Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne 27/02/2021
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Psycholog szkolny
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Szukaj
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 206
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Justyna001
Nie tylko muzyka łagodzi obyczaje

XXI edycja Powiatowego Konkursu Poetyckiego im. M.Konopnickiej ,,Z łąk i pól”, którego organizatorem jest Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Poddębicach, już za nami.
Miło nam poinformować, że i w tym roku nasi uczniowie zostali zauważeni przez jurorów.
W II kategorii wiekowej (klasy IV-VI) drugie miejsce zajęła Zuzanna Wojtucka (klasa VIa, opiekun: p. K. Patora), a w III grupie wiekowej (klasy VII-VIII) Karolina Janaszkiewicz (klasa VIIIa, opiekun: p. D.Glapska) zdobyła pierwsze miejsce.
Dziewczęta napisały dwa wiersze inspirowane twórczością Marii Konopnickiej, której utwory poruszają tematykę wiejską. Uczennice pięknie, a jednocześnie subtelnie oddały klimat wsi, zmienność pór roku, piękno krajobrazu. Wykazały się wnikliwością obserwacji cyklów przyrody, zachowań zwierząt, prac polowych. Ich przemyślenia ubrane w poetycką formę skłaniają do głębszych refleksji.
Na pewno nasza Mała Ojczyzna nie zostanie zapomniana, gdy młodzi ludzie piszą o niej wiersze.
Wiersze na konkurs napisali również:
kl.IVa- Wioletta Brejner, Kacper Kubiak, Wiktor Malinowski, Julia Olczyk, Lidia Skórka, Ignacy Wodziński;
kl.IV b- Patrycja Kaszuba, Lena Patora, Ivetta Woźniak;
VIb- Joanna Chojnacka, Nadia Witosławska, Małgorzata Kałuziak;
kl. VIIb- Natalia Stefańska, Brajan Słowiński (opiekun: p. D.Jaszczak-Kacprzak);
kl. VIIIa- Ewa Bratek, Wiktoria Sobierajska (opiekun: p. D. Glapska).
Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy za udział, a nagrodzone uczennice- nagrody książkowe.
Gratulujemy zwyciężczyniom i zachęcamy innych do rozwijania swoich pasji.

K.Patora

Mikołajki w przedszkolu
W poniedziałek 7 grudnia wszystkie dzieci w przedszkolu odwiedził Mikołaj.
Przedszkolaki przywitały niezwykłego gościa wierszykami i piosenkami, a Mikołaj obdarował ich słodkimi upominkami. Św. Mikołaj szybko nawiązał kontakt z najmłodszymi i zaprosił ich do wspólnej zabawy. Dzieci śpiewały, tańczyły razem z gościem oraz bawiły się w kółeczku. Zdjęcia zrobione z Mikołajem będą wspaniałą pamiątką z tego spotkania. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków tym bardziej, że święty obiecał jeszcze w tym roku zawitać do grzecznych dzieci, ale tym razem już z prezentami.
Mikołaju dziękujemy i czekamy na 22 grudnia!!!
 
AJ
Życzenia mikołajkowe

Kontakt z psychologiem

Święty od prezentów

Dlaczego Mikołaj przynosi prezenty? 
W IV wieku w Myrze (obecnie Demre w Turcji) żył biskup Mikołaj, który odziedziczył majątek po rodzicach. Człowiek ten bardzo chętnie dzielił się z potrzebującymi. Pewnej nocy zakradł się do domu ubogiej rodziny i zostawił w sakiewce pieniądze na posag dla dwóch panien na wydaniu.

List do Mikołaja
Dzisiaj Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami mieszka w Laponii w dużym, czerwonym domu. Jeśli chcecie, możecie wysłać do niego list z listą swoich wymarzonych prezentów na adres: Santa Claus’Office FIN- 96930 Napapiiri Rovaniemi Finland.

Obdarowujemy w mikołajki
A już 6 grudnia, czyli w niedzielę są mikołajki. Spróbujcie w ten dzień obdarować swoich bliskich. Warto dla nich własnoręcznie wykonać kartkę z życzeniami czy świąteczną ozdobę. Tutaj możecie wykazać się kreatywnością. Pamiętajcie też o swoich koleżankach i kolegach. Wyślijcie im życzenia za pomocą SMS-a czy e-maila.

dk 

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Kliknij poniższy link.

https://youtu.be/bv9amRf5d1w

 

Andrzejki w przedszkolu
"Hokus-pokus, czary-mary czyś ty młody, czyś ty stary, siadaj tutaj pośród nas już na wróżbę nadszedł czas.
Tym oto magicznym zaklęciem przedszkolaki rozpoczęły w piątek zabawę  andrzejkową. Każda z grup w sposób wyjątkowy przygotowała się do tego magicznego dnia. Tajemnicze dekoracje sal, panie przebrane za wróżki sprawiły, że przedszkolaki przeniosły się w krainę czarów i wróżb.
W tym dniu dzieci poznały tradycje i zwyczaje andrzejkowe, a następnie znalazły się w świecie wróżb i magii. Aby wróżby się spełniły, dzieci wrzucały monetę do wody. Swoją przyszłość odkrywały losując obrazki, które przepowiadały kim zostaną w przyszłości, jakie życie ich czeka. Brały udział w rozwiązywaniu andrzejkowych zadań i zagadek. Przyszłość przepowiadana była na wiele sposobów: magiczne liczby, wędrówka butów, kolorowe klucze i oczywiście przelewanie wosku przez klucz.
Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały przedszkolakom zabawy i konkurencje taneczne przy muzyce. Nie obyło się też bez słodkiego poczęstunku, tym razem były to naleśniki. Czy wróżby się spełnią?  Przyszłość pokaże, najmłodsi wiedzą, że należy traktować je z lekkim oka przymrużeniem. Pewne jest to, że przyniosły one przedszkolakom wiele radości i były okazją do dobrej zabawy.
 
 
AJ
 
Andrzejkowe zwyczaje

„W dniu Św. Andrzeja

Sprawdź, jaka w miłości nadzieja...

Czy ten, o którym marzysz skrycie,

To ten jedyny na całe życie?”

 Koniec listopada stał się doskonałą okazją, aby w ramach realizacji programu wychowawczo-profilaktycznego na kółku polonistycznym, zajęciach z wychowawcą czy języku polskim przypomnieć andrzejkowe zwyczaje. Andrzejki to wieczór wróżb poświęconych miłości i małżeństwu. Kiedyś kawalerowie poznawali swoją przyszłość w katarzynki (24 listopada, w wigilię św. Katarzyny), a panny dowiadywały się, która pierwsza wyjdzie za mąż w andrzejki (29 listopada, w wigilię św. Andrzeja). Dziś młodzi ludzie obu płci już dość rzadko spotykają się w andrzejki, by za pomocą wróżb poznać przyszłą małżonkę czy przyszłego małżonka.
Ciekawe, czego dowiedzieli się nasi uczniowie, którzy w domowym zaciszu zorganizowali wieczór wróżb.

dk

Miś na smutki i radości, Miś gdy coś cię bardzo złości...

25 listopada przedszkolaki z grupy I- 3,4 latki  i II- 4,5 latki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia wyjątkowo każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym przyjacielem misiem. Każdy z nich był piękny i wyjątkowy. Uroczysty dzień rozpoczął się od przedstawienia swoich pluszowych przyjaciół. Dzieci poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach o misiach, brały udział w zabawach ruchowych i tańcach ze swoimi pluszowymi maskotkami. Każdy przedszkolak własnoręcznie wykonał papierowego misia, z którym wrócił do domu. Maluchy także z wielką radością fotografowały się z Kubusiem Puchatkiem w przedszkolnej fotobudce. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu i zabawy. Najwięcej chyba radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia rówieśnikom oraz możliwość zabawy nim. Mamy nadzieję, że to  misiowe przyjęcie na długo pozostanie w pamięci najmłodszych.
 

AJ

Inicjatywy z okazji Dnia Życzliwości

Nauczanie zdalne nie przeszkodziło uczniom Zespołu w wykazaniu się inicjatywą i aktywnością w Dniu Życzliwości. Inicjatywy były różne - żółty strój podczas lekcji, plakaty, życzliwość w stosunku do potrzebujących oraz wysyp rymowanek oraz wierszy. Poniżej prezentujemy inicjatywy graficzne.Poniżej znajdziecie link do publiacji ucznniów.

Publikacje uczniów z okazji Dnia Życzliwości

dg&AK

Dzień Życzliwości

21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości (World Hello Day). Głównym celem tego dnia jest zachęcanie do czynienia dobra oraz promowanie życzliwości jako najlepszej formy kontaktów międzyludzkich.
Szczególnie w czasie pandemii koronawirusa, kiedy jesteście odseparowani od siebie i nie macie szans na kontakt z wieloma osobami, chcemy Was zachęcić do wspólnej zabawy.
Życzliwość to nie tylko wielkie czyny, ale przede wszystkim drobne gesty, które mają być wyrazem pozytywnych emocji, troski o bliskich i samego siebie.
1. Postarajcie się w tym dniu okazać życzliwość 10 osobom. Życzliwość możecie okazać rodzicom, dziadkom, rodzeństwu, nauczycielom, sąsiadom itd… Zapiszcie na kartce coś miłego, przekażcie pozdrowienia bądź życzenia. Liczymy na Waszą kreatywność. 
2. Jeżeli macie możliwość, załóżcie w tym dniu jakiś żółty element.
3. Uczniów klas klas I-V zachęcamy do wykonania plakatu lub napisania rymowanki promującej życzliwość.
4. Uczniów klas VI-VIII zachęcamy do napisania krótkiego wiersza lub wykonania wspólnego zdjęcia podczas lekcji online (proponujemy 20 listopada). Oczywiście wiersz i zdjęcie muszą nawiązywać do przesłania Dnia Życzliwości.
Wasze prace zostaną opublikowane na szkolnej stronie internetowej oraz na Facebooku.

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego
Angelika Krupińska
Dorota Glapska

Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 674,654 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie