Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne Ciekawe strony WWW Marzec 22 2019 05:46:26
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 196
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Acyymbatte
Podium w zawodach powiatowych

4 stycznia w Wartkowicach odbyły się Powiatowe Zawody w Halową Piłkę Nożną dziewcząt, gdzie do rywalizacji przystąpiło 13 drużyn. Nasze panie spisały się bardzo dobrze. W swojej grupie wygrały dwa mecze po 1:0 oraz odnotowały jeden remis 0:0. W półfinale zmierzyły się z koleżankami z Uniejowa. W regulaminowym czasie żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola i do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne. Tutaj niestety nasze panie przegrały 1:0 i pozostał nam mały finał. W nim wygraliśmy ze Szkołą Podstawową w Dalikowie 1:0, dzięki czemu całe zawody skończyliśmy na 3 miejscu. Gratulacje dla naszych zawodniczek.

SK

Spotkanie z łowczym

4 stycznia przedszkolaków odwiedził łowczy Koło Łowieckiego „Słonka” Pan Sławomir Wawrzyniak. Dzieci dowiedziały się, jakie zwierzęta zjadają tworzywo przyrodnicze (kasztany i żołędzie), które zbierały w czasie jesieni. Pan Sławomir zachęcał dzieci do karmienia ptaków w czasie zimy. Przedszkolaki za gromadzenie karmy otrzymały książeczki i podziękowania.
Dziękujemy rodzicom, którzy włączyli się w akcję zbierania karmy dla zwierząt.

IK

Spotkanie przy wigilijnym stole
Jak co roku społeczność szkolna wspólnie świętowała z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. 21 grudnia uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły, a także zaproszeni goście chcąc dzielić się miłością i życzliwością, spotkali się przy wigilijnym stole. Szkolną wigilię uświetnił występ uczniów z klasy III B gimnazjum, którzy przedstawili Jasełka. Brawurowa gra aktorska uczniów, efektowne stroje, pięknie śpiewane kolędy wprowadziły uczestników spotkania w magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Stało się to za sprawą pracy nauczycieli: pani Ewy Gogulskiej i pana Andrzeja Czechowicza, którym bardzo dziękujemy.
Ponadto Samorząd Szkolny zaangażował każdą klasę w przygotowanie łańcucha, który w finale przedstawienia połączył się, tworząc jeden wspaniały łańcuch jedności. Dalej, wszyscy wspólnie odśpiewali uroczyście kolędę ,,Bóg się rodzi". Po życzeniach uczestnicy spotkania kosztowali tradycyjne potrawy wigilijne i słodkości przygotowane przez rodziców.
Przez takie wydarzenia jak świętowanie Bożego Narodzenia stajemy się lepsi, a życie staje się
ciekawsze  i pełniejsze.
EG
Jasełka przedszkolaków
W przedświąteczny czas 20 grudnia w naszej szkole odbyło się przedstawienie jasełkowe przedszkolaków. W role aktorów wcieliły się dzieci 5 i 6 letnie, zaś widzami byli ich rodzice i starsi koledzy z klas I-III. Najmłodsi przywdziali stroje specjalnie przygotowane na tę okazję oraz znakomicie odgrywali przydzielone im role. Maria i Józef wraz z Dzieciątkiem przyjmowali gości ich dary, słuchali kolęd, obietnic i zapewnień: pastuszków, królów, gwiazdek, aniołów i dzieci.
Po występie nawiązującym do pięknej staropolskiej tradycji wszystkie dzieci zostały obdarowane przez Mikołaja prezentami ufundowanymi przez rodziców.
 

 
 
 

 
AJ
Spotkanie z gitarą

18 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie z muzykami w ramach "Muzycznej przygody".
Bohaterami wtorkowego spotkania były instrumenty strunowe szarpane, czyli gitara klasyczna, niezwykle popularne ostatnio ukulele oraz gitara "Dobro".
Jak zawsze uczniowie mogli usłyszeć utwory zaaranżawane na istrument będący tematem przewodnim spotkania oraz spróbować na nim zagrać. Poranki z muzyką są nie tylko przyjemnością, ale też lekcją. I tak podczas tej ostatniej uczniowie mogli zapoznać się z budową oraz brzmieniem gitary rezofonicznej, którą od klasycznej odróżnia metalowa membrana przypominająca sitko.
Wtorkowe spotkanie przy rytmach kolęd wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój.


dg

Edukacyjna wycieczka do stolicy

8 grudnia uczniowie klas trzecich gimnazjum, klasy VIIIa oraz nieliczni szóstoklasiści uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. 
Celem wycieczki było poznanie powstańczych losów stolicy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Starego Miasta, gdzie na każdym kroku można natknąć się na wzmianki o znajdujących się tam podczas powstania barykadach. Szlak spaceru wiódł przez najważniejsze zabytki Krakowskiego Przedmieścia oraz Rynku Starego Miasta aż do pomników upamiętniających powstanie roku 1944, czyli do Pomnika Małego Powstańca oraz Pomnika Powstania Warszawskiego. Spacer po stolicy zakończył się wizytą na Placu Niepodległości, gdzie uczestnicy wycieczki byli świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. 
Kolejnym punktem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Tu pod wodzą przewodnika uczniowie dowiedzieli się o powodach, które zadecydowały o wybuchu powstania oraz atmosferze towarzyszącej pierwszym dniom sierpnia. Zainteresowani uczniowie gromadzili 63 kartki z kalendarza roku 44, na których opisano najważniejsze w danym dniu wydarzenia z frontu powstańczego.
Muzeum Powstania Warszawskiego jest nowoczesnym obiektem, w którym wręcz należy dotykać eksponatów i doświadczać. I tak uczniowie weszli do kanałów, by w ciemności przemierzyć krótki odcinek i poczuć grozę sytuacji, mierzyli z broni i usiedli za kierownicą niemieckiego motocykla. 
Zwiedzający zawitali też w znajdującym się na terenie muzeum kinie, gdzie obejrzeli w 3D film "Miasto ruin". Widok zburzonej stolicy, zarejestrowany z przelatującego nad Warszawą liberatora, był dla wszystkich przygnębiający. Sama wizyta w muuzeum była jednak niezwykle pouczająca.
W Zespole widać już pierwsze efekty wycieczki do Warwawy- uczennice klasy VIIIa wykonały gazetkę na temat powstania warszawskiego. 
Opiekunkami podczas wyjazdu były panie: Beata Michalska, Magdalena Jarczewska, Renata Micewska-Mielnik, Dorota Glapska.


dg

Mikołajki w Zespole

6 grudnia w Zespole Szkół w Zadzimiu królował kolor czerwony. Wszystko za sprawą inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, który ogłosił, że wszystkie osoby posiadające w tym dniu czerwony element stroju nie będą pytane.
Oprócz uczniów w placówce zawitała jeszcze jedna osoba w czerwonym stroju- sam św. Mikołaj.
Ten wędrował od klasy do klasy i rozdawał wszystkim cukierki ufundowane przez Radę Rodziców.
Imieniny Mikołaja w naszej szkole były bardzo udane.

 

 dg

Mikołajkowe atrakcje

W środę 5 grudnia uczniowie kl. IV a i b, V a, b i c pod opieką wychowawców: p. Renaty Micewskiej-Mielnik, p. Doroty Jaszczak-Kacprzak, p. Marzeny Zel-Budzanowskiej, p. Andrzeja Gierowskiego i p. Andrzeja Czechowicza udali się do Centrum Kultury w Zduńskiej Woli na spektakl muzyczny „Mikołajek”.
Młodzi widzowie z zainteresowaniem śledzili losy tytułowego bohatera. Zauważyli liczne różnice między spektaklem a lekturą. Bardzo podobał im się Smalec (książkowy Alcest) . Odbiorcom przypadły również do gustu żywiołowo wykonane przez aktorów piosenki. Ponadto uczniowie wynieśli z przedstawienia ważne przesłanie, że w życiu na pierwszym miejscu powinna być przyjaźń.
Oprócz uczty duchowej była też uczta dla ciała, bowiem uczniowie udali się do MacDonalda, gdzie były: smaczne jedzenie, dobra zabawa w sali gier oraz atrakcyjne upominki. Do szkoły wszyscy wracali szczęśliwi i pełni wrażeń.

dk

"Co w trawie piszczy"
3 grudnia wszystkie klasy młodsze wybrały się do sieradzkiego teatru na musical profilaktyczny pt. "Co w trawie piszczy". Jest to fantastyczna przygoda mieszkańców łąki, połączona z zaskakującymi zwrotami akcji i znakomitym humorem. Musical udowadnia, że chociaż wszyscy się od siebie tak bardzo różnimy, to wspólnymi siłami możemy pokonać wszelkie trudności i dokonać czegoś naprawdę wielkiego. 
 
PW
Andrzejki w przedszkolu
"Andrzeju, Andrzeju daj nam znać co się będzie z nami dziać". 30 listopada obchodzimy imieniny Andrzeja. W tym dniu nasze przedszkolaki poznawały tradycje i zwyczaje andrzejkowe. Był to czas wróżb, magii, a przede wszystkim dobrej zabawy przed zbliżającym się adwentem. W przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera radosnych zabaw i wróżb. Aby wróżby się spełniły, dzieci rzucały monety do wody i wypowiadały zaklęcie, przelewały wosk przez klucz, zaglądały w przyszłość, aby zobaczyć co je czeka. Oczywiście oprócz zabaw, konkurencji i skocznej muzyki nie zabrakło czegoś dla ciała, czyli pizzy i słodkiego poczęstunku.
Czy wróżby się spełnią - przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one przedszkolakom wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.AJ
Bezpieczeństwo przeciwpożarowe

29 listopada po próbnym alarmie przeciwpożarowym uczniowie klas szóstych uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach.
Mł. bryg. mgr inż. Wiesław Grzybowski, pełniący funkcję dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej, opowiedział szóstoklasistom o zagrożeniach towarzyszących okresowi grzewczemu. Przede wszystkim poruszano temat cichego zabójcy, czyli czadu. Pan Wiesław Grzybowski zaprezentował również uczniom czujnik dymu, zwrócił uwagę na bezpieczeństwo podczas rozpalania w piecu ogrzewania centralnego oraz odpowiedział na pytania uczniów.

dg

Strona 4 z 9 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 520,286 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie