Marchewkowe urodziny
Dodane przez zszadzim dnia Październik 31 2019 11:00:00
30 października w przedszkolu był dzień wyjątkowy, bo zupełnie marchewkowy. Przedszkolaki zielono-pomarańczowe stroje miały i o marchewce wiele się dowiadywały.
„Na marchewki urodziny, wszystkie zeszły się jarzyny…” - tak oto podśpiewywały sobie dzieci z I i II grupy. W tym to bowiem dniu obchodziliśmy MARCHEWKOWE URODZINY, podczas których dzieci poznawały niektóre właściwości tego warzywa. Wśród wielu konkursów, zagadek i zbaw nie zbrakło degustacji marchewek i soków marchewkowych, a co najważniejsze ciasta marchewkowego, które dla najmłodszych przygotował tata Amelki i Mariusza. Były zabawy ruchowe ze śpiewem, poszukiwanie marchewek na placu zabaw, zabawa orientacyjno-porządkowa z podawaniem marchewki z rąk do rąk, zagadki i tańce integracyjne przy piosence pt. ,,Witaminki" oraz układanie marchewkowych puzzli i słuchanie bajeczek.
Na koniec odbyła się super marchewkowa sesja zdjęciowa z marchewkami w roli głównej. Był to dzień, w którym wszyscy dobrze się bawili i marchewkę mamy nadzieję polubili! Dzięki takim działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, mającym charakter zabaw, konkursów, zagadek rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się i rozróżniania produktów warunkujących zdrowie. 


AJ