Jasełka najmłodszych
Dodane przez zszadzim dnia 22.12.2019

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa.
W dniu 19 grudnia odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe dla rodziców i zaproszonych gości, które zaprezentowały dzieci z grupy IV – 6 latki i III – 5 latki z udziałem pozostałych grup przedszkolnych.
Dzieci wcieliły się w role: Maryi, Józefa, aniołów, pastuszków, baranków, Trzech Króli, gwiazdeczek, przenosząc zebranych w czasy sprzed dwóch tysięcy lat. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentując umiejętności recytatorskie i wokalne. Świąteczny nastrój podkreślały stroje dzieci przygotowane przez rodziców i dekoracja świąteczna.
Po występie do przedszkolaków przybył bardzo oczekiwany gość św. Mikołaj, który obdarował wszystkie dzieci paczkami świątecznymi. O najmłodszej społeczności Zespołu nie zapomniał pan Wójt, który nie mógł uczestniczyć w uroczystości, ale przekazał dzieciom worek słodyczy, za który dziękujemy.


M.M.