Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Luty 19 2018 07:07:13
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Projekty unijne
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 167
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: VanilaEleva
7a w świątecznym nastroju

Święta Bożego Narodzenia skłaniają  do zadumy, refleksji, składania sobie życzeń. Właśnie w tym czasie, 4 grudnia, uczniowie klasy VIIA przygotowali przedstawienie "Opowieść wigilijna", na które zaprosili swoich rodziców oraz młodszych  kolegów z klas I-III. Samodzielnie wykonali dekoracje , stroje i "listy dla rodziców z podziękowaniami za...". 
Tego dnia było kilka wzruszających momentów, które na pewno głęboko zapadną w naszej pamięci. 
Po przedstawieniu rodzice zostali zaproszeni na herbatkę i ciasto oraz krótką pogawędkę z wychowawcą .
Pomimo przeciwności losu przedstawienie zostało wystawione również w środę 6 grudnia dla osób starszych. Moi wychowankowie pokazali się z bardzo dobrej strony i chociaż podczas prób było różnie, to utwierdzili mnie w przekonaniu, że mogą zdziałać dużo, jeśli tylko tego chcą. Bardzo im dziękuję za to, że podjęli się tak mozolnego i trudnego wysiłku i raz jeszcze gratuluję.

Wychowawca
,,Hokus-pokus, czary mary, niech się spełnią andrzejkowe czary"

1grudnia w przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera radosnych zabaw i wróżb jak przystało na andrzejki. Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. W dawnych czasach przywiązywano do wróżb andrzejkowych wielką wagę. W wierzeniach ludowych miały one magiczną moc.
Także i w przedszkolu dzieci zapoznały się z dawnymi obrzędami andrzejkowymi i mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość podczas wróżb. Aby się one spełniły, najmłodsi wrzucali monetę do miski z wodą. Podczas zabaw nie zabrakło ustawiania bucików, przelewania wosku przez magiczny klucz, losowania ilustracji symbolizującej przyszły zawód. Wróżby nie muszą być tylko wróżbami, więc połączone były również z przestrogami. Dzieci losowały klucze w sześciu kolorach, a każdy kolor niósł ze sobą edukacyjną przestrogę na przyszłość. Wróżby przeplatane były konkurencjami, tańcami i zabawami przy skocznej muzyce. Przedszkolaki jak zawsze przy takich uroczystościach raczyły się słodkim poczęstunkiem przygotownym przez rodziców. Dzieci zabrały ze sobą do domu dobry humor, wróżby z wosku, magiczne klucze, symbole zawodów oraz małe co nieco, czyli batonik. Zapamiętały, że andrzejkowe wróżenie należy traktować z lekkim przymrużeniem oka.AJ

Andrzejkowa magia wróżb

"Andrzeju, Andrzeju,
Prosimy dziś Ciebie,
Pozwól nam zobaczyć,
Co pisane nam w niebie."

Co pisane im w niebie, sprawdzali w Salonie Wróżb w czwartek 30 listopada uczniowie naszej szkoły.
We wróżbie "Serduszko" dziewczyny mogły sprawdzić, jakie imię będzie nosił ich przyszły wybranek, a chłopcy mieli okazję poznać imię swojej ukochanej. Odkrywano "Kubki Przyszłości", pod którymi ukryte były przedmioty, każdy wróżył co innego: samochodzik - podróż w nieznane, pieniążek - bogactwo, cukierek - słodkie i wesołe życie, kluczyk - nowy, piękny domek, pierścionek - rychłe małżeństwo w przyszłości.
Kolejna wróżba "Kolorowe Patyczki" polegała na losowaniu drewnianych, kolorowych patyczków, które oznaczały: czerwony - oj, te zgubne słodkości! Jeśli nie ograniczysz batoników i cukierków, to w przyszłości będziesz musiał być częstym gościem u dentysty, zielony - bądź ostrożny w drodze do szkoły, żółty - bardziej dbaj o swoje zdrowie, cieplej się ubieraj, niebieski - pilnuj swoich rzeczy, bo w powietrzu czai się zguba, biały - pijesz za mało mleka!, czarny - unikaj nieporozumień, a wszystko będzie wokół radosne i kolorowe.
W "Mowie Kwiatów", należało wybrać ulubiony kwiat, a wróżka odczytywała jego znaczenie: stokrotka - musisz ostrożniej dobierać przyjaciół, róża - czeka cię szczęście w życiu, powodzenie, bez - miłe spotkanie z przyjaciółmi, aster - uważaj, mogą nadejść kłopoty, goździk - uwaga, możesz być zazdrosny, jemioła - nastanie zgoda, narcyz - zakochasz się.
W naszym Salonie Wróżb można było również spotkać wróżbitę Jakuba, który stawiając nam karty interpretował, co czeka nas w niedalekiej przyszłości. Można było od niego usłyszeć : "Ostatnio niezbyt dobrze ci się wiodło w szkole, ale nie poddawaj się. Koniec kłopotów już jest blisko", czy "Dobre pomysły i pracowitość doczekają się uznania w szkole w formie dobrej oceny."
Podejdź do mnie, a cyganeczka prawdę Ci powie - tak zachęcała do wróżenia cyganka Patrycja.  Nikt nie pozostał bez wróżby czy tej dobrej, czy tej ostrzegawczej.
Uczniowie za namową wróżki Arlety ustawiali się w kolejce, aby wrzucić z odległości symboliczny grosik do miski. Wcześniej wypowiadali magiczne zaklęcie:"hokus - pokus, czary - mary, aby wróżby się spełniły złóżmy dary". Jeśli moneta wpadła do miski, życzenie o którym pomyśleli się spełni.
Nikt nie wyszedł z Salonu Wróżb z pustą ręką, bowiem każdy wyciągał z koszyka przesłanie dla niego na kolejny rok, które zabierał ze sobą.
Kiedy wróżby zakończyły się, dzieci miały okazję potańczyć przy swojej ulubionej muzyce. Po wróżbach odbyła się dyskoteka, która była ostatnią okazją do harców przed nadchodzącym Adwentem. Wszyscy doskonale się bawili przy muzyce serwowanej przez profesjonalnych dj'ów.

Samorząd uczniowski wraz z opiekunkami


 Więcej zdjęć z uroczystości kryje poniższy link.

Andrzejki w szkole

O gotowości szkolnej

29 listopada rodzice przedszkolaków uczestniczyli w szkoleniu o gotowości szkolnej prowadzonym przez panią Iwonę Ostrowską z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Poddębicach. Dowiedzieli się, że diagnozę o gotowości szkolnej dziecka można postawić na podstawie obserwacji sfery fizycznej, poznawczej i społeczno-emocjonalnej. Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali wykaz wymagań, jakie musi spełniać dziecko gotowe do podjęcia nauki w szkole.

dk

Popołudniowa integracja

28 listopada uczniowie klas drugich gimnazjum oraz piątoklasiści wraz z opiekunami- paniami: Beatą Michalską, Dorotą Glapską, Katarzyną Miłaczewską oraz Katarzyną Włodarczyk uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym do Łodzi.
Gimnazjaliści obejrzeli trzecią część "Listów do M", natomiast ich koledzy z podstawówki wzruszali się na filmie animowanym pt. "Coco".
Obie grupy integrowały się podczas posiłku w części restauracyjnej Manufaktury, a ochotnicy z gimnazjum wypalali kalorie na lodowisku.

Wyjazd zaliczamy do bardzo udanych.

dg

Literatura szwedzka

W dniu 27 listopada uczennice klasy IIIa Klaudia Fraszczyńska, Oliwia Wiąz i Zuzanna Wojtucka uczestniczyły w XIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim Literatury Europejskiej pod hasłem ,,Literatura szwedzka". Dziewczyny ładnie się zaprezentowały, a szczęście uśmiechnęło do Oliwii Wiąz, która zajęła III miejsce. Gratulacje.

WR

Natomiast 28 listopada swoją interpretację głosową szwedzkiej prozy zaprezentowali uczniowie klas IV-VII (Natalia Medyńska, Anna Olczyk, Paulina Wiewiórska i Radomił Kacprzak) oraz gimnazjaliści (Amanda Mączyńska,Wiktoria Pogrzebska i Jakub Jewczak).
Miło nam zawiadomić, że Natalia Medyńska otrzymała wyróżnienie.

dk

Światowego Dnia Pluszowego Misia

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny Pluszowego Misia. Przedszkolaki grupy I, II i III uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia 24.11.2017r. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – misiem. Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z historią pluszowego misia oraz przypomnienia znanych misiowych bohaterów bajkowych. Przedszkolaki wysłuchały wiersza ,,Miś,, nauczyły się przerywnika – rymowanki o misiach, bawiły się przy piosenkach ,,Pluszowy miś", ,,Jadą, jadą misie". Wzięły udział w quizie ,,Co wiemy o misiach" oraz konkursie ,,Zlizywanie miodu z talerzyka". W trakcie zabawy na uczestników czekało słodkie, małe co nieco – misiowe żelki. Na zakończenie dzieci obejrzały bajkę ,,Przygody Kubusia Puchatka" i wykonały pracę plastyczną, której tematem był oczywiście miś. Dzień był pełen wrażeń i zabawy.

M.M.


O zdrowym odżywianiu

Już przedszkolak dobrze wie, jakie produkty należy jeść i dlaczego musimy się zdrowo odżywiać? W dniu 22 listopada 5 latki, a 23 listopada 3,4 latki podjęły wielkie wyzwanie – postanowiły zrobić pyszne, zdrowe i kolorowe kanapki na śniadanie. Na stołach zagościły świeże warzywa: sałata, rzodkiewka, pomidory, ogórki, szczypiorek oraz wędlina, sery, jajka. Na początku dzieci przypomniały zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rąk zabrały się do pracy. Samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały wybrane przez siebie zdrowe produkty. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobrażnię oraz dbałość o higienę podczas spożywania posiłków. Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują kanapki zrobione własnoręcznie. Każdy z apetytem zjadł wykonaną przez siebie pracę.

M.M.

W fabryce bombek

22 listopada klasy: IVa, IVb, IVc wyjechały na wycieczkę do fabryki bombek. Najpierw, pod opieką pani przewodnik, dzieci zapoznały się z tradycyjnymi metodami wytwarzania i zdobienia ozdób choinkowych.
Następnie uczestniczyły w warsztatach, na których własnoręcznie ozdabiały bombki. Po zakończeniu pracy zostały one zapakowane w pudełka i dzieci zabrały je do domu. Mogły również zakupić ozdoby w sklepiku.

MZ-B

Przygoda z perkusją

22 listopada odbyło się drugie spotkanie z muzykami w ramach cyklicznych audycji "Muzyczna przygoda".
Tym razem nasi uczniowie podzieleni na cztery grupy wiekowe poznali bliżej perkusję, zwaną również zestawem perkusyjnym. Na początku prowadzący przedstawili dzieciom pięć rodzajów rytmów: pop, sambę, swinga, rock and rolla i funky, a następnie wykonali utwory muzyczne odpowiadające konkretnemu rytmowi. Sądząc po aplauzie, uczniom klas IV-VI najbardziej podobał się utwór w rytmie funky Bruno Marsa "Locked out of heaven" oraz utwór króla popu- Michaela Jacksona "Billie Jean".
Gimnazjaliści zaskoczyli muzyków goącym przyjęciem swingowej wersji utworu "Ona tańczy dla mnie".
Następnie rozpoczęła się nauka elementów wchodzących w skład zestawu perkusyjnego oraz gry na tym instrumencie, a także na jego streetowej wersji, czyli kahonie. Wielu spośród naszych uczniów ma świetne wyczucie rytmu oraz predyspozycje do gry na perkusji. Uczniowie klas IV-VI znów błysnęli wiedzą, gdyż potrafili nzwać werbel oraz hi-hat. Gratulujemy wiedzy oraz cieszymy się Waszym zamiłowaniem do muzyki, która (jak mówi powiedzenie) łagodzi obyczaje.


dg

Policja o współczesnych zagrożeniach

21 listopada grono pedagogiczne oraz rodzice przybyli na zebranie ogólne uczestniczyli w szkoleniu profilaktycznym na temat zagrożeń związanych z używaniem substancji psychotropowych.
Szkolenie z wykorzystaniem "walizki edukacyjnej" przeprowadziła sierż. Sylwia Kaźmierczak, funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach.
Podczas prelekcji uczestnicy spotkania mogli obejrzeć atrapy narkotyków oraz akcesoria, z których korzystają użytkownicy narkotyków oraz środków zastępczych.
Pani Sylwia Kaźmierczak omówiła również zasady bezpiecznego korzystania przez nieletnich z popularnych portali społecznościowych i komunikatorów oraz zwróciła uwagę rodziców na konieczność monitorowania poczynań najmłodszych w sieci.


dg

Strona 4 z 9 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 448,236 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie