Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Kwiecień 27 2018 00:48:23
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Projekty unijne
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 196
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Acyymbatte
Potyczki najmłodszych

26 lutego odbył się w nadzej szkole Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas trzecich szkoły podstawowej pod tytułem "Potyczki z bykiem".
Wzięło w nim udział ośmioro uczniów. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z naszpikowanym trudnościami ortograficznymi dyktandem oraz uzupełnili kartę pracy zawierającą 9 zadań.
Poziom konkursu był bardzo wyrównany. I miejsce i tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii klas trzecich przypadł Amelii Brzezińskiej z klasy IIIa. II miejsce i tytuł Szkolnego Wicemistrza Ortografii należy do Zuzi Wojtuckiej z klasy IIIa. III miejsce zajął Kacper Chmielecki z klasy IIIb. Uczniowie Ci otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Pozostali uzniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy oraz życzymy wytrwałości w zgłębianiu zawiłości polskiej pisowni.

AZ

Było ciemno i tajemniczo

16 lutego uczniowie klas drugich gimnazjum zaprezentowali swym kolegom i koleżankom efekty projektu realizowanego podczas omawiania II cz. "Dziadów" A. Mickiewicza.
Od listopada trwały przygotowania do wystawienia lektury na scenie. Mimo wielu wzlotów i upadków, ataków grypy, w końcu się udało.
Drugoklasiści zadbali o odpowiedni wystrój sali oraz nastrój. Przy blasku świec kolejni Guślarze (rozmnożeni na potrzeby przedstawienia), w których wcieliły się: Klaudia Solarek, Idalia Drzewiecka, Paulina Sromecka i Katarzyna Fajka, przywoływali duchy, by ulżyć im w cierpieniach i pomóc w dotarciu do nieba. O nastrój grozy i tajemniczości zadbali panowie z klasy IIA, dzięki którym "ciemno wszędzie, głucho wszędzie..." brzmiało naprawdę przejmująco.
Gimnazjaliści chcieli zaprezentować obrzęd dziadów nie tylko po to, by zapoznać swych kolegów z dawnymi wierzeniami oraz obrzędowością, ale również dlatego, że jest to utwór, który mówi o ponadczasowych wartościach. Wierzymy, że dzięki naukom Józia i Rózi, pasterki Zosi oraz Widma odróżnienie dobra i zła stało się jeszcze prostsze.
Wszystkim drugoklasistom gratulujemy mobilizacji w dniu spektaklu. Gościom dziękujemy za ciepłe słowa oraz docenienie wysiłku włożonego w przygotowanie przedstawienia.


 Więcej zdjęć z przedstawienia kryje poniższy link.

Dziady według drugoklasistów

dg

Walentynki

Takie święto jest raz w roku,
Pełne uczuć i uroku

Święto Zakochanych, nazywane walentynkami, obchodzimy w Polsce niezmiennie od lat 90. - 14 lutego.
Z okazji tego święta w naszej szkole od poniedziałku do środy działała poczta walentynkowa.
Samorząd Uczniowski zaraz po powrocie z ferii zimowych rozpoczął intensywne przygotowania do tego szczególnego dnia. Przygotowana została specjalna skrzynka, do której można było wrzucać walentynkowe kartki dla swojej sympatii. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zabawie i z niecierpliwością czekali, aż przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego podarują im kartki.
Nie zapomniano również o odpowiedniej dekoracji tablicy naściennej na szkolnym korytarzu, informującej o zbliżającym się dniu walentynek. Postanowiono również uatrakcyjnić obchody tego święta tworząc specjalną fotościankę. W dniu 14 lutego uczniowie pozowali z zabawnymi rekwizytami do zdjęć. Dobór stroju i gadżetów pozostawał w gestii każdego fotomodela i fotomodelki. Klasy młodsze były naprawdę bardzo aktywne. Można było zauważyć, że wszyscy uczestnicy świetnie się bawią.

Zdjęcia ze ścianki kryje poniższy link.

Walentynki

Opiekunki SU

Termy Cup Uniejów 2018

10 lutego odbył się III Ogólnopolski Turniej Halowej Piłki Nożnej „O Termalny Puchar Burmistrza Miasta Uniejów” Termy Cup Uniejów 2018, do którego nasi uczniowie przygotowywali się także w czasie ferii. Niektórzy zrezygnowali nawet z wyjazdu na narty, aby w poniedziałki i piątki ćwiczyć z kolegami w szkolnej sali gimnastycznej. Z trenerem p. Tadeuszem Blaźniakiem pojechali: Mateusz Ignaczak, Jakub Fajka, Szymon Mielnik, Maciej Łuczak, Kamil Medyński, Radomił Kacprzak, Dawid Pawełczyk, Mistrzak, Adam Kwapiszewski. W zespole z naszymi chłopcami grało dwóch kolegów z ZS w Zygrach, którzy również należą do Gminnego Klubu Sportowego „Pisia” Zygry.
Na 16 drużyn nasza zajęła 12 miejsce (1 mecz wygrany, 2 remis, 1 przegrany).
Gratulujemy chłopcom zapału i życzymy, by za każdym razem byli coraz lepsi.

dk

Vista Poland Cup

4 lutego dziewięciu naszych uczniów należących do Gminnego Klubu Sportowego „Pisia” Zygry uczestniczyło w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Halowej Vista Poland Cup 2016 Rocznik 2006 w Zduńskiej Woli. Z trenerem p. Tadeuszem Blaźniakiem pojechali: Mateusz Ignaczak, Jakub Fajka, Szymon Mielnik, Maciej Łuczak, Radomił Kacprzak, Dawid i Jakub Pawełczykowie, Wiktor Gruchot, Adam Kwapiszewski. W zespole z naszymi chłopcami grało dwóch kolegów z ZS w Zygrach.
Na 10 drużyn nasza zajęła 8 miejsce (1 mecz wygrany,1 remis, 1 przegrany).
Życzymy zawodnikom, aby systematycznie i wytrwale doskonalili swoje umiejętności.

dk

Kuratoryjne konkursy

Jak co roku braliśmy udział w wojewódzkich konkursach przedmiotowych. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się: Natalia Medyńska z kl. VII a (z języka angielskiego i języka polskiego) oraz Zuzanna Ignatowska z kl. III B (z języka polskiego).
Uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

dk

Dzień Babci i Dziadka w Zespole

Tradycją zespołu Szkół w Zadzimiu jest organizowanie uroczystości Dnia Babci i Dziadka.
W tym roku odbyła się ona 25 stycznia i zgromadziła dużą rzeszę seniorów. W uroczystości uczestniczyli: wójt gminy Zadzim p. K. Woźniak, dyrektor szkoły p. I.Świt, dzieci z przedszkola, uczniowie klas I-III, nauczyciele. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas trzecich pod kierunkiem wychowawczyń p. W. Rulki i W. Truszczyńskiej.
W krótkim przedstawieniu wystąpił leniwy kot Bonifacy i wszędobylskie, głodne myszki, które nie bojąc się śpiącego kota, pląsały w rytm muzyki. W dalszej części wdzięczne wnuczęta podziękowały dziadkom za ich miłość i troskę recytując wiersze i śpiewając piosenki. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem przygotowanym przez mamy.

WR Więcej zdjęć z uroczystości kryje poniższy link.

Dzień Babci i Dziadka

Cieszymy się z zimy!

Korzystając z tego, że spadł pierwszy tej zimy śnieg (a być może ostatni) uczniowie klas szóstych na lekcji przyrody poznawali zmiany występujące w środowisku w okresie zimy. Dodatkowo spędzali czas na świeżym powietrzu.To rozgrzewka przed feriami. Sanna, zabawa śnieżkami, budowanie igloo to formy zimowego aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu. Pozdrawiamy!

rm- m

Czwartek na lodowisku

25 stycznia uczniowie klas trzecich i drugich gimnazjum oraz starszych klas szkoły podstawowej, pod opieką p. Renaty Micewskiej-Mielnik, p. Izabeli Pietrasik i p. Doroty Jaszczak-Kacprzak, pojechali do Sieradza na lodowisko. Niektórzy jeździli tak dobrze, jakby łyżwy nosili od urodzenia.  Inni stawiali pierwsze kroki na lodowisku „Sirka”. A z pewnością wszyscy doskonale się bawili.

dk

SZKOLNY KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ ROZSTRZYGNIĘTY

W dniu 25 stycznia odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy pożarniczej. Wzięli w nim udział: Witold Łuczak, Krystian Mistrzak, Bartosz Tarczyński, Maciej Łuczak, Patrycja Stępińska, Dawid Kubiak, Cezary Kiejnich, Krzysztof Kornacki, Klaudia Solarek, Krzysztof Augustyniak, Jakub Gorący, Jakub Magdziak.

Ostatecznie do etapu gminnego zakwalifikowali się:

-w kategorii szkoła podstawowa: Witold Łuczak, Krystian Mistrzak, Maciej Łuczak

-w kategorii klasy VII i gimnazjum: Patrycja Stępińska, Dawid Kubiak, Cezary Kiejnich.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Etap gminny odbędzie się 21.02.2018 roku.

RS

Dyskoteka choinkowa

„Taniec nie tylko bawi,
ale daje pożytek, kształci i uczy.”

Koniec półrocza, oceny wystawione, a więc czas na zabawę. Trwa przecież karnawał!
Z tej okazji 16 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka choinkowa. Już od progu słychać było dźwięki dobrej muzyki, którą zapodawali DJ'e.
Pod opieką nauczycieli i przy specjalnie na tę okazję przygotowanym oświetleniu i nagłośnieniu roztańczyli się uczniowie klas szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych. Doskonała atmosfera, konkursy z nagrodami tylko dodatkowo dopingowały tych, którzy chcą i potrafią się bawić.
Celem głównym dyskoteki była organizacja czasu wolnego, kształtowanie umiejętności odreagowania napięć poprzez taniec, rozwijanie aktywności ruchowej, muzycznej i artystycznej, wytworzenie pogodnego i radosnego nastroju oraz integracja uczniów poprzez nawiązywanie kontaktów i współdziałanie.
O godzinie 17.00 uczniowie klas I-IV szkoły podstawowej zakończyli swoje imprezowanie. Około godziny 20:00 pozostali zostali rozwiezieni do domów, smutni że ta dyskoteka tak szybko się skończyła, za to pełni pozytywnych wrażeń i dobrych emocji.


Opiekunki SU

Więcej zdjęć z imprezy kryje poniższy link.

Zabawa choinkowa w Zespole

Strona 3 z 11 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 461,102 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie