Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne Ciekawe strony WWW Czerwiec 21 2019 01:31:50
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 199
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Monika Witkowska
100 lat niepodległości

W niedzielę 11 listopada braliśmy udział w gminnych obchodach setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. O godz.13.00 uczestniczyliśmy w mszy świętej w intencji ojczyzny. Później wszystkim uczestnikom zrobiono pamiątkowe zdjęcie. Następnie odśpiewaliśmy hymn i złożyliśmy wiązanki pod kamieniem upamiętniającym odzyskanie niepodległości. Wtedy przenieśliśmy się do sali gimnastycznej ZS w Zadzimiu.

Tutaj wysłuchaliśmy przemówienia p. dyrektor Izabelli Świt i p. posła Piotra Polaka oraz obejrzeliśmy montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów z Zadzimia i Zygier. Widzów zachwyciły zarówno recytacja młodych artystów, jak i śpiew osiemdziesięcioosobowego chóru. Pieśni patriotyczne wraz z uczniami spontanicznie śpiewała cała widownia. Nad przygotowaniem części artystycznej czuwali:p. Katarzyna Patora, p. Andrzej Czechowicz, p. Dorota Jaszczak- Kacprzak, p. Joanna Świątek- Szokalska oraz troje nauczycieli z sąsiedniej placówki.
Po akademii nastąpiło wręczenie nagród w gminnym patriotycznym konkursie recytatorskim oraz odbył się przegląd pieśni patriotycznej. Słowo wiążące wygłosiła p. Dorota Glapska.dk

Lekcja patriotyzmu

Z okazji zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę 9 listopada 6 latki udały się na lekcję edukacyjną o Polsce do Pedagogicznej Biblioteki w Poddębicach. Lekcję przeprowadziła pani Beatę Ignar. Podczas zajęć dzieci utrwaliły sobie legendę o początkach państwa polskiego pt. "O Lechu, Czechu i Rusie" przedstawioną za pomocą teatrzyku. Oglądając slajdy o małej i dużej ojczyźnie, mogły uświadomić sobie, że zamieszkują szczególny skrawek Ziemi - zwany Polską. Dzieci doskonale nazywały symbole narodowe oraz wyrecytowały wiersz pod tytułem "Kto Ty jesteś? Polak mały!''.  Włączając się w akcję bicia "Rekordu dla Niepodległej" przedszkolaki przed budynkiem biblioteki o godz. 11.11 zachowując odpowiednią postawę, zaśpiewały hymn narodowy oraz wypuściły biało-czerwone baloniki. Następnie dzieci wykonały kotyliony narodowe na zbliżające się święto. Mamy nadzieję, że lekcja na długo pozostanie w ich pamięci.

AJ

Rekord dla Niepodległej

W piątek 9 listopada na czwartej godzinie lekcyjnej uczniowie Zespołu Szkół w Zadzimiu wraz z nauczycielami udali się do dużej sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w akcji „Rekord dla Niepodległej” zaproponowanej przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży w ramach świętowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polaków.
Najpierw przewodniczący Szymon Mielnik poinformował o celu spotkania. Następnie pan Kobielski nakazał wprowadzenie sztandaru. Punktualnie o godz.11.11. wszyscy zgromadzeni, stojąc na baczność, zaśpiewali hymn.
Akcja ta pokazała, jak w prosty sposób można uczcić bardzo ważne wydarzenie.

Natalia Stefańska

Wybór i korekta dk

Recytowali o ojczyźnie

6, 7 i 8 listopada w dwóch poddębickich bibliotekach odbyły się finały 14. Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Literatury Europejskiej, który w tym roku odbył się pod hasłem “Polska Literatura Patriotyczna”.
Starsi uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum recytowali wiersze pochodzące z różnych epok literackich, poświęcone miłości do ojczyzny. Miło nam poinformować, że w 
kategorii Klas IV-VI wyróżnienie przypadło uczniowi klasy V –
Jakubowi Dębskiemu, zwycięstwo w kategorii klas VII-VIII wywalczyła Natalia Medyńska, natomiast w kategorii klas III gimnazjum i szkół licealnych III miejsce wywalczyli Katarzyna Fajka i Jakub Gorący.
W najstarszej grupie wiekowej swych sił w konkursie próbowały również: Aleksandra Cylińska, Idalia Drzewiecka, Klaudia Solarek oraz Paulina Sromecka.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy chęci do doskonalenia swych umiejętności recytatorskich.

dgŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
6 listopada w naszej szkole odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów. Od rana naszym najmłodszym uczniom towarzyszył niepokój i podekscytowanie w związku z ich przyjęciem do braci uczniowskiej. Uroczystość rozpoczęła część artystyczna przygotowana przez pierwszoklasistów pod opieką wychowawców p. Wandy Rulki oraz p. Pauliny Wojciechowskiej. Następnie po zaśpiewaniu hymnu narodowego oraz złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Izabela Świt wraz z Panem Wójtem Gminy Zadzim Krzysztofem Woźniakiem pasowali pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Ku radości uczniów, otrzymali oni wiele prezentów. Po części oficjalnej wszyscy udali się na słodki poczęstunek, podczas którego był czas na dzielenie się wrażeniami i emocjami z tego wielkiego wydarzenia. Pierwszoklasistom życzymy radosnych i owocnych ośmiu lat w Zespole Szkół w Zadzimiu! 
PW
Dzień Eksperymentów

Uczniowie klasy IV b przygotowali na lekcji przyrody Dzień Eksperymentów. To lekcja niekonwencjonalna, na której to uczniowie wykazują się inwencją twórczą, rozwijają zainteresowania otaczającym światem i zjawiskami w nim zachodzącymi za pomocą powszechnie dostępnych składników. Na naszej lekcji pojawiły się aż cztery wulkany, kosmiczne jojo, ciecz nienewtonowska.
To była wspaniała zabawa i …..nauka!

rm-m

Wierszem o ojczyźnie

5 listopada pięcioro przedszkolaków wzięło udział w 14 Powiatowym Konkursie Recytatorskim Literatury Europejskiej "POLSKA LITERATURA PATRIOTYCZNA", który odbył się w Publicznym Przedszkolu w Poddębicach przy ul. Miłej. Z przedszkola w Zadzimiu do grona wyróżnionych w kategorii 5-6 latków należą trzy dziewczynki Zuzanna Ryman grupa II - 5 latki, wychowawca M. Magdziak oraz siostry bliźniaczki z grupy III - 6 latki  Aleksandra i Maja Wesołowskie, wychowawca A. Józwk. Wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

AJ

Nowe władze szkolne

Znamy wyniki przeprowadzonych 26 września wyborów do samorządu uczniowskiego. Poprzedzone były one kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy, plakaty, obietnice przedwyborcze. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie klas IV-VIII SP oraz III gimnazjum. W głosowaniu wzięło udział 192 uczniów, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 18 kandydatów. Po sprawnym przeliczeniu wszystkich głosów pod nadzorem opiekunek samorządu – pań Angeliki Krupińskiej i Marii Czyż-Szymczak - okazało się, że największą ich ilość uzyskał uczeń klasy VIIIa – Szymon Mielnik  i to jemu przypadła funkcja przewodniczącego szkoły w bieżącym roku szkolnym. Zaraz za nim uplasował się Michał Szymczak z klasy IIIB - będzie on pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego. 

Do samorządu uczniowskiego awansowali również:

Jakub Gorący IIIA- sekcja redakcyjna
Patrycja Stępińska VIIIb - sekcja informacyjna

Martyna Kowalczyk VIIa - sekcja plastyczna
Nadia Andrzejewska VIa - sekcja informacyjna, skrzynka zaufania
Wiktoria Rosiak VIIb - sekcja plastyczna
Amelia Brzezińska IVa - szczęśliwy numerek
Beata Piotrowska IVb - szczęśliwy numerek
Idalia Drzewiecka IIIB - sekcja redakcyjna

Również we wrześniu przeprowadzone zostało głosowanie na Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia. Największą liczbę głosów oddano na nauczycielkę języka angielskiego panią Marię Czyż-Szymczak i to ona będzie pełniła tę specjalną funkcję w bieżącym roku szkolnym.
Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w wyborach i życzymy nowemu samorządowi owocnej pracy na rok szkolny 2018/2019.

Opiekunki SU

III i IV miejsce naszych drużyn

30 października w Poddębicach odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej. Wśród dziewcząt na zawody stawiło się 5 drużyn. Nasze panie po przegraniu pierwszego meczu drugi wygrały, co dało im ostatecznie III miejsce. Panowie rywalizowali w dwóch grupach po trzy zespoły. Tam zaliczyli jedną wygraną i jedną porażkę. W meczu o III miejsce ulegli kolegom z Dalikowa 2:1 i w turnieju zajęli IV miejsce.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w zawodach i walkę do samego końca.

SK

Światełko pamięci

30 października uczniowie klas trzecich gimnazjum pod opieką nauczycieli udali się na miejscową nekropolię, by zapalić znicze na mogiłach znajdujących się pod opieką naszego Zespołu.
Gimnazjaliści uprzątnęli liście wokół grobów Jana Jagielskiego i lotników, a następnie zapalili światełka pamięci na obu mogiłach.

dg

Pamiętamy o tych, którzy odeszli
Pierwszego listopada obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych. Przedszkolaki wiedzą już, że jest to czas ciszy i zadumy. 
W przeddzień tego święta dzieci odwiedziły obelisk w centrum Zadzimia. W hołdzie poległym w obronie Ojczyzny pomordowanym i represjonowanym najmłodsi zapalili znicze i minutą ciszy uczcili pamięć o polskich bohaterach. Tlące się płomienie skłoniły wszystkich do refleksji i chwili zadumy. Było to kolejne miejsce, jakie w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odwiedziły przedszkolaki.  
 
AJ

 

Strona 10 z 13 << < 7 8 9 10 11 12 13 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 542,649 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie