Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne 28/11/2020
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Psycholog szkolny
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Szukaj
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 206
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Justyna001
UWAGA, UWAGA uczniowie kl. VII i VIII

„Czytaj książki, wzbogać wiedzę”

Zapraszamy chętnych uczniów klas VII i VIII  do wzięcia udziału w indywidualnym konkursie czytelniczym organizowanym przez bibliotekę szkolną.

Celem konkursu jest:

 -  rozbudzanie zainteresowań czytelniczych promujących pozytywne wzorce zachowań, budujących pozytywny stosunek do świata i wiarę w siebie;

zachęcanie i mobilizowanie uczniów do regularnego czytania;

- kształtowanie wrażliwości moralnej i estetycznej przez kontakt z literaturą;

 - właściwe zagospodarowanie wolnego czasu.

Konkurs ma formę testu sprawdzającego znajomość lektury uzupełniającej Johna Boyne „Chłopiec w pasiastej piżamie”.

Swój udział w konkursie należy zgłosić do 15 października 2020r. u swojego nauczyciela języka polskiego lub  nauczyciela biblioteki szkolnej.
Uczniowie przystępują do konkursu 28 października 2020r. (termin może ulec zmianie).
Nagrody w konkursie przyznawane będą  na podstawie uzyskanej liczby punktów. 
Regulamin konkursu czytelniczego znajduje się w każdej klasie oraz bibliotece szkolnej.

 

Elżbieta Cichosz

Przypominamy procedury

Szanowni Rodzice i Drodzy Uczniowie 

Przypominam, że Procedury funkcjonowania Zespołu Szkół w Zadzimiu od 1 września 2020r. ,
z którymi  zostali Państwo zapoznani na pierwszym zebraniu z rodzicami a uczniowie na zajęciach z wychowawcą znajdują się w zakładce Dokumenty szkolne. Proszę o stosowanie się do zawartych w nich zaleceń. W szczególności przypominam uczniom o konieczności zasłaniania nosa i ust (noszenia maseczki ) w autobusie szkolnym. Rodziców nadal proszę o ograniczenie bezpośrednich kontaktów - wizyt w szkole, a jeśli wizyta jest konieczna obowiązkowo należy zakryć  usta i nos na terenie szkoły oraz zdezynfekować  ręce przy wejściu do budynku. Zadbajmy wszyscy o nasze bezpieczeństwo!

Dyrektor Zespołu Szkół w Zadzimiu

Dzień Chłopaka w przedszkolu
30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu we wszystkich grupach Dzień Chłopaka.
Z tej okazji panie razem z dziewczynkami złożyły chłopcom najlepsze życzenia. Każdy chłopiec otrzymał mały upominek oraz coś słodkiego. Mali panowie zostali przystrojeni krawatami SUPER CHŁOPAKÓW! Słodkich upominków nie zabrakło również dla wszystkie dziewczynek. Najmłodsi brali udział w zbaw, tańcach i śpiewach.
Wszystkich chłopakom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

 
AJ
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września kl. III a wzięła udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Z tej okazji zaproszono klasę pierwszą z wychowawczynią i p. dyrektor M. Woźniak. Uroczystość odbyła się na korytarzu klas I - III. Przygotowanie występu wzbudziło wiele emocji. Uczniowie wykonali plakat, zorganizowali kącik książki, wybrali i zaprezentowali wierszyki - zagadki. Pierwszaki z zainteresowaniem słuchali i świetnie poradzili sobie z odgadywaniem zagadek. Dumni z siebie wrócili do swojej klasy, a organizatorzy, również zadowoleni z własnego występu postanowili głośne czytanie organizować cyklicznie.

WR

 
Uwaga konkurs!

Konkurs pod hasłem
„… zasady w życiu proste mam, nie rób drugiemu tego, czego Ty nie chcesz sam…”

(Piersi - Bałkanica)

Cele:

  • Rozpowszechnienie postawy dezaprobaty dla agresji
    i przemocy

  • Propagowanie postaw prospołecznych

  • Promowanie solidarności, niesienia pomocy i wsparcia innym oraz kształtowanie w sobie umiejętności wyrażania własnych myśli poprzez rysunek, pisanie.

Czas trwania konkursu: od 30 września do 7 października 2020r.

Zasady konkursu:

Każdy uczeń naszej szkoły, który wyraża chęć wzięcia udziału w konkursie, ma za zadanie przygotować w dowolnej formie na temat: „… zasady w życiu proste mam, nie rób drugiemu tego, czego Ty nie chcesz sam…”, pracę plastyczną (plakat) lub napisać piosenkę, hymn, rymowankę, wiersz itp., który mówi o zapobieganiu agresji i przemocy.

Termin składania prac mija 7 października 2020r. Prace należy złożyć w gabinecie psychologa szkolnego.

Autorzy prac zostaną nagrodzeni okolicznościowymi dyplomami a wykonane prace zostaną uwiecznione na zdjęciach i umieszczone na stronie internetowej szkoły, natomiast oryginały na szkolnych korytarzach.

Życzę kreatywnych pomysłów i POWODZENIA !!!  

Dodatkowo, aby uczcić ten wyjątkowy dzień 2 października wszyscy ubierzmy się na biało. Osoby tak ubrane nie będą tego dnia pytane.

Justyna Rosiak

Psycholog szkolny

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
Zadzimskie przedszkolaki obchodziły w piątek Dzień Przedszkolaka połączony z pasowaniem nowo przyjętych dzieci. Świętowały inaczej niż zwykle, bawiąc się tylko w swoich salach. Młodsze grupy rozpoczęły świętowanie od pasowania, którego dokonała Pani wicedyrektor Zespołu Szkół w Zadzimiu Monika Woźniak. Nowo przybyłe dzieci złożyły przyrzeczenia, po których Pani wicedyrektor, przez dotknięcie ramienia dziecka ołówkiem i wypowiedzenie słów: "Pasuję Cię na przedszkolaka", oficjalnie przyjęła je do grona przedszkolaków. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom oraz kolorową kredkę. W dalszej części dnia przedszkolaki w poszczególnych grupach wiekowych uczestniczyły w zabawach, tańcach i rozgrywkach sportowych przygotowanych przez wychowawców. Oczywiście wszyscy zgodnie z tradycją odśpiewali hymn przedszkolaka. Niespodzianką w tym dniu okazał się tort, na którym zostały odpalone race, co wywołało u dzieci zdziwienie, okrzyki i brawa. W młodszych grupach tort podzieliła pani wicedyrektor, a maluchy zajadały go ze smakiem.
Po słodkim poczęstunku wszystkie dzieci wybrały się na boisko szkolne, aby tam wypuścić balony z wcześniej zapisanymi życzeniami. Przedszkolaki z wielką radością i gromkimi okrzykami patrzyły jak ich balony niesione przez wiatr wzbijały się wysoko nad ziemię. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. 
Tradycyjnie już na zakończenie dnia dzieci otrzymały odznaki super worowych przedszkolaków oraz kolorowe balony i słodkie lizaki. Idąc za słowami Janusza Korczaka "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat", życzymy wszystkim dzieciom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta. 
AJ

Powiatowy Konkurs Poetycki „Z łąk i pól”

Piszesz wiersze? To konkurs dla Ciebie!

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach organizuje XXI edycję Konkursu Poetyckiego im. Marii Konopnickiej pt. „Z łąk i pól”. Konkurs zostanie przeprowadzony z podziałem na kategorie wiekowe:

I – uczniowie klas I – III

II – uczniowie klas IV – VI

III – uczniowie klas VII - VIII

Uczestnicy konkursu muszą napisać 2 wiersze pracy na roli lub pięknie wiejskiej przyrody i wysłać do swoich polonistek do 20 października 2020 roku (opatrzone imieniem i nazwiskiem, klasą, rodzajem szkoły, numerem telefonu do rodziców).

Polonistki

Lekcje w „Dereniowym Skarbie”

Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Zadzimiu postanowili wykorzystać piękne jesienne dni, aby w otwartym niedawno parku „Dereniowy Skarb” przeprowadzić lekcje biologii, przyrody oraz zrealizować założenia programu wychowawczo – profilaktycznego dotyczące poznawania swojej „małej ojczyzny”.

Wiele atrakcji
Za bramą z herbem Zadzimia na uczniów czekało wiele atrakcji: dwie fontanny, zbiornik wodny z mostkiem, amfiteatr czy plac zabaw.

Dla miłośników przyrody
Ale największą ucztę mają miłośnicy natury, bowiem wszystkie obiekty przyrodnicze zostały doskonale wyeksponowane. Ozdobę parku stanowią grabowe aleje. Jednak to nie wszystko. Od strony rynku prowadzi do parku aleja dereniowa, w której obecnie ścielą się czerwone owoce. Oprócz grabów i dereni tworzących szpalery można podziwiać jesiony, kasztanowce, modrzewie europejskie i oczywiście pomnikowe okazy dębów szypułkowych. Najstarszy i najokazalszy dąb rośnie obok pałacu, który został zakryty gustownym banerem przedstawiającym budowlę z czasów swej świetności.

Dla tych, co kochają literaturę
Miłośnicy literatury mogą ruszyć śladem cytatów z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, by u kresu swej podróży odnaleźć „złoty róg”.

Dla pasjonatów historii
Z kolei dla pasjonatów historii postawiono tablice informujące o początkach zadzimskiego parku.

Pełni wrażeń
Z lekcji w terenie wszyscy wracają zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń z zamiarem odwiedzenia parku z członkami swojej rodziny. Warto bowiem wybrać się do „Dereniowego Skarbu” wieczorem, aby podziwiać cuda natury w świetle licznych lamp. Trzeba jednak pamiętać, żeby opuścić park przed godziną 21.00. Wtedy bowiem następuje automatyczne zamknięcie bram.

djk

"Idzie lasem Pani Jesień, jarzębinę w koszu niesie"

Przedszkolaki 4/5 latki z grupy II ostatniego dnia lata wybrały się do nowo otwartego po pracach rewaloryzacyjnych Parku "Dereniowy Skarb". Dzieci spacerowały parkowymi ścieżkami, podziwiając zabytkowy drzewostan oraz walory przyrodnicze kończącego się lata. Atrakcją dla maluchów okazał się układ wodny z tak zwaną fosą oraz fontanna i amfiteatr. Jednak największą radość sprawiła dzieciom zabawa na placu rekreacyjnym. Przedszkolaki zbierały również zmieniające barwy liście, obserwowały wiewióreczki, które już gromadziły zapasy na zimę. Zebrane dary jesieni zagoszczą w kącikach przyrodniczych. 

 

 

 

 

 AJ
Dary losu

Dotarło do nas podziękowanie za udział w akcji charytatywnej na rzecz dzieci niepełnosprawnych. W tym roku szkolnym będziemy kontynuować zbiórkę plastikowych nakrętek. Zachęcamy do udziału!

Wybory do Rady Rodziców
17 września odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym zebranie Rady Rodziców Zespołu.
Przeprowadzono wybory Zarządu Rady Rodziców. 
Przewodniczącą wybrana została Pani Beata Janaszkiewicz, Zastępcą Przewodniczącej Pani Julia Kwapiszewska, Sekretarzem Pan Tomasz Ignaczak, Skarbnikiem Pani Katarzyna Fraszczyńska oraz członkiem Pani  Małgorzata Stępień.
 
Gratuluję rodzicom wybranym do zarządu i zachęcam wszystkich rodziców do współpracy     
i częstych kontaktów z dyrektorem i nauczycielami.

Dyrektor Zespołu Szkół w Zadzimiu
 
Strona 3 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 660,765 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie