XXVI finał WOŚP
Dodane przez zszadzim dnia Styczeń 21 2018 19:00:00

14 stycznia już po raz XXVI zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Fundusze z tegorocznej zbiórki zostaną przekazane na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków.
Szkolna akcja na rzecz WOŚP rozkręcała się  już w czwartek i piątek, kiedy to nasi wolontariusze prowadzili sprzedaż łakoci przygotowanych przez rodziców, nauczycieli, dzieci oraz szkolną kuchnię.
Pączki, babeczki, rurki muffinki, ciasta i ciasteczka cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.
W czwartek zniknęły podczas dwóch przerw, w piątek podczas trzech. Ze sprzedaży uzyskaliśmy imponującą kwotę 2244,30zł. Równocześnie w piątek trwała licytacja orkiestrowych gadżetów: koszulek, kalendarzy, książek, notesów itd., za które sztab uzyskał kwotę 580zł.

Regularne "granie" rozpoczęło się w niedzielę. Trzydziestu sześciu wolontariuszy Zespołu kwestowało pod kościołami w Zadzimiu, Wierzchach, Bałdrzychowie oraz pod kaplicą na Grabinie.
W szkole działał sztab, w którym panie: Karolina Pośpiech, Daniela Wojtyra, Dorota Glapska oraz Maria Czyż-Szymczak na bieżąco zliczały spływające puszki. W tym roku ludzie dobrej woli wrzucili do puszek kwotę 6629,08zł. Całkowita kwota przekazana na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez szkolny sztab wyniosła 9453,38zł.
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom oraz ich rodzicom, którzy dowieźli dzieci na miejsce kwesty oraz do sztabu. Dziękujemy każdemu, kto w jakikolwiek sposób włączył się w naszą akcję.


dg