Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne Ciekawe strony WWW Marzec 22 2019 05:53:38
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 196
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Acyymbatte
Zabawa choinkowa w Zespole
Zabawa na śniegu

Tegoroczna zima płata nam figle, raz jest ciepło, a raz mroźno. Dlatego korzystając z jej uroku starszaki pięcio i sześciolatki postanowiły pobawić się na śniegu. Najpierw odwiedziły swoich skrzydlatych przyjaciół i zasiliły ich stołówkę, następnie oddały się zimowym szaleństwom na śniegu. Świetną zabawą okazało się tropienie śladów i bitwa na śnieżki. Sześciolatki wybrały się także na spacer do parku, aby podziwiać drzewa w zimowej szacie. Udało im się nawet dostrzec wiewiórkę poszukującą zimowych zapasów. Zabawy dla dzieci na powietrzu niosą dla ich zdrowia wiele korzyści - wzmacniają naturalną odporność oraz tężyznę fizyczną. Zimowe wyjście z przedszkola było wspaniałą rozrywką dla dzieci, ale również nauką jak bezpiecznie zachowywać się podczas zimowych zabaw przed zbliżającymi się feriami.


AJ

Spotkania z książką sześciolatków

Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne jest czytanie dzieciom. W naszym przedszkolu czytamy dzieciom codziennie. Słuchanie wierszy, bajek, opowiadań pobudza wyobraźnię, rozbudza ciekawość świata, uczy myślenia, a także kształtuje nawyk czytania. W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom zapraszamy także do czytania naszym przedszkolakom różnych gości. W tym tygodniu w czwartek dzieciom sześcioletnim czytały panie z biblioteki szkolnej i gminnej, a w piątek uczennice naszej szkoły. Dziewczynki z klasy VI b mogły ćwiczyć sztukę pięknego czytania, a mali odbiorcy byli zachwyceni.

AJ

Mali przyjaciele książek

29 stycznia grupę 3,4,5 - latków odwiedziły Panie: Elżbieta Cichosz (pracująca w bibliotece szkolnej) oraz Agnieszka Kiejnich (kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Zadzimiu). Dzieci zapoznały się z pracą bibliotekarek oraz wysłuchały bajek czytanych przez Panie. Przedszkolaki otrzymały „Dyplomy Przyjaciela Książek”.
Spotkanie odbyłosię w ramach współpracy z bibliotekami. Dzieci uważnie i z zainteresowaniem słuchały utworów literackich. Po zakończonym czytaniu odbyły się rozmowy na temat treści czytanych bajek.

IK

Konkurs na najpiękniejszy karmnik rozstrzygnięty!

25 stycznia został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy karmnik. Ponieważ wszystkie były piękne, wykonane z różnorodnych materiałów i wymagały ogromnej pracy laureatami konkursu zostali wszyscy wykonawcy: Amelia Brzezińska i Maciej Mamos z klasy IVa , Maciej Sołtysiak, Jakub Fajka , Radomił Kacprzak i Sylwia Mamos z VIIa , Natalia Stefańska i Natalia Sołtysiak z Va , Dawid Pawełczyk z VI b , Stanisław Ryman i Igor Spętany z Vc . Gratulujemy i dziękujemy w imieniu ptasich beneficjentów!

rm-m i pk

Święto Ptaków

25 stycznia w naszej szkole odbyło się Święto Ptaków. Tego dnia członkowie szkolnego koła Ligi Ochrony Przyrody przygotowali referat na temat ptaków oraz rozstrzygnęliśmy konkurs na najpiękniejszy karmnik w obecności pani dyrektor i i naszych gości- pracowników Sieradzkich Parków Krajobrazowych. Przedstawili oni program poświęcony ptakom. Pierwsza była prezentacja, dzięki której zobaczyliśmy ptaki zimujące w Polsce, dowiedzieliśmy się jak mądrze im pomagać w czasie zimy oraz na czym polega i czemu służy akcja zimowego liczenia ptaków. Potem zaczęła się część terenowa. Rozpoczęła się tuż przed szkołą, gdzie mieliśmy możliwość nauki posługiwania się sprzętem do obserwacji, następnie przeszliśmy do zadzimskiego parku, gdzie obserwowaliśmy ptaki i mogliśmy wziąć udział w ich liczeniu. Naszym zdaniem najwięcej było sikor i kwiczołów. Relacje z tego dnia można także zobaczyć na stronie Sieradzkich Parków Krajobrazowych.

rm-m i pk

Wieści z "Ptasiej stołówki"

Dzieci z naszego przedszkola przez cały styczeń starały się, aby karmniki w „Ptasiej stołówce” były zawsze pełne. Regularnie uzupełniały braki, przynosząc karmę dla skrzydlatych przyjaciół. Dzieci wiedzą jak ważne jest opiekowanie się i dokarmianie ptaków w okresie zimy. Sześciolatki z wielką radością przemierzały śnieżne zaspy, aby wspomóc potrzebujące ptaki.

AJ

Święto babć i dziadków

22 stycznia obchodziliśmy w naszej szkole wspaniałą uroczystość -„Dzień Babci i Dziadka”. Zaproszeni goście licznie przybyli, by uczcić swoje święto. Przedszkolaki przeniosły swoich dziadków w magiczny świat bajki, przedstawiły im spektakl pt.: „Czerwony Kapturek”. Mimo młodego wieku mali aktorzy radzili sobie znakomicie. Doskonale także prezentowali się śpiewając piosenkę „Kraina Babci i Dziadka”. Dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występ swoich wnucząt, a na ich twarzach można było dostrzec dumę oraz radość. Również starsze dzieci z klasy III przygotowały program artystyczny. Zaśpiewały piosenki, wyrecytowały wiele pięknych wierszy o miłości do babć i dziadków, o wdzięczności za to, że zawsze mają dla nich czas. Zgromadzeni z radością i wzruszeniem wsłuchiwali się w słowa piosenek, wierszyków oraz życzeń skierowanych do nich. Nie szczędzili występującym braw i uśmiechów. Na zakończenie dzieci wręczyły gościom laurki.
Życzenia wszystkim dziadkom złożyła także pani dyrektor szkoły, która podziękowała babciom i dziadkom za trud wkładany w wychowanie i rozwój wnucząt. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców
Kochanym Babciom i Dziadkom jeszcze raz życzymy wielu pięknych chwil w życiu oraz dni tak magicznych jak ostatnie święto.


 

 
AJ

XXVII finał WOŚP już za nami

Pomimo wielu smutnych wydarzeń towarzyszącuch tegorocznemu finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z radością zawiadamiamy, że nasza akcja przebiegała w spokoju.
Całą niedzielę wolontariusze kwestowali w pobliżu okolicznych kościołów. Ludzi dobre woli jak zwykle nie brakowało, wrzucili do puszek naszych uczniów kwotę 7751,86zł.
Całą niedzielę w naszej placówce dyżurowały panie: Karolina Pośpiech, Daniela Wojtyra, Dorota Glapska i Angelika Krupińska, które na bieżąco zliczały puszki przynoszone przez uczniów i ich rodziców. Tegoroczna finalna kwota przekazana przez nasz sztab na rzecz fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy to 11366,68zł. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.

dg

My już gramy!

XXVII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zespole Szkół w Zadzimiu wystartował już w czwartek.
Za nami licytacja gadżetów oraz dwa smakowite poranki. Dzięki zaangażowaniu dzieci, rodziców, nauczycieli oraz pracowników obsługi przez dwa dni każdy zainteresowany mógł zakupić łakocie. Dochód ze sprzedaży smakołyków oczywiście zasili konto orkiestry. Babeczki, rogaliki, ciasteczka, gofry, naleśniki i desery owocowe rozchodziły się w oka mgnieniu i po piętnastu minutach przerwy pozostawały tylko puste tace. O ogromnej popularności kiermaszu świadczy kwota uzyskana ze sprzedaży słodyczy - 2455,07zł.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się też gadżety z logiem WOŚP. Walce o koszulki, smycze, kalendarze i inne wielkoorkiestrowe przedmioty towarzyszyło sporo emocji. Kwota z licytacji wyniosła w tym roku 1159zł. Piątkowy stan konta naszego sztabu to 3614,07zł.

Przed nami finalne granie, czyli niedzielna kwesta. Miejcie Państwo oczy i serca otwarte. Nasi wolontariusze na pewno będą widoczni w centrach Waszych miejscowości. Przypominamy, że fundusze z tegorocznej zbiórki zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

dg

Dziękujemy!
Samorząd Uczniowski pragnie bardzo serdecznie podziękować ludziom dobrego serca, którzy podczas kiermaszu bożonarodzeniowego zechcieli zakupić ozdoby świąteczne i ciasto.
Dzięki Waszej ofiarności i hojności udało nam się zebrać 2035 zł. Pieniądze zostaną przekazane na Fundację Gajusz. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców, którzy w przedświątecznej gorączce znaleźli czas i ochotę na przygotowanie ciasta na kiermasz.
                                                                                           Dziękujemy!
                                                                              Samorząd Szkolny wraz z opiekunkami

 

Strona 3 z 9 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 520,293 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie