Czas pożegnań
Dodane przez zszadzim dnia Czerwiec 17 2019 13:00:00

14 czerwca społeczność naszej placówki pożegnała uczniów kończących naukę w zadzimskim Zespole. Tegoroczne pożegnanie było wyjątkowe, ponieważ placówkę opuszczają dwa roczniki- ósmoklasiści oraz uczniowie klas III gimnazjum.
Na naszą uroczystość przybyli: wójt gminy Zadzim - pan Krzysztof Woźniak, proboszcz miejscowej parafii - ksiądz Juliusz Mieczyński, panie dyrektor sprawujące funkcję w minionych latach - Małgorzata Kuna oraz Izabela Pietrasik. Jak zawsze uczniom w tej podniosłej chwili towarzyszyli rodzice oraz rodzeństwo i koledzy ze starszych roczników.
Spotkanie rozpoczął uroczysty polonez. Taniec w wykonaniu siedemdziecięciu osób, obfitujący w skomplikowane figury oraz wymagający doskonałej synchronizacji, zachwycił publiczność.
Po polonezie nadszedł czas na montaż słowno-muzyczny, w którym uczniowie podsumowali osiem i dziewięć lat nauki w Zespole. Nie zabrakło wspomnień oraz podziękowań dla wszystkich wychowawców oraz nauczycieli, z którymi zetknęli się kończący naukę. Podziękowania popłynęły także do osób odpowiedzialnych za oświatę w naszej gminie, czyli wójta gminy Zadzim oraz pracowników gminy odpowiedzialnych za nasz resort. W dniu ofitującym w podsumowania ósmoklasiści oraz trzecioklasiści nie zapomnieli o swoich rodzicach, którym podziękowali słowami piosenki "za oddanie i miłości dar".
W przedstawieniu uczniowie kończący szkołę pokazali to, z czego słynęli, czyli swoje talenty. Ósmoklasiści zaprezentowali się w swoim popisowym tańcu z okazji Oktoberfest. Trzecioklasiści zaśpiewali przy akompaniamencie akordeonu oraz zatańczyli "Jezioro łabędzie".
Występ uczniów żegnających się z Zespołem został nagrodzony gromkimi brawami.
Po głównych bohaterach dnia nadszedł czas na ich młodszych kolegów. W tym roku odchodzących pożegnali uczniowie klas siódmych, którzy życzyli im sukcesów na nowych ścieżkach edukacji oraz odwagi w realizacji marzeń. Oprócz ciepłych słów siódmoklasiści mieli dla swych kolegów drobne upominki oraz osobiste życzenia.
Życzenia przekazali kończącym naszą szkołę również pan wójt Krzysztof Woźniak oraz dyrektor Zespołu pani Izabella Świt.
Na zkończenie uroczystości zostały już tylko zdjęcia grupowe, a później rozpoczęła się zabawa, która potrwała do godziny 21.00.


dg

 Więcej zdjęć kryje poniższy link.

Pożegnanie ósmoklasistów i trzecioklasistów

Polonez w wykonaniu uczniów kończących naukę w Zespole.

https://youtu.be/x0UVTcDuRD4