Saint Patrick’s Day
Dodane przez zszadzim dnia Luty 19 2019 09:00:00

17 marca (niedziela) obchodzimy Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii. W związku z tym zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wspólnej zabawy. Z okazji tego wyjątkowego dnia w naszej szkole będzie czekać na Was mnóstwo atrakcji.
Tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym - zieleń to narodowy kolor Irlandii. Zachęcamy wszystkich uczniów, aby dnia 14 marca – w czwartek – założyli ubrania, dodatki właśnie w tym kolorze.
My w szkole będziemy świętować ten dzień w czwartek.
Również 14 marca na korytarzach naszej szkoły zostaną ukryte trójlistne koniczynki. Każdy szczęśliwy znalazca powinien zgłosić się do nauczycielek języka angielskiego w celu odebrania nagrody.
Dzieci z klas I-III w tym dniu (14 marca) obejrzą przedstawienie poświęcone dniu św. Patryka i Irlandii. Ponadto, zostanie wtedy rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejsze i najciekawsze kapelusze Leprikona oraz nastąpi wręczenie nagród.
Natomiast w dniu 15 marca - piątek nastąpi rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla klas IV-VI SP „Irlandia w Europie”.
Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Organizatorzy: Maria Czyż-Szymczak, Angelika Krupińska