Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne 11/04/2021
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Psycholog szkolny
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Szukaj
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 206
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Justyna001
Wyniki konkursu Gminnej Biblioteki Publicznej w Zadzimiu

O papieżu poetycko

W 2020 r. w ramach obchodów Roku Świętego Jana Pawła II nawiązaliśmy współpracę z Gminną Biblioteką Publiczną w Zadzimiu. Pisaliśmy już o uczestnictwie w lekcjach bibliotecznych poświęconych papieżowi Polakowi. Dziś miło nam zawiadomić, że 35 uczniów z naszej szkoły napisało wiersze inspirowane życiem i twórczością Jana Pawła II na gminny konkurs. Czwartoklasiści z wielkim zaangażowaniem rozwijali swoje talenty podczas kółka polonistycznego, natomiast piąto- , szósto- i siódmoklasiści na lekcjach języka polskiego, a także w domu.

O obradach jury

Pani kierownik gminnej biblioteki poinformowała nas, że na konkurs wpłynęły 42 wiersze, w tym 6 ze Szkoły Podstawowej w Zygrach. Jury w składzie: p. Agnieszka Kiejnich (kierownik biblioteki),
p. Dorota Błażejewska (pracownik biblioteki), p. Jolanta Kubis (skarbnik Gminy Zadzim) wiele godzin poświęciło na zapoznanie się z poezją o papieżu. Przez dwa tygodnie trwały burzliwe dyskusje na temat walorów dostarczonych do biblioteki wierszy. W końcu komisja ogłosiła werdykt: Wszyscy poeci z naszej gminy mają talent, który trzeba rozwijać. Doskonale poradzili sobie z niełatwym tematem. Jednak zgodnie z regulaminem trzeba przyznać miejsca. 

Wyniki gminnego konkursu poetyckiego

kategoria kl. II – IV
I miejsce: Kacper Pilarczyk kl.2
Julia Klucha kl.4a
II miejsce: Patrycja Kaszuba kl.4b
Lena Marciniak kl.4b
III miejsce: Nadia Łukasik kl.3a
wyróżnienie: Wioletta Brejner kl.4a
Iga Dobrzyńska kl.4a
Cezary Tomaszewski kl.4b
udział: Barbara Loręc kl.4a, Lidia Skórka kl. 4a, Lena Bastrzyk kl.4b, Lena Kaczmarek kl.4b, Martyna Przycka kl.4b, Zofia Stępień kl.4b, Ivetta Woźniak kl.4b

kategoria kl. V – VI
I miejsce: Jakub Staszczyk kl.5
II miejsce: Malwina Rajewska kl.6b
III miejsce: Jakub Piotrowski kl.6b
wyróżnienie: Hubert Borkowski kl.5
Daniel Chmielecki kl.5
udział: Adrian Chmielecki kl.5, Nikola Kowalczyk kl.5, Mariusz Olczyk kl.5, Natalia Sobkowiak kl.5, Joanna Chojnacka kl.6b, Klaudia Knapińska kl.6b, Beata Piotrowska kl.6b

kategoria kl. VII – VIII
I miejsce: Łukasz Woźniak kl.7a
Grzegorz Rosiak kl.7a
II miejsce: Julia Szperling kl.7a
wyróżnienie: Paulina Cepowska kl.7a
Aleksandra Łukasik kl.7a
udział: Kamil Medyński kl.7a, Natalia Sołtysiak kl.7a, Natalia Stefańska kl.7a

Gratulacje i życzenia

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom talentu i odwagi. Życzymy dalszych sukcesów na poetyckiej niwie.

Odbiór dyplomów i nagród

Dla zwycięzców zostały przygotowane piękne nagrody, a dla wszystkich uczestników dyplomy i książki. Niestety z powodu pandemii nie udało się wszystkim przekazać dyplomów i nagród.
Osoby, które nie odebrały dyplomów i nagród zapraszamy do Gminnej Biblioteki w Zadzimiu w godzinach jej urzędowania.

Można przeczytać wiersze

Na facebook.com/Gminna-Biblioteka-Publiczna-w-Zadzimiu można zapoznać się z wynikami konkursu i przeczytać wiersze laureatów.

dk

Uwaga startuje rekrutacja!

Informujemy, że w dniu 1.03.2021 roku rozpoczynamy rekrutację dzieci do przedszkola oraz I klasy szkoły podstawowej.
Dokumenty można składać w szkolnym sekretariacie do dnia 31.03.2021r. Wzory dokumentów dostępne są na naszej stronie internetowej w zakładce rekrutacja.

Dyrekcja Zespołu Szkół w Zadzimiu

„100 tys. drzew na stulecie Województwa Łódzkiego”

Samorząd Województwa Łódzkiego zainicjował program zadrzewienia  w naszym regionie. Jest on skierowany do wszystkich, którzy chcą posadzić drzewa w swojej przestrzeni. Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego przekazał naszej szkole materiał sadzeniowy w postaci wiązu polnego.
W dniu 29 marca posadziliśmy drzewko przed naszą szkołą . W tym wydarzeniu udział wzięli: pani Barbara Polak – przedstawicielka Urzędu Marszałkowskiego, pani dyrektor Izabella Świt oraz uczniowie klas VI b i III B gimnazjum z nauczycielami panią Renatą Micewską- Mielnik i p. Piotrem Kuźnikiem.
Mamy nadzieję, że wiąz będzie rozwijał się prawidłowo  i zdobił naszą szkolną przestrzeń oraz będzie podziwiany przez następne pokolenia uczniów.

P. K.

Pomarańczowy dzień w przedszkolu

12 października przedszkolaki I,II i III grupy obchodziły Święto Marchewki. Celem spotkania było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw jako darów natury i żródła witamin.
Na marchewki urodziny...tą znaną piosenką rozpoczął się marchewkowy dzień, w którym królowała oczywiście marchewka. Tego dnia dzieci włożyły marchewkowe opaski, a w ich strojach dominował kolor pomarańczowy. Chętnie brały udział w zabawach i konkursach - ,,Podaj marchewkę" - zabawa przy muzyce, ,,Marchewka goni marchewkę", marchewkowe zawody – zabawa ze współzawodnictwem, nauczyły się rymowanki o marchewce, a następnie degustowały surowe i gotowane warzywo. Nie zabrakło również picia soku marchewkowego przez słomkę.
Na koniec najmłodsze przedszkolaki ulepiły marchewkę z masy solnej, a starszaki wykonały z pasków papieru. Ten dzień dostarczył dzieciom dużej dawki witamin, śmiechu i zabawy.


M.M.

O rycerzu z Bogdańca

10. marca uczniowie klasy IB obejrzeli film „Krzyżacy” w reżyserii Aleksandra Forda na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza. Ku olbrzymiemu zadowoleniu polonistki okazało się, iż niektórzy gimnazjaliści zapoznali się z dziełem pierwszego polskiego laureata literackiej Nagrody Nobla i potrafią dostrzec wiele różnic między książką a jej ekranizacją.
Miejmy nadzieję, że ci, którzy nie wypożyczyli jeszcze powieści, udadzą się do biblioteki i z przyjemnością przeczytają o przygodach rycerza z Bogdańca.

dk

Ile potrafią z języka polskiego

16. grudnia uczniowie drugich klas gimnazjum mogli przekonać się, ile potrafią z języka polskiego. Przez 90 minut wypełniali arkusz, w którym znajdowały się zadania sprawdzające trzy kluczowe umiejętności: odbiór tekstu na poziomie dosłownym i metaforycznym, analizę i interpretację oraz tworzenie własnego tekstu. Teraz z niecierpliwością czekają na wyniki, które poznaja po zimowej przerwie świątecznej.

dk

Strona 6 z 6 << < 3 4 5 6
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 681,220 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie