Mamy pomysl na przeniesienie serwisu, jest szansa ze wszystko zostanie bez zmian, w cišgu kilku najbliszych dni moga pojawic sie przerwy techniczne, caly czas dzialamy.
Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne Luty 22 2020 22:44:45
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Szukaj
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 202
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Ukasz
„Przebudź się, jesteś wolny!”

„Przebudź się, jesteś wolny!” - to motto montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów kl. VI a i VI c i V b z okazji Święta Niepodległości pod kierunkiem p. Katarzyny Patory, p. Doroty Jaszczak-Kacprzak i p. Andrzeja Czechowicza.
Na początku na scenie pojawił się uczeń (Witek Łuczak), który miał problem z napisaniem prac o niepodległości z języka polskiego i historii. Z pomocą przyszła mu koleżanka (Julia Czyż). Zaprowadziła go do swojej babci (Maja Jońska) doskonale znającej dzieje Polski, a nawet kochającej się niegdyś w jednym ułanie.
W tajemniczy sposób uczeń przeniósł się do XVIII wieku (o czym informuje tablica wniesiona przez Natalię Sołtysiak). Zobaczył, jak trzy sępy: Rosja, Prusy i Austria (Marysia Gortat, Łukasz Woźniak, Maciek Ośkiewicz) krążą nad Polską (Julia Szperling), a rodzic (Kacper Kozłowski), nauczyciel (Daniel Michalak) i ksiądz (Łukasz Bubiński) rozmawiają o trudnej sytuacji w kraju. Najnowsze informacje docierają do nich dzięki gazeciarzowi (Jakub Dębski). Z czasem widzowie przenoszą się do XIX i XX wieku. W 1914 roku słuchają odezwy Józefa Piłsudskiego (Kamil Medyński) do żołnierzy (Grzegorz Rosiak). Między scenkami pojawiają się: poezja patriotyczna (Paulina Cepowska, Ola Kuchciak) i pieśni legionowe (Zuzanna Wojtucka, Klaudia Fraszczyńska, Wiktor Andrzejczak, Oliwia Wiąz, Aneta Tomaszewska, Julia Czyż, Ola Kuchciak, Krystian Tomaszewski, Łukasz Bubiński). Wszystko w całość łączą konferansjerzy (Wiktoria Krawczyk, Krystian Tomaszewski, Przemek Piotrowski).
Dziękujemy wszystkim aktorom, recytatorom, chórzystom,  ósmoklasistom (Wiktoria Rosiak, Kinga Sobolewska, Mateusz Chmielecki), którzy dodali uroczystości powagi poprzez wprowadzenie flagi państwowej, paniom Edycie Stępińskiej i Annie Grzegorzewskiej oraz panu Mirosławowi Stępińskiemu za pomoc w przygotowaniu dekoracji, paniom Wioletcie Medyńskiej i Dorocie Glapskiej za pomoc w skompletowaniu kostiumów i rekwizytów, panu Sławomirowi Kobielskiemu za przygotowanie flagi państwowej.
Mamy nadzieję, że lekcja historii pozostanie w pamięci widzów, a motto przedstawienia będzie mobilizowało do działania na rzecz ojczyzny.


dk

"W karainie Króla Lwa"

8 listopada uczniowie klas I-III wybrali się do sieradzkiego Teatru Miejskiego na sztukę pt. „W krainie Króla Lwa” wystawianą przez Teatr Współczesny z Krakowa. Przedstawienie bardzo spodobało się publiczności, ponieważ miało interesującą treść, ciekawą scenografię oraz idealnie dobraną oprawę muzyczną. Uczniowie przyjemnie spędzili czas w teatrze oraz mieli okazję się zintegrować.

PW

 
Dbamy o lokalne miejsca pamięci

8 listopada uczniowie klas VIa i VIb pod opieką wychowawczyń- pań Marzeny Zel-Budzanowskiej oraz Doroty Glapskiej, udali się na zadzimski cmentarz. Celem wyprawy było uprzątnięcie nagrobków znajdujących się pod opieką uczniów Zespołu przed nadchodzącym Świętem Niepodległości.
Szóstoklasiści uprzątnęli liście oraz wypalone znicze z mogił Januszka Flisowskiego, Jana Jagielskiego oraz lotników (którymi są najprawdopodobniej ppor. obserwator Tadeusz Sawicki i kapral pilot Brunon Ślebioda) oraz zapalili kolejne znicze zgromadzone w ramach akcji "Szkoła pamięta".
Uczniowie nie zapomnieli również o nagrobku anonimowego powstańca styczniowego, który znajduje się w pobliżu zadzimskiego parku.

dg

Przedszkolaki w teatrze

7 listopada przedszkolaki obejrzały musical profilaktyczny pt.”Cudowna lampa Aladyna”, który odbył się w teatrze w Zduńskiej Woli. Dzieci usłyszały wspaniałe piosenki, obejrzały niezwykle barwną scenografię średniowiecznego Bagdadu, a do tego, robiącą ogromne wrażenie grę świateł i dymu towarzysząca wyłanianiu się Dżina z cudownej magicznej lampy.
Przedszkolakom bardzo podobał się spektakl.

 

Irena Kuster

Pokonać tremę

6 listopada w naszej bibliotece odbył się szkolny konkurs recytatorski ph: „Lubię wiersze Juliana Tuwima i Marii Konopnickiej”. Przed publicznością składającą się z uczniów klasy Vb zaprezentowało się siedemnaścioro uczestników. Wszystkim udało się pokonać tremę. Jury (Elżbieta Cichosz, Dorota Błażejewska, Dorota Jaszczak-Kacprzak) spośród młodych recytatorów wyróżniło dwunastoosobową grupę, która będzie reprezentowała szkołę 26 października podczas powiatowego konkursu recytatorskiego. Do tego grona należą: Adam Chmielecki, Natalia Sobkowiak, Julia Solarek, Bartek Sońda, Patrycja Florczak, Kacper Chmielecki, Adam Lisowski, Paulina Cepowska, Jakub Dębski, Maria Gortat, Julia Szperling, Łukasz Woźniak.
Pozostali odważni recytatorzy to: Jakub Staszczyk, Beata Piotrowska, Grzegorz Rosiak, Natalia Sołtysiak, Natalia Stefańska.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy. Gratulujemy im odwagi i życzymy sukcesów recytatorskich.

Pani Wioletcie Medyńskiej dziękujemy za przygotowanie dyplomów.   

dk    

Znicz dla tych, którzy odeszli

31 października przedstawiciele społeczności Zespołu Szkół w Zadzimiu spotkali się na zadzimskiej nekropolii. Panie Monika Woźniak i Dorota Glapska oraz uczniowie Mateusz Ignaczak i Wiktor Gruchot zapalili znicze w ramach akcji "Szkoła pamięta". Znicze zapłonęły na grobach poległych w czasie II wojny światowej, emerytowanych pracowników naszej placówki oraz uczniów, którzy odeszli od nas zbyt wcześnie.

dg

Marchewkowe urodziny
30 października w przedszkolu był dzień wyjątkowy, bo zupełnie marchewkowy. Przedszkolaki zielono-pomarańczowe stroje miały i o marchewce wiele się dowiadywały.
„Na marchewki urodziny, wszystkie zeszły się jarzyny…” - tak oto podśpiewywały sobie dzieci z I i II grupy. W tym to bowiem dniu obchodziliśmy MARCHEWKOWE URODZINY, podczas których dzieci poznawały niektóre właściwości tego warzywa. Wśród wielu konkursów, zagadek i zbaw nie zbrakło degustacji marchewek i soków marchewkowych, a co najważniejsze ciasta marchewkowego, które dla najmłodszych przygotował tata Amelki i Mariusza. Były zabawy ruchowe ze śpiewem, poszukiwanie marchewek na placu zabaw, zabawa orientacyjno-porządkowa z podawaniem marchewki z rąk do rąk, zagadki i tańce integracyjne przy piosence pt. ,,Witaminki" oraz układanie marchewkowych puzzli i słuchanie bajeczek.
Na koniec odbyła się super marchewkowa sesja zdjęciowa z marchewkami w roli głównej. Był to dzień, w którym wszyscy dobrze się bawili i marchewkę mamy nadzieję polubili! Dzięki takim działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, mającym charakter zabaw, konkursów, zagadek rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się i rozróżniania produktów warunkujących zdrowie. 


AJ
Przedszkolaków lekcja w terenie

W dniu 29 października przedszkolaki z grupy III i IV wybrały się na grób żołnierzy, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny. W centrum Zadzimia chwilą ciszy i zapaleniem zniczy uczciły pamięć poległych. W czasie wycieczki dzieci poznały tradycje i zwyczaje związane ze Świętem Zmarłych funkcjąnujące w naszej kulturze i religii. Zwrócono uwagę na prawidłowe zachowanie na cmentarzu, uszanowanie zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

M.M.

Pamiętamy o powstańcu

Zgodnie z tradycją lat ubiegłych do uczniów klas VIII należy opieka nad mogiłą uczestnika powstania styczniowego, która znajduje się w pobliżu zadzimskiego parku. Tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych, w dniu 29.października, najstarsi uczniowie z naszej szkoły wraz z wychowawcami: Karoliną Pośpiech i Sławomirem Kobielskim odwiedzili to miejsce, aby je uporządkować. Uczniowiewygrabili liście, wyrwali chwasty, zebrali śmieci, a następnie złożyli kwiaty i zapalili znicz.
Wizyta przy grobie powstańca była jednocześnie krótką i szybką powtórką z wydarzeń związanych z historią Polski.

KP

 

,,Mała książka – wielki człowiek"

W ramach ogólnopolskiej kampanii ,,Mała książka – wielki człowiek" grupy przedszkolne III- 5 latki i IV- 6 latki odwiedziły  28 października Gminną Bibliotekę Publiczną w Zadzimiu.
Pani bibliotekarka Agnieszka Kiejnich poinformowała na czym polega akcja i zachęciła do wizyty w bibliotece wspólnie z rodzicem. Każde dziecko, które przyjdzie do biblioteki otrzyma wyjątkową wyprawkę czytelniczą na dobry czytelniczy start. Podczas wizyty przedszkolaki poznały zasady zachowania się w tym miejscu i dowiedziały się jak korzystać z książki, by nie uległa zniszczeniu. Poznały również księgozbiór przeznaczony dla dzieci w ich wieku, miały możliwość oglądania ilustracji w wybranych przez siebie książeczkach. Mamy nadzieję, że wizyta w bibliotece zwiększy zainteresowanie książką i przyczyni się do zapisania przez rodziców dzieci do biblioteki oraz codziennego czytania swoim pociechom.

M.M.

Reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy

Radomił Kacprzak w dniach 22 - 27 października jako reprezentant Kadry Narodowej Karate przebywał w duńskim mieście Odense pod opieką trenerów: shihana Macieja Grubskiego i sensei Pawła Bombolewskiego. Zanim dotarł na miejsce musiał przebyć 1200 km drogą lądową.
Po dziesięciogodzinnej jeździe autostradą przez Polskę i Niemcy zawodnicy zostali zakwaterowani w hotelu w mieście narodzin Hansa Christiana Andersena, którego baśnie doskonale znają ze swego dzieciństwa.
22 października uczestnicy zawodów zostali zarejestrowani. Radek otrzymał numer startowy 600.
23 października nasz ósmoklasista uczestniczył w krótkim treningu, a następnie ruszył starymi uliczkami na poszukiwanie śladów autora „Dziewczynki z zapałkami”. Z przyjemnością spacerował  po mieście szczycącym się tysiącletnią historią, pamiętającym Wikingów, m. in. Haralda Sinozębego. To był jednak koniec relaksu. Przez cztery kolejne dni uczestniczył w sportowych zmaganiach karateków z 23 krajów.
Podczas XI Mistrzostw Europy Karate WUKF w Odense (Mieście, które nazwę nosi od Odyna, najważniejszego z nordyckich bogów.) na 10 matach zmagało się 1800 zawodników. Poziom zawodów był bardzo wysoki, bowiem spotkali się ze sobą sami najlepsi. Radek stolicę wyspy Fyn opuścił z trzema medalami: złotym (kumite team rotation shobu ippon mini cadets), srebrnym (kata team mini cadets) i brązowym (kata indywidualne).
Ostatecznie reprezentacja Polski uplasowała się na 7 miejscu, więc trzecie co do wielkości miasto w Danii opuszczała z uśmiechem. Polacy wrócili do kraju 28 października zmęczeni, ale szczęśliwi.
Nie spoczną jednak na laurach. Już teraz będą się przygotowywać do kolejnych Mistrzostw Europy, które odbędą się w przyszłym roku w Szczecinie.

dk

 

Strona 5 z 9 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 593,266 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie