Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Sierpień 16 2018 10:13:40
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Projekty unijne
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 196
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Acyymbatte
Król Maciuś Pierwszy w moim przedszkolu

10 kwietnia odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom I Powiatowego Konkursu Plastycznego "Król Maciuś Pierwszy w moim przedszkolu". Na konkurs wpłynęło 116 prac z 14 placówek powiatu poddębickiego. Z przedszkola w Zadzimiu w kategorii wiekowej 5,6 latki wyróżniona została praca Ali Wrzesińskiej z II grupy.

AJ

Akademia Aquafresh

W roku szkolnym 2017/2018 nasze przedszkole po raz pierwszy przystąpiło do realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej Dla Przedszkolaków ,,Akademia Aquafresh".
Objęte nim zostały dwie grupy przedszkolne 3,4 latki i 5 latki. Program stawia sobie za cel zmniejszenia występowania próchnicy u dzieci poprzez szeroko prowadzone działania profilaktyczne dla dzieci.

W ramach realizacji założeń programu przedszkolaki uczestniczyły w ciekawych zajęciach, w których poruszone zostały różne zagadnienia związane z profilaktyką stomatologiczną. Oczywiście realizacja programu to nie tylko zajęcia teoretyczne. Od początku roku dzieci czyściły ząbki po posiłkach i czynią to nadal bardzo chętnie. Podczas zajęć dowiedziały się także, jak codzienna dieta wpływa na stan zdrowia zębów, poznały budowę zęba, uczyły się rozróżniać ząb zdrowy od chorego, a także dowiedziały się jak ważne są regularne wizyty u stomatologa.
We wszystkich zajęciach dzieciom towarzyszyli bohaterowie,,Akademii  Aquafresh" - pastusie Lili, Bili i Milki oraz Barney, który wraz z przedszkolakami dzielnie walczył by przegonić Robaczka Próchniaczka. Zajęcia uatrakcyjniły filmy edukacyjne ,,Akademii Aquafresh".

 M.M.

Szkolny konkurs z języka angielskiego - ogłoszenie wyników

W dniu 9 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs języka angielskiego z wiedzy o krajach anglojęzycznych z podziałem na dwie grupy wiekowe: I gr. kl. IV-VI SP ( 12 uczestników) oraz II gr. kl. VII SP oraz II-III gimnazjum (19 uczestników).

Celem konkursu było:

  • zachęcanie uczniów do współpracy w zakresie kształtowania umiejętności językowych i zdobywania wiedzy na tematy związane z geografią, historią, kulturą i popkulturą angielskiego obszaru językowego,
  • rozwijanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy i korzystania z różnych źródeł informacji,
  • kształtowanie postaw tolerancji i szacunku wobec dziedzictwa kulturowego innych narodów, 
  • wzbudzenie zainteresowania językiem angielskim,
  • zachęcanie do pozytywnej rywalizacji i rozwijania swoich ambicji,
  • umożliwienie uczniom sprawdzenia własnej wiedzy zdobytej na lekcjach języka angielskiego i innych przedmiotach oraz stworzenie szansy wygrania.

Konkurs miał jeden etap w formie testu wielokrotnego wyboru. Uczniowie odpowiadali na bardzo szczegółowe pytania, m.in. które miasto znane jest pod nazwą Wielkie Jabłko (Nowy Jork), jaka rzeka przepływa przez Londyn (Tamiza) czy którym z kolei prezydentem jest Donald Trump (45)?
Na te i inne pytania świetnie odpowiedzieli następujący uczniowie, zajmując najwyższe miejsca oraz zdobywając liczne nagrody i dyplomy:

grupa IV-VI SP:                                          grupa VII SP - III gimnazjum:

I miejsce: Konrad Kubik (kl.V)                      I miejsce: Julia Wrzesińska (kl. VIIb)

II miejsce: Jakub Młynarczyk (kl.VIa)            II miejsce: Sebastian Krajewski (kl. IIA)

III miejsce: Zuzanna Dobrzyńska (kl.VIb)       III miejsce: Klaudia Solarek (kl. IIB)

Pozostałym uczestnikom: Oliwia Salomon, Bartosz Tarczyński (kl. IVb), Maja Jońska (kl. IVc), Olga Rojek (kl. V),  Sylwia Mamos (kl. VIa), Kacper Klimczak, Wiktoria Lisowska, Wiktoria Rosiak, Kinga Sobolewska (kl.VIb), Szymon Ignatowski (VIIb), Weronika Woźniak (IIA), Jakub Gorący (IIA), Natalia Grzegorczyk (IIA), Aleksandra Cylińska (IIB), Michał Szymczak (IIB), Natalia Szperling (IIB), Idalia Drzewiecka (IIB), Wioletta Miłosz (IIB), Arleta Szymańska (IIB), Katarzyna Fajka (IIB), Łukasz Stępień (IIB), Szymon Gortat (IIB), Paulina Sromecka (IIB), Krzysztof Augustyniak (IIIB), Jakub Magdziak (IIIB)
serdecznie dziękujemy i zachęcamy do dalszego poszerzania swojej wiedzy.
Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni słodyczami i drobnymi upominkami.


Organizatorzy konkursu:
nauczycielki języka angielskiego - Maria Czyż-Szymczak, Angelika Krupińska

Śniadanie wielkanocne


Jak co roku nasza społeczność szkolna spotkała się na uroczystym śniadaniu wielkanocnym. 
Spotkanie uświetnił występ uczniów klas drugich gimnazjalnych i szkolnego chóru, którego opiekunem jest P. Izabela Pietrasik. Lecz co to był za występ! Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez p. Ewę Gogulską nie tylko wprowadziło nas w świąteczny nastrój, ale pozwoliło przeżyć coś wyjątkowego. Wydarzenia, które stoją u podstaw wiary chrześcijańskiej zostały ukazane tak, aby oddziaływać na wiele zmysłów, przez co miały być zapamiętane i przeżywane jeszcze długo po Misterium. Chleb z Wieczernika, którym zostaliśmy obdarowani albo miłosierdzie, które rozlało się na wszystkich po finałowej scenie zmartwychwstania, zaskoczyły i dzieci i dorosłych. Wiele osób dyskretnie ocierało łzy. Dziękujemy za tak wiele wrażeń.

EG

 Więcej zdjęć kryje poniższy link.

Śniadanie wielkanocne

Świąteczne wypieki

Przedszkolaki nie tylko poznają tradycje świąt obchodzonych w naszym kraju, ale także zdobywają praktyczne umiejętności np. kulinarne. W ramach przygotowań do Świąt Wielkanocnych dzieci z grupy I i II w dniu 27 marca upiekły świąteczne babeczki. Z dużym zaangażowaniem pomagały w łączeniu składników za pomocą miksera i wypełniały gotowym ciastem papierowe foremki. Z niecierpliwością czekały na efekt końcowy swojej pracy. Upieczone babeczki posypane zostały cukrem pudrem, a następnie ze smakiem zjedzone przez dzieci.
Zajęcia te wprowadziły wszystkich w radosny czas oczekiwania na święta.

M.M.

Wiosenne konkursy

26 marca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Uniejowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów o tematyce wiosennej.
W Powiatowym Konkursie Fotograficznym "Wiosna w kadrze" III miejsce zajął Jakub Fajka, natomiast Sylwia Mamos oraz Aneta Miłosz otrzymały wyróżnienieW tym samym konkursie w kategorii gimnazjum wyróżnienie uzyskało zdjęcie Wioletty Miłosz.
Wyróżnienie w konkursie literackim "Wiosenne pisanie" trafiło do rąk Martyny Adamskiej.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.  dg

Jubileuszowe Mistrzostwa

24. marca w Poddębicach odbyły się jubileuszowe XX Mistrzostwa Centrum Promocji Sportu i Rekreacji „Dragon”, w których uczestniczył Radomił Kacprzak z kl. VI a. W zawodach brali udział młodzi karatecy z różnych stron Polski. Na macie pojawili się sędziowie z Warszawy, Brodnicy, Łęczycy, Uniejowa i Poddębic. Radek wywalczył trzy medale: złoty(kata),srebrny (kumite kihon ippon) i brązowy (nihon shobu kumite). Otrzymał też dyplom za zajęcie II miejsca w 47. edycji plebiscytu „Dziennika Łódzkiego” i tygodnika „Nad Wartą” na najpopularniejszego sportowca w powiecie poddębickim w kategorii: Sportowiec Roku.

Dzień Świata w Zespole
 

 

 

Więcej zdjęć z uroczystości kryje poniższy link.

Dzień Świata w Zespole

 

 

 

 

 23 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świata. Wszystkie klasy miały równy miesiąc, by przygotować prezentację o wylosowanym kraju. Przedszkole zaprezentowało Polskę przez wierszyk "Kto ty jesteś?" i piosenkę. Klasy pierwsze pokazały USA przez taniec, wiersze i przeróżne stroje charakterystyczne dla Stanów Zjednoczonych. W grecką atmosferę wprowadziły nas klasy druga i trzecie, które znakomicie zatańczyły zorbę. Kenię, przez scenki pokazujące ten przyjazny kraj, ukazały klasy czwarte. Taneczną, romantyczną Hiszpanię "wytańczyły klasy piąte", a w włoski klimat wprowadziły klasy szóste przez piosenkę, scenkę i taniec. Klasy siódme świętowały niemiecki Oktoberfest, ale także zatańczyły do piosenki "Ohne Worte". Kolorową Francję zaprezentowały klasy drugie gimnazjum przez wiersz i scenki oraz taniec. Meksyk ukazały klasy trzecie gimnazjum przez scenkę i meksykańską piosenkę. Wszystkie klasy miały naprawdę świetne stroje, każdy występ był naprawdę ciekawy i interesujący.
Między prezentacjami usłyszeliśmy piosenki zaśpiewane przez nasze szkolne talenty, a na koniec ochotnicy z klas 4-7 i gimnazjum zatańczyli wspólnie belgijkę. Zanim wszyscy rozeszli się do klas, mogli spróbować dań z każdego kraju.  
Od scenariusza, przez dekorację stołów, aż po dekorację sali - zajęli się tym uczniowie klasy drugiej: Idalia Drzewiecka, Wioletta Miłosz, Kamila Świniarska, Arleta Szymańska, Szymon Gortat, Łukasz Stępień, Michał Szymczak, Kamil Ośkiewicz i Paweł Magnuski wraz z paniami Danielą Wojtyrą i panią Angeliką Krupińską - opiekunkami projektu "Wszystkie kolory świata".
 
Arleta Szymańska
 
Ortograficzne zmagania

22. marca sześć uczennic z gminy Zadzim przystąpiło do gminnych eliminacji Powiatowych Potyczek Ortograficznych w kategorii: gimnazjum i VII klasa szkoły podstawowej.
Dziewczęta z Zygier i Zadzimia napisały dyktando i rozwiązały test. Gminnym Mistrzem Ortografii została Natalia Medyńska z kl. VII a, WicemistrzemMartyna Świt i Zuzanna Ignatowska z III B.
Uczennicom gratulujemy i życzymy sukcesów podczas finałów, które odbędą się w kwietniu w Uniejowie.

dk

Poezja Ziemowita Skibińskiego

21 marca uczennice klasy IIB gimnazjum- Idalia Drzewiecka, Katarzyna Fajka, Klaudia Solarek oraz Paulina Sromecka wzięły udział w VI edycji konkursu recytatorskiego "Poezja Ziemowita Skibińskiego".
W Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Poddębicach dziewczęta zaprezentowały interpretację dwóch wybranych utworów lokalnego poety. Uznanie jury zyskała Kasia Fajka, która zajęła I miejsce w swej grupie wiekowej. Serdecznie gratulujemy, a pozostałe dziewczęta zachęcamy do zdobywania cennych doświadczeń w kolejnych konkursach.

dg

Gminne Potyczki klas IV-VI

20 marca w Zespole Szkół w Zygrach odbył się gminny etap Powiatowych Potyczek Ortograficznych dla uczniów klas IV-VI.
Zwycięzcy etapu szkolnego, czyli Alicja Jarecka, Kinga Gortat oraz Adam Kwapiszewski po raz kolejny sprawdzili swą znajomość polskiej ortografii. Jak przystało na etap gminny, nie było łatwo. Dyktando o przygodach Walerego Globusa, który "pogrążony w nieróbstwie, zmitrężył tak dwa i pół dnia", przysporzyło uczniom wielu problemów. Również test ortogrficzny nie należał do najłatwiejszych.
Mimo wielu trudności, Alicja Jarecka poradziła sobie doskonale w konkursie i wywalczyła tytuł Gminnego Mistrza Ortografii.
Serdecznie gratulujemy i  życzymy powodzenia na powiatowym etapie konkursu w Uniejowie.

dg

Strona 6 z 15 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 481,515 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie