Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne 28/07/2021
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Psycholog szkolny
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Szukaj
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 208
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Zaneta
Zabawa karnawałowa w przedszkolu
Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości.
Tak było też u nas w dniu 12 lutego. W każdej grupie przedszkolnej odbył się bal karnawałowy. Były konkursy, zabawy, tańce integracyjne, pizza, słodki poczęstunek na wzmocnienie i dalej zabawa.  Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, żołnierzy, strażaków....nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa w grupie przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Katarzyna Włodarczyk (KW)
 
 
 
 
 
 
 
 


Grosiki dla Wiki
Nasze przedszkole wzięło udział w akcji Góra Grosza (grosiki dla Wiki) z inicjatywy jednej z mam -  p. Klimczak. Celem zbiórki była pomoc w leczeniu, w walce z rakiem złośliwym mózgu- rozlanym guzem pnia mózgu DIPG Wiktorii Krawczyk, rówieśniczki naszych przedszkolaków. Akcja trwała tylko trzy dni, ale nasze maluchy zebrały sporą sumę jak na tak krótki czas. Grupa I- 3/4 latki oraz IV -6 latki - 286,36 zł, grupa II-4/5 latki - 517,80 zł i grupa III- 5/6 latków 402 zł. Łącznie przedszkolaki zebrały 1 206,16 zł. Koordynatorem akcji w przedszkolu była wychowawczyni grupy I pani Paulina Śmigielska. Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy za ofiarność i pomoc na rzecz chorej Wiktorii. To bardzo ważne, że nie jesteśmy obojętni na los innych i potrafimy pomagać. Obecnie jesteśmy w trakcie zbiórki makulatury, która trwa do 12 lutego.
Zachęcamy wszystkich członków społeczności szkolnej do aktywnego włączenia się. 

 
AJ
UWAGA KONKURSY!

Z okazji obchodzonego w dniu 28 stycznia Dnia Ochrony Danych Osobowych Prezes Urząd Ochrony Danych Osobowych ogłosił dwa bardzo ciekawe konkursy.Ichcelem jest popularyzowanie wiedzy o zasadach ochrony danych osobowych wśród uczniów, nauczycieli i rodziców oraz odkreślenie istotnej roli tematyki ochrony prywatności i danych osobowych w życiu każdego człowieka.
Pierwszy z nich skierowany jest do uczniów i polega na przygotowaniu mini poradnika dla rodziców pt. „Życie rodzinne online i offline. Porozmawiajmy o ochronie danych osobowych”. Zadaniem autorów prac jest przedstawienie za pomocą krótkiego i jasnego przekazu zasad ochrony danych osobowych. Prace można przygotowywać indywidualnie lub zespołowo.

Prace konkursowe wykonane w dowolnej formie elektronicznej przy użyciu ogólnodostępnych programów komputerowych należy przysyłać do 15 kwietnia 2021 r. za pośrednictwem specjalnego formularza, który będzie dostępny pod adresem: https://pliki.uodo.gov.pl/pydio/.

Z kolei drugi konkurs skierowany jest do szkół biorących udział w tegorocznej edycji programu „Twoje dane – Twoja sprawa”. Wyłonione w nim zostaną najlepsze inicjatywy edukacyjne zrealizowane w ramach bieżącej edycji programu, a więc takie działanie edukacyjne (np. zajęcia, gry, zabawy edukacyjne, warsztaty), które służą upowszechnieniu wiedzy o ochronie danych osobowych i prawa do prywatności wśród uczniów i nauczycieli.

Warunkiem udziału w tym konkursie jest dostarczenie do UODO pracy konkursowej do 10 maja 2021r. Można to zrobić w formie elektronicznej oraz papierowej.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych konkursach, zwłaszcza, że na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
Regulaminy obu konkursów są dostępne na stronie: uodo.gov.pl

RS

Z okazji Dnia Babci i Dziadka

Pokonaliśmy drobne problemy techniczne, które opóźniły publikację występu trzecioklasistów.
Uczniowie klas trzecich zadedykowali swoje przedstawienie ukochanym babciom i dziadkom.
Zachęcamy do obejrzenia!

 

Kliknij poniższy link.

https://youtu.be/2ihUfL-cTpI

„Twoje dane – Twoja sprawa”

W tym roku szkolnym nasza szkoła  przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego GIODO pod hasłem „Twoje dane - Twoja sprawa”. Program realizowany jest pod honorowym patronatem MEN i Rzecznika Praw Dziecka.  Jego celem jest upowszechnienie wiedzy o ochronie danych osobowych wśród społeczności szkolnej, tzn. uczniów,  nauczycieli i rodziców poprzez przekazanie treści związanych z ochroną danych osobowych i prawem do prywatności.
Dzień Ochrony Danych Osobowych został ustanowiony na dzień 28 stycznia przez Komitet Ministrów Rady Europy. Obchodzony jest w rocznicę sporządzenia Konwencji 108 Rady Europy z dnia 28 stycznia 1981 r. w sprawie ochrony osób w zakresie zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych. 
Nasza szkoła również włączyła się działania zmierzające do przypomnienia potrzeby ochrony danych osobowych. W związku z tym wszyscy wychowawcy przeprowadzili w swoich klasach rozmowy i pogadanki dotyczące tej tematyki. Pozostali nauczyciele, a w szczególności ci uczący informatyki uświadamiali uczniom zagrożenia wynikające z udostępniania swoich danych w Internecie. Także rodzice otrzymali informacje o tej akcji w dzienniku elektronicznym i broszurę pt. „Rodzicu, poznaj zasady ochrony swojego dziecka w Internecie”. Przygotowaliśmy również gazetki informacyjne, aby pamiętać, że za ochronę swoich danych musimy zadbać sami, niezależnie od wieku oraz wskazówki, gdzie szukać pomocy w razie kłopotów.

PAMIĘTAJ: Chroń swoją prywatność! 
Nigdy nie podawaj swoich danych osobowych, takich jak: imię, nazwisko, numer telefonu, adres domowy, numer PESEL czy numer legitymacji szkolnej lub dowodu osobistego, jeśli nie ma, co do tego wyraźnej potrzeby.
Niestety osób, które chcą wykorzystać nasze dane, jest coraz więcej. Dlatego sami musimy zadbać o swoje bezpieczeństwo nie tylko 28 stycznia, ale również w ciągu całego roku.

RS

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu literackiego ph. „Rok 2020 – Rokiem Leopolda Tyrmanda”

W pierwszym półroczu w ramach realizacji programu wychowawczo-profilaktycznego podjęliśmy działania mające na celu zapoznanie uczniów i ich rodziców z życiem i twórczością Leopolda Tyrmanda. Ogłosiliśmy też szkolny konkurs literacki ph. „Rok 2020 – Rokiem Leopolda Tyrmanda”. Wiersz, opowiadanie lub wywiad mógł napisać każdy uczeń z klas IV – VIII i każdy rodzic. Na konkurs wpłynęło 38 prac. Zostały one ocenione przez jury w składzie: p. Katarzyna Patora, p. Dorota Glapska, p. Renata Micewska- Mielnik, p. D. Jaszczak – Kacprzak.

Wyniki konkursu 

W kategorii: dorośli laureatkami konkursu zostały:

p. Beata Janaszkiewicz – opowiadanie „On” - za lekkość stylu,
p. Wioletta Domińczak – wiersz „Wspomnień czar” - za bogactwo wiedzy o PRL-u,
p. Katarzyna Krawczyk – wiersz bez tytułu – za prostotę.

W kategorii: uczniowie:

Wiersze:

laureatkami zostały:

Joanna Chojnacka, kl.6b - „Moja muzyka”,
Zuzanna Wojtucka, kl. 6a - „Życie w PRL-u”
Patrycja Kaszuba, kl. 4b - „Czasy PRL-u”.

Opowiadania:

wyróżnienia:

Wiktor Malinowski, kl.4a,
Nadia Witosławska, kl.6b,

Hubert Krawczyk, kl.5

Wywiady o życiu w PRL-u:

miejsce: Paulina Cepowska, kl.7a, Wiktoria Krawczyk, kl.7c, Milena Klimczak, kl. 7b,
II miejsce: Łukasz Woźniak, kl.7a, Natalia Sołtysiak, kl.7a, Natalia Stefańska, kl.7a,
III miejsce: Grzegorz Rosiak, kl.7a, Daniel Michalak, kl.7c.
Wyróżnienie: Lena Patora, kl.4b, Ivetta Woźniak, kl.4b. 

W konkursie wzięli też udział:

Julia Solarek kl.5, Kamil Medyński kl.7a, Maciej Ośkiewicz kl.7a, Oliwia Augustyniak kl.7b, Zuzanna Wawrzyniak kl.7b, Amelia Woźniak kl.7b, Szymon Zagłoba kl.7b, Łukasz Bubiński, kl.7c, Maja Jońska kl.7c, Kacper Kozłowski kl.7c, Sebastian Kozłowski kl.7c, Krystian Malewski kl.7c, Wiktor Malewski kl.7c, Adrian Marszałek kl.7c, Wiktoria Pilarczyk kl.7c, Przemysław Piotrowski kl.7c, Stanisław Ryman kl.7c, Krystian Tomaszewski kl. 7c.

Laureaci konkursu i wyróżnieni otrzymają dyplomy i nagrody książkowe, natomiast wszyscy uczestnicy dyplomy za udział. Ze względu na sytuację epidemiologiczną termin i sposób odbioru dyplomów i nagród podamy w drugiej połowie lutego.

Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom i wyróżnionym gratulujemy.
Życzymy też twórczej weny i zachęcamy do udziału w innych konkursach.
Już wkrótce prace laureatów będzie można znaleźć na szkolnej stronie internetowej w zakładce: Publikacje.

Organizatorzy

dk

Walentynkowy Konkurs z Języka Angielskiego „Saint Valentine’s Card”

W związku ze zbliżającym się dniem zakochanych zapraszamy wszystkich uczniów klas IV-VI do wzięcia udziału w Konkursie Języka Angielskiego „Saint Valentine’s Card Contest” (konkurs na kartkę walentynkową). Oceniane będzie zarówno samo wykonanie kartki jak i jej zawartość - czyli wiersz. Podpisane prace prosimy oddawać waszym nauczycielom języka angielskiego do dnia 14 lutego 2021 r.

Na autorów najciekawszych kartek czekają nagrody.

Życzymy powodzenia!

<<Nauczyciele języka angielskiego>>

D.Andrzejewska oraz A.Krupińska

Konkurs językowo-plastyczny "Flaga Wielkiej Brytanii"

Konkurs trwa od 25 stycznia 2021 r. do 19 lutego 2021 r.

Cel konkursu:

• Zachęcanie uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej do nauki języka angielskiego poprzez wykorzystanie symboli narodowych Wielkiej Brytanii.

Rozwijanie wyobraźni plastycznej uczniów.

Zadanie konkursowe:

Zadaniem uczniów jest stworzenie flagi Wielkiej Brytanii. Jurorzy będą brali pod uwagę przede wszystkim pomysłowość, kreatywność, wykonanie (własnoręczne) oraz efekt końcowy.

REGULAMIN KONKURSU:

1. Konkurs jest skierowany do uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej.

2. Technika wykonania pracy: dowolna, format: A4 lub większy, forma przestrzenna.

3. Pracę należy wykonać indywidualnie.

4. Każdy z uczestników składa maksymalnie jedną pracę konkursową.

5. Każda praca zgłoszona do konkursu powinna być opisana w następujący sposób:

imię i nazwisko ucznia oraz klasa.

9. Prace należy składać do nauczyciela języka angielskiego.

Życzymy powodzenia!!!

<<Nauczyciele języka angielskiego>>

D.Andrzejewska oraz A.Krupińska

Kochanym Babciom i Dziadkom!

Z okazji Dni Babci i Dziadka,
przypadających 21 i 22 stycznia,
życzymy Wam Kochani wszystkiego
co w życiu najlepsze i najpiękniejsze!
Dobrego zdrowia, nieustającej radości i miłości
oraz samych pogodnych dni!

 

 

 

Kochające wnuczęta

 

Powrót uczniów klas I-III do szkoły

Od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych nadal będą się uczyć zdalnie. Szczegóły dotyczące organizacji funkcjonowania szkół i placówek po feriach znajdują się na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej i Nauki.

Dyrektor Zespołu Szkół w Zadzimiu

FERIE z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Poddębicach

Zgodnie z propozycją Ministerstwa Edukacji Narodowej, w związku z trwającymi feriami zimowymi, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Poddębicach przygotowała ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży na ten okres (mając na uwadze szczególnie trudny czas dla uczniów, związany z izolacją społeczną)

 • Poprawnie piszemy – ortografię i rękę trenujemy (warsztaty dla uczniów kl. IV-VI), zajęcia rozwijające sprawność grafomotoryczną dominującej ręki i świadomość ortograficzną – 07.01.2021r. godz. 15:00-16:00

 • Zajęcia logopedyczne z elementami logorytmiki dla uczniów klas I-II – 07.01.2021r. godz. 12:45-13:45

 • Dyżur konsultacyjny z doradztwa zawodowego dla ósmoklasistów– 07.01.2021r. godz. 8:00-12:00

 • „Gdy zimno wokoło to u nas wesoło” – ferie z Poradnią. Zajęcia dla dzieci z klas III–V. 08.01.2021r. godz. 12:00-14:00

 • Zajęcia grupowe treningu pamięci i koncentracji uwagi – 11.01.2021r. godz. 16:00-18:00

 • Dyżur konsultacyjny z doradztwa zawodowego dla maturzystów – 12.01.2021r. godz. 8:00-12:00

 • Indywidualne konsultacje logopedyczne – 12.01.2021r. godz. 12:00-14:00

 • Grupa wsparcia dla dzieci i/lub młodzieży uczących(cej) się zdalnie – 13.01.2021r. godz. 16:00-18:00

 • Konsultacje dla rodziców i dzieci pod kątem wsparcia w trudnych sytuacjach emocjonalnych – 13.01.2021r. godz. 9:00-12:00

 • „Poezja jest jak obraz” … zajęcia plastyczne dla dzieci – 13.01.2021r. godz. 16:00-18:00

 • Zajęcia edukacyjno-rozwojowe „Rozmawiamy o emocjach związanych z izolacją społeczną” klasy VI-VIII, 14.01.2021r. godz. 13:00-15:00

Z uwagi na konieczność zachowania reżimu sanitarnego podczas zajęć prosimy o wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 43 678-29-77 w godz. 8:00 – 16:00

Zajęcia będą się odbywać na terenie Poradni.

ZAPRASZAMY

 

Z poważaniem 

Bożena Michalska
Dyrektor

Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
w Poddębicach

Strona 6 z 9 << < 3 4 5 6 7 8 9 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 700,506 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie