Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne Ciekawe strony WWW Wrzesień 20 2019 19:04:39
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 201
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: krishwill
Przedszkolaki w Borysewie
22 maja przedszkolaki  wybrały się  na wycieczkę do pobliskiego Zoo Safari w Borysewie. Zwiedzanie rozpoczęły zoo kolejką, gdzie wygodnie, a do tego z przewodnikiem, który zapewnił interesujący komentarz, podziwiały za okien różne gatunki dzikich zwierząt. Przedszkolaki nie tylko poznały ich nazwy i zwyczaje, ale usłyszały również wiele zabawnych anegdotek z życia Ogrodu Zoologicznego. Następnie udały się już piechotą do niedawno otwartego „Świata Wodnego”, który stanowi kompleks 4 wysp otoczonych sztucznym zbiornikiem wodnym, gdzie mogły z bliska podziwiać zamieszkujące tam aligatory, pelikany, żurawie koroniaste, ptactwo wodne (m.in. kaczki manadrynki i karolinki, kazarki), drzewicę karaibską, lemury, madryle i koczkodany białogrdłe. Największą jednak atrakcją na wyspie okazało się karmienie pelikanów. Najmłodsi z wielką radością oglądali również pokazowe karmienie foki Dawida, który swoimi popisami oczarował wszystkie dzieci.Wielką atrakcją dla zwiedzających okazało się także Mini zoo– miejsce, w którym dzieci mogły dotknąć, przytulić i pogłaskać zwierzęta! Mieszkające tam króliki, kózki miniaturki, owieczki kameruńskie, alpaki, świnki wietnamskie i osiołki stanowiły dla maluchów kolejną atrakcję. Udało się nam również podpatrzeć, jakie obiadowe zwyczaje ma rodzina królewska– lew Sahim oraz lwica- Azira  podczas kolejnego pokazowego karmienia.
Na trasie zwiedzania nie zabrakło także spotkania z  białymi lwami i białymi tygrysami bengalskimi – zwierzętami unikalnymi na skalę światową. Przedszkolaki do Zadzimia wróciły pełne wrażeń.

 
AJ
 
Wiosenny Turniej Halowej Piłki Nożnej

20 maja w naszej szkole odbył się Wiosenny Turniej Halowej Piłki Nożnej. Do rywalizacji zgłosiło się 5 drużyn z klas VI - VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum. Mecze rozgrywane były w systemie "każdy z każdym". W sumie rozegrano dziesięć bardzo zaciętych i interesujących spotkań. I miejsce w zawodach po wygraniu wszystkich meczy zajęła drużyna "FC BOYS" składająca się z uczniów klas VIII. II  miejsce przypadło drużynie "Bezimienni", a III drużynie "Try Hard". Pozostałe miejsca zajęły "FC Smoki" i "Złota Liga". Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zawodnicy batoniki ufundowane przez Radę Rodziców.
Opiekunami na turnieju byli: Renata Frątczak-Serafińska, Marzena Zel-Budzanowska i Sławomir Kobielski.

SK

Mistrzostwa Powiatu w Piłkę Nożną

20 maja w Uniejowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłkę Nożną. Wśród pań do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn. Niestety nasze zawodniczki przegrały wszystkie swoje mecze i w swojej  grupie zajęły ostatnie miejsce. Dużo lepiej poszło panom. Tutaj rywalizowało 13 drużyn. Nasi chłopcy wygrali dwa mecze i jeden przegrali. Pozwoliło to zająć II miejsce w grupie i uplasować się na V miejscu w całym turnieju.

SK

Bieg po zdrowie

Wychowawczynie obu czwartych klas w roku szkolnym 2018/19 realizowały Program Antytytoniowej Edukacji Zdrowotnej „Bieg po zdrowie”.
W ramach programu czartoklasiści i ich rodzice obejrzeli prezentację multimedialną o szkodliwości nikotyny z wykorzystaniem tablicy multimedialnej (lekcja otwarta), ale przede wszystkim dzieci razem z rodzicami spędziły miło i zdrowo piątkowe popołudnie 17 maja na grach i zabawach bez używek. Wieczorem rodzice odjechali do domów a czwartoklasiści z opiekunkami (R. Micewską-Mielnik i D. Jaszczak-Kacprzak) spędzili pełną wrażeń noc w szkole. Rano 18 maja po spożyciu samodzielnie przygotowanego śniadania uczniowie udali się do domów, marząc o kolejnej nocce w szkole.

dk

„100 tys. drzew na stulecie Województwa Łódzkiego”

Samorząd Województwa Łódzkiego zainicjował program zadrzewienia  w naszym regionie. Jest on skierowany do wszystkich, którzy chcą posadzić drzewa w swojej przestrzeni. Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego przekazał naszej szkole materiał sadzeniowy w postaci wiązu polnego.
W dniu 29 marca posadziliśmy drzewko przed naszą szkołą . W tym wydarzeniu udział wzięli: pani Barbara Polak – przedstawicielka Urzędu Marszałkowskiego, pani dyrektor Izabella Świt oraz uczniowie klas VI b i III B gimnazjum z nauczycielami panią Renatą Micewską- Mielnik i p. Piotrem Kuźnikiem.
Mamy nadzieję, że wiąz będzie rozwijał się prawidłowo  i zdobił naszą szkolną przestrzeń oraz będzie podziwiany przez następne pokolenia uczniów.

P. K.

Pomarańczowy dzień w przedszkolu

12 października przedszkolaki I,II i III grupy obchodziły Święto Marchewki. Celem spotkania było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw jako darów natury i żródła witamin.
Na marchewki urodziny...tą znaną piosenką rozpoczął się marchewkowy dzień, w którym królowała oczywiście marchewka. Tego dnia dzieci włożyły marchewkowe opaski, a w ich strojach dominował kolor pomarańczowy. Chętnie brały udział w zabawach i konkursach - ,,Podaj marchewkę" - zabawa przy muzyce, ,,Marchewka goni marchewkę", marchewkowe zawody – zabawa ze współzawodnictwem, nauczyły się rymowanki o marchewce, a następnie degustowały surowe i gotowane warzywo. Nie zabrakło również picia soku marchewkowego przez słomkę.
Na koniec najmłodsze przedszkolaki ulepiły marchewkę z masy solnej, a starszaki wykonały z pasków papieru. Ten dzień dostarczył dzieciom dużej dawki witamin, śmiechu i zabawy.


M.M.

O rycerzu z Bogdańca

10. marca uczniowie klasy IB obejrzeli film „Krzyżacy” w reżyserii Aleksandra Forda na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza. Ku olbrzymiemu zadowoleniu polonistki okazało się, iż niektórzy gimnazjaliści zapoznali się z dziełem pierwszego polskiego laureata literackiej Nagrody Nobla i potrafią dostrzec wiele różnic między książką a jej ekranizacją.
Miejmy nadzieję, że ci, którzy nie wypożyczyli jeszcze powieści, udadzą się do biblioteki i z przyjemnością przeczytają o przygodach rycerza z Bogdańca.

dk

Ile potrafią z języka polskiego

16. grudnia uczniowie drugich klas gimnazjum mogli przekonać się, ile potrafią z języka polskiego. Przez 90 minut wypełniali arkusz, w którym znajdowały się zadania sprawdzające trzy kluczowe umiejętności: odbiór tekstu na poziomie dosłownym i metaforycznym, analizę i interpretację oraz tworzenie własnego tekstu. Teraz z niecierpliwością czekają na wyniki, które poznaja po zimowej przerwie świątecznej.

dk

Strona 3 z 3 < 1 2 3
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 558,943 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie