Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Lipiec 23 2018 11:39:37
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Projekty unijne
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 196
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Acyymbatte
"Mądrze planuję swoją przyszłość"

21 maja uczniowie klasy IIB pod opieką wychowawcy uzestniczyli w warsztatach "Mądrze planuję swoją przyszłość". Zajęcia w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Poddębicach poprowadziła pani Dorota Malczyk.
Podczas warsztatów gimnazjaliści rozmawiali na temat systemu szkolnictwa ponadgimnazjalnego i mogli zacząć zastanawiać się nad wyborem przyszłej szkoły.
Dzięki licznym zajęciom grupowym uczniowie mieli okazję przeanalizować swoje mocne i słabe strony oraz cechy osobowościowe, które również należy brać pod uwagę przed wyborem zawodu.
Warsztaty postawiły przed uczniami klasy II wiele pytań. Mamy nadzieję, że odpowiedzi pojawią się jak najszybciej.

dg

"Czarodziejski ołówek"
21 maja wszystkie trzy grupy przedszkolne wzięły udział w wyjeździe do Teatru Miejskiego  w Sieradzu na spektakl "Czarodziejski ołówek" w wykonaniu aktorów Wrocławskiego Teatru IN-ART. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy chłopca Michasia, który stał się właścicielem czarodziejskiego ołówka. Młodzi widzowie nauczyli się, że zawsze należy pokonywać własne słabości, wierzyć w siebie i być wytrwałym. Barwna scenografia, kolorowe stroje i gra świateł sprawiały, że dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały spektakl. 
 
AJ
„Tradycja i Pamięć”

W dniu 19 maja miał miejsce we Włocławku wielki finał międzywojewódzkiego Festiwalu Historycznego „Tradycja i Pamięć”. Była to już jego IV edycja, w tym roku pod hasłem „Drogi do niepodległości”.
Po raz pierwszy brali w nim udział nasi uczniowie z klas II i III gimnazjum. Kilkoro uczniów przygotowało ciekawe prezentacje z wybranych tematów pod opieką p. Joanny Świątek-Szokalskiej.
Sukces odniosła w nim uczennica kl. IIB – Klaudia Solarek, która zdobyła zdobyła I miejsce w powiecie poddębickim (mistrz powiatu).
Dla uczestników festiwalu przygotowano wiele atrakcji – wystawę, pokaz filmowy, koncert i finał dla licealistów.
Patronat honorowy nad Festiwalem objął Grzegorz Schreiber, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, poseł na Sejm RP oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi.

JŚ-Sz

Wiosenny Turniej Halowej Piłki Nożnej

W dniu 16 maja w naszej szkole odbył się Wiosenny Turniej Halowej Piłki Nożnej. Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn. Rozgrywki toczyły się systemem "każdy z każdym". W sumie rozegrano 10 zaciętych i wyrównanych pojedynków. Na I miejscu w turnieju z kompletem punktów uplasowała się drużyna "Elita Fortnita" z klasy VIIa. II miejsce zajęła drużyna "FC Pelikany" z klasy VII b. Tuż za nią na III miejscu znalazła się drużyna "Bezimienni" z klasy VIa. Tym razem poza podium znalazły się drużyny: "Wirtuozi szpachli" z klasy V oraz "FC Warzywniak" z klas IV.
Po zakończonym turnieju na wszystkich czekały dyplomy oraz zdrowy poczęstunek w postaci jabłek. Organizatorem i opiekunem na zawodach był Sławomir Kobielski.

SK

Z wizytą w Bronowie

W dniu 14 maja klasy IVa i IVb pod opieką pana Andrzeja Gierowskiego i pani Marzeny Zel-Budzanowskiej wyjechały na wycieczkę do Bronowa.
Pani przewodnik w bardzo ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o życiu i twórczości Marii Konopnickiej. Następnie wszyscy zwiedzili muzeum, w którym znajdują się pamiątki po rodzinie Konopnickich.W drodze powrotnej dzieci miały okazję zjeść pyszne lody i gofry w Uniejowie.

MZ-B

"SPLĄTANI MIŁOŚCIĄ DO MUZYKI"

11 uczennic z naszej szkoły zakwalifikowało się do uczestnictwa w realizacji projektu "SPLĄTANI MIŁOŚCIĄ DO MUZYKI" -  BUDŻET  OBYWATELSKI WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO 2018".
W ramach cyklu warsztatów integracyjnych, wokalno-instrumentalnych z elementami choreografii oraz emisji głosu w naszej szkole gościlismy grupy uczestników z gminy Uniejów i Wartkowice. Udział w takim przedsięwzięciu jest okazją do rozwijania pasji wokalnych oraz współpracy z zawodowymi artystami.
Pierwszy koncert, na którym uczestnicy projektu zaprezentują się z zespołem "Raz, Dwa, Trzy" już
16 czerwca w Uniejowie.

RK

„1000 drzew na minutę”

Co roku leśnicy w Polsce sadzą ok. 500 mln nowych drzew – co w przeliczeniu daje prawie 1000 drzew na minutę. Hasło „1000 drzew na minutę” przyświeca ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew, w którą zaangażowali się uczniowie  naszej szkoły.
W dniu 10. maja 41 ochotników z klas VIa, VIb i IIIA pod opieką wychowawców udało się do Wilamowa w gminie Szadek, aby odnowić las. Przed nimi stało bardzo ambitne zadanie – posadzić 1000 sadzonek modrzewia. Po krótkim przeszkoleniu przeprowadzonym przez leśniczych z Nadleśnictwa Poddębice uczniowie wyposażeni w łopaty z zapasem energii przystąpili do sadzenia. Słoneczna pogoda i pozytywne nastawienie oraz umiejętność współpracy pomogły uporać się z tym wyzwaniem. Na koniec czekała na wszystkich niespodzianka – ognisko i pieczenie kiełbasek.
Po takim wysiłku smakowały lepiej niż zazwyczaj ;) Jednak świadomość, że każdy dołożył własną cegiełkę, przyczyniając się do posadzenia nowych drzew, które będą rosnąć i służyć innym przez wiele lat, dała wszystkim największą satysfakcję.

KP

Zło dobrem zwyciężaj

7 maja uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej oraz gimnazjaliści uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym pod hasłem "Zło dobrem zwyciężaj".
Tym razem o swych przygodach z używkami przy dziękach perkusji opowiadał Wiesław "Blacha" Błażkiewicz. Podczas spotkania uczniowie byli przekonywani do tego, że każdy z nich ma jakiś talent, który warto rozwijać, natomiast uzależnienie od alkoholu, papierosów, narkotyków i dopalaczy są pokusami, które mogą nam przeszkodzić w realizacji marzeń.

dg

 

 

„Wiwat maj, 3 maj"

30 kwietnia świętowaliśmy w szkole 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Tego dnia mieliśmy okazję obejrzeć wyniki projektu poprowadzonego przez panią Joannę Świątek-Szokalską, który przedstawiły dziewczyny z klasy IIB gimnazjum. Projekt „Wiwat maj, 3 maj" miał na celu przybliżyć historię związaną z Konstytucją 3 maja. Gimnazjalistki przedstawiły okoliczności uchwalenia najstarszej konstytucji w Europie w formie współczesngo reportażu telewizyjnego. Zachowały jednak klimat epoki i wystąpiły w strojach z XVIII wieku. W rolę dziennikarek sejmowo-sportowych wcieliły się Aleksandra Cylińska i Paulina Sromecka, rolę Robespierre'a i hetmana Potockiego zagrała Natalia Szperling, w rolę pogodynki i korespondentki z Francji wcieliła się Arleta Szymańska, pogodynkę i Carycę Katarzynę zagrała Wioletta Miłosz, króla Stanisława Augusta Poniatowskiego - Klaudia Solarek, a Katarzyna Fajka i Idalia Drzewiecka wcieliły się w rolę reporterek. 

Projekt został przedstawiony po raz kolejny podczas gminnych obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja. 

W przedstawieniu brał udział również szkolny chór prowadzony przez panią Izabelę Pietrasik. „Chór stanisławowski" przedstawił nam przeboje z tamtych lat, czyli „Mazurek 3 maja" i „Polonez 3 maja".


 

Arleta Szymańska
korekta dg

WIWAT NIEPODLEGŁA

W ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klas VIa, VIb, oraz VIIb w dniach od 26 marca do 30 kwietnia na zajęciach języka polskiego, historii oraz informatyki  realizowali projekt edukacyjny.
W wyniku tych działań powstały prace literackie na temat okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości oraz „ wystawy-gazetki”:
„WIWAT NIEPODLEGŁA” i  „OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI”
Praca metodą projektu pozwoliła  na rozwój wielu umiejętności m.in. podział pracy, wykorzystania technologii  informacyjno-komunikacyjnej,  współpracy w grupie, współodpowiedzialności za efekty pracy, korzystanie z różnych źródeł informacji, prezentacja wyników pracy, zdobywanie doświadczeń. Dzięki tej metodzie uczniowie samodzielnie ( pod dyskretną opieką nauczycieli- pani Bożeny Kuchciak i Renaty Klimczak) zrealizowali duże przedsięwzięcie.

RK

Ach, te liczby i figury

26 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Matematyki pod hasłem: Ach, te liczby i figury.
Święto Matematyki przygotowali nauczyciele: p. Szymon Kaczmarkiewicz i p. Piotr Kuźnik.
Na uroczystość została zaproszona – dyrektor Banku Spółdzielczego w Zadzimiu, pani Maria Tomczyk.
W wiosenno-matematyczny nastój wprowadzili nas uczniowie klasy IVa, którzy recytowali wiersze o matematyce, działaniach i figurach. Z kolei uczeń kl. IVa - Kamil Medyński przedstawił nam matematyczną prognozę pogody, która wprowadziła w nas w wiosenny nastrój. Później na scenę wkroczyli uczniowie kl. IVb i przedstawili nam lekcję matematyki „Kąty rozwarte czy koty rozdarte?”. Michał Szymczak w między czasie przygrywał na akordeonie melodie francuskie. I tak na koniec uczniowie klasy IVc przestawili scenkę „Cyfromania” – jak to z tymi cyframi jest.
Na ten dzień czekali uczniowie biorący udział w Potyczkach Matematycznych z Bankiem Spółdzielczym oraz konkursie Mistrz Rachunku 2018. Pani dyrektor Banku Spółdzielczego w Zadzimiu, Maria Tomczyk wraz z panią dyrektor Zespołu, Izabellą Świt wręczały nagrody wyróżnionym uczniom.

Potyczki Matematyczne z Bankiem Spółdzielczym:

I miejsceŁukasz Bubiński (IVc), Wiktoria Sobierajska (V), Martyna Kowalczyk (VIa),

                     Magdalena Ignaczak (VIIa), Jakub Gorący (IIA), Zuzanna Ignatowska (IIIB)

II miejsceKamil Medyński (IVa), Adam Kwapiszewki (V), Maciej Łuczak (VI),

                     Natalia Medyńska (VIIa), Klaudia Solarek (IIB), Martyna Świt (III B)

III miejsceAmelia Woźniak (IVb), Julia Szczepańczyk (V), Radomił Kacprzak (VI),

                      Ewelina Piaseczna (VIIa), Szymon Gotrat (II B), Julia Średniak (III B).

Uczniowie otrzymali nagrody: I miejsce – powerbank, II miejsce – pendrive, III miejsce – kalkulator.

Mistrz Rachunku 2018:

Mistrz – Kamil Medyński (IVa), Konrad Kubik (V), Martyna Kowalczyk (VIa), Ola Ignaczak (VIIa)

Wicemistrz – Przemek Piotrowski (IVc), Wiktoria Sobierajska (V), Radomił Kacprzak (VIa),

                         Natalia Medyńska (VIIa).

Nagrodzonym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach matematycznych.
Dziękujemy Bankowi Spółdzielczemu za ufundowanie wspaniałych nagród.
Do zobaczenia za rok!


Szk

Strona 4 z 15 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 477,013 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie