udała się na cmentarz w Zadzimiu, by pomodlić się za tych, którzy zginęli w 1939 roku.
Piątoklasiści 19 września zapalili znicze na grobach: Januszka Flisowskiego (zabitego przez artyleryjski pocisk dziesięcioletniego syna zadzimskich restauratorów), Jana Jagielskiego z Zadzimia (dwudziestoczterolatka biorącego udział w bitwie o rzekę Wartę, żołnierza 31 pułku piechoty), Jana Klimczaka z Zadzimia (właściciela wiatraka spalonego przez Niemców, zamordowanego 6 września 1939 r.), Zenobiusza Kliberta z Ralewic (zastrzelonego przez hitlerowców za posiadanie rzeźnickiego noża), lotników (podporucznika obserwatora Tadeusza Sawickiego i kaprala pilota Brunona Ślebody) zestrzelonych przez Niemca 5 września 1939 roku.

DJK

 

„Za Wolność naszą i sprawę”

2 września dziesięcioosobowa grupa uczniów Zespołu Szkół w Zadzimiu po mszy świętej rozpoczynającej rok szkolny 2019/2020 przypomniała zgromadzonym w kościele koleżankom, kolegom, ich rodzicom oraz nauczycielom, że 80 lat temu – 1 września 1939 r. – hitlerowski najeźdźca napadł na Polskę. Młodzi artyści przypomnieli nazwiska mieszkańców Zadzimia i okolic, którzy polegli „Za Wolność naszą i sprawę”. W wierszach i pieśniach wysławiali bohaterstwo polskich żołnierzy, dla których najważniejsze: „Byleby but był mocny, byle karabin był w garści”.
Śpiewakom na akordeonie przygrywał pan Piotr Kuźnik, a nad recytatorami czuwała pani Dorota Kacprzak.
Dziękujemy uczniom, którzy przez dwa wakacyjne dni przygotowywali montaż słowno-muzyczny, wierząc, że warto przypominać wydarzenia z przeszłości. Są to: Klaudia Fraszczyńska i Julia Kowalska z kl. V a, Jakub Dębski z kl. VI a, Julia Czyż, Wiktoria Krawczyk, Aleksandra Kuchciak  i Krystian Tomaszewski z kl. VI c, Olga Rojek z kl. VII b, Alicja Jarecka z kl. VIII b i Radomił Kacprzak z kl. VIII a.
Wyrazy wdzięczności składamy również rodzicom i dziadkom młodych artystów za to, że nie żałowali czasu, by dowieźć dzieci na próby.

 

dk

Strona 13 z 14 << < 10 11 12 13 14 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 636,017 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie