„1000 drzew na minutę”
Dodane przez zszadzim dnia Maj 10 2018 19:00:00

Co roku leśnicy w Polsce sadzą ok. 500 mln nowych drzew – co w przeliczeniu daje prawie 1000 drzew na minutę. Hasło „1000 drzew na minutę” przyświeca ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew, w którą zaangażowali się uczniowie  naszej szkoły.
W dniu 10. maja 41 ochotników z klas VIa, VIb i IIIA pod opieką wychowawców udało się do Wilamowa w gminie Szadek, aby odnowić las. Przed nimi stało bardzo ambitne zadanie – posadzić 1000 sadzonek modrzewia. Po krótkim przeszkoleniu przeprowadzonym przez leśniczych z Nadleśnictwa Poddębice uczniowie wyposażeni w łopaty z zapasem energii przystąpili do sadzenia. Słoneczna pogoda i pozytywne nastawienie oraz umiejętność współpracy pomogły uporać się z tym wyzwaniem. Na koniec czekała na wszystkich niespodzianka – ognisko i pieczenie kiełbasek.
Po takim wysiłku smakowały lepiej niż zazwyczaj ;) Jednak świadomość, że każdy dołożył własną cegiełkę, przyczyniając się do posadzenia nowych drzew, które będą rosnąć i służyć innym przez wiele lat, dała wszystkim największą satysfakcję.

KP