Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Kwiecień 27 2018 00:40:33
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Projekty unijne
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 196
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Acyymbatte
Pamiętamy

"Naród, który nie pamięta

o swoich ofiarach, nie ma

przed sobą przyszłości"

Wzorem roku 2007 rozpoczynamy akcję "Pamięć II", której celem jest upamiętnienie ofiar II wojny światowej. Spodziewamy się, że z dobrowolnych datków uczniowskich zdołamy choć w części zrealizować nasz plan. Pierwsze kroki zostały już poczynione ... .

Samorząd uczniowski

Byliśmy w Licheniu

Grupa gimnazjalistów (klasa IIb, IIIa i IIIb) wraz z opiekunami p. Ewą Gogulską, p. Katarzyną Włodarczyk i
p. Szymonem Kaczmarkiewiczem spotkała się o 8.00 rano 4 października, aby pojechać do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu. Nie tylko oni, bo młodzi z całej diecezji włocławskiej w liczbie 3 tysięcy. Na spotkanie przybył też biskup diecezjalny i wielu kapłanów. Poprzez modlitwę, śpiew i taniec młodzi wyrażali swą wiarę i radość bycia we wspólnocie. Spotkanie uświetnił słynny rapujący ksiądz Jakub Bartczak, który nie tylko potrafi rapować, ale przede wszystkim potrafi przekazać młodzieży argumenty za tym, aby w życiu wybierali Chrystusa i nie bali się spotkania z Nim. Punktem kulminacyjnym całej ewangelizacji była Eucharystia – sakrament, w którym rzeczywiście można spotkać Chrystusa. Wszyscy biorący udział w tej pielgrzymce wrócili umocnieni i ubogaceni doświadczeniem wiary. Czas spędzony u Matki Bożej z pewnością zaowocuje mądrymi decyzjami życiowymi, przed którymi stoją gimnazjaliści.

EG

Lekcje wypieku chleba

W dniu 3 października klasy II i IIIa z wychowawczyniami wzięły udział w wycieczce do Uniejowa, gdzie zwiedziły oryginalne muzeum młynarstwa ulokowane w wiatraku ze Zbylczyc oraz pod kierunkiem kustosza uczestniczyli w procesie produkcji mąki żytniej. W stodole pochodzącej z II połowy XIX w. zapoznały się, oraz brały udział w kolejnych etapach pieczenia chleba. Samodzielnie przygotowane podpłomyki smakowały wyśmienicie.


WR

 

Zajęcia z pasją

29 września odbyła się wycieczka klas VII naszej szkoły do stadniny koni „PASJA” w Popowie nad zbiornikiem Jeziorsko. Celem wyjazdu było propagowanie jazdy konnej jako aktywności mającej wpływ na zdrowie oraz rozwijanie zainteresowań i pasji.
Stadnina została założona już w 1995 roku i ma ponad 30 koni o niesamowitych imionach, np. Bella, Czara, Misja, Bierka, Abi, Kiara, Poezja, Lily, Atencja, Kazar. Są to piękne zwierzęta, z którymi  większość siódmoklasistów nie miała jeszcze tak bliskiego kontaktu. Nasi uczniowie odwiedzili stajnie, odbyli jazdę konną z  instruktorem (dla niektórych okazało się to prawdziwym wyzwaniem), jazdę bryczką po okolicy. Spotkanie zakończyło się ogniskiem z kiełbaskami oraz pysznym gorącym żurkiem.
Mamy nadzieję, że przemili Gospodarze oraz konie na długo zostaną w pamięci naszych wychowanków. A może pomyślimy o zimowym kuligu ?
Ten dzień nie zakończył się po powrocie do Zadzimia. Czekała nas jeszcze „nocka w szkole”. Czas minął jednak szybko i w sobotę niewyspanych, ale uśmiechniętych uczniów odebrali rodzice.
Jako wychowawcy mamy nadzieją, że sprostaliśmy oczekiwaniom oraz zapewniliśmy niezapomniane atrakcje i wspomnienia.

 

                                                Magdalena Jarczewska, Daniela Wojtyra

Inauguracja sportowego roku szkolnego 2017/2018

28 września w Uniejowie odbyła się wojewódzka inauguracja sportowego roku szkolnego.
Jest już tradycją, że pierwszymi zawodami są Indywidualne biegi przełajowe. Żeby móc reprezentować szkołę na zawodach wojewódzkich, najpierw trzeba było przebrnąć eliminacje powiatowe. Odbyły się one tydzień wcześniej czyli 21 września również w Uniejowie. Naszą szkołę reprezentowało czterech sportowców. Nauczyciel wychowania fizycznego Sławomir Kobielski zabrał ze sobą : Wiktorię Rosiak, Ewelinę Nowak, Mateusza Ignaczaka oraz Radomiła Kacprzaka.
Najlepiej zaprezentował się Radomił, który w swoim biegu zajął IV miejsce, co dało mu awans  do zawodów wojewódzkich. Pozostał trójka również wypadła dobrze, ale niestety znalazła się poza pierwszą piątką w swoich biegach.
Na zawodach wojewódzkich, gdzie poziom był wyższy i trasa trudniejsza, Radomił Kacprzak zajął 59 miejsce na około 100 uczestników biegu. Biorąc pod uwagę fakt, iż  jest on rocznikiem młodszy, występ jego należy uznać za udany. Choć grymas niezadowolenia pojawił się po biegu u naszego zawodnika, to należą mu się gratulacje, gdyż dał z siebie wszystko.
Za rok na pewno będzie dużo wyżej.
 

SK

Dzień Chłopaka

Dziewczęta z klasy IIIB przygotowały dla chłopców liczne konkursy i zabawy. Młodzieńcy sprawdzili swoją sprawność intelektualną i fizyczną, a było przy tym dużo śmiechu.

dk

Sportowy weekend

22. - 23.09 jeden z naszych uczniów, Radomił Kacprzak z kl.VI a, uczestniczył w Seminarium Szkoleniowym Karate SHOTOKAN NSKF w Brodnicy i Rypinie. Młody karateka poznawał nowe techniki walki. Natomiast 24.09. Radek podczas Mistrzostw M.U.K.S. SHOTOKAN Karate pod Patronatem Burmistrza i Starosty Miasta Rypina wywalczył trzy złote medale (kata indywidualne, shobu nihon kumite, kihon ippon kumite) oraz otrzymał Puchar dla Najlepszego Zawodnika Zawodów.
Radkowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

dk

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września to wspaniały dzień dla każdego wychowanka, gdyż w tym dniu przypada Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Zadzimskie przedszkolaki uczestniczyły w zabawach i konkursach przygotowanych przez nauczycielki. Maluchy zaśpiewały Hymn przedszkolaka, złożyły ślubowanie, zostały pasowane na przedszkolaka oraz otrzymały pamiątkowe medale. W uroczystości uczestniczyła Pani dyrektor Izabela Świt, która złożyła dzieciom życzenia i obdarowała słodyczami. Na zakończenie dnia każde dziecko otrzymało balonik, który wzięło do domu.

Irena Kuster

 

Bezpieczni na drodze

Przedszkolaki uczą się bezpiecznie przechodzić przez pasy. Podczas zajęć dzieci utrwaliły sobie w jaki sposób bezpiecznie poruszać się po drodze i do czego służą elementy odblaskowe.
Następnie wybrały się na wycieczkę, aby wykorzystać zdobyte wiadomości w praktyce. Przedszkolaki (grupa I i II) ubrane w kamizelki odblaskowe w bezpieczny sposób przechodziły przez przejście dla pieszych. Następnie udały się na pobliskie skrzyżowanie, aby obserwować ruch uliczny. Poznawały napotkane po drodze znaki i zasady panujące na drodze.

AJ

Przypomnieli o wybuchu wojny

Początek roku szkolnego od 78 lat kojarzy się z wybuchem II wojny światowej. O tym ważnym wydarzeniu historycznym po mszy świętej inaugurującej nowy rok szkolny przypomnieli w montażu słowno – muzycznym uczniowie Zespołu Szkół w Zadzimiu: Amanda Mączyńska, Jakub Jewczak, Sylwia Augustyniak, Zuzanna Ignatowska, Julia Średniak, Martyna Świt, Łukasz Stępień, Michał Szymczak, Natalia Medyńska i Radomił Kacprzak. Wierni zgromadzeni w kościele św. Małgorzaty usłyszeli patriotyczne pieśni („Wrócą chłopcy z wojny”, „My nie chcemy więcej wojny”, „Biały krzyż”, „Czerwone maki”, „Dziewczyna z granatem”, „Przysięga”), wiersze ilustrujace tragizm „sześciu ostrych zim, pięciu skwarnych lat...”oraz zobaczyli scenkę pożegnania syna z matką.
Młodzi ludzie uświadomili również wszystkim, że wojna dotknęła także mieszkańców Zadzimia i okolic, iż zadzimianie walczyli i oddawali życie. Już na początku września od niemieckiego pocisku zginęli: dziewięcioletni chłopiec – Januszek Flisowski oraz Jan Jagielski, żołnierz biorący udział w bitwie o rzekę Wartę. W Auschwitz 18 lipca 1942 roku zginął zadzimianin Jan Kowalczyk. Ponadto żołnierze z gminy Zadzim walczyli pod Monte Cassino. Byli to: Wacław Wielogórski z Zadzimia (poległ 12 maja), Władysław Witulski z Adamki, Teofil Szczupak ze Skęczna, Józefat Banaszek z Marcinowa i Kazimierz Węziak z Ralewic.
Podczas akademii w oku niejednego widza zakręciła się łezka, a na zakończenie aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Po wyjściu z kościoła wszyscy udali się pod pomnik poległych i pomordowanych za ojczyznę, by złożyć tam kwiaty i uczcić minutą ciszy patriotów.


 

dk

Nowy rok szkolny rozpoczęty!

4 września zainaugurowaliśmy rok szkolny 2017/18. Jak co roku o godz. 9.00 społeczność Zespołu spotkała się w zadzimskim kościele, by uczestniczyć we mszy świętej. Dla uczniów spoza zadzimskiej parafii liturgia była okazją do poznania nowego proboszcza, księdza Juliusza Mieczyńskiego.
Następnie barwny korowód uczniów, nauczycieli oraz rodziców zawędrował do Zespołu, by oficjalnie rozpocząć nowy rok szkolny. Na sali gimnastycznej powitała nas pani Izabela Świt, która od 1 września pełni funkcję dyrektora Zespołu Szkół w Zadzimiu.
Po przemówieniu pani dyrektor głos zabrał wójt gminy Zadzim- pan Krzysztof Woźniak, który życzył wszystkim uczniom sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym.
Po oficjalnej części uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.
Naukę czas rozpocząć!
dg

Strona 10 z 11 << < 7 8 9 10 11 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 461,080 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie