Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Grudzień 12 2017 07:13:07
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Projekty unijne
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 146
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: JennineSi
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Znamy wyniki przeprowadzonych 26.września wyborów do samorządu uczniowskiego. Poprzedzone były one kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy, plakaty, obietnice przedwyborcze. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie klas IV-VII SP oraz II-III gimnazjum. W głosowaniu wzięło udział 187 uczniów, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 13 kandydatów. Wśród wszystkich oddanych głosów 1 był nieważny.  Po sprawnym przeliczeniu wszystkich głosów pod nadzorem opiekunek samorządu – pań Angeliki Krupińskiej i Marii Czyż-Szymczak - okazało się, że największą ich ilość uzyskał uczeń klasy III A – Jakub Jewczak i to jemu przypadła funkcja przewodniczącego szkoły w bieżącym roku szkolnym. Warto nadmienić, iż Jakub będzie także wykonywał zadania z sekcji komputerowej.

Do samorządu uczniowskiego awansowali również:

Wiktoria Rosiak kl. VIb - sekcja plastyczna, sekcja szczęścia
Natalia Medyńska kl. VIIa - sekcja redakcyjna
Kamil Medyński kl. IVa - sekcja zaufania
Patrycja Stępińska kl. VIIb- sekcja komputerowa, sekcja informacyjna
Maja Jońska kl. IVc - sekcja zaufania
Martyna Kowalczyk kl. VIa- sekcja szczęścia
Arleta Szymańska kl. IIB - sekcja informacyjna

Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w wyborach i życzymy nowemu samorządowi owocnej pracy na rok szkolny 2017/2018.

 M&A

Żołędzie dla zwierząt

W ramach edukacji ekologicznej 24. października uczniowie klasy III B zbierali na cmentarzu żołędzie dla zwierząt.

dk

Zajęcia z psychologiem i pedagogiem

24 października starsze grupy przedszkolne 5 i 6 latki odwiedziły panie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Poddębicach. Pedagog Iwona Ostrowska i psycholog Katarzyna Stempień podczas zabaw z maluchami pokazywały jak zapanować nad uczuciem gniewu, jak radzić sobie ze złością i agresją. Zapoznawały dzieci w jaki sposób rozładować negatywne emocje, żeby nikogo nie skrzywdzić. Maluchy wesoło spędziły czas obiecując, że będą panować nad swoimi emocjami.

 

AJ

Przedszkole w Ceramilandii

23 października I,II i III grupa przedszkolna wzięły udział we wspólnej wycieczce do Ceramilandii w Lutomiersku, gdzie czekała na nich moc atrakcji.
Najmłodsi członkowie naszej społeczności szkolnej mieli okazję do rozwijania aktywności ruchowej podczas zabaw w parku rozrywki. Do dyspozycji dzieci była Zjeżdżalnia Gigant, kolejka elektryczna Orient Ekspress, trampoliny, labirynt rurowisko, karuzela łańcuchowa oraz kredkowy tor przeszkód. Wiele emocji wzbudzał również krokodyl połykacz.

Oprócz atrakcji w parku rozrywki dzieci miały okazję wziąć udział w warsztatach ceramiki, gdzie każdy maluch własnoręcznie pomalował wybraną przez siebie figurkę i małą doniczkę, którą później zabrał ze sobą do domu. Dzieci miały również możliwość zabawy w glinie, z której formowały i wycinały różne wzory.

AJ

Nagrodzona Wiktoria

23 października w Domu Kultury w Uniejowie odbyło się uroczyste podsumowanie powiatowego konkursu fotograficznego pt. ,,JESIEŃ W KADRZE ZAPISANA”.
Laureatką konkursu w kategorii klas 4-7 została Wiktoria Lisowska .
GRATULUJEMY.

KM

WKRĘĆ SIĘ W POMAGANIE - zbieraj z nami nakrętki!

Każdego dnia odkręcamy plastikowe butelki, a nakrętki z reguły lądują w koszu na śmieci. Ten niewielki przedmiot, konsekwentnie zbierany, może wiele zdziałać. Każda ilość się liczy, jeśli działamy zespołowo! Jeżeli działamy wspólnie i każdy z nas odkłada nawet najmniejszą nakrętkę, to naprawdę możemy pomóc wielu potrzebującym osobom. W skupie tona nakrętek kosztuje ok. 700 zł.
Od kilku lat w naszej szkole przeprowadzamy zbiórkę plastikowych nakrętek. Akcja ma wiele aspektów. Przede wszystkim uczymy dzieci, że często niewiele potrzeba, żeby pomóc drugiemu człowiekowi (środki pozyskane ze sprzedaży nakrętek w tym roku szkolnym przeznaczone będą na zajęcia terapeutyczne dla dzieci niepełnosprawnych oraz dzieci zagrożonych niepełnosprawnością - podopiecznych Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych DARY LOSU w Sieradzu).
Jednocześnie wspieramy ochronę środowiska, bo dzięki takim akcjom o wiele mniej zakręconych butelek trafia na wysypiska śmieci.
Co zbieramy?
Zbierane mogą być wszelkie plastikowe zakrętki i zamknięcia po napojach (np. po wodzie, sokach, jogurtach, mleku), artykułach spożywczych (kawie, ketchupie), chemii gospodarczej (płyny do prania, płukania, mycia podłóg ) i kosmetykach (szamponach, balsamach, żelach pod prysznic, kremach, itp.). Ważne jest, aby nie zawierały one dodatkowych elementów, takich jak uszczelki, tekturki, gumki, styropian czy folię aluminiową.
Podsumowując, korzyści ze zbierania nakrętek jest wiele:

  • pomoc potrzebującym – uzyskane ze skupu nakrętek pieniądze przeznaczane są na zajęcia terapeutyczne dla dzieci niepełnosprawnych oraz dzieci zagrożonych niepełnosprawnością,
  • segregacja i ograniczanie ilości śmieci – poprzez odzyskiwanie i przetwarzanie części z nich,
  • tanie pozyskiwanie wartościowego materiału przez producentów tworzyw sztucznych,
  • edukacja, głównie najmłodszych – szerzenie idei integracji dzieci                        i młodzieży sprawnej ze środowiskiem osób niepełnosprawnych.

Mamy nadzieję, że nawet jeśli do tej pory zdarzyło się Wam wyrzucać plastikowe zakrętki, to teraz już będziecie wiedzieć, jak najlepiej je wykorzystać.
Uwaga! Zakrętki przynosimy codziennie do sali języka angielskiego.
Dziękujemy i zachęcamy do wspólnej akcji - razem możemy więcej.

Opiekunki SU M&A

Poezja i proza o Łodzi

21.października nasze dwie recytatorki reprezentowały szkołę podczas wojewódzkiego etapu
„Strof o Ojczyźnie”
wPałacu Młodzieżyw Łodzi. Natalia Medyńska (kl.VII a) i Martyna Świt (kl. IIIB) pięknie zinterpretowały głosowo wiersze i fragmenty prozy. Utalentowanym dziewczynom gratulujemy.

dk

IV Puchar Polski Karate Shotokan NSKF

21. pażdziernika Radomił Kacprzak z kl.VI a podczas IV Pucharu Polski Karate Shotokan NSKF w Łęczycy zmierzył się z zawodnikami ze Szczecina, z Rypina, Brodnicy, Warszawy, Łęczycy, Uniejowa i Poddębic. Młody karateka wywalczył złoty medal i puchar (shobu nihon kumite), srebrny medal (kata indywidualne) i brązowy medal (kihon ippon kumite). .
Radkowi gratulujemy i życzymy, my nie stracił zapału do trenowania.

dk

Integracja w murach szkoły

20 października uczniowie klasy VI b postanowili nie opuszczać murów szkoły. Wzięli śpiwory, poduszki i stwierdzili, że popołudnie oraz noc spędzą wspólnie ze sobą i swoim wychowawcą.
Na początku wszyscy pilnie pracowali, by zamienić małą salę w sypialnię, a korytarz w stołówkę szkolną. Widać było uśmiechy na twarzach i podekscytowanie. W końcu ten dzień miał być pełen atrakcji. Pierwsza godzina upłynęła na towarzyskich rozmowach oraz grach na sali gimnastycznej, na której do wspólnych zabawach dołączyła klasa VIa z wychowawczynią. Po tak miło rozpoczętym spotkaniu dzieciaków czekał wyjazd do parku linowego w Uniejowie. To nie pierwsza ich wizyta w tak ekstremalnym miejscu, jednak po dotarciu do celu musieli zmierzyć się ze swoimi słabościami na dużo trudniejszych przeszkodach niż wcześniej. Na szczęście pogoda nam dopisywała, a i otoczenie parku sprawiało, że można było się wyluzować i odstresować. Niektórym przejście całej trasy zajęło około pół godziny, inni zmagali się sami ze sobą znacznie dłużej, ale wszyscy dzielnie i wytrwale ukończyli całą trasę. Na koniec wizyty młodzież czekała nie lada atrakcja: dwukrotny zjazd tyrolką na wysokości kilku metrów nad rzeką Wartą. Muszę przyznać, że byłem pozytywnie zaskoczony, gdyż większość uczestników zdecydował się na ten ekstremalny wyczyn. Jestem z was dumny. Pokazaliście, ze jeżeli się bardzo chce, to można wiele rzeczy pokonać i do wielu celów dojść. Wykorzystajcie to doświadczenie w życiu. Po przyjeździe do szkoły klasa VI b kontynuowała swoją przygodę w murach szkoły. Ponieważ wszyscy byli już bardzo głodni, rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski, które w tym dniu smakowały wyśmienicie. W dalszej części uczniowie grali na sali gimnastycznej w piłkę ręczną i piłkę nożną, później przy dźwiękach muzyki powyginali swoje ciała w rytm europejskich i polskich przebojów. Zrobiło się późno, wiec trzeba było  przygotować się  do snu. Gdy wszyscy mieli już na sobie pidżamy, pobawiliśmy się w gry integracyjne takie jak "ziemniak" i "zgadnij kto usypia". Niestety czas było już iść spać. Nikomu jednak spać się nie chciało. Jeszcze długo toczyły się pogawędki i słychać było śmiechy. W końcu jednak wszyscy usnęli.  Rano, po przebudzaniu uczniowie przygotowali sobie śniadanie oraz posprzątali salę i hol. Mam nadzieje, że spędzone wspólnie chwile i wspomnienia, które uczniowie zabrali z sobą jeszcze bardziej zintegrują zespół klasowy, a wizyta w parku linowym utwierdzi ich w przekonaniu, że nie wolno się poddawać, że wiele trudności da się pokonać.SK

Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku

20 października w Uniejowie odbył się  powiatowy etap Ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku". Naszą szkołę reprezentowały drużyny dziewcząt oraz chłopców w kategorii U-12. Panie w rozgrywkach grupowych wygrały z SP w Bałdrzychowie po rzutach karnych 2:1 (0:0) i przegrały z SP w Uniejowie 1:0. W meczu o 3 miejsce w turnieju nasze zawodniczki zmierzyły się z SP w Wieleninie. W regularnym czasie gry nie padł żaden gol i mecz zakończył się remisem 0:0. Do rozstrzygnięcia pojedynku potrzebne były rzutu karne . W nich lepsze okazały się nasze dziewczęta, które wygrały2:1, co oznaczało, iż w końcowej klasyfikacji turnieju zajęły 3 miejsce.
Równolegle  toczyły się rozgrywki chłopców. Nasi panowie w rywalizacji grupowej zanotowali 3 remisy: kolejno z SP w Domaniewie 1:1 i ze szkołami w Wilamowie i Pęczniewie 0:0. Niestety uzyskane wyniki nie pozwoliły na awans do wąskiego finału. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za zaangażowanie i pokazanie wielkiego ducha walki. Opiekunami na zawodach byli: Andrzej Gierowski i Sławomir Kobielski.

SK

Sparingi z Dalikowem

19 października do naszej szkoły zawitali zaprzyjaźnieni uczniowie z Zespołu Szkół w Dalikowie. Stało się to już tradycją, gdyż od kilku lat regularnie zawodnicy z tych dwóch szkół spotykają się ze sobą w Zadzimiu. Celem wizyty było sprawdzenie swoich umiejętności w rywalizacji sportowej przed zbliżającymi się zawodami piłki nożnej i piłki ręcznej, doskonalenie techniki oraz taktyki w grach, wyrabianie cech charakteru takich jak: waleczność, zaangażowanie, pracowitość, szacunek dla drugiej osoby. W ciągu 3 godzin rozegranych zostało prawie 20 meczy towarzyskich. Zawodnicy  toczyli swoje pojedynki w duchu fair play i tak naprawdę wynik sportowy poszczególnych spotkań był sprawą drugorzędną. Naszą szkołę reprezentowało ponad 40 uczniów z klas IV c, V, VI a, VI b, II B, III A i III B. Nauczyciele wychowania fizycznego dziękują wszystkim, którzy umożliwili dzieciom to spotkanie.

SK

Strona 4 z 6 < 1 2 3 4 5 6 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 434,250 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie