„Wczoraj przedszkolaki, dzisiaj pierwszaki”
Dodane przez zszadzim dnia 16.10.2019

16 października w Zespole Szkół w Zadzimiu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej pod hasłem „Świat jutra – to właśnie my”.
To wydarzenie, które na stałe wpisało się w szkolną tradycję swoją obecnością uświetnili: Wójt Gminy Zadzim p. Krzysztof Woźniak, Dyrektor Zespołu Szkół p. Izabella Świt oraz Wicedyrektor p. Monika Woźniak.
Licznie zgromadzeni rodzice, grono pedagogiczne, a także starsi uczniowie towarzyszyli pierwszakom w tej ważnej dla nich chwili. Cześć oficjalna pasowania została poprzedzona występem artystycznym maluchów. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Następnie z należytą powagą i przejęciem wypowiedzieli słowa  ślubowania. Dzieci deklarowały dbać o honor i dobre imię szkoły, przykładać się do nauki, być dobrymi kolegami i Polakami. Aktu pasowania na ucznia dokonali: Dyrektor Szkoły p. Izabella Świt oraz Wójt Gminy Zadzim p. Krzysztof Woźniak, którzy następnie złożyli dzieciom gratulacje, życząc im wielu sukcesów i niezapomnianych chwil w murach tej szkoły. Również starsi koledzy reprezentowani przez uczniów klas trzecich skierowali do pierwszaków ciepłe słowa  - zapewniając ich o przyjaźni i wsparciu w trudnych momentach oraz obdarowując drobnymi upominkami.
O nowych członkach społeczności szkolnej pamiętał także Bank Spółdzielczy w Zadzimiu, który ufundował dzieciom pięciozłotowy wkład na książeczkę SKO oraz woreczki z przyborami szkolnymi a także ubezpieczyciel firma „MM” Ubezpieczenia & Finanse, który obdarował dzieci pięknymi książkami z dedykacją.
Po uroczystości uczniowie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców pierwszaków.

 

A.Z.