Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Kwiecień 27 2018 00:44:06
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Projekty unijne
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 196
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Acyymbatte
„Ja, Ty, i My we wspólnej zabawie”

W dniach 7 i 8 listopada odbyły się w szkole zajęcia, zorganizowane i prowadzone przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Poddębic, przebiegające pod hasłem „Ja, Ty, i My we wspólnej zabawie”. Uczestniczyli w nich uczniowie klas I wraz z rodzicami i wychowawczyniami. Dzieci miały okazję w niecodzienny sposób spędzić czas razem z rówieśnikami a co najważniejsze z rodzicem, który w tym czasie był tylko dla nich. Wszyscy z ochotą i zaangażowaniem włączyli się do zabaw zaproponowanych przez prowadzące je panie. Wspólna aktywność rodzica z dzieckiem była okazją do budowania relacji dzięki wspólnemu działaniu, jak również integrowała zespół klasowy.
Wszyscy choć lekko zmęczeni, to zadowoleni zakończyli zajęcia. Niewątpliwie był to dobrze wspólnie spędzony czas, z którego dzieci wyniosły przekonanie, że są kochane przez tych, którzy mówią, że je kochają.

U. Gajdecka

Październik miesiącem oszczędzania

Uczniowie klasy IIIa realizowali projekt edukacyjny pod nazwą  ,,Październik miesiącem oszczędzania". Zachętą do pracy była nagroda finansowa otrzymana w ubiegłym roku od Banku Spółdzielczego w wysokości 1000 zł, za którą zakupiono sprzęt sportowy uatrakcyjniający lekcje wychowania fizycznego. Celem projektu było zmobilizowanie jak największej ilości uczniów klas I - III do aktywnego, systematycznego oszczędzania. Po zapoznaniu się z zadaniami związanymi z projektem uczniowie sami podzielili się na grupy, wykonali plakaty, wymyślali rymowanki i hasła zachęcające do oszczędzania. Efekty swoich prac zaprezentowali wszystkim uczniom klas I - III. Mamy nadzieję, że cel został osiągnięty.


WR

Giganci Mocy

2 listopada uczniowie klas VI i VII pod opieką p. Magdaleny Jarczewskiej, Karoliny Pośpiech, Renaty Micewskiej-Mielnik oraz p. Sławomira Kobielskiego wzięli udział w nietypowej lekcji w interaktywnym muzeum Giganci Mocy w Bełchatowie. W muzeum nasi uczniowie uczyli się, jak powstaje węgiel brunatny, jak się go wydobywa i przetwarza na energię elektryczną w bełchatowskich "Gigantach", czyli elektrowni i kopalni węgla brunatnego. Na warsztatach "Ocean kapsułą czasu" dowiedzieli się, że ok. 200 mln lat temu teren obecnego Bełchatowa zalewało ciepłe morze jurajskie, a w nim kwitło życie. Poznali gatunki zwierząt, które zamieszkiwały jurajskie głębiny. Zobaczyli skąd czerpie się o nich wiedzę. Na zakończenie zajęć wykonali odcisk własnej skamieliny. Następnie zwiedzali interaktywne ekspozycje muzealne w salach poświęconych wydarzeniom z różnych er, okresów i epok geologicznych. Najwięcej emocji wzbudziły sale poświęcone elektrowni Bełchatów, a co za tym idzie produkcji prądu elektrycznego. Uczniowie zobaczyli tam oryginalny pulpit sterowniczy z nastawni, filmy i interaktywne gry edukacyjne o produkcji prądu elektrycznego, szafki poświęcone znanym fizykom i ich dokonaniom, stanowiska doświadczalne (drabina Jacoba, prądnice, generator van de Graafa itd.), schemat budowy kotła, młyna i turbiny- urządzeń niezbędnych w procesie technologicznym produkcji prądu w bełchatowskiej elektrowni. Tu mogli się ze sobą zmierzyć na urządzeniu generującym energię za pośrednictwem pracy ludzkich rąk.

 

 rm-m

 

Oddali cześć

Listopad to miesiąc, w którym poświęcamy więcej uwagi tym, którzy odeszli. Maluchy pamiętały o tych, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny. We wtorek 31 października I i II grupa przedszkolaków udały się na Grób Nieznanego Żołnierza w centrum Zadzimia. Przedszkolaki zdawały sobie sprawę, że jest to miejsce upamiętniające tych, którzy poświęcili własne życie w walce o wolność naszego kraju. Dzięki temu dzieci mogą dziś żyć spokojnie i korzystać z uroków dzieciństwa w wolnej Polsce. W hołdzie i podzięce malychy zapaliły i postawiły znicze przy obelisku.


 AJ

Informacje z pewnego źródła

28 października uczniów klasy IIIB odwiedziła p.Sylwia Kaźmierczak z Powiatowej Komendy Policji w Poddębicach w ramach realizacji programu wychowawczo-profilaktycznego. Przypomniała gimnazjalistom o odpowiedzialności karnej, o wykroczeniach i przestępstwach. Poruszyła też temat cyberprzemocy oraz uświadomiła skutki sięgania po dopalacze.

dk

Sprzątaliśmy groby

24. października uczniowie trzecich klas gimnazjum udali się na cmentarz, aby uporządkować groby tych, którzy zginęli podczas II wojny światowej, czyli Jana Jagielskiego (poległ w bitwie o rzekę Wartę w 1939 roku), Zenobiusza Kliberta (zastrzelonego przez Niemców za posiadanie rzeźnickiego noża). Młodzi ludzie usunęli liście, umyli nagrobki, złożyli kwiaty, zapalili znicze i pomodlili się za dusze ofiar II wojny światowej.
Wycieczka na cmentarz była działaniem mającym na celu kształtowanie postaw patriotycznych.
26 października o mogiłę anonimowego powstańca styczniowego zadbali uczniowie klas II gimnazjum. Podczas godziny do dyspozycji wychowawcy podopieczni p. Doroty Glapskiej uprzątnęli teren wokół grobu znajdującego się w pobliżu zadzimskiego parku. Wychowankowie pani Beaty Michalskiej uczcili pamięć powstańca minutą ciszy oraz symbolicznym światełkiem ku czci obrońcy polskości.

dk, dg

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Znamy wyniki przeprowadzonych 26.września wyborów do samorządu uczniowskiego. Poprzedzone były one kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy, plakaty, obietnice przedwyborcze. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie klas IV-VII SP oraz II-III gimnazjum. W głosowaniu wzięło udział 187 uczniów, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 13 kandydatów. Wśród wszystkich oddanych głosów 1 był nieważny.  Po sprawnym przeliczeniu wszystkich głosów pod nadzorem opiekunek samorządu – pań Angeliki Krupińskiej i Marii Czyż-Szymczak - okazało się, że największą ich ilość uzyskał uczeń klasy III A – Jakub Jewczak i to jemu przypadła funkcja przewodniczącego szkoły w bieżącym roku szkolnym. Warto nadmienić, iż Jakub będzie także wykonywał zadania z sekcji komputerowej.

Do samorządu uczniowskiego awansowali również:

Wiktoria Rosiak kl. VIb - sekcja plastyczna, sekcja szczęścia
Natalia Medyńska kl. VIIa - sekcja redakcyjna
Kamil Medyński kl. IVa - sekcja zaufania
Patrycja Stępińska kl. VIIb- sekcja komputerowa, sekcja informacyjna
Maja Jońska kl. IVc - sekcja zaufania
Martyna Kowalczyk kl. VIa- sekcja szczęścia
Arleta Szymańska kl. IIB - sekcja informacyjna

Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w wyborach i życzymy nowemu samorządowi owocnej pracy na rok szkolny 2017/2018.

 M&A

Żołędzie dla zwierząt

W ramach edukacji ekologicznej 24. października uczniowie klasy III B zbierali na cmentarzu żołędzie dla zwierząt.

dk

Zajęcia z psychologiem i pedagogiem

24 października starsze grupy przedszkolne 5 i 6 latki odwiedziły panie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Poddębicach. Pedagog Iwona Ostrowska i psycholog Katarzyna Stempień podczas zabaw z maluchami pokazywały jak zapanować nad uczuciem gniewu, jak radzić sobie ze złością i agresją. Zapoznawały dzieci w jaki sposób rozładować negatywne emocje, żeby nikogo nie skrzywdzić. Maluchy wesoło spędziły czas obiecując, że będą panować nad swoimi emocjami.

 

AJ

Przedszkole w Ceramilandii

23 października I,II i III grupa przedszkolna wzięły udział we wspólnej wycieczce do Ceramilandii w Lutomiersku, gdzie czekała na nich moc atrakcji.
Najmłodsi członkowie naszej społeczności szkolnej mieli okazję do rozwijania aktywności ruchowej podczas zabaw w parku rozrywki. Do dyspozycji dzieci była Zjeżdżalnia Gigant, kolejka elektryczna Orient Ekspress, trampoliny, labirynt rurowisko, karuzela łańcuchowa oraz kredkowy tor przeszkód. Wiele emocji wzbudzał również krokodyl połykacz.

Oprócz atrakcji w parku rozrywki dzieci miały okazję wziąć udział w warsztatach ceramiki, gdzie każdy maluch własnoręcznie pomalował wybraną przez siebie figurkę i małą doniczkę, którą później zabrał ze sobą do domu. Dzieci miały również możliwość zabawy w glinie, z której formowały i wycinały różne wzory.

AJ

Nagrodzona Wiktoria

23 października w Domu Kultury w Uniejowie odbyło się uroczyste podsumowanie powiatowego konkursu fotograficznego pt. ,,JESIEŃ W KADRZE ZAPISANA”.
Laureatką konkursu w kategorii klas 4-7 została Wiktoria Lisowska .
GRATULUJEMY.

KM

Strona 8 z 11 << < 5 6 7 8 9 10 11 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 461,091 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie