Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne Styczeń 26 2020 19:12:40
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Szukaj
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 202
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Ukasz
Andrzejkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej

Jesienne popołudnia nie trzeba spędzać przed smartfonami czy laptopami. Można je spędzić na sportowo, podnosząc swoją kondycję, umiejętności i hart ducha. Taki właśnie cel przyświecał uczestnikom Andrzejkowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej dla klas starszych, który odbył się w naszej szkole w dniu 18 listopada. Do rywalizacji stanęły cztery zespoły z klas VI - VIII. Rozgrywki toczyły się w systemie "każdy z każdym".
Po rozegraniu wszystkich meczy bezkonkurencyjny okazał się zespół "Bezimienni", w których grali chłopcy z klasy VIIIa. Wygrali oni wszystkie mecze i z kompletem punktów zajęli I miejsce w Turnieju. Na II miejscu uplasowała się drużyna "Wolni strzelcy" złożona z ośmioklasistów. III miejsce wywalczyli reprezentanci klas VII - drużyna "Seven United", a IV miejsce zajęli przedstawiciele klasy VIc grający w drużynie "Zadzim Street Football". Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zawodnicy batoniki ufundowane przez Radę Rodziców. Opiekunami na zawodach byli: Marzena Zel-Budzanowska i Sławomir Kobielski.

SK

„Dzień Głośnego Czytania”

W bieżącym roku szkolnym nasza placówka przystąpiła do II etapu konkursu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I-III. Uczniowie wiedzą jak ważą rolę w rozwoju pełni czytanie i bardzo chętnie czytają głośno swoim rodzicom.
Klasy trzecie zorganizowały dla młodszych kolegów „Dzień Głośnego Czytania”. 13 listopada na małej sali  gimnastycznej uczniowie słuchali przygód „Gangu Słodziaków” oraz innych bajek głośno czytanych przez p. dyrektor Izabellę Świt, p. Agnieszkę Kiejnich i p. Elę Cichosz z biblioteki. 
Było pożytecznie i wesoło! 

 

MW

Losy Asiuni

W dniach 12-13 listopada klasa IIb omawiała lekturę "Asiunia", która została napisana przez Joannę Papuzińską. Jest to opowieść pięcioletniej dziewczynki, która urodzona w styczniu 1939 roku zna tylko życie naznaczone wojną. Ten pamiętnik przybliżył drugoklasistom obraz ogromnej tragedii jaką była II wojna światowa. W związku z obchodzonym świętem odzyskania przez Polskę niepodległości, dzieci uświadomiły sobie wartość słowa wolność, pokój i niepodległość. Podsumowaniem zajęć było stworzenie przez uczniów gier planszowych przedstawiających tułaczkę głównej bohaterki.

 PW
Szczypiorniści na podium

Nasi szczypiorniści, bo tak popularnie nazywa się w naszym kraju piłkarzy ręcznych, w dniu 12 listopada udali się do Poddębic na Powiatowe Igrzyska Młodzieży. W tej dyscyplinie sportu odnosimy dużo sukcesów, wiec jechaliśmy na zawody z dużymi nadziejami.
Panie niestety zaczęły turniej od porażki z Dalikowem. Później było bardziej udanie, gdyż następny mecz zremisowaliśmy z Poddębicami (triumfatorkami turnieju), by następnie zwyciężyć  w trzecim meczu  z koleżankami z Domaniewa. Ostatecznie nasze piłkarki zajęły III miejsce w turnieju.
Panowie zaprezentowali się lepiej. Odnieśli dwa pewne zwycięstwa z Dalikowem i Domaniewem oraz zanotowali jedną porażkę z faworyzowaną drużyną z Poddębic, w której wystąpili zawodnicy na co dzień trenujący w klubie. Dzięki uzyskanym wynikom zajęli II miejsce. Gratulujemy uzyskanych wyników.

SK

Spacer do centrum Zadzimia

Dzieci z grupy I i I,I korzystając z pięknej jesiennej pogody, wybrały się na spacer w dniu 12 listopada. Podczas przechadzki przedszkolaki przypomniały sobie zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, obserwowały środowisko przyrodnicze oraz prace przy rewitalizacji parku. W centrum Zadzimia dzieci uczestniczyły w zapaleniu zniczy pod obeliskiem. Oglądały budynki, dostrzegając różnice w ich wyglądzie.


Irena Kuster

Dla społeczności lokalnej

Jak co roku 11 listopada wzięliśmy udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Nasi uczniowie z koleżankami i kolegami z Zygier przygotowali patriotyczny montaż słowno-muzyczny dla społeczności lokalnej. Nad recytatorami czuwały panie Katarzyna Patora i Dorota Kacprzak, natomiast  chórzystami dyrygował pan Andrzej Czechowicz.

dk

Szkoła do hymnu

8 listopada o godzinie 11.05. zebraliśmy się w sali gimnastycznej. Radomił Kacprzak poinformował nas, że pozytywnie odpowiedzieliśmy na zaproszenie Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży, by wziąć udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Jest to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której również uczestniczyliśmy.
Punktualnie o 11.11 ubrani na galowo, z przypiętymi kokardami narodowymi, uczniowie i nauczyciele odśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego.
Jest to jedno z działań kształtujących patriotyczną postawę. Do innych zabiegów uczących szacunku do ojczyzny, historii i tradycji należy zaliczyć przygotowanie gazetki o drodze do niepodległości (uczennice klasy szóstej) oraz montażu słowno – muzycznego z okazji 11 listopada.

dk

Integracja ważna sprawa

8 listopada uczniowie klasy Va, Vb oraz Wiktoria z VIIIb pozostali na noc w szkole, aby doskonale bawić się bez telefonów komórkowych i komputerów. Najpierw pod czujnym okiem pań: Renaty Micewskiej-Mielnik i Doroty Jaszczak-Kacprzak wychowankowie przygotowali w grupach sałatki owocowe i warzywne. Następnie poznali starą zabawę „Rolnik sam w dolinie”. Później grali w berka, piłkę ręczną i nożną, a także w gry planszowe. Niektórzy układali klocki lub tworzyli układy taneczne.
Po przyjemnościach przyszedł czas na obowiązki: rozkładanie posłania, nakrywanie do stołu, przygotowanie tostów i kanapek czy zmywanie naczyń.
Uczniowie integrowali się podczas zabawy i pracy. Wszyscy przekonali się, że wspólne działania mogą być przyjemne i pożyteczne.

dk

„Przebudź się, jesteś wolny!”

„Przebudź się, jesteś wolny!” - to motto montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów kl. VI a i VI c i V b z okazji Święta Niepodległości pod kierunkiem p. Katarzyny Patory, p. Doroty Jaszczak-Kacprzak i p. Andrzeja Czechowicza.
Na początku na scenie pojawił się uczeń (Witek Łuczak), który miał problem z napisaniem prac o niepodległości z języka polskiego i historii. Z pomocą przyszła mu koleżanka (Julia Czyż). Zaprowadziła go do swojej babci (Maja Jońska) doskonale znającej dzieje Polski, a nawet kochającej się niegdyś w jednym ułanie.
W tajemniczy sposób uczeń przeniósł się do XVIII wieku (o czym informuje tablica wniesiona przez Natalię Sołtysiak). Zobaczył, jak trzy sępy: Rosja, Prusy i Austria (Marysia Gortat, Łukasz Woźniak, Maciek Ośkiewicz) krążą nad Polską (Julia Szperling), a rodzic (Kacper Kozłowski), nauczyciel (Daniel Michalak) i ksiądz (Łukasz Bubiński) rozmawiają o trudnej sytuacji w kraju. Najnowsze informacje docierają do nich dzięki gazeciarzowi (Jakub Dębski). Z czasem widzowie przenoszą się do XIX i XX wieku. W 1914 roku słuchają odezwy Józefa Piłsudskiego (Kamil Medyński) do żołnierzy (Grzegorz Rosiak). Między scenkami pojawiają się: poezja patriotyczna (Paulina Cepowska, Ola Kuchciak) i pieśni legionowe (Zuzanna Wojtucka, Klaudia Fraszczyńska, Wiktor Andrzejczak, Oliwia Wiąz, Aneta Tomaszewska, Julia Czyż, Ola Kuchciak, Krystian Tomaszewski, Łukasz Bubiński). Wszystko w całość łączą konferansjerzy (Wiktoria Krawczyk, Krystian Tomaszewski, Przemek Piotrowski).
Dziękujemy wszystkim aktorom, recytatorom, chórzystom,  ósmoklasistom (Wiktoria Rosiak, Kinga Sobolewska, Mateusz Chmielecki), którzy dodali uroczystości powagi poprzez wprowadzenie flagi państwowej, paniom Edycie Stępińskiej i Annie Grzegorzewskiej oraz panu Mirosławowi Stępińskiemu za pomoc w przygotowaniu dekoracji, paniom Wioletcie Medyńskiej i Dorocie Glapskiej za pomoc w skompletowaniu kostiumów i rekwizytów, panu Sławomirowi Kobielskiemu za przygotowanie flagi państwowej.
Mamy nadzieję, że lekcja historii pozostanie w pamięci widzów, a motto przedstawienia będzie mobilizowało do działania na rzecz ojczyzny.


dk

"W karainie Króla Lwa"

8 listopada uczniowie klas I-III wybrali się do sieradzkiego Teatru Miejskiego na sztukę pt. „W krainie Króla Lwa” wystawianą przez Teatr Współczesny z Krakowa. Przedstawienie bardzo spodobało się publiczności, ponieważ miało interesującą treść, ciekawą scenografię oraz idealnie dobraną oprawę muzyczną. Uczniowie przyjemnie spędzili czas w teatrze oraz mieli okazję się zintegrować.

PW

 
Dbamy o lokalne miejsca pamięci

8 listopada uczniowie klas VIa i VIb pod opieką wychowawczyń- pań Marzeny Zel-Budzanowskiej oraz Doroty Glapskiej, udali się na zadzimski cmentarz. Celem wyprawy było uprzątnięcie nagrobków znajdujących się pod opieką uczniów Zespołu przed nadchodzącym Świętem Niepodległości.
Szóstoklasiści uprzątnęli liście oraz wypalone znicze z mogił Januszka Flisowskiego, Jana Jagielskiego oraz lotników (którymi są najprawdopodobniej ppor. obserwator Tadeusz Sawicki i kapral pilot Brunon Ślebioda) oraz zapalili kolejne znicze zgromadzone w ramach akcji "Szkoła pamięta".
Uczniowie nie zapomnieli również o nagrobku anonimowego powstańca styczniowego, który znajduje się w pobliżu zadzimskiego parku.

dg

Strona 3 z 7 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 587,835 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie