Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne Ciekawe strony WWW Lipiec 20 2019 12:20:21
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 200
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: akobrzycki
Kolejny etap realizacji projektu

11 maja uczniowie realizujący projekt ,,Człowiek jest ludzki w ludzkich warunkach – życie i twórczość Gustawa Herlinga - Grudzińskiego” wybrali się na całodniową wycieczkę do Oświęcimia. Wyjazd miał na celu zwiedzanie obozu Auschwitz-Birkenau oraz wzbogacenie swojej wiedzy o nowe informacje na temat funkcjonowania tego obiektu w przeszłości. Obóz koncentracyjny Auschwitz został utworzony podczas II wojny światowej przez nazistów.
Mieścił się na terenie dawnych koszar wojskowych,  więc praktycznie od zaraz można było umieścić tam jeńców. Początkowo byli to Polacy, jednak z czasem zaczęto zwozić tam również jeńców radzieckich.
Rok później w miejscowości Brzezinka wybudowano obóz Brikenau. Z czasem stał się największym obozem zagłady w Europie. Przetrzymywano w nim głównie Żydów i Cyganów. Mieścił się tam również obóz kobiecy.
Birkenau było wyposażone w licznie krematoria i komory gazowe. Przyjeżdżający tam ludzie do ostatniej chwili nie wiedzieli, co ich czeka.
Łącznie w Auschwitz-Birkenau zginęło ponad milion ludzi. Mimo że dziś zostały tam jedynie puste budynki i ruiny, to zwiedzanie tego obiektu jest bardzo emocjonujące. Przypomina o tym, jak wiele zła człowiek wyrządził człowiekowi.

Idalia Drzewiecka

Wycieczka do Łodzi

9 maja wszystkie klasy I - III wybrały się na całodniową wycieczkę do Łodzi. Pierwsza była wizyta w EC1 - budynkach dawnej Elektrowni Łódzkiej, w której obecnie działa „EC1 Łódź — Miasto Kultury”. Następnie w Planetarium dzieci uczestniczyły w seansie dla najmłodszych. Zostały zapoznane z Układem Słonecznym — jego położeniem w Drodze Mlecznej, a także ze Słońcem oraz planetami. Ostatnim miejscem było Experymentarium i zwiedzanie interaktywnej wystawy, pozwalającej zrozumieć zagadnienia z różnych dziedzin nauki. Najwięcej radości sprawił uczniom udział w grze tematycznej. To był dzień pełen wrażeń.

PW

Dzień Matematyki 2019

W środowy, piękny dzień 8 maja w naszej szkole już po raz dziewiąty obchodziliśmy Dzień Matematyki. Nad przebiegiem tego święta czuwali nauczyciele matematyki.
Na uroczystość została zaproszona pani dyrektor Banku Spółdzielczego w Zadzimiu – Maria Tomczyk.
Aby umilić nam ten dzień Michał przygrywając na akordeonie wykonał utwór muzyczny.  Uczniowie z klasy Vb recytowali wiersze o matematyce, zerze i procencie- strojnisiu.
Matematyka to królowa nauk, zatem uczniowie klasy V c w scence „Król liczb” wybrali króla matematyki. Z kolei uczniowie kl. III B pokazali w scence „Lekcja matematyki”, że nauczyciel matematyki też jest wielki. Następnie Natalia Medyńska zaśpiewała piosenkę „Pogoda ducha”.
Matematykę trzeba znać, jest nam bardzo potrzebna – został przeprowadzony konkurs; zostały rzucone trzy piłeczki i troje uczniów wzięło w nim udział: Grzegorz Rosiak, Weronika Woźniak i Tomek Piasecki. Dodatkowo złapała piłeczkę Klaudia Knapińska. Uczniowie odpowiadali na pytania matematyczne i otrzymali nagrody w postali zestawów przyrządów do geometrii.
Tradycją stało się wręczenie nagród uczniom, którzy brali udział w konkursie Potyczki Matematyczne z Bankiem Spółdzielczym.
Pani dyrektor Banku Spółdzielczego w Zadzimiu, Maria Tomczyk wraz z panią dyrektor Zespołu, Izabellą Świt wręczały nagrody wyróżnionym uczniom. Mianowicie:

I miejsce – Adam Lisowski (IVb), Łukasz Bubiński (Vc), Konrad Kubik (VIa), Martyna Kowalczyk (VIIa),
Magdalena Ignaczak (VIIIa), Natalia Medyńska (VIIIa), Mateusz Grzelak (IIIB), Klaudia Solarek (IIIB);

II miejsce – Kacper Chmielecki (IVb), Kamil Medyński (Va), Julia Szczepańczyk (VIb), Jakub Fajka (VIIa),
Ewelina Piaseczna (VIIIa), Idalia Drzewiecka (IIIB);

III miejsce – Jakub Piotrowski (IVb), Przemysław Piotrowski (Vc), Wiktoria Sobierajska (Via), Maciej Łuczak (VIIa).

Nagrodzonym uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych konkursach matematycznych.
Na koniec Łukasz wykonał typową piosenkę matematyczną „Matma da się lubić”.
Dziękujemy Bankowi Spółdzielczemu za ufundowanie nagród.
Do zobaczenia za rok!


SzK

„Najlepszy czytelnik kl. IV”

28 marca w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy pt. „Najlepszy czytelnik kl. IV”. Brało w nim udział 12 uczniów. Z kl. IVa: Brzezińska Amelia, Dominowski Patryk, Kaczmarek Kamil, Wiąz Oliwia, Wojtucka Zuzanna, a z kl. IVb: Chmielecki Kacper, Dostatni Szymon, Florczak Patrycja, Lisowski Adam, Piotrowska Beata, Piotrowski Jakub, Rojek Wojciech.

Celem konkursu było:

  • zachęcanie i mobilizowanie uczniów do regularnego czytania;

  • rozbudzanie zainteresowań czytelniczych promujących pozytywne wzorce zachowań, budujących pozytywny stosunek do świata i wiarę w siebie;

  • kształcenie wrażliwości na odbiór słowa pisanego;

  • kształtowanie wrażliwości moralnej i estetycznej przez kontakt z literaturą;

  • właściwe zagospodarowanie wolnego czasu.

Uczniowie napisali test, wykazując się znajomością treści z następujących książek: „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”, „Mikołajek”, „Akademia Pana Kleksa” oraz z „Mitologii” – „Mit o Syzyfie”.
W wyniku zmagań:

I miejsce zajęła Brzezińska Amelka kl. IVa,

II miejsca zajęli Piotrowski Jakub kl. IVb i Wojtucka Zuzanna kl. IVa,

III miejsce zajął Szymon Dostatni kl. IVb

Wszyscy uczniowie otrzymają dyplomy a zwycięzcy nagrody książkowe ufundowane przez firmę ochraniarską MMS Service z Łodzi.
Rozdanie nagród odbędzie się na najbliższej uroczystości szkolnej.

Elżbieta Cichosz

Wyniki konkursu na najpiękniejszą pisankę
Samorząd Uczniowski rozstrzygnął konkurs Wielkanocny na najpiękniejszą pisankę. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-IV. A oto zwycięzcy:
1. Maciej Mamos kl. IVa
2. Aleksandra Owczarek kl Ia
3. Ignacy Wodziński kl II a
3. Nadia Łukasik kl I a
Wyróżnienie otrzymali: Ivetta Woźniak, Patrycja Kaszuba, Julia Klucha i Klaudia Fraszczyńska.
Każdy z uczestników otrzymał słodki upominek, zaś nagrodzeni uczniowie otrzymali dypolmy i drobne niespodzianki.
Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.


AK
,,Pszczoła przyjacielem człowieka - poznajemy jej tajemnice"

29 kwietnia przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach pt.,,Pszczoła przyjacielem człowieka - poznajemy jej tajemnice". Przeprowadzili je panowie z Zadzimskiego Stowarzyszenia Pszczelarzy. Najpierw odbyła się prelekcja wprowadzająca. Prelegentami byli p. A. Błaszczyk i p. R. Cieśla. Zajęcia miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół oraz z ich ogromną rolą, jaką pełnią w środowisku naturalnym. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Mogli obejrzeć żywe pszczoły w specjalnym prezenterze (szklanej gablocie). Podczas warsztatów uczniowie poznali pszczele produkty, zdrowotne właściwości miodu oraz zasady bezpiecznego kontaktu z owadami. Dziwci mogły również zobaczyć przybory niezbędne przy pracy w pasiece np.: ramki, podkurzacz, wirówkę i strój pszczelarza.
Na koniec zajęć dzieci degustowały miód. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Będzie to dla nich niezapomniana lekcja.WR, AZ

„Na Biało – Czerwoną Nutę”

Wojewódzki Konkurs Pieśni i Piosenek Patriotycznych „Na Biało – Czerwoną Nutę” organizowany przez Kuratorium Oświaty w Łodzi oraz CZPnr 2 w Łodzi
Przez trzy dni Jury w składzie:
Przewodniczący mgr Marcel Szytenchelm – aktor znany nam z filmu Zmiennicy
oraz członkowie: Krzysztof Wielgus – muzyk,
Jerzy Libicki – muzyk, chórzysta Chóru Filharmonii Łódzkiej
Adam Tomczak – muzyk i chórzysta Chóru Filharmonii Łódzkiej
przesłuchiwali solistów, duety oraz zespoły w trzech kategoriach wiekowych. Po wysłuchaniu 149 wykonawców nasza uczennica Natalia Medyńska otrzymała I miejsce.
Natalka w dniu 25 kwietnia wystąpiła w koncercie finałowym, otrzymała nie tylko piękną nagrodę, ale i zaświadczenie z punktami na świadectwo.
Gratulujemy sukcesu!

WM

Człowiek jest ludzki w ludzkich warunkach

Uczestnicy projektu ,,Człowiek jest ludzki w ludzkich warunkach – życie i twórczość Gustawa Herlinga - Grudzińskiego” realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną przy współpracy z polonistkami z ZS w Zadzimiu 26 kwietnia udali się do Teatru Powszechnego w Łodzi. Uczniowie obejrzeli spektakl pt. „Ferragosto”. Ferragosto to włoskie święto obchodzone 15 sierpnia. Dla Włochów to czas odpoczynku i zabawy, dla Herlinga-Grudzińskiego to dzień psychologicznie nieznośny. Właśnie Ferragosto staje się pretekstem do pokazania przeżyć wewnętrznych pisarza. Spektakl ukazuje wojenne i powojenne losy emigranta. Bohaterowie, którzy pojawiają się na scenie pochodzą z jego książek, są jego bliskimi, rodziną lub współwieźniami z sowieckiego łagru.
W przedstawieniu tym przenikają życie prywatne i historia, od której pisarz mimo upływu lat nie potrafi uciec.

"Ferragosto" to bez wątpienia świetny, zdumiewający, w niektórych momentach wręcz szokujący spektakl, który zapewne wszystkim bardzo się spodobał. My, jako uczniowie, z pewnością wspięliśmy się na kolejny szczebel drabiny naszego rozwoju kulturowego.

Katarzyna Fajka

Przygoda z instrumentami dętymi

24 kwietnia nasi uczniowie po raz kolejny uczestniczyli w "Muzycznej przygodzie". Tym razem bliżej poznali instrumenty dęte wykorzystywane do porozumiewania się między uczestnikami polowań, a także pasterzami, czyli waltornię i ligawkę.
Jak zawsze uczniowie mogli sprawdzić, czy potrafią wydobyć jakieś dźwięki na instrumencie będącym "bohaterem" spotkania. Mimo iż wn przypadku instrumentów dętych nie było to łatwe zadanie, poradzili sobie.

dg

Sukces naszych piłkarzy

5 kwietnia w Poddębicach odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Policji w Poddębicach. Do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn z naszego powiatu złożonych z chłopców klas siódmych. Nasi panowie wspierani przez 15 osobową grupę kibiców spisali się bardzo dobrze. W swojej grupie wygrali 3 mecze i jeden przegrali. Dało im to pierwsze miejsce i prawo gry w półfinałach. Tutaj rywalizowali z kolegami z Uniejowa. W regulaminowym czasie gry był remis 0:0 i do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebne były rzuty karne. W nich niestety przegraliśmy 2:3 i pozostał nam "mały finał".
Do tego spotkania chłopcy podeszli bardzo skoncentrowani i wygrali z zawodnikami z Domaniewa 1;0. Dzięki temu zwycięstwu w całym turnieju zajęliśmy 3 miejcie i do szkoły wróciliśmy z pięknym pucharem. Gratulujemy chłopcom dużego sukcesu i dziękujemy kibicom za wsparcie i doping podczas całej imprezy.

SK

Innowacje na lekcji kleksografii

1 kwietnia w klasie IV b w ramach innowacji dydaktycznych odbyła się lekcja fleksografii. Podczas zajęć uczniowie zrozumieli, że trzeba nauczyć się wykorzystywać w życiu wiedzę z różnych przedmiotów jednocześnie. Nasi czwartoklasiści podczas lekcji prowadzonej przez p. Szymona Kaczmarkiewicza przy pomocy p. Doroty Jaszczak- Kacprzak mieli okazję wykorzystać jednocześnie umiejętności matematyczne, informatyczne i polonistyczne.

 

 


 

DK&SzK

Strona 4 z 13 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 548,093 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie