Brzydkie kaczątko na szkolnej scenie
Dodane przez zszadzim dnia Październik 16 2018 19:00:00

"TEATR POJMOWANY JAKO DZIEŁO
SZTUKI TEATRALNEJ POWINIEN
ROZSZERZAĆ HORYZONT UMYSŁOWY
DZIECKA, WZMACNIAĆ JEGO
CHARAKTER I WOLĘ, CZYNIĆ JE
BARDZIEJ DALEKOWZROCZNYM I BARDZIEJ
WNIKAJĄCYM W ZŁOŻONE ZJAWISKA ŻYCIA"

M . SIGNORELLI

Wypadający 14 października Dzień Edukacji Narodowej (potocznie nazywany Dniem Nauczyciela) to dzień, gdy uczniowie odświętnie ubrani wręczają nauczycielom kwiaty i upominki. Powody są różne: bo tak wypada, bo taka jest tradycja, bo chcemy docenić ich trud, czujność i troskę, za które uczniowie tego dnia chcą wyrazić wdzięczność.
Tego dnia również sami nauczyciele mogą się odwdzięczyć, wykazać pewną inicjatywą, dzięki której ten dzień nie będzie ograniczał się wyłącznie do standardowego apelu.  I tak też się stało... .
Dnia 12 października w Zespole Szkół w Zadzimiu odbyło się przedstawienie teatralne na motywach bajki H. Ch. Andersena pt."Brzydkie kaczątko".
Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy VIIIa, VIIIb, IIIA oraz IIIB pod kierunkiem pań Angeliki Krupińskiej i Marii Czyż-Szymczak. Po wielogodzinnych próbach, tytanicznej pracy związanej z przygotowaniem scenografii, strojów i rekwizytów, młodzi artyści swoimi umiejętnościami aktorskimi, pieśnią i tańcem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli ze strony przewodniczącego szkoły, który w imieniu całej społeczności uczniowskiej podkreślił wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, opiekę i  troskę o dobro wychowanków. Samorząd Uczniowski, z pomocą p. Katarzyny Miłaczewskiej, przygotował również drobne upominki dla wszystkich pracowników oświaty - własnoręcznie wykonane serduszka
Na zakończenie akademii głos zabrała p. Dyrektor Izabella Świt, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczniom, którzy chętnie wzięli udział w przedstawieniu - za trud włożony w przygotowanie, za chwilę śmiechu i zabawy podczas prób i za radość jaką sprawiliście oglądającym.


MCS & AK