Strona Główna Dane kontaktowe szkoły Dokumenty szkolne 28/07/2021
Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Psycholog szkolny
Pliki do pobrania
Osiągnięcia uczniów
Rekrutacja
Szukaj
Nasze zdjęcia
Publikacje
Ochrona danych osobowych
Ubezpieczenie uczniów
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 208
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Zaneta
Święto Niepodległości inaczej niż co roku

„I wtedy myśl powstała taka,
By przez szacunek dla przeszłości,

Ten dzień na zawsze dla Polaka
Pozostał Dniem Niepodległości.”

Dnia 10 listopada o godz. 9.00 uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Zadzimiu zalogowali się w aplikacji Microsoft Teams, aby uczestniczyć w spotkaniu poświęconym Świętu Niepodległości. Montaż słowno – muzyczny przypominający o czasach zaborów i zrywach niepodległościowych przygotowali dla nich szóstoklasiści pod kierunkiem swoich wychowawczyń. Na czacie zamieścili tekst hymnu i „Roty”, aby wszyscy ( choć przy wyłączonych mikrofonach w trosce o dobry odbiór) mogli śpiewać razem z nimi w swoich domach.

Bohaterski powstaniec

Twych wielkich mężów przykład doskonały,/Twych bohaterów wielbią święte kości.” - Recytowała jedna z uczennic. Warto tutaj przypomnieć sobie powstańca spoczywającego na starym cmentarzu w Zadzimiu. Według przekazu nieżyjącej już pani Kaliny Kowalczewskiej w okolicach Zygier doszło do potyczki powstańców z wojskami rosyjskimi. Rannego w tej bitwie bohaterskiego Polaka potajemnie przywieziono do dworku Jarocińskich (potomków Dąmbskich ) w Zadzimiu. Właściciele pałacu zaopiekowali się nieprzytomnym patriotą, choć mieli świadomość, że mogą przez to stracić majątek a nawet życie. Mimo troskliwej opieki powstaniec zmarł, nie odzyskawszy przytomności. W obawie przed represjami ze strony zaborcy pochowano go w nocy na „starym cmentarzu”. Na drzewie, pod którym spoczął dzielny obrońca polskiej tożsamości powieszono pasyjkę. Był to jedyny znak, że spoczywa tam ciało powstańca. W 1990 roku z inicjatywy sieradzkich działaczy PTTK, głównie pani K. Kowalczewskiej postawiono w tym miejscu skromny nagrobek, który po kilku latach zastąpiono głazem z granitową tablicą z napisem: „Miejsce spoczynku n.n. uczestnika powstania styczniowego rannego w bitwie z wojskami rosyjskimi. Zmarłego we dworze Dąmbskich w 1863 roku”. W 2020 roku podczas renowacji zadzimskiego parku głaz zastąpiono obeliskiem. Zachowano jednak granitową tablicę z napisem. Od wielu lat uczniowie szkoły w Zadzimiu dbają o mogiłę powstańca. W tym roku zaszczyt ten przypadł klasie 7a. 

Poetycko o bohaterach walczących w naszej gminie

O powstańcach styczniowych walczących w Sieradzkiem pamiętał też poeta z Łodzi Tadeusz Giegier. Warto zapoznać się z fragmentem jego wiersza:

„wychodzą z wiru dziejów

spod pokładów ziemi

z pól bitewnych Zadzimia, Poddębic, Poprężnik”.

Nieważne czy stacjonarnie, czy on-line 

Szóstoklasiści pokazali nam, że prawdziwy patriota pamięta o swojej przeszłości szczególnie w trudnych czasach. Chociaż nie mogli zaśpiewać pięknych patriotycznych pieśni i wyrecytować wierszy o naszej przeszłości w budynku szkoły, spotkali się z wszystkimi za pomocą aplikacji, która na co dzień wykorzystywana jest do prowadzenia lekcji. Bowiem nieważne czy stacjonarnie, czy on- line. Każdy Polak powinien pamiętać o swojej historii i szanować narodowych bohaterów.

dk

„Czytaj książki, wzbogać wiedzę”

28 października odbył się konkurs czytelniczy on-line „Czytaj książki, wzbogać wiedzę” dla kl. VII-VIII ze znajomości treści książki „Chłopiec w pasiastej piżamie” zorganizowany przez bibliotekę szkolną.
Oto wyniki konkursu:
I miejsce - Woźniak Łukasz - kl. VIIa
II miejsce – Salomon Oliwia - kl. VIIb
III miejsce – Augustyniak Oliwia - kl. VIIb
Gratuluję zwycięzcom konkursu oraz dziękuję bardzo wszystkim uczniom, którzy wyrazili chęć uczestnictwa  i przystąpili do konkursu czytelniczego on-line.
Są to następujący uczniowie: Cepowska Paulina, Sołtysiak Natalia, Szperling Julia, Felicka Wiktoria, Bratek Ewa, Szczepańczyk Julia, Janaszkiewicz Karolina, Olczyk Sylwia, Kwapiszewski Adam, Andrzejewska Nadia, Ignaczak Mateusz, Rojek Olga, Gortat Kinga.
Pierwsze trzy osoby otrzymają nagrody i dyplomy, a pozostali uczniowie dyplomy za uczestnictwo. Rozdanie nagród odbędzie się po powrocie do szkoły, na najbliższej uroczystości szkolnej.
Zachęcam do brania udziału w różnych konkursach szkolnych i nie tylko, odkrywania swoich zainteresowań, zdolności a jednocześnie pogłębiania wiedzy i rozwijania umiejętności.

Elżbieta Cichosz

Ślubowanie pierwszoklasistów

27 października w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Zadzimiu 23 pierwszoklasistów wkroczyło w poczet uczniów Szkoły Podstawowej.
Dzieci w części artystycznej wykonały piękne wiersze oraz piosenki. Następnie pani Dyrektor Izabela Świt wraz z panią Wicedyrektor Moniką Woźniak dokonały aktu pasowania. W uroczystości uczestniczyły dwie grupy przedszkolne oraz uczniowie klasy drugiej i trzeciej wraz z wychowawcami. Po uroczystości dzieci otrzymały dyplom, upominki. Następnie udały się na słodki poczęstunek przygotowany w klasie.

Drogie Dzieci! U progu nauki w szkole podstawowej życzymy Wam, abyście swoim zachowaniem, postępowaniem oraz wynikami w nauce zasłużyli na miano Wzorowego Ucznia.

Żaneta Kujawiak

Najmłodsi oddają hołd poległym

Korzystając z pięknej jesiennej aur,y przedszkolaki z grupy II- 4/5 latki oraz grypy IV- 5/6 latki wybrały się na spacer. W pięknym jesiennym słońcu podziwiały uroki naszego parku. Zbliża się listopad, czas w którym oddajemy cześć i pamięć osobom, których już nie ma wśród nas. Najmłodsi członkowie Zespołu Szkół  pod pomnikiem upamiętniającym wszystkich poległych w obronie ojczyzny zapalili znicze i minutą ciszy upamiętnili ich pamięć.
Dla przedszkolaków była to ważna lekcji historii. 

AJ

Wyniki konkursu Gminnej Biblioteki Publicznej w Zadzimiu

O papieżu poetycko

W 2020 r. w ramach obchodów Roku Świętego Jana Pawła II nawiązaliśmy współpracę z Gminną Biblioteką Publiczną w Zadzimiu. Pisaliśmy już o uczestnictwie w lekcjach bibliotecznych poświęconych papieżowi Polakowi. Dziś miło nam zawiadomić, że 35 uczniów z naszej szkoły napisało wiersze inspirowane życiem i twórczością Jana Pawła II na gminny konkurs. Czwartoklasiści z wielkim zaangażowaniem rozwijali swoje talenty podczas kółka polonistycznego, natomiast piąto- , szósto- i siódmoklasiści na lekcjach języka polskiego, a także w domu.

O obradach jury

Pani kierownik gminnej biblioteki poinformowała nas, że na konkurs wpłynęły 42 wiersze, w tym 6 ze Szkoły Podstawowej w Zygrach. Jury w składzie: p. Agnieszka Kiejnich (kierownik biblioteki),
p. Dorota Błażejewska (pracownik biblioteki), p. Jolanta Kubis (skarbnik Gminy Zadzim) wiele godzin poświęciło na zapoznanie się z poezją o papieżu. Przez dwa tygodnie trwały burzliwe dyskusje na temat walorów dostarczonych do biblioteki wierszy. W końcu komisja ogłosiła werdykt: Wszyscy poeci z naszej gminy mają talent, który trzeba rozwijać. Doskonale poradzili sobie z niełatwym tematem. Jednak zgodnie z regulaminem trzeba przyznać miejsca. 

Wyniki gminnego konkursu poetyckiego

kategoria kl. II – IV
I miejsce: Kacper Pilarczyk kl.2
Julia Klucha kl.4a
II miejsce: Patrycja Kaszuba kl.4b
Lena Marciniak kl.4b
III miejsce: Nadia Łukasik kl.3a
wyróżnienie: Wioletta Brejner kl.4a
Iga Dobrzyńska kl.4a
Cezary Tomaszewski kl.4b
udział: Barbara Loręc kl.4a, Lidia Skórka kl. 4a, Lena Bastrzyk kl.4b, Lena Kaczmarek kl.4b, Martyna Przycka kl.4b, Zofia Stępień kl.4b, Ivetta Woźniak kl.4b

kategoria kl. V – VI
I miejsce: Jakub Staszczyk kl.5
II miejsce: Malwina Rajewska kl.6b
III miejsce: Jakub Piotrowski kl.6b
wyróżnienie: Hubert Borkowski kl.5
Daniel Chmielecki kl.5
udział: Adrian Chmielecki kl.5, Nikola Kowalczyk kl.5, Mariusz Olczyk kl.5, Natalia Sobkowiak kl.5, Joanna Chojnacka kl.6b, Klaudia Knapińska kl.6b, Beata Piotrowska kl.6b

kategoria kl. VII – VIII
I miejsce: Łukasz Woźniak kl.7a
Grzegorz Rosiak kl.7a
II miejsce: Julia Szperling kl.7a
wyróżnienie: Paulina Cepowska kl.7a
Aleksandra Łukasik kl.7a
udział: Kamil Medyński kl.7a, Natalia Sołtysiak kl.7a, Natalia Stefańska kl.7a

Gratulacje i życzenia

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom talentu i odwagi. Życzymy dalszych sukcesów na poetyckiej niwie.

Odbiór dyplomów i nagród

Dla zwycięzców zostały przygotowane piękne nagrody, a dla wszystkich uczestników dyplomy i książki. Niestety z powodu pandemii nie udało się wszystkim przekazać dyplomów i nagród.
Osoby, które nie odebrały dyplomów i nagród zapraszamy do Gminnej Biblioteki w Zadzimiu w godzinach jej urzędowania.

Można przeczytać wiersze

Na facebook.com/Gminna-Biblioteka-Publiczna-w-Zadzimiu można zapoznać się z wynikami konkursu i przeczytać wiersze laureatów.

dk

Uwaga startuje rekrutacja!

Informujemy, że w dniu 1.03.2021 roku rozpoczynamy rekrutację dzieci do przedszkola oraz I klasy szkoły podstawowej.
Dokumenty można składać w szkolnym sekretariacie do dnia 31.03.2021r. Wzory dokumentów dostępne są na naszej stronie internetowej w zakładce rekrutacja.

Dyrekcja Zespołu Szkół w Zadzimiu

„100 tys. drzew na stulecie Województwa Łódzkiego”

Samorząd Województwa Łódzkiego zainicjował program zadrzewienia  w naszym regionie. Jest on skierowany do wszystkich, którzy chcą posadzić drzewa w swojej przestrzeni. Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego przekazał naszej szkole materiał sadzeniowy w postaci wiązu polnego.
W dniu 29 marca posadziliśmy drzewko przed naszą szkołą . W tym wydarzeniu udział wzięli: pani Barbara Polak – przedstawicielka Urzędu Marszałkowskiego, pani dyrektor Izabella Świt oraz uczniowie klas VI b i III B gimnazjum z nauczycielami panią Renatą Micewską- Mielnik i p. Piotrem Kuźnikiem.
Mamy nadzieję, że wiąz będzie rozwijał się prawidłowo  i zdobił naszą szkolną przestrzeń oraz będzie podziwiany przez następne pokolenia uczniów.

P. K.

W Dniu Mamy!

Kochana Mamo!

Dziękuję za to wszystko,
czym dobroć jest na ziemi,
że Jesteś najważniejsza,
że tego nikt nie zmieni,
że jeden dzień najpiękniej
w mym sercu jaśnieć musi:
da jednych to Dzień Matki,
a dla mnie Dzień Mamusi.

Wszystkim mamom składamy najcieplejsze i najserdeczniejsze życzenia. Życzymy Wam zdrowia, jak najmniej trosk i jak najwięcej radości i pociechy z dzieci.

Pomarańczowy dzień w przedszkolu

12 października przedszkolaki I,II i III grupy obchodziły Święto Marchewki. Celem spotkania było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw jako darów natury i żródła witamin.
Na marchewki urodziny...tą znaną piosenką rozpoczął się marchewkowy dzień, w którym królowała oczywiście marchewka. Tego dnia dzieci włożyły marchewkowe opaski, a w ich strojach dominował kolor pomarańczowy. Chętnie brały udział w zabawach i konkursach - ,,Podaj marchewkę" - zabawa przy muzyce, ,,Marchewka goni marchewkę", marchewkowe zawody – zabawa ze współzawodnictwem, nauczyły się rymowanki o marchewce, a następnie degustowały surowe i gotowane warzywo. Nie zabrakło również picia soku marchewkowego przez słomkę.
Na koniec najmłodsze przedszkolaki ulepiły marchewkę z masy solnej, a starszaki wykonały z pasków papieru. Ten dzień dostarczył dzieciom dużej dawki witamin, śmiechu i zabawy.


M.M.

O rycerzu z Bogdańca

10. marca uczniowie klasy IB obejrzeli film „Krzyżacy” w reżyserii Aleksandra Forda na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza. Ku olbrzymiemu zadowoleniu polonistki okazało się, iż niektórzy gimnazjaliści zapoznali się z dziełem pierwszego polskiego laureata literackiej Nagrody Nobla i potrafią dostrzec wiele różnic między książką a jej ekranizacją.
Miejmy nadzieję, że ci, którzy nie wypożyczyli jeszcze powieści, udadzą się do biblioteki i z przyjemnością przeczytają o przygodach rycerza z Bogdańca.

dk

Ile potrafią z języka polskiego

16. grudnia uczniowie drugich klas gimnazjum mogli przekonać się, ile potrafią z języka polskiego. Przez 90 minut wypełniali arkusz, w którym znajdowały się zadania sprawdzające trzy kluczowe umiejętności: odbiór tekstu na poziomie dosłownym i metaforycznym, analizę i interpretację oraz tworzenie własnego tekstu. Teraz z niecierpliwością czekają na wyniki, które poznaja po zimowej przerwie świątecznej.

dk

Strona 9 z 9 << < 6 7 8 9
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 700,499 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie