Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne Styczeń 26 2020 18:58:23
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Szukaj
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 202
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Ukasz
Przedszkolaki w teatrze

7 listopada przedszkolaki obejrzały musical profilaktyczny pt.”Cudowna lampa Aladyna”, który odbył się w teatrze w Zduńskiej Woli. Dzieci usłyszały wspaniałe piosenki, obejrzały niezwykle barwną scenografię średniowiecznego Bagdadu, a do tego, robiącą ogromne wrażenie grę świateł i dymu towarzysząca wyłanianiu się Dżina z cudownej magicznej lampy.
Przedszkolakom bardzo podobał się spektakl.

 

Irena Kuster

Pokonać tremę

6 listopada w naszej bibliotece odbył się szkolny konkurs recytatorski ph: „Lubię wiersze Juliana Tuwima i Marii Konopnickiej”. Przed publicznością składającą się z uczniów klasy Vb zaprezentowało się siedemnaścioro uczestników. Wszystkim udało się pokonać tremę. Jury (Elżbieta Cichosz, Dorota Błażejewska, Dorota Jaszczak-Kacprzak) spośród młodych recytatorów wyróżniło dwunastoosobową grupę, która będzie reprezentowała szkołę 26 października podczas powiatowego konkursu recytatorskiego. Do tego grona należą: Adam Chmielecki, Natalia Sobkowiak, Julia Solarek, Bartek Sońda, Patrycja Florczak, Kacper Chmielecki, Adam Lisowski, Paulina Cepowska, Jakub Dębski, Maria Gortat, Julia Szperling, Łukasz Woźniak.
Pozostali odważni recytatorzy to: Jakub Staszczyk, Beata Piotrowska, Grzegorz Rosiak, Natalia Sołtysiak, Natalia Stefańska.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy. Gratulujemy im odwagi i życzymy sukcesów recytatorskich.

Pani Wioletcie Medyńskiej dziękujemy za przygotowanie dyplomów.   

dk    

Znicz dla tych, którzy odeszli

31 października przedstawiciele społeczności Zespołu Szkół w Zadzimiu spotkali się na zadzimskiej nekropolii. Panie Monika Woźniak i Dorota Glapska oraz uczniowie Mateusz Ignaczak i Wiktor Gruchot zapalili znicze w ramach akcji "Szkoła pamięta". Znicze zapłonęły na grobach poległych w czasie II wojny światowej, emerytowanych pracowników naszej placówki oraz uczniów, którzy odeszli od nas zbyt wcześnie.

dg

Marchewkowe urodziny
30 października w przedszkolu był dzień wyjątkowy, bo zupełnie marchewkowy. Przedszkolaki zielono-pomarańczowe stroje miały i o marchewce wiele się dowiadywały.
„Na marchewki urodziny, wszystkie zeszły się jarzyny…” - tak oto podśpiewywały sobie dzieci z I i II grupy. W tym to bowiem dniu obchodziliśmy MARCHEWKOWE URODZINY, podczas których dzieci poznawały niektóre właściwości tego warzywa. Wśród wielu konkursów, zagadek i zbaw nie zbrakło degustacji marchewek i soków marchewkowych, a co najważniejsze ciasta marchewkowego, które dla najmłodszych przygotował tata Amelki i Mariusza. Były zabawy ruchowe ze śpiewem, poszukiwanie marchewek na placu zabaw, zabawa orientacyjno-porządkowa z podawaniem marchewki z rąk do rąk, zagadki i tańce integracyjne przy piosence pt. ,,Witaminki" oraz układanie marchewkowych puzzli i słuchanie bajeczek.
Na koniec odbyła się super marchewkowa sesja zdjęciowa z marchewkami w roli głównej. Był to dzień, w którym wszyscy dobrze się bawili i marchewkę mamy nadzieję polubili! Dzięki takim działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, mającym charakter zabaw, konkursów, zagadek rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się i rozróżniania produktów warunkujących zdrowie. 


AJ
Przedszkolaków lekcja w terenie

W dniu 29 października przedszkolaki z grupy III i IV wybrały się na grób żołnierzy, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny. W centrum Zadzimia chwilą ciszy i zapaleniem zniczy uczciły pamięć poległych. W czasie wycieczki dzieci poznały tradycje i zwyczaje związane ze Świętem Zmarłych funkcjąnujące w naszej kulturze i religii. Zwrócono uwagę na prawidłowe zachowanie na cmentarzu, uszanowanie zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

M.M.

Pamiętamy o powstańcu

Zgodnie z tradycją lat ubiegłych do uczniów klas VIII należy opieka nad mogiłą uczestnika powstania styczniowego, która znajduje się w pobliżu zadzimskiego parku. Tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych, w dniu 29.października, najstarsi uczniowie z naszej szkoły wraz z wychowawcami: Karoliną Pośpiech i Sławomirem Kobielskim odwiedzili to miejsce, aby je uporządkować. Uczniowiewygrabili liście, wyrwali chwasty, zebrali śmieci, a następnie złożyli kwiaty i zapalili znicz.
Wizyta przy grobie powstańca była jednocześnie krótką i szybką powtórką z wydarzeń związanych z historią Polski.

KP

 

,,Mała książka – wielki człowiek"

W ramach ogólnopolskiej kampanii ,,Mała książka – wielki człowiek" grupy przedszkolne III- 5 latki i IV- 6 latki odwiedziły  28 października Gminną Bibliotekę Publiczną w Zadzimiu.
Pani bibliotekarka Agnieszka Kiejnich poinformowała na czym polega akcja i zachęciła do wizyty w bibliotece wspólnie z rodzicem. Każde dziecko, które przyjdzie do biblioteki otrzyma wyjątkową wyprawkę czytelniczą na dobry czytelniczy start. Podczas wizyty przedszkolaki poznały zasady zachowania się w tym miejscu i dowiedziały się jak korzystać z książki, by nie uległa zniszczeniu. Poznały również księgozbiór przeznaczony dla dzieci w ich wieku, miały możliwość oglądania ilustracji w wybranych przez siebie książeczkach. Mamy nadzieję, że wizyta w bibliotece zwiększy zainteresowanie książką i przyczyni się do zapisania przez rodziców dzieci do biblioteki oraz codziennego czytania swoim pociechom.

M.M.

Reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy

Radomił Kacprzak w dniach 22 - 27 października jako reprezentant Kadry Narodowej Karate przebywał w duńskim mieście Odense pod opieką trenerów: shihana Macieja Grubskiego i sensei Pawła Bombolewskiego. Zanim dotarł na miejsce musiał przebyć 1200 km drogą lądową.
Po dziesięciogodzinnej jeździe autostradą przez Polskę i Niemcy zawodnicy zostali zakwaterowani w hotelu w mieście narodzin Hansa Christiana Andersena, którego baśnie doskonale znają ze swego dzieciństwa.
22 października uczestnicy zawodów zostali zarejestrowani. Radek otrzymał numer startowy 600.
23 października nasz ósmoklasista uczestniczył w krótkim treningu, a następnie ruszył starymi uliczkami na poszukiwanie śladów autora „Dziewczynki z zapałkami”. Z przyjemnością spacerował  po mieście szczycącym się tysiącletnią historią, pamiętającym Wikingów, m. in. Haralda Sinozębego. To był jednak koniec relaksu. Przez cztery kolejne dni uczestniczył w sportowych zmaganiach karateków z 23 krajów.
Podczas XI Mistrzostw Europy Karate WUKF w Odense (Mieście, które nazwę nosi od Odyna, najważniejszego z nordyckich bogów.) na 10 matach zmagało się 1800 zawodników. Poziom zawodów był bardzo wysoki, bowiem spotkali się ze sobą sami najlepsi. Radek stolicę wyspy Fyn opuścił z trzema medalami: złotym (kumite team rotation shobu ippon mini cadets), srebrnym (kata team mini cadets) i brązowym (kata indywidualne).
Ostatecznie reprezentacja Polski uplasowała się na 7 miejscu, więc trzecie co do wielkości miasto w Danii opuszczała z uśmiechem. Polacy wrócili do kraju 28 października zmęczeni, ale szczęśliwi.
Nie spoczną jednak na laurach. Już teraz będą się przygotowywać do kolejnych Mistrzostw Europy, które odbędą się w przyszłym roku w Szczecinie.

dk

 

Łódź -nie tylko kino

25 października uczniowie klas: IV, Va, Vb i VIa  pod opieką wychowawczyń: Danieli Wojtyry, Renaty Micewskiej-Mielnik i Doroty Jaszczak-Kacprzak  wybrali się do Łodzi, by tam przyjemnie i pożytecznie rozpocząć weekend. Najpierw swoje kroki skierowali do kina, by obejrzeć film „Był sobie pies 2”. Tam z zainteresowaniem śledzili losy Baileya, który kilkakrotnie odradzał się, aby w kolejnych wcieleniach pomagać kochającej go rodzinie. Podczas seansu nawet w oczach największych twardzieli pojawiły się łzy, co pokazuje, że przyjaźń i rodzina wciąż są ważne dla każdego człowieka.
Po uczcie dla ducha nastąpiła uczta dla ciała. Uczniowie samodzielnie mogli wybrać i zamówić swoje ulubione dania. Następnie pełni energii ruszyli szlakiem łódzkiego fabrykanta – Izraela Poznańskiego. Jednak najbardziej emocjonujący okazał się ostatni punkt programu – diabelski młyn. Tak bogatą w atrakcje wycieczkę uczniowie z pewnością będą pamiętali długo.


dk

Integracja klasy VIb

25 października uczniowie klasy VIb wraz z wychowaawcą zostali na noc w szkole. Celem wspólnej nocki była integracja oraz trening samodzielności. Szóstolasiści miło spędzili czas podczas zabaw integracyjnych oraz gry w planszówki. Oprócz przyjemności mieli również obowiązki, musieli posłać  dla siebie łóżko na materacu sportowym, zastawiali stół do wspólnego posiłku i przygotowali kolację oraz śniadanie. Było jak na prawdziwej wycieczce, rozmowy trwały do późnych godzin nocnych.

dg

Diabolina powraca!

25 października uczniowie klas szóstych i siódmych oraz nieliczni reprezentanci klasy VIIIb udali się pod opieką pań: Doroty Glapskiej, Katarzyny Miłaczewskiej i Katarzyny Włodarczyk, na wyjazd integracyjny do kina Cinema City w Łodzi.
Uczniowie obejrzeli drugą część przygód "Czarownicy". Film o Diabolinie to alternatywna wersja baśni o Śpiącej Królewnie. W "Czarownicy 2" pojawia się wszystko, co powinna zawierać baśn, czyli jest tu magia, fantastyczne istoty oraz baśniowy świat. Różnica polega na tym, że odróżnienie dobra od zła nie jest tu tak oczywiste. Wszystkich tych, którzy polubili Diabolinę, zachęcamy do obejrzenia drugiej części filmu o rogatej czarownicy. Nam bardzo się podobał.
Po wizycie w kinie uczestnicy wycieczki udali się na posiłek do Manufaktury.

dg

Strona 4 z 7 < 1 2 3 4 5 6 7 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 587,829 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie