Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne Ciekawe strony WWW Styczeń 23 2019 09:36:24
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 196
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Acyymbatte
Nasze drużyny na podium w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Piłkę Ręczną

22 listopada w Poddębicach odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłkę Ręczną dziewcząt oraz chłopców. Nasze panie na zawodach rozegrały trzy mecze. Dwa z nich wygrały- z SP w Poddębicach 2:1 i z SP w Domaniewie 10:1 i jeden  przegrały po bardzo wyrównanym meczu z SP w Dalikowie 2:1. Uzyskane wyniki uplasowały naszą drużynę na  II miejscu.
Panowie wypadli nieco gorzej. Niestety brakło trochę szczęścia, bo obydwa rozegrane mecze z Poddębicami i Domaniewem przegrali 3:2, tracąc bramki w samych końcówkach meczów. Ostatecznie w turnieju zajęli III miejsce.

SK

Andrzejkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej - klasy starsze

22 listopada odbył się Andrzejkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej dla klas starszych.
Do rywalizacji stanęły klasy VII i VIII szkoły podstawowej oraz klasy gimnazjalne. Sześc zespołów rywalizowało ze sobą w systemie "każdy z każdym". W sumie rozegrano 15 zaciętych i wyrównanych meczy. Zwycięzcami turnieju okazała się drużyna "Bezimienni" z klasy VIIA, która wygrała 4 mecze i zanotowała 1 remis. II miejsce zajęła drużyna "FC Głuchoty" z klasy IIIB, a III miejsce przypadło drużynie "Formacja CoCo" z klasy VIIIA. Pozostałe miejsca zajęły druzyny: "FC Budowlańcy" z klasy IIIA, "Formacja Jambo" z klasy VIIIB i "Wolni Strzelcy" z klasy VIIB.
Wszystkie zespołu otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zawodnicy słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Opiekunami na turnieju byli: Andrzej Czechowicz, Andrzej Gierowski i Sławomir Kobielski.

SK

Adaptacje szkolnych lektur

Ponieważ pamięć ludzka jest ulotna, uczniowie najstarszych klas szkoły podstawowej, zachęceni przez swoją polonistkę, postanowili przypomnieć sobie obowiązkową lekturę, oglądając znane ekranizacje książek. W środę 21 listopada klasa VIII b zapoznała się z filmem na podstawie”Syzyfowych prac” Stefana Żeromskiego, natomiast VIII a w piątek 23 listopada poznała adaptację „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza w reżyserii Andrzeja Wajdy.
Młodzi widzowie zgodnie stwierdzili, że film przemawia do nich lepiej niż literatura.

dk

Poezja z łąk i pól

16 listopada w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach odbyło się wręczenie nagród laureatom XIX edycji Konkursu Poetyckiego im. Marii Konopnickiej pod hasłem „Z łąk i pól”. W konkursie, którego celem było uczczenie pamięci wielkiej poetki oraz umożliwienie młodym twórcom lirycznego wypowiedzenia się na temat najbliższej okolicy, wzięło udział ośmioro uczniów naszej placówki. Karolina Janaszkiewicz, Konrad Kubik, Wiktoria Lisowska, Zuzanna Dobrzyńska, Szymon Ignatowski, Katarzyna Fajka, Arleta Szymańska i Sebastian Krajewski napisali po dwa wiersze o tematyce nawiązującej do wiejskiej egzystencji. Miło nam poinformować, że jury doceniło wysiłki naszych uczniów. W kategorii klas IV-VIII I miejsce zdobyły prace Karoliny Janaszkiewicz, na II miejscu uplasowała się Zuzanna Dobrzyńska.
W kategorii gimnazjum jury doceniło talent Arlety Szymańskiej, przyznając jej II miejsce w konkursie.

Gratulujemy!

dg

100 lat niepodległości

W niedzielę 11 listopada braliśmy udział w gminnych obchodach setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. O godz.13.00 uczestniczyliśmy w mszy świętej w intencji ojczyzny. Później wszystkim uczestnikom zrobiono pamiątkowe zdjęcie. Następnie odśpiewaliśmy hymn i złożyliśmy wiązanki pod kamieniem upamiętniającym odzyskanie niepodległości. Wtedy przenieśliśmy się do sali gimnastycznej ZS w Zadzimiu.

Tutaj wysłuchaliśmy przemówienia p. dyrektor Izabelli Świt i p. posła Piotra Polaka oraz obejrzeliśmy montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów z Zadzimia i Zygier. Widzów zachwyciły zarówno recytacja młodych artystów, jak i śpiew osiemdziesięcioosobowego chóru. Pieśni patriotyczne wraz z uczniami spontanicznie śpiewała cała widownia. Nad przygotowaniem części artystycznej czuwali:p. Katarzyna Patora, p. Andrzej Czechowicz, p. Dorota Jaszczak- Kacprzak, p. Joanna Świątek- Szokalska oraz troje nauczycieli z sąsiedniej placówki.
Po akademii nastąpiło wręczenie nagród w gminnym patriotycznym konkursie recytatorskim oraz odbył się przegląd pieśni patriotycznej. Słowo wiążące wygłosiła p. Dorota Glapska.dk

Lekcja patriotyzmu

Z okazji zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę 9 listopada 6 latki udały się na lekcję edukacyjną o Polsce do Pedagogicznej Biblioteki w Poddębicach. Lekcję przeprowadziła pani Beatę Ignar. Podczas zajęć dzieci utrwaliły sobie legendę o początkach państwa polskiego pt. "O Lechu, Czechu i Rusie" przedstawioną za pomocą teatrzyku. Oglądając slajdy o małej i dużej ojczyźnie, mogły uświadomić sobie, że zamieszkują szczególny skrawek Ziemi - zwany Polską. Dzieci doskonale nazywały symbole narodowe oraz wyrecytowały wiersz pod tytułem "Kto Ty jesteś? Polak mały!''.  Włączając się w akcję bicia "Rekordu dla Niepodległej" przedszkolaki przed budynkiem biblioteki o godz. 11.11 zachowując odpowiednią postawę, zaśpiewały hymn narodowy oraz wypuściły biało-czerwone baloniki. Następnie dzieci wykonały kotyliony narodowe na zbliżające się święto. Mamy nadzieję, że lekcja na długo pozostanie w ich pamięci.

AJ

Rekord dla Niepodległej

W piątek 9 listopada na czwartej godzinie lekcyjnej uczniowie Zespołu Szkół w Zadzimiu wraz z nauczycielami udali się do dużej sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w akcji „Rekord dla Niepodległej” zaproponowanej przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży w ramach świętowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polaków.
Najpierw przewodniczący Szymon Mielnik poinformował o celu spotkania. Następnie pan Kobielski nakazał wprowadzenie sztandaru. Punktualnie o godz.11.11. wszyscy zgromadzeni, stojąc na baczność, zaśpiewali hymn.
Akcja ta pokazała, jak w prosty sposób można uczcić bardzo ważne wydarzenie.

Natalia Stefańska

Wybór i korekta dk

Recytowali o ojczyźnie

6, 7 i 8 listopada w dwóch poddębickich bibliotekach odbyły się finały 14. Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Literatury Europejskiej, który w tym roku odbył się pod hasłem “Polska Literatura Patriotyczna”.
Starsi uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum recytowali wiersze pochodzące z różnych epok literackich, poświęcone miłości do ojczyzny. Miło nam poinformować, że w 
kategorii Klas IV-VI wyróżnienie przypadło uczniowi klasy V –
Jakubowi Dębskiemu, zwycięstwo w kategorii klas VII-VIII wywalczyła Natalia Medyńska, natomiast w kategorii klas III gimnazjum i szkół licealnych III miejsce wywalczyli Katarzyna Fajka i Jakub Gorący.
W najstarszej grupie wiekowej swych sił w konkursie próbowały również: Aleksandra Cylińska, Idalia Drzewiecka, Klaudia Solarek oraz Paulina Sromecka.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy chęci do doskonalenia swych umiejętności recytatorskich.

dgŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
6 listopada w naszej szkole odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów. Od rana naszym najmłodszym uczniom towarzyszył niepokój i podekscytowanie w związku z ich przyjęciem do braci uczniowskiej. Uroczystość rozpoczęła część artystyczna przygotowana przez pierwszoklasistów pod opieką wychowawców p. Wandy Rulki oraz p. Pauliny Wojciechowskiej. Następnie po zaśpiewaniu hymnu narodowego oraz złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Izabela Świt wraz z Panem Wójtem Gminy Zadzim Krzysztofem Woźniakiem pasowali pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Ku radości uczniów, otrzymali oni wiele prezentów. Po części oficjalnej wszyscy udali się na słodki poczęstunek, podczas którego był czas na dzielenie się wrażeniami i emocjami z tego wielkiego wydarzenia. Pierwszoklasistom życzymy radosnych i owocnych ośmiu lat w Zespole Szkół w Zadzimiu! 
PW
Dzień Eksperymentów

Uczniowie klasy IV b przygotowali na lekcji przyrody Dzień Eksperymentów. To lekcja niekonwencjonalna, na której to uczniowie wykazują się inwencją twórczą, rozwijają zainteresowania otaczającym światem i zjawiskami w nim zachodzącymi za pomocą powszechnie dostępnych składników. Na naszej lekcji pojawiły się aż cztery wulkany, kosmiczne jojo, ciecz nienewtonowska.
To była wspaniała zabawa i …..nauka!

rm-m

Wierszem o ojczyźnie

5 listopada pięcioro przedszkolaków wzięło udział w 14 Powiatowym Konkursie Recytatorskim Literatury Europejskiej "POLSKA LITERATURA PATRIOTYCZNA", który odbył się w Publicznym Przedszkolu w Poddębicach przy ul. Miłej. Z przedszkola w Zadzimiu do grona wyróżnionych w kategorii 5-6 latków należą trzy dziewczynki Zuzanna Ryman grupa II - 5 latki, wychowawca M. Magdziak oraz siostry bliźniaczki z grupy III - 6 latki  Aleksandra i Maja Wesołowskie, wychowawca A. Józwk. Wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

AJ

Strona 3 z 6 < 1 2 3 4 5 6 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 508,820 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie