Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Luty 19 2018 07:11:53
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Projekty unijne
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 167
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: VanilaEleva
Godzina Kodowania w naszej szkole!

Od 4 do 11 grudnia trwał tydzień, w którym na całym świecie przeprowadzane są warsztaty w ramach tzw. Godziny Kodowania (Hour of Code), czyli programu promującego kodowanie wśród uczniów. 
Nasza szkoła również przyłączyła się do akcji. Uczniowie z klasy IVa, V, VIa i b oraz sódmych mieli  możliwość  uczestniczenia w takich warsztatach na lekcjach informatyki. Wszyscy
świetnie bawili się jednocześnie poznając tajniki kodowania.
Godzina Kodowania jest godzinnym wstępem do informatyki, mającym na celu odczarowanie programowania i pokazanie, że każdy może nauczyć się podstaw.
Nasza „Godzina Kodowania” była super!

RK

„Jak żyć zgodnie z innymi?”

11 grudnia z uczniami klasy IIIa odbyły się zajęcia edukacyjno–rozwojowe pt. „Jak żyć zgodnie z innymi?” Poprowadziła je Małgorzata Charuba – psycholog Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej w Poddębicach.
W trakcie spotkania dzieci zostały zaproszone do refleksji na temat uwarunkowań zgodnego funkcjonowania w grupie rówieśniczej oraz dobrego samopoczucia w klasie i szkole. Przeanalizowano również czynniki, które zakłócają zgodę w relacjach koleżeńskich. Dyskutowano, co warto robić, by zapewniać sobie i innym bezpieczeństwo w klasie czy szkole oraz jakich zachowań się wystrzegać, by zwrotnie nie stać się ofiarą zachowań agresywnych ze strony innych.
Zajęcia zakończyły się w świątecznej atmosferze. Dzieci postanowiły być grzeczne, by nie narazić się świętemu Mikołajowi, który już niedługo dotrze do nich ze świątecznymi prezentami.

Przygoda z kontrabasem

11 grudnia odbyło się kolejne spotkanie z muzykami w ramach "Muzycznej przygody".
Bohaterem poniedziałkowego spotkania był kontrabas. Uczniowie mieli okazję poznać budowę instrumentu oraz mogli spróbować gry na nim. Usłyszeliśmy utwory zaaranżowane na kontrabas, w związku ze zbliżającymi się świętami były to kolędy i pastorałki. Uczniowie chętnie przyłączyli się do śpiewu.

dg

Drugi rok trenują w Pisi Zygry

Duża grupa chłopców z naszej szkoły postanowiła trenować piłkę nożną w Pisi Zygry. Sportową przygodę uczniowie rozpoczęli w ubiegłym roku w zadzimskiej sali gimnastycznej podczujnym okiem pana Tadeusza Blaźniaka. Gdy zrobiło się ciepło, przenieśli się na boisko w Zygrach. Początkowo trenowali raz w tygodniu. W tym roku treningi odbywają się w poniedziałki o 17.15 i w piątki o 16.30.
9 grudnia chłopcy z rocznika 2006 i młodsi mogli zmierzyć się z rówieśnikami z innych klubów. Uczestniczyli bowiem w
Halowym Turnieju Świątecznym Sieradz Open 2006 zorganizowanym przez Warta Junior Sieradz. Mecze trwające 13 minut w systemie 5:1 (faza grupowa, ćwirćfinały, półfinały i o miejsca) rozgrywano w hali Zespołu Szkół Katolickich w Sieradzu.
Wprawdzie nasi zawodnicy nie stanęli na podium, ale pierwsze koty za płoty... .
Skład naszej drużyny: Mateusz Ignaczak, Witek Łuczak, Radomił Kacprzak, Dawid i Jakub Pawełczykowie, Kamil Gruchot, Mateusz Lefik, Adam Kwapiszewski oraz dwóch chłopców z sąsiedniej szkoły: Maciej i Dawid Hermanowie.

dk

Wspólne świętowania

8 grudnia dwie klasy siódme i klasa III B gimnazjum z dwudniowym opóźnieniem świętowały mikołajki. Uczniowie z wychowawczyniami (p. M.Jarczewska, p. D.Wojtyra, p. D.Jaszczak-Kacprzak) udali się do Łodzi, by obejrzeć polską komedię romantyczną „Listy do M”. Doskonale bawili się też w kręgielni i na lodowisku.
Wszyscy miło spędzili piątkowe popołudnie.

dk

Lekcja o zasadach dobrego wychowania

7 grudnia grupa 6-latków obejrzała spektakl pt. „Lekcja o zasadach dobrego wychowania” zaprezentowany przez uczniów klasy IVa, pod opieką Pani Doroty Kacprzak.
W spektaklu zostały wykorzystane między innymi fragmenty utworów: „Kuba i Buba” – Kasdepke oraz „Przepraszam smoku” – Wiery Badalskiej.
Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały spektakl. Po zakończonym spektaklu, dzieci słuchały wierszyków dotyczących zasad dobrego wychowania, czytanych przez wychowawczynię z książki „Dobre maniery”.

Irena Kuster

Uczymy się tolerancji

1 października, z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zadzimiu ogłosił konkurs literacko- plastyczny ph. „Starość i nepełnosprawność w wierszu i obrazie”, realizujący cele programu wychowawczo-profilaktycznego, czyli uczący tolerancji i empatii. Jury w składzie: p. Halina Ryman (kierownik Gminnej Biblioteki w Zadzimiu) i p. Elżbieta Cichosz (nasza szkolna bibliotekarka) miało trudne zadanie, bowiem uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum (zachęceni przez swoje nauczycielki: p. K.Miłaczewską, p. D.Glapską i p. D.Kacprzak) przygotowali dużo wierszy i prac plastycznych.

6 grudnia, tuż po Międzynarodowym Dniu Osób Niepełnosprawnych, laureatom konkursów wręczono nagrody.

Wyniki wyglądają następująco:

Konkurs literacki:

kl.V

I miejsce Konrad Kubiak

II miejsce Wiktoria Felicka

III miejsce Olga Rojek

kl.VII

I miejsce Natalia Medyńska

II miejsce Aleksandra Ignaczak

III miejsce Julia Ciesionik

Gimnazjum

I miejsce Martyna Świt

II miejsce Zuzanna Ignatowska

III miejsce Jakub Domagała

Konkurs plastyczny:

Szkoła podstawowa:

I miejsce Jakub Fajka

II miejsce Sylwia Mamos

III miejsce Julia Szczepańczyk

Wyróżnienia:

Jakub Młynarczyk

Wiktoria Lisowska

Wiktoria Rosiak

Martyna Kowalczyk

Gimnazjum

I miejsce Kamila Świniarska

II miejsce Katarzyna Fajka

III miejsce Julia Wawrzyniak

Natalia Medyńska

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali prace na konkurs, a nagrodzonym gratulujemy.

 

dk

Jak zrobić glutka?

Jak zrobić glutka, skaczące jajo, wybuch wulkanu czy ciecz nienewtonowską można się dowiedzieć na lekcjach eksperymentalnej przyrody w klasie VIa i VIb. Uczniowie tych klas, 6 grudnia, samodzielnie przygotowali i prezentowali doświadczenia i eksperymenty z wykorzystaniem łatwo dostępnych składników. Bo przecież każdy znajdzie w swoim domu jajko, klej, ocet, płyn do naczyń czy mąkę ziemniaczaną... Warto spróbować!

rm-m

 

Podaruj gwiazdkę z nieba znajomemu

6 grudnia w naszej szkole obchodzone były Mikołajki. Wyjątkowo w tym roku szkolnym na korytarzu oprócz Mikołaja można było spotkać dwa aniołki - Martynę Kowalczyk i Wiktorię Rosiak.
A wszystko to za sprawą akcji samorządu uczniowskiego - podaruj gwiazdę z nieba znajomemu.
W dniach 4-5 grudnia uczniowie na specjalnie przygotowanych gwiazdkach zapisywali życzenia, pozdrowienia oraz miłe słowa dla swoich znajomych ze szkoły. W kolejnym dniu aniołki z klasy szóstej "częstowały" gwiazdkami z koszyka życzliwości.
Nikt  nie został pominięty, każdy w tym dniu otrzymał swoją gwiazdkę z nieba...
W dniu Mikołajek również i nauczyciele nie zapomnieli o swoich uczniach - Ci życzliwi nie odpytywali:) 

SU

Witaj Święty Mikołaju

Już od rana 6 grudnia w szkole dało się zauważyć odświętny nastrój. Dziś prawie każdy pamiętał o imieninach ulubionego świętego i najbardziej popularnym kolorem okazał się czerwony. Dlatego nikogo nie zdziwiło, gdy Mikołaj niespodziewanie się u nas pojawił. Odwiedził nie tylko najmłodszych, ale i starszych uczniów. Wszyscy przyjęli Go bardzo serdecznie, w końcu kto z nas nie lubi dostawać prezentów i słodyczy…

RS


O smoku i grzecznym rycerzu

5 grudnia uczniowie klasy IV a zaprosili swoich rodziców, dziadków, panią bibliotekarkę oraz koleżanki i kolegów z kl. IVb i IVc wraz z nauczycielami na lekcję właściwego zachowania, którą przygotowali pod kierunkiem polonistki i wychowawczyni. Czwartoklasiści wyrecytowali wiersze o stosowaniu zasad savoir-vivre'u, odegrali scenkę o Kubie i Bubie, bliźniętach sprzeczających się o to, które z nich powinno pierwsze powiedzieć: Dzień dobry. Spór rodzeństwa rozstrzygnął ojciec, zabraniając im oglądania telewizji do czasu, aż zrozumieją, że pierwszy wita się ten, kto jest po prostu lepiej wychowany. Na koniec wychowankowie pani Marzeny Zel-Budzanowskiej przedstawili kostiumową inscenizację wiersza o grzecznym rycerzu i smoku wzbogaconą tańcem.
Zebrani z przyjemnością obserwowali aktorskie poczynania dziewięciolatków i nagrodzili ich brawami. Rodzice i dziadkowie byli dumni ze swoich dzieci i wnucząt. Wyrazili też chęć ponownego przybycia do szkoły w celu śledzenia artystycznych poczynań swoich pociech.

dk

Strona 3 z 9 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 448,267 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie