Jak przygoda - to tylko w Warszawie...
Dodane przez zszadzim dnia Październik 27 2019 10:00:00

Jak przygoda - to tylko w Warszawie... Taka myśl przyświecała uczniom naszej szkoły, którzy 18 października pod opieką pań Angeliki Krupińskiej, Danieli Wojtyry, Karoliny Pośpiech i pana Sławomira Kobielskiego udali się do stolicy Polski.
Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Parku Łazienkowskim, gdzie pan przewodnik przybliżył uczniom sylwetkę i twórczość naszego pianisty – Fryderyka Chopina. Spacerując alejkami w otoczeniu pięknej złotej jesieni nasi wycieczkowicze zobaczyli również Starą Oranżerię oraz Pałac na Wyspie – miejsca związane z królem Stanisławem Augustem.
Po pobycie w „najszczęśliwszym miejscu w Warszawie”, jak często określane są Łazienki, uczniowie zwiedzili Stare Miasto. Widok z Placu Zamkowego, przy którym stoi Zamek Królewski oraz Kolumna Zygmunta III, to jedna z charakterystycznych panoram w stolicy. Podziwiając zabytki i architekturę warszawskiej Starówki, uczniowie dotarli na Rynek Starego Miasta z nieodłącznym warszawskim kataryniarzem i pomnikiem Syrenki. Kończąc spacer w tej części miasta, zobaczyli jeszcze mury obronne wraz z Barbakanem i odkryli Pomnik Małego Powstańca upamiętniający najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego z 1944 roku.

To nie był jednak koniec niespodzianek! Szczególnie dla fanów piłki nożnej godzinne zwiedzanie Stadionu Narodowego począwszy od trybun, a skończywszy na szatniach, w których przebierają się m.in. piłkarze z kadry Polski, wywołało zachwyt nie tylko wśród męskiej części naszych wycieczkowiczów.
O tym, czy można uczyć się i zdobywać wiedzę poprzez zabawę, obserwację i doświadczenia, uczniowie przekonali się w Centrum Nauki Kopernik. Wizyta w tym miejscu zakończyła pobyt w stolicy. Patrząc na zadowolone i uśmiechnięte miny wszystkich, można było potwierdzić, że warto było spędzić cały dzień w Warszawie.


KP