Reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy
Dodane przez zszadzim dnia Październik 28 2019 12:00:00

Radomił Kacprzak w dniach 22 - 27 października jako reprezentant Kadry Narodowej Karate przebywał w duńskim mieście Odense pod opieką trenerów: shihana Macieja Grubskiego i sensei Pawła Bombolewskiego. Zanim dotarł na miejsce musiał przebyć 1200 km drogą lądową.
Po dziesięciogodzinnej jeździe autostradą przez Polskę i Niemcy zawodnicy zostali zakwaterowani w hotelu w mieście narodzin Hansa Christiana Andersena, którego baśnie doskonale znają ze swego dzieciństwa.
22 października uczestnicy zawodów zostali zarejestrowani. Radek otrzymał numer startowy 600.
23 października nasz ósmoklasista uczestniczył w krótkim treningu, a następnie ruszył starymi uliczkami na poszukiwanie śladów autora „Dziewczynki z zapałkami”. Z przyjemnością spacerował  po mieście szczycącym się tysiącletnią historią, pamiętającym Wikingów, m. in. Haralda Sinozębego. To był jednak koniec relaksu. Przez cztery kolejne dni uczestniczył w sportowych zmaganiach karateków z 23 krajów.
Podczas XI Mistrzostw Europy Karate WUKF w Odense (Mieście, które nazwę nosi od Odyna, najważniejszego z nordyckich bogów.) na 10 matach zmagało się 1800 zawodników. Poziom zawodów był bardzo wysoki, bowiem spotkali się ze sobą sami najlepsi. Radek stolicę wyspy Fyn opuścił z trzema medalami: złotym (kumite team rotation shobu ippon mini cadets), srebrnym (kata team mini cadets) i brązowym (kata indywidualne).
Ostatecznie reprezentacja Polski uplasowała się na 7 miejscu, więc trzecie co do wielkości miasto w Danii opuszczała z uśmiechem. Polacy wrócili do kraju 28 października zmęczeni, ale szczęśliwi.
Nie spoczną jednak na laurach. Już teraz będą się przygotowywać do kolejnych Mistrzostw Europy, które odbędą się w przyszłym roku w Szczecinie.

dk