Międzynarodowy Dzień Kropki
Dodane przez zszadzim dnia 15.09.2020
15 września przedszkolaki z grupy II 4/5 latki świętowały wraz z panią psycholog szkolną Justyną Rosiak Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych.
Wszystko rozpoczęło się od tego, gdy nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki.
Przedszkolaki tego dnia obejrzały bajeczkę, w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Następnie wzięły udział w zabawach ruchowych, oczywiście związanych z kropką. Tańczyły z połówkami kolorowych kropek w rytm muzyki, gdy ta milkła- łączyły się w pary tak, by dwie połówki utworzyły pasującą kropkę. Szalały z kropką ruchowo- według zasad starej i uwielbianej przez dzieci zabawy- Znikające kropki. Dowiadywały się co można stworzyć z kropek, malując farbami własne dzieła i rozwijając przy tym swoje inspiracje plastyczne. W tym dniu maluchy odwiedziła także pani dyrektor, która obserwowała radosne pląsy przedszkolaków. 
Na koniec dzieci otrzymały dyplomy za czynny udział w świętowaniu obchodów Dnia Kropki. Wszystkim rodzicom składamy serdeczne podziękowania za elementy kropek w ubraniu dzieci. 

 
AJ