IV Poddębicki Maraton Czytania „100 lat Województwa Łódzkiego”
Dodane przez zszadzim dnia Maj 30 2019 17:00:00

29 maja zorganizowano w naszej szkole IV Poddębicki Maraton Czytania „100 lat Województwa Łódzkiego” .
Celem Maratonu jest uczczenie Roku Jubileuszu 100-lecia Województwa Łódzkiego, promocja czytelnictwa - legend związanych z Poddębicami i ziemią łódzką oraz literatury związanej z regionem łódzkim, podkreślenie roli książki i literatury w rozwoju czytelnictwa.
Organizatorami Maratonu są: Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu - Filia w Poddębicach, Poddębicki Dom Kultury i Sportu w Poddębicach, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Poddębicach, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Poddębicach oraz   sieć bibliotekarzy szkolnych działających przy Bibliotece Pedagogicznej - Filia w Poddębicach.
Lektorami w Maratonie Czytania byli:

  1. Pani Lidia Dominiak z Powiatowej Biblioteki Publicznej w Poddębicach,

  2. Pani Lidia Czekaj z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach,

  3. Pani Ewa Kacprzak z Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Poddębicach.

Zaproszeni gości czytali uczniom kl. IV i V wiersze i utwory dla dzieci i młodzieży autorów związanych z regionem łódzkim, opowiadania i fragmenty współczesnych utworów o treści patriotycznej i obyczajowej.
Uczniowie z zaciekawieniem słuchali czytanych utworów, nagradzając Lektorów gromkimi brawami. Serdecznie dziękujemy Lektorom za przyjęcie zaproszenia za poświęcony czas, za zaangażowanie i przyjazny kontakt z uczniami podczas spotkania.
Dziękujemy również pani Beacie Matusiak-Ignar z Biblioteki Pedagogicznej w Poddębicach za organizację IV Poddębickiego Maratonu Czytania.

Elżbieta Cichosz