„Za Wolność naszą i sprawę”
Dodane przez zszadzim dnia Wrzesień 04 2019 22:02:00

2 września dziesięcioosobowa grupa uczniów Zespołu Szkół w Zadzimiu po mszy świętej rozpoczynającej rok szkolny 2019/2020 przypomniała zgromadzonym w kościele koleżankom, kolegom, ich rodzicom oraz nauczycielom, że 80 lat temu – 1 września 1939 r. – hitlerowski najeźdźca napadł na Polskę. Młodzi artyści przypomnieli nazwiska mieszkańców Zadzimia i okolic, którzy polegli „Za Wolność naszą i sprawę”. W wierszach i pieśniach wysławiali bohaterstwo polskich żołnierzy, dla których najważniejsze: „Byleby but był mocny, byle karabin był w garści”.
Śpiewakom na akordeonie przygrywał pan Piotr Kuźnik, a nad recytatorami czuwała pani Dorota Kacprzak.
Dziękujemy uczniom, którzy przez dwa wakacyjne dni przygotowywali montaż słowno-muzyczny, wierząc, że warto przypominać wydarzenia z przeszłości. Są to: Klaudia Fraszczyńska i Julia Kowalska z kl. V a, Jakub Dębski z kl. VI a, Julia Czyż, Wiktoria Krawczyk, Aleksandra Kuchciak  i Krystian Tomaszewski z kl. VI c, Olga Rojek z kl. VII b, Alicja Jarecka z kl. VIII b i Radomił Kacprzak z kl. VIII a.
Wyrazy wdzięczności składamy również rodzicom i dziadkom młodych artystów za to, że nie żałowali czasu, by dowieźć dzieci na próby.

 

dk