Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne Ciekawe strony WWW Sierpień 21 2019 09:48:28
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 201
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: krishwill
Gratulujemy!!!

27 lutego odbyły się w naszej szkole eliminacje do Gminnego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W grupie pierwszej – klasy I-VI wzięło udział 14 uczniów, natomiast w drugiej – klasy VII, VIII i III gimnazjum - 18. Do etapu gminnego zakwalifikowali się: Witold Łuczak – kl.Va, Krystian Mistrzak- kl. Vb, Zuzanna Wojtucka – kl.IVa, Klaudia Solarek – kl. IIIB, Patrycja Stępińska – kl. VIIIb i Łukasz Stępień – kl. IIIB.
5 marca odbyły się eliminacje gminne. Nasi uczniowie odnieśli ogromny sukces. W obydwu grupach wiekowych zdobyli pierwsze miejsca i w związku z tym będą reprezentować gminę Zadzim na szczeblu powiatowym.  Wyniki turnieju gminnego przedstawiają się następująco: Witold Łuczak – I miejsce, Krystian Mistrzak- II miejsce, Zuzanna Wojtucka – III miejsce, Klaudia Solarek – I miejsce, Łukasz Stępień – II miejsce i Patrycja Stępińska – IV miejsce.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!                

RS                                                       

Szkolny Turniej Halowej Piłki Nożnej

4 marca w naszej szkole odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej dla klas VI-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum. W rywalizacji wzięło udział 5 zespołów. Mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym". Chłopcy mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w rywalizacji z kolegami. Była to też dobra okazja do promocji aktywności fizycznej w codziennym życiu. W sumie rozegrano dziesięć zaciętych i emocjonujących meczów. Najlepiej radzili sobie chłopcy z zespołu "Bezimienni" i to oni  uplasowali się na I miejscu. II miejsce zajął zespół "Złote Asy", a III zespół "Gwarancja na betoniarkę". Pozostałe dwie lokaty zajęły drużyny "Gang Plebanii" oraz "Fajna nazwa". Na zakończenie turnieju drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a wszyscy zawodnicy batony ufundowane przez Radę Rodziców. Organizatorami i opiekunami na turnieju byli Andrzej Gierowski i Sławomir Kobielski.

SK

Rośliny chronione

W Polsce jest ponad 250 gatunków roślin będących pod ochroną. Oznacza to, że nie można ich niszczyć, zbierać i wykopywać z naturalnych stanowisk . Ale żeby je odpowiednio traktować należy je najpierw poznać. Dlatego uczniowie klasy IV a i VI b przygotowali portrety roślin chronionych , które zamieścili na gazetce na korytarzu przyrodniczym. Zapraszajamy do obejrzenia!

rm-m

,,Narkotyki i dopalacze?- NIE! NIGDY W ŻYCIU!!!‘

1 lutego w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Poddębicach odbyło się wręczenie nagród uczestnikom konkursu profilaktycznego pod nazwą ,,Narkotyki i dopalacze?- NIE! NIGDY W ŻYCIU!!!‘’. Praca miała formę listu do rówieśnika, w którym konkursowicze mieli za zadanie uświadomić swojego przyjaciela o niebezpieczeństwie, jakie czyha na osobę zażywającą środki odurzające i przekonać go, aby po nie nie sięgał. Konkurs miał nietypowy rodzaj oceniania, ponieważ każdy uczestnik był zwycięzcą w danej kategorii. Wszyscy konkursowicze otrzymali nagrody książkowe oraz słodki poczęstunek. Na odebranie nagród przybyli także dyrektorzy i nauczyciele szkół, których to uczniowie wzięli udział w konkursie, jak i również rodzice uczniów.
W wydarzeniu wzięło udział osiemnastu uczestników z siedmiu szkół. Organizatorami konkursu były: dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Poddębicach Bożena Michalska, psycholog Małgorzata Charuba, pedagog Iwona Ostrowska oraz pedagog Agata Traczyk.

Aleksandra Ignaczak kl.VIIIa

Z naszej szkoły dyplomy i nagrody otrzymały:
Magdalena Ignaczaki Aleksandra Ignaczak z kl. VIIIa w kategorii Wieloaspektowa argumentacja”,
Natalia Grzegorczyk, kl. IIIA gimnazjum  w kategorii „O cierpieniu bliskich”.
Dziewczęta napisały prace pod kierunkiem swoich polonistek: p. D. Glapskiej i p. D. Jaszczak -Kacprzak.
Utalentowanym uczennicom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na literackiej niwie.

 

dk

Saint Patrick’s Day

17 marca (niedziela) obchodzimy Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii. W związku z tym zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wspólnej zabawy. Z okazji tego wyjątkowego dnia w naszej szkole będzie czekać na Was mnóstwo atrakcji.
Tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym - zieleń to narodowy kolor Irlandii. Zachęcamy wszystkich uczniów, aby dnia 14 marca – w czwartek – założyli ubrania, dodatki właśnie w tym kolorze.
My w szkole będziemy świętować ten dzień w czwartek.
Również 14 marca na korytarzach naszej szkoły zostaną ukryte trójlistne koniczynki. Każdy szczęśliwy znalazca powinien zgłosić się do nauczycielek języka angielskiego w celu odebrania nagrody.
Dzieci z klas I-III w tym dniu (14 marca) obejrzą przedstawienie poświęcone dniu św. Patryka i Irlandii. Ponadto, zostanie wtedy rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejsze i najciekawsze kapelusze Leprikona oraz nastąpi wręczenie nagród.
Natomiast w dniu 15 marca - piątek nastąpi rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla klas IV-VI SP „Irlandia w Europie”.
Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Organizatorzy: Maria Czyż-Szymczak, Angelika Krupińska

Uwaga konkursy!

Uwaga konkursy!

Wszystkie chętne dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej zapraszamy do udziału w konkursie na najciekawszą, własnoręcznie zrobioną czapkę Leprikona.
Leprikon jest skrzatem, który według legendy strzeże garnca ze zlotem. Jest on postacią bardzo kolorową, wesołą, ma ruda brodę i zabawny zielony kapelusz.

Uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszy plakat pt. „Irlandia w Europie”.
Jeśli macie ciekawe pomysły na kapelusz lub plakat wykonajcie je i przynieście do pani Marii Czyż-Szymczak lub pani Angeliki Krupińskiej do 11 marca.

Na najciekawsze prace czekają nagrody!

Regulaminy konkursów znajdziecie w zakładce Publikacje.

Zabawa karnawałaowa w przedszkolu

8 lutego przedszkolaki bawiły się na karnawałowym balu przebierańców. Dzieci spędziły miło, wesoło i przyjemnie dzień podczas zabawy. Mamy przygotowały słodką niespodziankę. Każde dziecko wróciło do domu z kolorowym balonikiem.IK

Muzyka wokół nas

W ostatnim tygodniu przed feriami sześciolatki realizowały tematykę Muzyka wokół nas. Dzieci m.in muzykowały na wybranych instrumentach muzycznych, zapoznały się z podziałem instrumentów, rozwijały wrażliwość słuchową. Wybrały się również do sali muzycznej Zespołu, gdzie pan Andrzej Czechowicz, nauczyciel muzyki, pokazywał im dostępne instrumenty. Starszaki miały okazję nazywać i rozróżniać oraz posłuchać różnych brzmień instrumentów muzycznych.

AJ

Zabawa choinkowa w Zespole
Zabawa na śniegu

Tegoroczna zima płata nam figle, raz jest ciepło, a raz mroźno. Dlatego korzystając z jej uroku starszaki pięcio i sześciolatki postanowiły pobawić się na śniegu. Najpierw odwiedziły swoich skrzydlatych przyjaciół i zasiliły ich stołówkę, następnie oddały się zimowym szaleństwom na śniegu. Świetną zabawą okazało się tropienie śladów i bitwa na śnieżki. Sześciolatki wybrały się także na spacer do parku, aby podziwiać drzewa w zimowej szacie. Udało im się nawet dostrzec wiewiórkę poszukującą zimowych zapasów. Zabawy dla dzieci na powietrzu niosą dla ich zdrowia wiele korzyści - wzmacniają naturalną odporność oraz tężyznę fizyczną. Zimowe wyjście z przedszkola było wspaniałą rozrywką dla dzieci, ale również nauką jak bezpiecznie zachowywać się podczas zimowych zabaw przed zbliżającymi się feriami.


AJ

Spotkania z książką sześciolatków

Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne jest czytanie dzieciom. W naszym przedszkolu czytamy dzieciom codziennie. Słuchanie wierszy, bajek, opowiadań pobudza wyobraźnię, rozbudza ciekawość świata, uczy myślenia, a także kształtuje nawyk czytania. W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom zapraszamy także do czytania naszym przedszkolakom różnych gości. W tym tygodniu w czwartek dzieciom sześcioletnim czytały panie z biblioteki szkolnej i gminnej, a w piątek uczennice naszej szkoły. Dziewczynki z klasy VI b mogły ćwiczyć sztukę pięknego czytania, a mali odbiorcy byli zachwyceni.

AJ

Strona 7 z 13 << < 4 5 6 7 8 9 10 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 553,937 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie