Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne 28/07/2021
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Psycholog szkolny
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Szukaj
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 208
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Zaneta
Konkurs LOP

SZKOLNE KOŁO LOP

zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie na projekt najładniejszej maseczki ochronnej

MaskujSię”

 

Regulamin konkursu :

1. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

2. Celem konkursu jest promowanie bezpiecznych zachowań- noszenia maseczek.

3. Zadanie polega na zaprojektowaniu na kartce bloku technicznego, brystolu maseczki oraz jej zareklamowaniu np. przez hasło, wierszyk, techniką dowolną, wymiary pracy - dowolne

4. Komisja konkursowa będzie zwracała uwagę na:

zgodność pracy z tematem, walory artystyczne, pomysłowe hasło reklamowe, oryginalność, kreatywność, estetykę.

5. Praca powinna być wykonana samodzielnie.

6. Prace proszę dostarczyć do p.P.Kuźnika lub p.R.Mielnik .

7. Termin oddawania prac 28.05.2021.

8. Ogłoszenie wyników nastąpi 01.06.2021

9.Najlepsze prace będą nagrodzone.

Powrót do szkoły po okresie zdalnego nauczania

W związku z powrotem szkoły do pracy w systemie stacjonarnym prosimy uczniów i rodziców o zapoznanie się ze wskazówkami pedagogów i terapeutów dotyczącymi odnalezienia się w nowej dla wszystkich sytuacji.  

 

Zachęcamy do lektury.

Podpowiedzi dla rodziców i uczniów związane z powrotem do szkoły

Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania

Samorząd województwa łódzkiego uruchomił Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Infolinia służy udzielaniu wsparcia i pomocy w sytuacjach kryzysowych, które pojawiają się wśród wielu młodych osób w okresie pandemii. Telefon i czat obsługiwane są przez specjalistów – pedagogów, psychologów, interwentów kryzysowych i terapeutów, posiadających doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Wsparcie można uzyskać dzwoniąc na numer 726 611 611 w godzinach 15.00 – 18.00 lub korzystając z aplikacji Snapchat i Messenger (pogadajmytutaj) w godzinach 18.00 – 21.00.

Z Regionalnego Interwencyjnego Telefonu Zaufania mogą korzystać dzieci i młodzież z województwa łódzkiego, a także ich rodzice i opiekunowie. Interwencje prowadzone są w takich sytuacjach jak: obniżenie nastroju, stres, kryzysy emocjonalne, nagromadzenie negatywnych myśli czy konflikty rodzinne, a także w związanych bezpośrednio z zagrożeniem zdrowia lub życia: myśli i plany samobójcze, zachowania autoagresywne, autodestrukcyjne, ryzykowne (związane z nadużywaniem alkoholu, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych) oraz wystąpienie przemocy w rodzinie.

Uwaga rodzice klas I-III

Informujemy, że zgodnie z decyzją władz rządowych od dnia 4 maja 2021 do nauki stacjonarnej powracają uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej. 

Zajęcia będą odbywały się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego i według stałego planu zajęć.

Dowozy i odwozy dzieci zgodnie z obowiązującym w tym roku szkolnym harmonogramem.

Prosimy zapoznać się z Wytycznymi MEiN, MZ i GIS dla klas I-III  od 4.05.2021r.   

Wytyczne dla klas I-III od dnia 4.05.2021r.

Wiwat maj!

,,WIWAT MAJ, TRZECI MAJ!”

W 2021 roku obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. W związku z tak ważną datą w historii naszego narodu uczniowie klasy VIIc wraz z wychowawcą- panem Andrzejem Czechowiczem oraz pod czujnym okiem nauczycieli: historii- pani Joanny Świątek- Szokalskiej, języka polskiego- pani Katarzyny Patory, informatyki- pana Szymona Kaczmarkiewicza przygotowali montaż słowno- muzyczny w wersji online poświęcony temu wydarzeniu.
Młodzież przypomniała szkolnej społeczności główne założenia Konstytucji 3 maja. Przybliżyła również sylwetki twórców Ustawy Rządowej z 1791 roku, czyli: Hugona Kołłątaja, Stanisława Staszica, Stanisława Małachowskiego, Ignacego Potockiego oraz króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Prowadzący podkreślili fakt, iż Konstytucja 3 maja była nowoczesnym aktem prawnym, pierwszym w Europie i drugim na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych . Omawiane zdarzenia były uzupełniane tematycznymi ilustracjami w formie prezentacji, którą opracował i udostępniał pan Szymon Kaczmarkiewicz.
Uzupełnienie treści historycznych stanowiły wiersze i patriotyczne piosenki . Mogliśmy posłuchać utworu ,,Jak długo w sercach naszych” w wykonaniu uczennicy Aleksandry Kuchciak czy pieśni ,,Witaj, majowa jutrzenko” zagranej na akordeonie przez ucznia Krystiana Tomaszewskiego.
Przedstawienie było utrzymane w podniosłej i patriotycznej atmosferze. Kilkoro występujących zaprezentowało się na tle biało – czerwonym, podkreślając narodową symbolikę.
Na uwagę zasługuje fakt, iż w występie online brali udział wszyscy uczniowie klasy VIIc.W imieniu występujących pragnę podziękować dzieciom i młodzieży za godne zachowanie podczas apelu i zachęcam do obejrzenia tablicy informacyjnej poświęconej Narodowemu Świętu Konstytucji Trzeciego Maja znajdującej się w holu, na wprost wejścia do szkoły.

Katarzyna Patora

Święto Konstytucji 3 Maja

3 maja obchodzimy 230 rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji.
Konstytucja 3 Maja (właściwie Ustawa Rządowa) została uchwalona 3 maja 1791 roku w wyniku obrad Sejmu Czteroletniego, zwanego też Wielkim. Była ustawą regulującą ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów, czyli Polski i Litwy. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej) nowoczesną, spisaną konstytucją.
Ustawa likwidowała wady systemu politycznego Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Wprowadziła polityczne zrównanie mieszczan i szlachty oraz stawiała chłopów pod ochroną państwa. Znosiła zgubne instytucje, takie jak liberum veto oraz ograniczała złotą wolność szlachecką.
Konstytucja zgodnie z oświeceniową myślą Monteskiusza wprowadzała trójpodział władzy na ustawodawczą (dwuizbowy parlament), wykona
wczą (król) i sądowniczą.

Święto Flagi

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
Przypomnijmy, że biało-czerwona flaga została oficjalnie uznana za symbol narodowy w 1919 roku, po latach zaborów, rok po uzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Jeśli posiadasz, wywieś flagę.

Święto Pracy

Dlaczego pierwszego dnia maja nie pracujemy? 1 Maja na całym świecie obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy.
Święto Pracy ustanowiono w 1889 roku na kongresie II Międzynarodówki w Paryżu dla upamiętnienia pierwszych masowych wystąpień robotników, które miały miejsce 1 V 1886 roku w Chicago.
W Polsce z tym dniem kojarzą się pochody pierwszomajowe. Powstało wiele zwyczajów z nimi związanych- w klapach marynarek noszono czerwone kokardki lub goździki, a w rękach kwiaty i zielone gałązki. Powstawały okolicznościowe pieśni i wiersze, przygotowywano transparenty i sztandary, organizowano koncerty i wieczorki taneczne.
W czasach PRL-u uczestnictwo w pochodach było obowiązkowe, dlatego dziś wielu ludziom to święto nie kojarzy się najlepiej.
Bez względu na nasz stosunek do Święta Pracy pamiętajmy, że jest to dzień wolny. Wykorzystajcie go jak najlepiej!

Rekrutacja 2021/22

Drodzy Rodzice!

Informujemy, że w zakładce REKRUTACJA znajdą Państwo listy dzieci przyjętych oraz nieprzyjętych do Przedszkola Publicznego w Zadzimiu na rok szkolny 2021/22 oraz listę dzieci przyjętych do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej.

Dzień Ziemi

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto - Międzynarodowy Dzień Ziemi.
W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie.
Nasze przedszkolaki z grupy przedszkolenej 5-6 - latków oraz 6 - latkków także uczyły się, jak żyć ekologicznie. Szczególnie zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom - Ziemi, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny.
Dodatkowo dzieci wykonały przepiękne prace plastyczne.

JR

Kangur 2021

22 kwietnia w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2021.
Z zadaniami zmagało się osiemnaścioro uczniów z klas IV-VIII. Każdy uczestnik konkursu otrzymał upominek – układankę przestrzenną w formie breloczka. Wyniki konkursu poznamy niebawem.

SzK

Strona 3 z 9 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 700,511 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie