Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne Ciekawe strony WWW Styczeń 23 2019 09:25:49
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 196
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Acyymbatte
Nowe władze szkolne

Znamy wyniki przeprowadzonych 26 września wyborów do samorządu uczniowskiego. Poprzedzone były one kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy, plakaty, obietnice przedwyborcze. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie klas IV-VIII SP oraz III gimnazjum. W głosowaniu wzięło udział 192 uczniów, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 18 kandydatów. Po sprawnym przeliczeniu wszystkich głosów pod nadzorem opiekunek samorządu – pań Angeliki Krupińskiej i Marii Czyż-Szymczak - okazało się, że największą ich ilość uzyskał uczeń klasy VIIIa – Szymon Mielnik  i to jemu przypadła funkcja przewodniczącego szkoły w bieżącym roku szkolnym. Zaraz za nim uplasował się Michał Szymczak z klasy IIIB - będzie on pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego. 

Do samorządu uczniowskiego awansowali również:

Jakub Gorący IIIA- sekcja redakcyjna
Patrycja Stępińska VIIIb - sekcja informacyjna

Martyna Kowalczyk VIIa - sekcja plastyczna
Nadia Andrzejewska VIa - sekcja informacyjna, skrzynka zaufania
Wiktoria Rosiak VIIb - sekcja plastyczna
Amelia Brzezińska IVa - szczęśliwy numerek
Beata Piotrowska IVb - szczęśliwy numerek
Idalia Drzewiecka IIIB - sekcja redakcyjna

Również we wrześniu przeprowadzone zostało głosowanie na Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia. Największą liczbę głosów oddano na nauczycielkę języka angielskiego panią Marię Czyż-Szymczak i to ona będzie pełniła tę specjalną funkcję w bieżącym roku szkolnym.
Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w wyborach i życzymy nowemu samorządowi owocnej pracy na rok szkolny 2018/2019.

Opiekunki SU

III i IV miejsce naszych drużyn

30 października w Poddębicach odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej. Wśród dziewcząt na zawody stawiło się 5 drużyn. Nasze panie po przegraniu pierwszego meczu drugi wygrały, co dało im ostatecznie III miejsce. Panowie rywalizowali w dwóch grupach po trzy zespoły. Tam zaliczyli jedną wygraną i jedną porażkę. W meczu o III miejsce ulegli kolegom z Dalikowa 2:1 i w turnieju zajęli IV miejsce.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w zawodach i walkę do samego końca.

SK

Światełko pamięci

30 października uczniowie klas trzecich gimnazjum pod opieką nauczycieli udali się na miejscową nekropolię, by zapalić znicze na mogiłach znajdujących się pod opieką naszego Zespołu.
Gimnazjaliści uprzątnęli liście wokół grobów Jana Jagielskiego i lotników, a następnie zapalili światełka pamięci na obu mogiłach.

dg

Pamiętamy o tych, którzy odeszli
Pierwszego listopada obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych. Przedszkolaki wiedzą już, że jest to czas ciszy i zadumy. 
W przeddzień tego święta dzieci odwiedziły obelisk w centrum Zadzimia. W hołdzie poległym w obronie Ojczyzny pomordowanym i represjonowanym najmłodsi zapalili znicze i minutą ciszy uczcili pamięć o polskich bohaterach. Tlące się płomienie skłoniły wszystkich do refleksji i chwili zadumy. Było to kolejne miejsce, jakie w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odwiedziły przedszkolaki.  
 
AJ

 

Apel do rodziców

Zabezpiecz darmowe podręczniki przed zniszczeniem!!!

Darmowe podręczniki według MEN mają służyć trzem kolejnym rocznikom. Niestety są to książki słabej jakości i po roku użytkowania niektóre z nich są bardzo zniszczone. Nie wszyscy uczniowie szanują podręczniki. Część z nich po pierwszym okresie użytkowania wymaga znacznej renowacji. W przypadku, gdy będą bardzo zniszczone, rodzice będą musieli za nie zapłacić.

„Regulamin korzystania przez uczniów z darmowych podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych w Zespole Szkół w Zadzimiu” znajduje się w zakładce „Dokumenty szkolne/Regulaminy” na stronie internetowej szkoły.

Apel do rodziców, aby zakupili okładki lub obłożyli podręczniki folią.

Cichosz Elżbieta

Recytujący patrioci

25 października w Zygrach odbył się Gminny Przegląd Poezji Patriotycznej. Z naszej szkoły uczestniczyli w nim: Lena Patora i Barbara Loręc z kl. II,  Julia Solarek z kl. III, Aleksandra Kuchciak  i Jakub Dębski z kl. V, Ewa Bratek z kl. VI, Alicja Jarecka, Wiktoria Rosiak i Radomił Kacprzak z kl. VII, Natalia Medyńska z kl. VIII, Katarzyna Fajka z kl. III gimnazjum. Konkurs okazał się szczęśliwym dla naszych młodych recytatorów.

 I miejsce w swoich kategoriach zajęli: Lena Patora, Jakub Dębski oraz Natalia Medyńska,

 II miejsceBasia Loręc.

III miejsceJulia Solarek, Aleksandra Kuchciak oraz Katarzyna Fajka.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Natalia Medyńska

Patriotyczne tradycje

18 października uczniowie kl. IV a i  IV b  wraz z wychowawczyniami, p. Renatą  Micewską - Mielnik i p. Dorotą Jaszczak-Kacprzak, udali się na miejscowy cmentarz, aby zgodnie ze szkolną tradycją zrobić porządek na grobie dziesięcioletniego  Januszka Flisowskiego, jednej z pierwszych ofiar wojny w Zadzimiu. Chłopca i jego rodziców wychodzących ze starego cmentarza (za parkiem) trafił pocisk artyleryjski.
Czwartoklasiści odmówili modlitwę w intencji swojego rówieśnika, umyli pomnik, uprzątnęli liście oraz zapalili znicze.
Młodzi patrioci zrobili też porządek na grobie Jana Jagielskiego, żołnierza 31  pułku piechoty, który brał udział w najważniejszej oraz najdłuższej bitwie o rzekę Wartę i poległ we wrześniu 1939 roku na polach wsi Piaski.
Uczniom wystarczyło też czasu na usunięcie jesiennych liści z pomnika Zenobiusza Kliberta z Ralewic, który został zamordowany przez Niemców za posiadanie rzeźnickiego noża, kiedy ubój zwierząt był zakazany.
W ten sposób czwartoklasiści poznali najbliższą historię. Nauczyli się również, że trzeba pamiętać o polskich bohaterach.

dk

Pomagamy zwierzętom

Czwartoklasiści pod  opieką wychowawczyń, p. Renaty Micewskiej-Mielnik i p. Doroty Jaszczak-Kacprzak, postanowili zebrać żołędzie, aby przekazać je do koła łowieckiego „Słonka” jako karmę dla zwierząt. Uczniowie wykazali się wyjątkową pracowitością. Zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki ruszyli na poszukiwanie  darów przyrody. Zbiory były bardzo owocne, więc zwierzęta z pewnością nie będą zimą głodowały.

dk

Przedszkolaki w teatrze

18 października przedszkolaki z wszystkich trzech grup wyjechały do teatru, gdzie w Sieradzkim Centrum Kultury obejrzały spektakl "Świat Andersena" w wykonaniu aktorów wrocławskiego teatru IN- ART. Spektakl dla dzieci składał się z trzech odrębnych bajek Andersena, a każda historia przedstawiona była w innej technice aktorskiej i innym planie.
Pierwsza bajka "Świniopas"przedstawiona była w planie żywym przez aktorów. Druga bajka -"Nowe szaty króla" to świat teatru maski. Wyolbrzymione konstrukcje maskowe zrobiły olbrzymie wrażenie na najmłodszych widzach. Bajka trzecia " Brzydkie Kaczątko" przedstawiona była w formie teatru lalek, które stanowiły połowę rozmiarów ludzkich i były poruszane przez aktorów, a niektóre także animowane ich nogami. Dzieciom podobały się ciekawe efekty dźwiękowe i świetlne oraz wspaniałe dekoracje.

AJ

Na szlaku historii

Kolejnym miejscem pamięci walczących o niepodległość naszej Ojczyzny, które odwiedziły przedszkolaki był cmentarz parafialny w Zadzimiu. Chcąc zainteresować dzieci dziejami Polski i Polaków, odwiedziliśmy miejsca, gdzie spoczywają ofiary II wojny światowej. Minutą ciszy upamiętniliśmy poległych w walce o wolność Ojczyzny przy grobie lotników zastrzelonych we wrześniu 1939 roku.

 

AJ

Mity greckie na scenie

W dniu 18 października uczniowie kl. Va, Vb i Vc pojechali wraz z wychowawcami, p. Marzeną  Zel-Budzanowską, p. Andrzejem Gierowskim oraz p. Andrzejem Czechowiczem, do Sieradza.
Celem wycieczki było obejrzenie w Sieradzkim Centrum Kultury spektaklu pt. "Mity greckie".
Na scenie aktorzy zaprezentowali następujące mity: „Prometeusz",„Dedal i Ikar ", „Posejdon", „Afrodyta", „Syzyf" i „Hades".
Wszystkim bardzo podobała się gra aktorów, którzy prezentowali swoje postacie z humorem i angażowali publiczność. Kostiumy były ciekawe i śmieszne, zwłaszcza maski. Dzięki temu sztuka była zrozumiała dla uczniów i nikt się nie nudził.
Przedstawienie było bardzo interesujące. Na pewno pomoże zrozumieć lekturę pt. „Mity greckie”, która będzie omawiana na lekcjach języka polskiego. 

Łukasz Woźniak 

Strona 4 z 6 < 1 2 3 4 5 6 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 508,813 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie