Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Sierpień 16 2018 10:13:58
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Projekty unijne
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 196
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Acyymbatte
Prezenty w przedszkolu

21 grudnia do przedszkola zawitał Mikołaj, który obdarował maluchów prezentami.
Dziękujemy rodzicom za duże zaangażowanie w przygotowanie radosnego dnia dla dzieci.

IK

 

 

 

 

 

Spacer

Przedszkolaki podczas spaceru obserwowały dekoracje świąteczne.

 

 

 

 

 

 

 

IK

Czwartoklasiści na poczcie

Od dawna wiadomo, że najlepiej uczyć się przez doświadczenie. Dlatego uczniowie klas IVa i c własnoręcznie wykonali kartki świąteczne, na których na języku polskim napisali życzenia. Następnie włożyli je w koperty i zaadresowali. 19 grudnia i 20 grudnia udali się z polonistką do Urzędu Pocztowego w Zadzimiu i wysłali bożonarodzeniowe życzenia. Teraz z niecierpliwością czekają, aż kartki trafią do adresatów.

dk,dg

Turniej Gwiazdkowy Karate

17 grudnia Radomił Kacprzak, uczeń kl. VIa uczestniczył w XXI Otwartym Gwiazdkowym Turnieju Karate Shotokan NSKF Poddębice 2017. Zawodnik „Dragona Poddębice” rywalizował z karatekami z Uniejowa, Łęczycy, Brodnicy czy Warszawy. Zdobył złoty medal w kata indywidualnym i brązowy w kihon ippon kumite.
Naszemu zawodnikowi życzymy, by nigdy nie stracił motywacji do doskonalenia umiejętności.

dk

Zbiórka samorządu zakończona

Za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują wsparcia.
Za bezinteresowną chęć do czynienia dobra.
Za pomoc i życzliwość

  - DZIĘKUJEMY !

Opiekunki samorządu uczniowskiego składają serdeczne podziękowania za zaangażowanie i wsparcie akcji charytatywnej na rzecz Szpitala Wojewódzkiego w Sieradzu - Oddział Rehabilitacyjny dla Dzieci w Rafałówce.
Dziękujemy Wam - kochani uczniowie i przedszkolaki - za to, że z takim poświęceniem wparliście naszą akcję przynosząc zabawki, pluszaki, gry, puzzle, klocki, auta, lalki, książki, przybory szkolne i wiele, wiele innych:)
Nie zawiedli nas rodzice, którzy również wspierali nas i wspomagali z nami ten szlachetny cel.
Bez Waszej przychylnej postawy zorganizowanie tej wspaniałej akcji byłoby niemożliwe. Jeszcze raz z całego serca dziękujemy.Opiekunki SU,
A. Krupińska
M. Czyż-Szymczak

Zostań św. Mikołajem!

Paczka świąteczna przygotowana przez uczniów klasy V oraz IIB już wyruszyła w podróż do małych podopiecznych wrocławskiego Przylądka Nadziei. W Waszym imieniu wolontariusze fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową przekażą gry planszowe oraz maskotkę pacjentom onkologicznym.
Dziękujemy za okazane serce.

 dg

 

 

 

 

 

 

 


Godzina Kodowania w naszej szkole!

Od 4 do 11 grudnia trwał tydzień, w którym na całym świecie przeprowadzane są warsztaty w ramach tzw. Godziny Kodowania (Hour of Code), czyli programu promującego kodowanie wśród uczniów. 
Nasza szkoła również przyłączyła się do akcji. Uczniowie z klasy IVa, V, VIa i b oraz sódmych mieli  możliwość  uczestniczenia w takich warsztatach na lekcjach informatyki. Wszyscy
świetnie bawili się jednocześnie poznając tajniki kodowania.
Godzina Kodowania jest godzinnym wstępem do informatyki, mającym na celu odczarowanie programowania i pokazanie, że każdy może nauczyć się podstaw.
Nasza „Godzina Kodowania” była super!

RK

„Jak żyć zgodnie z innymi?”

11 grudnia z uczniami klasy IIIa odbyły się zajęcia edukacyjno–rozwojowe pt. „Jak żyć zgodnie z innymi?” Poprowadziła je Małgorzata Charuba – psycholog Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej w Poddębicach.
W trakcie spotkania dzieci zostały zaproszone do refleksji na temat uwarunkowań zgodnego funkcjonowania w grupie rówieśniczej oraz dobrego samopoczucia w klasie i szkole. Przeanalizowano również czynniki, które zakłócają zgodę w relacjach koleżeńskich. Dyskutowano, co warto robić, by zapewniać sobie i innym bezpieczeństwo w klasie czy szkole oraz jakich zachowań się wystrzegać, by zwrotnie nie stać się ofiarą zachowań agresywnych ze strony innych.
Zajęcia zakończyły się w świątecznej atmosferze. Dzieci postanowiły być grzeczne, by nie narazić się świętemu Mikołajowi, który już niedługo dotrze do nich ze świątecznymi prezentami.

Przygoda z kontrabasem

11 grudnia odbyło się kolejne spotkanie z muzykami w ramach "Muzycznej przygody".
Bohaterem poniedziałkowego spotkania był kontrabas. Uczniowie mieli okazję poznać budowę instrumentu oraz mogli spróbować gry na nim. Usłyszeliśmy utwory zaaranżowane na kontrabas, w związku ze zbliżającymi się świętami były to kolędy i pastorałki. Uczniowie chętnie przyłączyli się do śpiewu.

dg

Drugi rok trenują w Pisi Zygry

Duża grupa chłopców z naszej szkoły postanowiła trenować piłkę nożną w Pisi Zygry. Sportową przygodę uczniowie rozpoczęli w ubiegłym roku w zadzimskiej sali gimnastycznej podczujnym okiem pana Tadeusza Blaźniaka. Gdy zrobiło się ciepło, przenieśli się na boisko w Zygrach. Początkowo trenowali raz w tygodniu. W tym roku treningi odbywają się w poniedziałki o 17.15 i w piątki o 16.30.
9 grudnia chłopcy z rocznika 2006 i młodsi mogli zmierzyć się z rówieśnikami z innych klubów. Uczestniczyli bowiem w
Halowym Turnieju Świątecznym Sieradz Open 2006 zorganizowanym przez Warta Junior Sieradz. Mecze trwające 13 minut w systemie 5:1 (faza grupowa, ćwirćfinały, półfinały i o miejsca) rozgrywano w hali Zespołu Szkół Katolickich w Sieradzu.
Wprawdzie nasi zawodnicy nie stanęli na podium, ale pierwsze koty za płoty... .
Skład naszej drużyny: Mateusz Ignaczak, Witek Łuczak, Radomił Kacprzak, Dawid i Jakub Pawełczykowie, Kamil Gruchot, Mateusz Lefik, Adam Kwapiszewski oraz dwóch chłopców z sąsiedniej szkoły: Maciej i Dawid Hermanowie.

dk

Wspólne świętowania

8 grudnia dwie klasy siódme i klasa III B gimnazjum z dwudniowym opóźnieniem świętowały mikołajki. Uczniowie z wychowawczyniami (p. M.Jarczewska, p. D.Wojtyra, p. D.Jaszczak-Kacprzak) udali się do Łodzi, by obejrzeć polską komedię romantyczną „Listy do M”. Doskonale bawili się też w kręgielni i na lodowisku.
Wszyscy miło spędzili piątkowe popołudnie.

dk

Strona 9 z 15 << < 6 7 8 9 10 11 12 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 481,520 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie