Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne Ciekawe strony WWW Lipiec 20 2019 12:27:39
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 200
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: akobrzycki
Lekcja doświadczeń

Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.” Konfucjusz

W myśl tej zasady uczniowie klas VI a przygotowali na lekcję przyrody doświadczenia, które zawsze wzbudzają wiele emocji. Z wykorzystaniem dostępnych składników i pod opieką nauczyciela zobaczyli domowej roboty elektromagnes, obserwowali wpływ alkoholu na białko (proces ścinania białka czyli denaturacji) oraz zawartość skrobi w różnych pokarmach. Okazało się, że w niektórych jogurtach zamiast jogurtu można znaleźć ….skrobię!

rm-m

Mamo piszę do Ciebie życzenia

24 maja klasa Ia wybrała się na pocztę, by w związku ze zbliżającym się Dniem Matki wysłać dla mamy życzenia. Dzieci własnoręcznie wykonały laurki, zredagowały i napisały życzenia, zaadresowały list.  Kupując znaczek, doskonaliły umiejętności społeczne i samodzielność. Pierwszoklasiści wrócili do szkoły dumni z dobrze wykonanego zadania.

WR

Nauka w terenie

W dniu 22 maja uczniowie klas 1-3 brali udział w zajęciach edukacyjnych w Bibliotece Pedagogicznej  oraz w Powiatowej Straży Pożarnej w Poddębicach. W bibliotece odbyły się warsztaty pt. ,,Droga książki od autora do czytelnika". Dzieci obejrzały na ten temat prezentację multimedialną oraz wykonały zakładkę do książki.
W jednostce Powiatowej Straży Pożarnej dowiedziały się na czym polega praca strażaka.
Z ciekawością wysłuchały opowieści strażaków na temat różnych akcji, w których brali udział. Zapoznały się z rodzajem i wyposażeniem samochodów strażackich, elementami stroju strażaka, obejrzały próbny alarm. Uczniowie utrwalili sobie numery alarmowe oraz sposoby powiadamiania o niebezpieczeństwach. To był bardzo ciekawy i wzbogacający wiedzę wyjazd.


IL

Przedszkolaki w Borysewie
22 maja przedszkolaki  wybrały się  na wycieczkę do pobliskiego Zoo Safari w Borysewie. Zwiedzanie rozpoczęły zoo kolejką, gdzie wygodnie, a do tego z przewodnikiem, który zapewnił interesujący komentarz, podziwiały za okien różne gatunki dzikich zwierząt. Przedszkolaki nie tylko poznały ich nazwy i zwyczaje, ale usłyszały również wiele zabawnych anegdotek z życia Ogrodu Zoologicznego. Następnie udały się już piechotą do niedawno otwartego „Świata Wodnego”, który stanowi kompleks 4 wysp otoczonych sztucznym zbiornikiem wodnym, gdzie mogły z bliska podziwiać zamieszkujące tam aligatory, pelikany, żurawie koroniaste, ptactwo wodne (m.in. kaczki manadrynki i karolinki, kazarki), drzewicę karaibską, lemury, madryle i koczkodany białogrdłe. Największą jednak atrakcją na wyspie okazało się karmienie pelikanów. Najmłodsi z wielką radością oglądali również pokazowe karmienie foki Dawida, który swoimi popisami oczarował wszystkie dzieci.Wielką atrakcją dla zwiedzających okazało się także Mini zoo– miejsce, w którym dzieci mogły dotknąć, przytulić i pogłaskać zwierzęta! Mieszkające tam króliki, kózki miniaturki, owieczki kameruńskie, alpaki, świnki wietnamskie i osiołki stanowiły dla maluchów kolejną atrakcję. Udało się nam również podpatrzeć, jakie obiadowe zwyczaje ma rodzina królewska– lew Sahim oraz lwica- Azira  podczas kolejnego pokazowego karmienia.
Na trasie zwiedzania nie zabrakło także spotkania z  białymi lwami i białymi tygrysami bengalskimi – zwierzętami unikalnymi na skalę światową. Przedszkolaki do Zadzimia wróciły pełne wrażeń.

 
AJ
 
Z wizytą w Izbie Regionalnej
21 maja przedszkolaki z grupy II- 5 latki i III- 6 latki wybrały się z wizytą do miejscowej Izby Regionalnej, którą założyli członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Zadzimia. Izba mieści się w siedzibie Stowarzyszenia i pełni funkcję miniaturowego muzeum, w którym przeszłość spotyka się z teraźniejszością. Dzieci mogły oglądać, a nawet dotykać eksponaty tam zgromadzone, czyli przedmioty codziennego użytku, elementy wyposażenia wnętrz, narzędzia rolnicze, czy stroje swoich pradziadków, które są im już nieznane. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przeniosły się w czasy swoich przodków. Mogły również obejrzeć obrazy tutejszych malarzy- pani Ewy Słodzińskiej oraz pana Ryszarda Kowalczyka. Pokazanie życia i codzienności mieszkańców posłuży najmłodszym do poznawania historii, zwyczajów i kultury Zadzimia oraz okolic. Dziękujemy pani Jadwidze Lewandowskiej za umożliwienie zwiedzania i miłe przyjęcie naszych przedszkolaków.
 AJ

Wiosenny Turniej Halowej Piłki Nożnej

20 maja w naszej szkole odbył się Wiosenny Turniej Halowej Piłki Nożnej. Do rywalizacji zgłosiło się 5 drużyn z klas VI - VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum. Mecze rozgrywane były w systemie "każdy z każdym". W sumie rozegrano dziesięć bardzo zaciętych i interesujących spotkań. I miejsce w zawodach po wygraniu wszystkich meczy zajęła drużyna "FC BOYS" składająca się z uczniów klas VIII. II  miejsce przypadło drużynie "Bezimienni", a III drużynie "Try Hard". Pozostałe miejsca zajęły "FC Smoki" i "Złota Liga". Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zawodnicy batoniki ufundowane przez Radę Rodziców.
Opiekunami na turnieju byli: Renata Frątczak-Serafińska, Marzena Zel-Budzanowska i Sławomir Kobielski.

SK

Mistrzostwa Powiatu w Piłkę Nożną

20 maja w Uniejowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłkę Nożną. Wśród pań do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn. Niestety nasze zawodniczki przegrały wszystkie swoje mecze i w swojej  grupie zajęły ostatnie miejsce. Dużo lepiej poszło panom. Tutaj rywalizowało 13 drużyn. Nasi chłopcy wygrali dwa mecze i jeden przegrali. Pozwoliło to zająć II miejsce w grupie i uplasować się na V miejscu w całym turnieju.

SK

Bieg po zdrowie

Wychowawczynie obu czwartych klas w roku szkolnym 2018/19 realizowały Program Antytytoniowej Edukacji Zdrowotnej „Bieg po zdrowie”.
W ramach programu czartoklasiści i ich rodzice obejrzeli prezentację multimedialną o szkodliwości nikotyny z wykorzystaniem tablicy multimedialnej (lekcja otwarta), ale przede wszystkim dzieci razem z rodzicami spędziły miło i zdrowo piątkowe popołudnie 17 maja na grach i zabawach bez używek. Wieczorem rodzice odjechali do domów a czwartoklasiści z opiekunkami (R. Micewską-Mielnik i D. Jaszczak-Kacprzak) spędzili pełną wrażeń noc w szkole. Rano 18 maja po spożyciu samodzielnie przygotowanego śniadania uczniowie udali się do domów, marząc o kolejnej nocce w szkole.

dk

Z wizytą w Urzędzie Gminy
17 maja w piątek, podsumowując całotygodniową tematykę „Moja ojczyzna- moja miejscowość, mój region”, przedszkolaki z grupy II- 5 latki i III 6- latki odwiedziły Urząd Gminy w Zadzimiu.
Swoją wizytę rozpoczęły od zwiedzania pokoju wójta gminy Zadzim pana Krzysztofa Woźniaka. Gospodarz serdecznie przywitał się z najmłodszymi, a następnie opowiedział im o swojej pracy i pełnionej funkcji. Niesamowite wrażenie zrobił na dzieciach gabinet i fotel włodarza, na którym wszyscy mogli zasiąść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Następnie przedszkolaki zwiedzały pomieszczenie , w którym znajduje się archiwum, a na koniec przeszły na salę konferencyjną urzędu, gdzie zobaczyły miejsce obrad Rady Gminy. Zasiadły za stołem, przy którym zazwyczaj obradują radni i sołtysi na posiedzeniach. Dzieci bezbłędnie rozpoznały symbole narodowe i gminne, a wójt chętnie
odpowiedział na wszystkie pytania przedszkolaków. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaskowe gwizdki, kolorowe baloniki oraz słodki upominek. Przedszkolaki podziękowały panu wójtowi za upominki i miłe przyjęcie. Teraz wybierają się z wizytą do miejscowej Izby Regionalnej.


 
AJ
Warsztaty w Teatrze Powszechnym

15 maja uczestnicy projektu "Człowiek jest ludzki w ludzkich warunkach" - życie i twórczość Gustawa Herlinga-Grudzińskiego" wybrali się do Teatru Powszechnego w Łodzi na warsztaty teatralne z aktorem- Andrzejem Jakubasem.
Były to pierwsze warsztaty z trzech planowanych i choć próba przedłużyła się, dużo z niej wynieśliśmy. Pan Andrzej każdemu z nas podarował przydatne wskazówki dotyczące mowy ciała, emisji głosu oraz ustawienia na scenie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty, by pochłonąć jeszcze więcej wiedzy i otrzymać więcej cennych rad, aby nasze finalne przedstawienie wypadło jak najlepiej.

Arleta Szymańska
korekta dg

Gitara basowa w roli głównej

14 maja odbyło się kolejne spotkanie z muzyką w ramach "Muzycznej przygody". Ty razem w roli gościa spotkań wystąpił sam pan prowadzący, który zapoznał uczniów z gitarą basową oraz akustyczną gitarą basową.
Jak zawsze uczniowie mogli sprawdzić, czy uda im się zagrać na prezentowanym instrumencie. Chętnych był wielu. Uczniowie Zespołu pokochali muzyczne poranki.

dg

Strona 3 z 13 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 548,096 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie