Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne Ciekawe strony WWW Kwiecień 19 2019 22:57:02
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 199
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Monika Witkowska
Bezpieczeństwo przeciwpożarowe

29 listopada po próbnym alarmie przeciwpożarowym uczniowie klas szóstych uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach.
Mł. bryg. mgr inż. Wiesław Grzybowski, pełniący funkcję dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej, opowiedział szóstoklasistom o zagrożeniach towarzyszących okresowi grzewczemu. Przede wszystkim poruszano temat cichego zabójcy, czyli czadu. Pan Wiesław Grzybowski zaprezentował również uczniom czujnik dymu, zwrócił uwagę na bezpieczeństwo podczas rozpalania w piecu ogrzewania centralnego oraz odpowiedział na pytania uczniów.

dg

Zabawa andrzejkowa w Zespole

27 listopada odbyły się andrzejki szkolne. Na uczniów czekała zabawa taneczna, poczęstunek w klasach oraz Magiczny Salon Wróżb, w którym każdy mógł poznać swoją przyszłość. Klasy 1-3 szkoły podstawowej swoje przyjęcie miały na korytarzu szkolnym, gdzie czas umilały im liczne konkursy i wspólne zabawy. Natomiast starsi uczniowie bawili się na sali gimnastycznej. O muzykę i oświetlenie zadbał pan Robert Miłek, który do godziny 20 prowadził szkolne andrzejki. Na koniec imprezy klasy 3 gimnazjum oraz 8 podstawówki zmierzyły się z polskim tańcem narodowym - polonezem. Była to mała próba przed oficjalnym pożegnaniem ostatnich roczników. Wszyscy bawili się świetnie, nawet udało się namówić nauczycieli wraz z Dyrekcją do wspólnej zabawy.

Idalia Drzewiecka
Spotkanie z wiolonczelą

27 listopada uczniowie Zespołu uczestniczyli w kolejnym spotkaniu w ramach "Muzycznej przygody".
Po skrzypcach i altówce nadeszła kolej na wiolonczelę. Uczniowie poznali budowę instrumentu oraz jego brzmienie. Jak zwykle ochotnicy mogli spróbować gry na instrumencie, a wszyscy cieszyć się pięknym brzmieniem wiolonczeli.

dg 

Lektura na deskach teatru

We wtorek 27 listopada uczniowie kl. IVa i b, V a oraz VIb, pod opieką p. Renaty Micewskiej -Mielnik, p. Doroty Jaszczak- Kacprzak  i p. Elżbiety Cichosz, udali się do Teatru Miejskiego  w Sieradzu na spektakl „Charlie i fabryka czekolady”. Młodzi  widzowie z zainteresowaniem śledzili losy tytułowego bohatera, który dzięki Złotemu Kuponowi mógł zobaczyć, jak powstają słodycze Williego Wonki. Twórcy Współczesnego Teatru w Krakowie przekonali do siebie wybrednych odbiorców również efektami specjalnymi. Ponadto uczniowie wynieśli z przedstawienia ważne przesłanie, że w życiu na pierwszym miejscu powinna być rodzina.
Następnego dnia pani bibliotekarka miała pełne ręce roboty, gdyż odwiedzili ja czwartoklasiści z zamiarem wypożyczenia powieści Roalda Dahla. Książka spodobała się dziewięciolatkom, gdyż czytali ją w czasie przerw a niektórzy, ku niezadowoleniu nauczycieli, nawet podczas lekcji.

dk

Andrzejkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej - klasy młodsze

26 listopada w naszej szkole odbył się Andrzejkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej dla klas młodszych. Do rywalizacji przystąpiło 7 zespołów z klas IV - VI szkoły podstawowej. Pierwsza faza turnieju odbyła się w dwóch grupach, gdzie rywalizacja toczyła się systemem "każdy z każdym". Następnie dwie najsłabsze drużyny z grupy A i jedna z grupy B rywalizowały ze sobą o miejsca 5-7. Pozostałe 4 najlepsze drużyny grały mecze półfinałowe. W nich FC Lolki wygrały 2:1 z FC Prestiż oraz FC Bambiki pokonały FC Janusze 1:0. W meczu o 3 miejsce FC Prestiż okazał się lepszy od FC Janusze, wygrywając 3:1. Mecz finałowy był bardzo zacięty z lekką przewagą chłopców z FC Bambiki. Niestety z żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola. O zwycięstwie decydowały więc rzuty karne, w których lepszy okazał się zespół FC Lolki (1:0).
Końcowa klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:

1. FC Lolki z klasy Vc
2. FC Bambiki z klasy VIb
3. FC Prestiż z klasy Vb
4. FC Janusze z klasy VIa
5. FC Warzywniak z klasy IV b
6.FC Buncz Pad z klasy Va
7. FC Grim z klasy IV a
Wszystkie zespołu otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zawodnicy słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Opiekunami na turnieju byli: Andrzej Czechowicz, Andrzej Gierowski i Sławomir Kobielski.

SK

Spotkanie integracyjne klasy VIIB

23 listopada uczniowie klasy VII B wcale nie mieli zamiaru wrócić do swoich domów. W tym dniu postanowili zostać w szkole i spędzić ze sobą popołudnie, wieczór i noc. Spotkanie zaczęło się od przygotowania miejsca noclegowego oraz miejsca na zjedzenie posiłków. Później pozostał już tylko czas na gry i zabawy na sali gimnastycznej, oglądanie filmu, zabawy na małej sali czy długie nocne pogaduchy. Była to świetna okazja by ze sobą poprzebywać, porozmawiać na rożne tematy, powygłupiać się ze sobą, po prostu poznać się bardziej. Wszechobecne komórki w tym dniu nie były potrzebne. Uczniowie potrafili zorganizować sobie czas i nikt się nie nudził. Uśmiechy na twarzach świadczyły o tym, że był to bardzo udany biwak.

SK

Nasze drużyny na podium w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Piłkę Ręczną

22 listopada w Poddębicach odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłkę Ręczną dziewcząt oraz chłopców. Nasze panie na zawodach rozegrały trzy mecze. Dwa z nich wygrały- z SP w Poddębicach 2:1 i z SP w Domaniewie 10:1 i jeden  przegrały po bardzo wyrównanym meczu z SP w Dalikowie 2:1. Uzyskane wyniki uplasowały naszą drużynę na  II miejscu.
Panowie wypadli nieco gorzej. Niestety brakło trochę szczęścia, bo obydwa rozegrane mecze z Poddębicami i Domaniewem przegrali 3:2, tracąc bramki w samych końcówkach meczów. Ostatecznie w turnieju zajęli III miejsce.

SK

Andrzejkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej - klasy starsze

22 listopada odbył się Andrzejkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej dla klas starszych.
Do rywalizacji stanęły klasy VII i VIII szkoły podstawowej oraz klasy gimnazjalne. Sześc zespołów rywalizowało ze sobą w systemie "każdy z każdym". W sumie rozegrano 15 zaciętych i wyrównanych meczy. Zwycięzcami turnieju okazała się drużyna "Bezimienni" z klasy VIIA, która wygrała 4 mecze i zanotowała 1 remis. II miejsce zajęła drużyna "FC Głuchoty" z klasy IIIB, a III miejsce przypadło drużynie "Formacja CoCo" z klasy VIIIA. Pozostałe miejsca zajęły druzyny: "FC Budowlańcy" z klasy IIIA, "Formacja Jambo" z klasy VIIIB i "Wolni Strzelcy" z klasy VIIB.
Wszystkie zespołu otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zawodnicy słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Opiekunami na turnieju byli: Andrzej Czechowicz, Andrzej Gierowski i Sławomir Kobielski.

SK

Adaptacje szkolnych lektur

Ponieważ pamięć ludzka jest ulotna, uczniowie najstarszych klas szkoły podstawowej, zachęceni przez swoją polonistkę, postanowili przypomnieć sobie obowiązkową lekturę, oglądając znane ekranizacje książek. W środę 21 listopada klasa VIII b zapoznała się z filmem na podstawie”Syzyfowych prac” Stefana Żeromskiego, natomiast VIII a w piątek 23 listopada poznała adaptację „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza w reżyserii Andrzeja Wajdy.
Młodzi widzowie zgodnie stwierdzili, że film przemawia do nich lepiej niż literatura.

dk

Poezja z łąk i pól

16 listopada w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach odbyło się wręczenie nagród laureatom XIX edycji Konkursu Poetyckiego im. Marii Konopnickiej pod hasłem „Z łąk i pól”. W konkursie, którego celem było uczczenie pamięci wielkiej poetki oraz umożliwienie młodym twórcom lirycznego wypowiedzenia się na temat najbliższej okolicy, wzięło udział ośmioro uczniów naszej placówki. Karolina Janaszkiewicz, Konrad Kubik, Wiktoria Lisowska, Zuzanna Dobrzyńska, Szymon Ignatowski, Katarzyna Fajka, Arleta Szymańska i Sebastian Krajewski napisali po dwa wiersze o tematyce nawiązującej do wiejskiej egzystencji. Miło nam poinformować, że jury doceniło wysiłki naszych uczniów. W kategorii klas IV-VIII I miejsce zdobyły prace Karoliny Janaszkiewicz, na II miejscu uplasowała się Zuzanna Dobrzyńska.
W kategorii gimnazjum jury doceniło talent Arlety Szymańskiej, przyznając jej II miejsce w konkursie.

Gratulujemy!

dg

100 lat niepodległości

W niedzielę 11 listopada braliśmy udział w gminnych obchodach setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. O godz.13.00 uczestniczyliśmy w mszy świętej w intencji ojczyzny. Później wszystkim uczestnikom zrobiono pamiątkowe zdjęcie. Następnie odśpiewaliśmy hymn i złożyliśmy wiązanki pod kamieniem upamiętniającym odzyskanie niepodległości. Wtedy przenieśliśmy się do sali gimnastycznej ZS w Zadzimiu.

Tutaj wysłuchaliśmy przemówienia p. dyrektor Izabelli Świt i p. posła Piotra Polaka oraz obejrzeliśmy montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów z Zadzimia i Zygier. Widzów zachwyciły zarówno recytacja młodych artystów, jak i śpiew osiemdziesięcioosobowego chóru. Pieśni patriotyczne wraz z uczniami spontanicznie śpiewała cała widownia. Nad przygotowaniem części artystycznej czuwali:p. Katarzyna Patora, p. Andrzej Czechowicz, p. Dorota Jaszczak- Kacprzak, p. Joanna Świątek- Szokalska oraz troje nauczycieli z sąsiedniej placówki.
Po akademii nastąpiło wręczenie nagród w gminnym patriotycznym konkursie recytatorskim oraz odbył się przegląd pieśni patriotycznej. Słowo wiążące wygłosiła p. Dorota Glapska.dk

Strona 6 z 10 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 527,360 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie