Akademia Aquafresh
Dodane przez zszadzim dnia Kwiecień 11 2018 19:00:00

W roku szkolnym 2017/2018 nasze przedszkole po raz pierwszy przystąpiło do realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej Dla Przedszkolaków ,,Akademia Aquafresh".
Objęte nim zostały dwie grupy przedszkolne 3,4 latki i 5 latki. Program stawia sobie za cel zmniejszenia występowania próchnicy u dzieci poprzez szeroko prowadzone działania profilaktyczne dla dzieci.

W ramach realizacji założeń programu przedszkolaki uczestniczyły w ciekawych zajęciach, w których poruszone zostały różne zagadnienia związane z profilaktyką stomatologiczną. Oczywiście realizacja programu to nie tylko zajęcia teoretyczne. Od początku roku dzieci czyściły ząbki po posiłkach i czynią to nadal bardzo chętnie. Podczas zajęć dowiedziały się także, jak codzienna dieta wpływa na stan zdrowia zębów, poznały budowę zęba, uczyły się rozróżniać ząb zdrowy od chorego, a także dowiedziały się jak ważne są regularne wizyty u stomatologa.
We wszystkich zajęciach dzieciom towarzyszyli bohaterowie,,Akademii  Aquafresh" - pastusie Lili, Bili i Milki oraz Barney, który wraz z przedszkolakami dzielnie walczył by przegonić Robaczka Próchniaczka. Zajęcia uatrakcyjniły filmy edukacyjne ,,Akademii Aquafresh".

 M.M.