100 lat niepodległości
Dodane przez zszadzim dnia Listopad 15 2018 12:00:00

W niedzielę 11 listopada braliśmy udział w gminnych obchodach setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. O godz.13.00 uczestniczyliśmy w mszy świętej w intencji ojczyzny. Później wszystkim uczestnikom zrobiono pamiątkowe zdjęcie. Następnie odśpiewaliśmy hymn i złożyliśmy wiązanki pod kamieniem upamiętniającym odzyskanie niepodległości. Wtedy przenieśliśmy się do sali gimnastycznej ZS w Zadzimiu.

Tutaj wysłuchaliśmy przemówienia p. dyrektor Izabelli Świt i p. posła Piotra Polaka oraz obejrzeliśmy montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów z Zadzimia i Zygier. Widzów zachwyciły zarówno recytacja młodych artystów, jak i śpiew osiemdziesięcioosobowego chóru. Pieśni patriotyczne wraz z uczniami spontanicznie śpiewała cała widownia. Nad przygotowaniem części artystycznej czuwali:p. Katarzyna Patora, p. Andrzej Czechowicz, p. Dorota Jaszczak- Kacprzak, p. Joanna Świątek- Szokalska oraz troje nauczycieli z sąsiedniej placówki.
Po akademii nastąpiło wręczenie nagród w gminnym patriotycznym konkursie recytatorskim oraz odbył się przegląd pieśni patriotycznej. Słowo wiążące wygłosiła p. Dorota Glapska.dk