Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne Marzec 30 2020 05:13:07
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Psycholog szkolny
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Szukaj
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 203
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Sylwiak
Lekcja polskiego i geografii w Łodzi

17 lutego uczniowie klas: IV, V a, V b oraz VII pod opieką pań: Renaty Micewskiej – Mielnik, Danieli Wojtyry i Doroty Jaszczak-Kacprzak udali się na edukacyjną wycieczkę do Łodzi. Najpierw w Teatrze Piccolo obejrzeli spektakl „Nić Ariadny”na podstawie mitów o Dedalu i Ikarze oraz Tezeuszu i Ariadnie, które znajdują się na liście obowiązkowych lektur. Przy okazji sporo dowiedzieli się o teatrze starożytnym. Mieli tez możliwość zobaczenia, że można połączyć teatr tradycyjny z lalkowym.
Następnie „Pietryną”, jedną z najdłuższych ulic w Europie, udali się do Manufaktury. Na ulicy Piotrkowskiej mieli okazję zobaczyć Aleję Gwiazd (wymyśloną na wzór hollywodzki), a także Galerię Wielkich Łodzian, między innymi „Ławeczkę Tuwima”, poety, którego wiersze uczniowie recytowali podczas szkolnego i powiatowego konkursu, czy „Twórców Łodzi Przemysłowej”.
W Manufakturze uczniowie oddali się rozrywkom, tj. Laser Games czy cymbergaj. Uzupełnili też kalorie, które stracili podczas długiego spaceru ulicą Piotrkowską.
Wycieczka do Łodzi była doskonałą lekcją języka polskiego i geografii.

dk

Egzaminy próbne

Przez trzy kolejne dni od 17 lutego, nasi ósmoklasiści zmagali się z testami egzaminacyjnymi z języka polskiego, matematyki i języków obcych. Egzamin próbny umożliwił uczniom zapoznanie się z obowiązującymi procedurami, przykładowymi zadaniami oraz pozwolił sprawdzić poziom umiejętności i wiadomości. Do kwietniowego egzaminu spokojnie można jeszcze nadrobić braki i utrwalić wiedzę. A więc kochani, bez względu na wyniki próbnych testów, zakasujemy rękawy i do pracy!


MW

,,Doktor i jego zwierzęta”
17 lutego przedszkolaki wyjechały do teatru  w Sieradzu na spotkanie z niezwykłym doktorem, który rozumiał mowę zwierząt…Dzieci uczestniczyły w przedstawieniu pt. ,,Doktor i jego zwierzęta” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.
Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem śledziła przygody doktora, który w otoczeniu swoich przyjaciół wybrał się w podróż do Afryki, by tam 
leczyć chore małpki. Pomimo licznych niebezpieczeństw, które czyhały na nich podczas podróży przez morze i w czasie wędrówki przez dziką dżunglę, udało im się szczęśliwie dotrzeć na miejsce i pomóc chorym zwierzętom.
Uczestnicząc w tym pięknym przedstawieniu, najmłodsi widzowie mieli okazję zwrócić uwagę na potrzebę pomagania innym, w tym przypadku zwierzętom. Mieli także możliwość utrwalenia nawyków higienicznych związanych z żywieniem. Spektakl od początku do końca wzbudzał wielkie emocje, a wrażenia z niego dzieci opowiadały sobie jeszcze po powrocie do przedszkola.

AJ
Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem

W dniach 10-14 lutego obchodziliśmy Tydzień Bezpiecznego Internetu. Działania podejmowane w ramach przedsięwzięcia realizowane były pod hasłem: Działajmy razem!
W ramach tego projektu podjęliśmy szereg działań, mających na celu przypomnienie uczniom ważnych zasad dotyczących bezpieczeństwa w sieci.
Na zajęciach informatyki uczniowie zapoznali się ze stronami: sieciaki, saferinternet.pl.
Podczas zajęć zwrócono szczególną uwagę na zasady netykiety i sposoby ustrzeżenia siebie i najbliższych przed internetowymi oszustami oraz zapewnieniem ochrony swojemu komputerowi. Uczniowie klas VI wykonali plakaty dotyczące zasad bezpieczeństwa w Internecie, które zostały wykorzystane do gazetki ściennej.
W środę uczniowie klas I- III zostali zapoznani z tematyką bezpiecznego korzystania z Internetu oraz obejrzeli filmiki: 3…2…1. Internet. Uzależnienie; Kontakty; Dane oraz Cyberprzemoc. Otrzymali kolorowanki, które miały utrwalić poznany materiał.
W ramach zajęć wiedzy o społeczeństwie uczniowie klas ósmych przygotowali  projekty edukacyjne Poradnik młodego obywatela. Wśród prac znalazły się plakaty oraz prezentacje multimedialne na temat korzyści i zagrożeń wynikających z możliwości korzystania z Internetu. W czwartek swoje prace zaprezentowali młodszym kolegom i koleżankom. Obejrzeli także filmy: Dzień z życia oraz Na zawsze.
W wyniku podjętych inicjatyw wzbogaciliśmy świadomość uczniów, iż decyzje podejmowane w świecie wirtualnym mają wpływ na ich realne życie.


SzK

 

Nieudany turniej naszych pań

13 lutego w Poddębicach odbyły się Powiatowe Zawody w Halową Piłkę Nożną Dziewcząt.
Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn. Niestety nasze panie nie zaliczą je do udanych. Pomimo podjętych starań i walki na boisku, w fazie grupowej zremisowaliśmy dwa mecze oraz jeden przegraliśmy, co nie pozwoliło nam bić się o wysokie lokaty. Ostatecznie na zawodach zajęliśmy V miejsce.

SK

Muzyka wokół nas
W ramach podsumowania tematyki tygodnia "Muzyka wokół nas", 13 lutego przedszkolaki odwiedziły szkolną pracownię muzyczną, gdzie Pan Andrzej Czechowicz, nauczyciel muzyki, zaprezentował im wiele instrumentów. Dzieci z zainteresowaniem słuchały ciekawostek o nich. Miały także możliwość zagrania na niektórych z nich i wysłuchania koncertu klarnetu oraz trąbki w wykonaniu duetu starszych koleżanek- Oliwii Augustyniak i Oliwii Salomon z klasy VIb, uczennic Szkoły Muzycznej I stopnia w Poddębicach. Przedszkolaki dziękują Panu Andrzejowi za rozbudzanie zainteresowań muzycznych.


AJ
 
„Starsi czytają młodszym”
W ramach akcji  „Starsi czytają młodszym”, uczennice klasy VII b czytały książki najmłodszym przedszkolakom. Celem akcji jest promocja czytelnictwa, budowanie nawyku codziennego czytania, ale także integrowanie starszych uczniów z młodszymi przedszkolakami, jak również dawanie im dobrego przykładu.
Starszym koleżankom dziękujemy i zapraszamy chętnych do kolejnego czytania!

AJ
Ponadczasowa problematyka „Balladyny”

11 lutego uczniowie klas ósmych i siódmych pod opieką pań: Katarzyny Patory, Anny Blaźniak i Elżbiety Cichosz wybrali się do Łodzi do Teatru Małego w Manufakturze, aby przed egzaminem przypomnieć sobie sztukę wybitnego romantycznego twórcy. Zachęciła ich ponadczasowa problematyka „Balladyny”, mianowicie dążenie do władzy. Pewnie ze względu na uniwersalność dzieła Juliusza Słowackiego również współcześni artyści często sięgają po jego tragedię.
Reżyserem tej sztuki był Dyrektor Naczelny i Artystyczny Teatru Małego w Manufakturze, aktor filmowy, teatralny, poeta i felietonista, Mariusz Pilawski. Według mnie dobrze przedstawił w spektaklu trzy światy: legendę o Popielu pozbawionym tronu, baśń o Goplanie i realistyczną opowieść o Alinie i Balladynie. Chociaż wykorzystał wierszowane dialogi Słowackiego, to w połączeniu z dekoracją, kostiumami i grą aktorów tekst okazał się łatwy w odbiorze dla współczesnego nastolatka, do którego spektakl jest adresowany.
Aktorzy doskonale grali, ale wszystkim najbardziej przypadł do gustu Jan Jakubowski, który wcielił się w postać Skierki oraz Filona. Rozbawił on publiczność do łez swoją osobowością, mimiką i doskonałą grą. 
Drugim aktorem, o którym warto wspomnieć, jest Witold Łuczyński odgrywający rolę Grabca. Oddał on doskonale jego próżność i pijaństwo. Zyskał sympatię publiczności również dlatego, że poddał krytyce fantastyczny świat pani jeziora Gopło (Magdalena Drewnowska).
Nie można tu pominąć tytułowej postaci- Balladyny, w której rolę wcieliła się Dominika Lichy. Chociaż sprawiała ona wrażenie bezwolnej wobec losu, jednak decydowała się na kolejne zbrodnie pozwalające jej zachować bogactwo i zdobyć koronę. Demaskowała prawdziwą naturę człowieka, żyjącego w różnych epokach, gotowego dla własnego dobra poświęcić innych.
Ciekawą kreację stworzył również Marek Kołaczkowski. Jego Pustelnik daje ludziom nadzieję, bowiem mędrzec pokazuje, że ciągle warto naprawiać świat.
Niełatwe zadanie postawiono przed Eweliną Kudeń - Nowosielską, która odegrała dwie różne role - wrażliwej na potrzeby matki i siostry Aliny oraz leniwego Chochlika.
Do interesującej interpretacji dzieła Słowackiego przyczynili się także pozostali aktorzy: Konrad Michalak ( szlachetny Kirkor), Marek Lipski ( zdradliwy Kostryn), Marek Gwoździński (wierny Gralon) czy Grażyna Suchocka (Wdowa ślepo kochająca córki).
Dekoracje w tej sztuce były dość skąpe. Scena przedstawiała mroczny las nad jeziorem Gopło. Z sufitu zwisały materialy w odcieniach zieleni i czerni. Uważam, że autorce scenografii, Agnieszce Izydorczyk, udało się stworzyć charakterystyczny dla epoki romantyzmu nastrój tajemniczości i grozy (spotęgowany przez muzykę Michała Izydorczyka).
Na uwagę zasługują również kostiumy(Monika Olszewska- Sulejewicz). W lekkie stroje zostali odziani przedstawiciele fantastycznego świata: Goplana i jej słudzy. Skierka i Chochlik w zwiewnych ponczach i przeciwgazowych maskach doskonale odgrywają humorystyczne sceny, wywołując śmiech publiczności. Ubogo ubrany jest prosty lud, natomiast Kirkora i jego dworzan wyróżniają maskujące wojskowe mundury. U Balladyny nie zabrakło czarnej opaski zasłaniającej czerwoną plamę, piętno mordercy.
Na koniec warto wspomnieć o efektach specjalnych i dźwiękowych wykorzystanych w scenie śmierci tytułowej bohaterki, która po wstąpieniu na tron wydała na siebie wyrok.
Moim zdaniem warto było obejrzeć sztukę w reżyserii Mariusza Pilawskiego. Zaciekawiała ona fabułą, bawiła, ale także skłaniała do refleksji nad ludzką naturą.

Radomił Kacprzak
kl. VIII a

,,Baśnie, bajki, bajeczki,,

Poprzez czytanie dzieciom wpływamy na ich język i wiedzę, postrzeganie świata, rozwój zainteresowań, postawy i system wartości. W grupie 5,6 latków czytanie odbywa się codziennie, dzieci słuchają bajek czytanych przez wychowawczynie oraz uczniów szkoły.
7 lutego w ramach realizacji tygodniowej tematyki ,,Baśnie, bajki, bajeczki,, przedszkolaków odwiedziły panie bibliotekarki Elżbieta Cichosz i Dorota Błażejewska. Panie przeczytały dzieciom dwie bajki ,,O smoku wawelskim,, i ,,Stoliczku nakryj się,,. Dzieci z uwagą i zaciekawieniem wysłuchały utworów. Zachęcamy dorosłych do czytania dzieciom.

M.M.

„Najlepszy czytelnik kl. IV - VI”

30 stycznia (czwartek) odbył się konkurs czytelniczy „Najlepszy czytelnik kl. IV - VI” zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Chętni uczniowie z kl. IV-VI biorący w nim udział to: z kl. IV - Chmielecki Adrian, z kl. Va - Andrzejczak Wiktor, Brzezińska Amelia, Dominowski Patryk, Fraszczyńska Klaudia, Kaczmarek Kamil, Mordalski Marcel, Tybinkowski Jakub, Wojtucka Zuzanna, z kl. Vb - Chmielecki Kacper, Dostatni Szymon, Florczak Patrycja, Lisowski Adam, Piotrowska Beata, Piotrowski Jakub, Rojek Wojciech,  z kl. VIa - Sołtysiak Natalia, Szperlig Julia, z kl. VIb - Augustyniak Oliwia, Salomon Oliwia, Woźniak Amelia.
Uczniowie napisali test sprawdzający znajomość treści lektury uzupełniającej Joanny Olech „Dynastia Miziołków”. O wyłonieniu zwycięzców konkursu zdecydowało Jury w składzie: Elżbieta Cichosz, Agnieszka Kiejnich, Dorota Glapska. I tak na podium stanęły:

I miejsce - Brzezińska Amelia

II miejsce – Augustyniak Oliwia

III miejsce – Woźniak Amelia

Dziewczynom gratulujemy wygranej oraz życzymy dalszych sukcesów.
Wszyscy uczestnicy na najbliższej uroczystości szkolnej otrzymają dyplomy, a laureaci nagrody książkowe.

EC

Zbiórka na rzecz WOŚP rozliczona!

 XXVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami.  W niedzielę 12 stycznia tysiące wolontariuszy wyległo na polskie i zagraniczne ulice, by kwestować na rzecz najmłodszych.
Celem tegorocznej zbiórki jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.
Jak co roku w naszym Zespole działał sztab, który na bieżąco zliczał Państwa datki do puszek. Panie: Karolina Pośpiech, Daniela Wojtyra, Angelika Krupińska i Paulina Wojciechowska, wspierane przez panią wicedyrektor Monikę Woźniak, wzrowo wywiązały się z zadania, dzięki czemu zbiórka zadzimskiego sztabu już dawno została rozliczona.
W tym roku ludzi wielkiego serca znów nie zabrakło. Dzięki naszym szkolnym działaniom- licytacji gadżetów oraz kiermaszowi łakoci, udało się zebrać kwotę 4988,99 zł.
Nasi wolontariusze, 25 uczniów klas ósmych, zebrali w tym roku do puszek kwotę w wysokości 6464,82 zł. Z radością zawiadamiamy, że dzięki Państwu ofiarności padł kolejny rekord i w tym roku kwota przekazana na rzecz WOŚP przez szkolny sztab wyniosła 11453,81 zł.

dg

Strona 3 z 11 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 601,781 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie