Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne 10/08/2020
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Psycholog szkolny
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Szukaj
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 204
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Jolanta
Zadzimskie jasełka w Warcie

Każdy z nas chciałby zrobić coś dobrego na święta. Nie sztuką jest iść do sklepu i kupić prezent. Lepiej, jeśli sami go wykonamy. Ale najlepiej jeśli jesteśmy dobrzy - tak po prostu.
Jak co roku przygotowywaliśmy się do Jasełek. Nie każdy może spędzać święta wśród bliskich, dlatego postanowiliśmy obdarować chorych ze szpitala w Warcie naszym występem. 19 grudnia zostaliśmy przyjęci z radością i wzruszeniem. Historia narodzin Jezusa, wspólne kolędowanie wywołały autentyczną radość nie tylko wśród chorych i personelu szpitala, ale przede wszystkim dało to najwięcej nam - uczniom. W ten sposób uczymy się być dobrymi tak po prostu, a to najcenniejsza nauka.
JASEŁKA przygotowały: p. WŁODARCZYK z klasą 5a i 6a, p. JAKUBIAK przygotowała stronę muzyczną, stroje i rekwizyty p. GOGULSKA. Bezpiecznie naszą pięćdziesięcioosobową grupę zawozła niezawodna p. LUCYNKA.
Wszystkim chorym i personelowi szpitala życzymy zdrowia i Wesołych Świąt.EG

Mikołaj w naszych progach

6 grudnia w Zespole Szkół w Zadzimiu królował kolor czerwony. Wszystko za sprawą inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, który ogłosił, że wszystkie osoby posiadające w tym dniu czerwony element stroju nie będą pytane.
Oprócz uczniów w placówce zawitała jeszcze jedna osoba w czerwonym stroju- sam św. Mikołaj. Ten wędrował od klasy do klasy i rozdawał wszystkim cukierki ufundowane przez Radę Rodziców.
Imieniny Mikołaja w naszej szkole były bardzo udane.


dg

II miejsce w Półfinałach Wojewódzkich w Piłce Ręcznej

Rzuty karne zdecydowały o zajęciu II a nie I miejsca w odbywających się w dniu 5 grudnia Półfinałach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej.
Zabrakło niestety szczęścia. W pierwszym meczu nasi chłopcy zmierzyli się w rówieśnikami z Parzęczewa. W regulaminowym czasie gry był wynik remisowy 5:5. Do rozstrzygnięcia spotkania potrzebne były rzuty karne, które lepiej egzekwowali nasi przeciwnicy, wygrywając 2:0. W drugim meczu wygraliśmy 6:5 z drużyną z Pabianic. Niestety niewiele to dało, gdyż chłopcy z Parzęczewa pokonali kolegów z Pabianic. II miejsce to i tak bardzo duży sukces naszych chłopców. Choć  przygoda z tym turniejem dobiegła końca, to możemy być dumni z występu reprezentacji szkoły. Gratulujemy!

SK

Próbny egzamin ósmoklasisty

W dniach 04.-06. grudnia uczniowie klas ósmych pisali pierwszy próbny egzamin z języka polskiego, matematyki i języków obcych.
Arkusz z języka polskiego zawierał 24 zadania, za które można było zdobyć 50 pkt. Motywem przewodnim testu była przyjaźń. Zadania, z którymi zmierzyli się uczniowie, były typu: prawda- fałsz, na dobieranie, na dokończenie zdań, sformułowanie własnej odpowiedzi na podstawie przesłanek zawartych w tekście źródłowym . Pojawiły się też zadania zamknięte.
Arkusz sprawdzał wiedzę i umiejętności z zakresu gramatyki (słowotwórstwo, składnia), frazeologii (znaczenie związku frazeologicznego ,,żyć jak pies z kotem”), teorii literatury ( środki stylistyczne i ich funkcje) oraz znajomości lektur obowiązkowych ( Adam Mickiewicz ,,Dziady”, cz.II, Henryk Sienkiewicz ,,Quo vadis´´).
Uczeń musiał się też wykazać umiejętnością argumentowania, wnioskowania, uogólniania myśli, odwoływania się do całości lektury, w której jest mowa o przyjaźni czy która ilustruje znaczenie frazeologizmu ,,żyć jak pies z kotem”.
Zadanie 24 dotyczyło napisania wypracowania na jeden z dwóch tematów. Pierwszy miał formę rozprawki, a drugi opowiadania twórczego. W obu wypowiedziach należało wykazać się bardzo dobrą znajomością lektury obowiązkowej. Praca powinna liczyć co najmniej 200 słów.
Próbny egzamin na pewno uświadomił ósmoklasistom, co jeszcze powinni powtórzyć, z jakiego typu zadaniami mogą się spotkać na właściwym egzaminie w kwietniu i jak efektywnie wykorzystać czas przeznaczony na rozwiązanie testu.

Katarzyna Patora

W Światowym Dniu Osób Niepełnosprawnych

Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych i jest obchodzony na świecie od 1992 roku. Obchody Światowego Dnia Osób  Niepełnosprawnych mają na celu zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi boryka się ta grupa społeczna. Jest to okazja do podkreślenia konieczności działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa.
Z tej okazji 3 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy ten szczególny dzień. Dla wszystkich zorganizowany został apel, dla uczniów klas I – IV  konkurs plastyczny pod tytułem ”Jesteśmy tacy sami”. Wpłynęło bardzo dużo ciekawych prac. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Autorzy czterech najciekawszych prac dodatkowo otrzymali nagrody książkowe, a byli to: Daria Dębska - klasa I, Wiktor Malinowski - klasa IIIa, Barbara Loręc - klasa IIIa oraz Nikola Kowalczyk - klasa IV. Wszystkie prace wywieszone zostały na korytarzu szkolnym w formie galerii.
Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy.
W ramach obchodów Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych przygotowano również tematyczną gazetkę ścienną, a klasach V – VIII przeprowadzono zajęcia warsztatowe, które miały na celu przybliżenie uczniom świata osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

W trakcie prostych zabaw i ćwiczeń uczniowie mieli możliwość poczuć i uświadomić sobie jak licznych trudności w życiu codziennym doświadczają osoby niepełnosprawne.
Uczniowie chętnie brali udział w zajęciach warsztatowych, dzielili się swoimi wrażeniami po wykonanych ćwiczeniach oraz swoją dotychczasową wiedzą odnośnie problemów osób niepełnosprawnych.
Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci i sercach, a zdobyte doświadczenie pozwoli w przyszłości łatwiej zrozumieć problemy, skomunikować się, a być może służyć wparciem osobom z niepełnosprawnościami.


JR

Wyjazd mikołajkowy do Łodzi

2 grudnia ósmoklasiści oraz uczniowie klasy VIb pod opieką wychowawców udali się do łódzkiej Sukcesji.
Był to wyjazd mikołajkowy, podczas którego uczniowie integrowali się w kręgielni "Król kul", a następnie miło spędzali czas, oglądając wybrany seans. Szóstoklasiści zobaczyli drugą wersję hitu ostatnich lat, czyli "Krainę lodu 2", natomiast ich starsi koledzy wybrali polską komedię pt. "Jak poślubić milionera".

dg

Andrzejki w przedszkolu
29 listopada, czyli wigilię św. Andrzeja zgodnie z tradycją przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. W każdej grupie przedszkolaki chciały zajrzeć w przyszłość i sprawdzić co je czeka. Za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały jakie zawody będą wykonywać w przyszłości. Ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Rzucały pieniążkami do miski z wodą, aby spełniły się ich najskrytsze marzenia. Przekłuwały serduszka, żeby poznać imię swojego wybranka lub wybranki. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Oczywiście nie zabrakło lania wosku przez dziurkę od klucza. Wróżby dostosowane były do wieku dzieci w poszczególnych grupach. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce. Wśród tajemniczej i miłej atmosfery znalazł się również czas na słodki poczęstunek, za który dziękujemy jak zawsze rodzicom. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grup.
 
 

 
  
AJ
Andrzejkowa magia wróżb za nami

28 listopada uczniowie Zespołu świętowali zbliżające się andrzejki. Zgodnie z tradycją Samorząd Uczniowski pod opieką nauczycielek przygotował salon wróżb, w którym każdy zainteresowany mógł odkryć swoją przyszłość.
Nasi uczniowie dzięki wróżbie "serduszko" mogli poznać imię swojej przyszłej wybranki lub wybranka". "Kolorowe patyczki" oraz "kubki przyszości" zdradzały pytającym ich najbliższą przyszłość. Zainteresowani goście salonu wróżb za symboliczną złotówkę mogli kupić cukierek z wróżbą. To stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem.
Po zakończonych lekcjach wszystkie klasy integrowały się podczas wspólnego posiłku. Następnie uczniowie udali się na parkiet. Młodsi bawili się na korytarzu klas I-III, natomiast starsi w Hadesie. Bardzo dziękujemy mamom za dostarczenie ciast, które osłodziły świętującym popołudnie.

 

 

 

 

 


dg

Szóstoklasiści ślą życzenia

27 listopada uczniowie klasy VIb podczas lekcji języka polskiego udali się na pobliską pocztę. Celem tej lekcji było prawidłowe zaadresowanie koperty oraz przećwiczenie zasad redagowania życzeń. Tym razem były to życzenia imieninowe, które szóstoklasiści skierowali so swojego byłego wychowawcy- Pana Andrzeja Gierowskiego.
Poczta Polska działa sprawnie i wiemy, że listy uczniów dotarły już do Pana Gierowskiego i sprawiły mu ogromną radość.

dg

Konkurs recytatorski klas VII-VIII

27 listopada  uczennice z kl. VIIIb - Zuzanna Dobrzyńska i Wiktoria Lisowska pod opieką Pani Elżbiety Cichosz udały się do Biblioteki Pedagogicznej w Sieradzu, Filia w Poddębicach na 15 Powiatowy Konkurs Recytatorski Literatury Europejskiej „100-lecie Województwa Łódzkiego” w kategorii-uczniowie kl. VII-VIII. W konkursie wzięło udział 20 uczestników. Recytację oceniało jury w składzie: Pani Magdalena Pańczyk - Dyrektor Publicznego Przedszkola w Poddębicach, Pani Magdalena Skubiszewska - nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach oraz Pani Lilla Organek – kierownik Filii BP w Bronowie i przyznało:

  • I miejsce - Wiktorii Lisowskiej

  • wyróżnienie - Zuzannie Dobrzyńskiej

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe, dyplomy oraz słodki poczęstunek.
Gratulujemy dziewczynom wygranej i życzymy dalszych sukcesów.
Uczennice do konkursu przygotowywała Pani Katarzyna Patora – dziękujemy.

E.C.

Recytowali dzieła łódzkich autorów

26 listopada w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej im. Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach odbył się 15 Powiatowy Konkurs Recytatorski Literatury Europejskiej „100-lecie Województwa Łódzkiego” w kategorii kl. IV-VI. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z kl. IV - Adrian Chmielecki, Natalia Sobkowiak, Julia Solarek, Bartłomiej Sońda, z kl.Vb - Kacper Chmielecki, Patrycja Florczak, Adam Lisowski, z kl. VIa - Jakub Dębski, Maria Gortat i Julia Szperling pod opieką Pani Elżbiety Cichosz. W konkursie wzięło udział 48 uczestników. Recytację oceniało jury w składzie: Pani Wiesława Beda - wieloletni nauczyciel szkół średnich w Poddębicach, Pani Magdalena Pańczyk - Dyrektor Publicznego Przedszkola w Poddębicach i Pani Renata Dzieciątkowska - Kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Sieradzu Filia w Poddębicach i przyznało:

  • III miejsce - Jakubowi Dębskiemu z kl. VIa

  • wyróżnienie - Adrianowi Chmieleckiemu z kl. IV

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy a wszyscy uczestnicy konkursu pamiątkowe dyplomy oraz słodycze. Dziękujemy uczestnikom konkursu za udział, gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów.
Uczniów do konkursu przygotowywała Pani Dorota Jaszczak-Kacprzak – dziękujemy.

EC

Strona 8 z 14 << < 5 6 7 8 9 10 11 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 636,005 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie