Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne Ciekawe strony WWW Listopad 20 2018 15:36:22
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 196
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Acyymbatte
Dzień Chłopaka w kinie

3 października uczniowie kl. IVa, IVb i VIb spędzili Dzień Chłopaka w Zduńskiej Woli. Nad ich bezpieczeństwem czuwały wychowawczynie: p. Renata Micewska-Mielnik, p. Joanna Świątek-Szokalska i p. Dorota Jaszczak-Kacprzak. Najpierw młodzi miłośnicy kina obejrzeli film „Biały Kieł”, który powstał na podstawie książki Jacka Londona. Tytułowy bohater, mieszaniec psa z wilkiem, podbił serca młodych widzów. Czwartoklasiści i ich o dwa lata starsi koledzy w napięciu czekali, czy suce uda się pokonać rysia i uratować szczeniaka. Z zainteresowaniem śledzili losy zwierząt szukających pożywienia, gotowych służyć człowiekowi w zamian za  jedzenie. Wzruszył ich los Białego Kła sprzedanego przez Indianina złemu białemu człowiekowi, który zmuszał zwierzęta do walki, aby czerpać zyski z zakładów. Na szczęście filmowa historia dobrze się skończyła.
Z kina uczniowie udali się do MacDonalda, gdzie były: smaczne jedzenie, dobra zabawa, upominki i baloniki. Do szkoły czwartoklasiści i szóstoklasiści wracali szczęśliwi, a ich gromki śpiew z pewnością słychać było również poza autobusem.

dk

Dzień Chłopaka w przedszkolu

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o najważniejszych uroczystościach w życiu rodziny czy przedszkola. I tak 1 października przedszkolaki wspólnie świętowały dzień chłopaka. W tym dniu dziewczynki ze wszystkich grup wręczyły chłopcom upominki oraz złożyły życzenia. Nie brakło również słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci  i wspólnej zabawy. 

AJ

Mimozami jesień się zaczyna...
Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków.  Korzystając ze sprzyjającej aury grupa sześciolatków w piątek wybrała się do parku, aby powitać jesień. Dzieci podziwiały park w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę, rozpoznawały gatunki drzew. Nazywały drzewa liściaste i określały barwy liści. Porównywały ich wygląd z wyglądem drzew iglastych, opisując różnice pomiędzy nimi. Obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie wczesną jesienią, pamiętając o konieczności szanowania przyrody oraz roli drzew w życiu człowieka i zwierząt. Udało się również spotkać małą, rudą wiewióreczkę i podziwiać jej zwinność. Oczywiście nie obyło się  bez pięknych bukietów z barwnych jesiennych liści oraz zbierania kasztanów i żołędzi. Zebrane dary jesieni dzieci zabrał do przedszkola, by umieścić je w kącikach przyrody, a później przeznaczyć na zbiórkę karmy dla leśnych zwierząt na zimę. 
AJ
Radomił Kacprzak wśród najlepszych w województwie

W czwartek 27 września w Uniejowie, na  kompleksie boisk piłkarskich, odbyła się Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2018/19. W ramach Inauguracji odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym Finały Wojewódzkie w Indywidualnych Biegach Przełajowych w których uczestniczyło we wszystkich kategoriach wiekowych 617 uczniów. Naszą szkołę na zawodach reprezentowało  dwoje biegaczy. Wśród chłopców klas IV - VI szkoły podstawowej 8 miejsce zajął Radomił Kacprzak. Jest to znakomity wynik zważywszy na fakt iż Radomił nie trenuje na co dzień biegania, a  jego pasją jest karate oraz piłka nożna. Drugim sportowcem , który wywalczył sobie start w zawodach wojewódzkich jest Julia Szczepańczyk.  W swoim biegu spośród około 100 pań z klas IV - VI szkoły podstawowej zajęła  58 miejsce. Naszym reprezentantom gratulujemy wywalczonych miejsc na zawodach wojewódzkich.

SK

Spotkanie młodych

27 września klasy gimnazjalne i ósme wraz z opiekunami pojechały na Pielgrzymkę do Lichenia. Jak co roku młodzież z całej diecezji spotyka się tam ze swoim Pasterzem biskupem Wiesławem Alojzym Meringiem. W tym roku zdarzyła się rzecz historyczna, ponieważ na spotkanie przybyła podwójna ilość młodych, bo nie tylko klasy trzecie gimnazjum, lecz także ostatnia klasa szkoły podstawowej. Ten podwójny rocznik wraz z opiekunami liczył 6 tysięcy osób. I rzeczywiście bazylika licheńska była wypełniona po brzegi. W koncelebrze z biskupem mszę św. odprawiało stu kapłanów. Młodzież przystępowała także do sakramentu pokuty. Była to okazja na rzeczywiste spotkanie Ducha Świętego i wielu naszych uczniów skorzystało z tej okazji. Ewangelizację ubogacił zespół młodych ludzi, którzy składali poruszające świadectwa, odgrywali scenki, uczyli tańca i śpiewu. Była okazja do pogłębienia relacji z Bogiem i radosnego przeżywania swojej wiary. Niebawem nasi uczniowie przyjmą sakrament bierzmowania z rąk biskupa Meringa i spotkanie z Nim u Matki Boskiej Licheńskiej miało na celu wprowadzenie młodych w przestrzeń tego sakramentu. Z wrażeń, z jakimi wracali nasi uczniowie można wywnioskować, że cel został osiągnięty.

EG

Film inspirowany książką

21 września ósmoklasiści oraz ich młodsi koledzy z kl. VII b udali się pod opieką p. Danieli Wojtyry,
p. Magdaleny Jarczewskiej, p. Sławomira Kobielskiego i p. Doroty Jaszczak-Kacprzak na film „Dywizjon 303”, który wyreżyserował Denis Delić zainspirowany książką Arkadego Fiedlera.
Utwór literacki został po raz pierwszy wydany w 1942 roku w Anglii, a rok później w Polsce w podziemnej drukarni. „W owym dla terroryzowanych Polaków szczególnie groźnym roku 1943 ta właśnie książka odegrała wyjątkowo ważną rolę jako ożywczy zastrzyk otuchy.” Dzięki pokonaniu Niemców w bitwie o Anglię podbite narody przekonały się, że hitlerowskiego najeźdźcę można zniszczyć.
Dywizjon 303 (Eskadra Kościuszkowska) stacjonujący w Northolt pod Londynem włączył się do bitwy w decydującym momencie i walczył 43 dni (30.08.-11.10.1940r.). Polska załoga strąciła 93 niemieckie samoloty, tracąc tylko pięciu myśliwców. W filmie wyeksponowano postać jednego z pilotów - Jana Zumbacha- przystojnego, nieustraszonego patrioty, który nie potrafi się oprzeć wdziękom kobiet. Dość dobrze zarysowana jest również sylwetka polskiego dowódcy – Witolda Urbanowicza oraz dzielnego Czecha Frantiszka.
Widowiskowe walki powietrzne trzymają widza w napięciu i budzą zainteresowanie szczególnie męskiej części publiczności, natomiast dziewczęta z upodobaniem wodzą wzrokiem za myśliwcami w mundurach i podziwiają ich za to, że sumiennie spełniali swój obowiązek.
Po filmie uczniowie Szkoły Podstawowej w Zadzimiu udali się do kręgielni, gdzie przez godzinę próbowali zasłużyć na tytuł „Króla Kul”.
Po uczcie duchowej i sportowej rywalizacji przyszedł czas na posiłek. W końcu pełni wrażeń i dumni ze swoich rodaków uczniowie wrócili do domów.

dk

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września przypada Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Wychowankowie naszego przedszkola grupa I 3,4-latki, grupa II 5- latki i najstarsza grupa III 6-latki  wspólnie świętowały obchody tego dnia. Zabawa rozpoczęła się zaprezentowaniem poszczególnych grup i nauką okrzyku przedszkolaka.
Po złożeniu przyrzeczenia przez dzieci Panie dyrektor Izabella Świt i Renata Serafińska dokonały uroczystego pasowania milusińskich, włączając ich tym samym w poczet przedszkolaków. Dzieci wspólnie odśpiewały hymn i zjadły cukierki podarowane przez panią dyrektor. Potem nastąpiły wspólne tańce i śpiewy oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Punktem kulminacyjnym uroczystości było wypuszczenia balonu z helem z załączonymi marzeniami dzieci. Najmłodsi długo obserwowali jego lot, potem przyłączyli się do integracyjnych zabaw z chustą animacyjną i zawodów sportowych. Na zakończenie wspólnej zabawy dzieci obejrzały bajeczkę "Bezpieczna droga z radami SpongeBoba". Tego dnia dzieci zabrały ze sobą do domu dobry humor, kolorowe baloniki oraz opaski z medalami. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka dostarczył wszystkim wielu pozytywnych wrażeń, a także zintegrował dzieci z trzech grup przedszkolnych.

AJ

Bardzo udana inauguracja roku sportowego

W dniu 19 września w Uniejowie odbyła się powiatowa inauguracja roku sportowego 2018/2019. Pierwszymi zawodami były Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe. Czwórka naszych reprezentantów, która wraz z opiekunem Sławomirem Kobielskim udała się na inaugurację, zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Radomił Kacprzak zajął I miejsce i zdobył złoty medal. W swoim biegu okazał się bezkonkurencyjny, wygrywając zawody z dużą przewagą. Julia Szczepańczyk zajęła III miejsce i brązowy medal. Obydwoje reprezentować będą naszą szkołę na zawodach wojewódzkich. Wiktoria Rosiak i Dawid Pawełczyk zajęli miejsca poza pierwszą dziesiątką. Wszystkim gratulujemy udanego występu i trzymamy kciuki za start w zawodach wojewódzkich.

SK

Integracja czwartoklasistów

16 września w godz. 15.00-18.00 na placu przed szkołą  w Zadzimiu integrowali się uczniowie kl. IVa, kl. IV b, ich rodzice i wychowawczynie: p. Renata Micewska-Mielnik i p. Dorota Jaszczak-Kacprzak. Wspólnie bawili się dorośli i dzieci. Dużo emocji dostarczyły konkurencje sportowe: przeciąganie liny, wyścigi w workach czy z wodą na łyżeczce. Zarówno dzieci, jak i dorośli bardzo zaangażowali się także w grę wiejską (układanie puzzli – zdjęcia z terenu szkoły i poszukiwanie miejsca z fotografii, przyszywanie guzików, układanie krzyżówki do hasła przyroda, wypisywanie zwierząt z ó, przygotowywanie prac plastycznych ze znalezionych materiałów). Drużyny za wykonane zadania otrzymywały żetony, za które podczas licytacji nabyły różne nagrody. Po zabawie nie zabrakło kiełbaski z grilla, sałatek, ciast i owoców przygotowanych przez rodziców i wychowawczynie.
Niedzielne popołudnie pokazało, że można miło i pożytecznie, bez komputera, telefonu i telewizji, spędzić wolny czas.

dk

Lektura na ekranie

14 września uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz klasy VIIa udali się do łódzkiej Manufaktury, by obejrzeć ekranizację lektury pt."Dywizjon 303".
Film "Dywizjon 303.Historia prawdziwa" ukazuje wydarzenia, które rozgrywały się w siepniu i wrześniu 1940r. podczas Bitwy o Anglię. Wszystkich tych, którzy nie znają sylwetek polskich asów lotnictwa, zachęcamy do obejrzenia filmu. Naprawdę warto!

dg

Rok szkolny 2018/19 rozpoczęty!

3 września rozpoczęliśmy rok szkolny 2018/19. W związku z uroczystością pogrzebową ŚP. Jakuba Woźniaka msza św. inauguracyjna odbyła się 4 września. Nie zapomnieliśmy również o 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Grupa ośmioklasistów pod wodzą pani Doroty Jaszczak-Kacprzak przygotowała montaż słowno-muzyczny, który został zaprezentowany w kościele. Następnie przemaszerowaliśmy pod obelisk, gdzie minutą ciszy i kwiatami uczciliśmy pamięć tych, którzy przelali krew za Polskę.

dg

Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 498,290 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie