Andrzejki w przedszkolu
Dodane przez zszadzim dnia 30.11.2020
"Hokus-pokus, czary-mary czyś ty młody, czyś ty stary, siadaj tutaj pośród nas już na wróżbę nadszedł czas.
Tym oto magicznym zaklęciem przedszkolaki rozpoczęły w piątek zabawę  andrzejkową. Każda z grup w sposób wyjątkowy przygotowała się do tego magicznego dnia. Tajemnicze dekoracje sal, panie przebrane za wróżki sprawiły, że przedszkolaki przeniosły się w krainę czarów i wróżb.
W tym dniu dzieci poznały tradycje i zwyczaje andrzejkowe, a następnie znalazły się w świecie wróżb i magii. Aby wróżby się spełniły, dzieci wrzucały monetę do wody. Swoją przyszłość odkrywały losując obrazki, które przepowiadały kim zostaną w przyszłości, jakie życie ich czeka. Brały udział w rozwiązywaniu andrzejkowych zadań i zagadek. Przyszłość przepowiadana była na wiele sposobów: magiczne liczby, wędrówka butów, kolorowe klucze i oczywiście przelewanie wosku przez klucz.
Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały przedszkolakom zabawy i konkurencje taneczne przy muzyce. Nie obyło się też bez słodkiego poczęstunku, tym razem były to naleśniki. Czy wróżby się spełnią?  Przyszłość pokaże, najmłodsi wiedzą, że należy traktować je z lekkim oka przymrużeniem. Pewne jest to, że przyniosły one przedszkolakom wiele radości i były okazją do dobrej zabawy.
 
 
AJ