Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Kwiecień 27 2018 00:47:40
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Projekty unijne
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 196
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Acyymbatte
Dla WOŚP

14 stycznia dwoje naszych uczniów brało udział w pokazach mających przyciągnąć ofiarodawców podczas WOŚP w Poddębicach. Natalia Medyńska z kl. VII a śpiewała i grała, a Radek Kacprzak z kl. VI a brał udział w pokazie karate prowadzonym przez shihana Macieja Grubskiego. Cieszymy się, że nasi uczniowie angażują się nie tylko w szkole i w gminie, ale również w powiecie.

dk

XXVI finał WOŚP

14 stycznia już po raz XXVI zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Fundusze z tegorocznej zbiórki zostaną przekazane na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków.
Szkolna akcja na rzecz WOŚP rozkręcała się  już w czwartek i piątek, kiedy to nasi wolontariusze prowadzili sprzedaż łakoci przygotowanych przez rodziców, nauczycieli, dzieci oraz szkolną kuchnię.
Pączki, babeczki, rurki muffinki, ciasta i ciasteczka cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.
W czwartek zniknęły podczas dwóch przerw, w piątek podczas trzech. Ze sprzedaży uzyskaliśmy imponującą kwotę 2244,30zł. Równocześnie w piątek trwała licytacja orkiestrowych gadżetów: koszulek, kalendarzy, książek, notesów itd., za które sztab uzyskał kwotę 580zł.

Regularne "granie" rozpoczęło się w niedzielę. Trzydziestu sześciu wolontariuszy Zespołu kwestowało pod kościołami w Zadzimiu, Wierzchach, Bałdrzychowie oraz pod kaplicą na Grabinie.
W szkole działał sztab, w którym panie: Karolina Pośpiech, Daniela Wojtyra, Dorota Glapska oraz Maria Czyż-Szymczak na bieżąco zliczały spływające puszki. W tym roku ludzie dobrej woli wrzucili do puszek kwotę 6629,08zł. Całkowita kwota przekazana na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez szkolny sztab wyniosła 9453,38zł.
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom oraz ich rodzicom, którzy dowieźli dzieci na miejsce kwesty oraz do sztabu. Dziękujemy każdemu, kto w jakikolwiek sposób włączył się w naszą akcję.


dg

Oby wyciągnęli wnioski z próbnego egzaminu!

W styczniu 34 uczniów dwóch klas trzecich gimnazjum Zespołu Szkół w Zadzimiu przystąpiło do ogólnopolskiego próbnego egzaminu z WSiP-em.
10 stycznia trzecioklasiści wypełnili arkusze z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego. Oprócz zadań zamkniętych musieli wymyślić i zapisać pouczające opowiadanie o trzech braciach dążących do szczęścia w życiu różnymi drogami. Dwóch uczniów w ogóle nie spróbowało zmierzyć się z wypracowaniem, wiele osób straciło punty za poprawność językową, ortograficzną i interpunkcyjną. Ostatecznie z języka ojczystego obie klasy zdobyły 48,39% punktów (kl. III A- 47,2%, III B – 49,58%).
11 stycznia odbył się próbny egzamin z przedmiotów przyrodniczych i matematyki. Wielu uczniów poddało się bez walki, nie podejmując nawet próby rozwiązania zadań otwartych.
Próbne egzaminy zakończyły się 12 stycznia sprawdzeniem wiedzy i umiejętności z języka angielskiego i języka niemieckiego (na poziomie podstawowym i rozszerzonym).
Wyniki pokazują, że gimnazjaliści powinni ograniczyć przyjemności i pozostały do prawdziwego egzaminu czas poświęcić na przypomnienie materiału z podstawy programowej z drugiego i trzeciego etapu edukacyjnego. Bierzcie się do pracy!

dk

Wśród książek

4 stycznia dzieci z przedszkola- II grupa, odwiedziły bibliotekę szkolną i Gminną Bibliotekę Publiczną. Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Kilkoro z nich, było wcześniej w bibliotece, ale dla większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.
Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały.
Panie bibliotekarki w przystępny sposób opowiadały o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki.
W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły. Na zakończenie spotkania, panie bibliotekarka przeczytały dzieciom bajeczkę pt: „Świnka Peppa” i „Czerwony Kapturek”.
Pani wypożyczyły kilka książeczek, by móc je później czytać w przedszkolu. Dzieci podziękowały za miłe spotkanie i zaprosiły panie bibliotekarki do przedszkola, aby tam poczytały im ulubione bajeczki.

AJ

Spotkanie przy wigilijnym stole

22 grudnia społeczność Zespołu Szkół w Zadzimiu oraz licznie przybyli goście jak co roku spotkali się, by wspólnie przeżywać pamiątkę narodzin Jezusa.
Wśród przybyłych gości znaleźli się: wójt gminy Zadzim- pan Krzysztof Woźniak, prezes miejscowego oddziłu Banku Spółdzielczego- pani Maria Tomczyk, kierownik Biblioteki Publicznej w Zadzimiu- pani Halina Ryman, reprezentantka Rady Powiatu- pani Krystyna Godzińska oraz proboszcz zadzimskiej parafii- ks. Juliusz Mieczyński. Salę jak zwykle zapełnili po brzegi rodzice, którzy zawsze chętnie uczestniczą w naszych spotkaniach wigilijnych.
Uroczystość rozpoczęła dyrektor Zespołu Szkół- pani Izabella Świt, a po niej na scenę wkroczyli mali aktorzy.
Tegoroczną część artystyczną stanowiły jasełka wystawione przez uczniów klas czwartych przygotowanych przez panią Katarzynę Włodarczyk oraz pana Andrzeja Czechowicza.
Widzowie mogli być świadkami wydarzeń, które miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu- zwiastowania, tułaczki Maryi i Józefa, gniewu Heroda, aniołów obwieszczających dobrą nowinę pasterzom oraz wizyty Trzech Króli.
Młodzi aktorzy na scenie oprócz pięknych strojów prezentowali dojrzałość oraz brak tremy. Występ czwartoklasistów okrasili nasi soliści: Zuzanna Dobrzyńska, Kinga Sobolewska, Łukasz Stępień, Natalia Medyńska, Martyna Świt oraz Jakub Magdziak.
Część artystyczna zakończyła się wspólnym kolędowaniem.
Po artystach na scenę wkroczyli nasi goście- ks. Juliusz Mieczyński, pan wójt Krzysztof Woźniak, panie Maria Tomczyk oraz Krystyna Godzińska, którzy złożyli wszystkim świąteczne życzenia.
Na zakończenie naszej uroczystości spotkaliśmy się przy wigilijnym stole, który uginał się od potraw przygotowanych przez szkolną kuchnię oraz sałatek i ciast dostarczonych przez niezawodne mamy naszych uczniów.
Jeszcze raz gratulujemy udanego występu naszym szkolnym artystom. Więcej zdjęć z uroczystości kryje poniższy link.

Spotkanie wigilijne

dg

Prezenty w przedszkolu

21 grudnia do przedszkola zawitał Mikołaj, który obdarował maluchów prezentami.
Dziękujemy rodzicom za duże zaangażowanie w przygotowanie radosnego dnia dla dzieci.

IK

 

 

 

 

 

Spacer

Przedszkolaki podczas spaceru obserwowały dekoracje świąteczne.

 

 

 

 

 

 

 

IK

Czwartoklasiści na poczcie

Od dawna wiadomo, że najlepiej uczyć się przez doświadczenie. Dlatego uczniowie klas IVa i c własnoręcznie wykonali kartki świąteczne, na których na języku polskim napisali życzenia. Następnie włożyli je w koperty i zaadresowali. 19 grudnia i 20 grudnia udali się z polonistką do Urzędu Pocztowego w Zadzimiu i wysłali bożonarodzeniowe życzenia. Teraz z niecierpliwością czekają, aż kartki trafią do adresatów.

dk,dg

Turniej Gwiazdkowy Karate

17 grudnia Radomił Kacprzak, uczeń kl. VIa uczestniczył w XXI Otwartym Gwiazdkowym Turnieju Karate Shotokan NSKF Poddębice 2017. Zawodnik „Dragona Poddębice” rywalizował z karatekami z Uniejowa, Łęczycy, Brodnicy czy Warszawy. Zdobył złoty medal w kata indywidualnym i brązowy w kihon ippon kumite.
Naszemu zawodnikowi życzymy, by nigdy nie stracił motywacji do doskonalenia umiejętności.

dk

Zbiórka samorządu zakończona

Za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują wsparcia.
Za bezinteresowną chęć do czynienia dobra.
Za pomoc i życzliwość

  - DZIĘKUJEMY !

Opiekunki samorządu uczniowskiego składają serdeczne podziękowania za zaangażowanie i wsparcie akcji charytatywnej na rzecz Szpitala Wojewódzkiego w Sieradzu - Oddział Rehabilitacyjny dla Dzieci w Rafałówce.
Dziękujemy Wam - kochani uczniowie i przedszkolaki - za to, że z takim poświęceniem wparliście naszą akcję przynosząc zabawki, pluszaki, gry, puzzle, klocki, auta, lalki, książki, przybory szkolne i wiele, wiele innych:)
Nie zawiedli nas rodzice, którzy również wspierali nas i wspomagali z nami ten szlachetny cel.
Bez Waszej przychylnej postawy zorganizowanie tej wspaniałej akcji byłoby niemożliwe. Jeszcze raz z całego serca dziękujemy.Opiekunki SU,
A. Krupińska
M. Czyż-Szymczak

Zostań św. Mikołajem!

Paczka świąteczna przygotowana przez uczniów klasy V oraz IIB już wyruszyła w podróż do małych podopiecznych wrocławskiego Przylądka Nadziei. W Waszym imieniu wolontariusze fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową przekażą gry planszowe oraz maskotkę pacjentom onkologicznym.
Dziękujemy za okazane serce.

 dg

 

 

 

 

 

 

 


Strona 4 z 11 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 461,100 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie