Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Lipiec 23 2018 11:31:44
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Projekty unijne
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 196
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Acyymbatte
Dzień Chłopaka

Dziewczęta z klasy IIIB przygotowały dla chłopców liczne konkursy i zabawy. Młodzieńcy sprawdzili swoją sprawność intelektualną i fizyczną, a było przy tym dużo śmiechu.

dk

Sportowy weekend

22. - 23.09 jeden z naszych uczniów, Radomił Kacprzak z kl.VI a, uczestniczył w Seminarium Szkoleniowym Karate SHOTOKAN NSKF w Brodnicy i Rypinie. Młody karateka poznawał nowe techniki walki. Natomiast 24.09. Radek podczas Mistrzostw M.U.K.S. SHOTOKAN Karate pod Patronatem Burmistrza i Starosty Miasta Rypina wywalczył trzy złote medale (kata indywidualne, shobu nihon kumite, kihon ippon kumite) oraz otrzymał Puchar dla Najlepszego Zawodnika Zawodów.
Radkowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

dk

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września to wspaniały dzień dla każdego wychowanka, gdyż w tym dniu przypada Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Zadzimskie przedszkolaki uczestniczyły w zabawach i konkursach przygotowanych przez nauczycielki. Maluchy zaśpiewały Hymn przedszkolaka, złożyły ślubowanie, zostały pasowane na przedszkolaka oraz otrzymały pamiątkowe medale. W uroczystości uczestniczyła Pani dyrektor Izabela Świt, która złożyła dzieciom życzenia i obdarowała słodyczami. Na zakończenie dnia każde dziecko otrzymało balonik, który wzięło do domu.

Irena Kuster

 

Bezpieczni na drodze

Przedszkolaki uczą się bezpiecznie przechodzić przez pasy. Podczas zajęć dzieci utrwaliły sobie w jaki sposób bezpiecznie poruszać się po drodze i do czego służą elementy odblaskowe.
Następnie wybrały się na wycieczkę, aby wykorzystać zdobyte wiadomości w praktyce. Przedszkolaki (grupa I i II) ubrane w kamizelki odblaskowe w bezpieczny sposób przechodziły przez przejście dla pieszych. Następnie udały się na pobliskie skrzyżowanie, aby obserwować ruch uliczny. Poznawały napotkane po drodze znaki i zasady panujące na drodze.

AJ

Przypomnieli o wybuchu wojny

Początek roku szkolnego od 78 lat kojarzy się z wybuchem II wojny światowej. O tym ważnym wydarzeniu historycznym po mszy świętej inaugurującej nowy rok szkolny przypomnieli w montażu słowno – muzycznym uczniowie Zespołu Szkół w Zadzimiu: Amanda Mączyńska, Jakub Jewczak, Sylwia Augustyniak, Zuzanna Ignatowska, Julia Średniak, Martyna Świt, Łukasz Stępień, Michał Szymczak, Natalia Medyńska i Radomił Kacprzak. Wierni zgromadzeni w kościele św. Małgorzaty usłyszeli patriotyczne pieśni („Wrócą chłopcy z wojny”, „My nie chcemy więcej wojny”, „Biały krzyż”, „Czerwone maki”, „Dziewczyna z granatem”, „Przysięga”), wiersze ilustrujace tragizm „sześciu ostrych zim, pięciu skwarnych lat...”oraz zobaczyli scenkę pożegnania syna z matką.
Młodzi ludzie uświadomili również wszystkim, że wojna dotknęła także mieszkańców Zadzimia i okolic, iż zadzimianie walczyli i oddawali życie. Już na początku września od niemieckiego pocisku zginęli: dziewięcioletni chłopiec – Januszek Flisowski oraz Jan Jagielski, żołnierz biorący udział w bitwie o rzekę Wartę. W Auschwitz 18 lipca 1942 roku zginął zadzimianin Jan Kowalczyk. Ponadto żołnierze z gminy Zadzim walczyli pod Monte Cassino. Byli to: Wacław Wielogórski z Zadzimia (poległ 12 maja), Władysław Witulski z Adamki, Teofil Szczupak ze Skęczna, Józefat Banaszek z Marcinowa i Kazimierz Węziak z Ralewic.
Podczas akademii w oku niejednego widza zakręciła się łezka, a na zakończenie aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Po wyjściu z kościoła wszyscy udali się pod pomnik poległych i pomordowanych za ojczyznę, by złożyć tam kwiaty i uczcić minutą ciszy patriotów.


