Andrzejkowa magia wróżb
Dodane przez zszadzim dnia Grudzień 03 2017 14:00:00

"Andrzeju, Andrzeju,
Prosimy dziś Ciebie,
Pozwól nam zobaczyć,
Co pisane nam w niebie."

Co pisane im w niebie, sprawdzali w Salonie Wróżb w czwartek 30 listopada uczniowie naszej szkoły.
We wróżbie "Serduszko" dziewczyny mogły sprawdzić, jakie imię będzie nosił ich przyszły wybranek, a chłopcy mieli okazję poznać imię swojej ukochanej. Odkrywano "Kubki Przyszłości", pod którymi ukryte były przedmioty, każdy wróżył co innego: samochodzik - podróż w nieznane, pieniążek - bogactwo, cukierek - słodkie i wesołe życie, kluczyk - nowy, piękny domek, pierścionek - rychłe małżeństwo w przyszłości.
Kolejna wróżba "Kolorowe Patyczki" polegała na losowaniu drewnianych, kolorowych patyczków, które oznaczały: czerwony - oj, te zgubne słodkości! Jeśli nie ograniczysz batoników i cukierków, to w przyszłości będziesz musiał być częstym gościem u dentysty, zielony - bądź ostrożny w drodze do szkoły, żółty - bardziej dbaj o swoje zdrowie, cieplej się ubieraj, niebieski - pilnuj swoich rzeczy, bo w powietrzu czai się zguba, biały - pijesz za mało mleka!, czarny - unikaj nieporozumień, a wszystko będzie wokół radosne i kolorowe.
W "Mowie Kwiatów", należało wybrać ulubiony kwiat, a wróżka odczytywała jego znaczenie: stokrotka - musisz ostrożniej dobierać przyjaciół, róża - czeka cię szczęście w życiu, powodzenie, bez - miłe spotkanie z przyjaciółmi, aster - uważaj, mogą nadejść kłopoty, goździk - uwaga, możesz być zazdrosny, jemioła - nastanie zgoda, narcyz - zakochasz się.
W naszym Salonie Wróżb można było również spotkać wróżbitę Jakuba, który stawiając nam karty interpretował, co czeka nas w niedalekiej przyszłości. Można było od niego usłyszeć : "Ostatnio niezbyt dobrze ci się wiodło w szkole, ale nie poddawaj się. Koniec kłopotów już jest blisko", czy "Dobre pomysły i pracowitość doczekają się uznania w szkole w formie dobrej oceny."
Podejdź do mnie, a cyganeczka prawdę Ci powie - tak zachęcała do wróżenia cyganka Patrycja.  Nikt nie pozostał bez wróżby czy tej dobrej, czy tej ostrzegawczej.
Uczniowie za namową wróżki Arlety ustawiali się w kolejce, aby wrzucić z odległości symboliczny grosik do miski. Wcześniej wypowiadali magiczne zaklęcie:"hokus - pokus, czary - mary, aby wróżby się spełniły złóżmy dary". Jeśli moneta wpadła do miski, życzenie o którym pomyśleli się spełni.
Nikt nie wyszedł z Salonu Wróżb z pustą ręką, bowiem każdy wyciągał z koszyka przesłanie dla niego na kolejny rok, które zabierał ze sobą.
Kiedy wróżby zakończyły się, dzieci miały okazję potańczyć przy swojej ulubionej muzyce. Po wróżbach odbyła się dyskoteka, która była ostatnią okazją do harców przed nadchodzącym Adwentem. Wszyscy doskonale się bawili przy muzyce serwowanej przez profesjonalnych dj'ów.

Samorząd uczniowski wraz z opiekunkami


 Więcej zdjęć z uroczystości kryje poniższy link.

Andrzejki w szkole