Dzień Świata w Zespole
Dodane przez zszadzim dnia Marzec 24 2018 17:00:00
 

 

 

Więcej zdjęć z uroczystości kryje poniższy link.

Dzień Świata w Zespole

 

 

 

 

 23 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świata. Wszystkie klasy miały równy miesiąc, by przygotować prezentację o wylosowanym kraju. Przedszkole zaprezentowało Polskę przez wierszyk "Kto ty jesteś?" i piosenkę. Klasy pierwsze pokazały USA przez taniec, wiersze i przeróżne stroje charakterystyczne dla Stanów Zjednoczonych. W grecką atmosferę wprowadziły nas klasy druga i trzecie, które znakomicie zatańczyły zorbę. Kenię, przez scenki pokazujące ten przyjazny kraj, ukazały klasy czwarte. Taneczną, romantyczną Hiszpanię "wytańczyły klasy piąte", a w włoski klimat wprowadziły klasy szóste przez piosenkę, scenkę i taniec. Klasy siódme świętowały niemiecki Oktoberfest, ale także zatańczyły do piosenki "Ohne Worte". Kolorową Francję zaprezentowały klasy drugie gimnazjum przez wiersz i scenki oraz taniec. Meksyk ukazały klasy trzecie gimnazjum przez scenkę i meksykańską piosenkę. Wszystkie klasy miały naprawdę świetne stroje, każdy występ był naprawdę ciekawy i interesujący.
Między prezentacjami usłyszeliśmy piosenki zaśpiewane przez nasze szkolne talenty, a na koniec ochotnicy z klas 4-7 i gimnazjum zatańczyli wspólnie belgijkę. Zanim wszyscy rozeszli się do klas, mogli spróbować dań z każdego kraju.  
Od scenariusza, przez dekorację stołów, aż po dekorację sali - zajęli się tym uczniowie klasy drugiej: Idalia Drzewiecka, Wioletta Miłosz, Kamila Świniarska, Arleta Szymańska, Szymon Gortat, Łukasz Stępień, Michał Szymczak, Kamil Ośkiewicz i Paweł Magnuski wraz z paniami Danielą Wojtyrą i panią Angeliką Krupińską - opiekunkami projektu "Wszystkie kolory świata".
 
Arleta Szymańska