 

dk

Nowy rok szkolny rozpoczęty!

4 września zainaugurowaliśmy rok szkolny 2017/18. Jak co roku o godz. 9.00 społeczność Zespołu spotkała się w zadzimskim kościele, by uczestniczyć we mszy świętej. Dla uczniów spoza zadzimskiej parafii liturgia była okazją do poznania nowego proboszcza, księdza Juliusza Mieczyńskiego.
Następnie barwny korowód uczniów, nauczycieli oraz rodziców zawędrował do Zespołu, by oficjalnie rozpocząć nowy rok szkolny. Na sali gimnastycznej powitała nas pani Izabela Świt, która od 1 września pełni funkcję dyrektora Zespołu Szkół w Zadzimiu.
Po przemówieniu pani dyrektor głos zabrał wójt gminy Zadzim- pan Krzysztof Woźniak, który życzył wszystkim uczniom sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym.
Po oficjalnej części uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.
Naukę czas rozpocząć!
dg

Wiosenny Turniej Halowej Piłki Nożnej

15 kwietnia w naszej szkole odbył się Wiosenny Turniej Halowej Piłki Nożnej. Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn ze szkoły podstawowej. Mecze odbywały się w systemie "każdy z każdym". Tak przedstawiają się wyniki turnieju:
AC Orły - FC Mafiozy 0 : 3
Wojownicy z Galery – Bezimienni 1 : 0
Demony z 6a - AC Orły 1 : 1
FC Mafiozy - Bezimienni 9 : 0
Wojownicy z Galery-Demony z 6a 4 : 0
Bezimienni - AC Orły 0 : 7
FC Mafiozy - Wojownicy z Galery 3 : 0
Bezimienni - Demony z 6a 0 : 6
AC Orły - Wojownicy z Galery 2 : 2
Demony z 6a - FC Mafiozy 0 : 5
Pierwsze miejsce z kompletem punktów zajęła drużyna „FC MAFIOZY", drugie miejsce zajęła drużyna „Wojownicy z galery", trzecie „AC Orły”. W zwycięskiej drużynie grali: Paweł Magnuski, Michał Szymczak, Szymon Gortat, Łukasz Stępień, Kamil Ośkiewicz, Arleta Szymańska.
Wszystkim dzieciom, które zechciały spędzić popołudnie w szkole na sportowo i wziąć udział w turnieju serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Zawody zorganizował Sławomir Kobielski przy współudz
iale Renaty Frątczak Serafińskiej.

SK

O rycerzu z Bogdańca

10. marca uczniowie klasy IB obejrzeli film „Krzyżacy” w reżyserii Aleksandra Forda na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza. Ku olbrzymiemu zadowoleniu polonistki okazało się, iż niektórzy gimnazjaliści zapoznali się z dziełem pierwszego polskiego laureata literackiej Nagrody Nobla i potrafią dostrzec wiele różnic między książką a jej ekranizacją.
Miejmy nadzieję, że ci, którzy nie wypożyczyli jeszcze powieści, udadzą się do biblioteki i z przyjemnością przeczytają o przygodach rycerza z Bogdańca.

dk

Ile potrafią z języka polskiego

16. grudnia uczniowie drugich klas gimnazjum mogli przekonać się, ile potrafią z języka polskiego. Przez 90 minut wypełniali arkusz, w którym znajdowały się zadania sprawdzające trzy kluczowe umiejętności: odbiór tekstu na poziomie dosłownym i metaforycznym, analizę i interpretację oraz tworzenie własnego tekstu. Teraz z niecierpliwością czekają na wyniki, które poznaja po zimowej przerwie świątecznej.

dk

Strona 15 z 15 << < 12 13 14 15
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 476,992 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie