X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Dodane przez zszadzim dnia 13.10.2020

2 października po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają.
Tegoroczne obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia miały na celu zachęcić wszystkich do powtórzenia tabliczki mnożenia, a także pokazać jej przydatność w życiu. Aby przygotować się do tej akcji uczniowie na lekcjach matematyki, jak i w domu przypominali sobie tabliczkę mnożenia.
Koordynatorami akcji byli nauczyciela matematyki: p. Szymon Kaczmarkiewicz, p. Magdalena Jarczewska i p. Renata Frątczak- Serafińska.
Na korytarzu matematycznym działały Komisje Egzaminacyjne w składzie: Kamil i Grzegorz oraz Natalia i Paulina, które sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia. Do egzaminu przystąpiło 125 uczniów. Uczniowie, którzy bezbłędnie zdali egzamin otrzymali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Z kolei Patrol Egzaminacyjny w składzie: Adam i Mateusz przepytywali tabliczki mnożenia nauczycieli i pracowników obsługi.
Młodsi uczniowie (kl. III) w ramach obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wykonali tabliczki z sówką. Starsi uczniowie na lekcjach matematyki rozwiązywali różne rebusy i łamigłówki, przy których się świetnie bawili.
Na zakończenie akcji odbyło się wręczenie dyplomów i nagród, uczniom którzy zdobyli tytuły Mistrza i Wicemistrza Tabliczki Mnożenia w pisemnym egzaminie. Mianowicie:
Mistrzowie Tabliczki Mnożenia: Barbara Loręc, Patrycja Kaszuba, Nikola Kowalczyk, Amelia Brzezińska, Adam Lisowski, Grzegorz Rosiak, Amelia Woźniak, Łukasz Bubiński, Ewa Bratek, Julia Szczepańczyk.
Wicemistrzowie Tabliczki Mnożenia: Ignacy Wodziński, Lena Patora, Julia Solarek, Wiktor Andrzejczak, Patrycja Florczak, Natalia Sołtysiak, Oliwia Augustyniak, Daniel Michalak, Piotr Deka, Adam Kwapiszewski.
Akcja wzbudziła w uczniach wiele pozytywnych emocji, chociaż u niektórych pojawił się „lekki strach”. Cieszy fakt, że znaczna większość uczniów wykazała się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia. SzK