Lekcja ekologii w Uniejowie
Dodane przez zszadzim dnia Marzec 01 2018 10:00:00

27 lutego klasy drugie gimnazjum wyjechały do Uniejowa, by zwiedzić tamtejszą Geotermię i zapoznać się jej z funkcjonowaniem oraz by aktywnie spędzić czas na lodowisku w ramach programu "Trzymaj formę".
Podczas pobytu w Geotermii uczniowie dowiedzieli się, kiedy dokonano pierwszego odwiertu geotermalnego, ile jest ich obecnie na terenie Uniejowa oraz jaką długość ma sieć cieplna i jaki procent obiektów budowlanych w Uniejowie korzysta z geotermalnej sieci ciepłowniczej. Przewodnik opowiedział też gimnazjalistom ile wynosi temperatura wód termalnych eksploatowanych w Uniejowie oraz o sposobach wykorzystania wody geotermalnej, czyli między innymi w ciepłownictwie, balneologii, kosmetologii oraz do celów spożywczych, czy też do podrzewania gruntu. Wizyta w Geotermii uświadomiła uczniom dlaczego warto inwestować w energię geotermalną, której wykorzystanie w dużym stopniu pozwala na obniżenie emisji zanieczyszczeń.
Po lekcji ekologii młodzież ponad godzinę aktywnie spędzała czas na lodowisku, ćwicząc swoje umiejętności jazdy na łyżwach. Nawet osoby, które miały łyżwy pierwszy raz na nogach, pokonały wszystkie trudności. Upadków było wiele, ale wszyscy zadowoleni niechętnie opuszczali lodowisko.
Trochę zmarznięci i zmęczeni uczniowie z ochotą spożyli ciepły posiłek w pobliskiej restauracji, a następnie wrócili autokarem do Zadzimia.

Beata Michalska