Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Lipiec 23 2018 11:47:30
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Projekty unijne
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 196
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Acyymbatte
Kuratoryjne konkursy

Jak co roku braliśmy udział w wojewódzkich konkursach przedmiotowych. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się: Natalia Medyńska z kl. VII a (z języka angielskiego i języka polskiego) oraz Zuzanna Ignatowska z kl. III B (z języka polskiego).
Uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

dk

Dzień Babci i Dziadka w Zespole

Tradycją zespołu Szkół w Zadzimiu jest organizowanie uroczystości Dnia Babci i Dziadka.
W tym roku odbyła się ona 25 stycznia i zgromadziła dużą rzeszę seniorów. W uroczystości uczestniczyli: wójt gminy Zadzim p. K. Woźniak, dyrektor szkoły p. I.Świt, dzieci z przedszkola, uczniowie klas I-III, nauczyciele. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas trzecich pod kierunkiem wychowawczyń p. W. Rulki i W. Truszczyńskiej.
W krótkim przedstawieniu wystąpił leniwy kot Bonifacy i wszędobylskie, głodne myszki, które nie bojąc się śpiącego kota, pląsały w rytm muzyki. W dalszej części wdzięczne wnuczęta podziękowały dziadkom za ich miłość i troskę recytując wiersze i śpiewając piosenki. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem przygotowanym przez mamy.

WR Więcej zdjęć z uroczystości kryje poniższy link.

Dzień Babci i Dziadka

Cieszymy się z zimy!

Korzystając z tego, że spadł pierwszy tej zimy śnieg (a być może ostatni) uczniowie klas szóstych na lekcji przyrody poznawali zmiany występujące w środowisku w okresie zimy. Dodatkowo spędzali czas na świeżym powietrzu.To rozgrzewka przed feriami. Sanna, zabawa śnieżkami, budowanie igloo to formy zimowego aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu. Pozdrawiamy!

rm- m

Czwartek na lodowisku

25 stycznia uczniowie klas trzecich i drugich gimnazjum oraz starszych klas szkoły podstawowej, pod opieką p. Renaty Micewskiej-Mielnik, p. Izabeli Pietrasik i p. Doroty Jaszczak-Kacprzak, pojechali do Sieradza na lodowisko. Niektórzy jeździli tak dobrze, jakby łyżwy nosili od urodzenia.  Inni stawiali pierwsze kroki na lodowisku „Sirka”. A z pewnością wszyscy doskonale się bawili.

dk

SZKOLNY KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ ROZSTRZYGNIĘTY

W dniu 25 stycznia odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy pożarniczej. Wzięli w nim udział: Witold Łuczak, Krystian Mistrzak, Bartosz Tarczyński, Maciej Łuczak, Patrycja Stępińska, Dawid Kubiak, Cezary Kiejnich, Krzysztof Kornacki, Klaudia Solarek, Krzysztof Augustyniak, Jakub Gorący, Jakub Magdziak.

Ostatecznie do etapu gminnego zakwalifikowali się:

-w kategorii szkoła podstawowa: Witold Łuczak, Krystian Mistrzak, Maciej Łuczak

-w kategorii klasy VII i gimnazjum: Patrycja Stępińska, Dawid Kubiak, Cezary Kiejnich.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Etap gminny odbędzie się 21.02.2018 roku.

RS

Dyskoteka choinkowa

„Taniec nie tylko bawi,
ale daje pożytek, kształci i uczy.”

Koniec półrocza, oceny wystawione, a więc czas na zabawę. Trwa przecież karnawał!
Z tej okazji 16 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka choinkowa. Już od progu słychać było dźwięki dobrej muzyki, którą zapodawali DJ'e.
Pod opieką nauczycieli i przy specjalnie na tę okazję przygotowanym oświetleniu i nagłośnieniu roztańczyli się uczniowie klas szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych. Doskonała atmosfera, konkursy z nagrodami tylko dodatkowo dopingowały tych, którzy chcą i potrafią się bawić.
Celem głównym dyskoteki była organizacja czasu wolnego, kształtowanie umiejętności odreagowania napięć poprzez taniec, rozwijanie aktywności ruchowej, muzycznej i artystycznej, wytworzenie pogodnego i radosnego nastroju oraz integracja uczniów poprzez nawiązywanie kontaktów i współdziałanie.
O godzinie 17.00 uczniowie klas I-IV szkoły podstawowej zakończyli swoje imprezowanie. Około godziny 20:00 pozostali zostali rozwiezieni do domów, smutni że ta dyskoteka tak szybko się skończyła, za to pełni pozytywnych wrażeń i dobrych emocji.


Opiekunki SU

Więcej zdjęć z imprezy kryje poniższy link.

Zabawa choinkowa w Zespole

Dla WOŚP

14 stycznia dwoje naszych uczniów brało udział w pokazach mających przyciągnąć ofiarodawców podczas WOŚP w Poddębicach. Natalia Medyńska z kl. VII a śpiewała i grała, a Radek Kacprzak z kl. VI a brał udział w pokazie karate prowadzonym przez shihana Macieja Grubskiego. Cieszymy się, że nasi uczniowie angażują się nie tylko w szkole i w gminie, ale również w powiecie.

dk

XXVI finał WOŚP

14 stycznia już po raz XXVI zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Fundusze z tegorocznej zbiórki zostaną przekazane na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków.
Szkolna akcja na rzecz WOŚP rozkręcała się  już w czwartek i piątek, kiedy to nasi wolontariusze prowadzili sprzedaż łakoci przygotowanych przez rodziców, nauczycieli, dzieci oraz szkolną kuchnię.
Pączki, babeczki, rurki muffinki, ciasta i ciasteczka cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.
W czwartek zniknęły podczas dwóch przerw, w piątek podczas trzech. Ze sprzedaży uzyskaliśmy imponującą kwotę 2244,30zł. Równocześnie w piątek trwała licytacja orkiestrowych gadżetów: koszulek, kalendarzy, książek, notesów itd., za które sztab uzyskał kwotę 580zł.

Regularne "granie" rozpoczęło się w niedzielę. Trzydziestu sześciu wolontariuszy Zespołu kwestowało pod kościołami w Zadzimiu, Wierzchach, Bałdrzychowie oraz pod kaplicą na Grabinie.
W szkole działał sztab, w którym panie: Karolina Pośpiech, Daniela Wojtyra, Dorota Glapska oraz Maria Czyż-Szymczak na bieżąco zliczały spływające puszki. W tym roku ludzie dobrej woli wrzucili do puszek kwotę 6629,08zł. Całkowita kwota przekazana na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez szkolny sztab wyniosła 9453,38zł.
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom oraz ich rodzicom, którzy dowieźli dzieci na miejsce kwesty oraz do sztabu. Dziękujemy każdemu, kto w jakikolwiek sposób włączył się w naszą akcję.


dg

Oby wyciągnęli wnioski z próbnego egzaminu!

W styczniu 34 uczniów dwóch klas trzecich gimnazjum Zespołu Szkół w Zadzimiu przystąpiło do ogólnopolskiego próbnego egzaminu z WSiP-em.
10 stycznia trzecioklasiści wypełnili arkusze z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego. Oprócz zadań zamkniętych musieli wymyślić i zapisać pouczające opowiadanie o trzech braciach dążących do szczęścia w życiu różnymi drogami. Dwóch uczniów w ogóle nie spróbowało zmierzyć się z wypracowaniem, wiele osób straciło punty za poprawność językową, ortograficzną i interpunkcyjną. Ostatecznie z języka ojczystego obie klasy zdobyły 48,39% punktów (kl. III A- 47,2%, III B – 49,58%).
11 stycznia odbył się próbny egzamin z przedmiotów przyrodniczych i matematyki. Wielu uczniów poddało się bez walki, nie podejmując nawet próby rozwiązania zadań otwartych.
Próbne egzaminy zakończyły się 12 stycznia sprawdzeniem wiedzy i umiejętności z języka angielskiego i języka niemieckiego (na poziomie podstawowym i rozszerzonym).
Wyniki pokazują, że gimnazjaliści powinni ograniczyć przyjemności i pozostały do prawdziwego egzaminu czas poświęcić na przypomnienie materiału z podstawy programowej z drugiego i trzeciego etapu edukacyjnego. Bierzcie się do pracy!

dk

Wśród książek

4 stycznia dzieci z przedszkola- II grupa, odwiedziły bibliotekę szkolną i Gminną Bibliotekę Publiczną. Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Kilkoro z nich, było wcześniej w bibliotece, ale dla większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.
Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały.
Panie bibliotekarki w przystępny sposób opowiadały o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki.
W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły. Na zakończenie spotkania, panie bibliotekarka przeczytały dzieciom bajeczkę pt: „Świnka Peppa” i „Czerwony Kapturek”.
Pani wypożyczyły kilka książeczek, by móc je później czytać w przedszkolu. Dzieci podziękowały za miłe spotkanie i zaprosiły panie bibliotekarki do przedszkola, aby tam poczytały im ulubione bajeczki.

AJ

Spotkanie przy wigilijnym stole

22 grudnia społeczność Zespołu Szkół w Zadzimiu oraz licznie przybyli goście jak co roku spotkali się, by wspólnie przeżywać pamiątkę narodzin Jezusa.
Wśród przybyłych gości znaleźli się: wójt gminy Zadzim- pan Krzysztof Woźniak, prezes miejscowego oddziłu Banku Spółdzielczego- pani Maria Tomczyk, kierownik Biblioteki Publicznej w Zadzimiu- pani Halina Ryman, reprezentantka Rady Powiatu- pani Krystyna Godzińska oraz proboszcz zadzimskiej parafii- ks. Juliusz Mieczyński. Salę jak zwykle zapełnili po brzegi rodzice, którzy zawsze chętnie uczestniczą w naszych spotkaniach wigilijnych.
Uroczystość rozpoczęła dyrektor Zespołu Szkół- pani Izabella Świt, a po niej na scenę wkroczyli mali aktorzy.
Tegoroczną część artystyczną stanowiły jasełka wystawione przez uczniów klas czwartych przygotowanych przez panią Katarzynę Włodarczyk oraz pana Andrzeja Czechowicza.
Widzowie mogli być świadkami wydarzeń, które miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu- zwiastowania, tułaczki Maryi i Józefa, gniewu Heroda, aniołów obwieszczających dobrą nowinę pasterzom oraz wizyty Trzech Króli.
Młodzi aktorzy na scenie oprócz pięknych strojów prezentowali dojrzałość oraz brak tremy. Występ czwartoklasistów okrasili nasi soliści: Zuzanna Dobrzyńska, Kinga Sobolewska, Łukasz Stępień, Natalia Medyńska, Martyna Świt oraz Jakub Magdziak.
Część artystyczna zakończyła się wspólnym kolędowaniem.
Po artystach na scenę wkroczyli nasi goście- ks. Juliusz Mieczyński, pan wójt Krzysztof Woźniak, panie Maria Tomczyk oraz Krystyna Godzińska, którzy złożyli wszystkim świąteczne życzenia.
Na zakończenie naszej uroczystości spotkaliśmy się przy wigilijnym stole, który uginał się od potraw przygotowanych przez szkolną kuchnię oraz sałatek i ciast dostarczonych przez niezawodne mamy naszych uczniów.
Jeszcze raz gratulujemy udanego występu naszym szkolnym artystom. Więcej zdjęć z uroczystości kryje poniższy link.

Spotkanie wigilijne

dg

Strona 8 z 15 << < 5 6 7 8 9 10 11 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 477,036 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie