Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne 28/07/2021
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Psycholog szkolny
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Szukaj
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 208
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Zaneta
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!Kliknij poniższy link, by wysłuchać życzeń od najmłodszych członków Zespołu. 

https://youtu.be/ZW96FphN5qg

 

Wigilia przedszkolaków

We wtorek 22 grudnia w każdej grupie przedszkolnej odbyła się wigilia. Przy wspólnym stole dzieliliśmy się świątecznym opłatkiem, życząc sobie wszystkiego co najlepsze. W tym wyjątkowym dniu kosztowaliśmy pysznych wigilijnych potraw i przy radosnym śpiewie kolęd, wyczekiwaliśmy na Świętego Mikołaja.
Dzieci wraz z wychowawcami przygotowali krótkie przedstawienie bożonarodzeniowe, które mógł oklaskiwać przybyły ze świąteczną wizytą długo wyczekiwany Święty Mikołaj. Wszyscy otrzymali prezenty, a na koniec wizyty każde z dzieci mogło sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie ze Świętym Mikołajem.

Przedszkolaki podziękowały Świętemu Mikołajowi za odwiedziny i za podarunki, które od niego otrzymały. Dzieci były bardzo podekscytowane, a atmosfera w tym dniu była wręcz magiczna.
Do zobaczenia za rok Święty Mikołaju”.


Paulina Śmigielska

Z potrzeby serca

22 grudnia od godz. 7:00 na placu targowym w Pęczniewie odbył się Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy dla Wiktorii Krawczyk oraz Nikoli Leder.
W akcję tą włączyły się również nasi najmłodsi przedszkolacy z grupy I (3-4 latki). Dzieci chętnie przyniosły bombki, sztuczne kwiatki, świeczki oraz piękne ozdoby, które wykorzystaliśmy do robienia stroików. Chcąc pomóc małej Wiktorii, każdego poranka powstawały na plastrach drewna przepiękne stroiki bożonarodzeniowe, które wychowawczyni przedszkolaków przekazała na jarmark bożonarodzeniowy dla chorych dziewczynek.
Najmłodsi milusińscy świetnie się przy tym bawili, a przy okazji mogli pomóc tym przedszkolakom, którzy tej pomocy potrzebują. Chęć niesienia pomocy przez tak „małe serduszka” jest bezcenna.
ŻYCZYMY ZDROWIA!

Paulina Śmigielska

Świąteczne spotkanie on-line

W tym trudnym czasie nauczania zdalnego nasza społeczność szkolna spotkała się na uroczystym apelu. Co roku świętowaliśmy Boże Narodzenie przedstawiając Jasełka, kolędując i ciesząc się swoją obecnością w realnej rzeczywistości. W tym roku Boże Narodzenie musiało być inne.
Jednak sens Bożego Narodzenia mimo spotkania za pośrednictwem Internetu nie umknął. Pomimo trudnej sytuacji wybrzmiały kolędy i życzenia. Uczniowie klasy 5 przedstawili program świąteczny przygotowany pod kierunkiem Pani Danieli Wojtyry i Pani Ewy Gogulskiej. Występujący uczniowie podkreślili świąteczny charakter występu odpowiednimi strojami, a rodzice zadbali o piękne tło scenograficzne każdego występującego, za co im serdecznie dziękujemy.
Ciepło betlejemskiej szopy zagościło w naszych sercach poprzez wiersze recytowane przez uczniów i obrazy przewijające się w trakcie prezentacji kolęd i pastorałek. Na koniec Pani Dyrektor złożyła wszystkim serdeczne życzenia, zwiastując czas ferii zimowych, a także ogromne pragnienie powrotu do szkoły uczniów i nauczycieli. Oby ten Nowonarodzony Bóg dopomógł spełnić nasze marzenia.

EG

W atmosferze zbliżających się świąt

Co roku przygotowaniom do świąt towarzyszy wiele czynności. Porządkujemy nasze domy, dekorujemy je, kupujemy prezenty dla bliskich i gotujemy. Wyjątkowy czas Świąt Bożego Narodzenia kojarzy nam się z wieloma rytuałami, ale także zapachami i smakami, które towarzyszą nam właśnie w okresie najbardziej rodzinnych świąt. Nam Boże Narodzenie kojarzy się z zapachem piernika. Skoro możemy uczyć się za pośrednictwem komputera, to możemy także w ten sposób piec.
18 grudnia podczas godziny wychowawczej uczniowie klasy 7b wspólnie piekli pierniczki za pośrednictwem platformy Teams. Spotkanie było okazją do przećwiczenia umiejętności potrzebnych na wielu przedmiotach. Trzeba było wykazać się znajomością ułamków, sprawnością fizyczną, umiejętnością podzielności uwagi oraz zdolnościami organizacyjnymi. Dzięki współpracy rodziców wyszło nie tylko pysznie, ale także pięknie. Egzamin z pieczenia i dekorowania pierników zdany na piątkę.

dg

Spójrz w niebo!

Od 21 do 25 grudnia na niebie można obserwować ciekawe zjawisko astronomiczne. W tych dniach można obserwować Gwiazdę Betlejemską, czyli koniunkcję Jowisza i Saturna.
Koniunkcje powstają, gdy dwa obiekty niebieskie obserwowane z Ziemi wydają się przechodzić na niebie bardzo blisko siebie.
Poprzednio taką sytuację można było zaobserwować w 1226 r.
Następna okazja, aby zobaczyć na niebie Gwiazdę Betlejemską przypadnie w 2080 roku, a kolejna dopiero w 2400 roku, więc lepiej spójrzcie na niebo w nadchodzących dniach.

dg

Telefon zaufania

Z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka został uruchomiony całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania 800 12 12 12 oraz dedykowany młodym ludziom czat internetowy. Oba kanały komunikacji udzielają młodym osobom w kryzysie wsparcia i pomocy psychologicznej.

Justyna Rosiak

Konkurs świąteczny na wykonanie ozdoby choinkowej

Regulamin konkursu

1.Ozdoby choinkowe wykonujemy dowolną techniką, z dowolnych materiałów.

2.Po wykonaniu pracy robimy dwie fotografie wykonanej ozdoby (jedna samej ozdoby, druga tej o zdoby zawieszonej na choince).

3. Fotografie wysyłamy na adres konkursswiatecznyzszadzim@op.pl do 05 stycznia 2021r.

4.Przewidziane są dwie kategorie wiekowe uczestników:

Kat.I - 6-10 lat
Kat.II - 11- 15 lat

W pracach jury uczestniczyć będą Pani Izabela Jakubiak, Pani Renata Frątczak- Serafińska oraz Pani Elżbieta Cichosz.

Jury konkursu wybierze najładniejsze prace i zamieści na stronie internetowej szkoły. Po powrocie do szkoły wręczymy dyplomy zwycięzcom oraz drobne upominki.
Życzymy przyjemnej i twórczej pracy.

 

Jury

Nasi rodzice w Armii Wiktorii

Działania na rzecz pięcioletniej Wiktorii, mieszkanki gminy Pęczniew, u której zdiagnozowano nieoperacyjny guz pnia mózgu DIPG zataczają coraz szersze kręgi. Kwota potrzebna na leczenie dziewczynki w Szwajcarii to aż 600 tysięcy złotych.
Do Armii Wiktorii dołączyła Rada Rodziców Zespołu Szkół w Zadzimiu, która przekazała na konto małej przedszkolanki 1500 zł.
W okresie przedświątecznym, który skłania każdego z nas do dzielenia się dobrem z innymi, zachęcamy Państwa do wsparcia Wiktorii. Pamiętajmy! Dobro wraca!

 

dg

Nie tylko muzyka łagodzi obyczaje

XXI edycja Powiatowego Konkursu Poetyckiego im. M.Konopnickiej ,,Z łąk i pól”, którego organizatorem jest Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Poddębicach, już za nami.
Miło nam poinformować, że i w tym roku nasi uczniowie zostali zauważeni przez jurorów.
W II kategorii wiekowej (klasy IV-VI) drugie miejsce zajęła Zuzanna Wojtucka (klasa VIa, opiekun: p. K. Patora), a w III grupie wiekowej (klasy VII-VIII) Karolina Janaszkiewicz (klasa VIIIa, opiekun: p. D.Glapska) zdobyła pierwsze miejsce.
Dziewczęta napisały dwa wiersze inspirowane twórczością Marii Konopnickiej, której utwory poruszają tematykę wiejską. Uczennice pięknie, a jednocześnie subtelnie oddały klimat wsi, zmienność pór roku, piękno krajobrazu. Wykazały się wnikliwością obserwacji cyklów przyrody, zachowań zwierząt, prac polowych. Ich przemyślenia ubrane w poetycką formę skłaniają do głębszych refleksji.
Na pewno nasza Mała Ojczyzna nie zostanie zapomniana, gdy młodzi ludzie piszą o niej wiersze.
Wiersze na konkurs napisali również:
kl.IVa- Wioletta Brejner, Kacper Kubiak, Wiktor Malinowski, Julia Olczyk, Lidia Skórka, Ignacy Wodziński;
kl.IV b- Patrycja Kaszuba, Lena Patora, Ivetta Woźniak;
VIb- Joanna Chojnacka, Nadia Witosławska, Małgorzata Kałuziak;
kl. VIIb- Natalia Stefańska, Brajan Słowiński (opiekun: p. D.Jaszczak-Kacprzak);
kl. VIIIa- Ewa Bratek, Wiktoria Sobierajska (opiekun: p. D. Glapska).
Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy za udział, a nagrodzone uczennice- nagrody książkowe.
Gratulujemy zwyciężczyniom i zachęcamy innych do rozwijania swoich pasji.

K.Patora

Mikołajki w przedszkolu
W poniedziałek 7 grudnia wszystkie dzieci w przedszkolu odwiedził Mikołaj.
Przedszkolaki przywitały niezwykłego gościa wierszykami i piosenkami, a Mikołaj obdarował ich słodkimi upominkami. Św. Mikołaj szybko nawiązał kontakt z najmłodszymi i zaprosił ich do wspólnej zabawy. Dzieci śpiewały, tańczyły razem z gościem oraz bawiły się w kółeczku. Zdjęcia zrobione z Mikołajem będą wspaniałą pamiątką z tego spotkania. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków tym bardziej, że święty obiecał jeszcze w tym roku zawitać do grzecznych dzieci, ale tym razem już z prezentami.
Mikołaju dziękujemy i czekamy na 22 grudnia!!!
 
AJ
Strona 7 z 9 << < 4 5 6 7 8 9 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 700,483 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie