Było ciemno i tajemniczo
Dodane przez zszadzim dnia Luty 22 2018 09:30:00

16 lutego uczniowie klas drugich gimnazjum zaprezentowali swym kolegom i koleżankom efekty projektu realizowanego podczas omawiania II cz. "Dziadów" A. Mickiewicza.
Od listopada trwały przygotowania do wystawienia lektury na scenie. Mimo wielu wzlotów i upadków, ataków grypy, w końcu się udało.
Drugoklasiści zadbali o odpowiedni wystrój sali oraz nastrój. Przy blasku świec kolejni Guślarze (rozmnożeni na potrzeby przedstawienia), w których wcieliły się: Klaudia Solarek, Idalia Drzewiecka, Paulina Sromecka i Katarzyna Fajka, przywoływali duchy, by ulżyć im w cierpieniach i pomóc w dotarciu do nieba. O nastrój grozy i tajemniczości zadbali panowie z klasy IIA, dzięki którym "ciemno wszędzie, głucho wszędzie..." brzmiało naprawdę przejmująco.
Gimnazjaliści chcieli zaprezentować obrzęd dziadów nie tylko po to, by zapoznać swych kolegów z dawnymi wierzeniami oraz obrzędowością, ale również dlatego, że jest to utwór, który mówi o ponadczasowych wartościach. Wierzymy, że dzięki naukom Józia i Rózi, pasterki Zosi oraz Widma odróżnienie dobra i zła stało się jeszcze prostsze.
Wszystkim drugoklasistom gratulujemy mobilizacji w dniu spektaklu. Gościom dziękujemy za ciepłe słowa oraz docenienie wysiłku włożonego w przygotowanie przedstawienia.


 Więcej zdjęć z przedstawienia kryje poniższy link.

Dziady według drugoklasistów

dg