Wśród książek
Dodane przez zszadzim dnia Styczeń 08 2018 00:00:00

4 stycznia dzieci z przedszkola- II grupa, odwiedziły bibliotekę szkolną i Gminną Bibliotekę Publiczną. Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Kilkoro z nich, było wcześniej w bibliotece, ale dla większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.
Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały.
Panie bibliotekarki w przystępny sposób opowiadały o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki.
W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły. Na zakończenie spotkania, panie bibliotekarka przeczytały dzieciom bajeczkę pt: „Świnka Peppa” i „Czerwony Kapturek”.
Pani wypożyczyły kilka książeczek, by móc je później czytać w przedszkolu. Dzieci podziękowały za miłe spotkanie i zaprosiły panie bibliotekarki do przedszkola, aby tam poczytały im ulubione bajeczki.

AJ