Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Lipiec 23 2018 11:34:35
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Projekty unijne
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 196
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Acyymbatte
Na szlaku przygody

29 maja wczesnym rankiem społeczność klas trzecich wybrała się na wycieczkę do Wenecji i Biskupina. W Wenecji dzieci zwiedziły jeden z największych w Europie skansen kolei wąskotorowej. Zobaczyły zabytkową poczekalnię, budkę dróżnika, żuraw wodny służący do uzupełniania poziomu wody w kotłach lokomotywy oraz wiele lokomotyw, nawet sprzed I wojny światowej.
Trzecioklasiści wesoło hasali na kolejowym placu zabaw. Poznali historię znajdującego się tam zamku obronnego. Dużo wrażeń dostarczył przejazd kolejką z Wenecji do Biskupina. Tam dzieci zdobywały wiedzę o miejscowej faunie i florze w Interaktywnym Muzeum Rybołóstwa. Posileni obiadem wyruszyły  do osady w Biskupinie. Ciekawym i zaskakującym przeżyciem było zwiedzanie grodu biskupińskiego z połowy VIII w. p.n.e. Ostatnim punktem programu był rejs statkiem po jeziorze biskupińskim.
Zmęczeni i zadowoleni trzecioklasiści wrócili do domu.


WR

 

 

 

"Łódzkie gra w ręczną"

W dniu 29 maja w Poddębicach odbyły się eliminacje powiatowe do wojewódzkiego turnieju piłki ręcznej "Łódzkie gra w ręczną". Z naszej szkoły w tych zawodach wystąpiły dwie drużyny z klas V i VI szkoły podstawowej. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli 3 miejsce i nie zakwalifikowali się do dalszego etapu tych rozgrywek.

SK

Dzień Dziecka w Uniejowie


Na podium

26 maja zespół taneczny S'crew Passion, w którego skład wchodzą uczniowie naszej szkoły (Idalia Drzewiecka, Michał Szymczak, Szymon Gortat, Ewelina Piaseczna, Wiktoria Zarębska, Martyna Świt) oraz jej absolwenci, zajął 3 miejsce na XXXIV Spotkaniach Tanecznych im. J.R. Sarosieka.
3 czerwca grupa będzie brała udział w turnieju ,,Łódź you dance" w Łodzi.
Instruktorem grupy jest pan Sebastian Krupa.

Martyna Świt

Wycieczka do Gołuchowa

W piątek 25 maja uczniowie kl. Ia, Ib i kl. II wraz z wychowawczyniami p. I. Lipiec, p. U.Gajdecką i p. A. Zimką odbyli wycieczkę do „ziemskiego raju” w Gołuchowie, który stanowią dwa muzea w dawnych dobrach hrabiny Izabeli Działyńskiej z Czartoryskich.
Zespół zamkowo-parkowy znany jest jako jedno z najokazalszych w tym regionie. Mieliśmy więc okazję poznać historię zamku, który pełnił jednocześnie funkcję rezydencji właścicielki Izabeli Działyńskiej i muzeum (dziś oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu) oraz zaadoptowanej na cele mieszkalne oficyny po byłej gorzelni, zwanej „drugim domem” hrabiny. (dziś Muzeum Leśnictwa). Podczas zwiedzania sal zamkowych przewodnik opowiadał o tym, co zgromadziła i zostawiła po sobie Izabela Działyńska. Choć to tylko mała część zachowanych zbiorów, z podziwem oglądaliśmy wystrój komnat z pięknymi sufitami i podłogami, bogato zdobione klatki schodowe, oryginalne kominki z herbem Leszczyńskich, zakupione we Włoszech kominki zabytki, gobeliny, wazy greckie i piękne obrazy m.in. dwa portrety ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego. Duże wrażenie zrobił na nas stół barokowy, na którym przez kilka miesięcy spoczywały zabalsamowane zwłoki hrabiny sprowadzone z Francji. W Oficynie podziwialiśmy, prócz walorów architektonicznych i wystroju, dwie stałe ekspozycje „Kulturotwórcza rola lasu” i „Dzieje leśnictwa w Polsce”. Zwiedziliśmy także Muzeum Leśnictwa, które mieści się w dawnych zabudowaniach gospodarczych gołuchowskiego zamku: powozowni i owczarni. W Powozowni podziwialiśmy stałą wystawę z zakresu przyrodniczych podstaw leśnictwa zatytułowaną „Spotkanie z lasem”, natomiast w Owczarni wystawę „Technika leśna”. Aby zregenerować siły udaliśmy się na obiad, by później malowniczymi alejkami obszernego parku odbyć bogatą lekcję przyrody. Spacerkiem dotarliśmy do Chaty Leśnika, w której przenieśliśmy się w świat architektury wnętrza z początku XX wieku, a następnie wstąpiliśmy do Dybula, obiektu leśnictwa, gdzie prezentowana jest ekspozycja „Ochrona lasu”, po której oprowadził nas przewodnik, udzielając wyczerpujących informacji. Sympatyczny spacer kończył się w zagrodzie zwierząt, gdzie niczym w Białowieży podziwialiśmy dostojne żubry. Żałujemy tylko, że nie mogliśmy obejrzeć danieli, koników polskich i dzików. Nadciągające ciemne chmury i pomruki zbliżającej się burzy zmusiły nas do opuszczenia parku i udania się w drogę powrotną. Mimo to wycieczka do Gołuchowa okazała się wspaniałą lekcją historii i przyrody, która pozostanie w naszej pamięci na zawsze.

 U.G.

Goście z Zespołu Szkół w Dalikowie

Stało się już tradycją, że dwa razy w roku uczniowie z naszej szkoły zapraszają swoich kolegów z Zespołu Szkół w Dalikowie by rozegrać mecze sparingowe w piłkę ręczną i piłkę nożną.
Takie spotkanie odbyło się w dniu 24 maja. Przez cztery godziny dziewczęta z klas V - VII oraz II gimnazjum rywalizowały z zawodniczkami z Dalikowa. Mecze toczyły się w duchu fair play, a wynik był sprawą drugorzędną. Najważniejszą rzeczą była promocja ruchu jako fundamentu naszego zdrowia. Oczywiście nauczyciele sprawdzili też umiejętności swoich podopiecznych, a podopieczni zobaczyli czego się już nauczyli i jakie mają braki.
Na pewno był to bardzo owocny i pożytecznie spędzony czas. 

 SK
„Ludzie ludziom zgotowali ten los”

24 maja czterdziestotrzyosobowa grupa gimnazjalistów pod opieką p. Renaty Micewskiej-Mielnik, p. Elżbiety Cichosz i p. Doroty Jaszczak-Kacprzak udała się do Muzeum Tradycji Niepodległościowej w Łodzi, by zgodnie z programem wychowawczo-profilaktycznym wziąć udział w lekcji na temat: „Radogoszcz 1939-1945 - historia więzienia oraz traumatyczne przeżycia więźniów”. Młodzi ludzie w skupieniu obejrzeli dokumentalny film o męskim „Rozszerzonym Więzieniu Policyjnym” na Radogoszczu, którego więźniem był pan Józef Kołodziejczyk, pradziadek jednej z uczennic kl. III A – Amelii Kołodziejczyk. W zapisanych w „Czerwonym niebie” „ wspomnieniach Józefa (jak i więźniów pojawiających się w filmie) miejsce to kojarzyło się z bólem. Każdego ranka strażnicy bili więźniów idących na zbiórkę. Przeżyć mogli tylko silniejsi. Gdy bity więzień upadł, pałowano go do utraty przytomności,a śmierć zadawały psy strażników.” „Józef Kołodziejczyk znalazł się prawdopodobnie w ostatnim transporcie, który opuścił Radogoszcz przed masakrą. Ta nastąpiła w nocy z 17 na 18 stycznia 1945 roku przed wkroczeniem wojsk radzieckich do miasta.” Niemcy w celach wymordowali wszystkich więźniów z pierwszego piętra. Do tych z drugiego piętra strzelali z karabinu maszynowego, gdy zbiegali ze schodów. Więźniowie z trzeciego piętra zaczęli się bronić, wykorzystując deski i cegły. Wtedy uciekający okupanci podpalili budynek, aby Polacy spłonęli żywcem.
Młodzi zadzimianie podążyli też tropem Polaków, Żydów i Cyganów, którzy ze stacji „Radogoszcz” bydlęcymi wagonami byli transportowani do obozów koncentracyjnych. Na stacji wciąż stoi kilka wagonów przypominających współczesnym o tragedii minionego wieku.


dk

Historie z czasów czerwonego nieba

23 maja odbyła się akademia promująca drugie wydanie publikacji pt. "Czerwone niebo" będącej podsumowaniem projektu "Naznaczeni czasem apokalipsy 1939-1945".
Akademię przygotowali uczniowie klasy IIB pod wodzą pani Doroty Glapskiej. W lekcji historii będącej zapisem doświadczeń wojennych mieszkańców gminy Zadzim i okolic wzięli udział uczniowie starszych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści. Swą obecnością zaszczycił nas również wójt gminy Zadzim pan Krzysztof Woźniak, członkinie Świetlicy Integracyjnej oraz zaproszeni rodzice.
Artyści zaprezentowali na scenie fragmenty wojennych wspomnień Jadzi Walerych z Dominikowic, która widziała śmierć swojej matki, doświadczenia Małgorzaty Anny Kuny, która opisała jak trudno było zdobyć dodatkową żywność, wspomnienia pani Ireny Greli dotyczące wywózek i historie pana Józefa Klimczaka, który przeżył pobyt w dwóch obozach koncentracyjnych - Auschwitz i Mauthhausen. Przytoczono także ostatni list Krystyny Wituskiej, w którym pisała do rocziców z celi śmierci, że nie żal jest jej umierać. 
O nastrój lekcji zadbał również szkolny chór pod kierunkiem pani Izabeli Pietrasik. Spotkanie było ważną lekcją historii dla wszystkich jego uczestników.

 

Arleta Szymańska

korekta dg

 

 

 Dni Książki

W ramach obchodów Dni Książki przedszkolaki grupy I i II odbyły spotkanie z paniami bibliotekarkami z biblioteki szkolnej i publicznej. Panie przybyły do przedszkola, aby przeczytać dzieciom kilka bajek. Dzieci z grupy 3,4 latków odwiedziły bibliotekę, by poznać znajdujące się tam pomieszczenia oraz bogaty zbiór książek dla najmłodszych czytelników. Dzieci miały możliwość oglądania kolorowych książeczek, a na koniec wizyty wysłuchały bajek czytanych przez panie bibliotekarki.

M.M.

Przygoda z instrumentami dętymi

23 maja uczniowie Zespołu wzięli udział w kolejnej edycji "Muzycznej przygody".
Pierwszym "bohaterem" spotkania był saksofon sopranowy, który usłyszeliśmy w przepięknej piosence Stinga "Englishman in New York".
Uczniów  poderwał do tańca drugi z instrumentów prezentowanych podczas koncertu, a mianowicie ewi, czyli Electric Wind Instrument.

dg

Powiatowe zawody w Mini Piłkę Nożną

21 maja w Poddębicach odbyły się Powiatowe Zawody w Mini Piłkę Nożną. Niestety nie był to udany turniej dla naszych drużyn. Mimo dużego zaangażowania i walki zarówno panie jak i panowie nie przebrnęli fazy grupowej. Dziewczęta  zremisowały ze Szkołą Podstawowa w Domaniewie 0:0 i przegrały ze Szkołą Podstawową w Bałdrzychowie 1:0.
Chłopcy odnotowali remis 0:0 ze Szkołą Podstawową w Wieleninie, przegraną 2:0 ze Szkołą Podstawową w Pęczniewie oraz wygraną 1:0 ze Szkołą Podstawową w Domaniewie.

SK

Strona 3 z 15 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 477,000 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie