Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne Ciekawe strony WWW Maj 20 2019 16:58:27
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 199
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Monika Witkowska
Recytowali o ojczyźnie

6, 7 i 8 listopada w dwóch poddębickich bibliotekach odbyły się finały 14. Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Literatury Europejskiej, który w tym roku odbył się pod hasłem “Polska Literatura Patriotyczna”.
Starsi uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum recytowali wiersze pochodzące z różnych epok literackich, poświęcone miłości do ojczyzny. Miło nam poinformować, że w 
kategorii Klas IV-VI wyróżnienie przypadło uczniowi klasy V –
Jakubowi Dębskiemu, zwycięstwo w kategorii klas VII-VIII wywalczyła Natalia Medyńska, natomiast w kategorii klas III gimnazjum i szkół licealnych III miejsce wywalczyli Katarzyna Fajka i Jakub Gorący.
W najstarszej grupie wiekowej swych sił w konkursie próbowały również: Aleksandra Cylińska, Idalia Drzewiecka, Klaudia Solarek oraz Paulina Sromecka.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy chęci do doskonalenia swych umiejętności recytatorskich.

dgŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
6 listopada w naszej szkole odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów. Od rana naszym najmłodszym uczniom towarzyszył niepokój i podekscytowanie w związku z ich przyjęciem do braci uczniowskiej. Uroczystość rozpoczęła część artystyczna przygotowana przez pierwszoklasistów pod opieką wychowawców p. Wandy Rulki oraz p. Pauliny Wojciechowskiej. Następnie po zaśpiewaniu hymnu narodowego oraz złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Izabela Świt wraz z Panem Wójtem Gminy Zadzim Krzysztofem Woźniakiem pasowali pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Ku radości uczniów, otrzymali oni wiele prezentów. Po części oficjalnej wszyscy udali się na słodki poczęstunek, podczas którego był czas na dzielenie się wrażeniami i emocjami z tego wielkiego wydarzenia. Pierwszoklasistom życzymy radosnych i owocnych ośmiu lat w Zespole Szkół w Zadzimiu! 
PW
Dzień Eksperymentów

Uczniowie klasy IV b przygotowali na lekcji przyrody Dzień Eksperymentów. To lekcja niekonwencjonalna, na której to uczniowie wykazują się inwencją twórczą, rozwijają zainteresowania otaczającym światem i zjawiskami w nim zachodzącymi za pomocą powszechnie dostępnych składników. Na naszej lekcji pojawiły się aż cztery wulkany, kosmiczne jojo, ciecz nienewtonowska.
To była wspaniała zabawa i …..nauka!

rm-m

Wierszem o ojczyźnie

5 listopada pięcioro przedszkolaków wzięło udział w 14 Powiatowym Konkursie Recytatorskim Literatury Europejskiej "POLSKA LITERATURA PATRIOTYCZNA", który odbył się w Publicznym Przedszkolu w Poddębicach przy ul. Miłej. Z przedszkola w Zadzimiu do grona wyróżnionych w kategorii 5-6 latków należą trzy dziewczynki Zuzanna Ryman grupa II - 5 latki, wychowawca M. Magdziak oraz siostry bliźniaczki z grupy III - 6 latki  Aleksandra i Maja Wesołowskie, wychowawca A. Józwk. Wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

AJ

Nowe władze szkolne

Znamy wyniki przeprowadzonych 26 września wyborów do samorządu uczniowskiego. Poprzedzone były one kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy, plakaty, obietnice przedwyborcze. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie klas IV-VIII SP oraz III gimnazjum. W głosowaniu wzięło udział 192 uczniów, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 18 kandydatów. Po sprawnym przeliczeniu wszystkich głosów pod nadzorem opiekunek samorządu – pań Angeliki Krupińskiej i Marii Czyż-Szymczak - okazało się, że największą ich ilość uzyskał uczeń klasy VIIIa – Szymon Mielnik  i to jemu przypadła funkcja przewodniczącego szkoły w bieżącym roku szkolnym. Zaraz za nim uplasował się Michał Szymczak z klasy IIIB - będzie on pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego. 

Do samorządu uczniowskiego awansowali również:

Jakub Gorący IIIA- sekcja redakcyjna
Patrycja Stępińska VIIIb - sekcja informacyjna

Martyna Kowalczyk VIIa - sekcja plastyczna
Nadia Andrzejewska VIa - sekcja informacyjna, skrzynka zaufania
Wiktoria Rosiak VIIb - sekcja plastyczna
Amelia Brzezińska IVa - szczęśliwy numerek
Beata Piotrowska IVb - szczęśliwy numerek
Idalia Drzewiecka IIIB - sekcja redakcyjna

Również we wrześniu przeprowadzone zostało głosowanie na Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia. Największą liczbę głosów oddano na nauczycielkę języka angielskiego panią Marię Czyż-Szymczak i to ona będzie pełniła tę specjalną funkcję w bieżącym roku szkolnym.
Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w wyborach i życzymy nowemu samorządowi owocnej pracy na rok szkolny 2018/2019.

Opiekunki SU

III i IV miejsce naszych drużyn

30 października w Poddębicach odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej. Wśród dziewcząt na zawody stawiło się 5 drużyn. Nasze panie po przegraniu pierwszego meczu drugi wygrały, co dało im ostatecznie III miejsce. Panowie rywalizowali w dwóch grupach po trzy zespoły. Tam zaliczyli jedną wygraną i jedną porażkę. W meczu o III miejsce ulegli kolegom z Dalikowa 2:1 i w turnieju zajęli IV miejsce.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w zawodach i walkę do samego końca.

SK

Światełko pamięci

30 października uczniowie klas trzecich gimnazjum pod opieką nauczycieli udali się na miejscową nekropolię, by zapalić znicze na mogiłach znajdujących się pod opieką naszego Zespołu.
Gimnazjaliści uprzątnęli liście wokół grobów Jana Jagielskiego i lotników, a następnie zapalili światełka pamięci na obu mogiłach.

dg

Pamiętamy o tych, którzy odeszli
Pierwszego listopada obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych. Przedszkolaki wiedzą już, że jest to czas ciszy i zadumy. 
W przeddzień tego święta dzieci odwiedziły obelisk w centrum Zadzimia. W hołdzie poległym w obronie Ojczyzny pomordowanym i represjonowanym najmłodsi zapalili znicze i minutą ciszy uczcili pamięć o polskich bohaterach. Tlące się płomienie skłoniły wszystkich do refleksji i chwili zadumy. Było to kolejne miejsce, jakie w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odwiedziły przedszkolaki.  
 
AJ

 

Apel do rodziców

Zabezpiecz darmowe podręczniki przed zniszczeniem!!!

Darmowe podręczniki według MEN mają służyć trzem kolejnym rocznikom. Niestety są to książki słabej jakości i po roku użytkowania niektóre z nich są bardzo zniszczone. Nie wszyscy uczniowie szanują podręczniki. Część z nich po pierwszym okresie użytkowania wymaga znacznej renowacji. W przypadku, gdy będą bardzo zniszczone, rodzice będą musieli za nie zapłacić.

„Regulamin korzystania przez uczniów z darmowych podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych w Zespole Szkół w Zadzimiu” znajduje się w zakładce „Dokumenty szkolne/Regulaminy” na stronie internetowej szkoły.

Apel do rodziców, aby zakupili okładki lub obłożyli podręczniki folią.

Cichosz Elżbieta

Recytujący patrioci

25 października w Zygrach odbył się Gminny Przegląd Poezji Patriotycznej. Z naszej szkoły uczestniczyli w nim: Lena Patora i Barbara Loręc z kl. II,  Julia Solarek z kl. III, Aleksandra Kuchciak  i Jakub Dębski z kl. V, Ewa Bratek z kl. VI, Alicja Jarecka, Wiktoria Rosiak i Radomił Kacprzak z kl. VII, Natalia Medyńska z kl. VIII, Katarzyna Fajka z kl. III gimnazjum. Konkurs okazał się szczęśliwym dla naszych młodych recytatorów.

 I miejsce w swoich kategoriach zajęli: Lena Patora, Jakub Dębski oraz Natalia Medyńska,

 II miejsceBasia Loręc.

III miejsceJulia Solarek, Aleksandra Kuchciak oraz Katarzyna Fajka.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Natalia Medyńska

Patriotyczne tradycje

18 października uczniowie kl. IV a i  IV b  wraz z wychowawczyniami, p. Renatą  Micewską - Mielnik i p. Dorotą Jaszczak-Kacprzak, udali się na miejscowy cmentarz, aby zgodnie ze szkolną tradycją zrobić porządek na grobie dziesięcioletniego  Januszka Flisowskiego, jednej z pierwszych ofiar wojny w Zadzimiu. Chłopca i jego rodziców wychodzących ze starego cmentarza (za parkiem) trafił pocisk artyleryjski.
Czwartoklasiści odmówili modlitwę w intencji swojego rówieśnika, umyli pomnik, uprzątnęli liście oraz zapalili znicze.
Młodzi patrioci zrobili też porządek na grobie Jana Jagielskiego, żołnierza 31  pułku piechoty, który brał udział w najważniejszej oraz najdłuższej bitwie o rzekę Wartę i poległ we wrześniu 1939 roku na polach wsi Piaski.
Uczniom wystarczyło też czasu na usunięcie jesiennych liści z pomnika Zenobiusza Kliberta z Ralewic, który został zamordowany przez Niemców za posiadanie rzeźnickiego noża, kiedy ubój zwierząt był zakazany.
W ten sposób czwartoklasiści poznali najbliższą historię. Nauczyli się również, że trzeba pamiętać o polskich bohaterach.

dk

Strona 8 z 11 << < 5 6 7 8 9 10 11 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 533,098 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie